Weer Griep? Binnenland. Landbouw. Gemengd Nieuws. zijn en niemand anders. Wij mengen ons niet in de zaken van andere volken, maar wij willen ook niet, dat men zich in onze zaken mengt. Of ik in deze aangelegenheid een juist standpunt inneem, daar over zal het Duitsche volk moe ten oordeelen. Het zal moeten beslissen, of het op hetzelfde standpunt staat als ik. En ik verwacht, dat het dit zal uitspre ken ik weet, dat de stembus uitslag mijn zooveelste legitimatie zal worden. Dan zal ik tot de wereld kunnen zeggen Niet ik sprak, het Duitsche volk heeft gesproken. De besprekingen te Londen. In beginsel aanvaardt Duitsch land de uitnoodiging om aan de zitting van den Volkenbondsraad te Londen deel te nemen, doch het heeft de voorwaarden gesteld dat de voorstellen door Hitier geformuleerd, in behandeling ge nomen worden. Flandin, de Fransche minister president, heeft, volgens de Petit Parisien, te Londen voorgesteld het conflict met Duitschland aan het Permanente Hof voor Inter nationale Justitie in Den Haag voor te leggen. De Nederlandsche ambulance in Abeagfninië geplunderd t Het Italiaansche nieuwsbureau Stefani seint het volgende be richt „De Nederlandsche Roode Kruis missie, die dezer dagen twee ambulance-afdeelingen naar Kwo- ram heeft gezonden, heeft het volgende bewijs van dankbaarheid en beschaving der Abessijnen ontvangen Op den weg tusschen Waldia en Collo heeft een bende Abessijnsche plunderaars de Ne derlandsche karavaan aangevallen en den leider der missie, dr. van Schelven, gewond". Te Djiboeti gaan geruchten, dat in verband met dit feit, en nog vele andere, alle Roode Kruis- missies Abessinië zullen verlaten Het hoofdbestuur van het Roode Kruis in Den Haag had tot nu toe geen enkele bevestiging van dit bericht ontvangen. Bezoek dor Koningin aan de Jaarbeurs. Utrecht was Vrijdag feestelijk met vlaggen getooid, in verband met het bezoek dat H M. de Koningin aan de Jaarbeurs bracht Omstreeks 10 uur had zich een talrijke menigte voor het station verzameld om de Koningin een hartelijk welkom toe te roepen. Ter officieele begroeting waren aanwezig de burgemeester van Utrecht, de hoofdcommissaris van politie en de stationchef. Een luid gejuich weerklonk, toen H. M., die in 't wit was gekleed en een witten hoed met veeren droeg, uitstapte. Na de begroeting in de wachtkamer ver scheen de Koningin op het bordes van het station, waar zij opnieuw hartelijk door het publiek werd toegejuicht. Toen de stoet het Jaarbeursge bouw naderde steeg uit de dui zenden, die zich achter de afzet ting hadden verzameld, een luid gejuich op. H.. M. werd verwel komd door den voorzitter van den Raad van Beheer, den heer Fentener van Vlissingen. De rondgang over de Jaarbeurs, waarbij ook tegenwoordig waren de Commissaris der Koningin, de burgemeester en de hoofdcom missaris van politie geleek een ware zegetocht. Overal in het gebouw werd de Koningin met gejuich begroet en speciaal het trappenhuis leverde eeji grootsch schouwspel op. H. M. bezocht verschillende stands en de groe pen Zuiderzee, Canada en Est land. Bij de groep Estland werd H M. een kalfsleeren gastenalbum aangeboden, benevens een leeren vloeiblad voor H. K. H. Prinses Juliana. Bij de groep bouwma terialen werd namens de geheele groep een bloemstuk aangeboden, terwijl de dochter van den bur gemeester van Leerdam, mejuffr. Kolfschoten, zulks in de kamer van den Raad van Beheer, namens de Ver. van Zuiderzee-gemeenten deed. Bij het verlaten van de Jaarbeurs heeft dhr. Fentener de Koningin een exemplaar van den catalogus van de Jaarbeurs in perkamenten band aangeboden. Vervolgens heeft H.M. een tocht door de stad gemaakt. Op het Janskerkhof o.a. waar vele leden van het Utrecht's Studentencorps zich hadden opgesteld, werden bloemen aangeboden. Een fraaie ruiker rozen werd door den rector geoffreerd. H M. heeft Haar dank geuit en het beste gewenscht voor het Utrecht's Studentencorps. Koninkljjk bezoek aan Delft. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben Zaterdag een bezoek gebracht aan de Nieu we Kerk te Delft en bloemen gelegd op het graf van Koningin Emma. De hooge gasten waren vergezeld van de Groothertogin van Oldenburg, een zuster van wijlen Prins Hendrik, die destijds de begrafenis van haar broer wegens ziekte niet kon bijwonen De burgemeester, mr. G. van Baren, commissaris van den ko ninklijken grafkelder, gaf aan de hertogin toelichtingen omtrent de plechtigheden bij de begrafenis van prins Hendrik. Te ongeveer halféén vertrok het Hooge gezel schap weer naar Den Haag, toe gejuicht dooreen talrijke menigte, welke op de Markt was samen gestroomd. Verbooging Benzinebelasting. De Tweede Kamer heeft met 65 tegen 20 stemmen aangenomen het wetsontwerp ter verhooging van de benzinebelasting, ten bate van den versnelden bruggenbouw. Het station Krainingen bljjft. Op een, naar aanleiding van olopendegeruchten,gestelde vraag heeft het gemeentebestuur van Kruiningen van de directie van de Ned. Spoorwegen antwoord gekregen, dat 't station Kruiningen noch voor goederen- noch voor personenvervoer opgeheven zal worden. De reisbelasting. De Nederlandsche Bond van Touringcarondernemers heeft aan deTweede Kamer een adres gericht in verband met de ontworpen reisbelasting. In dit adres wordi betoogd, dat verhooging van de reiskosten een onmiddellijken te ruggang van het aantal reizigers ten gevolge heeft en dat met dit effect de reisbelasting ook vei- mindering van werkgelegenheid zal opleveren. Hotelhouders en restauranteurs zullen daarvan eveneens den terugslag onder vinden. De Bond verzoekt de Kamer haar goedkeuring aan dit wets ontwerp te onthouden, en mocht zij hieraan niet kunnen voldoen, het daarheen te leiden, dat geen belasting zal worden geheven over de eerste zes dagen van een reis naar het buitenland. De ramp van De Ulver. Naar wij vernemen wordt het stoffelijk overschot van de Uiver- bemanning, namelijk Beekman, Steenbergen Walewijn en Zadelhof op 27 Maart a.s. te Rotterdam verwacht aan boord van hel Duitsche stoomschip Radenfels Dit stoomschip zal de stoffelijkt omhulsels te Basra in ontvangst nemen en dan naar Rotterdam ver voeren. Onmiddellijk na aankomst te Rotterdam, worden de kisten naar de begraafplaats Zorgvliet te Amsterdam vervoerd, om daar te worden opgebaard, teneinde fa milieleden, vrienden en belang stellenden gelegenheid te geven in een chapelle ardente een laat- sten groet te brengen. Den dag daarna zal de teraardebestelling plaats hebben. Steenbergen, Wa lewijn en Zadelhoff worden in een gemeenschappelijk graf bij gezet, dat door de gemeente Nieuwer Amstel daarvoor wordt afgestaan. Het stoffelijk over schot van Beekman zal in het lamiliegraf op de Christelijke be graafplaats te Muiderberg wordm bijgezet, Nu Is het nogtfjd. Dezen winter hebben wij in enkele artikeltjes de waarde der nevenbestanddeelen uit Thomas- slakkenmeel, hoofdzakelijk, de kalk, besproken en er op gewezen dat deze niet drukken op de prijs dezer tosforzuurmeststof. Het hoofddoel van het gebruik van Thomasmeel blijft natuurlijk toediening van de plantenvoe- dingsstof losforzuur. Eo waar de ze nu Dog niet Is verstrekt, wordt het tijd dit nu te doen 1 Waar de hoeveelheid te wenschenover- laat, wij denken weer aan de wet van het minimum, zullen schrale oogsten niet uitblijven. Het zou zeer jammer zijn een oogst, waar tgaat om zoo'n goedkoops bemes ting in de waagschaal te stellen. En, wij weten het bij ondervin ding, dat juist met de tosforzuur- bemesting, dikwijls de hand ge licht wordt. Het gezegde dat het wel een jaartje zonder kan, is dikwijls funest. Dat er door ge brek aan losforzuur slechts halve oogsten worden verkregen, valt meer voor dan men denkt. Dat het Thomasmeel nog best in het voorjaar uitgestrooid kan worden is ook nog niet voldoen de bekend Uitgebreide proefne mingen hebben dit echter vol doende geleerd. Vroeger meende men, dat er met deze meststof heel wat gebeuren moest, alvo rens het door de planten opge nomen kon worden. Dit was dan misschien ook werkelijk het ge val, maar men moet niet vergeten dat het tegenwoordige slakken- meel het tosforzuur in een zeer bijzondere, gemakkelijk opneem bare verbindingen bevat. Ook zijn de omstandigheden voor een gunstige werkiDg veel verbeterd. In verschillende streken van ons laud gebruikt de practijk het 8lakkenmeel zelfs bij voorkeur in het voorjaar. Hierbij is de om standigheid van beteekenis dat slakkenmeel zeits bij groote giften zonder schade aan het groeiende gewas als overbemesting gegeven kan worden. Op hooi- en weilanden kan het zonder gevaar voor verbranden nog uitgestrooid worden, als het gras in vollen groei is Ook op wintergranen kan het zonder vrees voor beschadiging van het gewas als overbemes ting worden toegediend. In Duitschlaud ziju een groot aantal proefvelden aangelegd om de werking na te gaan van over een groeiend gewas uitgestrooid slakkenmeel. Daarbij is het merkwaardige verschijnsel aan den dag gekomen, dat in zeer vele gevallen een zelts zeer late overbemesting met Thomasslak- kenmeel bij granen betere resul taten gaf dan een vroegere be mesting. Voor het boa wland zal het een aanbeveling verdienen het slak kenmeel in te eggen. Landbouwers, zorgt, dat de iostorzuurbemesting in orde is. Nu is het nog tijd. AXEL, 17 Maart 1936. Terwijl gistermorgen de echtge- noote van A. v. d. V. in de West straat alhier even een boodschap was gaan doen en de sinds vorige week aldaar zijn intrek genomen hebbende kostganger R., een rond reizend fotograaf, alleen thuis bleef, bleek bij haar terugkomst deze persoon verdwenen te zijn, en tevens eenige guldens uit een portemonnaie, die op den schoor steen lag. Tot heden is R. niet in zijn kosthuis teruggekeerd, zoodat van het geval aangifte is gedaan bij de politie. Bij nader onderzoek is gebleken, dat ook uit de kast geld vermist wordt. Herdenkingsfeesten. In een gisteren gehouden ge combineerde vergadering van het herdenki gscomité „Prins Mau- rits" en „Concordia—V.V.V.", zijn de navolgende besluiten genomen le. Dat de feestelijkheden in één week zullen plaats hebben, doch ieder comité zelfstandig zal werken. 2e. Dat de feestweek zal ge' houden worden in de week van 29 Aug. tot en met 5 Sept. 3e. Dat door beide comité's zelfstandig zal worden gecollec teerd. Zij zijn tevens overeenge komen dat zal worden gecollec teerd door de commissie „Con cordiaV.V.V." in de 2de helft van de maand April, en door de herdenkingscommissie „Prins Maurits" in den loop van de maand Mei. Verschillende plannen werden besproken, waarop wij nader terug komen. De vergadering droeg een zeer geanimeerd karakter, en we twij felen niet, ofschoon ieder comité op eigen terrein werkt, dat een goed geheel tot stand zal komen. De wereldreis van de K XVIII. Vrijdagavond werd in Het Cen trum alhier de eerste vertooning gegeven van de film „20.000 mij len over en onder zee". De burgemeester, de heer F. Blok, sprak daarbij als voorzitter van het eere-comité een openings woord, waarin hij wees op deze grootsche prestatie van onze Ma rine. Hij dankte den exploitant van Het Centrum, den heer H. P. Dieleman voor de zorg, om ook hier deze nationale film te kun nen bezichtigen en hoopte, dat velen dit zullen waardeeren met een bezoek aan de bioscoop. Ook wij, als echte Nederlanders beneden de Schelde, hebben met groote belangstelling het verloop van de reis gevolgd en ons ver heugd in het welslagen daarvan. Spr. sprak den wensch uit, dat dit nogmaals tot uiting zal komen in een druk bezoek naar de ver tooningen van deze film. Dhr. H. P. Dieleman dankte den burgemeester voor de ge sproken woorden en zijn bereid willigheid om het voorzitterschap van het eere comité te aanvaar den. Hij hoopte, dat alle bezoe kers van deze mooie film zullen genieten. We kregen nu eenige opnamen te zien van het laatste bezoek der Koningin en Prinses Juliana aan Tirol en de ski-sport, die ze daar beoefend hebben. Daarna kwamen op het doek de beelden van de groote wereld reis van de K XV111. Aan hetgeen we reeds over deze film schreven zouden we nog veel kunnen toe voegen, o.a. de vele komische tafereelen, die zich tijdens de reis voordeden, het bezoek van Nep- tunus, de Kerstfeest- en Nieuw jaarsviering, het duiken en weer naar de oppervlakte komen en hoe dat alles in zijn werk gaat, de proeven aan boord genomen door prof. Vening Meinesz, de grootsche zeegezichten, natuur- tafereelen, stedenschoon, het ver trek van de Snip tn het zoeken op den Oceaan naar dit vliegtuig en nog vele andere hoogst inte ressante opnamen meer. Een geheele beschrijving zou echter teveel plaatsruimte vergen en daarom raden we ieder, die nog geen bezoek aan Het Cen trum bracht, dit a'snog te doen. Men verzuime deze gelegenheid niet; het bezichtigen van dit mooie nationale filmwerk is een tripje naar Het Centrum ten volle waard. Toen gistermorgen de heer H., handelaar in bouwstoffen al hier, met zijn motorfiets over Mauritsfort bij Hoek reed, kwam hij plotseling te vallen, waar schijnlijk door een defect aan het stuur. Het ongeval liep betrekkelijk goed af, daar slechts eenige schaafwonden aan het hoofd ge constateerd werden. Na door den dokter te zijn verbonden, is dhr. H. per auto huiswaarts gebracht. Aanstaande Zaterdag zal de heer J. Stolk te Zaamslag zijn 25-jarig jubileum herdenken als gemeente-secretaris aldaar, waar hij op 21 Maart 1911 in functie trad. Voor dien was de heer Stolk ambtenaar ter secretarie te Zwijndrécht. Door zijn bekwaamheid en nauwgezetheid zag de heer Stolk zich weldra belast met het secre tariaat van d-e Vereen, van Bur gemeesters en Wethouders in Oost. Z-Vlaanderen. Ook volgde ziju benoeming tot secretaris-ontvanger van de cala- miteuze waterkeering Ser Lippens c.s. en tot ontvanger-griffier van den Zaamslagpolder. Do vlasindustrie In Zeeuwsch- Vlaandert n Men schrijft uit Zeeuwsch- Vlaanderen aan de „N. R. Crt." Reeds langen tijd gaat het niet naar wensch met de loonen in de Zeeuwsch-Vlaamsche vlas-in- dustrie. Vorig jaar dreigde reeds een staking, maar deze is toen nog voorkomen. Thans, nu er weer wat opleving is le bespeuren, is de oude loonkwestie weer ter sprake gekomen. Een loon van 20 cent per uur acht men te weinig. Getracht zal dan ook worden om te komen tot een collectieve arbeidsovereenkomst in deze industrie. Er is te veel verschil in het loonpeil in deze streek. Sommige werkgevers wil len wel meer betalen, doch stellen daarbij de voorwaarden, dat ook de anderen zulks doen. Van werknemerszijde zal getracht wor den om onderhandelingen aan te knoopen, die tot een beter loon peil kunnen leiden. Kan het hiertoe niet komen, dan is een conflict in de Zeeuwsch-Vlaam sche vlasindustrie niet uitgesloten. Zeenwsche vereeniging voor Luchtvaart In een Zaterdag gehouden ver gadering van het Hoofdbestuur der Zeeuwsche vereeniging voor Luchtvaart werd besloten de or ganisatie van de derde Schelde- vlucht op te dragen aan de afd. Schouwen en Duiveland, terwijl de technische leiding is opgedra gen aan een commissie van drie personen, onder voorzitterschap van den heer Dr. S. S. Smeding le Middelburg. Ten aanzien van de kwestie der vliegvelden in Zeeuwsch Vlaanderen heeft het Hoofdbestuur als zijn meening uitgesproken, dat indien voorloo- pig met den aanleg van één vlieg veld volstaan zou dienen te wor den, dat ééne vliegtuig zoo gunstig mogelijk gelegen zou moeten zijn en er voor gewaakt moet worden, dat men niet vervalt in de b.v. te Eelde gemaakte fout, om door de kool en de geit te sparen, het vliegveld van alle centra verwij derd ergens in de woestijn te leggen. Tern. Crt. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een hond (Duitsche herder), J den Doelder, Nieuwendijk 193. Zaterdagmorgen is te Bergen op Zoom de postbeambte van Meert, wonende te Vlissingen, door tot nog toe onbekende oor zaak uit den postwagen gevallen van trein 652, die van het station Bergen op Zoom in de richting Zeeland vertrok. De man geraakte bekneld tusschen een seinpaal en de opengeslagen deur van den wagon. Hij was op slag dood. Het lijk werd naar het politiebu reau overgebracht. De man waS gehuwd. Kindermoord. Begin Februari ontdekte dfl Marechaussee te Well, dat een pasgeboren kind van de ODge- huwde moeder W. te Wellerlooi was verdwenen. Onmiddellijk werd aan misdaad gedacht en de Marechaussee ging tot arres tatie over van het meisje en haaf 54 jtrigen vader B. W. Beidt per- sonen werden naar 'aHertogep* Rillerig, koortsig en onbehaaglijk? Siuil die aanval direct. Ga naar bed en georuik "AKKER iJES Ge zult verbaasd en verheugd zijn de bijzon der krachtige werking van AKKER- CACHETS te ondervinden. Voordat Ge 't weel is alle narigheid vergelen Ze kosten slechts 52 cent per 12 stuks

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 2