Korfbalwedstrfld] A an besteding- Kecutszaken. Bij zomerkleeding Gemengd Wieuws. Buitenland. Ad verten tién. Het bouwen van een WOON HUIS in de Pr. Hendrikstr., RAPIDE VOLHARDING woordingen, hoezeer de overlede ne zijn gemeente met heel zijn hart liefhad. Nadat de dienst beëindigd was, werd de met kransen bedekte lijkkist door de kerkeraadsleden naar buiten gedragen, terwijl bij de groeve na een treffend en toepasselijk woord van ds. Raams werd gezongen Gez. 189:6 en deze eindigde met het bidden van het Onze Vader. De zoon van den overledene dankte voor de eer. Aan de R. K. kweekschool voor onderwijzeressen te Etten 2»*s]aagde voor 't eindexamen mej. C. van Kampen te Hontenisse. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Vrouwenpolder is benoemd mej. A. J. Vroon, thans tijdelijk te Othene, gem. Zaamslag. Aan de Technische Hooge- school te Delft is voor het pro- paedeutisch examen voor electro- technisch ingenieur geslaagd de heer V. J. M. de Blieck te Koe wacht. De heer A. A. Geerards te Koewacht is, met ingang van 1 Juli benoemd tot ambtenaar ter secretarie aldaar. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der Dir.Bel. enz. A.Loose verplaatst van Breskens naar Strijen. Het tarief voor de Sehelde- tunnel te Antwerpen. De B B.N. deelt mede, dat bij koninklijk besluit van 8 Juli 1936 een aanvulling is gegeven op het tarief voor het gebruik maken van de tunnel voor voertuigen onder de Schelde te Antwerpen. De aanvulling betreft alleen per sonenauto's en motorrijwielen en bedoelt voor die motorrijtuigen de mogelijkheid van retourbil jetten te scheppen. Het koninklijk besluit stelt het tarief vast als volgt Voor de personenauto's een recht van 12 frank, geldig voor een heen- en terugreis, zoo deze op denzelfden dag geschiedt. Voor de motors (motorrijwielen) recht van 7 frank geldig voor een heen- en terugreis denzelfden dag verricht. Het enkelvoudige tarief voor genoemde motorrijtuigen bedraagt 10 frank, resp. 5 frank. Kweekscholen voor onderwijzers. De heer Thijssen heeft aan den Minister voor Onderwijs, K. en W. gevraagd Welke maatregelen is de mi nister bereid te nemen om de overblijvende leerlingen der kweekscholen die moeten ver dwijnen, voortzetting hunner be gonnen studie mogelijk te maken, ook wanneer de ouders niet in staat zijn, de hoogere kosten die het bezoeken van een andere kweekschool medebrengt, te dra gen Is de Minister bereid om, nu door de opheffing van de Rijks kweekscholen te Breda en te Oostburg in de geheele provin cie Noord-Brabant geen enkele met-katholieke opleidingsgelegen heid meer bestaat, en in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen zelfs geen enkele opleidingsgelegenheid, maatregelen te overwegen die kunnen voorkomen dat voortaan voor belangrijke deelen der be volking van ons land de keuze van het onderwijzersberoep voor een kind is uitgesloten, ook wan neer neiging, aanleg en capaci teiten van een kind die keuze ten volle wettigen Naar en door Zeeland. De Provinciale Zeeuwsche Ver- eeniging voor vreemdelingenver keer, heeft een nieuwen, korten gids het licht doen zien, onder den titel „Naar en dooi Zeeland", samengesteld door Dirk L. Broe der en typografisch goed verzorgd door de firma G. W. den Boer. Naast een kaartje van de pro vincie bevat het werkje verschil lende foto's uit alle deelen van Zeeland De tekst is een op somming hoe men de verschil lende deelen van onze provincie kan bereiken en welke beziens waardigheden in die deelen zijn |e vinden. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Bos sleutels, kazerne Kon. ma- rechaussée. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 5 JULI 1936. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9V« ure Ds. van Oirerer, (Bed. H Avondm.) Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9 30 ure Ds. J. A. Vink, van Hoek. Nam. 2 30 Ds. J. S. Post. Geref. Gemeente in de Chr. Bewaarschool. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 2.30 Arrond Rechtbank te Middelburg In de zitting van Dinsdag wer den o.a. de volgende vonnissen uitgesproken Het veroorzaken van den dood van een ander door schuldJ. Ph. C., 48 j., assuradeur te Oost burg, 1 maand hecht, en 4 m. intrekking rijbewijs. Brandstichting: F. P. J. v. L., 25 j., werkman te Boschkapelle! thans gedetineerd, 6 m. gevang, en ter beschikkingstelling der regeering. DiefstalA. H., 28 j., werk man te Hoek, f 15 of 10 d. h. Niet voldoen aan de verplich ting tot medewerking betreffende bescherming tegen luchtaanval len W. J. K27 j., predikant te Renesse, f25 of 10 d. h. D. V., 41 j., caféhouder te Zie- rikzee, vrijspraak. Politierechter te Hiddelbarg. In de zitting van Dinsdag waren de volgende personen gedag vaard E. L50 j., commissionnair te Hengstdijk, wegens mishandeling, 1 maand gevang, voorwaardelijk proeftijd van 3 jaar en f 25 subs. 20 d. h. D. M., 20 j., monteur te Hoek, wegens beleediging var. een agem van politie, toen die ambtenaar een onderzoek deed naar een vermoedelijk gepleegde overtre ding, f 15 subs. 10 d. h. M. J. v. d. A., 21 j., logement houder te Ter Neuzen, wegens mishandeling, 3 weken gevang, met toez. civiele vordering f 1.75. wind de pannen van de daken gelicht. Te Kessel werden de wieken van den alleenstaanden moten afgerukt en vernield. Per- soeclyke ongelukken deden zich echter niet voor. Aan de te velde staande ge wassen is veel schade aangericht. Uitgestrekte korenvelden in de buurt der stad liggen*plat; ook de tuinbouwgewasseu hebben veel geleden. Door een dolle koe aan gevallen. Woensdagavond wilde de echt- genoote van den landbouwer S. te Berghem een koe naar de weide brengen. Het dier werd eensklaps dol en viel zyn bege leidster aan. Het beest wierp de vrouw op den grond en trapte haar op het lichaam. De land bouwer, die het ongeluk zag ge beuren, slaagde erin zijn vrouw te bevrijden. Zij werd in bewus- teloozen toestand en met ernsti ge inwendige kneuzingen baar woning binnengedragen. De koe is afgemaakt. door een onderofficier en 6 man schappen in het water vielen. Hoewei onmiddellijk hulp werd geboden, zijn drie bersaglieri verdronken. Deboort een mooie bruine huid. Dat staat sportief en charmant. Uw gelaat, hals en armen worden snel, écht bruin, indien U deze bij fietstochten en bij verblijf in de zon, inwrijft met AMILDA- zonnebruincrême. Deze beschermt U tevens volkomen tegen ver vellen en de zoo pijnlijke zonne brand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Veenmollen. In de buurtschap de Plantage in de gemeente Wehl (Geld.) is het aantal veenmollen dit jaar byzonder groot. De zeer vraat zuchtige dieren richtten vooral onder de vroege aardappelen eD voederbieten groote schade aan. By tientallen worden ze in kui len gevangen. Onweer. Woensdag ontlastte zich boven Grubbevorst een zwaar onweer gepaard gaande met een hevigen slagregen. De bliksem sloeg in de boerdery van J. in 't Zand in de buurtschap Calilornie. btallen en schuren werden voor een deel in de asch gelegd, waarbij ook een broedmachine verloren giDg. De woning kon behouden blijven. Verzekering dekt de schade. Ook boven Ven!o heeft een zwaar onweer gewoed. Na enke le zware donderslagen ontlastte zich boven de stad een geweldige regen, waardoor de straten onder water werden gezet. In het lage gedeelte der stad stonden de be nedenvertrekken der woningen spoedig blank. Ook de kelders liepen vol, waardoor veel onge rief aan de bewoners werd ver oorzaakt. In de buurt van den Kaldenkerweg zyn tal van zware boomen ontworteld. Een boom viel op het dak van het klooster der zusters Ursulinen, waardoor schade aan het gebouw werd aan gericht, Op twee plaatsen is de bliksem Het vliegongeluk b(j Ostende. De Belgische politie stelt te Am sterdam een onderzoek in naar net vliegongeluk, dat Zaterdag j.l. aan het strand te Wenduijne in België, aan een jonge vrouw net leveu gekost heelt. Tydens het verhoor, dat den vlieger v. G., die ervan verdacht wordt, dit ongeluk veroorzaakt te hebben, door de Amsterdam- sche politie werd afgenomen, ont kende hy alle schuld. Hy verklaarde boven de Bel gische kust laag gevlogen te heb ben, omdat hij een noodlanding wiide uitvoeren. De motor van zyn vliegtuig zou onklaar zijn geraakt. Even voordat hy 't vlieg tuig op het strand zou neerzetten nerstelde de motor zich weer, zooctat hij van de voorgenomen noodlanding aizag en weer hoog te nam. Wel verklaarde de vlieger, dat hy laag over het strand vliegend een schokje had gevoeld, doch hy verzekerde, dat hij niemand op het strand had zien loopen. Slachtoffers van hot onweer. Boven het district Stanislawow in het zuidoosten van Polen heeft «en hevig onweder gewoed. Vier personen werden door den blik sem gedood en verscheidene ge wond. Boven Zuid-Bulgarije hebben onweders aanzienlijke schade aangericht. By de stad Siara-Sa- gora werden zes personen, die onder een boom schuilden voor den regen, gedood, toen deze boom door den bliksem werd ge troffen. Wolkbreuken in Zuid Servië. Het zuidelijk gedeelte van Ser ^ië, in het byzonder de buurt van btroemitsa, is door een orkaan met wolkbreuk en hagelslag ge teisterd. In Novo Selo is de blik sem in de kazerne van de grens bewaking geslagen. Een majoor en een kapitein werden gedood. Ook elders maakte de bliksem slachtoffers. In een ander dori vernietigde de bliksem een kudde waarvan 37 dieren werden ge dood. 6 Incident in de vergadering van den Volkenbond. In de vergadering van den Volkenbond heeft zich Dinsdag een ernstig incident voorgedaan, toen de voorzitter, de Belgische premier Van Zeeland, het woord gaf aan den Negus, nadat de Argentijnsche gedelegeerde Can- tilo zijn rede had uitgesproken. De Negus begaf zich met groote waardigheid naar het spreekge stoelte. Itaüaansche journalisten, die op de perstribune hadden plaats genomen, begonnen te fluiten, betoogden tegen de aan wezigheid van den Negus en uitten vijandige kreten en scheld woorden. De geheele vergadering was uiterst verontwaardigd over dit optreden en koos op haar beurt partij tegen de ordeverstoorders Op bevel van den presidem kwam voor de eerste maal in de geschiedenis van den Volkenbond politie op de tribune, die de ordeverstoorders wilde verwij deren. Daarbij werd evenwel eenige moeite ondervonden en er ontstond een gevecht. De be- toogers weken slechts voor ge weld. Tenslotte werden zij door de politiebeambten meegesleurd en per taxi naar het politiebureau overgebracht. Toen de politie de ordever stoorders uit de zaal verwijderde, hieven de aanwezigen ten bewijze van hun instemming met de ge nomen ordemaatregelen een ge juich aan. De rust keerde vervolgens terug. Sportnieuws. Korfbal. Vorige week Zaterdag speelde Rapide te Goes tegen Togo, de club waartegen op 2e Pinksterdag alhier een zoo goede partij werd gespeeld. Optimisten in het Rapide-kamp durfden reeds aan een kleine overwinning of gelijk spel den ken, doch zijn in hun verwach tingen danig teleurgesteld. Met niet minder dan 7—0 bleef Togo de meerdere, heigeen geens zins een juiste verhouding van de kracht der beide ploegen aangeeft. De kansen in deze wedstrijd waren gelijk, doch indien Rapide ooit bewezen heeft niet over een goed schot te beschikken, dan is net wel in deze wedstrijd geweest. Met een 30 stand werd gerust en was nog alles mogelijk. Re gelmatig voert Togo haa; voor sprong tot 7—0 op; alle ver woede pogingen van Rapide om slechts de eer te redden, falen. Het hopelooze van het geval in ziende zakt 10 min. voor het einde het spel meer en meer af, terwijl Togo zich nergens meer voor inspant. Zooals uit de advertentie in dit blad blijkt, komt morgen Vol- narding van lerseke naar Axel, de ploeg die op eigen terrein door onze rood-zwarten werd geslagen. Het ligt dus in de verwachting, dat Rapide op eigen terrein eveneens de overwinning zal behalen. Een overwinning ig ook absoluut noodig om op de ranglijst eens een betere plaats te gaan veroveren. Ook korfbal is echter een kansspel, dus mag men zich niet aan voorspellingen wagen. Maar ook gaat het er om, of men van de geboden kan sen weet te profiieeren. Van harte hopen wij, dat dit met Rapide morgen het geval zal zijn. Toon uw (al zij het een kleine) aanhang, dat gij niet minder zijt (of wilt zijn) dan de tegenstander CORRESPONDENTIE X. Wegens plaatsgebrek moest uw schrijven worden uitgesteld. Te Montevecchio (It.) is een granaat uit den wereldoorlog, die aoor jongelieden was opgegraven ontploft. Vyt jonge mannen wer den gedood. Hun lyken waren zoo deerlijk verminkt, dat iden tificatie onmogelijk was. By een hevige ruzie in het gezin van den 43-jarigen werk- Jooze La Guyader te Fresnes (Frankrijk) greep de man eeD mes en sprong naar zyn vrouw toe. Het 14 jarig zoontje Louis, zyn moeder in gevaar ziende, haaide een karabyn van den muur en schoot op zijn vader, die ernstig getroffen werd. Hy moest in een ziekenhuis opgenomen worden. 8 militairen verdronken. By legermanoeuvres aan deD oever van de Dora Riparia (N.- 3taliö) heelt tengevolge van hei in een woning grilagen. Op velo \s ijgen van het water een aard planten werden door den ito'm--, /verschuiving plaats gehad, waar v Een grapt Aanhangers van de Geneefsche fascistische volkspartij hebben een grap uitgehaald, waarvan o.a. de Fransche minister-president Leon Blum de dupe is geworden, nadat zij reeds eenige dagen geleden een persoon als de Negus van 4-bessinië vermomd hebben laten huldigen. Thans hadden zij aan een groot aantal te Genève aan wezige gedelegeerden, alsmede aan tal van ambtenaren van het Volkenbondssecretariaat, bekende journalisten en bekende Geneef sche persoonlijkheden een uit- noodiging doen toekomen, om een tuinpartij bij te wonen, die de voorzitter van de Geneefscht socialistische partij, Kamerlid Dicker, in zijn villa, ter eere van Blum, heette te geven, onder mededeeling dat Blum daarop een toespraak zou houden. Zestig auto's met het onder- scheidingsteekenv van het diplo matieke corps, zijn naar de villa van Dicker gereden, waar de in zittenden en nog vele andere z.g. uitgenoodigden de deur echtei gesloten vonden. Alles bleek achteraf een grapje van leden der socialistische frontpartij te ziin geweest. 1 De regeering van het kanton Geneve heeft deze aangelegenheid besproken en eenstemmig, de mistificaties in de laatste dagen veroordeeld als nadeelig voor den goeden naam van Genève als internationale stad en als zetel van den Volkenbond. De ontstemming in Fransche en Engelsche kringen was zoo groot, dat zelfs de gedachte van een verplaatsing van den Volken bond naar een andere stad werd geuit, indien dergelijke mistifica- ues ten nadeele van de Volken- bondigedelegeerden zich nog eens zouden voordoent Met weemoed ge denken wij het heengaan door den dood van onzen trouwen tuinman C. VAN OOSTEN. „De gedachtenis des recht- vaa[d'gen za' 'n zegening Ds. J. S. POST. A. POST— v. Wijngaarden Axei, 3 Juli 1936 O Ondergeteekende zal namens ^opdrachtgever in het hotel Wil hel min a" te Axel, op Zater dag 11 Jan '36, des v.m. 11 uur aanbesteden in perc. of comb. v. perc. Bestek en teekening f 1 25 bij den bouwkundige M. J. V. d. BERG, Markt 10, Axel. De uitslag der enve loppen is als volgt: No. 1868 Eerste prijs. 1553 Tweede 1133 Derde 577 Vierde 399 Vijfde Bazar G. MIERAS, Noordstraat B 59. Zaterdagavond om 6 nnr: (lerseke). Competitie Z. K. B. Terrein achter het voetbalveld,

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 4