E. TIELEMAN-SEGHERS, Binnenland. Gemengd Nieuws. Adverteiitien Johannes Pieter Oggel, GESLOTEN paar jaar van tegenslag, eindelijk het wandelhoofd bij het badstrand kon worden geopend. Heel de stad was dan ook in een feest kleed. In de stad was een optocht geformeerd, waaraan o.a. deel namen een aantal Walchersche huifkarren en daarnaast de in hun fleurige pakjes gestoken sport verenigingen. Bij de Pier sprak de burge meester een rede uit, waarin hij wees op de beteekenis van het tot stand komen van dit wandel hoofd voor de badplaats Vlissin- g'en. Behalve het prachtige pa norama van de Noordzee, van de breede Scheldemonding en van de Vlissingsche kust zullen de bezoekers van de pier steeds kunnen genieten van de altijd afwisselende en interessante scheepvaart op de Schelde, alle scheepstypen van de allergrootste tot de kleinste kan men er van nabij bestudeeren. Deze plaats mag daarom wel als ideaal punt voor een wandelpier worden be schouwd. De feestelijke opening had plaats door den minister van Waterstaat, jhr. ir. Van Lith de Jeude. Gedurende de Pinksterdagen brachten 12 572 betalende perso nen een bezoek aan de wandel- pier. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een portemonnaie met inhoud en een heeren nappa handschoen Inlichtingen bij J. Oosting. VAN ONZE ADVERTEERDERS. De Magneet jubileert. Men schrijft ons De bekende schoenhuizen De Magneet herdenken deze maanc het 10-jarig bestaan van de oudste zaak te Middelburg. Niemand zal wel beweren, dat de groei van het aantal fraaie Magneet-schoenhuizen in onze provincie te danken is aan het stille afwachten van den heer J. J. Giijspeere tot de cliënten eindelijk eens zouden komen Integendeel er is steeds hard door hem en zijn medewerkers gear beid om hooger te komen en van dien arbeid legde zoowel onze advertentiepagina als het aantal gestichtte filialen getuige nis af. Na de vestiging van de Mid- delburgsche zaak, volgde 29 October 1932 de stichting van het eerste filiaal te Vltssingen terwijl 15 Maart 1933 het prach tig verbouwde Middelburgsche bedrijf opnieuw in gebruik were genomen. Na in December 1933 nog een depot te Sluis te hebben gevestigd had 21 Maart 1934 de opening van hei filiaal Terneuzen plaats, en 5 weken later 1 Mei 1934 de vijfde zaak het filiaal te Goes. Op 22 Mei j.l. werd de nieuw ste aanwinst, n.l. het filiaal te Axel geopend, en hiermede was bet half dozijn vol gemaakt. Terecht leest men dan ook: Duizenden Zeeuwen, dragen reeds jaren de Magneetschoen, die steeds blijft voldoen. De Magneet was en bleef steeds bij, om telkens aan de nieuwere eischen die het publiek st» 1de op ruime en bevredigende wijze te voldoen. Ook thans weer is een speciale jubileum-reclame-campagne voor de Junimaand ingezet, waarin 2 gratis koopdagen vallen. Hiervoor leze men aandachtig de mededeelingen in de adver tentie. Moge het de Magneet bij voortduring goed gaan en zij nog vele jaren aan haar talrijke cliën ten tot wederzijdsch genoegen blijven voldoen. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 7 JUNI 1930. Ned. Herv. Kerk. Voorn. 9V» ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9 30 ore Ds. J. S. Pest. Nam. S 30 Dezelfde. Geref. Gemeente in de Chr. Bewaarschool. Veorm. 9.30 ure Leeskerk, Nam. 3.30 v Onthnllio? gedenkteeken voor H. M de Koningin Moeder Onder overgroote belangstelling van autoriteiten en publiek heeft gister te 's-Gravenhage, in tegen woordigheid van de Koninklijke amilie en haar vorstelijke gasten, de plechtige onthulling plaats gehad van het gedenkteeken, ont worpen en vervaardigd op initia tief van de vereeniging voor han del, nijverheid en gemeentebelan gen te 's Gravenhage, door den beeldhouwer Toon Dupuis en den bouwmeester Co Brandes. De voorzitter van het comité, de heer K. 1. B. A. de Coster, nam het eerst het woord, aller eerst de eerbiedige dankbaarheid van het comité vertolkend voor de aanwezigheid der vorstelijke personen. Spr. gaf vervolgens een over zicht van de tot standkoming van dit monument, en uitte de hoop, dat dit gedenkteeken door de eeuwen heen zal getuigen van de iefde voor het vorstenhuis en de liefde en dankbaarheid voor Ko ningin Emma. Hietop voerde de minister van staat, jhr. mr. dr. H. A. van Kar- nebeek, het woord als bescherm heer van het eere-comité. Spr. schetste uitvoerig het leven van Koningin Emma. Hierna sprak H. M. de Koningin als volgt Op dezen voor mij weemoedi gen en toch zoo gelukkigen dag wensch ik u, mijnheer de voor zitter van het Comité de verze kering te geven, dat ik diep ge troffen ben door den, na het over lijden mijner geliefde moeder, al gemeen bij de Haagsche burgerij opgekomen wensch de herinne ring levendig te houden aan haar persoon, door de oprichting van een gedenksteen. Niet minder getroffen ben ik door de eendrachtige wijze, waar op alle kringen hun steun en medewerking daartoe gaven. De gevoelvolle woorden, waarin U, zoowel de genegenheid mijner moeder en hare onverflauwde be langstelling voor allen en alles, wat Den Haag betrof, geschetst als de aanhankelijkheid en ver eering van de ingezetenen der residentie voor haar persoon heeft vertolkt, alsmede de wijze, waarop U gewezen heeft op de hechte banden, die tusschen haar en de stad, die meer dan vijftig jaren de stad harer inwoning geweest is, zijn ongetwijfeld de juiste weergave van hetgeen in de harten leeft. Onze bloedverwanten, die door hunne aanwezigheid op dit plech tig oogenolik getuigenis afleggen van hun medeleven met mijn volk, met mijne dochter en met mij, stellen de oprichting en wijze waarop dit monument tot stand gekomen is, eveneens op hoogen prijs. De beschermheer van het Eere- Comité heeft zooeven op schoone en welsprekende wijze voor onzen geest teruggeroepen hetgeen mijne moeder voor ons volk zoowel in het moederland als in de over- zeesche gewesten geweest is, gedurende haar lang en gezegend leven, en de veelzijdige gaven van hart en van verstand, welke zij bij de vervulling van haar meer dan eens gewijzigde taak in zoo ruime mate ontplooid heeft. Van gan- scher harte vereenig ik mij met den wensch, waarmede hij zijne rede besloten heeft, dat juist in deze moeilijke tijden haar vader landsliefde, plichtsbetrachting en naastenliefde, haar groote opvat ting van het leven, ons allen moge blijven bezielen. Gaarne geef ik thans gevolg aan uw verzoek, mijnheer de voorzitter, om het gedenkteeken te onthullen. Hierna drukte H. M, op een knop, waarop de Koninklijke militaire kapel de onthullingsmu- zlek inzette. Later zijn onderscheidene kran sen gelegd, o.a. namens de Ko ningin, de verwanten, de hof houding, het personeel van wijlen Koningin Emma en namens de Nederlandsche regeering. De burgemeester van Den Haag, mr, S. M. J. R. de Monchy, heeft ten slotte het monument namens de Haagsche Burgerij aanvaard. Hierna legde hij een krans aan den voet van het monument. Tot de vorstelijke gasten, fa milieleden van wijlen de Koningin- Moeder, die met de Koningin en de Prinses de plechtige onthulling van het gedenkteeken bijwoonden, behoorden: de vorst van Waldeck en Pyrmont, eenige broeder van de Koningin-Moeder; de vorstin van Erbach, prinses Elisabeth van Waldeck en Pyrmont, jongste zuster van de Kon.-Moeder met den vorst en hun dochter Helene de vorst van Bentheim, zoon van den overleden vorst van Bentheim en van Prinses Pauline van Wal deck Piermont, oudere zuster van de Kon.-Moeder; de vorst en vorstin Van Wied, laatstgenoemde dochter van Prinses Marie van Waldeck en Pyimont, en van Prins Wilhelm, later Koning van Wur- temberg; de graaf van Athlone en prinses Alice, gravin van Athlone, dochter van Prinses Helene van Waldeck en Pyrmont en van den hertog van Albany. Het was de wensch van H.M. de Koningin aan de plechtige onthulling van het standbeeld voor H.M. de Koningin-Moeder een eenvoudig en sober karakter te geven, in overeenstemming met de weemoedige gevoelens, welke de koninklijke familie en het volk bezielen bij de herinnering aan het nog zoo versch in het geheu gen liggend droevig overlijden van de beminde vorstin. Vliegtuigongeluk bjj Schiphol. Woensdagavond om 7 uur is een Oostenrijksch sporttoestel in de onmiddellijke nabijheid van Schiphol afgegleden en verpletterd. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. Bij onderzoek bleek, dat in het vliegtuig zaten onze landgenoot mr. A. J. van Hengel, dir -gen. van de Oesterreichische Credit Anstalt —Wiener Bankverein te Weenen en de Oostenrijksche sportvlieger Brunowski. Ontploffing in den vuurtoren te Brouwershaven. Ten gevolge van het ontploffen van een uit een blauwzuurcylin- der ontsnapte hoeveelheid gas is Woensdagavond de veertig a vijftig meter hooge vuurtoren aan den Ossehoek te Brouwershaven met een daverenden slag, die het geheele eiland in opschudding bracht, in de lucht gevlogen. Twee jongens, die zich op den dijk bevonden, zijn door de in het rond vliegende steenen ge wond. Het waren de 13-jange J. v. d. Panne uit IJzenaijke en de 14-jarige C. Padmos te Eiker zee, waarvan laatstgenoemde de beide beenen had gebroken. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Te Antwerpen wordt sedert enkele dagen gestaakt door 10.000 arbeiders in het havenbedrijf. De transportarbeidersbonden verlee- nen steun. Ook in Frankrijk vinden op groote schaal stakingen plaats. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moesten verschillende berichten wachten tot het volgend nummer. Sportnieuws. Voetbal. Axel—Hoek (Juniors) 6—3. De Pinkster-wedstrijden der V.V.-Axel begonnen reeds Zater dagavond met een wedstrijd tus schen de Junior-elftallen van Axel en Hoek, waarbij de Axelsche knapen met 6—3 in de meerder heid bleven. Axel 111—Sluiskil II 5—0. Zondagmiddag was het tweede elftal van Sluiskil hier op bezoek bij Axel III. Axel bleek sterker en had bij de rust reeds een 4—0 voorsprong. In de tweede helft werd de stand tot 5—0. op gevoerd, waarmede ook het unde aanbrak, Tengevolge van het ongunstige weer was er slechts weinig belangstelling. Axel II—Amicale Sportive 1—2. Op 2e Pinksterdag waren hier twee Belgische elftallen op be zoek, die met een honderd-tal supporters op een sleepboot arri veerden en verder de reis naar Axel te voet vervolgden, na half verregend te zijn op het open bootje. Eerst speelde Axel II tegen AmicaleSportive van Rieme. Over het algemeen waren de Belgen iets sterker in het veld en hadden bij de rust dan ook met 2—0 de leiding. Na de thee ging de strijd meer gelijk op en brachten onze stadgenooten den stand op 2—1, wat ook de eind uitslag werd. Axel 1—Unica Sportive des Employé's de Commerce 2—1. Na bovengemelde ontmoeting betraden Axel 1 en het Employé's- elftal uit Brussel het speelveld. Volgens opgave kwamen daar verschillende spelers in voor uit bekende Belgische le en 2e klas clubs, 't ls mogelijk, doch we kunnen moeilijk aannemen, dat het le-elftal spelers waren uit die clubs, die samen de combi natie vormden. Wel speelden deze heeren een aardig spelletje, met als uitblinker de spil, doch le klas was het allerminst. Over het algemeen speelden ze alle ballen laag langs den grond, doch hun spel leed daaronder door het lange gras. Onze stadgenooten stelden daar tegenover een spel, beter en vlot ter dan in menigen competitie wedstrijd ten beste werd gegeven. Ze waren in de eerste helft dan ook sterker, met als resultaat een 2—0 voorsprong bij de rust. In de tweede helft was het spel meer verdeeld en van eenig over wicht was bij de ploegen feitelijk geen sprake. Het was een aardig partijtje voetbal, doch meester in het schieten toonden de Belgen zich niet. Men dacht dan ook reeds aan een Axelsche 2—0 overwinning, toen kort voor het einde de gasten een tegenpunt maakten (21). De laatste mi nuten gaven ze beslist den toon aan, doch een gelijk spel konden ze niet meer behalen. Het weder, dat zich bij den aanvang der wijdstrijden al zeer ongunstig liet aanzien, heeft zich tijdens het verdere verloop uit stekend gehouden en het bezoek mag dan ook nog bevredigend genoemd worden. Korfbal. Zaterdag speelden twee ver zwakte 12-tallen van Seolto ei Rapide te Terneuzen een vriend schappelijke wedstrijd. Met on volledige twaalftallen begon dt wedstrijd, hetgeen oorzaak was, dat het spel niet geheel tot ziji recht kwam. Afwisselend zij» beide partijen aanvallendvooi de rust maakt Seolto een doel punt, hetgeen tevens het winnend» zou beteekenen. Ofschoon ook na de rust beide doelen in gevaar verkeeren, wordt niet meer ge doelpunt. Een aan Seolto toe gekende strafworp gaat tot groott teleurstelling van de thuisclub naast. Wel typeerend dat in een competitie-wedstrijd een straf worp door Rapide niet werd ge nomen (zij het dan ook, dat alle spelers het daarmee niet geheel eens waren) en dat, in een direci daarop gespeelde vriendschappe lijke wedstrijd tusschen deze beide clubs, Seolto wel gebruik trachtte te maken van een toegekende strafworp. Met 1—0 voor de thuisclub komt het einde. Rapide—TOGO. Voor de competitie Z.K B. werd hier 2e Pinksterdag deze wedstrijd gespeeld. Een wedstrijd, die rijk aan spannende momenten ge noemd mag worden en waarin goed spel was te zien. Zij het dan ook, dat tenslotte de beide puntjes door Togo werden mee genomen de Goessenaren heb ben voor deze puntjes hard moe ten vechten. Had het Rapide ook maar een klein beetje meegezeten, zeer zeker was een gelijk spel het einde geweest, hetgeen ten volle verdiend was geweest. Van begin af, ontwikkelde zich behoorlijk spel en een vrij hoog tempo, Aan beide zijden weten de aai valsvakken zich mooie kansen te seheppen en dt bezoe kers weten daarvan het eerste te profiteeren, al is hun doelpunt uit zgn. gehinderde positie ge scoord. Hard zwoegen onze wit- zwarten (Togo speelde in rood zwart) voor den gelijkmaker, doch de Togo-aanval, met „Bas" als de gevaarlijke man, weet den voorsprong le vergrooten. Snel en verrassend zijn de Ra- pide-uitvallen en na zich mooi vrij gespeeld te hebben, ziet de thuisclub haar werk beloond met pracht-doelpunt. Nadat de een gasten nog een doelpunt hebben gemaakt, wordt met 1 —3 gerust. Reeds in de eerste minuut daar na brengt Togo met een geweldig ver schot den stand op 1—4 en weldra op 1—5. (Dit laatste doelpunt bewees hoe onjuist het is te appeleeren in plaats van door te spelen. Zoolang er niet gefloten is doorspelen Rapide Hierna weet Rapide haar kan sen beter te benutten en den stand op 3—5 te brengen. Een periode van absoluut overwicht volgt dan, want Togo is geheel overspeeld. Aangemoedigd door de toeschouwers trekt Rapide ten aanval doch met pech als troef. Goed gerichtte schoten rollen over het doel, komen zelfs terug als men meent gescoord te hebben. Het tempo wordt min der snel en ook Togo heeft pech, als een mooi schot van de mand afspringt. Ofschoon gelijk spel absoluut verdiend was, komt het einde onder veel spanning met 3-5. Het was een sportive partij, flink tempo, goed spel en vooral een mooie propaganda-wedstrijd. De stand is thans Zeelandta 3 3 0 0 Togo Seolto Rapide Volhard. S.S.S. 3 2 1 1 0 0 0 0 0 0 6 6 4 2 2 0 17-2 17-9 6-2 5-6 4 13 5-20 Gotrou wd H. GERRETSEN Arts EN ADDY BOM. Axel, 29 Mei 1936. De Heer en Mevr. GERRET SEN—Bom zeggen, mede namens Je fam. Bom, hartelijk dank voor de blijken van belangstelling bij nun huwelijk ondervonden. Met droefheid in het nart om het scheiden, doch met dankbaarheid om het groote voorrecht, hem ge schonken, geven wij kennis van het overlfjden van onzen zeer getictuen Zoon, Broeder en Oom, die na een langdurig tijden neden op 25-jarigen leettijd in Gods heerlijkheid werd opgenomen. Joh. 17:24. Namens allen, J. M. OGGEL— Axel, 3 Juni 1936. In Jezus ontslapen onze lieve Neef JAN OGGEL, op den bloeienden leeftijd van 25 jaren. 2 Timotheus 4 7 en 8. E. C. OGGEL. K. OGGEL—Dreqmans. Axel, 3 Juni 1936. Wegens sterfgeval is onze zaak Zaterdag 6 Juni Firma D J. OGGEL. voordeeligst adres Anto-Terhiiar, Wetstraat C 42. Axel. SlJPKENS.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 4