Axelsche Courant. ONDRAGELIJKE, BRANDWONDEN^ KLOOSTERBALSEM Dat gaat niet samen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 47. Vrijdag 18 September 1936 Gemengd JSieuws. AKKER'S Burgerlijke Stand. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond. Drukker-Uitgever J. C. VINK Axel. Tweede 131ad. Buitenland. de rechtsgelijkheid van vrouwen in de beroepen, zeggendeeen moeder met zeven gezonde en goed opgevoede kinderen verricht uit een oogpunt van eeuwige waarde meer voor ons volk dan een rechtsgeleerde dame, hoe eminent zij ook zij Zoolang we een geslacht van gezonde mannen in Duitschland hebben, zullen wij Duitschland organiseeren, maar niet met sec ties vrouwelijke granaatwerpers of bataljons van vrouwelijke ti railleurs. Maar dan toch de zonen dier vrouwen aan den vreeselijken oorlog bloot stellen, zeker? Duitschland De vierde dag van den rijks- partijdag te Neurenberg is beslo ten met een appèl van de poli tieke leiders. Om achtuurston den 98 000 politieke leiders aan getreden op de Zeppelinweide. Te half negen kwam de Führer aan, stormachtig begroet door de menigte. Als eerste nam dr. Ley het woord. H ij z e i d e o. a. dat de Führer door God is gezonden om Duitsch land te bevrijden. Vervolgens sprak de Führer, die verklaarde, dat in vier jaar het wonder is geschied, dat een ge- deemoedigd volk zich weer heeft opgericht. In het eerste jaar na de overname van de macht ge loofden velen nog het rad der geschiedenis terug te kunnen draaien, in het tweede jaar beef den nog conflicten, het vorig jaar hingen nogwolken van vijandelijke misgunst boven Duitschland en nu men voor de vierde keer op dit veld staat, weet men, dat de inwendige spanning is verdwenen, evenals de bedreiging van buiten af. Het Duitsche volk is weer trotsch en mannelijk geworden en heeft de kiemen van verval en tweedracht vernietigd. Allen die meenen, dat men dezen staat nogmaals omver kan loopen of ineen kan doen storten, vergissen zich. Indien de oude tegenstan der zou trachten Duitschland weer aan te vallen, zal hijmerken.dat Duitschland hiervoor geen veld meer is. Deze tegenstanders zijn bekend, zij moeten niet denken, dat ooit meer het -uur komt, dat zii zich in Duitschland kunnen verheffen of hun gif kunnen spuiten in het Duitsche volk. In de atgeloopen jaren is ons gebed steeds geweest: „Heer God, geef het volk den inner- lijken vrede en geef en behoud het den buitenlandschen vrede". Wij hebben in onze generatie zooveel strijd beleefd, dat wij begrijpelijkerwijs naar vrede ver langen. Wij willen werken, we willen ons rijk zoo inrichten als wij willen en niet zooals de bosjewistische Joden willen. We willen voor de toekomst van onze kinderen zorgen, willen voor hun toekomst werken, hun leven veilig stellen en verlichten en hen be sparen, wat wij moesten lijden, we willen alleen rust en vrede voor onzen arbeid. Verdei verklaarde de Führer, dat de ontwikkeling van de be weging thans rustig kan worden gadegeslagen, niet onvoorzichtig en lichtvaardig, doch rustig en zekei van zichzelf. Profeteerend, zeide Hitier: Dit rijk heeft zijn eerste kindertijd gehad, het zal verder groeien in den loop der eeuwen. Het zal sterk en mach tig worden. Tot de aanwezige jeugd tenslotte Wordt mannen, zooals wij, die hier voor u staan en strijdt zooals wij gestreden hebben. Wees oprecht en vast besloten, wees voor niemand bang en doe verder wel en uw plicht. Dan zal God ons volk nooit verlaten. Met donderende toejuichingen werd de vergadering besloten. Geen wonder Hitler over de Duitsche vronw. Ernstig verkeersongeluk Dinsdagavond omstreeks 8 uur is een ernstig verkeersongeluk gebeurd op den Loosduinschen weg te 's Gravenbage. Door onopgehelderde oorzaak .s een auto, bestuurd door een heer uit Bloemendaal, tegen een 69-jarige man, die vergezeld was van een 67 jarige dame, aange reden. Het was de heer C. J J. B. en mevrouw de weduwe J. v. d. B., beiden te 's Gravenbage. De gevolgen van deze aanrij ding waren zeer ernstig. De man werd zoodanig verwond, dat hjj op slag dood was. Ook de vrouw werd zwaar ge kwetst. In zorgwekkendetoestand bracht men haar naar het zie kenhuis, doch by aankomst bleek zy te zijn overleden. Het motorschip „Wilhelmi- na", geladen met stroo, geraakte Zondagavond op de Maas bij Sleeuwyk in brand. Een der op varenden slaagde er in met een boot den wal te bereiken, maar zijn broer, die zich achter op het schip bevond, kon de boot door de vlammen niet bereiken en moest in het water spriDgen. Met veel moeite kon hij zich in vei ligheid stellen. Lading en schip gingen totaal verloren. Oorzaak van den brand is on bekend. warmoezeniershofsteden in asch zijn gelegd. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de groots behuizing van den heer Wouters. Weldra was het ge- heele voor- en achterhuis een vuurzee, terwyl mede een schuur geheel gevuld met rieten matten, in brand geraakte. De bran dende rietstukken verspreidden zich tot op grooten afstand en kwamen terecht op de 200 M. verder gelegen hotstede van J. Opgenoord. De bewoners waren te hulp gesneld naar het eerste pand en zagen daarop hun eigen huis in vlammen opgaan. Daar na sloegen de vlammen over op de hofstede van G. v. Aalten, om ten slotte ook als vierde slachtoffer te nemen die van W. Lijntjes. De brandweer kon tegen deze vuurzee weinig uit richten. Van de getroffen ge zinnen gingen de inboedels, land bouwwerktuigen en alle gereed schappen, die voor het uitge breide bedrijf noodig zijn, ver loren. De vrij belangrijke schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Een rare spaarpot Een juffrouw in 's Hertogen bosch bezat een spaarduitje van 45 gulden. Zy had daarvoor als bewaarplaats uitgezocht de aschla van het keukenfornuis, in de overtuiging, dat niemand daar haar schat zou gaan zoeken. Het geld was inderdaad zóó goed opgeborgen, dat zy zelf vergat, het er te hebben neergelegd en toen de wasch aan de beurt kwam, stak zy onbekommerd het vuur aan. Toen het zaakje goed brandde, herinnerde zij zich allesen haalde uit de aschla een hoopje geblakerde briefjes. Met dit schamel over schot heeft zy zich ten slotte naar bet agentschap van de Nederlandsche Bank begeven, waar men zal kijken, wat er nog van te maken valt. Twee dooden by motorongeluk. Rijkskanselier Hitier heeft het woord gevoerd tot 20 000 natio naal-socialistische vrouwen en verklaard, dat het Duitsche volk van optimisme straalt, maar dat Sowjet Rusland niet meer lacht, j rijkskanselier keerde zieil te^en Op zoek naar een tjalk. Van het vliegveld Waalhaven heeft de K.L M. Donderdag een niet alledaagsche vlucht onder nomen. Zij is n 1. op zoek geweest Daar een vrachtschip, waarover de reederjj in ongerustheid ver keerde. De „Verandering" een tjalk met motoraandrijving, was Woensdag met schipper Winne- mers aan boord van Stellendam op Goeree naar Antwerpen ver trokken. Het scnip had een la ding gestuwd van de N.V. Alge- meene Vruchten Import te Rot terdam. Donderdag echter was nog steeds geen bericht ontvan gen uit Antwerpen. De opdracht geefster heett terstond verschil lende Zeeuwsche havens om in lichtingen gevraagd. Schipper Winnemers had evenwel nergens een spoor van hem of zijn schip achtergelaten. Ten einde raad heeft toen de directie van de AV.I., die zich zeer ongerust maakte over het lot der „Verandering", zich tot de KL.M. gewend. Onmiddellijk is een Koolhoven FK 43 uit de loods gehaald en startklaar ge maakt voor den stiel geïmpro- vt8eerden vlucht Even voor vij ven was de FK 43 reeds de lucht in, mat den heer Corsten, den chet van den fototechmschen dienst aan boord. De heer Cor sten toch is expert in het „lezen" van de land- en zeekaart, uit de lucht gezien, een ervaring van zjjo talrijke karteering» vluchten. Anderhalf uur later was het Koolhovenvliegtuig op Waalha ven terug en wel met goed nieuws. Want de „Verandering" was bjj Wemeldingegesignaleerd. Het schip had geen radio aan boord, zoodat men niet om in lichtingen kon vragen. Mdb. Crt. Vier boerderyen afgebrand. Zaterdagmiddag ie te Huissen bij A'nhem een geWeld^g* hraod ungooteken, waardoor viergroote Vrijdagnacht te kwart voor 2 is in den verkeerstunnel bjj het Centraal Station te Utrecht een afschuwelijk motorongeluk ge beurd, dat het leven van twee inwoners van Utrecht heeft ge kost. De 30-jarige De L. is met zjjn motor met zeer groote snel heid tegen den tunnelwand ge reden, tengevolge waarvan hij en de duo-passagier, de eveneens 30-jarige meubbimaker H., over de straat geslingerd en vrijwel op slag gedood werden. De motor, waarop ze reden, kwam met een snelheid van naar schatting 70 K.M. uit de richting van de Leidscheweg. Er was op dit stille uur in het geheel geen autoverkeer. De eenige, die den voortrazen- den motor waarnam, was een politieagent, die in de omgeving van het station de ronde deed. „Als dat maar goed afloopt", was zjjn eerste gedachte. Geen seconde later weerklonk een he vige slag, gevolgd door een luid gekraak. Onmiddellijk begreep de agent, dat er een ernstig on geluk was gebeurd. Hij snelde naar de andere zijde van den tunnel en stond daar voor een ontzettend schouwspel. De L. lag met verbrijzeld hoofd en hevig bloedende wonden in stervenden toestand tegen een granieten verkeerszuil. Waarschijnlijk is hjj met het hoofd tegen den tunnel- wand opgesmakt en vervolgens tegen deze zuil geslingerd. Aan de overzijde van den weg lag de duo-passagier H., eveneens met zware verwondingen. Dit slachtoffer gat reeds geen teeke nen van leven meer. De motor was geheel verbrjj zeld Beide slachtoffers waren gehuwd. De tweelingen Bern hard en Juliana. Zaterdag, op den nationalen gedenkdag, is in het gezin van A. van Hal en W. C. van Ostayen te Klundert een tweeling ge boren, een zoon en een dochter, dia de voornamen Bomhard en Juliana hebben gekregen. De kapelaan die de kinderen doopte, is evenals Prinses Juliana ge boren op 30 April 1909. Onverbeteriyk. De politie te Groningen heeft den 17-jarigen A. J. W. aange houden, die 500 ten nadeele van zjjn patroon heeft verduis terd. Deze deed daarvan geen aangifte, maar trachtte het jong- mensch op het goede pad terug te brengen. De jongen maakte echter van de goedheid van zjjn patroon misbruik en zocht toen een andere betrekking. Ook daar verduisterde hij geld en pleegde valschbeid in geschrifte. De nieuwe patroon liet het er niet bij zitten. De jongen is ter beschikking van de justitie ge steld. Bij Brasschaet (België) is op den grooten verkeersweg Breda-Antwerpen een Belgische auto, waarvan de bestuurder in beschonken toestand verkeerde, in volle vaart op een Nederland- schen auto gereden. De vier inzittenden daarvan, jongelui uit Tilburg, hebben hierbij ernstige verwondingen opgeloopen. De Hollandsche auto reed met een vaart van ongeveer 80 K.M. en kwam uit België de Belgi sche wagen, die eveneens een flinken gang had, kwam uit Holland en ging links van den weg rijden. Beide wagens wer den totaal vernield. Een der Hollanders werd gescalpeerd van een ander werd de neus zoo goed als afgesneden, een derde had een beenbreuk en een ingedrukte borstde vierde was er nog het best afgekomen. Hjj had lichte wonden aan gelaat en haDden. Storm en onweer. Het heeft vorige week zwaar gestormd en geonweerd in on derscheiden deelen van Enge land. In het St. JameB Park te Londen werd een jonge man door den bliksem getroffen en gedood Een parapluie, die hij op had diende het hemelvvur tot gelei ding Te Wimbledon werden drie daken van huizen afgerukt en uit verscheidene plaatsen komen berichten van het inslaan van den bliksem. Ook te Norbury is iemand door den bliksem gedood Een menigte van 20.000 menschen te Los Angelos is er getuige van geweest, dat de parachutist Faulkner, door het weigeren van zijn valscherm, te pletter viel. Dit geschiedde by een vertooning van allerlei ge waagde oefeningen met en uit vliegtuigen. Een nader bericht meldt, dat Faulkner te pletter is gevallen, doordat zijn valscherm op 15 M. van den grond door een wind vlaag werd gegrepen. Een „oorlegsmoederdag". President Roosevelt heeft 27 Sept. vastgesteld als dag ter eering van moeders, die een zoon in den oorlog hebben verloren Te Tatejama, ten Oosten van Tokio, zijn twee vliegtuigen in de lucht in botsing gekomen en ge vallen. Daarby zyn drie der in zittenden doodelyk gewond. Sneeuw in Transvaal Uit Johannesburg wordt ge meld, dat het daar vorige week voor het eerst sedert 32 jaar heeft gesneeuwd. De sneeuwval nam een dergelyke omvang aan dat het telegraaf- en telefoon verkeer werd gestoord en de voorbereidingen voor de tentoon stellingen ernstig werden gehin derd. DE VELLEN HINGEN ERBIJ Dank zij KLOOSTERBALSEM komt zijn hand weer goed in orde Clinge. Gehuwd. 7 Aug. Henri Delchambre, 24 j. en Valentina de Wit, 33 j. 14. t „Geen goud zoo goed" Willem de Koek, 26 j. en Maria van Vlierberghe, 22 j. 21. Reguul de Paepe, 25 j. en Mat hilda van Puijvelde, 19 j. 28. Gerardus Beek, 31 j. en Juliana Ferket, 27 j. Emil van Dorsse- laer, 20 j. en Julia de Bnrger, 19 j. Geboren. 3. Aloysins, z. van Henricus van Boven en Maria Martens. Gustaat, z. van Pros per van Roeijen en Eugenia Goossens. 8. Omère, z. van Joannes Volleman en Maria Pies8ens. 17. Willy, z. van Andreas Thieleman en Irma Toubert. 24. Theophiel, z. van Isidorus Merckx en Delfina Onghena. 31. Henriëtte, d. van Petrus Praet en Beitha de Kever. Overleden. 10. Franciscus Leenknecht, 24 jz. van Josep- hus en Emelinde Bernaert. Hontenisse. Gehuwd. 21 Aug. Aloui8ius de Brouwer, 24 j. en Mathilda de Waal (van Rosen berg), 20 j. Geboren. 2. Theo, z. van Josephus Rottier en Anna da Koning. 9. Hermine, d. van Desiré Leenknegt en Bertha Janssens. Franciscus, z. van Floranus Neve en Maria Collijn. 13. Johannes, z. van René de Bakker en Maria Seij. 16. Apo- lonia, d. van Johannes Boeding en Mathilda de Klippelaar. 19. Arnoida, d. van Albertus Kruijs* sen en Martha van Esbroek, 27. Ferdinandus, z. van Alpbon- bus van Kruyssen en Virgenia de Blok. Overleden. 10. Aarnout de Feyter, 70 j., wedn. van Joanna de Neve. 17. Johannes van Heese, 68 j., echtg. van Fran- cina van Eekelen. 18. Maria Verbist, 83 j., wed. van Petrus Hiel. 23. Philomena Poppa (overl. te Holst), 73 j., wed. van Johannes Strobbe. 31. Lucia du Boi8, 76 j., wed. van Petrus Sarneel. Koewacht. Gehuwd. 5 Aug. Urbain de Rycke (van West- dorpe), 27 j. en Delina de Smet, 24 j. 19. Johannes de Jonghe (van St. Jansteen), 24 j. en Elza van Hooye, 20 j. Geboren. 11. Albertus, z. van Arthur Rombaut en Irma van Rumste. Jenny, z. van Honoré Matthijs en Clemence Raes. 17. Anny, d, van Honoré Raes en Eugenie van Goeije. Overleden. Elisa Bracke, 64 j., echtg, van Petrus Boone. „7 Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man i heeft mijn hand dadelijk verbonden^ met Kloosterbalsem, welke we altijd 4 voor ons kleintje in huis hebben. U kunt 3 er zich geen voorstelling van maken, Ihoe dal ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." Meor> Fr. te 's-G* i ORIGINEEL TER INZAGS Onovertroffen by brand- en snfj wonden Ook ongeëvenaard als wrljftnlddel bij Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten62'/2 ct. en 1.04 BON voor Inzenden in open couvert, GRATIS als drukwerk (l'/2 ct.) aan MONSTER Handelmij. L. I. Akker, R'dam wwvï rwm" rrrvi*

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3