Dokter BOM Münhardt's Zenuwtabletten Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Advertentien. Haandag 17 lug. tot 31 lag, plas Elfhoeven op, welke de grootste is van het iteeuwijksche merencomplex. Midden in het wyde water, op ongeveer honderd meter afstand van de Groene Reede, is het ongeluk gebeurd. Op deze plaats sloeg het vaartuig om. Hoe, valt niet met zekerheid te zeggen. De jongeman kon zeilen en had in zyn woonplaats een boot. Er stond een flinke wiDd uit het Noord-Westen, die het water wel is waar flink deed deinen, maar de omstandigheden waren voor zeilen toch alleszins geschikt. Vermoedelijk is een sterke wind vlaag in het zeil geslagen, dat mogelyk heelt vastgestaan en niet meer gereefd kon worden. De verloofden konden niet zwemmen en dit vooral werd hun noodlottig toen de boot kap seisde. De 11-jarige jongen kon wel zwemmen en zoodra hij in het water lag, begaf hy zich naar den kant. Het ongeluk werd spoedig opgemerkt. Op een paar honderd meter afstand was de heer J. Hulleman uit Gouda met zijn motorbooten onmiddellijk voer hij naar de plaats waar de omgeslagen jol dreef. Op 50 meter van den kant pikte hy den jongen, die al zeer vermoeid was, op. Het meisje was spoedig gevonden. Zy had zich aan de boot vastgeklampt en lag onder het zeil in het water. Met de motorboot werd zij naar de Groene Reede ge bracht. Reeds na vyf minuten was zij op den wal en airect werden pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten op te wekken. Een dokter, leden van de reddingsbrigade en politie deden al bet mogelijke, maar hun moeite was vruchteloos. Ruim twee uur achtereen is kuus.ma tige ademhaling toegepast, doch ten slotte moest de dood worden geconstateerd. Helaas had men geen zuurstof apparaat bij de hand. Later is dezuurstofkoffer van de Goudsche politie per motor gebracnt. Deze kon echter geen uitkomst meer brengen. De jongeman was na het om slaan van de boot dadelijk in de diepte verdwenen en hy is niet meer bovengekomen. De bad juffrouw van het zwembad Elf hoeven en een lid van de Neder- landsche centrale reddingsbri gade hebben verschillende malen in het ruim vier meter diepe water gedoken, maar zy konden het lichaam niet vinden. De consternatie was begrypelyk heel groot. Zelfs was eenigen tyd ncodig om te weten te komen hoeveel menschen er in de boot hadden gezeten. De jongen kon van schrik bjjna niets vertellen en eenige opheldering over de toedracht kon hij evenmin geven. Politie en burgers zijn later per boot met een dreg en een zegen naar het lichaam gaan zoeken. Het lyk is nog niet opgehaald. Het stoffelijk overschot van het meisje is voorloopig naar het doodenhuisje te Reeuwijk ver voerd. Tragisch ongeluk. Te Laren is Woensdagmiddag een ongeluk gebeurd, waarbij een knaapje op tragische wyze om het leven is gekomen. De heer en mevrouw De G., wonende te Laren, fietsten om atreeks drie uur met nun zoontje van Eemnes naar hun woon plaats. De moeaer reed voorop, daarachter volgden het zoontje en de vader. Bij het kruispunt Laarderweg-Molenweg gekomen, naderde een vrachtauto uit Hui zen. Daar er een groentewagen en een hoop steenen aan den linkerkant van den weg stonden, was er weinig ruimte om te passeeren. Mevrouw De G. ge lukte dit, doch haar zoontje scnrok, doordat er juist een «teen van den hoop vielhy raakte het stuur kwyt en viel tegen den vrachtauto, waarna hy op de straat bleef liggen. Een ontboden geneesheer uit Laren constateerde dat het knaapje zyu nek had gebroken. Inbraak te Apeldoorn, firn agent van politia heaft Woensdagochtend de sporen van een inbraak ontdekt in het groote pand van de firma Kreym- borg en Co. aan de hoofdstraat te Apeldoorn. By een doot de politie ingesteld onderzoek kwam aan het licht, dat inbrekers het gebouw zijn binnengedrongen en een groote party heerenjassen en heerenmodeartikelen hebben gestolen. Een pakket heeren modeartikelen dat reeds was klaar gezet, hebben de inbrekers, vermoedelijk bij een overhaaste vlucht, achtergelaten. Het elec- trische kasregister werd gefor ceerd. Daaruit is een bedrag van tien gulden en een flink bedrag aan postzegels ontvreemd. De waarde van het ontvreemde goed loopt in de honderden guldens. De inbrekers hebben zich toe gang verschaft door een glas in loodraam uit een der kleed kamers te breken, langs welken weg zy ook verdwenen zijn. Te Roswinkelerveen, is een 3 jarig zoontje van den arbeider K. V. verdronken. Het ventje viel van een vlonder in het kanaal De vader, die dit zag, sprong, hoewel hy niet kon zwemmen, onmiddellijk te water. Hij slaagde er in zyn kind te grijpen, maar voor hy den wal kon bereiken, moest hy het loslaten. Inmiddels toegeschoten omwonenden brach ten den man, die reeds bewus teloos was, aan kant. Het kind is verdronken. Een (jsco-kampioen die onwel werd. Te Bu8sum is een jongen, die een record wilde halen in het verorberen van ysco's bewuste loos in elkaar gezakt, nadat hij er een 20-tal naar binnen had gewerkt. Een 8-jarig zoontje van den heer O. te Groenlo viel vorige week van een wip, waarop hy speelde. Het ventje kwam op een spyker terecht, die in zyn hoofd drong. Hy is thans aan de gevolgen daarvan overleden. Terwyl Dinsdagmorgen de arbeider Van Luinen, werkzaam by den veenouder van Zytveld te Mijdrecht, bezig was met het schoonmaken van een sloot was de 12-jarige Pieter Slingerland in zyn nabijheid. De jongen sprong over de sloot en kwam met een zeis, waarmede van L. het vuil loshakte, in aanraking met het gevolg dat de nekspier ernstig werd gewond. Een dokter die spoedig ter plaatse was, heeft het eerste verband gelegd, waar na het knaapje in zorgwekken den toestand naar een ziekenhuis is overgebracht. Noodlottige kanovaart. Newell P. Sherman was een begaafd zanger, een welmeenend padvindersleider en over het al gemeen geen kwade kerel. Maar hij is nu toch ter dood gebracht in den electrischen stoel in dan Charletowngevangeni8. Hij was berouwvol en daar had hij reden voor, want wat hij gedaan had was meer dan erg. Terwijl hij met zijn vrouw aan het kano roeien was, zong hy haar toe. Het was een psalm, maar toen hij uitgezongen had, kwam plot seling de drang over hem zijn vrouw te vermoorden. Hij liet de kano omslaan en zyn vrouw ver dronk, terwijl hij zelf naar den kant zwom. Sherman was ver liefd geworden op een meisje van 17 jaar, een tabrieksarbeid- 8tertje. En om haar te kunnen trouwen, had hij zyn vrouw, de moeder van zyn twee kinderen, uit den weg geruimd. MprVPlIC en oversPannen> on- 11CI VCUo rustig en slapeloos. Men gcDruiKe hiertegen de zenuw- stillende en zenuwsterkende Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. In de Hegau aan den boven loop van den Donau en in de streek van het Bodenmeer heeft het zwaar geonweerd. In tal van dorpen heeft de slagregen groote schade aangericht. Het dal van den boven-Donau stond in korten tyd blank. Een groot deel van de oogst in de geteisterde streken is vernield. Na enkele dagen van mooi zomerweer is een deel van En geland door een wolkbreuk ge troffen, die de wegen onder water zette en hier en daar ernstige schade aanrichtte. Zoo werd in Surrey een spoorlijn door een aardverschuiving over een lengte van 100 meter versperd. De tui nen van de huizen langs de spoorlijn, spoelden weg. Te Ukkel by Brussel heeft Woensdagmiddag een botsing plaats genad tusschen een auto en een motoifiats, welke laatste bereden werd door den Neder- tauder Cyril Reums. De motor rijder werd tegen den grond geslingerd, terwijl de motor eeni ge meters ver werd meegesleurd, en geheel werd vermeid. Het slachtoffar werd bewusteloos en met zware wonden opgenomen en naar het ziekenhuis overge bracht, waar hy is overleden. Uit alle Fransche provincies, met uitzondering van het kust gebied der Midaellandsch6 Zee, wordt hevige neerslag gemeld, welke overal groote schade neeft aangericht. Het meest werd de Franscüe Atlantische kust ge teisterd, waar ontzettende regens vielen. In de buurt van Boulogne-sur Mer, St. Omer en St. Paul zyn alle te velde staande gewassen vernield. De materieele schade wordt geraamd op 12 millioen francs. Groote terreinen staan onder water en de wegen zijn op Bommige plaatsen in stroomen veranderd. Veel vee is omgeko men. Het verkeer is in ver scheidene streken zelfs op de groote verbindingswegen onder broken. Op het eiland Noirmou- tier, dat voor de kust van de Vendee ligt, is de kerk door den bintsem getroffen. Te Herbies, mat var van Sables d Oloune gelegen, zyn twee landarbeiders door den bliksem getroffen. De Italianen in Abessinië, Dr. Martin, de gezant van Abessinië te Londen, heeft van een landgenoot te Dzjiboeti een brief ontvangen, waarin het vol gende wordt verteld De Italianen bevinden zich op het oogenblik in groote moeilijk heden, omdat hun vliegtuigen en gemotoriseerde troepen als gevolg van de hevige regenbuien werke loos zijn. Als de Fransche spoor weg er niet was, zouden zij nu allen zijn doodgehongerd, zonder dat onze menschen hen hadden aangevallen of bestookt. De ltaliaansche garnizoenen in ver schillende deelen des lands zijn verzwakt wegens de transport moeilijkheden en onze menschen vahen hen voortdurend aan. Dit blijkt uit het groot aantal gewonde Italianen, dat onafgebroken Dzji boeti passeert. Het staat vast, dat er evenveel gedood als ge wond zijn bij de voortdurende aanvallen, waaraan zij blootstaan. Aan den anderen kant zijn de Italianen besloten ons volk uit te roeien en zonder genade blijven zij mannen, vrouwen en kinderen dooden. Zelfs laten zij nog overal, waar zij verschijnen, gifgassen op dieren neervallen. Hun doel schijnt in de eerste plaats te zijn zich te wreken en in de tweede plaats het volk uit het hoogland te verdrijven. Het is hartver scheurend te denken aan het lot van ons ongelukkige volk. De mannen worden opgejaagd als wilde dieren en de vrouwen worden op ruwe wijze beleedigd en beschimpt. 'Het is voorge komen, dat vrouwen uit haar woningen zijn meegenomen naar de kampen der soldaten en dat hun echigenooten, toen dezen om teruggave van hun vrouwen ver zochten, zijn gevangen gezet of gedood". Elk hals een bomvrtye kelder. Volgens het Journal de Genève zal de Zwitser8che regeering aan het parlement voorstellen, bom en gasvrije kelders voor elk huis in Zwitserland verplicht te stellen. Tevens zal worden voorgesteld, om in de dichtst bevolkte wijken der Zwitsersche steden openbare schuilplaatsen tegen aanvallen uit de lucht op te richten. Koning Edward met vacantie. Ergens op de Adriatische Zee tusschen de eilanden voor de gril lige Dalmatische kust, dobbert de „Nahlio", het jacht waarop ko ning Edward zyn vacantie door brengt. Dobberen is hier inderdaad het juiste woord, want de koning heeft zyn vacantie ingericht vol gens een ideaal, dat vele vacan- tiegangers niet kennen hij heelt geen haast en heeft geen vast reisplan Men vaart maar zoo een beetje langs de kust en als de koning weer een van die aardi ge visschersplaatsjes ziet, vraagt hy den kapitein aan te leggen, stapt aan wal, praat wat met dn' bevolking en verdwynt weer voor men goed weet, wie die vriende lijke heer eigenlyk is geweest. Joegoslavië, dat zich zeer ver heugt over die koninklyke be langstelling voor zyn Riviera, die ook al niet op te veel bezoek bogen mag, had zich die vacan tie wel een beetje andera gedacht. Nadat de koning te Sibemk aaD boord van het jacht wasgegaaD keerde hy aan land terug, reeds geheel iu vacantiestemming, blootshoofds en gekleed in een' lichtbruin pak. Daar werd hy plechtig ontvangen door een aan tal Joegoslavische autoriteiten die hem een zorgvuldig opge steld reisplan voor den kruistocht langs de kust overhandigden Hij keek de lyst aandachtig door gat haar met een allervriende lijkst lachje terug en zei, dat hij zich met die plannen niet kon vereenigen. Eij vroeg om een kaart, daar hij zelf zyn plannen wilde maken en vooral de kleine havens en de rustige baaien wil de bezoeken, waar hij vry zou zijn van pik ceremonieel. En zoo voer de koning naar het eilandje Cornota, praatte er met de visschers en ging ver volgens naar Salka, waar hy be vel gaf te blijven liggen. Slechts de twee torpedojagers die op eenigen afstand voor an ker liggen, laten den koning niet geheel vergeten, dat hy de vorst van het machtige Britscne ryk is Hontenisse. Gehuwd. 14 Juli. Albert Kint (van Antwerpen), 24 j. en Elisabeth Asselman 24 j. Geboren. 2. L3onardus, z. van Petrus de Theye en Josep hine de Blieck. 3. Geertruida, d. van Chrisiiaan Overbeeke en Cornelia Risseeuw. 7. Eddy, z. van Joseph Burm en Martüa Verschooten. 16. Petrus, z. van Alouisius Clippeiaar en Eugenie Mannaart. Leon, z. van Toeo dorus de Koek en Margaretba van den Bulck. 17. Julia, d. van Adolphus Bracké en Mat hilda Lansue. 26. Patras, z van Gustaaf S aai en Agnes Castenmiiler. 27. Agnes, d. van Johannes d'Hont en Rozalia van Puyvelde. Rosalia, d. van Ja cobus Broekaart en Irena Praet 29. Martin, c. van Martin Smit8 en Prucella van Mevendaal. 31 Joseph, z. van Ernde Kint en Catharina de Waal. Overleden. 3 Seraphinus Schmitz, 71 j., z. van Johannes en Anna Moorthamer. 7. Anna d Haens, 73 j., d. van Johannes en Maria Buysrogge. 25. Mat bilde Schelthout, 64 j., d. van Cornells en Rosalia Verhoeven. Sas van Gent. Gehuwd. 24 Juli. Marinus Moelker, 33 j. en Maria Wauters, 25 j. 25. Albert Inghels, 24 j. en Irena de Wit, 21 j. 28 Hendrik Stouthamer, 25 j. en Antoinetta Mynsbergh! 24 j. Geboren. 9. Lisette, d. van Charles Geernaert en Martha IJsebaert. 25. Henk, z. van Gerardus Titulaer en Suzanna de Smit. Terneuzen. Gehuwd. 2 Juli. Jau Moens (van Zundert), 25 j! en Johanna Kuyk, 22 j. 9 Erneit Ne(jt (vaa §aa yan QentL 26 j. en Neeltje van IJk, 20 j. Anihonius Hamerlinck, 23 j. enl™~, Cornelia van Aalst, 21 j. 16. Jan Meijer, 30 j. en Janna van Luik, 19 j. Johannes Dooms, 24 j, en Pieternella flelmendacb, 18 j. 22. Pieter den Exier, 26 j. en Elvira van Wetjns-^ bergne, 25 j. Cornelis Hamelink, 31 j. en Francina Scheele, 24 j. 23. Nicoiaas Haak, 25 j. en Geertruida Milieuaar, 22 j. 29. Marinus Stoutnamer, 49 j., weün. en Madeleine Heirman, 45 j., gescü. van echt. 30. Marinus Moes, 18 j. en Elza Claus, 16 j. Geboren. 28 Juni. Jacobus, z. van Corneus Hamelink en Pieternella van Drongelen. Eli sabeth, d. van Adriaan de Doel- aer en Elvire de Koeyer. 29. - Pierre, z. van Emile Eijsackers en Rosalia Lossie. 2Juii. Wil- i tem, s. van Martinus Riemeni •a Martina Heyuns. 3. Magda- lena, van Aiphonsius Van- tnene en Johanna van 't West- einde. 8. Andnes, z. van Auaries de Smidt en Barbara Scnell. 9. Daniël, z. van Jo- nannes van Ham en Johanna da Regt. Maria, d. van Willem de Riuder en Krina Eekman (wo- uende te Dordrecnt). 11. Neenje, ct. van Willem Hamelink en Louise Niesken8. 15. Ludwina, u. van Jonan Weynen en Alice' Graetscnepe. 16. Harrold, z. van Ludovicus van den Hemei en Beriha Haers. 21. Leuuis, z. van Jacobus 't Gilde en Jo- uanna Verlmde. 25. Neeltje, a. van Cnrisliaan Bakker en mmeije de Niet. Overleden. 27 Juni. Jan van Wyck, 83 j., wean, van Janna V ermeers. 2 Juli. Catbarina Hamelink, 43 j., d. van Jacobus (overl.) en Fiorentina van Dnel. l8. Marie Brevet, 11 m d. van EiizaOeiü (van Axel). Catharina ue Leyser, 53 j., echtg. van Antnuny Stoffels. Westdorpe. Geboren. 30 Juli. Eduaru, z. van Cornells van Paasei en Maria Compiet. Overleden. 3. Maria van Mol, 59 j., echtg. van Franciscus ingeis. Burgemeester en Wet houders van AXEL maken bekend, dat de NIEUW AANGEBRACHTE HUISNUM MER;» met ing» ng van 1 Sep tember 1936 in werking zullen treden. Van Gemeentewege zal worden zorg gedragen, dat DE OUDE HLISN L J1J1ERS tegen dien da tum van ae woningen zullen zijn verwijderd. Axel, 14 Augustus 1936. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Getrouwd J. BOM L. VAN DER KUIL. Rotterdam, 13 Aug. 1936. De Heer en Mevrouw BOM van der^ Kuil, betuigen hun hartelijken dank voor de üiijKeii van Oeiangsiciiing bij hun huwelijk ondervonden. Gisteren overleed ie Eist onze geliefde Zwager en Oom, de heer H. H. V. OOLE, in den ouderdom van bijna 69 jaar. Namens de familie, L. WIEMES-Oole. Axel, 14 Aug. 1936. is afwezig vanaf PtaKujK wordt door dokter VAN HKP ZWAM I i i E N

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 4