Axelsche Courant. ^■MDUSmüL Ifgjlglllg Nieuws-en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 39. Vrijdag 21 Augustus 1936 Gemengd Nieuws. ABONNEERT AXELSCHE COURANT linkerarm Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond. Drukker-Uitgever J. C. VINK Axel. Tweede Idlad. Maandagmiddag te ongeveer vyt uur was de 7-jarige L. de Jonge op de schorren bij de Eendracht te Tholen aan het baden. Plotseling is de jongen in de diepte verdwenen. Hij werd eenigen lyd later op het droge gebracht en boewei twee doktoren ruim een uur met be hulp van een zuurstofapparaat getracht hebben de levensgeesten weer op te wekken, mocht dit niet gelukken. Auto ongeluk. Op den Noordweg, den weg, die Middelburg en Domburg ver bindt, is onder de gemeente St. Laurens een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Ean dame uit Breda, die tydelyk te Deventer vermeit, heeft met haar auto een wagen willen passeeren en daarbij ver moedelijk te ver naar links uit gehaald en is tengevolge daarvan tegen een boom gereden. De dame, die den auto bestuurde, viel tegen het verbogen stuur en klaagde over hevige inwen dige pijn. Een naast haar zit tende dame sloeg door de vooruit heen en werd ernsiig gewond. In den achterbak zaten een heer, die Bnywonden opliep en een neefje, dat een hersenschudding kreeg. Op medisch advies zijn de dames per ziekenauto en de heer met een passeerende particulie ren auto naar het ziekenhuis te Middelburg gebracht. Maar wacht er voor om de helpende hand aan te nemen, die het slecht met u meent, zooals de welgevormde hand van een 25 jarig meisje dat aan den Ring dijk te Amsterdam den mantel afborstelde van een 61 jarige vrouw. U bent vuil, mevrouw. Wacht, ik help u. Het was gauw gebeurd, even kloppen op den rug, waar overi gens niets te zien was. Een greep in de tasch van het slachtoffer en een portemonnaie met twee gulden verdween er uit. Dank u hartelyk, zei bet vrouwtje nog en pas later, toen zij den diefstal bemerkte, kwa men andere gevoelens, dan die van dankbaarheid voor een klei nen dienst bij het slachtoffer op. De politie heeft kennis van den diefstal genomen en zoekt nu de oneerlijke „menschenvriendin". Te Klazienaveen is de 34- jarige kapper P. van V. bij het zwemmen in de Oosterwijk ver dronken. Van V. had zich, in gezelschap van zijn echtgenoote en een schoonzuster, met haar dochter naar het water begeven. Terwyl de dames op den kant bleveD, zwommen van V. en zijn nichtje om het hardst naar de overzijde. Vlak bij den anderen kant van het kanaal gekomen verdween van V. plotseling in de diepte om niet meer boven te komen. Pas later werd zijn lyk opgehaald. Dinsdagmorgen is by de Hollandsche Betonmaatschappij aan de Vondelingenplaat onder de gemeente Rotterdam een ern stig ongeluk gebeurd. Toen een twintig arbeiders een zwaren houten balk hadden vervoerd en deze zou worden neergelegd, kwam een der werklieden met het hoofd onder den balk terecht, waardoor het hoofd werd ver brijzeld. Het slachtoffer is de 28 jarige werkman H. Stavast Doodeiyk ongeluk te Wassenaar. Zaterdagmiddag is op den Wittenbergerweg te Wassenaar een doodehjk ongeval gebeurd waarbij de 31 jarige mevr. de wed. Vao Hecking Colenbrander, een dochter van wijlen den vice- admiraal om het leven is ge komen. Uit de richting van het via duct van den Zijdewog kwam een autobus gereden, ge vuld met schoolkinderen. Mevr. Colen brander weifelde bij 't oversteken voor een andere autobus, stak ten slotte toch over, maar zag de autobus te laat, zoodat de dame op slag werd gedood. Bugry pely Kerwys veroorzaak te het droevig ongeluk groote ontsteltenis onder de vele school kinderen, die in de bus zaten. Op een vacantiereisje met zijn verloofde is de 27 jarige heer B. Brul uit Meppel, te Berkhout by Hoorn by een duizeling voor over in een sloot gevallen. B kon worden gered, doch had zoo veel modderwater binnengekre gen, dat hij aan de gevolgen is overleden. Slecht bedoelde hoffelijkheid. Men ziet eiken dag zoo dik- wyls, dat de eene mensch den anderen 'n kleinen dienst bewyst: •en plaats aanbieden in de tram, een deur openhouden of een af- gewaaiden hoed nahollen. Het is prettig zich zoo'n kleine hof felijkheid te laten welgevallen een hartelyk gebaar doet immers «eed. Eindje verbrand. In een tuinencomplex aan het Jaagpad bij den Schinkel te Am sterdam is door het in brand raken van een petroleumvergas- ser een der tuinhuisjes in vlam men opgegaan. Een wieg, waarin zich een kindje van drie maan den bevond en die tegen het tuinhuisje stond, is mede in brand geraakt. Het kindje is jammerlijk in de vlammen omgekomen. De ouders hadden zich juist eenige oogenblikken verwyderd. Onweer. Dinsdagochtend is te Loenen op de Veluwe de bliksem inge slagen in het rieten dak van een landhuisje, bewoond door mevr. Warmolts, waardoor brand is ontstaan. De bovenverdieping is geheel uitgebrand. De Loe- nensche brandweer heeft het vuur gebluscht. Tijdens een onweer, dat boven Holten woedde, is de bliksem geslagen in de boerderij bewoond door E. Aaltink. Hoewel de bewoners thuis waren, werd niemand getroffen. De boerderij brandde tot den grond toe af. Een schuur, die op eenigen afstand van de hoeve was ge- Lgen, kon behouden blyven. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Bij een hevig onweer is de bliksem geslagen in een rogge- myt te Almen (Gelderlnabij Zutphen, staande by de boerderij van D Haarman. De Zutphen- scbe brandweer heeft den vuur haard, die op den bodem werd aangetroffen opgespoord en het vuur gebluscht. De bliksem had deu grooten dikken eiken paal van de mijt van boven tot be neden gespleten. De stukken hout lagen overal verspreid. Het water heeft te Rotter dam wederom een slachtoffer geöischt. Een achtjarig jongetje, dat in het strandbad aan den Kralingschen Plas aan het baden was, is in diep water gevallen en verdronken. Het knaapje, de achtjarige P. v. d. Meulen, was met twee jongere zusjes iD het strandbad, dat ondiep is, aan het baden. Het jongetje is echter op de afrastering geklommen, die ta melijk hoog is. Het kind is hier afgevallen en in het diepe water terechtgekomen. De zusjes za gen het ongeluk gebeuren, doch zij hadden niet de tegenwoordig heid van geest iemand te hulp te roepen. De kinderen hebben de kleeren van den jongen ge pakt en z\jn daarmede naar de woning gewandeld, om daar aan de moeder te vertellen, wat zy gezien hadden. Het was toen natuurlijk te laat en toen het kind werd opgedregd, was het reeds overleden. Britsch Indië geteisterd. De watersnood heelt in het Noorden van Britsch-Indië een catastrophalen omvang aange nomen. De provincies Assam, Bengalen en Bihar zijn grooten- deels overstroomd. Drie duizend dorpen zijn door het water ver woest. In alle deelen van de getrof fen gebieden zijn de rivieren buiten haar oevers getreden. Het hoogopstuwende water brak met kracht door de dijken heen en stroomde dan de dalen bin nen, waarbij in vele gevallen de oogst geheel verloren ging. Het verlies van menschenle- vens is nog betrekkelijk gering te noemen. De materieele schade bedraagt vele millioenen ropijen. Spoorwegbruggen, landwegen, huizen en dijken zijn eenvoudig weggerukt. Ook in de stad Luck- now staan de straten een voet hoog onder water, waardoor het verkeer bijna onmogelijk is ge worden. Voor de vele vluchtelin gen die door deze ramp dakloos geworden zijn, heeft men nood- verblijven ingericht, waar zij ter verpleging zyn opgenomen. in tegenstelling met dezen watersnood houdt de droogte in de provincie Bombay nog steeds aan. Ook nier is een groot deel van den oogst verloren gegaan. Te Serban Woda, een voor stad van Boekarest, heeit men een bende ingerekend, waarvan eenige kooplieden deel uitmaak ten. Het gezelschap had zich ge specialiseerd in het plegen van treindiefstallen, terwijl de lieden naar het schijnt den laatsten tijd ook eenige moorden hebben ge pleegd. De bende bleek onder leiding te staan van den wachtmeester der gendarmerie, die belast was met de bestryding der bende. Op een onbewaakte overweg nabij Three Rivers (Canada) iseen trein op een autobus ingereden Zeventien menschen zijn gedood, I 15 anderen ziju met ernstige ver wondingen in het ziekenhuis op genomen. Alle slachtoffers waren atkomstig uit eeu dorpje in de buurt van Louisville. Zij kwa men terug van een verkiezings vergadering. Een vreemd geval. Begin Juni van dit jaar ver dween een zekere mrs. Connol ly uit haar woning en kwam niet meer terug. Een maand later werd een verminkt lichaam van een vrouw uit de Mersey opge haald, dat door den heer Con nolly werd herkend als dat van zyn vermiste echtgenoote. Het gezicht was niet meer te herken nen, maar de vrouw had een lit- teeken van een operatie, miste twee voortanden en droeg eenige kleedingstukken, welke de heer Connolly beslist herkende. Zij werd ais mrs. Connolly begraven. Vrydag zag een nichtje van mrs. Connolly haar tante op straat loo- pen. Zy sprak haar aan, en de vrouw verklaarde eerst niet mrs. Connolly te zijn, maar gaf later toe dat zy het wél was. Zij ver klaarde niets van de mystificatie te weten, waarnaar de politie thans een onderzoek instelt. Te Adinkerke heeft een spooiwegongeluk plaats gehad, dat betrekkeiijk goed is atgeloo- pen. Een personentrein, komende uit de richting Antwerpen, is bij aankomst op het station van Adin kerke ontspoord. De locomotief kantelde om en vier rijtuigen kwamen naast de rails te staan. De machinist en een passagier zyn om het leven gekomen. Za- ven en veertig personen kregen verwondingen. In den ontspoor den trein zat nog een gezelschap van 200 schoolkinderen, dat op weg was naar een vacantie-kolo- nie. De kinderen zyn gelukkig alleD ongedeerd gebleven en heb ben later de reis naar de kolonie kunnen voortzetten, auto met tien inzittenden tegen een boom opgebotst en totaal vernield. Vier personen zijn op slag ge dood en de overige zes hebben ernstige verwondingen opgeloo- pen. Maandagmiddag is de snel trein Parijs—Saint Etienne ont spoord, ongeveer 600 meter van bet station Bourron Marlotte, nadat de trein een wissel was gepasseerd. De goederenwagen, welke achter aan den trein was gehaakt, sproDg uit de rails waardoor enkele andere wagons werden meegesleurd. Ongeveer 100 meter verder sloegen de restauratiewagen en een andere wagon om. Hierbij werd een lid van het personeel van den trein gedood, zes personen wer den gewond Met den trein reisden ook 87 kinderen van een vacantiekolonie, doch van hen werden slechts twee licht gekwetst. Sedert twee dagen heeft er in den staat Minnesota een reus achtige boschbrandgewoed welke 15000 boeren met den ondergang bedreigde. Met man en macht werd er gewerkt om het vuur te blus8chen. Ten slotte hielp de natuur zelf een handje mee een hevig onweer ontlastte zich bo ven de bedreigde bosscben en maakte aan alle gevaar een einde. Te Wilna is een ongewoon spoorwegongeluk gebeurd. Een locomotief, die juist met kolen was geladen en door den ma chinist en stoker was verlaten, begon door tot dusver niet op gehelderde oorzaak plotseling te ryden en kwam in korten tijd op volle snelheid. Twee arbei ders, die de kolen hadden op geladen en zich nog op de ma chine bevonden, waagden het niet er at te springen. De locomotief reed in volle vaart op een uit de tegenovergestelde richting ko mende personentrein. De botsing was zoo hevig, dat de machinist en stoker van laatstgenoemden trein op slag gedood werden en zestien passagiers min of meer zware verwondingen opliepen. Verjaag die Benauwdheii Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma Een merkwaardig vliegongeluk. Een merkwaardig vliegongeluk is gebeurd in Frankrijk, te An- goulème. Het 16 jarig dochtertje van een geneesheer, dat vlieg lessen neemt, zat aan het roer van een sportvliegtuig, terwijl de leeraar den motor aanzette. Toen de leerlinge op den starter drukte, begon de motor met6en op volle kracht te loopen. Het vliegtuig liep meteen weg en verhiel zich in de lucht, zonder dat de leeraar gelegenheid had gekregen er in te springen. Het meisje zag kans 20 minuten in de lucht te blijven en kringen boven het vliegveld te beschrij ven. Intusschen had men op het vliegveld beraadslaagd en was een ervaren vlieger opge stegen, die nu voor het meisje ging vliegen en haar met ge baren trachtte te beduiden hoe zij aan deu grond kon komen zonder gas te minderen. Het kind beproefde daarop met een snelheid van 160 K.M. te landen. Dit gelukte, doch bij het uitrollen reed het toestel üelaas tegen een boom aan het einde van het vliegveld, het sloeg om en het meisje werd er deenyk gewond onderuit ge haald. Man vreest, dat haar toestand hopeloos is. Auto ongeluk door een muis. Op een landelyken weg by het badplaatsje Old Saybrook heeft een nietig muisje een auto-on geluk veroorzaakt. De muis had zich als blinde passagier in den auto verborgen, maar kreeg het tijdens den rit wel wat benauwd, waarschijnlijk, omdat de wagen haar veel te snel ging. Plotseling sprong het diertje naar voren, tot grooten schrik van den bestuurder, die zóó de kluts kwijt raakte, dat bij de macht over het stuur verloor en in volle vaart tegen een hek opbotste. Gelukkig liepen de drie inzit tenden hierbij slechts lichte ver wondingen op. Getuigen staan er voor in, dat ditmaal geen vrouw aan het stuur zat, maar een forsche man, zoodat thans bewezen is, dat ook de leden van het sterke geslacht soms bang voor muizen zyn. In den Oeral zyn hevige bosebbranden uitgebroken, welke nog steeds voortduren. Reeds is een uitgestrektheid van 8000 H A. een prooi van de vlammen geworden. Duizenden dieren zijn omgekomen. By de pogingen om het vuur te bestryden zyn verscheiden personen om het leven gekomen. Spoorwegongeluk in Korea. Op Korea heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad, doordat een hevigen slagregen de groBd onder een spoorweg had weggespoeld. Twintig per sonen zyn hierbij om het leven gekomen. De hoofdstad Seoel wordt door een overstrooming van de rivier de Hankang bedreigd. op de in de nabjjheid van Sigcy l'Abbaye in de Ardennen is een of uw linker-richtingaan- wijzer steekt u natuürlijk altoos tijdig uit, voor u 'ft u/0C^ naar links neemt, Weet u, dat zoo n teeken Seen tooverstaf is? En*» dat u dus uw beurt moei afwachten Gij die hijgt bij de minste krachts inspanning, die benauwd zijt bij der minsten mist, waarom wacht Gij noj langer op de hulp en nieuwe levend vreugd die Akker's Abdijsiroop U ge ven kan. Vanaf de eerste lepels gever de balsemende bestanddeelen var Abdijsiroop U verlichting. De slijmer die Uw borst beladen, die U buiten adem brengen en hoestbuien ver wekken, zullen zonder moeite losko men. 2 lepelsvanavonden dezennachl zal kalm en rustig zijn. Neem dus bijt Door een NIEUWE toevoeging werkt NI Abdijsiroop 2 x zoo snel als voorheen

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3