fdix Kattenbrood Gemengd Nieuws. Buitenland. Adv< rteuti n P. A. WONDERGEM 15 cent per pak. 1 luumuuuin schoten. Ter voorbereiding van bedoelde oefening zijn aan de burgemeesters circulaires gestuurd metinstructie's en werdj.l. Woens dag te Middelburg onder leiding van den Commissaris derKoningin in Zeeland een conferentie gehou den met een aantal persvertegen woordigers. Na een inleiding door den Commissaris gaf deze het woord aan den heer H. J. van der Stadt, kapitein ter zee, die een uiteen zetting gaf van den aard der oefening. Er zal zijn een middag en een avondoefening, nl. van 2.40 tot 4.40 u. en van 9.40 u. tot 11.15 u. Op verschillende plaatsen zul len dan vliegtuigen verschijnen. Voor de avondoefening wordt gewenscht, dat alle lichten gedoofd worden. Ooor een radiozender zal de nadering van eskaders vliegtuigen van uit Scheveningen worden kenbaar gemaakt. Er wordt dan in de gemeente alarm gemaakt en de betrokken perso nen vervullen de taak, die hun is opgelegd. Ieders medewerking wordt voor het welslagen gevraagd. Roode Kraig-onderscheidingen. Ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Juliana, voor zitster van het Nederlandsche Roode Kruis zijn weder verschil lende Roode Kruis-onderscheidin- gen verleend. De medaille van verdienste in zilver werd uitge reikt aan den heer J. Z. van Wi]ck te Terneuzen en de medaille van verdienste in brons aan den heer K. J. Schoonakker, eveneens te Terneuzen. Poldervergaderingen. In de onlangs daartoe door de Regelingscommissie te Hulst ge houden vergadering is besloten de jaarlykscüe algemeens ver gaderingen van de polders eD waterschappen dit jaar te hou den als volgt Zaterdag, 16 Mei, Havik en Hulsternieuwland. Dinsdag, 19 Mei, Canisvliet en Koningin Emma. Dinsdag 26 Mei, Absdale, Riet en Wultsdijk. Donderdag 28 Mei, Melo, Wil lem Hendrik en Klein Kieldrecht. Zaterdag 30 Mei, VanAlstein. Dinsdag, 2 Juni, Groot en Klein Ferdinandus. Donderdag 4 Juni, Beoosten en Bewesteubly. Vrjjdag 5 Juni, St. Jansteen en Wildetanden. Dinsdag 9 Juni, Groot- en Nieuw- Kieldrecht. Woensdag 10 Juni, Ser Paulus. Zaterdag 13 Juni, Chnge. Donderdag 18 Juni, Catharina. Zaterdag 20 Juui, Stoppeldijk. Woensdag 24 Juni, Hengst en Rummersdijk. Donderdag 25 Juni, Lamswaar de c a. Donderdag 2 Juli, Oude Graanw en Laugendam. Predikbeurten te Axel. Voorin. 9\» ure Cand. Grever, van TerneU'Ca. Nam. 2 Cand. Foumier, van Sluiskil. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Caiech. Zond. 13. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente in de Chr. Bewaarschool. Voorm- 9.30 ure Leesnerk. Nam. 2 Spelend kind gedood. Door het onvoorzichtig na- hollen van een bal op den rijweg is Dinsdagmiddag het vierjarig dochtertje van den caténouder J. G. de Ruig te EuscUeüe door een groentekar overreden het meisje werd zoo ernstig gewond, dat het een halt uur later over leed. Het kind speelde met een bal op het trottoir van de ouderlijke woning. Toen de bal op een gegeven oogenblik op den rijweg rolde, rende net meisje, zender -op ot om tt kijken er achteraan, Zij bemerkte niet, dat er juist een groentekar aankwam, waar van het paard in draf liep. Tijd om in te houden was er niet meerhet meisje werd aange reden en een wiel van den wagen ging haar over het lichaam Een inspecteur van politie die het oDgeluk toevallig zag gebeuren, droeg het zwaar gewonde kind haar woning bm- nen. Wel was spoedig een ge neesheer ter plaatse, doch hulp kon deze niet meer bieden. Een rare colporteur. Een stoom wasscherij en ont- viekkingginrichting in deo lande bad te Bussum een colporteur aangesteld, die huis aan huis de diensten van de onderneming moest aanbieden. Een inwoner, die een coatuutn had meegegeven om er vlekken uit te verwijderen, hoorde er nieis meer van. Bij het politie onderzoek bleek dat niet alleen de vlekken, maar ook net costunm verdwenen was. De colporteur had eerst een ver haal opgehangen dat hy hetcos- tuum naar de inrichting had verzonden, doch heelt tenslotte bekend, dat hy het pak voor vier gulden aan een orgeldraaier heelt verkocht, die het inmiddels voor 7.50 weer verkocht blykt te hebben. De colporteur heelt nog meer onregelmatigheden ge pleegd en is ter beschikking van de justitie gesteld. Het bankbiljet smaakte niet. In een taxi op den Schiedam- echeweg te Amsterdam ontstond een hevige ruzie tusschen een man en een vrouw De politie, die zich met het geval bemoeide nam het tweetal mee naar het bureau, waar de man mededeel de, door de vrouw te zyn be roofd van een bankbiljet van i 10. De vrouw hield echter vol, on schuldig te zyn. Fouilleering le verde niets op en reeds stond men op het punt, haar weer in vrijheid te stellao, toen de aan dacht van een der politiemannen werd getrokken dat de kaken van de vrouw steeds in kauwen de beweging waren. Hy sperde haar mond eens open en kon toen van achter haar kiezen een prop te voorschijn halen, die bij nadere besiudee- ring een aan snippers gekauwd bankbiljet van 10 bleek te zijn. De vrouw bekende toen de be- rooving. Zij had het geld willen inslikken om het feit te verbergen Thans is zij opgesloten. Ernstig auto ongelnk. Dinsdagmiddag omstreeks half twee is op den weg van Heerlen naar Valkenburg, in de bebouw de kom vaa de gemeente Klim men een ernstig auto-ongeluk voorgevallen. Een vraebtauto, welke uit de richting Valkenburg kwam, ge raakte in botsing met een uit de richting Heerlen komenden per sonenauto, vermoede,ijk door te groote soeldeid van de laatste. De personenauto werd geheel vernield. De naast den chauffeur zittende heer Bazelman uit Zeelst (N.-Br directeur van de Due George Sigarenfabrieken en va der van 9 kinderen werd levens gevaarlijk gewond. Hy werd ter plaatse van de laatste H.H. sac ramenten voorzien. In be*uste- loezen toestand is hij daarop naar het hospitaal te Heerlen over gebracht. De bestuurders van beide auto's bekwamen geen letsel. Doodrltyk ongelnk. Dinsdagmiddag is de hulp- opzichter J. A. Aarts bij het raDgeeren van een trein kolen wagens in de ondergrondsche werken van Staatsmijn „Hen drik" te Heerlen aangereden. De man, die 52 jaar oud was, weduwnaar en vader van een kind, is aan de bekomen ver wondingen overleden. ZeventUja'ig huweityk. Woensdag 6 Mei zu len de heer J. Kieven en zjjn echtge- noote A. P. Lucassen te Frede riksoord zeventig jaar gehuwd zijn. Kieven is 96 jaar en zijn vrouw 92. Reeds 65 jaar wonen zij op hun. boerdetjjije van da maatschappij vka weldadigheid. Beider gezondheid is nog uit stekend. Boschbrand onder OsseDdrecht. Woensdagavond tegen half 8 is op Belgisch grondgebied onder de gem Calmthout een bosch- ec heidebrand ontstaan, welke spoedig op Nederlandsch grond gebied oversloeg. Zestig tot zeveDtig hectaren bosch en heidegrond zijn door de vlammen vernield. De brandweren van Ossendrecht en Putte werkten met alle kracht aan de bestrijding van het vuur. Ernstig motorongelnk by ündenrjjn. Woensdagavond beeft od deD weg tusschen Uirecbt en Har- melen by De Mieren onder de gemeente Oudenrijn een ernstig ODgeluk plaats gehad, dat aan den heer B P uit Woerden het leven heett gekost Zijn verloofde, die op de duo was gezeten, liep een ernstige wonde aan de kaak op. Op bovengenoemden weg stond een vrachtauto geparkeerd, die eenige reparatie aan een wiel moest ondergaan. Waarschijnlijk beeft de toen naderende motor rijder dezen vrachtauto niet op gemerkt, want in volle vaart is by tegen dit voertuig gebotst. De vraebtauto kantelde van achteren en kwam met het welis waar niet volle gewicht terecht op den bestuurder van den motor, die pas nadat de wagen omboog was gewerkt, bevryd kon worden. Eenige oogenblikken later is de man ter plaatse overleden. De duorydster is per ziekenauto naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht; baar toestand is zorgwekkend. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de schuldvraag. De auto zou een brandend achterlicht hebben gehad. Door anto overreden. Eet breken van de voorvork van zyn flets is een 18-jarigen jongen te Amsterdam noodlottig geworden. Vlak achter hem reed een auto van de gemeente-rei nigingsdienst. De bestuurder biervan trachtte door krachtig te remmen nog een aanrijding te voorkomen doch de wagen ging den jongen over het been. In zorgwekkenden toestand werd hy met inwendige kneuzin gen, een bekken- en enkeltrac- tuur naar het Binnengasthuis vervoerd. Vier kinderen omgekomen. Tengevolge van het ontploffen van een oude Ocstenrijkscbe bom ziju te Osoojik nabij Dubrovnik (Ragusa, Z. Siavië) vier kinderen op slag gedood, terwyl een vytde kind beide beentjes verloor. De kinderen waren aan bet spelen, toen een van hen de bom, ver borgen onder bet onkruid in een greppel ontdekte en er op begon te hameren, waarop het projec tiel ontplofte. Door een leeuw verschonrd Een vrouw, die in den dieren tuin te Gwalior (Br. Iudiö) tegen een laag hek, dat den leeuwen kuil omgeeft, aanleunde, verloor haar evenwicht en viel in den kuil. Zij werd onmiddellijk door een der leeuwen gegrepen, die met het slachtoffer in zyn hok verdween en haar met zijn klau wen zoodanig verwondde, dat zij stierf, voordat men haar te hulp kou komen. Dit is de tweede maal, dat een dergelijk drama in dezen leeuwenkuil plaats vond. Den eersten keer was het slachtoffer een jong meisje. Tragisch ongeluk. In een boerderij te Templeton in Pembrokeshire (Eng.) heeft de voorjaarsschoonmaak tot een tragisch ongeluk geleid. De boerin nad een jachtge weer b(j het opruimen van een kast even op tafel gelegd, niet wetende, dat bet geladen was. Haar 5 jarig zoontje liep, zonder dat de ouders het zagen, naar de tafel toe en raakte het geweer aan. Onmiddellijk ging het schot al en de vader, die in zijn stoel zat te lezen, werd achter in den u«k gstroffen, Hij stierf la de artnen zij a vroun. Te Kronberg in den Taunus (Dtl beeft een joDge man, mat zwart masker voor, de beambten van een bank gedwongen, hem den inhoud van de kas, bestaande uit 1700 mark, uit ta leveren. Hierna verdween bij op pbd fi us Kort hierop wilde de roover, nu zon ier masker, 20 mark op een rekening storten. Hy werd door de beambten herkend en door de inmiddels gewaarschuwde pelitie gearresteerd Het ge roofde geld had bii nog by zich. Toen men in deu laten avond den man aan een verhoor wilde onderwerpen, bleek, dat hij zich in zijn cel door ophanging van het leven had beroofd. Schade door sneeuwstorm. Nu de sneeuw door de hoogere temperatuur is gesmolten, is ge bleken hoe groote scbade in West-Duitschland door deu sneeuwstorm van 17 April is aangericht. Alleen ai in het spoorwegdistrict Wuppertal Znn ongeveer 3000 telegraafpalen vernield, terwijl niet minder dan 4000 kilometer telegraafdraad vernieuwd moet worden. Gasvergiftiging in een berk. In de kerk te Logsiör in Jut land zijn Zondagmorgen tijdens de avondmaalviering verschei dene kerkgangers ongesteld ge worden door het inademen van koolgas. Eerst werd een oude dame bewusteloos, toen eenige jonge meisjes en de dominee wil de de plechtigheid snel voltooien, maar voor het zoover was wer den de organist en twee vrou welijke leden van het kerkkoor getroffen, waarop alle aanwezi gen snel naar buiten gingen. By enkele personen traden de ge volgen eerst op toen zy alweer in hun woning waren en de twee ernstige zieken moesten naar het ziekenhuis vervoerd worden. In het geheel nebben 20 personen het bewustzijn verloren. De oor zaak was een lek in de leiding. Siegfried Geiger, een jonge timmerman uit Rosenheim in Beieren, heett Hitler voor zijn verjaardag een viool cadeau ge daan, met behulp van een gewoon zakmes gemaast van 5000lucifers Noodweer in Argentii>ië. De Argentijnsche stad Mendo- za en omgeving zijn door een hevig noodweer geteisterd. Ont- zettende overstroomingenhebben de wijngaarden vernield. Aange zien de toegangswegen ernstig te lyden hebben gehad, is de stad volkomen geïsoleerd. Verschei dene huizen zyn verwoest met het gevolg dat vele families dak loos zyn geraakt. Uit Mendoza wordt nader ge meld, dat een cycloon in die provincie groote schade heeft aangericht. Er zouden dooden eu gewonden te betreureD zijn Door den hevigen regenval, die op den cycloon volgde, traden de rivie ren buiten naar oevers, waardoor het water verscheidene huizen vernielde. In de stad Mendoza staat het water een meter hoog in de straten. Op de Corderillas de los Andes valt veel sneeuw. Toekomstplannen. Als Italië Abessiuië heeft over wouneu, zullen aan de zegevie rende legeraanvoerders waar schijnlijk nienwe eereteekenen en titels worden verleend, aldus een bericht uit Rome. Zoo ge looft men, dat generaal Graziani maarschalk wordt en belast zal worden met het opperbevel over de troepen in Abessinië. Zijn laak zal zyn bet land te pacficeeren en een einde te maken aan de guerilla, de strooppartijen en de opstandige bewegingen. De Koning van Italië zou tet keizer van Abessinië worden uit geroepen. In dit geval zou Abes sinië door een onderkoning wor den geregeerd. Maarschalk Ba- doglio, die reeds op leettyd is en van het Abessinische klimaat te lyden heeft zal waarschijnlijk naar I aiië terugkeeren, zoodra zijn taak geëindigd ii, Generaal Allen by over den wereldvrede. Dinsdag is veldmaarschalk Al- lenby geïnstalleerd als lord-rector van de universiteit te Edinburgh. In de te dezer gelegenheid uit gesproken rede wei-s generaal Allerby er op, dat Dauoualisme gewoouiyk geprezen wordt als een deugd en daarentegen inter nationalisme, dat eigenlijk niets anders is dan een medegevoel met de andere stervelingen, dik werf is aangemerkt als een mis daad, als in sirya met onze eigen belangen en reebten. Zoolang men met van dit standpunt te rugkomt, valt er met te hopen op een duurzame verbetering vaa de inieruatiouale betrekkingen. Bmnenslanos handhaven de mo- geudbeden den vrede en de orde ooor hun eigen politie en de mo- geuddeden gaan voort elkander te beoonogen. Voor deu niet be vooroordeelden loescöouwer kan het met duide lijk zijn, waarom er geen ratio- neele procedure is te vinden, die leidt tol een gelukkigen interna tionalen toesiaud, tot een in vriendschap samenleven van ben die eens vijauaeu waren. Kan men dan geiooven, vro- g gene raal Auenby, Jat meusc&eiys in tellect in siaat is een wereld uit te denken, waarin naburen kun nen leven, zonder elkaar aan te vallen. Het komt er met op aan welken naam men dit toekomst beeld wil geven, Volkenbona, fe deratie van naties, vereenigde staten der wereld. Waarom zou geen internationale politie mo gelijk zyn Koning Foead van Egypt* overled< n. Dinsdag is Komng Foead I van Egypte na een kortsionoig- ziek te op 68 jarigen ieetiya ie Cairo overieuen. De bevolking van Japan. Volgens de telling van 1 Octo ber 1935 telt de be?olkmg van het eigenlijke Japan 69 254.148 zielen, hetgeen 4 804 143 ot 7 5 pet. meer is dan in 1931. Het aan tal inwoners van Tokio bedraagt 6.369.919. Sportnieuws. Méér Hollanders dan Belgen 1 Het H- yssel-stadion te Brussel kan 60.000 toeschouwers bevat ten Het blykt dat er nu reeds 25 000 plaatskaarten aan Neder landers zyn verkocht en dat de aanvrage uit ons laDd voor den komeDden België-Holland-wed strijd op a s. Zundag zóó groot is, dat'teen recordbezoek van Neder landsche zyde schynt te zullen worden. De Belgische voetballiefheb bers hebben er, gezien het teleur stellend spel hunner ploeg, wei nig „zinnigheid" in om hun frank jes te offeren. Dies bestaat de kans, dat er a.s. Zondag méé' Oranje-suppor ters in hel H yssel-staaion zuilen aanwezig zyu, dan aanhangers der Roode Duivels, heigeen op voetbaigebied een unicum zou zijn. Naar we vernemen sullen uit onze gemeente ruim 100 liefheb bers den wedstrijd bezoeken. Voor den iuin G ramuuis, dahlia's mi fl i's, loudia tomaten tn koo pl ni.n, enz. J HULLËBEK Cz., Singel- weg J 11, Axel. Assist.-Apuituker Nieuwstraai G 65 - AXEL ZONDAG 3 MEI 1936. Ned. Herv. Kerk.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 4