WOONHUIS te huur. Aardbeien-tijd Slagroom-tijd Choco-Melk bil J. verstraten-boer historischen optocht is: Buitenland. Ad verten tién. Adriana M. Ljjbaart, Alfl. Zanflv. „ORELIO". nette Bediende Geregeld versch verkrijgbaar. 7 en 10 cent per flesch Zy werden spoedig door een dofcter bjjgabracht. Van den jongen, de veertienjarige C. fl. Uit Amsterdam, is mets meer gezien. Zijn zusje, dat zicb aan den waterkant bevond, heeft hem niet zien terugkomen. De jon gen was 's morgens uit Amster dam met zyn moeder en zusje naar Limmen gekomen, om daar een paar dagen te logeeren. Aan de Handelskade te Am sterdam is een 19-jange matroos van het Engelsche schip „Sur- reybrook" bij het zwemmen verdronken. De jongeman was met eenige andere opvarenden van netzeltde schip aan het zwemmen, toen hij plotseling in de diepte ver dween en niet meer boven kwam. Zijn vrienden waarschuwden direct de politie, die den dren keling na 25 minuten ophaalden. Zaterdagavond is by het zwem men in de Maas te Roermond de 27-jange cnauffeur Eijkel- hardt uit Maasniel verdronken. In het Soester-Natuurbad is Vrijdagavond de dienstplichtige soldaat Walraven van het vlieg kamp Soesterberg verdronken. Het ongeval werd eerst bemerki toen alle bezoekers de inrichting hadden verlaten en men in een der hokjes nog kleeuingstukken vond. Earst werd nog gedacht aan een ot andere grap, doen oy na vraag op net vliegkamp bleek, dat Walraven zien op net avond appèl met had gemeld, zooda inderdaad het ernstigste weru gevreesd. Onmiddellijk werd met dreg gen begonnen en 's nachts om twee uur werd het lijk uit het diepe bassin opgehaald. Ha vermoeden bestaat, dat Walraven tijdens het duiken bewusteloos is geraakt, daar hij benoorujs kou zwemmen. Vrijdagavond was het zeei druk in het natuurbad, doen niemand heeft iets bemer&t. Het toezicnt is er goed, daar ca badmeester nog worut oygestaan door een tweetal assistenten. Te Eiburg is de 19-jarige J Petersen, die niet zwemmen kon by het baden aan de Hoorderpiei verdronken. Te Echt is Zaterdagmorgen de 27-jarige ongenuwde landoouwer H. Kooyakkers in een der gnnd- kuiieu van de N.V. Echter Steen fabriek verdronken. De jongeman was vroeg naar het land gegaan om te maaien. Tegen zeven uur vond personeel van de steenfaoriek een stapeltje kleereu bij een der kuilen. Ra eenigen tyd dreggen werd het lijk van den man opgehaald. Door de wsrmte bevangen. Een leerling van de o.l. school te Blancum is Vrijdag door de warmte bevangen. Op last van den gemeentegeneesheer is de jongen per brancard naar ziju woning vervoerd. Ernstig autobasongelnk. Zondagavond heeft zich nabij Arnnem een zeer ernstig auic- ongeluk voorgedaan. Een auto bus uit Amsterdam, geneel met passagiers bezet, en van een uitstapje naar Nijmegen terug- keerend, is tegen een boom ge reden eD geneel vernield. De gevolgen waren verschrikkelijk. De passagiers werden met de banken over den weg verspreid en een ontzettend gekerm steeg op. By het onderzoek is geble ken, dat de cbauffsur te hard gereden heeft. Hij werd zco ernstig gewond, dat hy spoedig overleed. Vastgesteld is, dat er in totaal 22 gewonden zijn, van wie 10 zeer ernstig. Zy zyn in het ziekenhuis te Arnhem opgenomen. De meeste gewon den heoben schedelbreuken en hersenschuddingen, terwijl de overigen over het algemeen been- fracturen hebben opgeioopen. Alle inzittenden van de toenng- car waren afkomstig uit Amster dam. Noodlottig schot. Zondagmorgen was de 25-ja riga H. van der Wiel te Bok hoven (N.-B.) zich aan het oefe oen in het banteeretf yan een jachtgeweer. Toen hy het ma gazijn van patronen wilde voor zien, plaatste hij om de grendel gemakkelijker te kunnen sluiten de loop tegen zyn borst. Plot seling ging een scnot af. De hagel ging dwars door zijn licüaam en verliet het weer onder het schou derblad. Hij liep nog zyn woning binnen roepende: „Moeder ik heb my doodgeschoten". Op hetzelfde oogenblik zakte hij in de armen van zyn moeder ineen en was dood. Het slacütoffar was kost winner voor zijn moeder, een weduwe met 8 kinderen. Verdronken. Vrijdagavond omstreeks 6 uur is de 23 jarige Heesbeeu uit de vogelwijk te 's-Hertogenbosch.die met zijn vader iu een roeiboot op de Dieze aan het varen was op tot dusver onverklaarde wijze te water geraakt cd in de diepte verdwenen. Zijn vader, die niet zwemmen kon, sprong hem na Hij kon zien redden door zich aan den kant van de boot vast te houden. Een jong inbrekertje. De reenbrene te Amsterdam oeeft een 11 jarigen jongen uit Tuindorp-Oostzaan gearresteerd, verdacht van een inbraak in de Zonnewegscuool, waarbij ver iCheidene sportartikelen ont vreemd werden Tijdens het ver uoor legde de knaap een volledige oekentenis at, daaraan toevoegend reeds meermalen gestolen te Ueb oen. Ook uit een patronaatsge oouw üad by eentg geld wegge nomen. Kasteel afgebrand. Esn telle braud heelt Vrydag gewoed in het Kasteel Boeteronek gelegen onder de gemeente Nu- -.en, vlak bij de grens van Eiud- loven. Het fraaie kasteel, dat tot Feoruari van du jaar als caté werd gebruikt is tot den gronu oe afgebrand, alsmede het op 2U0 meter afstand gelegen koets- mis, waar tot voor kort een tex- -ïeltaDriek in gevestigd was, waar van de macnines er nog stonden. Alles is eenter verloren gegaan. Men ontdekte den brand pas loeu het kasteel reeds geheel in «ichte laaie stond. Het brandde aan alle kanten, evenals net koetshuis. Daar aan blusschen uiet ie denken viel heeft men ae brandweernietgewaarschuwd. Verzekering dekt de scnade. De oorzaak van den brand is on bekend. Het in het kasteel gevestigde restaurant had een slecmen naam als nacntcaié. Op last van het „emeentebestuur van Nunen werd het in Februari gesloten. De Duitsche gérant Küppers en zijn vrouw zyu ais ongewenschte vreemdelingen over de grens ge zet. Nadien stond net kasteelleeg. Komisch ongeval dat goed afliep, Tijdens het openluchtspel „De Groote Geus' is Vrijdagavond te Uirecnt een merkwaardig on geval gtbaurd, dat nog goed is atgeloopen. Terwijl het spel in vollen gang was, zweeg plotseling de muziek. Toen men naar de oorzaak van deze niet voorgeschreven inter- mptie een onderzoek ging in stellen, bleek dat een der knup pelzwaaiers, toen by op het punt stond net Spaansche krijgsvolk ueer te slaan, van een Uoogte van 2,5 meter van den oprit naar bet kasteel, in den orkest bak was gevallen. Hy was daarby ongelukkigerwijze op een der vrouwelyke orkestleden te rechtgekomen. DeZs schrok der mate van dezen dissonant, dat zy flauw viel. Zy was echter spoedig weer bijgebracht. De vallende bleek geen letsel van beteekenis te hebben opgeioopen, zoodat hij spoedig den knuppel weer ter hand kon nemen en het spel voortzetten. Valsche aangifte. Vrjjdag üeelt zeiere L. O. by de politie te Aalst by Zaitbom- mei aangifte gedaan dat uit de brandkast van zyn broer onge veer 1800 gestolen zou zyn, welk geld in hoofdzaak toette-1 mort aan de kerk vis vgiu fier Ned. Hervt kerk, l4ob5® .rouv, -ir Vej L. 0„ die administreerend kerk voogd is, woont sedert eenige maanden in Sommelsdyk. Een van de sleutels van de brand kast was in een verzegelde en veloppe in een bureau opgebor gen en met dien sleutel was de inbraak gepleegd, zoodat direct gedacht werd dat bekenden aan het werk waren geweest. Onder leiding van den burge meester is direct een onderzoek ingesteld. Ook werd de hulp ingeroepen van een politienond. Als gevolg van een en ander is L O. gearresteerd en in het po litiebureau te Zaltbommel inge sloten, als verdacht van het doen van een valsche aangifte. Men veronderstelt, dat L O. het geld voor privézaken heeft gebruikt en nadien het verhaal van de inbraak verzonnen. Tusschen Laren (G.) en Gorsael is een boerenvrouw door een motorrijder uit Deventer aan gereden. Zy werd zoo ernstig ge troffen, dat zy na enkele oogen blikken overleed. Zij was moeder van drie kinderen. Het ongeluk moet te wyten zyn aan het aarzelen van de vrouw by het oversteken van den weg, waardoor de motorrij der haar niet meer kon ontwij ken. De motorrijder had een kaak- fractuur by is naar het zieken huis te Deventer overgebracht. Twee kinderen verdronken. Nabij de Nieuwe Geinbrug aan het Weesperzandpad te Weesper- karspel werd Zondagavond togen 8 uur een kinderiichaampje drij vend in het Gein gevonden. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd Met den dreg vond men later een broertje van eerstge- noemden drenkeling. De pogin gen om de levensgeesten weder op te wekken taalden zoodat men de lykjes van de resp. 5 en 6 jarige jongeijes in het wacnthuis je van de Karspelsche algemeen? begraafplaats heeft gebracht. De kinderen hadden by den bouwput gespeeld welke daar was gemaakt voor de herstelwerken in verband met een verzakking van het fundament der brug. Zy zijn klaarblijkelijk onopgemerkt te water geraakt. Tijdens een hevige onweers bui, gepaard gaande met een ha- geioui, die meer dan een kwar tier duurde en waarbij hagelstee- nen zoo groot als duiveneieren vielen, is groote schade aange richt aan de kersenboomen en te velde staande aardbeienge wassen in de omgeving van Kerkdriel. Nicotinevergiftiging. De 19-jarige J. C. K. te Bos koop wnde in een rozenkas de rozen met een nicotinebespuiting tegen luis behandelen. Tijdens net bereiden van het m-ngsel geraakte hij onwel. Aanvanke lijk dacht men, dat de toestand niet ernstig was en dat by na eenige uren wei zou opknappen. Het bleek echter, dat de ver giftiging ernstiger was dan men vermoedde. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, welke echter niet mocQt baten. Eenige uren later is de jongeman aan nico tinevergiftiging overleden. Boerderij afgebrand. Zaterdagmiddag half vyf is brand ontstaan in den hooiberg van de hofstede van den he*r van Zeideren te Waarder. In torten tijd hadden de vlammen ook de boerenhofstede en den voor twintig koeien plaats bie denden veestal aangetast, Hoe wel de beide handspuiten van Waarder en Lange Ruige Weide op volle kracht werkteD, kon niet worden voorkomen, dat het geheele complex in de asch werd gelegd. De schade wordt op ongeveer 7000 geschat en wordt door verzekering gedekt. De brand is vermoedelijk ontstaan door het spelen met lucifers door kinderen. By her in veiligheid brengen van huisraad sloeg een man uit Waarder met zyu arm in glas. Hij moest de woDde door een geneesneer laten hechten. Door trein verpletterd. Een vreeseljjk ongeluk is ge beurd op een oabewg»ktea over weg te Kapellen, niet ver v«n de Nederlandsch-Belgische grers. De 19 jarige wielrijder Deman uit Kalmptbout werd bij het over steken der spoorbaan tusschen twee treinen, die uit tegenover stelde richting kwamen, gegre pen. De ongelukkige werd vree- selyk verminkt; de dood trad onmiddellijk in. Onweders en wolkbreuken hebben in de stad New Yorkeven- als in het middengedeelte van den gelijknamigen strat groot» materieele schade aaugenebt Op vele plaatsen is de oogst totaal vernield. In de omgeving der stad zijn drie personen door den bliksem tetroff^ü en gedood em verscheideue and ren min of meer ernstig gewond. Noorsch vliegtuig verongelukt. Het op het traject Bergen DrontheimTrom-ö *erkeerande passagiersvliegtuig Havoern van de Noorsche Luchtvaart Mijis Dinsdag by mist tegen den bere Likesten aan de noordkust van het Sognefjord gevlogen en neer gestort. Het is op een hoogte van 400 M. gevoDden. De vier vlie gers en drie passagiers zijn allen gedood. Een olifant doodt ztyn oppasser. In den dierentuin vao Fleish- hacker te Ssd Francisco heeft een mannetjes-olifant, die dol van hitte was geworden, zijn op passer gedood. Staking te Antwerpen geëindigd De staking in de haven van Antwerpen is geëindigd gisteren is het werk hervat. Zoowel werk gevers als arbeiders hebben het compromisvoorstel van minister Van Zeeland aangenomen. De arbeiders zullen thans een loons- verhooging van 12 francs per dag ontvangen. Koning Leopold naar Zweden. Naar gemeld wordt heeft Ko ning Leopold van België het voornemen dezen zomer eenige weken vacantie in Zweden door te brengen. Na een kort bezoek aan Fridhem, het landgoed van de ouders van wijlen koningin Astrid, prins Karei en prinses Ingeborg, zou koning Leopold met prins Karei jr. naar diens twee vertrekjes, groote zomerhuisjes in de Stockholmsche scheren, gaan, om er watersport te be oefenen en ongestoord van zon en zomer te genieten. Maxim Gorki f is op 68-jarigen leeftijd over leden. Maxim Gorki die in werkelijk heid Alexei Maximowilsj Pesjkow heette, werd op 14 Maart 1869 te Nizjni-Novgorod geboren. Hij s de zoon van een behanger, terwijl zijn moeder de dochter was van een verver. Op 9 jarigen leeftijd moest Alexei zijn eigen brood verdienen Van naar school gaan was geen sprake, maar hij wist de noodige algemeene ontwikkeling op te doen en las veel. Hij werd achtereenvolgens helper in een schoenenwinkel, leerling bij een bouwkundig teekenaar, assistent bij een vervaardiger van heiligen beelden, koksjongen op een stoomboot, arbeider aan de Wolga hij was toen ongeveer 15 jaar), loutzager, pakjesdrager, appel- venter, baanwachter te Zarizin en schrijver bij een advocaat in zijn geboortestad. Het begon met vertellingen en schetsen voor allerlei bladen, totdat Wladimir Korolenko, de vermaarde novelist, zorgde, dat Pjesjkofs produkt „Tsjellrasj" door een der voomaamste ete s- burgsche bladen opgenom nwe J. Hij heeft daarna verscheu ene oe- kende boeken geschreven. Gedurende den wereldoorlog nam Gorki een pacifistische hou ding aan, en in 1917 ging hij naar de communisten over. Van 1906 tot 1913 zwierf hij als banneling in het buitenland rondzijn agitatie tegen de Tsarenregeering maakte hem den terugkeer naar het vaderland on mogelijk. Omstreeks 1908 ves tigde hij zich in Zuid-ltalië, waar nij een partijschool stichtte voor Russische arbeiders. Tot onze dit-pe droef heid overleed heden in het Zaxennuis Eudokia te Rotterdam mijne geliefde, zorgzame Echtgenoote, en onze Zuster, Behuwdzuster en Tante in den leeftijd van ruim 66 jaar. Uit aller naam, J. A. VAN HOEVE. Axel, Nieuwstr., 20 Juni 1936 Het zij ons vergund langs dezen weg har- leiflk dank te zeggen voor de zeer taiiijKe bewijzen van deel neming bij tiet overlijden, alsmede voor veler medeleven gedurende de langdunge ziekte van onzen geliefden Zoon en Broeder JAN. In het bijzonder onzen dank aan Dr. J. C. Bom en Zuster kruithof voot hun beste zorgen steeds aan hem gewijd. Familie J. M. OGGEL. Axel, 19 Juni 1936. Het FEEST-COM1TÉ Prins Maurtts" roept dij dezen allen op, die in den te houden een rol willen vervuilen zich schriftelijk of mondeling op te geven bij den Secretaris den heer D. J. OGGEL Ezn., Nourosiraat, AXEL. Aanmelden van nieuwe leden (boven 16 jaar) op Donderdag avond om halt 8 aan het repeti tielokaal in „Het Centrum" tot uiterlijk 2 Juli a s. HET BESTUUR. Te bevragen BUITENWEG H 2b. ALB HEIJN, Axel, vraagt van 16—19 jaar. Sollicitatie uitsluitend schrifte- ijk. Brieven onder letter H, Bureau van dit Blad. Ook fijne flessohen 1

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3