Brandspiritus Glycerin Je Adres ■•SCHAATSEN; SLeerwerboor s Schaatsen0 °De Goedkoope Winkel" Kct Woonhuis Eeo Huis met Schuurtje Prima Kachelblokjes Huisbijbel OPROEPING. VITA KALK J. C. VINK, Buitenland. Ingezonden Stukken. Advertentien Voor Uw Auto P. A. WONDERGEM Oplosbaar Damesverband. P. A. WONDERGEM. Kantoorvan W. A. OEN BOGGENOE te Axel, Nieuwstraat 80. Openbare Verkooping Op Vrijdag 14 Februari 1936, bij R. J. OE KRAKER. P. A. WONDERGEM. Een practische reeds brandden. Met een hevi- gen slag kwam zij op bet glazen dak terecht en viel er door de zwaarte dooi heen op den steenen vloer van dhr. Van Wijk. Alsof het nog niet erg genoeg was, zag men ook een 7-jarig jongetje dien doodensprong doen. Het echtpaar van Wyk, dat j uist wakker geworden was, snelde op het geraas van de ruiten toe en vond de slachtoflars in bun bloed liggen, gillend van snjj- bd brandwonden, die zy aan het gelaat en handen en voeten en over het geheele lichaam hadden bekomen. Zij werden zoo spoedig mogelijk naar het ziekenhuis vervoerd. Laaiende vlammenzee. Intusschen laaiden de vlammen steeds hooger op en vurige ton gen lekten uit de vensters, zoodat voor en achter, onder en boven, het geheele gebouw één vuurzee was. De brandweer was met groot materiaal ter plaatse gekomen en wierp met talrijke stralen geweldige watermassa's in den vuurpoel. De huizen brandden echter als lakkels. Het vuur, dat door het omvallen van een petroleum kachel op de eerste verdieping was ontstaaD, deelde zich binnen tien minutep mede aan de tweede en derde éiage en de vlieriDg. Binnen zeer korten tijd sloegen de vlammen uit alle 9 vensters aan de voorzijde en uit het dak. Doordat het vuur met zulk een groote snelheid om zich heen greep, is het acht bewoners niet mogelijk geweest een veilig heenkomen te zoeken. Zy moe ten een vreeselijken dood ge storven en levend verbrand zyn Drie volwassen personen en vyt kinderen zijn te midden vaD de laaieDde vlammen en zwarp, verstikkende rookwolken in dood aDgst Ue trappen van het perceei op en at gerend, niet wetend, waar in dit oude huis met z'n trapjes en trappen tusschen zolders en gangen een uitweg zou zyn te vinden Beneden loeiden de vlammen, de trap was reeds onbegaanbaar en de on gelukkigen trachtten via de vliering het dak te bereiken. Snel klommen de vlammen, de ongelukkigen vluchtten hooger en hooger, den dood tegemoet. De vliering zou hun laatste toevluchtsoord zijn, maar daar heelt het alles verterende vuur hen tenslotte ook bereikt. Daar, op die hoogste verdie ping moeten zy een vreeselyken dood hebben gevonden. Tegen vier uur, toen het blusschings- werk zoover was gevorderd, dat de brandweer eindelijk het per ceel kon binnendringen, werd de ontstellende ontdekking ge daan van rampzalige tooneelen, die zich daar in het vuur en den rook moeten hebben atgespeeld. Levend verbrand. Er liepen reeds geruchten, dat er nog menschen in het perceel geweest zouden zijn, men had kreten gehoord en schimmen voor de 'Tarnen gezien, die in doodsangst om hulp gebaarden. De brandweerlieden zouden zekerheid omtrent deze geruch ten brengen. Op de beide bo venste verdiepingen troffen zij al spoedig zes vreeselyk ver minkte en onherkenbaar ver koolde lijken aan, van 2 volwas eenen en 4 kinderen. Het was een vreeselyke aanblik. In een hoek van een der kamers lagen op en over elkaar de lichamen van drie menschen, vlak by het raam, waar nog even te voren de vlammen iu alle felheid waren uitgeslagen. Alle acht omgekomen slacht- offdrs waren onherkenbaar ver minkt. Volledige identificatie van de slachtoffers kon niet geschieden, omdat niemand wist hoeveel menschen in het verbrande per ceel woonden. Er wordt aan getwijleld of wel alle bewoners by den Burgerlijken Stand waren ingeschreven. De gewonden zjjn er zoo ern stig aan toe, dat zjj geen inlich tingen konden verstrekken, Aan de hand van een opgave, (Via vermist vt orden, kan men ongeveer bepalen, wie de ver moedelijke slachtoffers zijn. Aan de verkoolde lyken is echter geen enkel kenteeken te vinden, die deze vermoedens kunnen bevestigen Twee van de gezinnen in het noodlotshuis ziju op een vreese- lijke wijze getroffen. Van het gezin van Postema, die zwaar gewond in het zieken huis ligt, zijn de vrouw en 3 kinderen om het leven gekomen. Het gezin Eggermont heeft zijn 3 kinderen door den brand ver loren het achtste slachtoffer moet zyn de bewoner van de le verdieping, van der Weyden. Het is niet zeker, dat alle ge wonden, die in hei Binnengast huis verpleegd worden, zullen herstellen. De toestand van het 7-jarig knaapje Postema, die met de vrouw van Eggermont uit het venster sproug, is zeer ernstig. Het kind verkeert in levensge vaar. De toestand van Postema en Eggermont is niet direct levensgevaarlijk. Zy hebben beiden brandwonden aan gelaat, armen en beenen. De vrouw van Eggermont verkeert in een betrekkelijk gunstigen toestand, daar zij niet zoo ernstige brand wonden neeft gekregeD, terwijl tot dusverre geen breuken door baar val door het bovenlicht, zijn geconstateerd. De priestermoord. De moord op pastoor Liijens te Geis- teren houdt de gemoederen nog steeds bezig Niettegenstaande het nauwkeurige onderzoek, schijnt men nog slechts weinig te zijn gevorderd. De Officier van Jus titie te Den Bosch heeft zich in middels ook met de zaak bemoeit «n eenige personen verhoord. Intusschen heeft deze priester- moord tot gevolg gehad, dat de bevolking een permanente „pries terwacht" in het leven wil roe pen, ter bescherming van gees telijken, die de pastorie verlaten om stervenden bystand te ver leen* n. Baby ontvoerd. Groot op zien is ie Leuven (België) ge baard door de raadselacbtige ver dwijning van een pasgeboren kind uit een groote kraaminrich ting. Het verdwenen wicht is de slechts enkele dagen oude Jea- nine Onbelets. Des nachts wor den de kinaeren, volgens bet reglement der inrichting steeds in een aparte zaal te ruste ge legd, opdat de moeders ook wat kunnen slapen Omstreeks mid dernacht bemerkte dedienstdoen de zuster dezer dagen echter dat het bedje der kleine Jeanine leeg was. Zij sloeg onmiddellijk alarm doch Jeanine bleek spoorloos verdwenen. Het parket stelt thans een on derzoek in, tot dusver evenwel zonder eenig resultaat. Het kind je moet wel gestolen zijn, hoe wel bet wonderlijk mag heeten, dat geen der zusters iemand in het gebouw heeft gezien, die daarvan zou kunnen worden verdacht. Ook kunnen de radelooze ouders niemand aanwijzen die zich om de een of andere reden op hen zou willen wreken door hun kind te ontvoeren. Echtpaar en kind verbrand. Te Danziger-Werden by DaDZig is in een door 6 arbeidersge zinnen bewoond huis, in Trag- beim, brand ontstaan. De vlammen grepen snel om zich heen, zoodat in korten tyd het geheele gebouw in lichter laaie stond. Terwijl de overige bewoners zich tydig in veiligheid konden stellen, slaagde bet echt paar Ronschowski er niet meer in te vluchten. Man en vrouw, benevens hun kindje van zes maanden, kwamen in de vlam men om. Doodensprong. Eugene R. Wooasou, ae vice-president van de Railroad Credit Corpora tion te New-York, pleegae zelf moord door uit het raam van een 8ste verdieping te springen. Vallende trachtte de ongelukkige zich nog weer te redaen door een buis ta grepen, welke langs den gevel liep, maar de buis knapte af en Woodson viel. Men vond hem met een stuk buis ter lengte van 8 voet, dood op den grond. Bij een familietwist in het dorpje Ahrstedt bij Hildesheim Dtl) richtte een zekere Hans Wiering in zyn opwinding een revolver op zijn vader. Een jongere broer, Hellmutb, wierp zich tusschen de twistende huis- genooten en kreeg den kogel in zijn hoofd. Hij was op slag dood. De moordenaar is gearresteerd. Het bombartement van Dessié. Het hoofdbestuur van hetNe- derlandsche Roode Kruis deelt mede van dr. Winskel een tele gram te hebben ontvangen, waar bij werd medegedeeld, dat bij het bombardement van Dessié op 9 dezer de leden der Nederland- sche Roode Kruis Ambulance ODgedeerd en al het materiaal onbeschadigd is gebleven. Reuter meldt uit Addis Abeba Omtrent het bombardement van Dessié heeft de Abessijnsche re geering een officieel communiqué uitgegeven, waarin zij spreekt over een „opzettelijke poging" tot bombardeeren van de Neder landsche ambulance. Honderden bommen zoogaathetcommuni- qué verder werden op Dessié geworpen door zeven drie-moto- rige Caproni - bommenwerpers. Een persoon werd gedood, drie werden gewond. De eerste beide bommen waren „opzettelijk" ge richt op het Nederlandsche Roede Kruis en kwamen slechts op een afstand van eDkele meteis daar vandaan neer. Te Genève is een telegram van gelijken inhoud ontvangen. N. Rott. Crt. Sportnieuws. Sluiskil—Axel 1—4. Op een tengevolge van de vorst uiterst moeilijk te bespelen veld, zijn onze stadgenooten er Zondag in geslaagd met 4—1 te Sluiskil te winnen van de gelijknamige club. Veel fraais leverde deze wedstrijd niet op het was een glijden en vallen van je welste en goed geplaatste ballen zag men dan ook zelden. Op geluk kige wijze kwam Axel aan het eerste doelpunt, nadat de bal even tevoren reeds over de zijlijn was geweest. Niet minder for tuinlijk maakten de gastheeren echter gelijk, toen de Axelsche doelverdediger, uitloopende, den bal niet onder controle kon krijgen en deze in het leege doel werd geschoten. Kort voor de rust, die 5 minuten te vroeg inging, brachten de Oranjemannen den stand op 1—2. In de tweede helft was het spel er niet beter op geworden. Axel was meest aanvallend en nam de gelegenheid waar om uit een strafschop no. 3 te maken. Vele kansen om den voorsprong te vergrooten, deden zich nog voor, doch slechts één hiervan werd benut en daarmee de eind stand op 1—4 gebracht. Inmiddels kan de strijd om het kampioenschap nu weer spannend worden, daar Hulst buiten ver wachting op eigen terrein met 0 1 van Hoofdplaat verloor. Axel, Hulst en Hoofdplaat, die elkaar onderling nog eens moeten bekampen, hebben dan ook vrij wel nog gelijke kansen op den titel, zools uit onderstaand staatje blijkt. KON. NED VOETBALBOND Biljarten, De siand van de A B.C.-leden, lste klasse alhier is op 20 beur ten in 7 partijen als volgt P. Leunis 800 punten, J. de Coninck 800, A. Mattheeuws 727, P. Pladdet 508, C. van Bendegem 455, C. de Coninck 437, F. Groot- haert 337 cn j.j.det,oz«nne287, Het brood. Geachte Heer Redacteur, Hoewel zeer erkentelyk voor Uw waardeereud verslag over myn causerie: „Oas Dagelijksch Brood", zag ik toch gaarue het volgende daarby aansterkend Herhaaldelijk is door mij ook de idië<*le zijde van het onder werp aangeroerd en heb ik er den naaruk opgelegd, dat ons streven nimmer mag zijn „Ons brood alleen". Inzonderheid deed ik zulks na de pauze, toen U niet meer te genwoordig kondt zijn. Dit om niet den schijn te wekken, dat het aanwrijven van een tekort koming doel van mijn schryven zou zyn. Intusschen neemt een en ander niet weg, dat uit het geschrevene, gelijk het daar staat, maar al te gemakkelijk valt af te leiden, dat ik voren genoemd cardinaal punt ver meden of vergeten zou hebben, terwijl het tegendeel juist het geval is. Voorts hoop ik hartelijk, dat de uitdrukking „modern kapita listische stelsel", welke niet door my is gebezigd en dus geheel voor Uw rekening is, Diet zal worden misverstaan. Met dank voor Uw gastvrijheid Hoogachtend, VAN DIJK. Schoondyke, 8 2-'36. Naschrift van de Red.Wij bedoelden met dat „kapitalis tische stelsel" niets kwaads ook geen politiek. Maar het is de werkelykheid, die onzerzijds eeD keetje hard was uitgedrukt. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stukken, waarvan de schrijver ons niet bekend is, worden niet opgenomen. Het ingezonden epistel is bovendien te uitvoerig en niet van voldoende belang. Marktberichten. HULST, 10 Febr. 1936. v Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00 6,75, wintergerst 4,50—5,00 zomergerst 4,50—5,00, haver 6,— —6,50, erwten 7,50—8,75, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven- boonen 6,007,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,00 10,50, lijnzaad 6,50-8,50, blauw maanzaad 15,00—17,00 mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00 0,00. Rundvee aanvoer 7, verk. 4- Varkens 5, 3. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 2.90 De Burgemeester van AXEL roept alle vereenigingen (Voorzitter en Secretaris), dit daartoe willen medewerken op, om op Vrijdag 14 Februari 1936, des namiddags ten half acht ure ten Raadhuize te komen, ter bespreking van plannen voor eventueele herdenking van de inneming van Aiel in 1586 door Prins Manrits. Axel, 7 Februari 1936. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Ter Neuzen. Afgehaald kunnen worden de boekjes Loopende rekening tot en met nr. 400, de boekjes Spaarbank tot en met nr. 1800, mits ingeleverd vóór 4 Febr jl. Zij, die hun boekje(s) nog niet hebben ingeleverd, worden be leefd verzocht dit ten spoedigste te willen doen in het belang van een goede contröle vanwege het Bestuur der bank op de admini stratie. Ter Neszen, 7 Februari 1936. De Kassier, L. CH. WABEKE, tegen bevriezen - bij - voor alle soorten tegen lage prijzen J. Gr. MEIJER te Axel. jsraeggg"» Notaris FANOY te Axel, is voornemens krachtens art. 1223 B. W., in het café van Gez. Moerdijk te Zuid- dorpe, op DINSDAG 18 FEBRU ARI 1936, des namiddags 3 unr te verkoopen met Schuren, Erf en Tuin te Zuiüdorpe, Ratie, kad. scene B no 394 geheel en 1510 ged., samen groot 4 A. 54 c.A., eigen dom van CAM. d'HERT. Te aanvaarden bij de betaling. Betalen: 21 Maart 1936. Het ideaal voor dezen tijd Voor AXEL bij wegens vertrek. nam. 2 uur, zal ten verzoeke van dhr. ADR. SCHIEMAN Dzn. te Axel-Sassing, in het café van dhr. C. P. van Doeselaar aldaar, in het openbaar worden verkocht: en ERE te Axel-Sassing, kadaster sectie A no. 1126, groot 1 A. 95 c.A. Aanvaarding bij de betaling op 4 Maart 1936. hard hout tl. H. Vechouüers Gezonde dieren Vele successen. Aanbevelend, handig formaat, nette uitvoering, sterk en goedkoop vindt U bij Boekhandel, Competitiestand 3e klasse A. Hulst 11 9 0 2 48-8 18 Axel 10 7 1 2 49-12 15 Hoofdplaat 8 5 2 1 24-10 12 Sluiskil 7 2 2 3 16-21 6 Tern. 11 9 3 0 6 32-28 6 Oostburg 7 2 1 4 19-29 5 Breskens 6 1 2 3 12-17 4 Oranje 8 0 0 8 5-81 0

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3