den grooten Landdag flut loonMs en Ert Burgerwacht - AXEL. Hofstede ERJURKEN FLANEL-COSTUUMS Heeren. BADARTIKELEN tegen zeer lage prijzen. J. VISSER-KOOLE - AXEL. ZOMEItDEKENS Huis, Schuren, Varkenshok, Tuin, tri, Water, LJijk en Weiland, Bouw, Weiland, Zijkantweg en Moeras, Bouwland en Watergang, 9.75, 12.50, 14.75, 16.75, Sportcostuums. FLANEL PANTALONS, PflLO's, TROPICAL-CÖSTUUMS, de ideale zomerdracht. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Advertentien. Costumière BEZOEKT Onze arbeid en het Koninkrijk tiods; Enthousiasme Ons werk in crisistijd. Scherpschieten Weiland en Water, Ook Kinderjurken. U slaagt bij ons beslist voordeeliger, gen van f500 tot f 10.000, bij de borgsteilingsfondsen gaat het over credieten tot f 500. De betrokken stichting mag voor het verleenen van borgstellingen geen hoogere verplichtingen aan gaan, dan het bedrag der jaarlijk- scne inkomsten. Die inkomsten be staan uit de rente van eventueel verworven kapitalen, subsidie van gemeenten, provincie, vereenigin- gingen enz. In de vergadering, die zal wor den gehouden op Donderdag 25 Juni a.s., in het „Luxor" Theater te Terneuzen, zal het onderwerp worden ingeleid door den heer J"E. Foekens, ambtenaar van het •Departement van Handel, Nijver heid, en Scheepvaart. Ter bijwo ning daarvan zijn uitgenoodigd de dagelijksche besturen van alle ge meenten in Z.-Vl. het Prov. be stuur, en de besturen van ver schillende middenstandsvereeni- gingen in dit gewest. Overreden en gedood. Dinsdagochtend is de 19 jarige P. van der Velde, woonachtig te Zaamslag, nabij Terdoi.ck (België) door een auto overreden en ge dood. Van der Velde was een zgn. junior onder de Z.-Vl. wielrenners die door zijn deelneming aan ver schillende wegwedstrijden in Zee land een goede bekende was. Van der Velde kwam op de fiets gezeten in aanraking meteenzware vrachauto, die hij had willen pas- seeren. Hij viel en raakte met het hoofd onder een der achterwielen. Hij was op slag dood. De iteer Q. A. P. Vermandei te Koewacht slaagde aan de Ge- rardus Majella-kweekschool voor het eindexamen L. O. Te 's Gravenhage slaagde voor de acte L. O. dhr. C. de Putter te Hoek. Bij beschikking van den di recteur-generaal der P. T. en T. is met ingang van 16Juliaange wezen als directeur van het P. T. en T.-kantoor te Vlaardingen dt referendaris der posterijen, tele grafie en telefonie, dhr. D. Edel, thans directeur van het P. T. en T.-kantoor te Hulst. De nieuwe burgemeester van Terneuzen. Bij K.B. van 15 Juni is met ingang van 1 Juli benoemd tot burgemeester van de gemeenie Terneuzen, mr. P. H. W. F. Teilegen. De nieuwbenoemde burge meester van Terneuzen is een broeder van den Griffier der Staten van Zeeland, dr. B. D. H. Tellegen. Mr. P. H. W. F. Teilegen stu deerde aan de Universiteit te Groningen. Korten tijd nam hij het secretariaat eener Reeders- vereeniging waar; daarna Aug. 1922, vertrok hij naar Ned. lndië, alwaar hij eenige jaren werkzaam was ter griffie van den Raad van Justitie te Makassar (Celebes). Vervolgens ging hij in de advo catuur te Batavia, was van '29 tot Dec. '35 advocaat te Djocja en repatrieerde begin 1936. Mr. Tellegen is 41 jaar, ge huwd en vader van 2 kinderen. Hij en zijn echtgenoote zijn den geref. godsdienst toegedaan, en de nieuwe burgemeester, hoewel niet bij een politieke partij aan gesloten, staat het dichtst bij de beginselen der Anti-rev. partij. Mdb. Crt. Ongelukken te SeJzsete. Dinsdagavond waren te Selzaete eenige kinderen aan het spelen op een vlot in de Oude Vaart aldaar. Een 8 jarig meisje geraakte te water, waarop de andere kin deren weg liepen om hulp te halen. Toen deze echter ver scheen was het reeds te laat en bleken de lévensgeesten al ge weken. In dezelfde gemeente is de 33- Jarige werkman B. van een steiger gevallen en daarbij zoo ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen is overleden. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen 1 gen damesschoen. VeldWi Qrlep. Predikbeurten te Axel. Geref. Kerk. Geref. Gemeente in de Chr. Bewaarschool. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 2.30 Een oplfchterstrnc. Emil Neubauer, een juwelier te Boedapest, was juist bezig een goed gekleeden jongeman een zil veren potlood te verkoopen, toen de deur van zijn winkel geopend werd door een statigen generaal die gearmd liep met een mooie, blonde, jonge vrouw. De juwelier liet den jongeman aan zijn be diende over om persoonlijk het voorname paar te helpan. De generaal verlangde een briljanten garnituur te zien en liet doorseha meren, dat de prijs er niet op aan kwam. Neubauer had gelukkig iets bij zonders in voorraad een zeld zaam garnituur van platina en briljanten. De jonge vrouw was dan ook verrukt over het mooie sieraad. Terwjjl zij het bewonderde viel den generaal blijkbaar plotseling iets in. „Ach hemel", riep hij uit „nu hebben we vergeten den briet voor Z(jne Excellentie aftegeven. Ik moet dadelijk weg De ju welier, die bang was, zijn goede klanten te verliezen, vroeg „Kan ik den brief niet laten be zorgen „Dat zou ik heel pret tig vinden", antwoordde de ge neraal „Er is echter heel veel haast bij". Hij overhandigde den juwelier een briel, die geadres seerd was aan „Z Exc Generaal Arthur Somlay van Somtalva" en algegeven moest worden in een sigarenwinkel aan het andere eind van de stad. De juwelier riep zijn bediende, verontschuldigde zich vluchtig tegenover den jon geman, die nog steeds geen keu ze had gedaan onder de zilveren potloodeD, gaf den brief aan den bediende en stuurde hem weg. Nauwelijks had de deur zich achter hem gesloten, of de gene raal en de vreemde jongeman grepen in hun zak en twee revolvers waren gericht op den ontstelden juwelier, die hulpeloos moest toezien hoe de jonge dame bet briljanten garnituur en de zilveren potlooden in haar tascb stak en daarmede snel den win kel verliet. Eukele minuten later verwijderden de beide heeren zich ook. De persoonsbeschrijving van de mooie vrouw bracht de politie dadelijk op het spoor van een op- lichtster, die bekend stond onder den naam „Hildegard". Men zocht haar reeds over veertien dagen, omdat zy verdacht werd van me deplichtigheid aan een juweelen diefstal. De politie zette dadelijk een razzia op touw, waarbij ze ven verdachten werden gearres teerd j inderdaad bleek toen ook dat de „brief aao Zijne Excellen tie" die natuurlijk nooit werd afgehaald - door een vaD de ver dachten was geschreven. Deze verklaarde dat hy den brief bad geschreven op verzoek van Wei- ser een vriend van hem. En de politie weet, dat Weiser in ver binding staat met „Hildegard". Tot zoover is de politie te Boe dapest gekomen maar dan ook geen stap verder. Ieder spoor van Hildegard, vaD Weiser, van den generaal en van den potloodkoo- per, ontbreekt. Rnpsenplaag in Ontario. Eenige districten van Noorde lijk Ontario ondervinden een ongekende rupsenplaag. De die ren vormen een uitgestrekt gol vend groen kleed, vernielen den jongen aanplant, vreten boomen en struiken kaal, stagneeren het weg- en treinverkeer en ver jagen de vacantiegangers uit hun zomerhuisjes. Sommige plekken van deüpoor- rails aiju soo dik mat rupsen bezet, dat de wielen slippen. In horden kruipen de rupsen over de vensterruiten en ontnemen het licht aan de woningen. Ernstige ontploffing te Reval. Maandag heeft in de buurt van Reval een ernstige ontplof fing plaats gehad. Bij het le digen van zeemijnen vloog een laboratorium in de buurt van de munitieopslagplaatsen van de weermacht in de lucht, waarbij ook eenige opslagplaatsen van ontplofbare stcff-.n in de lucht vlogen. Hierbij ontstond een boschbrand, die echter spoedig geblusebt kon worden. De ont plotting was zoc sterk, dat de vensterruiten in een omirek van vier kilometer sprongen. Het aantal dooden, onder wie zich verscheidene reserve olficieren bevinden, bedraagt 25 Snel mooi bruin door AMlLÜA-zonnebruincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 9ü ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Wervelstormen teisteren Cuba en Florida. Het eiland Cuba en vervolgens ook Florida zijn gisteren door wervelstormen en wolkbreuken geteisterd, die vooral materieele schade aangericht hebben. Op Cuba zijn in de provincie Camaguey de plantages over stroomd teven^ is in deze pro vincie veel vee omgekomen. Voorts staan verscheiden steden blank, o.a. Pinar del Rio, Oriente en Santa Clara. Honderden per sonen zijn dakloos geworden Twee personen zyn verdronken Korten tyd later bereikte het nooaweer ook het schiereiland Florida in de Vereenigde Siaten. Hier zyn eveneens verscheiden plaatsen blank komen te staan, o.a. Bonita Springs, waar het wa ter 3 M. hoog in de straten staat Ol hier slachtoffers te betreuren zijn, is nog niet bekend, daar het gebied der overstroomingen ge heel van de buitenwereld afge sneden is. In de Tamba-baai stortte tydens den wervelstorm een vliegtuig in zee, waarby de uit drie leden bestaande bemanning om het le ven gekomen is. In aansluiting op de --w- advertentie van Febr 1.1. geplaatst door Mej. MARlt BREEPOEL, deel ik de' geaente burgerij van Axel mede dat ik de ZAAK als heb overgenomen en vanaf I Juni mij heb gevestigd in Eutiuastraat I 96. Mij door 'n nette bediening in de gunst der burgerij aanbevelend. JULIA BAERT Jd. van de J. V. en M. V. op G. G. in Z.-Vl., D. V., op Zaterdag 27 Juni a.s., te SUROua 1)1 JKE, op het terrein van dnr. B. VAN DE REE, Sasputscheweg. SprekersDs. A. DE BONDT, Mevr. C. H. VAN ALKEMADE- KWAKKELSTEIN, Dr. K. DIJK Onderwerpen: Aanvang stipt 2 uur (W.t.) Fietsenstalling en consumptie op het terrein. Zie aanplakbiljetten. Komt allen Sclioondijke wacht U Notaris FANOY te Axel. is voornemens op Vrijdag 3 Juli 1936, nam. 3 uur te Sas van Uent, in het Hotel „La Bourse", ten verzoeke van de tamilie MATTHEEUWS, publiek te verkoopen: te Sas van Gent, Noordstraat kad. sectie C no. 1269, groot 72 c.A. Terstond bij de betaling te aanvaarden. BETALEN 25 Juli 1936. iederen Zaterdag van 3 ot 5 uur (W.uiü.) Komt zoo vroeg mogelijk en geregeld. De Commandant, B. J. KNIERIEM. Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van de familie üPPENS, op Woensdag 8 Juli 1936, des nam. 3 uur ^omertiju), in het hotel „Pays Bas" te Terneuzen, te verkoopen te Hoek Maumatort, groot 32.24.70 H.A. (72 gemet lil) roe) in pacht bij dhr. P. Dekker tot 3USept. 1936. Te veilen in 4 perceelen, com- oinatie en massa. Koop 1. Mauritstort, kad gem. Hoek, Sectie 1 nos. 65, 649, 987, 988, 989 en K 54, groot 3.1U.28 H.A. (6 gem. 289 roe). Koop 2. van Wijckhutzenpolder, kad. gem. Hoek, sectie K nos.' 57, 58 en 147, groot 3.16.98 H.A. (7 gem. 34 roe). Koop 3. Koudenpolüer, kad. gem. Hoek, sectie G nos. 130, 131, 132, 133 en 133a, groet 9.U2 04 H.A. (20 gem. 73 roe). Koop 4. Loozep., groot 16.95 40 H.A. (38 gem. 14 roe). Te aanvaarden: 30 Sept. 1936, rooven oogst. BETALEN: 15 Aug. 1936. De hofstede is te bezichtigen iederen Donderdag- en Zaterdag middag. in Katoen, Shanting, Piqué - Zijde - Tricot - Cloqué - Fushor, tegen lage p-Qzen in geweldige sorteerfng. ZONDAG 21 JUNI 1936. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9.30 ure Prof. Dr. K, Schilder Nam. 2 30 Dezelfde. 's Air. 6 Dezelfde. Rede voor de Jeugdvereen. (Ruiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie, Mig ik een vraag stellen in Uw blad, ofscheon eigen Ijk naar de be kende pad, maar om er de aandachi eens op te laten vallen? Het bedoeioe berichtje lijkt me weer zoo vaag, zo stadhuitachtig. Daarom: hoe zit da' nu met dat nieuwe crisiscomi zgn. coor den kleinen middepstard in' Axel? Is dat een „veredeld" Arm bestuur en wie zitun daar in Zou het niet ook wenschelijk zqn, om een nog hooger comité te benoe men voor den „grooten" middenstand, n.l. om levering van werkzaamheden en materialen van gemeentewege te regelen Dank U. X Wat de samenstelling van bedoelde commissie betreft, verwijzen we naar het plaatselijk nieuws. Rcd. f J Laksheid of tegenwerking AXEL, 19 Zomermaand 1936. Mijnheer de Redacteur. Deels met voldoening, maar ander zijds met gemengde gevoelens, las ik Woensdag j.l., dat dank zij de collecte in de bioscoop-theaters van Axel en Terneuzen weer een viertal kindertjes, (van die bleekneuzige wezentjes, die het lichamelijk zo hard nodig hebben en die er in alle plaatsen zijn, helaas !j zullen kunnen worden uitgezonden naar het te goeder faam bekend staande Bio Vacantie-oord, waar zij gedurende 4 h 5 weken van zon, licht, lucht en krachtig voedsel in een heerlijk en beschaafd milieu kunnen genieten. Evenals het vorig jaar 4 kinderen, geachte Redactie en evenals het vorig jaar was dit geluk en dit beetje levens vreugde aan twee kinderen uit Axel beschoren geweest, waar de collecte evenals het vorig jaar zelfs tweemaal heeft plaats gehad, n.l. met Kerstmis en met Pasen. Het betreft hier een nalatigheid of onverschilligheid van de zijde van het Burgerlijk Armbestuur hier ter plaatse. Aan deze nalatigheid nu is het ook nu weer te danken dat de twee kinder tjes die uit Axel zouden gerechtigd zijn naar Bergen aan Zee te worden gftzonden, opnieuw uit Terneuzen kun nen worden aangewezen. In Axel zijn geen kindert es die zulks nodig hebben, zo oordeelt het Bitrgerl, Arm bestuur hier ter uUatse, Dit blijkt mij uit het schrijven van 30 Maart, j.l. door mij van de directie van het Bio-Vacantieoord te Amster dam ontvangen. Dit luidt als volgt „In het bezit van uw schrijven van 27 dezer deelt het Bestuur van de Stich ting „Bio-Vacantieoord" U mede, dat dit jaar enige kinderen uit de gemeente Axel voor rekening van de Stichting „Bio-Vacantieoord" zullen worden uit gezonden naar het Bio-Vacantieoord „Russenduin te Bergen aan Zee. Het Bestuur zal U zo spoedig mo- lijk berichten in welk tijdvak de uit zending voor Uw gemeente is bepaald. Het vorig jaar stelde het Bestuur van de Stichting Bio-vacantieoord ook Uw gemeente in de gelegenheid enige kinderen uit te zenden naar het „Russenduin te ergen aan Zee doch werd van het Burgerlijk Armbestuur uit Axel medegedeeld, dat er toen op dat moment geen kinderen waren, die voor uitzending naar het Russenduin' in aanmerking kwamen." Dit jaar, geachte Redactie was het nog erger gesteld met de heren van het B. A. die nu „geen tijd hadden gehad! Mij dunkt, ik kan commen taar hierover achterwege laten. Maar uit Terneuzen bieek men althans weer op uitzending der bleekneusjes' prijs te stellen, waarvan ik loffelijk kan ge tuigen en hetwelk ik ook deze kinder tjes niet misgun I De gevers aan de collecte in Axel weten dus in elk geval dat hun geld nuttig wordt besteedt, al is het dan ook aan kinderen uit een naburige gemeente. Maar het siert ons plaatselijk B. A. zeker niet, dat het zo weinig voelt voor het zwakke en ondervoedde kind i Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, Directie bioscoop-theater „HET CENTRUM Axel. H P. DIELEMAN.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 4