Een Werkmanswoning, VRUCHTEN te velde: Emmastraat 8. Perkamentpapier Inmaakpotten. Z.-V1. Aannemers, Tim merlieden, Carrosserie- bouwers, etc. Buiten land. Advertentiën. PAARDEN - RUNDVEE. Ala. Zangv. „ORELIO". Uit de hand te koop: De volgende Te Huur: voor J. C. VINK - Boekh. Tijdens het onweer, dat gister middag boven West Friesland heelt gewoed, heelt grooie schade aangericht aan de te velde staan de gewassen. In de buurt van Obdam is de zoon van den heer Munster door de bliksem getroffen en gedood. Zijn vader werd zeer ernstig gewond. By Jen heer Dekker in de Berkmeer sloeg de bliksem in De boerderij is afgebrand. Door een windhoos, gepaard gaande met hagelbuien, waarvan de steenen zoo groot waren als knikkers, werd het dak van de boerderij van den heer Schip per vernield. Draden van het eiectrische net braken en vielen op straat Spoedig intredende storing voor kwam verdere ongelukken. Hoe groot de schade aan het gewas zal zijn, valt nog niet bi, benadering op te geven. Tandem-mode. Men sehrytt aan de N. R. Crt Een ieder, die in den laaisten tijd, nu het fietsseizoen in voile fleur is, zyu oogen den kost geeft zal bemerkt hebben dat dit jaar ineens het gebruik van de tandem het gezellige voertuig voor 2 per sonen, in zwang gekomen is. Overal, op alle fietspaden snor ren deze machines, die er nog zoo nieuw uitzien, de andere fiet sen voorby. Met normaal trappen bereikt men er gemakkelijk een snelheid van 40 a 50 K.M. per uur mede. Geen wonder dan ook, dat in ons fietslanaje dit voertuig er op dit oogenblik, daar bet aanzien lijk goedkooper is geworden dan vroeger, en men het ook huren kan, goed ingaat. In Engeland is het al vele jaren geleden sterk in zwang gekomen. Maar hier scheen het maar niet te lukken. Totdat nu eensklaps in du jaar de tandem waarlijk mode is ge worden en tal van menschen, die gewoon waren zelf te fiaisen, als zy op de tweede plaats zitten van de tandem, moeten leeren dat, zij het sturen maar aan hun voorman moeten overlaten. En zoo is het algemeen gewor den in de gedachten, dat dii grapje al de ronde doet Een enthousiast tandem-echt paar brengt een bezoek aan Egyp te. Zooals gebruifcelyx is gaau zij ook de pyramiden bezichtigen. Moeizaam schrijden de twee ka- meelen door het zand met hun berijders voortals zy plotseling een dromedaris ontmoeten. Waar op de vrouw aanstonds den man een verwijt maakt: Maar man, waarom heb je dan ook de tan dem kameel niet gehuurd, dan waren wy veel sneller in deze hitte bij de pyramiden gekomen Maar de ecnte Nederlander heelt in deze tandem-mode, als hy daar zelf niet aan doet, iets ontdekt, dat hem hindert: dat 2 menschen maar één belasting- plaatje noodig hebben om te fijt- sen. Een pracht-object om extra te betasten, want het is gewoon weg belasting-ontduiking I Noodlottige vergissing. Te Roermond diende dezer da gen een in het gezin van den chauffeur Br. vertoevend 4-jarig nichtje het 6 maanden oude zoon tje in plaats van mannasiroop eenige druppels lysol toe. De kleine is den volgenden dag in het ziekenhuis aan de gevolgen «verleden. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat de visscher B. Willems te Grave (N,-Br.) in een fuik in de Maas aldaar een zalm heeft gevangen van ruim dertig pond. Jonge vrouw door vliegtuig gedood. Een particulier vliegtuig daal de nabij Oostende te laag boven den grond en raakte twee wan delaars. Een jonge vrouw werd hierby gedood. Nader meldt de Tel, omtrent deze zaak De omgekomen 34-jarige dame was met een heer op het strand aan het wandelen, toen de man eensklaps achter zich een vlieg tuig hoorde, dat blijkbaar zeer vloog. Hij keerde sich om eD list zich onmiddellijk voor over vallen, terwijl hij zijn met gezellin toeriep Laat je vallen Op hetzelfde oogenblik raakte reeds een der wielen van het landingsgestel van het vliegtuig hem, evenwel zonder hem te verwonden. De vrouw echter had zich niet snel genoeg meer op den grond kunnen werpen. Zy werd door het vliegtuig gegrepen en tien meter ver weggeslingerd. Toen de man de plaats bereikt had waar net slachtoffer neergekomen was, constateerde hij, dat de vrouw op verschillende plaatsen gewond was. Zij is enkele oogen- blikken later bezweken. Bij bet onmiddellijk ingestelde onderzoek kwam vast te staan dat van het vliegveld te Oostende twee vliegtuigen, een Engelsch sportvliegtuig en een Nederland sche machine, met bestemming naar Kuocke, vertrokken waren Slechts het Britsche toestel is te Knocke geland. Het werd door de autoriteiten in beslag geno men, docb kort daarop weer vrygegeven, daar gebleken is, dat de piloot van dit vliegtuig het ongeluk niet veroorzaakt had. Verder kwam vast te staan, dat det andere toestel, na eerst langs de Belgische kust gevlogeu te nebben, naar Nederland koers gezet beeft. Ook drie andere jongelieden verklaarden, dat zy zich op den grond hadden moeten werpen, teneinde te verhinderen, dat zy gegrepen zouden worden. Tot zoover het bericht uit Brussel. Bij informatie op Schip- aol werd aan de Tel. medege deeld, dat politie eu justitie in verband met dit ongeval aan een verboor hebben onderworpen deD Nederlandscben reclamevlieger Van Ganderen, die Zaterdag uit Belg terugkeerde. Bij aankomst op Schiphol zakte zyn toestel door bet landingsge stel, dat zwaar beschadigd bleek «e zyn. Ernstig spoorwegongeluk. Dinsdag heeft een verschrik kelijk spoorwegongeluk plaats gevonden in een tunnel in de Spaansche provincie Lion, waar- cij tenminste 20 menscuen om bet leven zyo gekomen. De ex press van Madrid naar Galicië is namelijk bij bet binnenrijden van een tunnel tusscben de stations Monferrada en San Miguel de Luneas op een goederentrein ge- loopen. Een derde klas wagon van den personentrein werd geheel ingedrukt. Men vermoedt, dat de machinist het sein, dat op on veilig stond, niet gezien heeft. Er zijn 40 personen ten deele zwaar gewond. Hulpexpedities zijn onmiddel lijk naar de plaats van de ramp vertrokken. Er zijn ook eenige wagens in brand geraakt. Vreeseiyk drama. Een ontzettend drama heeft zich afgespeeld even buiten de stad Madison in den staat Maine Een blijkbaar waanzinnig gewor den moeder, Anne Jones genaamd, nam haar drie jongste kinderen mee voor een picnic Op een een zame plek buiten de stad blind doekte de vrouw haar kinderen en bond hen aan elkaar vast, waarna zy hen doodschoot. Anne Jones pleegde, na haar vreese- iijke daad volbracht te hebben, zelfmoord. Noodweer te Rouaan. Volgens eerst thans ontvangen berichten heeft de zware, met onweer gepaard gaande regenval die Zondagmiddag in vele deelen van Frankryk is neergekomen, vooral de stad Rouaan getroffen. In een garage werden verschei dene auto's door binnenstroomen- de watermassa's onbruikbaar en veel vee en gevogelte verdron ken Maandag heeft men in een na bung bosch de lyken gevonden van twee jongemannen, die waar- scnyntyk een schuilplaats hadden gezocht tijdens bet noodweer in een hut, welke door het water meegesleurd werd. Scheepsramp. By San Domingp is pen boet met lg mensshen aaa boord t|$ j i j gevolge ran ean windvlaag om geslagen. Alle opvarenden kwa men om. Vliegtuigongeluk op de Normandië. Maandag is een Engelsch vlieg tuig op de Normandië gevallen, toen deze zich op weg naar Havre buiten de reede van het eiland Wight bevond. De Normandië was juist terug van haar reis naar New York en had haar anker in Cowes Roads laten vallen, Tenders waren druk bezig de passagiers aan land te brengen en de ladiüg te lossen. Vliegtuigen cirkelden boven het schip. Plotseling zag men een der vliegtuigen dalen Het kwam steeds dichterbij. Een der hijsch kranen van de Normandië was bezig een auto in een tender over te laden. Het vliegtuig kwam in botsing met de kraan maakte een halven draai en viel toen met een grooten smak op het dek waar het rechtovereind half over Je reeling bleef liggen. De pas sagiers renden naar het prome nade dek en zagen den piloot on gedeerd uit de cockpit te voor schijn komen. Aan boord van de Normandië werd niemand gewond, ondanks net feit, dat een 40-tal arbeiders in de buurt van de plaats des onheils aan het werk was. Omdat het zoo warm was. Omdat het zoo warm was, was de heer Angel te Londen Woens dagnacht te twee uur nog bezig met bereiden van ijs voor zyn yskarreijes. Hij ging op dat uur even een luchtje scheppen en zag dat geweldige rookwolken uit de achterzijde van een groote noutkooperij opstegen die aan zijn erf grenst. De brandweer nceft 6 uur werk gehad het vuur tot de opslagplaatsen te beperken. Als het ij8co-manuetje een half uur eerder zou uitgescheiden zyn was de ramp wellicht niet te overzien geweest. Het lied in de loopgraven. Fransche en Duitsche soldaten die deelgenomen hebben aan den wereldoorlog eo die in Niemauds- land kennis met elkaar hadden gemaakt, hebben te Bocbum in net Roergebied een samenkomst gebad. Op een Juninacht in het jaar 915, toen het vuren een oogen- bliüj9 gestaakt was, hief een 'Duitsch soldaat plotseling een lied aan. Toeu het gezang ge ëindigd was, kionk er uit de ca 200 meter verder gelegen Fran- scü6 loopgraven een hartelyk ap plaus. Dit was aanleiding aan weerszijden uit de loopgraven te kruipenen halverwegeNiemands land een samenkomst te hebbeD, waarbij men elkaar over en weer kleine attenties bewees en namen en adressen van elkaar noteerde. Toen de oorlog afgeloopen was zyn de overlevenden met elkaar in correspondentie getreden, waarvan bovengenoemde byeen- komst te Bocbum thans het re sultaat is. Hitte in Estland. In Estland heerscht een hitte golf van ongekende hevigheid. De temperatuur is tot 43 gr. Cel sius in de schaduw gestegen. Ver «cheidene menschen zyn door de warmte bezweken. De oogst heeft door de droog te zeer geleden. 4 kinderen verdronken. By Suudsvall, in N Zweden, is een droevig ongeluk met een veerboot geschied, waarby vier kinderen, van twee tot acht jaar oud, voor de oogen van hun ouder» verdronken zijn. De twee families Wallin en Ell8trand, bestaande uit vier vol wassenen en acht kinderen, wil den Woensdag den dag in het andhuis van een hunner door brengen. Om dit te bereiken moesten zy zich over de snel- stroomende Ljunganrivier laten zetten. Toen de veerboot, die net gezelschap naar de overzijde brengen zou, tot op twintig M. van de aanlegplaats genaderd was, stiet z\j tegen een paal. Door den sterken stroom kan- tilde de boot onmiddellijk. Alle 'n'zittenden vielen in het water, keeren Wallin en lüitnnd slaagden er in, den oever te be reiken. Met behulp van toe snellende landarbeiders konden zij ook hun echtgenooten en vier der kinderen redden. Sociale wetten in België. Zaterdagavond heeft de Bel gische Kamer de drie sociale wetsontwerpen, welke de regee- ring ingediend had, aangenomen. Het wetsontwerp dat het mini mumloon op 32 francs per dag vaststelt en dat met betrekking tot het betaald verlof van 6 dagen, werd met alg. stemmen aange nomen. Het derde wetsontwerp, inzake de 40-urige werkweek, werd met 163 stemmen vóór en 23 onthoudingen aangenomen. De Koningin Astrid kapel te Kassnacht. Zaterdag zijn twee extra-treinen met Belgische oorlogsinvaliden uit Brussel naar Kussnacht ver trokken, waar Zondag de inwij ding plaats had van de kapel, opgericht bij de tragische plek, waar Koningin Astrid einde Aug. 1935 zoo jammerlijk omkwam. De plechtigheid was vrij eenvou dig. Na de inwijding van de kapel en de klok, werd een mis gelezen. Bij het evangelie werd een Nederlandsche toespraak ge houden door mgr. Calle, hofaal- moezenier en een Fransche door pater Hénusse. Er werd door niemand anders gesproken. Het Belgische hof was vertegenwoor digd door burggraaf du Pare, de Belgische regeering door den gezant te Bern. Koning Edwards vacantie- piannen. Volgens de tot dusver getroffen beschikkingen zal koning Edward zijn zomervacantie vermoedelijk in de nabijheid van Cannes door brengen. Hij zal er zijn intrek ne men in het Chateau de l'Horizon, dat verrukkelijk gelegen is aan de baai van Antibes. De koning, die zijn vacantie in Juli zal nemen, zal zich op den 26sten dier maand naar Vimy in Noord-Frankrijk begeven, tenein de er het monument te onthullen ter nagedachtenis aan de Canadee zen, die tijdens den wereldoorlog op Franschen bodem gesneuveld zijn. Engeland en do Ver Staten In Sea Power, het orgaan van het Vlootverbond in de Vereenigde Staten, is een artikel gepubliceerd dat zeer de aandacht trekt. Het artikel bepleit het sluiten van een accoord tusschen de Vereenigde Staten en Engeland om de zee te sluiten voor landen, die oorlog voeren. Het artikel zegt dat de Ver. Staten en Engeland de opper macht op zee hebben, controle kunnen oefenen op de wereldver keersverbindingen, en in hooge mate ook het crediet en de hulp middelen beheerschen kunnen, zonder welke geen land oorlog kan voeren De beide landen moeten niet wachten totdat de oorlog uitbreekt, omdat het dan te laat zou zijn voor een zich aaneensluiten. Engeland zou im mers onmiddellijk ir. den oorlog jetrokken worden. De eenige keuze van de Ver. Staten aldus het artikel is tenslotte mee gesleept te worden in een oorlog óf dezen te voorkomen. De publicatie van dit artikel verdient temeer de aandacht om dat het Vlootverbond tot nog toe altijd een voorstander is geweest van een politiek van isolatie van ïuropeesche zaken, en een poli tiek van onafhankelijke diploma tie door de Vereenigde Staten. Sportnieuws. De Zeeuwen 2e klasse. Doordat Zondag Dosko uit Bergen op Zoom met 4 5 van Boeimeer verloor, is de Bergsche club gedegradeerd en wordt hun plaats het volgend seizoen inge nomen door de sympathieke Zeeuwen uit Vlissingen. Feljenor-rd kampioen ran Nederland Zaterdagavond is Feijenoord uit Rotterdam erin geslaagd het Qroningsche Be Quick met 3—2 te kloppen en daarmede het lands kampioenschap te behalen. Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn onteigend paard, verzekerd bij de Onder linge Veeverzekerings-Maat- schappij te Hulst, betuig ik hiermede mijn welgemeenden dank. leder Paarden- en Veehouder kan deze Mij. ten zeerste worden aanbevolen. P. CORNELISSEN. Axel, Juni 1936. Aanmelden van nieuwe leden (boven 16 jaar) op Don-terdag avond om halt 8 aan het repeti tielokaal in ,Het Centrum" tot uiterlijk 2 Juli a s. HET BESTUUR. in de kom van AXEL. Te bevragen Bur. van dit Blad. xtfiÈSfrNotaris FANÜY te Axel, zal ten verzoeke van de familie VAN DOOSSE- LAER te Koewacht, Oudemolen, op n OENSDaG 15 JULI 1936, des namiddags 21/, uur (zomer tijd), verkoopen ±5 X -*4 A. 56 c.A. TARWE, w.o. 2 X 44 A 56 c.A. ZOMERTARWE, ±7 X 44 A. 56 c A. ROGGE, w.o. 1 X 44 A. 56 c.A. ZOMERROGGE. 3 X 44 A. 56 c.A. ZOMERGERST, ±7 X44A. 56 c.A. HAVER, 1 Vs X 44 A. 56 c.A. ERWTEN, 1 Vs X 44 A. 56 c.A. AARDAPPELS, alles verdeeld in koopen. Vergaderen in den Karnemelk- polder, tegenover de hotstede van dhr. E. van Damme. Betaling contant. Te bevragen ten kantore van W A. DEN BOGGENDE te Axel. Ondergeteekende maakt bekend, dat hij te AXEL, Singelweg 4, n opslagplaats heeft gevestigd, speciaal handelend in alle soorten triplex, muitriplex, fijnhouttriplex, de moderne Boardisolatte- Jlaten, asbestmateriaal, teerproducten, enz. Vraagt eens prijsopgaaf voor Uw benoodigde materialen. Beleefd aanbevelend, PH. HAAK, MaterialenhandeL Briefadres Singelweg 21, A&EL.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3