Axelsche Courant. mmmooi, g Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 93. Vrijdag 28 Februari 1936 Land- en Tuinbouw. Gemengd Nieuws. Verdrijf dien Hoest ABONNEERT AXELSCHE T ,j COURANT Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond. Redacteur-Uitgever J. C. VINK Axel. Tweede JrJlad. Ste« n aan de rundveehouderij. De minister van landbouw en viRSChery beeft vastgesteld, dat uit bet Landbouwcrisistonds aan de geo'gaoiseerden, aangesloten bij een d^r landbouwcrisisorira- uHaties, een bedrag van 125, f40 oft 50 zal worden uitgekeerd overeenkomstig de bepalingen van bet regl- ment tot steun aan de rundveebouderb. In dit regle ment wordt bepaald, dat de ge organiseerde wiens beroep be staat uit het voor eigen rekening uitoefenen van den akkerbouw of de veehoudery, aanspraak kan maken op bedoelde uitkee- ring, indien o a. a. by bij de inventarisatie in de maand Mei 1935 meer dan 5 hectare cultuurgrond in ge bruik bad b te zijnen name by een van de rundveetellingen in Mei of in Dec. 1935 ten minste 1, docb niet meer dan 3 melkkoeien ol kaltkoeien werden gtïaventari- seerd c. hy na l Jan. 1936 noch in een van rijkswege gesubsidieerde werkverscDaffiug opgeuomen is geweest, noen steun heelt geno ten ingevolge een door den Min. van sociale zaken goedgekeurde (leunregeling, noen is aaugeslo- ten geweest bij de werkioozenkas eeuer vereen., gesubsidieerd in gevolge bet Werkloosneidsbesluit 1917 d. bij niet is aangeslagen in de inkomsten- ot vermogensbe lasting voor 1935— 36 De uitkeering waarop de ge organiseerde aauspraak maken kan, bedraagt voor hem te wiens name bij een van de rundvee- teiliugeu hierboven bedoeld een melkkoe ot kalikoe werd gtïa- veutanseern, terwijl bij deanüere rundveetelliug met 2 ol 3 melk koeien werden giïiventariseterd, 1 25 voor bem te wiens name by een van die tellingen twee rn'elk- ot kailkoeien werden ge ïnventariseerd en bij de andere telling met drie, f 40voor bem te wiens name by een van de tellingen drie melk oi kaltkoeien werden geïnventariseerd, 1 50. Acht ton voor noodiydende tuinders. Naar men weet, heeft de Min. van Landbouw en Visscberij besloten, uit bet Landbouw crisistonds steun te verleenen aan de tuinders, die tengevolge van misoogst in moeilijkheden zijn geraakt. De „Tel." verneemt thans, dat voor deze tuinders een bedrag van acDt ton bescoikbaar is gesteld. De Miuister heelt tot dezen steunmaatregel besloten speciaal met het oog op de tuinders in Noord-Holland, wier kooloogst tengevolge van een luizenplaag mislukt ia. carnavalsgangers, die haar in een auto sleepten, blinddoekten en een prop in den mond duwden. Bij Aalst hebben de onverlaten haar in een bosch gebracht en met vuistslagen deerlijk toege takeld. Zij werd daarna nog vele malen getrapt, geslagen en op andere wijze mishandeld, waarna het gespuis baar bewus teloos achter de Aalster dorps kerk liet liggen. Bewoners van die buurt hebben daar het meisje des avonds laat met gesc eurde kleeren en bloedend aan gelaat en banden gevonden. Te Haarlem speelden een zestal kinderen op een zandter- rein achter het De RuyterpleiD. Plotseling sprong een groote hazewindhond tegen den twee jarigen R. de W. uit de Gast- huislaan op, waardoor het knaapje viel en met het hootd op een steen terecht kwam. Het kind werd naar huis ge bracht, doch later op den dag verergerde zijn toestand zoodat het naar het St. Elisabethgast- huis werd vervoerd, waar men een zware hersenschudding con 8tateerde. De toestand van den kleine is zeer ernstig. Zucht noar avonturen. Drie jongens uit Joure, die genoeg hadden van het saaie leventje van alle dag en wat meer van de wereld wilden zien, zijn na een kortstondigen zweritocht te Lieuwarden door de politie aan gehouden. Gewapend met windbuks en vervaarlijke houten dolken waren ze de wijde wereld ingetrokken aldus de „Tel." Voor de proviand zorgde het zoontje van den bak ker die een groot pak met bak kerswaren had meegenomen. Het doel was zooiets als „waar de wind ons waait Ter geruststelling van hun ouders hadden ze brieijes ach tergelaten, vermeldende dat ze de wereld ingingen op zoek naar avontuur, maar dat vader en moeder niet ongerust behoefden te zijn. De tocht vond echter een wreed einde op het Lseuwar- der politiebureau. Nu zitten de jongens weer in de schoolbank en weteD, dat avontuurlijke boe ken mooier zyn dan de werke lijkheid. Auto ongeluk Diüsdagavond omstreeks kwart over 7 zijn te Apeldoorn op den Arnbemschen weg nabij de grens van Beekber gen twee jonge menscbeo, de 22 jarige mej. J. Blumink uit Velp en de 19 jarige K. de Bruin uit Arnhem, die daar samen op het rijwielpad in de richting Beek bergen fietsten aangereden door een hen tegenkomende auto en op slag gedood. I De autobestuurder moest uit wijken voor een voor hem rijdend voertuig, waarbij de autobestuur der geheel op het voor hem lin- kerrywielpad terecht kwam en met volle vaart op de fietsers inreed Mej. B. werd in een langs den weg loopende spreng gewor pen, de fietser kwam op den rij weg terecht. Beiden waren op slag dood. De autobestuurder is in volle vaart met gedooide lichten door gereden. De lijken zyn per ziekenauto naar het ziekenhuis te Apeldoorn gebracht. de politie. Signalementen wer den dadelijk verspreid, hun op sporing werd verzocht en naar alle kanten werd naar de ver miste knapen uitgekeken. Den volgenden morgen hoorde een spoorwegarbeider kreten, die uit een bananenwagen bleken te komen. Hij maakte de deur open en uit den wagen stapten twee jongetjes met zeer behuilde gezichten. Via de politie zijn zij aan de ouders teruggegeven. Op den rijksstraatweg te Liessel is de 20 jarige wielrijd- ster mej Meulendyks, die daar aan de rechterzijde van den weg liep, van achteren aangereden door een vrachtauto. Zij werd tegen den grond geslingerd en bleef hevig bloedend, bewuste loos liggen. De chauffeur vaD den auto bekommerde zich niet om zijn slachtoffer en reed met onver- I minderde vaart door. Voorbij gangers vonden mej. M. liggen en waarscbuwden een dokter, die het meisje naar het zieken huis te Deurne liet overbrengen. Even na aankomst aldaar is zij overleden. De veldwacht te Liessel had inmiddels telefonisch de politie te Deurne gewaarschuwd en deze mocht er in slagen, den vrachtauto aan te houden. Het bleek een wagen te zijn van een zuivellabriek te Uden. De chauf feur, d. K., verkeerde onder den invloed van sterken drank en is gearresteerd. Het stoffelijk overschot van mej. M. is in beslag genomen door de justitie. Op den Rijksstraatweg onder Zevenbergschehoek is het zeven jarig dochtertje van den heer J. Deykers bij het spelen tegen een passeerenden auto opgeloopen. Hft kmd werd zoo ernstig gewoud, pat het weiara aan de gevolgen overleed. Zondagavond heett een laff aanranding plaats gehad op een 16 jarig meisje te Eindhoven. Tuen het meisje, A. N., dien avond te half zeven de ouderlijke woniDg had verlaten om een boodschap te doen, werd zy op bet Kerstroosplein plotseling ge grepen door drie gemaskerde Een bange nacht. Twee jongens van tien jaar waren gaan spelen op het spoorwegem placement aan den Parallelweg te Rotterdam. Voor de grap stapten zy in een bananenwagen, waar zy zich in het stroo ver stopten. Het was vrij warm in den wagen en de knapen waren moe. Het gevolg was, dat zij in slaap vielen. Na een tijdje werden zy wakker in het pikke donker. De deur was dichtge schoven en men bleek den wagen van buiten te hebben afgesloten. Hoe hard de jongens ook riepen en hoe hard zy ook op de wanden van den wagen bonsden, niemand merkte er iets van. Iumiddels was hat al later en later geworden 'en de doodeljjk ongeruste oudeis waarschuwden Winter in het buitenland. De groote scheepvaart in de Finsche Golf ondervindt zeer veel hinder van het ijs. Zelfs de sterke Finsche ijs- brekers zijn niet meer opgewas sen tegeu het steeds dikker wordende ys en het pakijs aan den oever. De haven van Hel- singfors is dan ook wegens den ijsgang gesloten moeten worden. Zeer zware sneeuwstormen en mist belemmeren ook in booge mate het scheepvaartverkeer in Zweden. Iu het Zuiden des lands rijden de treinen slechts met groote vertraging. Vele plaatsen zijo geïsoleerd en in duisternis gehuld wegens het delect raken van de elec- irische leidingen. Tevens dreigt voedselgebrek. Ook uit Turkye komen nog steeds berichten van hevigen sneeuwval. Het dorpje Rivarik werd bedolven door een reus achtige hoeveelheid sneeuw, die in twee dagen zonder ophouden was neergevallen. De in hun woningen opgesloten bewoners grosven tunnels door de sneeuw laag, om met de buitenwereld weer in verbinding te kunnen komen. Ook in de Vereenigde Staten is het nog lang niet pluis. Een ijzige wind, gepaard gaande met sneeuwstormen en overstroomin gen, heett een uitgestrekt gebied in Noord Calitormë geteisterd, tengevolge waarvan 7 personen om het leven gekomen zijn en naar schatting voor een bedrag van byna 1 millioen dollar schade aan den landbouw is aangericht. Als gevolg van den ingetreden dooi en de voortdurende regens, die reeds twee weken lang uit j den hemel neergutsen, zyn de dijken van de Sacramento rivier op 48 plaatsen doorgebroken, in verband waarmede de autoritei ten de stad Stockton-Oakdale hebben doen ontruimen. Meer dan 15000 huizen staan onder water. In de besneeuwde vlakten van de Sierra Nevada, die geheel van de buitenwereld zijn atgesloten, bevinden zich meer dan 300 personen. De plotselinge styging van de temperatuur in het zuiden en de voortdurende sneeuwval in het noorden hebben het gevaar van overstrooming van uitge strekte gebieden langs de Mis souri en de Mississippi dosn toenemen. De geheele politie van het Iersche graafschap Dublin is reeds een week lang gemobili seerd om een der meest geheim zinnige misdaden op te helderen, die ooit in Ierland zijn gepleegd. Het gaat hier om de raadsel achtige verdwijning van de 53- jarige Vera Ball te Dublin, zeer rijk en zeer gezien in de Ier sche hoofdstad. Eerst vermoedde men zelf moord, doch thans is het parket er reeds zoo zeer van overtuigd, dat er een misdaad in het spel is, dat men is overgegaan tot de arrestatie van den 19 jarigen zoon van Vera Ball, Edward, die medicijnen studeert. Deze ligt op het oogenblik in het zie kenhuis met een gebreken hals en een gebroken arm, welke verwondingen hij opgeloopen heeft bij een val uit een raam. Hij wordt beschuldigd van moord op zyn moeder. Mevr. Ball had eenigen tijd geleden een zenuwziekte gehad, maar na een rustkuur in een kliniek scheen zij volkomen ge nezen. Eeoige jaren geleden was zij van haar man, een der bekendste Iersche dokters, ge scheiden en thans woonde zij alleen maar bij haar zoon Ed ward. De laatste maal, dat zij is gezieD, was een week geleden, toen zij haar villa met haar autoije verliet om naar een bal te gaan. Haar zoon was reeds 's middags vertrokken. Toen zy '8 avonds nergens meer te vinden was, trokken er onmiddellyk 400 detectives en politie-agenten op uit om haar te zoeken, even wel zonder resultaat. Den volgenden ochtend vond een boer op de steile kust bij Shankhill, een dorpje op onge veer 30 K.M. van Dublin, een leegstaanden auto. De kussens waren gescheurd en met bloed bevlekt. De onmiddellyk ge waarschuwde politie kwam tot de slotsom, dat zelfmoord wel het meest waarschijnlijk was. Zij had slechts vrienden, en ook een liefdesdrama leek tot de onmogelijkheden te behooren. Bovendien was de verdwenen vrouw zooal3 gezegd, zenuwlyd- 8ter geweest. Den volgenden dag zou echter reeds blijken, dat men het by het verkeerde eind had. De woning van mevr. Ball werd van boven tot onder doorzocht. Ea in de garage vond men het met bloed bevlekte karpet uit de slaapkamer. Van het begin van het onder zoek af hadden de detectives op de grootst mogelijke hulp mogen rekenen van den jongen Edward, die eveneens vau meening was, dat zijn moeder zelfmoord ge pleegd had. Zonder dat de jon geman het wist, brachten enkele detectives echter een bezoek aan zyn studentenkamers te DubÜD. Van buren vernamen zij daar, dat Edward dikwijls naar een ander huis in het centrum der stad ging, en daar vond men een koffer met kleeren van mevr. Ball, alle rood van het bloed. Naar aanleiding van deze ontdekking werd de zoon gear resteerd, Daar men vermoedt, dat het lijk in zee geworpen is, zoeken thans ettelijke zeiljachten, motor booten, visschersbooten en zelfs twee vliegtuigen, het wateropper vlak over een lengte van 300 K M. af, echter tot dusver zon der eenig resultaat. Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma ^rhoogdewérkïng 75cent i Verlaadde prijze". Tragisch vliegongeluk. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat Maandagavond boven het eiland Seeland een Deensch militair vliegtuig is verongelukt, waarbij drie personen zyn gedood. Het ongeluk is te wyten aan een valsch alarm en een ongelukki- gen samenloop van omstandig heden. I Tegen 6 uur meende men bo ven Midden-Seelandmotorgeronk van een vliegtuig te hooren. De bevolking van ae streek werd daarop door de radio aangespoord op voor landing geschikte terrei nen vuren aan te steken Boven dien werd besloten een militair vliegtuig vau het vliegveld Kaa- trup te doeo opstijgen, om het vliegtuig te zoeken en hulp te verleenen. Een tragisch toeval wilde, dat het radiotoestel van het militaire vliegtuig niet in orde was. Toen daarom spoedig na de opstijging te Kastrup het bericht binnen kwam, dat het vermeende motor geronk niet van een vliegtuig afkomstig was, doch veroorzaakt werd door het gezoem van ver- ijzelde telefoondraden was het niet mogelijk zich met den vlie ger te verstaan. Ook de pogingen om door lichtsignalen het vlieg tuig terug te roepen mislukten. Drie kwartier later werd te Kas trup het bericht ontvangen, dat het militaire vliegtuig was ver ongelukt. Het ongeluk geschiedde vlak by het vereenigingsgebouw te Vetterslao, niet ver van Ringsted, waar juist een feest gehouden werd. Toen het vliegtuig onder hevig gekraak tegen den grond viel snelden alle feestvierders naar buiten. Het gelukte hun spoedig het geheel vernielde toestel en in de nabijheid hiervan de drie vliegers te vinden die reeds dood waren. Men neemt aan, dat het mili taire vliegtuig door het slechte weer te laag heeft gevlogen en in het donker tegen den grond is geslagen. De schade, aangericht door de over8iroomingen der Gele Rivier in China, die verleden zomer dood en verwoesting heett gebracht in westelijk Sjantoeng, bedraagt ODgeveer 100 millioen dollar. Meer daD 2000 steden, dorpen en gehuchten werden door het water weggespoeld, duizenden hectaren bouwland en de geheele oogst vernield, stapels vee ver dronken en een onbekend aantal menschenlevens ging verloren. Niet ver van Buenos Aires is een auto-omnibus verongelukt Er waren zes dooden en vele zwaar gewonden. Men houdt het niet voor onmogelijk dat dit on geluk te wijten is aan misdadig opzet. Op het vliegveld te Tatoi in Griekenland is een sport- vliegtuig neergestort, waarbij de beide inzittenden om het leven kwamen. op de Stop vlug dien akeligen hoest, neem Akker's Abdijsiroop. Op slag zult Gij ondervinden, datGij hiereen hulp hebt om den meest weerspannigen hoest te verdrijven. Vanaf den eersten lepel openbaart zich haar kalmeerende, verzachtende, slijmoplossende wer king. De vastzittende slijm komt los en Gij zult weer gemakkelijk kunnen ademhalen. Abdijsiroop verschaft U reeds vannacht een rustigen slaap en binnen 24 uurzijt Gijdan dien benauw den hoest finaal vergeten. Neem bij Door een NIEUWE toevoeging werkt NU Abdijsiroop 2x zoo snel als voorheen! 0

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3