INOO. P.A.WONDERGEM INDO u J. C. VINK, Rechtszaken. Gemengd iNieuws. Ingezonden Stukken. Adv» rtenti^n Beoosten- en Bewestenbiü afgesloten P. 4. WONDEBüEM. Het bouwen van een WOONHUIS H. H. Landbouwers! J. A fclOOP. verzoek om een reisbelasting hebben durven onderteekenen hij zou bang zijn, dat het publiek, ziende hoe de onderteekenaars hen zouden willen dupeeren, den winkel van zoo'n onderteekenaar zouden voorbijgaan. Hij wees op de moeilijkheden voor hen, die gedwongen zijn om voort durend de grens te overschrijden om zoo mogelijk hun bedrijf in stand en hun personeel aan het werk te houden en dan uit dank daarvoor bij invoering der wet als het ware een boete zuilen hebben te betalen. Hij wees voorts op de verschillende ge meenteraden, o.m. ook die van Sas van Gent, die steun aan het adres der Kamer hebben verleend en er dus anders over denken dan de winkeliers. De gevraagde goedkeuring op het adres werd met de stem van den heer van Goethem tegen, verleend. Besloten werd, steun te ver kenen aan een door den heer C. Wind van Merkesteyn te Ter Neuzen tot den Ingenieur van 's Rijks Waterstaat te Ter Neuzen gericht schrijven, waarin hij voor stelt, ter bevordering van de vei ligheid langs het kanaal Gent- Ter Neuzen aan te brengen een leuning van gebruikte rails. De kosten hiervan werden begroot op f 18.200. Voor kennisgeving werd aan genomen een schrijven van een varkenshandelaar, die de klacht uit, dat in het gebied der Kamer de landbouwers hun biggen rechts- streeks aan particulieren verkoo- pen, waardoor de handelaars, die door de crisisvarkenswet reeds ernstig in hun bestaansmogelijk heid worden getroffen, geheel worden uitgesloten. In het antwoord op het des tijds door de Kamer verzonden adres is mededeeling ontvangen van den Minister van Landbouw, dat, dank zij de medewerking van belanghebbenden, een oplos sing is gevonden, waardoor hij geen gevolg behoefde te geven aan zijn aanvankelijk voornemen, om het suikerbieten-areaal voor 1936 met 5 pet. te verminderen. Politierechter te Middelburg. Zitting van 21 April 1936. Wegens overtreding van 's Rijks belastingwetten werden o.a. de volgende vonnissen uitge sproken D. d. V., 23 j., landbouwers knecht te Axel, f20 boete of 10 dagen hechtenis. L. A. S. de W., 26 J, werk man te Hontenisse, 2 maanden gevangenisstraf. L. V., 30 jarbeider en A. v. d. K., 24 j., beiden te De Klinge, ieder f 15 boete of 10 dagen hechtenis. F. J. F. d. W., 50 j., arbeider te Ter Neuzen (Sluiskil), f 15 boete of 5 dagen hechtenis. J P. de W., 21 j., werkman te Sluiskil, f30 boete of 15 dagen hechtenis. E. J., 31 j-, bakker te St. Jan steen, f 25 boete of IC dagen hechtenis en f 15 boete of 5 dagen hechtenis. J. F. V., 48 j., leurder en col porteur te Hulst, f 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. G. A. v. d. B., 30 j„ vracht rijder te Clinge, f 15 boete of 5 dagen hechtenis. A. L., 41 jautohandelaar te Axel, f 10 boete of 5 dagen hech tenis. Opening wandel hoofd te Vlisgingen De dag waarop te Vlissingen het nieuwe wandelhoofd aan het zeebad zal werden geopend, ba looft een ware feestdag te wor den. De minister van Water staat zal op 30 Mei de pier openen. Verder zullen dien dag groote feesten worden georgani seerd, waarbij het slot een grootsch vuurwerk zal zijn. De K.N.A.C. organiseert een rit naar Vlissingen met 40 auto's, de RL.M. laat extra-vliegtuigen vliegen van Amsterdam en Rotterdam, terwijl er nog overleg wordt gepleegd met luchtvaart- vereenigingen. Noodlottige vergissing. Ten huize van den werkman M. Hessel8 te Rotterdam, wiens kind van tien maanden ziek was, heeft een noodlottige vergissing plaats gehad. In plaats van medicijnen, diende de vrouw van H. het kindje een eetlepel lysol toe, doordat zich een fl 'scb met deze vloeistof tus8chen de medicijn- flesscben bevond. Een dokter, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, kon niets meer doen. De kleine is aan lysol-vergiftiging overleden. Goede vangst. Eemge malen is 't te Groesbeek voorgekomen, dat goederen wer den ontvreemd uit auto's van per sonen, die hun voertuig een tijdje onbeheerd lieten staan om een wandeling te maken door de bosgeben. Enkele weken geleden miste een gezelschap bij terugkomst een kistje met chirurgische in strumenten, ter waarde van on geveer 160. Van de daders was echter geen spoor te bekennen. Een tot het gezelschap behoo- rende dame, mej. B. W. uit Nij megen, ontviDg een anoniemen brief, waarin haar verzocht werd op de bewuste plek in het bosch te komendan zou haar de plaats worden aangewezen, waar het kistje verborgen was. Mej. W. verscheen op het bewuste uur met het afgesproken herkennings- leeken, en ontmoette 2 mannen die haar mededeelden, dat de aanwijzing van het bewuste kist je 10 zou kosten Dit bedrag had mej niet bij zich en er werd afgesproken, dat den vol genden dag de ontmoeting zou worden herhaald en de betaling van 10 zou volgen. Vermoede lijk hebben de beeren door de aanwezigheid van vele politie mannen mej. W. had inmid dels de politie van een en ander in kennis gesteld lont geroken zij zijn althans niet verschenen. Dezer dagen ontving mej. W. 'n tweeden anoniemen brief, waar in haar verzocht werd om nog eens op de afgesproken plaats te komen. Politiemannen hebben zich toen verdekt opgesteld en zijn er in geslaagd een zekeren A. J A. te arresteeren. Deze heeft bekend de schrijver te zyn van de brieven. Hij is naar Arnhem overgebracht. De naam van zijn medeplichtige wilde hij evenwel niet noemen. De politie is dezen evenwel reeds op het spoor. Poging tot overval. Zaterdagavond omstreeks half zeven stopte voor de villa van den beer E. W. Lieltinck, Apollo- laan te Amsterdam, een blauw- gelakte auto. Twee mannen stapten eruit, belden aan en vroegen aan het dienstmeisje den heer des huizes te spreken, Het meisje antwoordde, dat zoowel mijnheer als mevrouw uit waren. Daarna duwden de beide mannen haar de gang in, en sloten de deur achter zich. Een van ben greep baar vast, de ander richtte een revolver op baar en eisebte dat zij zou zeg- gen waar de brandkast stond. Het meisje voldeed bieraan niet, maar riep luide om hulp. Te vergeefs trachtten de in dringers baar dit te beletten en ten slotte sloegen zij beangst op de vlucht, voordat zjj hun slag hadden kunnen slaan. Zjj spron gen weer in den auto en reden weg in de richting van het Sta dion. De dienstbode liep daarop voorbijgangers aan en deze waar schuwden de politie, dieonmid- dellijk het onderzoek begon. Tot dusver zjjn de mannen niet ge vonden. Auto in sloot gereden. Op den Standda trbuitensche- dijk bjj Oudenbosch is Zaterdag namiddag omstreeks 2 uur een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door een heer uit Willemstad, aan wien de chauffeur juist zjjn plaats ach ter het stuuf had afgestaan, wilde een anderen auto passeeren. De bestuurder heeft daarbjj waar schijnlijk te veel uitgehaald hij slipte althans en de auto kwam ia een sloot terecht. Van de in zittenden twee dames, twee heeren, een kind en de chauffeur werden de twee dames het ernstigst gewond. Beiden kregen hootdwonden, een van haar ook een schedeltractuur. De andere inzittenden kwamen er wonder boven wonder vrjjwel zonder letsel af. De damas werden naar het gasthuis overgebracht. De toestand van een van baar is zorgwekkend. Het gezelschap was juist op weg naar het diaco- nesseuhui8 te Breda, waar zjj een ziek kind wilden bezoeken. Granaat ontploft. Een niet ontplofte granaat uit den wereldoorlog heeft 5 Fraa- scbo soldaten ernstig gewond. Toen tijdens eeu pauze in de manoeuvres nabij Reims de sol daten een houtvuurtje stookten om zich te warmen, had een hevige ontploffing plaats, waar door vjjf soldaten ernstig werden gewond, en naar het hospitaal moesten worden overgebracht. Meteoor en cycloon. In het dorpje Viilarrejo de Fuentes in de provincie Cuenca is een meteoorsteen gevallen, die een verblindend licht verspreid de. Eukele seconden daarna ontstond een wervelwind, die meer dan 200 eiken ontwortelde en steenen van groote atmeting over grooten afstand in het rond slingerde. Droevige thuiskomst. In zwart gescnilderae kisten gemaakt van het hout uit het woud, waarin zjj den dood heb ben gevonden zyn de lijten van de vjjf LondenscUe schooljongens die in den sneeuwstorm in het Zwarte Woud zjjn omgekomen, te Londen aangebracht. Zjj waren over Hoek van Holland gekomen en de mailtrein bevatte een spe ciaal bagagerijtuig, waarin zjj waren geplaatst. Op het station speelden zich roerende tooneehjes at. De fa milie en de vriendjes van de om gekomen jongens met het perso neel van huu school waren op het perron aanwezig. Honderden andere belangstellenden, die niet tot het perron werden toegelaten sloegen van de luchtbrug en het looneel gade. De Loudensche graatschapsraad en het personeel van de afdeehng onderwjjs van dien raad hadden kransen gezon den. De kisten waren in de En- gelsche vlag gewikkeld. Zoodia de trein in het siation was binnen gekomen, werden de ouders in den wagon toegelaten. Op verzoek van een der ouder paren werd een der kisten ge opend, omdat de ouders hun jongen, dien zij) zoo gezond en opgewekt in het vooruitzicht van een plezierreisje hadden zien vertrekken, voor het laatst nog eens weer wilden zien. Een uur na de aankomst van de trein werden de kisten afge haald. De ladingmeesters volgde» met stapels kransen, die spoed g het heele perron bedekten. Elke krans droeg betzeltde eenvoudige opschntt„Aan onze Eugelsche makkers. De lijken zjjn overgebracht naar de huizen van de ouders men heelt het aan hen zelt over gelaten de begrafenis van hun kinderen te regelen. Stal- en boerderj]branden. Voornamelijk in de nachten van Zaterdag op Maandag Op de in Maart j.l. gehouden vergadering van afgevaardigden van alle Vereenigingen in ons Vaderland, die wreedheid jegens dieren wenscben voorkomen te zien en naar het voorbeeld van Noorwegen een wet ver langen, die het dier algeheel beschermt, werd de wenscb uit gesproken, nog eens na te gaao hoe het Btaai met de stalbranden, byv. in de volgends weken en verzochten wjj, on» de desbe treffends persinformaties toe te eenden. Aan dit verzoek is in booge mate tot onzen bizonderen dank voldaan van alle zijden stroom den de borichten ons tegemoet. Maar het ware ons wel liever geweest, zoo die berichten zelve niet zoo overvloedig waren ge weest, want de uitkomst is we derom verbijsterend. Luister slechtsIn de 30 dagen hadden niet minder dan 37 branden plaats, waarbij: 119 stuks hoornvee, 125 varkens, 3t paarden, 5 honden, 2 apen en 93«> stuks gevogelte, tezamen 1217 dieren, aan den brandstapel ten ofler vielen. Ten minste 1217 dieren, want van verscheidene branden sche nen de dieren voor vermelding weer niet in aanmerking te komen. Men bepaalde zich tot de mededeelingalle dieren omeekomen. Maar het is nog ergerlijker dan men zoo oppervlakkig zoude vermoeden. Het trok onze aan dacht, dat in den nacbt van 22/23 Maart 8 stalbranden plaats vonden en in dien van 15/16, 4 en in dien van 16/17 Maart 3 branden, samen 7, te boeken waren. Ons brand staatje con troleerende ontdekten wij, dat iederen Zondagnacht branden plaats hadden en van de 37 waren dit er 23 I Iederen Zon dagnacht als volgt van 8/9 Maart1 15/16 4 16/17 3 29/30 2 3 2 5/6 April 13/14 Totaal 23 Was er 15, 16 en 22 Maart iets bizonders aan de band, zoodat bijv. door joljjt, dranken onvoorzicbtigbeid thuis ongeluk kigerwijze vuur uit sigaret of sigaar in de stallen gezaaid werd Laat ons hopen, dat de assurantie-mjj. door strengere bepalingen hier een einde aan weten te maken. Den Haag, April '36. L. J QUARLES VAN UFFORD E re Voorzitter H B. N--d. Ver t. B v. D. Marktberichten. AXEL, 25 April 1936. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,25—7,75, wintergersl 5,25—5,50 zomergerst 5,25—5,50, haver 6, -6,25, groene erwten 8,00— 8,75 bruine boonen 9,75— 10,25, duivenboonen 0,00—0,00, paar- denboonen 0,00—0,00, blauw- maanzaad 12,00—14,00. karwei zaad 00,00— 00,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 5, —7,00. HULST, 27 April 1936. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00—7,25, wintergerst 5,00—5,25 zomergerst 5,00—5,25, haver 6,— —6,50, erwten 7,00-9,00, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven boonen 6,00—8,00, witte boonen 0,00 —0,00, bruine boonen 7,00 10,00, lijnzaad 0,00-0,—, blauw maanzaad 00,00-00,00, mosterdzaad 00,00- 00,00, kool zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 5, verk. 3. Varkens 36, 21. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 2.20. overleed Den 26 April j.l. door een nood lottig ongeval, onze geliefde Vader, MECHIEL DR0NKERS, in den ouderdom van ruim 55 jaar. JAN. JACOB. KATHALIJNTJE JANNEKE. Axel. April 1936. Hiermede betuigen wij onzen karteltyken dank, aan allen die hun blijken van belangstelling betoond heb ben op 23 April. A. VERSCHELLING. C. VERSCHELLING - Goossen. De ondergeteekenden roepen vrienden en be kenden een hartelijk vaar wel toe bij nun vertrek naar Rotterdam, Frankendaal 109, Vreewijk. Tevens zegt hij hiermede het lidmaatschap op van de plaatselijke vereenigingen, waar van hij lid is. De Familie A. VERMAAS. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de weg vanaf DR1ESCHOUWEN tot aan de EERSTE VERKORTING voor het doorgaand verkeer tot nadere aankondiging is Het Bestuur van den polder Beoosten- en Bewestenblij. De Dijkgraaf, P. J. J. VAEL. De Ontvanger-grilfier, W. A. DEN BOGGENDE. Zonder dieet, op welk gedeelte van het lichaam U ook wenscht. Gebruikt dan mijn uitwendig ver- mageringsmiddel, gegarandeerd onschadelijk. Resultaat na den zesden dag zichtbaar. Vraagt gratis aanwijzingen en referenties aanMevrouw P T. COLEN BRANDER, le Helmersstr 297, Postbus C 665, Amsterdam. Het middel ter ver- delgmg van Insecten is en b 1 ij f t m flesschen van 40 en 70 cent. Aanbevelend, '8- Ondergeteekende zal op Vrijdag I Mei as, des nam. 1 uur, in „Het Centrum" alhier, trachten aan te besleden: aan de Kanaalkade, in perceelen en in massa. Bestek en teekening te ver krijgen a f2, restitutie f 1. P. LE FEBER, Architect N. I. V. A. Het adres voor is bij DOOR Steeds voorhanden in den boekhandel van tr 22/23 8 'T T "Tl.. I - I

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3