«PRINS MAUKiTS", EXCURSIETREIN H.B.S. en M.U.L.O. i fc Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Autorit voor Ouden van Dagen. Ad verten tién. flerdenkings-Commissie Ingezonden Stukken. straatversiering Op 15 Oogst a.s. verschillende soorten ijs, Banketbakkerij DE JONGE, J C. VINK Rn»" 4 Op het station te Uitgeest arriveerde Dinsdagavond met den trein van 9 u. 80 een 70- jarige dame uit de richting Am sterdam. Toen de trein vertrok merkte zy, dat zij in de richting Alkmaar reed, terwijl zij naar Heemstede wilde. Zy sprong aan het eind van het perron uit den reeds snel rijdenden trein, met het gevolg dat zij viel en onder de wielen raakte, 's Nachts werd het lichaam van de ver ongelukte dame, mevrouw Mo lenaar uit Heemstede, gevonden. Goede vangst. Met de arrestatie van de vijf Amsterdamsche inbrekers, die kort geleden by den veldwachter te Wilsum „op bezoek gingen" en daar 's nachts 140 buit maakten, heeft de justitie te Zwolle waarschijnlijk ook de da ders in handen van verschillende andere inbraken, welke in de omgeving van Kampen zyn ge pleegd. Voorts is komen vast te staan, dat de hoofddader, een berucht heerschap, eenige weken geleden uit een kelder aan de Oude Schans te Amsterdam drie hon derd vyftig paar nieuwe schoe nen heeft gestolen. Deze diefstal met braak heeft by vermoedelijk met eenige „collega's" gepleegd. De geheele buit, die een waarde van circa vijftienhonderd gulden vertegenwoordigde, zou de dief voor een uiterst lagen prijs ver kocht hebben. Er zijn tydens het onderzoek naar de gedragingen van deze inbrekersbende merkwaardige feiten aan het licht gekomen. De hoofddader, die in de Amsterdam sche onderwereld den bijnaam van Jackie heeft, bezat een prach- tigen auto, waarmede hy en zijn kornuiten vaak uit toeren ging. Jackie had vier vriendinnen, on der wie zich twee jeugdige meis jes van goeden hnize bevonden. Geen van deze meisjes wist, met welk een gevaarlijk persoon zij omgingen Geen van haar ook zag in den charmanten „Jackie", die zich steeds correct voordeed,goed gekleed ging en een duren auto bezateen inbreker. „Jackie" moest wel eens voor zaken" op reis, maar nooit vroegen zijn vriendinnen, waar de zakenrei zen zooal naar toe gingen. Op zekeren dag deed „Jackie" een der meisjes, een kind nog bijna van zeventien jaar,een paar vreemde bekentenissen. Eerst vertelde hy, liefde voor haar te hebben opgevat en daarna deed hy een onthulling, die het meisje met stomme verbazing vervulde „Jackie" vertelde n 1. dat hy een inbreker was. En by deze bekentenis toonde hy het meisje een paar splinternieuwe schoe nen die bij kort tevoren had ge stolen uit de kelder aan de Oude Schans. „Dit is maar één paar van de driehonderd en vijftig, die ik gestolen heb", moet „Jackie" bet stomverwonderde meisje hebben gezegd. Het meisje wilde na deze ver klaringen den man niet direct in den steek laten. Zy vond het blykbaar interessant in connectie te zyn met een gentleman-mis- dadiger. Later, na de inbraak bij den veldwachter te Wilsum, is zy zelfs op een middag met Jackie meegegaan naar den Groo- ten IJ polder, om daar den auto van eventueels vingerafdrukken te ontdoen Het meisje begreep toen bljjk- baar nog niet, met welk een be rucht heerschap zy in relatie stond. Dapper hielp zy mee om de vingerafdrukken weg te was- schen. Eerst later, toen Jackie werd gearresteerd, gingen haar de oogen open. Toen begreep zij pas, hoe zy aanvankelijk ge heel te goeder trouw in een ge vaarlijk gezelschap was terecht gekomen. (Tel.). In hst ziekenhuis te Oss is een 72-jarige ingezetene ge storven, wiens overlijden aan een eigenaardig ongeval moet worden toegeschreven. Eenige dagen geleden was de thans overledene bij het bevestigen van een lamp aan het kamer- piafond, waartoe hy op een tatel was geklommen, van dit meubel stuk afgevallen, waarby hy tij dens zijn val en schrik een stuk van zijn tong had afgebeten. Hierna is in de wonde infectie ontstaan, hetgeen den dood ten gevolge heeft gehad. Een jonge Nederlander was enkele dagen geleden te Autwer pen aangekomen, om zicb aan boord van een stoomschip in te schepen. Hij bad 320 bij zich. Drie jonge Duitschers knoopten met hem kennis aan met de bedoeling hem van zyn geld te berooven. De Nederlander was echter op zijn hoede en had zich zelfs een revolver aangeschaft. Het tydig ingrijpen van de politie heeft hier wellicht een dramatische ontknooping kunnen voorkomen de Duitschers, die trouwens een bewogen verleden hadden, werden ingerekend. De Nederlander zal wegens overtre ding van de Belgische wapenwet worden vervolgd. Woensdagavond is een 4 ja rig knaapje, dat in het Noordhol- landsch kanaal dreigde te ver drinken, dooreen kordaten hen gelaar van een wissen dood ge red. De knaap speelde met eenige vriendjes langs het kanaal aan den Buiksloterweg. Toen hy zich te dicht aan den waterkant waagde, gleed hij uit en viel in het kanaal. De andere jongens, die het vriendje in de diepte zagen verdwynen, begon nen luidkeels om hulp te roepen De hengelaar, die juist zijn spullen bij elkaar had gepakt, om naar huis te gaan, hoorde ge lukkig het hulpgeroep en schoot direct toe. Hy zag het gevaar waarin het kind verkeerde en sprong geheel gekleed te water. Met eenige forsche slagen was hij bij den knaap, greep hem en wist met het kind weer behouden den kant te bereiken. Woensdagavond is op de Koninginnegracht naby de Witte Brug te Den Haag een uit de richting Scheveningen komende personenauto in de bocht gf; slipt en na een duikeling net kanaal ingereden. De bestuurder, de 23 jarige G. nit Rotterdam geraakte mede te water, doch wist zich uit den auto te werken en zich zwem mende in veiligheid te stellen. Ten gevolge van hevige slagregens zyn overstroomingen ontstaan, die de stad Koerdistan in Perzië hebben geteisterd. Meer dan vijfhonderd huizen zijn ver woest. Verscheidene Brusselsche bla den melden dat het parket een rechtsvervolging heeft ingesteld tegen den secretaris-generaal van het ministerie van financiën, Seu- len, die voor zes maanden met verlof is gezonden. De „Nation Beige" schrijft, dat Seulen een aanta! misdrijven heeft gepleegd in zijn functie van ver tegenwoordiger van den minister in een aantal maatschappijen, waarvan hij administrateur is. Bij een huiszoeking bij Seulen moe ten een aantal documenten in beslag zijn genomen. De Hertog en de Hertogin van York in een kolenmijn Twee leden van de Engelsche koninklijke familie, de hertog en de hertogin van York, hebben weer eens het bewijs geleverd, hoe het Britsche vorstenhuis met het Engelsche volk meeleeft. In overalls gestoken en met een mijn werkerslamp in de hand zijn de hertog en de hertogin in een ko lenmijn te Durham afgedaald. Toen de lift, die het gezelschap, bestaande uit tien personen, naar beneden bracht, op den bodem van de schacht was aangekomen, moesten de hertog en de hertogin van York nog een meter of tien in een der mijngangen loopen, alvorens de plaats te bereiken, waar het zwarte goud gedolven werd. Bij de delfplaats aangeko men, hebben de koninklijke gasten met eigen oogen kunnen aanschou wen, onder welke condities de mijnwerkers arbeiden, waarbij hun de werking van de automatische kloofapparaten werd uitgelegd. De hertog en de hertogin hadden zoo veel belangstelling voor dit apparaat, dat zij niet tevreden waren, alvorens "zij er ook zelf eens mee hadden gewerkt. Na weer op den beganen grond te zijn teruggekeerd, heeft het ge zelschap voorts een bezoek ge bracht aan diverse arbeiderswo ningen, waarbij zij zich geheel ongedwongen met enkele mijn werkers onderhielden. Graauw. Gehuwd. 3 Juli. Ludovicus Mangnus, 26 j. en Auna van Laere, 30 j. 10. Gillis van Kerkhoven, 26 j. en Phelomina Want, 29 j. 17. Edu- ardus Baart, 29 j. en Maria Strydonk, 26 j. Geboren. 17. Robert, z. van Recé Kips en Maria Ferket. 20. Maria, d. van Hendrikus den Boer en Emma Kint. 23. Cle mentina, d. van Johannes de Rooy en Rosalia Durinck. 24. Maria, d. van ReDé Delforge en Wilbelmina Strobbe. Annie, d. van Rtchard Latarre en Wilhel- mina Lauwers. Heek. Gehuwd. 15 Juli. Jacob van Eek (van Terneuzen), 26 j. en Neeitje Mechielsen, 19 j Geboren. 3 Jan, z. van Eg- gebert de Bruyne en Cornelia van Es. 5. Pieter, z van Jan Tollenaar en Adriana Meertens 7. Adriana, d. van Petrus Die- leman en Eva Wolfert. 9. Jo zias, z. van Jannis de Putter en Dingetje de Jonge. 15. Janna, d. van Gilles de Blaeij en Ebrina van Dixhoorn. 20. Suzanna, d. van Mannus de Ritter en Su zanna Zegers. 25. Pieternella, d. van Pieter Koole en Lavina Pladdet. 30. Elena, d. van Jo hannes Moens en Maatje Ver- brugge. Overleden. 4. Jan de Putter, 88 j., wedn. van Janneke van Laere Riemens. Abraham Koole, 68 j., ectatg. van Jozina Cové. 9. Jacobus van Hermon, 78 j., echtg. van Janna Klaassen. 28.' Helena de Bruyne, 45 j., d. van Eggebert en Pieternella Ver- brugge (beiden overl.). Koewacht. Gehuwd. E. van Hove, 22 j. en I. van Puyen- broeck, 20 j. C. Ingbels, 28 j. en A. Roegiest, 21 j. A Aper, 27 j. en E Vermeire, 32 j. J. de Block, 20 j. en M. Vermeire, 21 j. G. de Cooker, 26 j. en M. van Mos8evelde, 24 j. Geboren. 2. Simoene, d. van H van Damme en E Gysel. 3. Phino, d van Th. Misseghers en M. van Rattingen. 9. Magda- lena, d. van G. IJsebaert en L Nachtegaal. Albert, z. van C Coppieters en I. Celie. 14. Alice, d. van R. Vercauteren- en M. van Brussel. 17. Paul, z. van L. Baert en I. van Damme. 24. Roger, z. van R. de Bock en A. van Bastelaer. 28. Agnes, d. van C Celie en M. de Maeyer. 29. G orges, z. van G. Vael en E. Dierick. Overslag. Gehuwd. 15 Juli. Maurits van Doorsselaer, 26 j en Bertha van de Vyver, 33 j^ Zaamslag. Gehuwd. 2 Juli» Levinus de Putter, 24 j. en Wil- helmina de Jonge, 20 j. Corne- is de Masier, 37 j. en Anna t Gilde, 29 j. 9. Lourens Flo- rus3en, 24 j. en Catharina Maas, 25 j. Jan de Nood (van Water landkerkje), 30 j. en Cornelia Dees, 22 j. Geboren. 6. Adriana, d. van Jacobus de Kraker en Cornelia Verpoorte. 7. Jozias, z. van Jacobus Dieleman en Janneke 't Gilde. 10. Abraham, z. van Jozias Dees en Jacomina Diele man. 12. Helena, d. van Izsak Kolyn en Helena den Hamer. 15. Maria, d. van Recé Dobbe laar en Janna de Ridder. Ja cobus, z. van Marinus Schoon- akker en Tanneke de Putter. 21. Cornelia, d. van Adriaan Stoffels en Maria Risseeuw. 23. Lourina, d. van Daniël den En gelsman en Aaltje de Brutfne 25. Catharina, d. van Abraham Corneliasen en Tanneke Kerape. 29 Elizabeth, d. van Pieter Bakker an Jacob» de Jonge, Overleden. 28. Jacobus de Bruyne, 50 j., echtg. van Cata- lyntje de Kraker. 30. Jan Klaassen, 72 j., echtg. van Jan neke Klaassen. Zaiddorpe. Gehuwd. 15 Juli. Victor de Letter (van Koewacht), 28 j. en Philomena de Vliegher, 23 j. Geboren. 23. Irma, d. van Florimond Wijügaerd en Valerie Tbiron. 28. Lilian, d. van Prosper de Block en Adrienne Reynebeau. Overleden. 5. Prudentia de Hont, wed. van Augustus de Block. 23. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw, geslacht van Jozef Pollet en Irma Verschelden. Loop der bevolking. AXEL. Gedurende de maand Juli zijn in deze gemeente Ingekomen: Cornelis L. de Masier en echt- genoote, porfier, Koestraat D 108, van Zaamslag. Martinus J. Wieland en gezin, koopman, Nieuwendijk I 86, van Terneuzen. Alida Seghers, geb. de Smedt en kinderen, zonder beroep, Ka naalkade A 106, van 's-Heer Arendskerke. Willemina C. Hamelink, dienst bode, Coegorspolder P 43, van Terneuzen. Carolina J. Wissink, zonder beroep, Stationsstr. 36, van Goes. Jacobus P. van Bortei, waterb. opzichter, Kerkdreef E 91, van Schoondijke. Jan var, Tatenhove en gezin, fabrieksarbeider, Sluiskil P 105, van Terneuzen. Celina Michielsen, zonder be roep, Tweede Verkorting K 29, van Hulst. Wilhelmina Sprengers, winkel juffrouw, Pr. Hendrikstr. EE 62, van Schagen. Girolana Allegro en echtg., direct, de l'Azote, Sluiskil P 61, van Merano (It.). Anna Elena Lindhout, dienstb., Oudenweg I 4, van Terneuzen. Lourens P. J. Ortelee, kapper, Noordstr. 41 inw., van Enschedé. Jannis van de Vijver en echtg., fabrieksarbeider, Sluiskil P 32b, van Terneuzen. Vertrokken: Richard H. Güth en gezin, bankwerker, Sluiskil P 32b, naar Witten (D Adriaan Goossen en echtg., transportarbeider, Magrette N 45, naar Zaamslag. Marsel van Coesant, bank werker, Sluiskil P 80, naar Terneuzen. Petrus J. de Vijlder en gezin, winkelier, Kanaalkade A 99i, naar Selzaete. Celina M. de Witte, zonder beroep, Sluiskil P 36a, naar Terneuzen. Neeitje Kristalijn, winkeljuffr., Julianastr E 113, naarMiddelburg. Wilhelmina de Feijter, zonder beroep, Schapenbout O 28, naar Colijnsplaat. Christiaan J. A. Bax, ingenieur, Kerkdreef E 8 inw., naar Arnhem. Metje van de Wege, dienstb., Schapenbout O 49, naar Hoek. Jerina Carolina Wissink, zonder beroep, Stationsstraat G 38, naar Terneuzen. Bertha P. Seghers, zonder be roep, Oudenweg I 36a, naar Assenede. Adriaan P. Masclé, leerling kapper, Noordstraat B 55, naar Aardenburg. Anna M. Elias, dienstbode, Sluiskil P 39 inw., naar Sas van Gent. Marinus Jansen van Rosendaal, fabrieksarbeider, Sluiskil P 38, naar Terneuzen. deelen, wat er door deze T.BC -be sirijding wordt verricht, Aan 6 gezinner™* uit onze gemeente wordt hulp ver leend, hetzij in natura of door opnam in een sanatorium, om zoodoende dt ongelukkige slachtoffers van de zo< gevreesde ziekte te steunen. En daa de T.B C. ook in onze gemeente zo« Veelvuldig voorkomt, bevelen wij dezt^ collecie bij U allen ten zeerste aan™ en hopen, dat ieder zal medewerker om het leed van de T.B C.-lqders t< helpen verzachten. Namens de Plaatselijke Commissie A. J. OOSTDIJK Secretaris. De Burgemeester van AXEL maakt bekend, dat op Zaterdag! 15 Aagustas 1936 een Bloempjesdag zal worden gehouden, uit welker opbrengst de kosten zullen wor den bestreden voor de autorit voer ouden van dagen Vrijwillige giften worden bij ondergeteekende gaarne in ont vangst genomen. Jonge meisjes (van 10 jaar en ouder) die zich willen belasten met den verkoop van bloempjes op dien dag, kunnen zich ver voegen op de Secretarie der Gemeente, vóór den 13 Augus tus a.s. Axel, 5 Augustus 1936. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Ondertrouwd J. A. .VINK Cand. Notaris B. RIJ SH O UWER. Lëiden Noordeinde 52 Voorschoten Rijndijk 158 i Toekomstig adres: Willem de Zwijgerlaan 30, Oegstgeest. 4A. .N.. lil i_a. Axel, 5—8—'35. Mhr. de Redacteur! Gaarne zagen wfl dit ingezonden schrijven geplaatst in Uw blad in aansluiting op de reeds geplaatste advertentie. Bij voorbaat onzen dank. Aan alle ingeietenen van Axel, Namens de Plaatselijke Commissie van het T.B.C.-Fonds (Draagt Elkan» der» Sasten) wil ik U ia 't kort jsedet. Zij, die er voor voelen om in de aanstaande feestweek aan te brengen, worden uitge- noodigd tot een vergadering in de OPENBARE SCHOOL, op Dinxdag 11 Augustus a.s, des namiouags 8 uur. richt de spoorweg MECHELEN- ThRNEUZhN een Licineoocrs taten zien ïnscnnj- ven bij agent, aangegeven op bijzondere plakbrieven. Even een kleine at tentie voor onze Is er een heerlijker dessert te bedenken dan een portie I|S MET SLAGROOM Ook op een visite-avondje ver hoogt „ijs" de gezelligheid. Even een telefoontje en in een minimum van tijd hebt U het thuis bezorgd per coupe met slagroom k 20 cent en 35 cent. Ook onze CHOCO's zijn erg gewild Tel. 7 3. voor 4 i—ir i .ii i i - i EN in van Ferncuzen naai La Roche, de parel der Ardennen.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 4