DUSIROA Schoonmaak Gemengd >ieuws. prijsfluctuatieste meer daar zij vertrouwt, dat de heffing niet meer da een geringe verhooging van den kleinhandelsprijs ten ge volge zal hebben. Met dit doel is ook de contingenteering als tijdelijke maatregel voor den over gangstijd ingesteld. Het ligt in de bedoeling, die contingenteering zoo spoedig mo gelijk op te heffen, maar dit zal niet geschieden, als de handel niet meewerkt om haar overbodig te maken. De vlaegen alt ep Prinsessedag Het hoofdbestuur van „De Princevlag" heeft zich gewend tot al hare afdeelingen met den oproep, tijdig en met grooten ijver plaatselijk op te wekken tot een spontane en algemeene vlag- genhulde op den naderenden Prinsessedag. Het richt dezen oproep voorts tot alle landge- nooten, zoowel in Nederland als in de Overzeesche Gewesten, als in den vreemde, en met nadruk ook tot alle kerk-, school-, stich- tings- en vereenigingsbesturen en alle industrie- en scheepvaartbe drijven. Er valt sinds enkele jaren ook met Prinsessedag een steeds groeiende aanhankelijkheidsuiting waar te nemen en „De Prince vlag" spreekt de verwachting uit, dat die ook dit jaar wederom krachtig zal toenemen. Ook onze geliefde Kroonprinses moge steeds duidelijker weten, welk een groote plaats zij in het hart van ons volk inneemt. Geea verlenging van den brandstoffentO' slag. Naar wij vernemen, heeft de minister van sociale zaken het van enkele zijden ontvangen ver zoek om de regeling inzake den brandstoffentoeslag, voor onder steunde werkloozen, welke tot 1 April j 1. van kracht was, te ver lengen, moeten afwijzen. De minister heeft bij zijn be slissing overwogen, dat de mid delen om de verlenging dezer regeling te bekostigen, hem ont breken. A.XEL, 10 April 1®36. Zooals het weder zich thans laat aanzien, kan een koude, doch droge Paschen verwacht worden. Nog steeds waait de wind uit het Noorden of Noordoosten en dat geeft tenminste eenigen waarborg, dat het tijdens de komende feest dagen droog zal zijn, wat dan toch altijd aangenamer is dan een „Paschen in de modder". Laat ons inmiddels hopen, dat het niet alleen droog zal zijn, maar ook nog wat milder lenteweer de Paaschdagen zal opvroolijken, zoodat de talrijke liefhebbers van fiets- of wandeltochten volop kun nen genieten van de vrije dagen, vooral nu in de ontluikende na tuur, waar de knoppen aan boo- men en struiken openspringen en het jonge frissche groen zich ver toont, alles naar buiten lokt voor dergelijke tochljes. In onze gemeente zal men ver der zijn hart op kunnen halen aan verschillende uitvoeringen en sportwedstrijden, waarvoor we ver wijzen naar de betreffende in dit nummer voorkomende adverten- tie's. Moge mooi Paaschweer en een druk bezoek een en ander be gunstigen. Dinsdagavond kwam het plaatselijk comité van de Centrale voor werkloozenzorg, gesticht door den raad van kerken, met de collectanten bijeen onder lei ding van haar voorzitter, dhr. Joh. C. van Driel. Met dankbaarheid werd vast gesteld dat de gehouden collecte in onze plaats heeft opgebracht de som van f261,95. Namens het comité werden de collectanten hartelijk dank gezegd voor hun werk. Ook de redactie van de „Axelsche Courant" werd dank gezegd voor het bereidwillig plaatsen der ineezonden stukken, benevens dhr. De Jonge voor het gratis beschikbaar stellen der radio-distributie, waardoor het comité met de collectanten in de ^•'•«•«nheid werd gesteld de ra- di -avond voor Jong Holland ?nsl"t r*Mf W«rk te beluisteren» Voorts werd aan allen die iets gegeven hebben voor dit goede doel hartelijk dank gebracht. In de in aanbouw zijnde kerk der Gereformeerde gemeente alhier, zal ook een nieuw pneu matisch kerkorgel geplaatst wor den, waarvan den bouw is opge dragen aan de orgelfabrikanten A. S. J. Dekker te Goes. Het nieuwe orgel zal van geheel mo derne uitvoering zijn. De marechaussée alhier heeft aangehouden en ter beschikking van de justitie te Middelburg ge steld zekeren J. E., die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan het plegen van niet nader te noemen hande lingen met een minderjarige. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. Walsdroom. Met de Paaschdagen is ereeni- ge atwisseling in de programma's van Het Centrum alhier. Dinsdag zal dan opgevoerd worden de prachtige Weener operette „Wals droom" door de Zangvereeniging „Kunst en Vermaak" van Moer- beke, met muziek van Oscar Strauss. Medewerking wordt ook verleend door het balletcorps ,De Sportvrienden", onder leiding van dhr. Sacha Sarkoff, balletmeester aan den Muntschouwburg te Brus sel en de Kon. Vlaamsche en Fransche Schouwburg te Gent. Aan het geheel wordt door 95 leden deelgenomen, waarbij de grootsche costumeering te bewon deren zal zijn. De korte inhoud van de operette komt hierop neer Prinses Helena maakte in ge zelschap van haar vader een tournée door verschillende hoofd steden. Te Weenen maakte ze kennis met een officier, Nico, met wie ze in het huwelijk treedt Nico heeft echter heimwee naar de dartele Weenermeisjes en op den avond van zijn huwelijksdag ontvlucht hij het paleis, doch dit is opgemerkt door Frederica en Lothar. In den tuin van het lust hof maakt Nico kennis met Franzi, leidster van een damesorkest. Zij raken verliefd op elkaar. Joachim, Helena's vader, komt ook naar den tuin en wordt door een der da mes van het orkest verleid. Ook Lothar wordt verliefd op Franzi. Nieuwe verwikkelingen en ver gissingen volgen als ook de Prin ses ten tooneele verschijnt en ten slotte de bom barst Nico wordt weggeleid en Franzi is wanhopig. Zij bemint Nico, maar zal zich opofferen voor het geluk der beide vorstenkinderen. Zij weet het stugge karakter van de Prinses te veranderen en tenslotte vinden Nico en Helena elkaar weer op de tonen vaneen.. Walsdroom. Ongetwijfeld zal de opvoering van deze operette, waaraan uit sluitend eerste krachten mede werken, cn die een aangename afwisseling biedt in de bioscoop programma's van de Paaschdagen, groote belangstelling trekken. Men zie verder ook de advertentie in dit nummer. Tertrek burgemeester Huizing». Woensdagochtend is de afge treden burgemeester van Terneu- zen, de heer J. Huizinga, naar zijn nieuwe woonplaats Amersfoort vertrokken. Vele ingezetenen de den den heer Huizinga, die ver gezeld was van zijn echtgenoote en dochtertje bij de boot uitge leide. Voor het vertrek werden nog bloemen aangeboden. Ambachtsschool Ter Neuzen. Dinsdagavond 7 April werd de eindles gegeven aan de cursus voor waterfitters. Deze cursus, die 5 maanden heeft geduurd en waarin elke week twee avonden theoretisch of practisch onderwijs werd gegeven in waterfitten, is begonnen met 33 leerlingen, waar van aan het einde der cursus nog 28 deze volgden. Aan de vol gende leerlingen kon een getuig schrift worden uitgereikt, dat ze met vrucht het onderwijs hadden gevolfd. K. Harte, M. J. de Maree, L. Allaart, G J. Verlinde, H. M. van Gremberghen, P. van Tatenhove, J. P. de Zeeuw, G. Tolhoek, C. de Kraker, C. v. d. Hooft, A. C. van Pamelen, P. van Wijck, J. P. F. van Balen, J. P. Schrier, K. Tauber, allen te Terneuzen. P. Zegers, D. Agterhuis, J. den ingelsman, A. van Rijn, P. Deij, 3. H. Verijzer. L. Vercouteren, P. G. Heijnsdijk, G. P. Heijnsdijk, allen te Axel. J. van Hermon te Hoek, J. C. Hamelink te Zaamslag, A. du Puij te Biervliet, Th. A. M. Vonk te Sas van Gent. Een oplichter. Dezer dagen zijn verschillende peisonen te Terneuzen en in de omliggende plaatsen de dupe geworden van een handigen op lichter. Onder bedriegelijke voorwend sels en het opgeven van een val- schen naam, als zijnde jonkheer, heeft hij bij een hotelhouder te Terneuzen zijn intrek genomen en is daar eenige dageri later ver trokken zonder zijn hotelrekening te voldoen. Bij diverse personen wist hij geld machtig te worden voor onderstand, door mede te deelen, dat hij van goede familie zou zijn. De politie stelt thans een onderzoek in. Midb. Crt. Een nieuwe gemeente in Zeeuwsch Vlaanderen. Ingediend is een wetsontwerp tot vereeniging van de gemeenten Boschkapelle, Stoppeldijk, Hengst dijk en Ossenisse. Komt deze samenvoeging tot stand, dan zal een gemeente ontstaan van 6500 H.A. met ruim 4000 inwoners. Ter elimineering van financiëele bezwaren bepaalt het wetsont werp, dat de tekorten op den gewonen dienst van Boschkapelle door het Rijk zullen worden aan gezuiverd en dat het Rijk boven dien aan de nieuwe gemeente zal uitkeeren het nog onafgelost ge bleven deel der leening van f 67.000, groot f 55 600, door Boschkapelle gesloten tot dekking van electrificatiekosten. Zoo zal Boschkapelle vrijwel op voet van gelijkheid met de drie andere ge meenten haar intrede in de nieuwe gemeenschap kunnen doen. De nieuwe gemeente zal Vogel waarde heeten. D'? naam der nieuwe gemeente, Vogelwaarde, wordt voorgesteld op historische gronden. Deze naam, w.ifrvan het laatste ge deelte beteekent een stuk land aan of in water gelegen, herinnert aan den ouden Vogel, een kreek, welke bij de vorming van de vier gemeenten een belangrijke rol heelt gespeeld. Immers Hengst dijk en Pauluspolder, een deel van het tegenwoordige Stoppel dijk, rezen als schor uit de Vogel moerassen, terwijl Stoppeldijk in de 13de eeuw in den tegenwoor- digen Havikpolder veroverd werd op de samenvloeiende wateren van den Vogel en de Hulst-rsche Santvliet. Waar nu Boschkapelle en Rapenburg liggen, stroomde destijds dezelfde vliet mede van den Vogel naar Kampen, Osse nisse was een parochie in het Noordermoeras aan de Honte, maar werd toch ook in het Zuiden omspoeld door uitloopers van den Vogel. Op 65 jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden de heer B. C. A. van Rentegem, die van 15 Februari 1904 tot 1 October 1924 directeur van den Prov. Stoombootdienst op de Wester- Schelde was. Zeeuwsche Vereenigins van A. R. gemeentebestuurders opgericht. Woensdag werd te Goes een druk bezochte vergadering van A. R. gemeentebestuurders ge houden, onder voorzitterschap van mr. Goedbloed. Alle aanwezigen traden als lid toe, zoodat daarmede de oprich ting een feit was geworden. Tot bestuursleden werden gekoze de heeren mr. Goedbloed (voorzitter), Veenendaal te Ierseke, P G. Laer- noes te Vlissingen, Geuze te Wis- sekerke, Van der Hoeven te 1 rto- J, Fanoy te Axel, te Aardenburg en Van Eether te ^ieuwerkerk- Faillissementen. Het faillissement van Guiljaam Dees, landbouwer te Koewacht, Curator Mr. R. J. J. Lambooy, advocaat te Hulst, is geëindigd door de verbindend geworden eenige uitdeelingslijst met eene Hilkeering aan de concurrente schuldeischers van 6,6786 pCt. Idem het faillissement van Christiaan D. Riemens, landbou wer te Boschkapelle, Curator Mr. R. J. J. Lambooy, advocaat te Hulst, zonder eenige uitkeering aan de concurrente schuldeischers. Predikbeurten te axel. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente in de Chr. Bewaarschool. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 2 Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente in de Chr. Bewaarschool. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Woensdagnamiddag is een 4- jarig kind van de fam D. te Baarland in een onbewaaktoogen blik al spelende in een drinkput voor vee geraakt en jammerlijk verdronken. Jongen door een trein overreden en gedood Dinsdagavond omstreeks zes uur waren enkele jongens met een bal aan het trappen nabij den overweg aan den Wolfsberg te Groesbeek, in de spoorbaan NijmegenKleef. Op een gege ven oogenblik kwam de bal op de spoorbaan terecht. De tienja rige zoon van den voerman L. rende den bal na. Juist passeer de de D-trein BazelAmsterdam, welke den jongen greep en een eind meesleurde Dr. Beijens, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Groote brand. Te M lasbracht-Beek i3 Dins dagavond tegen twaalven, ver moedelijk door kortslui'ing brand ontstaan in bet calé en de bak kerij van P. Het vuur greep zeer snel om zich been en deelde zich ook mede aan de naast het ge bouw gelegen concertzaal van de Harmonie „De Eensgezmd- hpid". De bewoners, die te bed lagen en door het vuur werden verrast, konden zich nog net in in veiligheid stellen De brand weer stond vrijwel machteloos tegenover de ielheid van dezen brand, die 't cafe, de bakkerij, de woning en de concertzaal vol komen in de asch legde. Van het harmoniegezelschap gingen verscheidene instrumen ten met den inboedel verloren. Moordaanslag Woensdagavond omstreeks half 6 bevond zich de verpleegster A. L. G op de Fabrieksgracht in Den Helder, toen zij aangehouden werd door den ongeveer 36 jari gen lichtschipmatroos de W., met wien zij geëngageerd is geweest, doch aan welke verloving reeds eenigen tjjd geleden door de laat ste een einde was gemaakt. Nadat eenige woorden waren gewisseld heeft de matroos zijn mes getrokken en hiermee mej. G. een steek in den schouder ge geven. Het slachtoffer wist nog haar in de nabijheid zijnde woning., in de van Hogendorp- straaf te' bereikeD, waar genees kundige hulp werd verleend. Hoevtó zij ernstig bloedverlies heeft paleden is er^geen levens geest: D' ts»u is door d<r politie ge* arrfisfeerst Verhoogde werking Verlaagde prijzen Lichtstraal bij KINKHOEST Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma Mntoracrobaat ernstig gewond. De motorhersteller H Stuitje, die zich de laatste weken oefent als kunstrijder hij aat op het zadel van zijd motorrijwiel staan en houdt zich met een uursnel heid van 25 a 30 K M. met uit gestrekte armen in evenwicht is Woensdagmiddag op d°n weg Groningen Delfzijl achterover geslagen. Hevig bloedend is hij in zorgwekkenden toestand naar het Diaconessenhuis te Groningen vervoerd. Groote Paasckdrokte in Be'gië. In nagenoeg alle Belgische badplaatsen wordt een groote Paascbdrukte verwacht. In vele hotels aan de Vlaamsche kust zijn de meeste kamers door Bel gen of vreemdelingen besproken. Te Oostende, Brugge en Brussel voorziet men de komst van vele honderden Eugelschen, terwijl, zeer waarschijnlijk, als naa11 woonte, tijdens de Paaschva tie* de Franschen het tal zullen zijn te Brussel en te Jat- werpen en de Nederlanders in de Ardennen. Heldhaftige stewardess. Omtrent het vliegongeluk in het AUegbany-gebergte, dat by de Amerikaansche piloten als het „kerkhof derL ichtvhart" berucht is en elf slachtoffers heeft ge- eischt, meldt de „Tel." nog de volgende bijzonderheden De mare van het ongeluk werd bekend, toen na de alarmeerende radioberichten, plotseling op de kantoren van de Transcontinen tal and Western Aialines de tele foon overging. Aan het andere eind van de lyn klonk een vrou welijke stem. „Ik ben miss Grangerer is een vreeseljjk ODgeluk gebeurd. Wij zijn in pen verschrikkelijken storm neergestort". Miss Nelly Granger was de stewardess, een der overlevenden van de ramp. Het bleek, dat de machine in het noodweer tegen een met ijs bedekten bergtop was gevlogen. Hat toestel vatte vrijwel op hetzelfde moment vlam. De stewardess slaagde er in zich uit de brandende ruïne te bevrijden bd, zonder aan eigen leven te deoken, deed zy schier bovenmenschoiyke pogingen om ook haar mede-opvarenden te redden. Zij wist inderdaad twee passagiers uit het wrak te be vrijden. Toen had het vuur ech ter reeds zulk een omvang aan genomen, dat aan redding van de overige inzittenden niet meer te denken viel. In den loeienden sneeuwstorm begaf miss Granger zich nu op weg om hulp te halen. Lren- lang dwaalde zy wanhopig in het noodweer rond op zoek naar menschen en op zoek naar een telefoon. Ten slotte doemde een boerderij op. Hier vond zij een teleioon en onmiddellijk liet zy zich in verbinding id met het bureau vac de «.'rauBOODti' neatsi i» Pittibargn, Bed. H Avondm. Dezelfde. Ds. J. S Post Dezelfde. ZONDAG 12 APRIL 1936. Eerste Paaschdag. Voorm. 9l/« ure Ds van Oeveren Nam. 2 Voorm. 9.30 ure Nam.2 MAANDAG 13 APRIL 1936. Tweede Paaschdag. Voorm. 9.30 ure Gjen dienst. Voorm. 9.30 ure Geen dienst. Woensdag 15 April, 's avonds 7 ure Ds P Honkóop, van Den H'av. leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akker's Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevri|dt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bij Door een NIEUWE toevoeging werkt NU Abdijsiroop 2x zoo snel als voorheen I

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 2