Comité Prins lanrits. ingezonden «tukken. Adverteiitiën. i.HET CENTRUM' het dier met zyn hengelstokken een eindje weg, even later had het dier hem weer ingehaald. Urenlang sjokte de bok trouw achter den man aan. Bij de grens van de hoofdstad trok het vreem de tweetal, een hengelaar en een bok, niet weinig aandacht. De hoop van den man, dat hij den bok nu in de drukte wel gauw kwyt zou zyn, bleek ook al ydel. Het dier volgde hem op den voet. Ten einde raad bracht hy den bok naar het bu reau Aöelaaraweg en pas toen was hy van het dier verlost. De politie stelde zich met Broek in Waterland in verbinding, waar man spoedig den vermoedelijken eigenaar kon uitvisschen, die later op den dag den aanüanke- lijken bok zou terughalen. (Tel.) Overleden ttydens een huisuitzettiag. In de woninggroep „Meezen- broek" te Heerlen heeft zich tij dens een huisuitzetting een sterf geval voorgedaan, uat groote consternatie teweegbracht. In het bijzijn van een deur waarder en een paar politie agenten begonnen eenige werk lieden bij den invaliden en werk- loozen mijnwerker De B., wegens langdurigen achterstand in de huurbetaling, de meubels en ver deren inventaris van het huis naar buiten te dragen. De vijftigjarige vrouw van De B. was alleen thuis en lag ziek te bed. Later is de vrouw tegen het advies van den huisdokter in, op een stoel zittend naar buiten gedragen. Daar is zij plotseling in elkaar gezakt en na enkele oogenblikken overleden. Het droeve voorval trok ter stond honderden belangstellenden, die op hettige wijze hun afkeu ring over deze uitzetting te ken nen gaven. 4500 golden gestolen. Vrijdag heeft te Koog aan de Zaan een inbraak plaats gehad in het kantoor van de oliefabriek van de firma T. Duyvisjzn. De nachtelijke bezoekers zijn erin geslaagd de brandkast open te breken, waaruit zij een bedrag van f 4500 heoben meegenomen. Hoewel er den geheelen nacht in de fabriek is gewerkt, heeft niemand iets van ae inbraak be merkt. De inbrekers hadden een dek kleed voor de ramen gehangen teneinde zoo weinig mogelijk kans te loopen, dat zij in hun „arbeid" konden worden gestoord Een pet en eenige inbrekerswerk» tuigen zijn in het kantoor ge vonden, hetgeen wellicht op een overhaaste vlucht wijst. Zater dagochtend is bij de komst van het kantoorpersoneel, de inbraak ontdekt. Gevaarlek spel. Een 12-jarige zoon van den veehouder J. Piak te Reeuwijkis met een hooivork in het hoofü gestoken, vlak boven het oog. Hij was met zijn neef aan het spelen, waarbij de jongens elkaar met eer, hooivork gras toewier pen. Plotseling werd de knaap door een der scherpe punten in het voorhoofd getroffen en vrij ernstig gewond. Vrijdagmiddag is de tien jarige A. B. M. de Mzoon van een Rotterdamsche familie, die met vacantie te Katwijk aan Zee vertoefde, bij het baden in zee in een mui geraakt, door den stroom meegesleurd en verdronken. Batavier IV voorzinkea behoed. Zondag wilde de Batavier IV, na te Qravesend de passagiers gedebarkeerd te hebben, naar Londen vertrekken. Bij het van den wal gaan was de deklading echter gaan schuiven, zoodat het schip slagzij maakte en het water naar binnen kwam. Onmiddellijk werden reddingsgordels uitge reikt aan de bemanning en de overgebleven passagiers en met vereende krachten werd daarop een groot deel van de deklading, bestaande uit kratten met tomaten en komkommers over boord ge worpen. In minder dan geen tijd dreven tallooze kisten op de Theems. Deze maatregel hielp, het schip kon zijn weg naar Londen vervolgen. Om 3 uur kwam het daar aan de kade aan. By het baden verdronken. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is de 24-jarige Melis uit Amsterdam, die met een gezel schap uit de hoofdstad te Cal- lantsoog was gearriveerd om er in een tentenkamp zijn vacantie door te brengen, bij het baden in zee verdronken. Het ongeluk geschiedde, doordat de bader zich te dicht bij een pier te water begaf. Pogingen om M. te redden faalden. Een andere man, die zich in moeilijkheden bevond, kon behouden op het droge wor den gebracht. M. was vader van een kind van een half jaar. Zijn lijk is nog niet gevonden. Een hond voor de rechtbank. Te Brockport in den staat New York heeft een hond terechtge staan. Het dier was, toen jon gens aan het zwemmen waren, te water gesprongen en op den rug van een knaap geklauterd. De jongen was verdronken. Lie den, die het voorval hadden bij gewoond, konden niet met zeker heid zeggen, of de hond uit speelschheid had gehandeld of uit boosaardigheid. De rechter, die had kunnen bevelen het dier af te laten maken, hoorde ook de buren van den eigenaar van den hond, die zich er allen vriendelijk over uitlieten. Niettemin besliste de rechter, dat de hond wel aan den eigenaar zou worden terug gegeven, maar dat het dier niet losloopend buiten de woning of het erf van den bezitter mag ko men, gebeurt dit toch, dan wordt het beest onverbiddelijk dood geschoten. Een hevige taifoen heeft het eiland Toengsjan geteisterd, waar bij 42 visschers zijn verdronken Trouwlustige mfllionnair. De 52 jarige Amerikaansche multi-millionnair Guy Waggoner uit Texas, is dezer dagen te Colorado Springs voor de zeven de maal in het huwelijk getreden. Dezen keer had hij zijn keus laten vallen op de 20 jarige Vir ginia Green, die voorheen in een winkel te Dallas werkte. Dit was zyn zesde vrouw. Men vraagt zich wellicht af, hoe het dan mogelyk is, dat by thans voor de zevende maal in het huwelyk treedt. Dit komt omdat hy met zijn eerste vrouw twee keer gehuwd is. De tweede maal dat hy met zyn eerste vrouw trouwde was in 1915, korten tijd nadat by van zyn t'weede vrouw waarmee hy slechts een jaar ge trouwd was geweest, gescheiden was. Gemeld wordt, dat toen hij voor den tweeden keer van zijn eerste vrouw scheidde, hy haar een bedrag van 150.000 schonk. Vrienden van den heer Waggo- ner hebben verklaard, dat by op zyn vyfde vrouw, waarvan hy Vrijdag j.l. gescheiden is, nadat hij in 1928 met haar in het hu welyk is getreden een bedrag van 700 000 heeft vastgezet. Tijdens de by St. Tropez aan de Pransche Riviera gehou den manoeuvres is een Pransch vlieger-officier onder wel zeer buitengewone omstandigheden om het leven gekomen. Het slachtoffer had plaats genomen in den waarnemersstoel Op een gegeven oogenblik ging zyn para chute door de kracht van den wind open en werd de waarne mer uit het toestel geslingerd. Daarbjj kwam zijn hoofd in aan raking met de staart van het vliegtuig. De klap is klaarblijke lijk zoo hard geweest, dat de ongelukkige vrywel op slag ge dood moet zyn. Het lyk is later uit zee opgevischt. Te Boekarest is een knaapje van 11 jaar op tragische wyze op het graf van zyn grootvader om het leven gekomen. Het kind was met zjjn vriend jes aan het spelen op het kerkhof te Botosani en verstopte zich ach ter den steen, welke op het graf van zyn grootvader was geplaatst. Ongelukkigerwijze kantelde de steen en de jongen werd door het fglleode gevaarte gadood. Spoorwegongeluk door de warmte. In Bulgaarseh-Macedonië is bij het station Soeti een perso nentrein ontspoord, daar de rails tengevolge van de hitte op ab normale wyze waren uitgezet. De trein reed juist over een, over een uitgedroogd rivierbed gesla gen brug. Vier wagons zijn in de 4 M. diepe bedding terecht g komen, terwijl de cv r gi wa gons bleven hangen. Vijftien personen werden gewond, van wie acht ernstig. Zeg het met Een meisje van 17 te Bayonne in den staat New Jersey had dikwyls verschil met haar moe der, die blijkbaar een dwaze en ouderwetsche vrouw be zwaar maakte tegen den omgang van het kind met een jongen van 18 Wat doet de jeugd in zoo'n geval Eet meisje wist dat wel. Toen zij op een middag met haar vriendje thuis kwam en zy, ietwat onder den indruk van heel wat potjes bier, aan moeder vroeg om nu eens op te schieten met het eten antwoordde deze onwelopge voede vrouw „zorgjy er zelf maar voor Niet hartelijk zal men zeg gen en dochtertje was dan ook terecht vertoornd. Zij nam een bijl en terwyl het vriendje de vrouw vasthield, hakte zij er flink op los. Daar kon het hoofd van de moeder (een vrouw van 47) niet goed tegen. De twee jon gelieden hebben bekend. Het meisje was daarby brutaal en onverstoord, de jongen was o zoo kleintjes. Hitte in Rusland. De stad Moskou wordt op het oogenblik geteisterd door de he vigste en langdurigste hittegolf sedert bl jaar. Zondag bedroeg de temperatuur in de schaduw meer dan 100 graden, hetgeen een record beteekende. Een smoorheete wind uit Cen traal Azië maakt het leven te Moskou ondraaglijk en de nach ten brengen ook al geen ver koeling. Er zijn verscheiden hen derden menschen naar het zie kenhuis gebracht, die daar allen zijn opgenomen met zonnesteek of dysenterie. De hittegolf bepaalt zich trou wens niet alleen tot Moskou, maar strekt zich over het geheele Sov jet Russische grondgebied uit, zelfs tot in de omgeving van den Poelcirkel. Temperaturen van 95 graden in de schaduw behooren niet tot de zeldzaamheden. Brltsch vliegtuig verongelukt. Gisterochtend vroeg is een ver keersvliegtuig van de Imperial Airways, even nadat het van Croydon naar Parys was vertrok- ken, gevallen en terecht geko men in den tuin van een huis te Wallington. Het vliegtuig vloog onmiddellijk in brand, eo dein zittenden, twee vliegers en twee marconisten kwamen in de vlam men om. Op het geluid van de botsing waren tallooze bewooers van na bijliggende huizen komen toesnel len, en spoedig verdrong zich een dichte menigte naby de plaats des onheils Door de enorme hitte was het evenwel niet mogelyk het brandende wrak te naderen. Het vuur was inmiddels naar twee naburige huizen overgesla gen, en de spoedig aangekomen brandweer moest de aangrenzen de huizen nat houden om te be letten, dat deze eveneens vlam zouden vatten. Drie uur was de brandweer bezig, alvorens zy den brand onder de knie had. Vreoseiyke mijnramp. Omtrent het vreeselijke mijn ongeluk in Engeland, dat aan 57 menschen het leven heeft gekost, wordt nog het volgende gemeld Nadat negen reddingsbrigades den geheelen dag in de weer waren geweest om te trachten de mijnwerkers te redden, die tengevolge van een explosie in de Wharncliffe-mijn naby Barn- sley waren ingesloten, werd medegedeeld, dat er geen hoop meer bestond, dat de ongeluk- kigen nog levend zullen worden aangetroffen, In een officiëele rerklaring wordt gezegd, dat bet aantal mijnwerkers, dat zich in de schacht bevond, 57 bedraagt. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Dr. Henderson, een der drie artsen, die de reddingsbrigades vergezelden, verklaarde by zijn terugkeer, dat het hier een hope loos geval betrof. „Wij hebben de meeste lyken kunnen berei ken zoo zeide hy .Sommige der mijnwerkers zijn op slag gedood door het geweld der explosie, terwyl anderen in hou dingen werden aangetroflen, die doen vermoeden, dat zij gesukt zyn door gassen. Een aantal lyken was zwaar verminkt." Deze verklaring werd beves tigd door een zyner collega's, die zeide, dat hy vijftig tot zestig lyken had gezien en dat deze ontzettend verminkt waren. Enkele slachtoffers lagen in biddende houding. Het hoofd van één der mynwerkers werd ongeveer veertig meter van het lichaam gevonden. Van som mige slachtoffers lagen de klee- ren op grooten afstand van de lichamen verwijderd. De red- dings-brigades werden by haar werk bedreigd door vallend ge steente, hetgeen hun arbeid ten zeerste bemoeilijkte. Eén der brigades was tot vlak by zeven ingeslotenen gekomen, toen val lende steenen verderen voort gang onmogelijk maakten. De luchtstroom in de mijn was zóó koud, dat de reddings manschappen zich geheel in dekens moesten wikkelen om hun werk te kunnen voortzetten. Dok stuitte men op gassen en vyf kanarie-vogels, die men mee naar beneden had genomen kwamen om het leven. In de omgeving van de myn speelden zieh hartverscheurende tooneelen af onder de 2000 myn werkers en de vrouwen en kin deren der vermisten, die in den stroomenden regen op berichten aangaande de reddingspogingen wachtten. Een geestelyke hield te midden der menigte drie korte diensten en de aanwezigen her- haaiden de zinnen van het „Onze Vader". Enkele oogenblikken na de explosie wisten zeventig arbei ders, die in een myngang werk ten, welke boven de plaats des onheils was gelegen, te ont komen. Sportnieuws. Volharden—Axel 2—1. Zondag brachten de Oranje mannen een bezoek aan Aalst in België, om daar de returnmatch te spelen tegen Volharden. We hoorden dat onze stadgenooten daar kranig partij gegeven hebben en slechts met de oneven goal verloren. De Olympische Spelen. Onze deelnemers aan de Olym pische Spelen te Berlijn gaan voort met het behalen van successen, hoewel tegenslag en mindere spor tieve handelingen van tegenstan ders hen reeds danig gedupeerd hebben. Na de schitterende prestatie's van Osendarp volgde een gouden en een zilveren medaille voor den wielrenner Van Vliet. En gisteren was er weer vreugde in het Hol- landsche kamp doordat ook Rie lastenbroek bij het zwemmen de hoogste Olympische eer behaalde. Onze zeilers doen eveneens goed werk en veroverden een gouden en een bronzen medaille. De Hollandsche hockey-ploeg spreekt uok een hartig woordje mee en geeft hoop dat ook voor haar de nationale driekleur aan een der Olympische masten zal geheschen worden. Het is misschien maar goed, dat ons Nederlandsche voetbal elftal niet naar Berlijn is afge vaardigd, want bij het voetbal- tournooi hebben zich reeds too neelen afgespeeld, die een aan fluiting zijn voor den afgelegden Olympfschen eed. Uit de telefooncel van de ondergrondsche in Bakeratreet te Londen klonk Dinsdag angstig kindergehuil. Spoorwegpersoneel dat op het gescürei afging troi in de cel een baby aan. De kleine die ongeveer 7 weken oud was, lag op den grond en was ge wikkeld in een damesregenman tel. In den tyd, dat de politie op onderzoek unging speelde een kruier voor kindermeisje en bei duurde niet lang ot de kleine lag welverzorgd in de kruierscanune. {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Axel, 10 Augustus 1936. M. de R. Uw "fad" mC b' eCn plaat8ie in Deze week zag ik in Uw blad een advertentie en een ingezonden stuk waarin de Bloemendag van de Rlaaf- selijke commissie van het T.B.C.-fonds DIJ alle ingezetenen werd aanbevolen. oen dan Zaterdag de Bloemenuav daar was en ik mn penning voor de 1 .B.C.. bestryding had geofferd, kreeg lettel"rSNudJe' Waaf 'k onaeraan de letters C.N.V. zag staan. Toen ik met kon uitvisschen, wat C.N.V. beteekende heb ik eens geinformeerd, en toen is my medegedeeld, dat die Plaatselnke commissie een onderdeel was van het Christelijk Ned. Vakverbond, hetwelk ook een T.B.C.-fonds aan haar organi satie verbonden heeft. Dat een vakorganisatie ook nog ter- wille van de leden een T.B.C.-tonds heeft, is een prijzenswaardig werk maar als men dan daarvoor een inzameling organiseert, moet men het ook, in de aanbevelingen daarvoor, een beetje duidelijker zeggen. Ik gun ieder zijn richting en ook de vryheid om daarvoor te werken, maar laat men dan ook eerlijk de vlag uit steken. 6 Van christelijke zijde wordt steeds gewerkt om overal het woord chris- telyk voor te krijgen, dus als het om de centen gaat, dan moet het er ook maar voor. U Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. C. VAN BENDEQEM, Juhanastr, E134, Axel. De eetlust in het Olympische dorp. Ziehier een staatje, van wat er dagelijks in de hongerige magen van de bewoners van het Olym pische dorp pleegt te verdwijnen Ossenvleesch 1600 kg., varkens- vleesch 200 kg., kaïfsvleesch 700 kg., lamsvleesch 375 kg., ham en spek 260 kg., worst 225 kg., ge vogelte 90 kg., visch 1000 kg., vischconserven 1000 blik, groente- conserven 800 kg. aan blikies fru.tconserven 450 kg. aan blik es, confiture en gelei 250 kg. aan blikjes, vruchtensiroop 75 f]es- schen, azijn, zout, voorgerechten- conserven, fijne sausen en kruiden 100 blik, olijven en augurken 150 liter, meelproducten zooals rijst, griesmeel, havermout enz. 400 kg brood 800 kg., kleine broodjes (mei. gebakjes) 28000 stuks, ce- realiën, zooals all prun, cornfla kes, crumbles, grape nuts enz. 100 pakjes van een halve kg Koffie 180 kg., thee 15 kg., cho colade 33 kg., suiker 400 kg boter 450 kg., melk 3000 liter! kaas 100 kg., eieren 10.000 stuks gedroogde vruchten 100 k«. versche vruchtenappelen 1000 kg., sinaasappelen 10.000 kg., ba nanen 800 kg., citroenen 800 stuks, overige appelsoorten 200 kg-, versche groenten 2500 kg., aardappelen 5000 kg. De wedstrflden tegen België. De voetbal-landenwedstrijden Nedeiland—België en België Nederland waren oorspronkelijk op resp. 4 April en 2 Mei 1937 vastgesteld. Naar wij vernemen neeft echter de Koninklijke Bel- sche Voetbal Bond tot den K.N. V.B. het verzoek gericht, de uit- "n thuiswedstrijd tc verwisselen zoodat België—Nederland op 4 April a.s. in Antwerpen zou wor den gespeeld en Nederland— België op 2 Mei. Een beslissing meromtrent zal echter eerst op de a-f- bondsvergadering van den K.N.V.B., welke 30 Augustus zal worden gehouden, genomen wor den. De VERGADERING van heden» avond betreffende de versieringen zal niet worden gehouden in dc openbare schooi, maar in

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3