Axelsche Courant. AKKERTJES 'n Barstende Hoofdpijn Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-VIaanderen. No. 17. Vrijdag 5 Juni 1936 Gemengd nieuws. Burgerlijke Stand. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond. Drukker-Uitgever J. C. VINK Axel. Tweede Jtilad. Provinciale Staten van Zeeland. Het Statenlid, de heer J. W. Vienings heeft tot Ged. Staten een schrijven gericht, waarin hij als zijn meening uitsprak, dat het op den weg van Ged. Staten ligt om bij de Tweede Kamer aan te dringen de ontworpen reisbelas- ting niet voor Zeeuwsch-VIaan deren, althans niet voor de grens gemeenten van dat gebied te doen gelden, wijl de familiebetrekkin gen en zakenrelaties der bewoners met het aangrenzende België her haaldelijk reizen naar dat land onontbeerlijk maken en zoodoende de reisbelasting een groote be lemmering der bewegingsvrijheid voor genoemde bewoners zou beteekenen, gezien de financieele offers, die hun door deze belasting zouden worden opgelegd. Ged Staten hebben geantwoord, dat zij van dezelide meening zijn en adhaesie hebben betuigd aan het tot de Tweede Kamer gericht adres van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Z.-Vl. inzake de heffing van een reis- belasting. P. Scheele te Sluiskil heeft subsidie gevraagd voor zijn auto dusdienst tusschen Axel en Hulst, waarvoor hij ook vroeger reeds subsidie heeft gehad. In buiten gewone gevallen kan worden af gestapt van de bepaling, dat een maal gegeven subsidies niet wor den verlengd. Zoodanig buiten gewoon geval achten Ged. St. thans aanwezig. De exploitatie van den dienst heeft over het tijdvak van 4 Januari31 Dec. 1935 een nadeelig saldo van f 1 413,66 opgeleverd. De ge meentebesturen van Axel, Hulst en Zuiddorpe meldden, dat op steun hunnentwege kan worden gerekend de raad der gemeente Koewacht moet hieromtrent nog een beslissing nemen. In al die gemeenten acht men den dienst in het algemeen belang noodig eu wenschelijk. Burg. en Weth. van St. Jansteen deelen mede. dat hun gemeente er geen belang bij heeft, dat de dienst büjft voortbestaan. De inwoners van deze gemeente kun nen trouwens gebiuik maken van den autobus van de Zeeuwsch- VlaamscheTramweg Maatschappij Ged. Staten zijn van meening, dat genoemde autobusdienst tus schen Axel en Hulst in het al gemeen belang noodig en wen schelijk is en op grond daar van stellen zij voor aan Scheele te rekenen vanaf 4 Januari 1935 een subsidie te verleenen van ten hoogste f 800. Volgens de ter vastelling aan geboden rekeningen 1935 van de verschillende stoombootdiensten, met de daarbij behoorende over zichten,zijn de resultaten als volgt: De dienst op de Westerschelde, behalve de lijn VlissingenNeu zen ontvangsten f395,331 uitga ven f 647,846 dus kwaad slot f252,515; (v.v. 80 pet. door het rijk wordt gedragen)lijn Vlis singenNeuzen een ontvangst van f52,570, uitgaven f59.718, kwaad slot f 7147 Oosterschelde dienst ontvangsten f 59.352, uit gaven f91,680, kwaad slot f32327 Verkeersongelukken. Dinsdagmiddag te ongeveer 3 uur zag een reiziger oo den straat weg Meppel—De Wyk een jon getje liggen, dat by uauer onder zoek overleden bleek te zjjo. Het was bet 10 jarig zoontje van den te Meppel wonenden sigarenwin- ktUtr L Touw»!*, Men vermoedt, dat de jongen door een auto is aarg reden. Op den Korreweg te Groningen wilde de 8 jarige K F. v. W uit de Riouwstraat van een groenten- wagen springen, waarop hij een eindje was meegereden Bij viel en werd door den wagen over reden Een van de wielen ging hem over de borst. Hij brak een sleutelbeen en een paar ribben, waarvan een in de longen drong. Iu bedenkelijken toestand is het knaapje naar het academische ziekenhuis gebracht. De 14-jarige wielrijder M. Doo- renbos, thuisbehoorend op het schip de Vijl Gebroeders, liggend in het Buitendamsterdiep te Gro ningen, is in de buurt van het abattoir door een achter hem rij dende auto gegrepen, toen by onverwacht van richting veran derde. De jongen kwam met zyn hoofd tegen de voorruit, die ver brijzeld werd. De knaap zelf is met een schedelbasisfractuur naar het academisch ziekenhuis vervoerd, waar hy enkele uren later is overleden. Zaterdagavond 6 uur heeft op den asfaltbetonweg BeilenWes terbork een aanrijding met doo- delijken afloop plaats gehad. De 55-jarige iandbouwer J. Timmer», uit Westerbork keerde na bet melken met de handkar naar zijn boerderijtje terug. Vlak by huis werd door een buur vrouw aan de overzijde van den weg op het raam geklopt. Zon der op het naderend verkeer te letten wilde de man hierop de weg oversteken De bestuurder van een op dat oogenblik uit de richting Beilen uaderenden auto kon hem niet meer ontwijken. De man werd overeden en naar het Wilhelmi- uaziekenhuis te Assen vervoerd waar bij denzelfden nacht is overleden. Maandagmorgen is de 58 jari ge uiej G. Lotte te Rotterdam op het Marcouiplein bij het over steken aangereden door een taxi. Met een schedelbasisfractuur, inwendige kneuzingen en ernsti ge wonden is de vrouw door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis vervoerd, waar zjj bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. Maandagavond omstreeks 7 uur reed de heer Vermeulen uit Wes cerboven op den rijksweg van Valkenswaard naar de Belgische grens de aldaar fietsende jongens Smits en Geurts met zyn auto aan. De wagen sloeg over den kop en bleet langs den weg liggen De bestuurder werd licht ge woud. Van de beide jongens werd de 15 jarige Smits zeer ernstig ge wond hij werd naar het St. Caro- lus ziekenhuis te Valkenswaard vervoerd, waar hyMaandagavond laat is overleden. De 16 jarige Geurts werd licht gewond. De oorzaak van het ongeluk is, dat de trappers van de fiatsen in elkaar raakten, waardoor de jon gens voor den auto kwamen te vallen. De auto is geheel vernield, Eokele uren tevoren was op denzeltden weg het 3-jarige zoou tje van den landbouwer Teunis- sen uit Valkenswaard, dat bij het spelen den weg overstak, door een Belgischen auto aangereden en zwaar gewond. De autoreed tegen een boom en werd by ca geneel vernield. De bestuurder bleef ongedeerd. Tragisch. Het eenige kind van een ge zin aan de Johan de Witlaan te Arnhem is op tragische wijze om het leven gekomen. Het kind, een meisje van 5 jaar, was eenigszins verkouden, en de ouders hadden baar een doek om den bals ge daan. Des morgens werd hetmeis je dood in bed gevondenhet was door verstikking om het le ven gekomen. De deernis met de ouders is algemeen. Een huwelijk dat niet doorging. Te Vnezenveen zou het huwo- ljjk worden voltrokken tusschen twee 18 jarige jongelieden, den jougemau H. P. nn de jongedoch ter A Z -rasp. uit Westerbaareu Daarlerveen (gem, Hellendoorn) Alles was geregeld doch, poch op het afgesproken uur, noch daarna verschenen de trouwlus tigen op het gemeentehuis. Daar men aanvankelijk dacht dat de trouwstoet wellicht een ongeluk overkomen kon zijn, werd de po litie van een en ander in kennis gesteld. Uit het onderzoek bleek toen al spoedig dat het huwelijk ,ter elfder ure" nog was afge sprongen. De ouders van het jon ge bruidje waren n.l. plotseling op hun toestemming teruggeko men, naar aanleiding van een incident den avond tevoren te hunnen huize waar de bruigom een dermate onaangenaame en brutale houding had aangenomen dat men het raadzaam oordeelde hem het meisje niet tot vrouw te geven. De ruzie was dienavond zelfs zoo hoog geloopen dat de hulp van de Hellendoornsche po litie moest worden ingeroepen te gen den jeugdigen en trouwlus tigen jongeling wiens huwelijk op zoo'n onverwachte wijze nog voor het tot stand komen schip breuk leed. Inbreken te Huizen. De inbraken in het Gooi duren nog steeds voort. Aan een villa aan den nieuwen Bussummerweg te Huizen, die tijdelykonbewoond was, hebben de inbrekers een be zoek gebracht, door een ruit in de tuindeur in te drukken. Er worden vele gouden en zilveren sieraden vermist, benevens een groot bedrag aan geld. By een inbraak in een villa aan den Blancammerweg hadden de dieven minder geluk. De be woner verkeert namelyk in staat van faillissementOok hier verschaften zy zich toegang door een ruit in de tuindeur in te drukken. Noodlottig uitstapje. Een autobus, terugkeerende van een uilstapje naar den Arls- berg bij Innsbruck (Oostenrijk), met 26 scholieren en hun leera ren, is, doordat op een steile helling de stuurinrichting onklaar raakte, omgeslagen. Allen wer den uit den wagen geslingerd en stortten langs een steile helling in de diepte. Van de 26 scholieren werden de meesten zwaar gewond. Een nunner is nog des nachts over leden, terwyl de toestand van 3 gewonden bedenkelijk is. Tjjdens het transport naar het ziekenhuis, bad nog een ongeluk plaats. Een motorrijder kwam in aanryding met den ziekenauto, waaroy üy levensgevaarlijk werd gewond. Een record. Aan het einde dezer maand zal de Ford Motor Companie haar 30000Ü0sten vrachtwagen afleve ien. in dit verband doet men opmerken, dat deze 3 000.000 vrachtwagens een derde verte genwoordigen van de 9.000 000 soortgelijke voertuigen, welke se dert het ontstaan van den auto mobiel werden voortgebracht. Drie jongelieden verdronken Op het meer van Neucta'.el (Zwitserlsloeg een bootje om, waarin zich 4 personen bevonden Drie jongelui verdronken. De vierde inzittende een Engelsen meisje, heelt men kunnen redden Incident tijdens stierengevecht Tijdens eau stierengevecht te Avignon (Fr) heeft zich een in cident voorgedaan, waarbij een toescnouwer zwaar gewond werd De gekwelde slier sprong over de balustrade in de ruimte voor de toeschouwers en slingerde een hunner op zyn horens de lucht in. Eenige soldaten slaagden er tenslotte in den ongelukkige te bevryden. Hy is met zware ver wondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Een gerechtelijke dwaling. Iu 1909 begaf Weudliug een FranscumaD zich naar de Ver St. om werk te zoeken. Hy slaag de in een brouwery in Kemuckie Kort daarop verdween een kind van zijn Werkgever, Zbkeren Kei Ier. Wendling werd ervan ver dacht net kind te hebben ont voerd, moest terechstaan en were tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Toen bij 25 jaar ge «eten had de taan is nu 5 jaar legde een stervende de bekentenis af, de ontvoerder van het kind te zyn geweest. Wend ling herkreeg natuurlijk de vry- heid, maar had zyn genegenheid voor „het land der vrijheid" ver- .oren. Hy keerde naar Frankrijk terug en vestigde zich te Straats burg. Hij deed nog meer. Hij stel de een eisch tot schadevergoe ding in tegen de Amerikaansche regeering en zag zich thans door het opperste gerechtshof der Ver. St. dien eisch toegewezen. Hij ontvangt thans uit de Amerikaan sche schatkist een vergoeding van 35 000 dollar. Bovendien heeft de tamilie Keiler hem een gift doen toekomen van 15.000 dollar. Zeppelin-lijn op Ned. lndië. Dr. Eckener heett na zijn terugkeer te Friedrichshaven vDtl.) uit de Vereenigde Staten een verslaggever een onderhoud toegestaan, waarin hy zijn te vredenheid betuigde over de resultaten van de vlucht naar Noord-Amerika. Naar aanleiding van de in de bladen verschenen berichten over een Zeppelinlrjn tusschen Nederland en lndië, verklaarde Eckener, dat de be sprekingen nog niet tot een de- fiuitief resultaat hebben geleid. 2-inige maanden geleden beeft Eckener, in overleg met den vertegenwoordiger der Neder- landsche belanghebbenden, be sloten, de besprekingen voort te zetten na de tien vluchten over den Atlantischen Oceaan, die de Hindenburg zal maken. Dr. Eckener verwacht den ODgeveer 12 000 kilometer bedragenden atstand in vier en een halven tot vyf dagen met de Hindenburg te kunnen afleggen. Laat gelak. Een Bosnische grijsaard, die zich tot de honderdjarigen rekent is in het huwelijk getreden met een van de mooiste meisjes van zijn dorp, dat den aanvalligen leeftyd van 17 jaren had. Vliegongeval In Canada. Bij Amos, in de Canadeesche provincie Quebec zyn by een vlieg-ongevai 5 inzittenden om het leven gekomen. Onder de slachtoffers bevindt zich de di recteur-generaal der Canadee- scne luchtvaartmaatschappij Ge neral Airways, Clairk. Viervoudige moord. In een aanval van vervolgings- of godsdienstwaanzin heeft de 38-jarige arbeider Otto Kehrer in het dorpje Mindelheim in Zwa ben zyn vrouw en 3 jongste kin deren met megsteken vermoord Toen men den toegang tot de woning forceerde vond men de lijken der vier slachtoffers in hun bedden. De man liep, in volko men waanzinnigen toestand, met een kruisbeeld in de hand in de beide slaapkamers op en neer Het oudste dochtertje, een kind van 11 jaar, was by familieleden op bezoek en is daardoor aan den dood ontsnapt. Bommen uit een vliegtuig gevallen. Twee bommen van 50 Kg. zijn losgeraakt uit bet rek van een legervliegtuig, dat zicb op 1200 M ten Oosten van Sacramento in Californië bevond. Het mag een wonder heeten, dat de ont ploffing der bommen betrekke lijk weinig schade beeft aange richt. Ter nagedachtenis van koningin Astrid. Volgens een te Brussel ont vangen bericht uit Bern heeft de Zwitsersche regeering eenstuk grond aangekocht, by de plaats waar koningin Astrid eind Augus tus 1935 het leven liet. Dit stuk grond is gelegen aan den oever van het Vierwoudstedenmeer, vlak by de plek, waar thans een kapel ter herinnering aan de ver ongelukte vorstin in aanbouw is. Het zal aan de Belgische konink lijke tamilie worden aangeboden. Als datum voor de inwijding van de kapel is 28 Juni a.s. gekozen. Waarschijnlijk zullen koning Le opold en een of meer Belgische ministers alsmede de Belgische gezant in Zwitserland bij deze inwijdipg aanwezig zijnt AKKER-CACHETS Gedurende de maand Mei 1936. Axel. Huwelijks-aangiften. 1. Jan Pladdet (van Hoek), 25 j. en Janna Riemens, 20 j. 4. Hubertus Gerretsen (van Ier- seke), 29 j. en Adriana Bom, 22 j. 5. Marinus Jacob Simons, 25 j. en Wilbelmina Scbieman (van Arnhem), 20j. 14. Leons Josepn Braeckman (van Asse nede, België), 23 j. en Bertha Paulina Seghers, 22 j. David de Jonge (van Hoek), 21 j. en Jacomina Witte, 22 j. 15. Gys- brecht Pieter Heynsdyk, 21 j. en Catharina de Groote, 22 j. Jacobus Hamelink (van Zaam- slag), 23 j. en Maria Magdaiena Cornelia van Drongelen, 25 j. Izaak Cornelis Provoost, 23 j. en Santina Krina Maria Ver- berkmoes, 23 j. 28. Adriaan Jacobus de Kraker, 28 j. en Ebrina de Jonge, 24 j. 29. Adriaan van de Velde, 24 j. en Tanneke Verpoorte, 21 j. Gehuwd. 14. Jan Pladdet (van Hoek), 25 j. en Janna Riemens, 21 j. 22. Marinui Jacob Simons, 25 j. en Wilhel- mina Schieman (van Arnhem), 20 j. 28. Lsons Joseph Braeck man (van Assenede, België), 23 j. en Bertha Paulina Saghers, 22 j. Jacobus Hamelink (van Zaamslag), 23 j. en Maria Mag daiena Cornelia van Drongelen, 25 j. Gijsbrecht Pieter Heyns dyk, 21 j. en Catharina de Groote, 22 j. David de Jonge (van Hoek), 21 j. en Jacomioa Witte, 22 j. Izaiik Cornelis Provoost, 23 j. en Santina Krina Maria Ver- berkmoes, 23 j. 29. Hubertus Gerretsen (van Ierseke), 29 j. en Adriana Bom, 22 j, Geboren. 2. Abraham Cor nelis, z. van Jan Davidse en Janna Aarnoutse. 9. Marcellus Petrus Lsonardus, z. van Con- stantinus Hayette en Maria Melania Vereranda Kox. 13. Elisabeth, d. van Leendert Haak en Dina Suzanoa Buyze. 16. Frans Martinus, z. van Andries Overdulve en Maatje Elisabeth Faas. 18. Jacob Marinus, z. van Joost Johannes Lindhout en Janna Leuntje Buyze. 19. Leendert, z. van Leendert Fran- ciscu8 de Munter en Leuntje Magdaiena Roskam. 24. Pieter- nella Anthonina, d. van Pieter Cornelis Brakman en Maria Christina van Luyk. 25. Jo hanna Maria, d. van Pieter da Feyter en Sara van Hoeve. 26. Johan Frederik Petrus, z. van Pieter Johannes Anthonie Kegelt en Pharallda Desideria Mathilda Groothaert. 27. Jan Pieter, van Cornelis van Hoeve en Catharina de Feyter. 31. Dona, d. van Arthur Joseph Autheunis en Adriana Pieternella van Driel» Overleden. 5. Emiliua Leo- nardus Duym, 18 j., z. van Camillus Theophilius en Anna Maria Rosalia David. 23. Adri< ana Dialeman, 59 j., echtg. VAB Corntlis Smi.Mt die U kwell en belel ie werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis. Vannacht kunnen ze te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Ze nuwpijn, Spierpijn of gevalle koul Nederiandsch Smaakloos ouwel-omhulsel. Product Ge proeft daardoor niets. Ze glijden zoo naar binnen. 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 cl. Volgens recept van Apotheker Dumorrt Op elk "AKKERTJE" komt de naam AKKER voor in "ruil"-vorm. Let hierop en weiger elke namaak I

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3