Voorkomt verkoudheid en keelpijn Recntszaken. Ad verten tien 2' s ons Pain d'Amandel Banketbakkerij DE JONGE. Verkeersmiddelen in Zeeland. Dienstregelingen en Tarieven. algemeen niet lager zijn dan het daglooD, dat door den Minister van sociale zaken is vastgesteld voor de werkversGbaffiugsarbei- ders. Deze regeling zal echter niet gelden voor bij wijze van w^rkverschatflog tewerkgestelde personen, voor personen, die in den regel, afgezien van werk loosheid, slechts één of enkele dagen per week ot slechts ge- durenden een bepaald seizoen ar beid in loondienst verrichten, noch voor personen zooals kin deren, vrouwen, ouden van dagen invaliden, die dat minimum dag loon gemiddeld niet kunnen verdienen. aX-KL, 2l Februari 1»36. In een Maandag gehouden ge combineerde comvnissievergaue- ring van „Concordia" en V.V.V. werd een dagelijksch bestuur gekozen DesiaanUe uil de heeren J. Buma, voorz., A. van Maale, seer, en A. van Sabben, penn. Deze commissie belast zich uit sluitend met de jubilea's dezer vereenigingen, n.l. het 50- en 10-jarig bestaan. Het voorbe- reidingswerk is begonnen. Een definitieve datum van de feest viering is nog niet vastgesteld. l)e Ballet- en Turnavond Woensdagavond had alhier in „Het Centrum" een ballet- en turnavond plaats, georganiseerd door de turnvereeniging „De Sportvrienden" en het balletcorps van Moerbeke (B.), met mede werking van Mme. Maritza en Mr. Sacha Sarkoff, verbonden als balletmeester(es) aan de schouw burgen van Brussel en Gent. Als pianiste fungeerde mej. Jurrijens uit Utrecht, terwijl het orkesi bestond uit leden van de alhier welbekende Kon. Harmonie van Moerbeke. Aan het programma ging vooral het Wilhelmus, gespeeld door dt pianiste en daarna de Braoan- gonne door het orkest, terwijl heel het balletcorps op het tooneel verscheen, met vlak voor het voet licht twee meisjes, resp. dragena de Holl. en Belg. vlag, elkander zusterlijk de hand reikend. Hei publiek dankte door een daverend applaus voor deze beau geste. Nadat het orkest enkele num mers had uitgevoerd, debuteerde het balletcorps met „houten sol daatjes". We kunnen gerus zeggen, dat de harten van hei puoiiek reeds veroverd waren, door de waarlijk charmante wijze, waarop deze kinderen het spel onder de tonen van het bekende „Alte Kameraden" (piano en or kest) ten uitvoer brachten. Na het „moment musical" van Schu bert volgde het populaire „La Cuccaratcna" uitgevoerd door Mme. Maritza en Mr. Sarkoff, dit dezen avond uiteraard zeer op den voorgrond traden. Dit was eveneens het geval in „Pierrot" (Mr. Sarkoff), „Piggicati" (Mme. Maritza) en de Blauwe Donau (Mme. Maritza en Mr. Sarkoff). Verder memoreeren we hier „La Trotka",„Matrozenmarsch", „Mas kerade" en het „Ctnneesch bal let", het laatste uitgevoerd door het geheele corps. En den nadruk willen we hier leggen op het „Ballet des Heures", uitgevoerd door het geheele corps benevens Mme. Maritza, op het o.i. zeer schitterende „Overvloed" en last not least op „Buccakanale" van Grieg, waarin ook Mme. Sarkoff ten laatsten male van hare singuiière gaven blijk gaf. De pianiste begeleidde de bal letnummers het orkest verleende zijn medewerking tijdens de turn oefeningen. Ook dit werk aan de ringen, op de stoelen, het springen over de tafel, het was alles tot in de puntjes verzorgd. Een sprekend bewijs hoe menschen zonder bij zondere acrobatische gaven, maar door een intensieve training toch iets kunnen presteeren, dat den toets der critiek zeer goed kan doorstaan. Vermelden we nog het optreden Van een paar clowns, die in be hendigheid voor de turners niet onder deden maarditop hun eigen Wijze demonstreerden. Resumeerende kunnen we zeggen, dat het een avond van gratie, schitterende costumeering, lenig heid en behendigheid geweest is, die niet licht vergeten zal worden. Ook de musici, inzonderheid de pianiste, mogen geen waar- deerend woord onthouden worden voor hunne bijdrage. Het vrij talrijke publiek be loonde elk nummer, zoo ballet als acrobatiek en muziek met een warm applaus. Ook deze avond bleek weer, dat we een gebouw in onze ge meente hebben, dat aan alle eischen des tijds voldoet, een reden om te verwachten.dat ook van deze tak van kunst hier nog wel meer te genieten zal vallen. Het orkest heeft de danslustigen nog eenige uurtjes geamuseerd. Ivorol-gebruikers zijn zelden ver kouden en hebben zelden keelpijn, omdat deze tandpasta den mond dagelijks grondig desinfecteert. De Persil-Klanfefilin. Gisteravond werd in een stamp volle Centrum zaal de grootsch opgezette Persil Klankfilm ver toond, die E. Ostermann en Co's Handel Mij. N V. te Amsterdam onder den naam „Wasch gemak Kelijk, Wasch voordeelig" liet vervaardigen. De film die een juweeltje geworden is is geen droge opsomming van handgrepen en maatregelen benoodigd voor het wasschen. Gespeeld door een aantal voor aanstaande Nederlandsche actri ces en acteurs is het een werk geworden, dat leeft en waarbij lelkenmale de lach opklaterde in de stampvolle zaal. Kostelijk van humor waren Hein Harms en Lena Kley als het oude paar, dat samen liet zien hoe 25 jaar geleden gewasschen en.;., ge leden werd. Bijzonder op dreef bleek ook Lau Ezerman als pro fesser Zomerling, de geleerde, die wel heel wat afwist van het wasschen bij de oude Grieken en Romeinen, doch van de moderne methoden totaal onkundig was. En juist deze film heft deze ont wetendheid op, en laat het pu oiiek een practische en weten schappelijke wijze van wasschen zien. Clinge Doorenbos was zoo ,-oed ons alle grondstoffen te laten zien en te verklaren. Hij wandelde met ons door het la- ooratorium, toonde ons de Persil tabriek te Jutphaas en de aldaar vervaardigde artikelen Persil, Ata, Henco, Imi en Sil. De film is van A fot Z boeiend, leerzaam en amusant. Woord voor woord was duidelijk te ver staan en de opnamen getuigden ervan, dat kosten noch moeite gespaard werden om een pres tatie op film-technisch gebied te bereiken. Na de pauze volgde de be handeling van zijde, wol en andere fijne stoffen, waarbij dit gedeelte geheel in natuurlijke kleuren was jpgenomen, wat een en ander nog beter tot zijn recht deed Komen. Een goede gedachte was, dat niemand ook maar iets behoefde uit te geven of iets werd opge drongen, zoodat iedereen onge stoord kon genieten van deze film, waarbij men dikwijls vergeet, op uitnoodiging naar een reclame-fiim re kijken. Ook wij hebben met genoegen naar de propagandiste van Persil en andere artikelen gekeken. Hedenavond wordt nog eens voorstelling gegeven. Jaarvergadering „Concordia". Onder voorzitterschap van dhr. J. Buma werd in het café van dhr. Jan van Gies deze jaarver gadering gehouden. Er waren behalve het Bestuur 26 donateurs en leden aanwezig. Notulen en jaarverslag gaven een relaas van de bijzonderste feiten welke in 1935 hadden plaats gehad. Het verslag van den penningmeester toonde een batig saldo van f 64. De kascommtssie bracht bij monde van dhr. A. Reedijk ver slag uit van hare bevindingen. Tot kascommissie 1936 werden aangewezen de h h Koevoets, J. Scheele en C. van den Berge, Volgde bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de h.h. J. Buma, A. 't Gilde en H. Diele- man. Met bijna algem. stemmen werden zij herkozen. In de va cature van dhr. Swets die had bedankt werd gekozen met 18 van de 32 uitgebrachte stemmen dhr. W. Antheunis, die deze be noeming aanvaardde Een be stuursvoorstel werd aangenomen, luidende dat gezien de financi- eele toestand der kas over 1935 geen rente zoude worden uitge keerd. Ook zouden dcor het Bestuur maatregelen worden ge troffen om een uitweg te zoeken om van dezen zwaren last te worden ontheven. Bij de om vraag werd door dhr. De Lozanne geïnformeerd of een vereeniging zooals „Concordia" bij het geven van uitvoeringen niet met eigen krachten voor den dag zoude kunnen komen. De voorzitter nam in dank deze opmerking aan en deelde mede dat het Bestuur deze plannen ook al had over wogen, doch een beetje bevreesd was hier aan te beginnen. Dhr. C. de Coninck informeerde welke de feestplannen van „Con cordia" zijn voor 1936 in verband met haar 50-jarig bestaan. De Voorz. deelde mede hierop niet te veel vooruit te willen loopen, doch kon wel zeggen, dat een commissie is benoemd uit V.V.V. en Concordia, dat tusschen beide vereenigingen overeenstemming is bereikt voor samenwerking. Deze commissie heeft zich reeds in verbinding gesteld met ver schillende instanties, dus dient te worden afgewacht. Hierna sloot de voorzitter de vergaderingna een wooid van dank te hebben gebracht aan allen die medehielpen om het muziekgezel schap aan uniformpetten te hel pen. Hij deed tevens mededee- ling dat morgen een muzikale wandeling zal worden gemaakt. Hij hoopte verder op een steeds toenemende groei er. bloei van Concordia. Gisteravond hield de chr. Jongelingsvereeniging „Waakt en Bidt" haar 16e jaarvergadering, die door een 200-tal personen werd bijgewoond. Na opening door ds. van Oeveren op de gebruikelijke wijze, werd een bijbel-inleiding gehouden over Joh. 1 1-18, ge volgd door een samenspraak voor 10 personen, getiteld „Uit de oude doos". Het jaarverslag, in den vorm van een samenspraak, oogstte veel bijval Voorts rele- veeren we nog een opstel „Eeie, wien eere toekomt" en een samen spraak „De verzoening" voor 10 personen. Te ongeveer midder nacht werd de geanimeerde bijeen komst door ds. Vai Oeveren gesloten. R K. Werklieden-vereeniging. Bovengenoemde organisatie hield gisteravond hare jaarverga dering op de bovenzaal van de Wed. Gilijamse, die door velen uit de r.k. arbeidersbeweging werd bijgewoond. De voorzdhr. R. v. d. Berg, gaf in 't kort weer de verlich tingen der R.K.W.V. in het afge- loopen jaar. Een extra woord wijdde spr. aan het fonds, „Hulp in nood". Het zeer uitvoerige jaarverslag van den secr., dhr. E P. Tieleman, gaf een overzicht der werkloosheid in onze ge meente. Spr. constateerde, dat concentratie en rationalisatie in de industrie voor velen een vloek is geworden. Verder releveerde hij o.a. de op initiatief der R K. W. V. in samenwerking met de chr. en moderne organisaties ge voerde actie tot verhooging van den loonnorm. lnplaats van een kinderkerstfeest, is d-tnaal een Kerstpakket aan werkloozen ge schonken ter waarde van f 1,50. Ook werd een krachtig plei dooi gevoerd het onlangs ge lichte filiaal der coöperatie „De Volharding" te steunen en geen inkoopen te doen in anti-arbeiders- gezinde groot-winkelbedrijven. Door de reisclub was een reis gemaakt naar de wereldtentoon- toonstelling in Brussel. Het le dental verminderde met 2, n 1. van 107 naar 105. Het jaarverslag van den penn, meldde aan contributie ontvangen f 548.90, uitgegeven f 582 47. Donateursgelden f9. De aftre dende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Het optre den van den Vlaamschen klucht zanger C. Bastelaere, die een 16-tal liederen voordroeg viel zeer in den smaak van 't publiek. Uitvoering. Voor een stampvolle zaal werd Dinsdag j.l. in het café van de Gez. Jacobs te Sluiskil de jaar- lijksche uitvoering gegeven van de Algemeene Zangvereeniging „Polihymia" met medewerking van de Orkestvereeniging „Onder ons" uit Terneuzen en de ballet- afdeeling van Selzaete. Het geheel stond onder leiding van den direc teur Aug. Eeckhout. Nadat de voorz. dhr. G H. Kooman een woord van welkom aan het aan wezige publiek had toegesproken, werd overgegaan tot het opvoeren van een Operette in 3 bedrijven getiteld „Een blije historie". Het zou ons te ver voeren de prestaties der spelers een voor een op te noemen. Laten we vol staan met de mededeeling, dat het publiek van deze succes operette, waarin allen hun beste beentje voorzetten, heeft genoten Hierna dankte de voorz. alle aanwezigen voor hun belangstel ling, waarna vele jongeren nog eenige uurtjes sleten op de dans vloer onder de klanken van „Schuttevaer" uit Terneuzen. Aanrtyding. Woensdag jl. is een zekere A M., handelsreiziger uit Rotterdam op den Rijksweg te Sluiskil door een zekere F. D. van Sluiskil wel ke met zijn rijwiel over dien weg reed aangereden, met het nood lottige gevolg, dat A. M. kwam te vallen en daardoor aan hoofd en schouders verwondingen be kwam. Na geneeskundige hulp te hebben ingeroepen is hij overge bracht naar het R.K. ziekenhuis te Sluiskil. Te Sint Anna ter Muiden is de ruim 88-jarige ongehuwde mej. Ameldt de „Midd. Crt.", gevonden in den regenbak, welke zich achter haar woning bevond. De toedracht der zaak zou de volgende zijnMej. A. woonde alleen in haar huis, doch kreeg 's avonds gezelschap van een nicht. Deze had reeds meer malen het plan geopperd bij haar t' blijven slapen, doch de tante weigerde dit. Ook wilde ze niet bij de oudeis van de nicht komen inwonen. Als de nicht's avonds naar huis ging, sloot ze zorg vuldig alle deuren af en nam dan den sleutel mee naar huis, waarna ze den volgenden morgen weer enkele hu shiudelijke bezig heden kwam doen, omdat tante moeilijk tei been was. Zoo ook op den bewusten morgen. Het meisje, dat zich van geen onraad bewust was, kwam zooals ge woonlijk de melk brengen naar haar tante, doch toen ze in huis kwam, zag noch hoorde ze deze. Nu begon ze overal te zoeken en kwam daarbij ook bij den regenbak waarin ze haar tante ontdekte. Hevig verschrikt waar schuwde zij de buren en als een loopend vuurtje ging de treurige mare door Sint Anna ter Muiden. De vraag houdt nu iedereen bezig, hoe de vrouw, naar buiten gekomen is, terwijl de deuren op slot waren. Men vermoedt, dat ze door het kelderraam is ge kropen en daarna naar den water put is gestrompeld; waarschijn lijk om water te putten en op deze wijze in den put gevallen is. Rnad van Arbeid. Bij Kon. besluit van 30Januari is met ingang van 1 Mei 1936 benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Rotterdam de heer M. J. Harts, ondergelijktijdige toekenning van eervol ontslag als voorzitter van den Raad van Arbeid te Middelburg. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen Een das, Wed. Heerspink, Wal straat. Een boodschaptasch, J. Bare man, Singelweg. Eon dameshandschoen, P. Ver straten, Singelweg. Een bos sleutels, A. Verschel ling, Nieuwendijk. Een zakdoek met eenig geld, Dirk Dieleman, Kijkuit K 48a. Predikbeurten te Axel. Voorm. 9V« ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post Catech. Zondag 7. Nam. 2 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 2 A. v. K., 28 j., slager te Ter Neuzen heeft hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Crisis-Zuivelbesluit is veroordeeld tot f 200 of 40 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het vet. H. J. C., 50 j, slager te Ter Neuzen, Sluiskil, tegen een von nis van den Kantonrechter, waarbij hij wegens eenzelfde overtreding is veroordeeld tot f 10 of 5 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van het vet. Faillissementen. Het faillissement vanJanPieter van Cadsand, landbouwer, wo nende te Axel, curator mejuffrouw Mr. A. Bolle te Middelburg, is geëindigd door een vonnis der Rechtbank na gedaan verzet, met eene uitkeering aan de concur rente schuldeischers van 10 pet. LAATSTE berichten. In den afgeloopen nacht is op de Wezer bij Bremen een van Rotterdam komend motorschip door een Britsch stoomschip aan gevaren en tot zinken gebracht, waarbij een 33-jarige schipper uit Groningen met zijn vrouw en twee nog jeugdige kinderen om het leven zijn gekomen. Wilt U een f(Jn Boterkoekje bij de koffie neemt dan proef met onderstaande soorten JAVAANTJES, SWEEP-STAKE, WEENER DESSERT, BOTERSPRITS, enzenz. a 16 eent per ons. Als extra reclame voor één kwartje. N.B. Zoo juist een uitgebreide sorteering BONBONS ont vangen, w.o. een ruime keuze DROSTE PAASCHE1TJES. Markt Tel. 73. A. F R E Y S E R, voordeeiigst adres Autoverhuur. Drieschouwen A 27, Tel. 124, Axel. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben eene bijeenkomst belegd van onderscheidene ver- keersinstellingen in Zeeland en daarbij belanghebbende Colleges en Personen uitgenoodigd op Vr(Jdag 20 Maart 1936, des na middags 2 uur, in het gebouw van het Provinciaal Bestuur, Abdij, Middelburg. Zij noodigen ieder, die be zwaren of verlangens heeft ten aanzien van het verkeer in en met Zeeland, uit, die tijdig vóór voornoemden datum schrif telijk te hunner kennis te brengen, Voor allen, die zulks doen, is de bijeenkomst tot het geven van nadere mondelinge toelichting, desverlangd, toegankelijk. De pers zal ter bijeenkomst worden toegelaten, Middelburg, 14 Februari 1930. ZONDAG 23 FEBR. 1936. Ned. Herv. Kerk.

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3