Commissionnair, Postzegels. P. A. WONDERGEM. Huisbijbel J. C, Buitenland. P. A. WONDERGEM Het bauwen van een Woning, Bergplaats, Stallen, enz., BIGGEN te koop. Adv* rtentirn Adriaan Verschelling Catharina Goossen, P. A. WON DEUG EM Gevraagd: Een practische Dat zijn van dia kleine inter mezzo's in het dagelijksch leven van de K L M., die onze lucht vaart zoo'n goeden naam in het buitenland geven. (Tel) Jongetje verdronken. Te Reeuwijk is het vierjarig zoontje van den tuinder W. J. Blom aan den Nieuwen Dorps weg by het spelen in een sloot geraakt en verdronken Overwintering op zee Op de Kaspische Zee zijn 15 Russische visschers gered, die den geheelen winter op het jjs hebben doorgebracht. Bij het hervatten van Je scheepvaart bemerkte het stoomschip „Tiflis" in volle zee een visschersscnuit, halt onder water, waarin een groep visschers zat, die bij het begin van den winter tijdens het visschen door slecht weer waren overvallen en gedwongen waten den winter op het ys door te brengen. Een kindje van 6 maanden te Aken ontvoerd en vermoord. Een vreeselijke misdaad is Donderdagavond te Aken ge pleegd op den z g. Freundeweg. Een kindje van 6 maanden, Marie Louise geneeten, der fa milie Nachtegale, dat in de slaapkamer op de eerste age sliep, is, terwijl de ouders met hun drie andere kinderen zich in de keuken bevondeö, blijkbaar tusschen 9 uur en halt tien, uit het bed gelicht en ontvoerd. Zoodra de ouders het kindje ver misten, waarschuwden zy de politie. Kort daarop is het lijkje gevonden in een bij de woning liggenden waterpoel, 50 c.M diep. Toen was het 10 uur. Om kwart na 9 uur heelt de familie, toen ze in de keuken bijeenzat, op de slaapkamer wat gestommel gehoord. Toen de moeder, die den heelen avond al onrustig was geweest, zich ging overtuigen of het kind sliep, constateerde ze de ver missing. Haar man waarschuwde onmiddellijk net Ueberlallcom- mando en wachtte op straat de komst der politie af. Daar ont moette Dij ook een jongen man en een meisje, die vertelden dat ze juist een man met haastigen stap hadden zien passeeren. De misdadiger is door een venster, dat uitzag op een weide, in de slaapkamer geklommen en langs denzelfden weg heeft by met het kind de woning verlaten. Naar de meening der ouders moet de moordenaar ter plaatse goed bekend zyn geweest. De politie heeft den geheelen nacht een onderzoek ingesteld, zonder eenig resultaat. De ouders kun nen niet bevroeden wie het kind gestolen, ontvoerd en verdronken heeft, daar ze bij hun weten geen yijanden hebben, die tot zulk een misdaad in staat zouden zyn Vij f Engelsche jongens omgekomen. In geheel Zuiuweit-Duitsch- land woedde Vrydag een hevige sneeuwstorm, die aan vyt En- gelsche schooljongens van 12 tot 18 jaar het leven heeft gekost. De jongens maakten deel uit van een groep van 27 leerlingen, die Donderdag onder leiding van een hunner leeraren by goed weer te Freiburg was aange komen. De bedoeling was, den volgenden dag via den Schauins- land een tocht te maken naar de jeugdherberg Todtnauberg. lu den nacht van Donderdag op Vrydag sloeg het weer echter om. By dalende temperatuur begon het te regenen, doch toen de thermometer steeds meer ging dalen, maakte de regen plaats voor een sneeuwjacht. Vrijdag ochtend was dan ook het geheele gebied van het Zwarte Woud door 66D sneeuwkleed bedekt. Ondanks de ongunstige weers gesteldheid besloot de leeraar, daar het op dat oogenblik niet meer sneeuwde, den tocht naar de jeugdnerberg te laten door gaan. Eenigen tyd na hun ver trek geraakten de jongens echter in een dichten mist en vervol gens in een sneeuwstorm, met het noodlottige gevolg, dat z(j alras den weg kwijtraakten, Hulpeloos dwaalden zij te mid- fea ras ijskoude sneeuwjachten den geheelen dag in het berg land van het Zwarte Woud rond. Omstreeks 10 uur in den avond hoorden eenige bewoners van het gehucht Hofsgrund eensklaps hulpgeroep weerklinken. On middellijk begaf men zich met sleden op weg, doch daar de sneeuw op tal van plaatsen zich verscheiden meters hoog had opgestapeld, kwam men slechts zeer langzaam vooruit. Nadat men geruimen tijd had gezocht, ontdekten de redders 17 jongens, die in volkomen uitgeputten toe stand naar Hofsgrund werden overgebracht. Tien schooljon gens en den excursieleider had men niet kunnen vinden, zoodat telefonisch de autoritenen te Freiburg werden gewaarschuwd, die onverwijld een reddingsex peditie uitrustten. Iotusschen begaven echter ook de maunen van Holsburg zich nogmaals op weg en inderdaad slaagden zij er ditmaal in de vermisten te ontdekken. Vier jongens waren toen echter ai van uitputting bezweken. Twee jongens werden in zorgelyken toestand door de inmiddels aan gekomen reddingsexpednie naar net ziekenhuis te Freiburg ver voerd, waar een der slachtoffers is overleden. Orerstroomingen. De hevige sneeuwval der laatste dagen heeft in vrij-el geheel Zweden ernstige over stroomingen veroorzaakt. Op verscheidene plaatsen zijn dijken bezweken en bruggen vernield, hier en daar is het treinverkeer gestremd. De oorlog in Abessinië Over het lot van de stad Oessie loopen de berichten nog steeds sterk uiteen. Volgens den oorlogscorrespon dent van het D. N. B. deed in de laatste dagen te Dessie en om geving het gerucht de ronde, dat de Abessinische troonopvolger Asfa Wossen, die zich met een duizendtal manschappen tot het laatste oogenblik in de stad op hield, zich aan de Italianen wilde overgeven. Hij heeft er echter de voorkeur aan gegeven, kort voor den intocht der ltaliaansche troepen weg te trekken. Dessie was bijna geheel ver laten, toen de eerste ltaliaansche troepen binnenrukten, de inwo ners waren allen naar de omrin gende dorpen gevlucht. De de pots van de Abessinische troepen waren door de bombardementen der ltaliaansche vliegtuigen reeds vernield. Drie vliegtuigen kwa men aan tegelijk met de troepen onder bevel van generaal Pirzio Biroli. Langzamerhand keerden de be woners terug en de Italianen reikten levensmiddelen uit. De inwoners vertelden, dai de kroon prins Dessie, dat zijn leengoed is, eerst op het laatste oogenblik met 1000 man heeft verlaten. Waarheen hij is vertrokken is niet bekend: De ltaliaansche troepen vonden vele lijken van manschappen der keizerlijke garde met vreeselijke wonden, toegebracht door blanke wapenen. Men beschouwt dit als een bewijs van den bitteren haat der Qalla's tegen de Choca's van den Negus. Het Erythreesche legercorps is met zijn intendance-diensten te Dessie aangekomen, waar het aanzienlijke munitie- en levens- middelenvoorraden heeft buitge maakt, welke door den vijand zijn achtergelaten. Ongeveer 18.000 Askari's zijn met 9000 muilezels Dessie binnengetrokken. Van Kworam tot Dessie heeft het legercorps de doorwaadbare plaatsen van vier rivieren moeten passeeren. Naar Addis Abeba. Tusschen Addis Abeba en Dessie ligt een weg van 350 kilometer en volgens een Irali aansch bericht hebben de Itali anen er hiervan reeds 40 afgefegd in de richting .vqti Addis Abeba. In Rome. -?egt men te timpen en te verwachten, ?dat de Italianen heden,v den jaardag vari Röme, de stad zullen binnenrukken en als inderdaad blijkt dai de Abes- sijnsche troepen niet tusschen Addis Abeba en Dessie liggtn dan lijkt de kans inderdaad groot, dat de Italianen er in zullen sla gen hun hoop in vervulling te doen gaan. Dit echter alleen, als de Abessijnen er inderdaad niet in zullen slagen, of geslaagd zijn, een verdediging te orgar.i- seeren ergens langs den weg. Hieromtrent is niets bekend en er zal wel niets van bekend worden zoolang het bericht van een Ita- iaansche bezetting van Addis Abeba niet gekomen is. Er zijn uitsluitend zeer vage geruchten in omloop over de bewegingen van den Negus. Voorloopig is de toestand aan het Noordelijk front dus nog uitermate duister Licht zal alleen de snelheid waar mede de Italianen naar Addis Abeba oprukken kunnen brengen. In dit verband is het bericht, dat alle Erithreesche legercorpsen bij Dessie geconcentreerd zullen blij ven en dus niet zullen deelnemen aan den opmarsch naar Addis Abeba merkwaardig. Blijkbaar wenschen de Italianen de eer van de bezetting van Addis Abeba voor de nationale troepen te reservee ren en blijkbaar houdt men met een niet al te grooten tegenstand rekening. Aan het Zuidelijk front is de toestand al niet helderder. Te Addis Abeba beweert men met nadruk en volharding, dat hevige regens de actie van de ltaliaansche gemotoriseerde co lonnes hebben stilgelegd en dat generaal Nassiboe er in geslaagd is alle stellingen, die hij voor den Italiaanschen opmarsch bezet hield, nog bezet, terwijl men van ltaliaansche zijde beweert, dal het generaal Qraziani zeer wel gaal en dat deze generaal reeds tal van strategisch belangrijke punten heeft bezet. De berichtgeving van het Zui delijk front is de laatste maanden niet zoo geweest, dat men ook maar bij benadering een beeld kan krijgen van den militairen toestand ten Zuiden van Sasah Baneh. Verrassingen zijn van dit front niettemin zeer wel mogelijk, omdat de Italianen er alles op zetten aan het Zuidelijk front thans een doorslaand succes te behalen. lings door den rechtsbinnen naast geschoten. Axel kwam nu meer in den aanval en een paar mooie schoten werden door den Scela-doelman goed gestopt. Dan was het weer de geel zwarte voorhoede die ten aanval trok, waarbij de Oranje doelman een mooi schot van den uiterst beweeglijken rechtsbuiten keurig stopte. Van beide zijden werden goede aanvallen onder nomen, doch voor doel niet al te best afgewerkt. Dan kondigde de scheids rechter de rust aan. Na de koffie kwamen de Belgen weer geducht opzetten en reeds na 7 min. van de tweede helft hadden ze succes met een goed schot van hun rechts- puiten, 2—0. Er kwam meer spanning in den strijd en 5 min. na de 2e goal van Scela verkleinde Axel den achter stand tot 2—1. De strijd bleef gelijk opgaan en beurtelings moesten beide verdedigingen handelend optreden om doorboring te voorkomen. Een kwar tier voor het einde gelukte het den Belgischen middenvoor met een juweel van een goal den stand tot 3—1 op te voeren. Na dit doelpunt wijzigde Axel zijn opstelling eenigszins en een halve minuut later maakte M. Gans, die van de back- naar de middenvoor plaats verhuisd was, er 3—, van. Het tempo werd nog opgevoerd, met wis selende kansen, doch toen de scheids rechter, die zeer zwak leidde, voor de laatste maal floot, was er geen ver andering meer in den stand gekomen, zoodat Scela dezen zeer sportieven wedstrijd met 3—2 gewonnen heAt. Na afloop van den wedstrijd werd door het bestuur van Scela aan beide elftallen en bestuur een banket aan geboden. 10 Mei wordt de returnwedstrijd te Axel gespeeld. Bitvvliet I-Axel II 4—3. Axel II trok naar Biervliet om daar de club van dien naam te ontmoeten. Met dezelfde cijfers als vorige week (4—3) werd deze wedstrijd door onze stadgenooten verloren. De Axelsche Juniors maakten het reisje mee, om de Juniors van Biervliet te bekampen, van wie hier met Paschen gewonnen werd met 6—1. De rollen waren thans gekeerd en de Biervliet- Juniors kraaiden met 2—1 victorie. Aan de jl. Zondag alhier gehouden schieting door de handboogmaatschap pij Ons vermaak namen 39 schutters deel. De hoogvogel werd geschoten door F. de Krijger te Sluiskil, de le zij vogel door van Esbroeck te Sluiskil en de 2e door J. de Smet te Koewacht, terwijl de le kal werd geveld door P. de Vilder te Axel en de 2e door H. Meert te Sluiskil. assistent-apotheker Nieuwstraat G 65 - Telef. 101 Vraagt WONDERGEM'S Comprolids tegen Bedwateren fl. Comprolids tegen Blaascatarrh f0 90 Comprolids tegen Bleekzucht f0 90 Comprolids tegen Diarrhee f 1.10 Comprolids tegen Kinkhoest f 0.75 Comprolids tegen Maagkramp f0 90 Comprolids tegen Maagzuur f 0.90 Comprolids tegen Witte vloed f0.80 Comprolids tegen Zenuwen en Slapeloosheid f 1.— Ondergeteekende zal namens zijn opdrachtgever op Donder* dag 30 April 1936, des nam 5 ure in „Het Centrum" te Axel traenten aan ie besteden in perc., comb. v. perc." of in massa Bestek en teekening a fl,50 per stel bij den Bouwkundige, M J t BERG, Markt C 6, Axel. Te bevragen bij JAC. BOEIJE, Smitsschorre. Engelsche persstemmen. In een commentaar op de be sprekingen te Genève schrijft de „Daily Telegraph", dat niettegen staande de overwinningen van Mussolini, de economische posi tie van Italië steeds zwakker wordt. De sancties hebben hard getroffen en moeten eensgezind worden gehandhaafd tot het einde van de vijandelijkheden. De „Daily Express" schrijft, dat het Britsche volk niet bereid is tegen Italië te vechten om Abes sinië te helpen. De regeering, die dit zou willen probeeren, zal zich niet kunnen handhaven.' Dreigbrieven aan koning Leopold. De politie te Luik heeft een arbeider aangehouden die brieven aan koning Leopold richtte waarin hij bedreigingen jegens den ko ning uiite indien deze niet op een aangeduide plaats te Spa een bedrag aan geld zou neerleggen. Men gelooft dat de gearresteerde, die reeds meer veroordeelingen achter den rug heeft, niet geheel toerekeningsvatbaar is. Sportnieuws. Marktberichten. AXEL, 18 April 1936. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,00- 7,75, wintergerst 5,00—5,25 zomergerst 5,00-5,25, haver 6,25 -6,50, groene erwten 8,00— 9,— bruine boonen 9,00— 10,00, duivenboonen 0.00—0,00, paar- denboonen 5.50—5,75, blauw- maanzaad 14.00—15,00, karwei zaad 20,00—22,00, geel mosterd zaad 00,00-00,00, lijnzaad 5,- -6,50. HULST, 20 April 1936. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00—7,50, wintergerst 4,50—5,25 zomergerst 4,50-5.25, haver 6,- -7,00, erwten 7,50-9,00, paar- denboonen 5,00-6,00, duiven boonen 6,00-7,00, wilte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 8,50 -10,00, lijnzaad 5,00-7, blauw maanzaad 00,00—00,00 mosterdzaad 00,00-00,00, kool zaad 0,00-0,00. Rundvee aanvoer 2, verk. 2. Varkens 31, 23. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 2,10. F C Scela I—Axel 13 3. Na den wedstrijd tegen Volharden van Aalst, gespeeld op 2e Paaschdag, zette Axel I haar reeks van internati- onale vriendschappelijke wedstrijden Jl. Zondag voort, door het spelen tegen F. C. Scela van Zele. Na het betreden van het terrein maakte het reeds een goeden indruk door de mooie afraste ring en de prachtige tribune, die plaats biedt voor ongeveer 300 menschen. Om half drie stelden beide elftallen, ieder met invallers, zich op. Axel kreeg het voordeel van den vrij sterken wind, doch niettegenstaande dat waren de geel-zwarten reeds direct in den aanval en ontkwam het Axelsche doel in de eerste minuut ternauwernood ,aan een doorboring. De Belgen speel den fanatiek en na 10 minuten spelen openden ze de score met een kopbal, 1—0. Na 20 minuten werd een corner van den Axelschen linksbuiten rake- Op Donderdag 23 April a s hopen onze ge liefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, e n hun 40-jurIge Ethtver»cni- ging [C gedenken. Dal zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, April 1936. assistent »p»>th ker Nieuwstraat G 65 - Telef. 101 Vraagt WONDERGEM'S Wondercahets tegen Hoofdpijn, Kiespijn, Griep, enz. WONDERGEM'S Likdoorntinc tuur tegen Likdoorns, Eelt, enz. WONDERGEM'S Rheumafluin tegen Rheumatiek, Jicht, enz. WONDERGEM'S Biergistpilien tegen Steenpuisten, Huidaan doeningen en dergelijke. WONDERGEM'S Kinderzeep, (overvette grondzeep). WONDERGEM'S Teerzeep tegen 3lle Huidaandoeningen. WONDERGEM'S Zomersproeten- crème. WONDERGEM'S Bloedzuiveren de Laxeerpillen. WONDERGEM'S Wrattentinc- tuur. WONDERGEM'S Gebismuseerd magnesium tegen maagzuur enz. Ervaren en vertrouwbaar voor aankoop van jonge paarden. Brieven met referentiën en ver engd commissieloon onder No. 70, Bureau „Axelsche Courant". Ieder, die voor f 0.25 koopt ontvanci één postzegel cadeau, voor f I. dus 4 postzegels enz., zoolang de voorraad strekt. HAAST U! HAAST U! andig formaat, nette uitvoering, ierk en goedkoop vindt U bij ii r Hdi>(ib(HtKMcliiJit> r\j

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3