Reclame. Reclame. Hozijttcnbroodje fijne gesuikerde Speculaas Prinses Juliana verloofd Cr VINK, Boekhandel, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentien. samen voor 50 cent. C. J. OIELEMAN. V oorhanden maakte verder goede sier, wetende dat hij geen cent bezat om zijn financiëele verplichtingen na te kunnen komen. Ten einde raad heeft hij zich bij de politie aangemeld. Na aan de Justitie te Middelburg te zijn voorgesteld, is hij wederom in vrijheid gesteld. De werkloosheid in Zeeuwsch- Vlaandtreo. Het aantal ingeschreven werk zoekenden bij de organen der arbeidsbemiddeling in Zeeuwsch- Vlaanderen over de maand Aug. 1936 bedroeg te Aardenburg geen, Axel 103, Biervliet 8, Breskens 9, Cadzand geen, Clinge 17, Eede geen, Qraauw en Langendam 12, üroede geen, Hoek 73, Honte- nisse 75, Hoofdplaat 5, Hulst 76, Koewacht 3, Nieuwvliet geen, Oostburg 1, Overslag geen, Phi lippine 17, Retranchement geen, Sas van Gent 102, Schoondijke geen, St. Jansteen 12, St. Kruis 2, Sluis 4, Vogelwaarde 50, Water landkerkje geen, Westdorpe 44, IJzendijke geen, Zaamslag 32, Zuiddorpe 7, Zuidzande .geen, Ter Neuzen 702. Totaal 1354, w.o. 295 landarbeiders. Bij het te Amsterdam ge houden examen van den algem. Ned. politiebond verwierven o.m. het diploma met aanteekening de heer M. M. v. d. Werff te Phi lippine het diploma verwierf o.a. N. Verhage te Hulst. Bij Kon. besluit is benoemd tot gezworene van den Koningin Emmapolder dhr. A. E. Verbist te Clinge, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Het Bestuur der Godshuizen te Middelburg heeft aanbesteed het verbouwen van het Gasthuis te Middelburg. Er waren o.a. 22 biljetten in geleverd en wel doorGebr. v. d. Poel f 174.480, L. H. H. Wisse, Zaamslag f 166 735. P. F. Voet en P. F. de Waal, Hontenisse f 163.288, J. Wisse, Axel f 140.400 en ais laagste H. J. den Baan, Den Haag f 139.140. Begrootingsposten. Op de begrooting van het Staatsbedrijf der Posterijen, Tele grafie en Telefoon voor het dienstjaar 1937 wordt f200.000 geraamd voor den aanleg van een telefoonkabel van Goes naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Over 1937 komt o.m. Middel burg voor haar gymnasium voor subsidie in aanmerking. Verder komen o.m. voor sub sidie in aanmerking de bijzondere handelsdagscholen met 4-jarigen cursus te Hulst, de binnenvaart- scholen te Breskens, Terneuzen en Vlissingen. De Sportclub «Hoop doet leven" te Koewacht hield een verloting bij C. Steenaert op het Zand. De hoofdprijs een prach tig heerenrijwiel werd gewonnen door R. de Schepper. Rookverbod. In antwoord op een verzoek, te bevorderen, dat in het belang van de verkeersveiligheid aan het rookverbod op de booten van den Provincialen stoombootdiensi op de Westerschelde zoo streng mogelijk de hand worde gehou den, ontving de K.N.A.C. van Gedeputeerde Staten van Zeeland bericht, dat maatregelen ter zake zijn getroffen. Bevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een hond. C. A. Dekker N 1. Kettingarmbandje, vermoedelijk doublé. Maréchausséekazerne. Een zilveren horlogeketting C. van Langevelde, Buitenweg 27. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 20 SEPT. 1936. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/» ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 930 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 30 Dezelfde. Geref. Gemeente In de Chr, Bewaarschool. VoOfm. 9.30 ure Leeskerki N..;. 2 20 t Politierechter te Middelburg. In de zitting van 15 September werden de volgende personen veroordeeld, ter zake van over treding van 's Rijks belasting wetten O. J. V-, 27 j., fabrieksarbeider te Sas van Gent, f 25 s. 10 d. h., E. J. K., 31 j., radio-centraie- houder te Hontenisse, f 15 s. 10 d. h., E. v. D., 33 j., melkleurder te St. Jansteen, f50 s. 1 m., L. A. v. d. K33 j., klompenmaker te Clinge, f20 s- 10 d h-, F. d. B., 19 j., winkelbediende te Hulst, f25 s. 10 d. h., J. d. S., 48 j. te Graauw, f2 50 s. 1 d. h., Ma. E. S22 j. te St. jansteen, f20 s. 10 d. h A. L. W 25 jga ragehouder te Hulst, f 10 s. 5 d. h., E. d. D., 58 j., veehande laar te Philippine, f30 s. 15 d. h O F. v. T., 39 j., fabrieks arbeider te Sas van Gent, f 20 s. 10 d. h., J. F. T., 22 jfa brieksarbeider te Clinge, f20 s. 10 d. h-, F. O., 21 j.,ar beider te St. Jansteen. f 15 s. 10 d. h., C. V., 40 j., arbeider te Sas van Gent, f 25 s. 10 d. h., J. B. N., 23 j., arbeider te Sas van Gent, f 20 s. 10 d. h., plus f 15 s. 5 d. h. Het weekblad Handelsbe langen neemt o.m op de credi- teurenlijst in het faillissement van J. C. Ie Bleu, vroeger drukker en uitgever te Breskens. Deze lijst telt 51 crediteuren, met een totaal passief van f48 538,46, waarvan preferent f256,66. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteuren zijn J. J. Ie Bleu, geldleening, rek courant, borg en kosten f.16,934,08 E. Boom, geldleening, rente en kosten gedeeltelijk preferent f24,925. Groote boerdorjj afgebrand. Woensdagmorgen brak brand uit in de groote landbouwgchuur, genaamd Veldzicht, staande in den Reigerbergscbenpolder te Rilland-Bath en bewoond door den landbouwer J. Blok. In een oogwenk stond alles in lichte laaie, wat niet te verwon deren was, daar de schuur tot in den nok was gevuld met hooi, stroo en graan, de witte opbrengst van den oogst van de pl.m. 209 gemeten groote boerderij. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, viel aan blus- schen niet meer te denken, ec moest men zich bepalen tot het nathouden van de woning, als ook het varkenshok, die gespaard bleven. Door het cordate optreden van het aanwezige personeel, konden de op stal staande paarden en in het hok liggende varkens wor den gered, alsook een 5-tal boe renwagens, een paar karren, eg gen en ploegen werden er nog uitgehaald, zoodat geen vee in de vlammen is omgekomen. Wel verbrandden nog twee dicbtbjj staande strooklampen. Eet z.g. Stapelhof, bezet met vele klampen stroo bleef, dank de windstilte bewaard. Daar de hofstede op ongeveer 2 a 300 meier afstand van den grooten verkeersweg ligt, kwa men heel veel automobilisten een kijkje nemen. Ook de toeloop van de Rillanders was enorm. Omtrent de oorzaak, kan worden gemeld, dat men bezig was met behulp van den motor om voer te sn(jden voor het vee, en dat toen de loopende motor werd aangevuld met benzine, de brand ontstond, welke in een oogwenk zich verspreidde. De arbeider Wiskerke, die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt by het redden van vee enz., kreeg het later zoo op de zenu wen, dat hy per auto naar huis moest worden vervoerd. Dgbl. v. N.-Br. Gemeld wordt dat inzake den indertjjd te Gaisteren ge- pleegden roofmoord, waarbij pastoor Litjens om het leven kwam, als vermoedelijke daders worden beschouwd, 4 personen de gebr. J. en W. J., en verder de expediteursknecht M. H., uit Venlo en de getmcn controleur van den nachtveiligheidsdienst te Venlo, zekere D. Allen zijn aangehouden. Toen Dinsdagavond de Nederlandsche sportvlieger R. Verloren van Themaat met een vliegmachine van de Nationaie Luchtvaart School ter hoogte van Maassluis boven den Nieu wen Waterweg cirkelde, is het toestel in het water terecht ge komen. Volgens ooggetuigen moet de vlieger boven verschil lende schepen gevaarlijke ma noeuvres uitgevoerd hebben, waarbij hij o.a. dicht boven de pijp van het s.s. „Oranje-polder" is gekomen. De vlieger kon zich eenigen tijd aan het drijvende toestel vasthouden. Daarna zonk ie machine echter. Een landbou wer is hem met een bootje te hulp geschoten en heelt aen piloot tenslotte opgepikt. Hy bleek ongedeerd. Woensdagavond is op den Stationsweg nabij depontteVel- sen een 70 jarige blinde man, verpleegde in het oude Mannen huis, terwijl hy door een jongen over den straatweg werd geleid, door een vrachtauto overreden. De man werd met ernstige kneu zingen naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij kort na aan komst is overleden. Zonderling. Een controleur van Maatschap pelijk Hulpbetoon te Rotterdam had een schilder in de binnen stad betrapt, op het verrichten van werkzaamheden tegen be taling, hoewel hij werkloozen- steun ontving. Hy maakte hier rapport over op. Kort daarop passeerde hij op nieuw het pand, waarvan de werkende werkelooze den gevel aan het schilderen was. De schilder was zóó boos op den controleur, dat hij zijn ladder afkwam, een pot met gryze verf pakte en deze den controleur op het hoofd plaatste. De man raakte hierdoor van onder tot boven met verf besmeurd. De schilder is aangehouden. Onder het Belgische grens- plaatsje Lommei is Woensdag avond een doodelijk ongeluk gebeurd. De Belgische douane vond daar omstreeks 12 uur een man langs den weg liggeb, die nog eenige teekenen van leven vertoondehy had een kleine wond aan den linkerslaap. Het slachtoffer werd b\j een boer derij bionengearagen, waar hy kort daarna overleed. De mat, die op de fiets zat, is van ach teren door een automobilist aan gereden. Zyn fiets lag ongeveer tweehonderd meter van de plek waar by gevonden werd. De- bestuurder van de auto is, zon der zich om zijn slachtoffer te bekommeren, doorgereden. De aangeredene is de zestigjarige Th. van Lieshout uit Eindhoven. Afschuwelijke vondst. De politie in Yorkshire stelt een onderzoek in naar den dood van een 16 jarig meisje, Irene Hart een eenig kind, wier lyk door haar vader is gevonden in een koffer op haar slaapkamer. Irene was een dienstmeisje ge- weegt in Rotherkam en eenige dagen geleden thuis gekomen. Zaterdag was de stiefmoeder gaan winkelen. Toen zy terug kwam miste zij Irene, die thuis was ge bleven. Ongerust ging de vrouw haar man, een mijnwerker, die terug moest keeren van zyn werk tegemoet om hem van de ver missing van het meisje op de hoogte te stellen. Hart stelde bij zyn thuiskomst dadelyk een on derzoek in. Toen hij in een der koffars op haar slaapkamer keek of zy soms kleeren meegenomen had, vond by daarin het lijk van zyn dochtertje, dat tenger van bouw was, als het ware opge vouwen. De politie heeft dadelijk sectie op het lykje verricht, waarby is gebleken, dat het meisje ge worgd is, Natuurramp in Noorwegen, In het Loenmeer in het district Hordfjord ia westelijk Noorwegso is een geweldig rotsblok in het meer gevallen, waardoor een vloedgolf werd veroorzaakt, wel ke twee dorpen, Boedal en Nes dal, geheel vernielde. In Boedal bleet slechts één huis gespaard. De bewoners van na burige plaatsen waren door het geweld van het neerstortende rotsblok gewekt. Volgens de laatste opgave be draagt het aantal slachtoff rs 74 waaronder 30 kinderen. De ma terieels schade wordt op 600 000 kronen geschat. Sommige menschen werden meer dan 300 meter met het water meegesleurd. Familie drama. Een wykzuster, die al eeoige jareD een gezin in het westen van Berlijn bezocht, heeft Dins dagavond de politie opgebeld, toen men baar niet opendeed. Nadat de deur was opengebroken, trok een sterke gaslucbt de aan dacht en in de keuken vond men de lijken van de twee zoontjes van 9 en 7 jaar, en in de huis kamer de lijken der ouders. Ofschoon de inkomsten van het gezin niet groot waren, is de oorzaak van het drama niet van fiuancieelen aard. Vader en moeder waren beiden tuberculeus en bij de kinderen waren ook sporen van tuberculose opgetre den. De man schijnt de gas kranen te hebben opengezet, zonder dat vrouw of kinderen het bemerkt hebben. Een officieel bericht uit Groenland meldt, dat de Fran- sche bark „Pourquoi Pas", het schip van de Poolexpeditie onder leiding van den FranschmaD Charcot, tydens een storm aan de kusten van IJsland is vergaan en dat de geheele bemanning, op één enkele uitzondering na, om het leven is gekomen. De lijken van dertig personen, waaronder dat van dr. Charcot, zijn op de kust van IJsland aan gespoeld. De kortgeleden te Semarang geplaatste arts, dr. Paals, die belast is met de Lepra-bestrijding in Midden-Java, ging met zijo echtgenoote en twee kleine kin deren op een morgen naar Plan- toengan. Voor het gebouw van de leprozerie waren enkele koe lies bezig met het asfalteeren van den weg. De vader ging met zijn vrouw en jongste kind bet gebouw binnen en lieten een 5 jarig meisje achter. Het meisje, dat bet wachten blijkbaar moe was, is uit de auto gegaan, met de bedoeling haar ouders op te zoeken. Zij kwam in het heete asfalt, dat net over den weg gegoten was, terecht. Op het hulpgeroep kwamen de oude s toegesneld. Onmiddellyk is het meisje naar het ziekenhuis te Semarang overgebracht, waar geneeskundige hulp echter niet meer mocht bateD. Shirley Temple. Een 16 jarige knaap, Prank Stephens genaamd, heeft bekend een dreigbrief te hebben geschre ven aan de moeder van Shirley Temple, waarin hy 25 000 dollar heeft geë'scht, daar hy anders het kind zou ontvoeren. Sportnieuws. Axel Hoofdplaat. Het wordt hier Zondag een dubbel treffen tusschen Axel en Hoofdplaat, daar beide vereeni- gingen met 2 elftallen in het veld komen. Reeds om kwart voor 1 wordt aangevangen met den wedstrijd Axel II—Hoofdplaat II, welke wordt gespeeld voor de competitie van den Z. V. B. Momenteel is er nog weinig bekend van de onderlinge krachtsverhouding, dus zullen we ons van een voorspel ling omtrent den vermoedelijken uitslag onthouden. Iets anders is het met den daarop volgenden wedstrijd tus schen de eerste elftallen. Onze siadgenooten hebben Zondag te Terneuzen de competitie ingezet met een kleine overwinning. Het vertoonde spel was toen niet erg bemoedigend en tegen Hoofdplaat zal dan waarschijnlijk ook beter gespeeld moeten worden om weer als overwinnaar het veld te ver laten. We vermoeden zoo, dat zoowel Axel als Hoofdplaat ook dit seizoen een hartig woordje zullen meespreken in den stryd om het kampioenschap, zooüat dit eerste treffen wel als hoogst belangrijk kan worden beschouwd. De spelers zullen hiervan ook doordrongen zijn en een span nende partij voetbal is dan ook te wachten. De Oranjemannen hebben het voordeel van eigen terrein en eigen publiek en boven dien slaan we hun spetcapaci- teiten over het algemeen ook iets hooger aan dan die vau Hoofd plaat. Dit alles in aanmerking genomen, meenen we ons met aan overdreven optimisme schul dig te maken, wanneer we onder normaal spelverloop een Axelsche overwinning tegemoet zien. F 11 m n i c u w s. Het Centrum alhier geeft blij kens de advertentie Zaterdag een sensatiefilm, voorstellende een dappere vrouw, die bij herhaling naar leven waagt voor een vlieger, dien het noodlot aau de aarde otndt, maar die in de ure van het grooiste gevaar zija boeien ver- oieekt om haar te redden, door een vliegwaagsiuk, dat zijn weerga met kent. Spelers zijn Myrna Loy en Caiy Grant als hoofdpersonen, filmacteurs van voldoende bekend- neid. De tweede film die komt heet Prinses voor 3D dagen, een fiim, die iedere minuut komische en lomantische verrassingen biedt. Zij wordt in hoofdzaak vertolkt door Syivia Sidney, een actrice van naam, en Cary Graat vnd. Door het besluit in het Staatsblad van den minister van Landbouw en Vis- scberij, moet de melk in de ge meente Axel van ai Maandag 21 September ais snaaipujs worucn veixeiont voor 9 cent per liter en ook het klein-verkoop aan huis. Maandagavond om 130 uur (wetteiijKen tiju) algemeene ver gadering in de LandDouwschool. NAMENS HET BESTUUR. A.s. ZaïciUag ons bekend tN EttN HALF POND Verdei ltdoren dag verscllo verkrijgbaar a 20 cent per nalf pond. Neemt proet. Beleefd aanbevelend, Luxe Brood- en Banketbakkerij, Noordstraat 30, AXEL. TE KOOP: 1 Trapnaaimachine en 2 Handmachines, bij C. L. DE SMIDT. LIBELLEN-SERIE, no. 50. verlucht met 42 toto's, waarna een mooie beschouwing die met de verloving verband houdt. Prijs f 0-45. fi

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 4