BORS T-S IROOP Keciitszaken. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Advertentiën zigeuners gesignaleerd, o.a. nabij Wachtebeke en Lokeren, thans kan gemeld worden, dat deze weer verder zijn getrokken en we in deze buurt geen bezoek van die luidjes te wachten hebben. Evangeline Booth in Zeeland, Men schrijft aan de Mdb Crt. Vrijdag a.s. komt met de mail boot des namiddags half 5 uit Engeland te Vlissingen aan de generaal van het Leger des Heils Evangeline Booth, de energieke dochter van den edelen stichter William Booth. Heel Nederland ziet met groote belangstelling deze komst tegemoet. Zooveel mogelijk zullen alle Heilsoldaten uit Zeeland haar ont vangen op den ponton. Na het spelen van een legerbed, zullen een paar kinderen in Zeeuwsch costuum bloemen aanbieden,waar na een der Officieren der Zeeuw- sche corpsen de generaal zal toe spreken. De Generaal zal daarop kort antwoorden en de menigte zal haar dan de zegenbede toe zingen. De generaal reist dan met den mailtrein door naar Amsterdam, en zal daar des Zondags en des Maandags verschillende bijeen komsten leiden. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen. Een pakje inhoudende 4 mutsen, Ch. Ollebek, Julianastr. E 141. Een glacé heerenhandschoen, A. Sorber, Pr. Hendrikstr. E E 32. Bruine nieuwe rieten zetel, Kazerne Kon. Marechaussee. Arrond Rechtbank te Middelburg In de zitting van 24 Januari werden de volgende uitspraken gedaan L. A. S. d. W., 25 j., koopman te Hontenisse, werd wegens ver boden terugkeer veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. B. B., 50 j-, koopman te Sas van Gent, werd wegens venten zonder vergunning, veroord. tot tb of 3 dagen. A. d. R65 j., slager te Axel, beklaagd van overtreding der Vleeschkeuringswet, werd met bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter, ontslagen van rechtsvervolging. W. S., 30 jaar, graanhandelaar te Terneuzen, wegens oplichting en verduistering, 6 maanden ge vangenisstraf, waarvan 4 maan den voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en bijzondere voorwaarden. Belastingontduiking. Voor de Middelburgsche recht bank stond Woensdag terecht de 69 jarige arts J.de V. uit Zierikzee, wien onjuiste invulling van zijn aangiftebiljet voor de inkomsten en vermogensbelasting ten laste werd gelegd. Hij had opgegeven, dat zijn belastbaar zuiver inkomen over de jaren 1930, 1931, 1932 en 1933, resp. had bedragen: f9044, 18784, f8382 en f9148, terwijl het in werkelijkheid resp. pl.m. f 13.321, pl.m. f 12.556, pl.m. f 1.0.941 en pl.m. f 10.298 zou zijn geweest. Als vermogen gaf hij resp. over die jaren op f56.886, f59.817, f62.889 en 195-555, terwi]l dit resp. moest zijn pl.m. f 93 587, pl.m. t 95.711, pl.m. f 100 744 en pl.m. f 105.879. Voorts zou zijn gebleken, dat ook over de jaren voor 1930 (reeds van 1918 af) belasting werd ontdoken, doch hierop is geen verhaal meer. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. Nieuwenhuizen, advocaat te Zierikzee. Hij verklaarde o. m. geen verstand te hebben van boekhoudenals er een vergis sing in de opgaven heeft plaats gehad, zou dit met opzettelijk zijn gebeurd. De accountants, die een onder zoek instelden naar verdachte's boekhouding, als getuigen-des- kundigen gehoord, verklaarden echter, dat verdachte hen aanvan kelijk een ander debiteurenboek had overgelegd dan het oorspron kelijke, De officier van justitie sprak zijn waardeering uit over het uitgebrachte accountantsrapport. Wat de zaak zelf betreft, zegde spr., dat het verstandiger zou geweest zijn, indien verdachte maar volmondig had bekend. Zijp leugens liggen er dik op. Bij de vraag, welke straf den verdachte behoort te worden op gelegd, dient men in het oog te houden, dat ongeveer f4000 zal worden nagevorderd door de belastingadministratie. Daartegen over staat dat zeker f 9000 aan belasting is ontdoken, hetgeen dus voor verdachte een niet on belangrijk voordeel beteekent. Spr. eischte een gevangenisstraf van twee maanden. De verdediger van verdachte zeide, dat zijn cliënt een slacht offer is van wraakoefenibgen van de zijde van zijn zoon, die hem bij de belasting heeft aangebracht. Toegegeven moet worden, dat de boekhouding niet nauwkeurig was Het inkomen is z.i. lager geweest, dan de ambtenaren hebben vast gesteld. De eisch van het O M. acht de verdediger te hoog. Rekening dient te worden gehouden met de huiselijke omstandigheden van verdachte. Diens zoon verblijft in een gesticht en zijn vrouw is ziek. Die zoon heeft nu zijn zin en heeft zijn vader zooveel mo gelijk bemoeilijkt. De staat is schadeloos gesteld door dé na vordering. Verd. hoopte, dat de rechtbank een mildere straf zal opleggen. Mdb. Crt. Het aantal vrijwilligers bij den Bijz. Vrijw. Landstorm nam, naar het landstormblad meldt in 1935 toe met 1120, waardoor de B. V. L. (de korpsen motordienst, vaar- tuigendienst en spoorwegdienst inbegrepen) thans 84.296 vrijwil ligers telt. Het aantal aangesloten reserve- officieren breidde zich uit met 121 in totaal hebben zich 2473 reserve-officieren bij den B. V. L. verbonden. De sterkte der korpsen bedroeg in Friesland 5452, Groningen 3760, Drente 2860, Twente 4141, IJssel en Vollenhove 4141, Ve- luwe 1229, Veluwzoom 3647, Limburg 5928, de Meijerij 12214, W.-Brabant 2159, Zeeland 2801, Monden der Maas 838, Rotterdam 3169, Dordrecht 1978, Zuid-Hol land, West 6931Holt. Waterlinie 2636, Amsterdam 5114, Kenne- merland 1541, Alkmaar 3895, motordienst 7815, spoorwegdienst 1414, vaartuigendienst 633. Ernstige aanrijding Vrij dagavond reed een Lus van de Geldersche Tramweg Maatschap pij met matige snelheid in de richting Dieren, toen uit de tegenovergestelde richting met groote «nelheid een personen auto naderde, die plotseling be gon te slingeren en tegen de voorzijde van den bus botste. Door den schok brak een van de ruiten van den autobug waar door eenige meisjes licht werden gewond. De bestuurder van den per sonenauto en de persoon, die Daast hem zat waren bekneld geraakt en konden eerst uit den zwaargehavenden wagen worden gebaald, nadat de kap van den auto was weggenomen. De bestuurder, de heer L Lepper uit Ellecom, bleek tezyo overleden, de heer Harmsen uit Doesburg was ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Postwissel Vervalscht. Te Waddinxveen werd aan het post kantoor door een aldaar woonach tig stoffeerder een valsche post wissel ter incasso aangeboden. Het bleek dat de stoff eerder ech ter geheel te goeder trouw was. Hg had 100 noodig en een vriend van hem te Gouda wilde hem hier wel aan helpen tegen een provisie van 7.50. De post wissel bleek door den „vriend", een 22 jarigen kantoorbediende te Gouda te zijn vervalscht. Hg bad op deze wgze kans gezien op een gemakkelijke manier aan 7.50 te komen. Inmiddels werd deze oplichter gearresteerd, Vechtpartij. Te 033 ont- stond tusschen een viertal dron ken bezoekers van een logement ruzie, waarbij het tot eenformeele vechtpartij kwam. Een van het viertal, een ge- pensionneerd koloniaal uit Grave, werd hierbij een bloedende wonde aan het hooft toegebracht. De drie anderen verlieten hierop in een auto het logement, terwijl de getroffene even later naar buiten liep. Op korten afstand van het logement zakte hij echter ineen. Voorbijgangers droegeD hem in bpwusteloozen toestand een na burig caté binnen. Na hier door een dokter ver bonden te zijn, kon hij wederom naar het logement worden ver voerd. Door de Kon. Marechaussee te Oss is een onderzoek ingesteld. Militair vliegtuig neergestort. Aangaande het vliegongeluk bij het vliegveld Waalhaven te Rotterdam, waarvan we in ons vorig nummer in't kort melding maakten, wordt het volgende me degedeeld: Het toestel werd ge heel vernield en de beide inzit tenden werden op slag gedood. De omgekomenen zijn reserve luitenant E Segboer en de res,- luit. H. F. van Ernst, beide ruim 20 jaar oud. De machine, een Fokker C 4 verkenner, was des morgens vroeg van Soesterberg vertrok ken. Van het vliegveld Waalhaven zag men omstreeks half een 't vliegtuig naderen. Plotseling brak op groote hoogte een stuk van een vleugel af. Het vlieg tuig maakte een zwaai en smakte neer, De lgken der omgekome nen waren totaal verminkt. Arbeiders aan den nieuwen rijksweg Rotterdam Brielle, wa ren getuige van het ongeluk Zjj zagen het toestel op 5 a 600 m vliegen. Plotseling hoorden zij een knal en zagen zjj iets naar beneden komen. Zjj dachten eerst dat dit strooi biljetten waren, doch later bleken het stukjes triplex te zijn. Na den knal hebben de arbei ders nog gezien, dat het toestel nog eenigszins klom, maar enkele seconden daarna zagen zij den vleugel naar beneden storten, die vrijwel in zijn geheel op een stuk land terecht kwam. Na het afbreken van den vleugel schoot het toestel met zeer groote vaart schuin naar omlaag. Hei kwam terecht op een weiland, dicht bij een boerderij met zoo'n gewel digen knal, dat deze in wijden omtrek werd vernomen. De motor bleek drie meter diep in den grond gedrongen. Strenge winter. In de Noordeljjke Amerikaansche sta ten duurt de grimmige koude nog steeds voort BI jjkens de jongste opgaven zijn in de laatste drie dagen in 16 staten reeds 129 menschen tengevolge van de koude omgekomen. Minnesota, Noord Dakota, Illi nois en Iowa melden nog tem peraturen van 35 tot 49 graden Celsius vorst. In de Oosteljjke staten is de koude iets afgenomen, doch ook hier liggen nog tal van plaatsen geheel ingesneeuwd en afgesloten van de buitenwereld. Ook in Canada houdt de kou degolf nog steeds aan en de tem peratuur bedraagt ongeveer 20 gr. oDder nul. In Ontario is het leven op het platteland volkomen gedesorganiseerd door de sneeuw. De Niagara-waterval is geheel bevroren. Het plaatsje Port Franko aan het Huron-meer is geheel van de buitenwereld af gesloten als gevolg van een sneeuwstorm. De bewoners heb ben gebrek aan levensmiddelen. Botsing in de lucht. Bij het Amerikaansche vlootsteun- punt Pearl Harbour voor Hono- loeioe (Hawaï) zjju 2 bommen werpers, welke van een nachte Ijjke oefening terugkeerden met elkaar in botsing gekomen. De beide toestellen stortten van een hoogte van 300 M. brandend neer. Twee piloten kwamen daarbjj om het leven, terwjjl 4 personen zwaar gewoed werden, Nader wordt gemeld, dat bij de botsing 6 inzittenden werden ge dood. Slechts 2 konden zich met behulp hunner parachute redden. Iiijke bedelares. EeD be delares te Lucca (Itheeft op haar stertbed 250.000 lire ver maakt aan de congregatie pro paganda Fide", welke zorg draagt voor de katholieke missies. Te Geneva in den staat Indiana waren tweehonderd kin deren en zeven onderwijzers tij dens een noodweer in een afge legen schoolgebouw ingesneeuwd. De boereu hebben zich uren lang met schoppen een weg moe ten banen naar het schoolgebouw, waar zjj de kinderen verkleumd om de kacbel vondeu zitten. De laatste houtspaanders waren juist aan het verbranden. Zaterdagochtend, werd de auto van den varkenskoopman Van Messine. wonende te moese- lare, op den overweg van het Staatsspoor te Boezinge, door een trein uit Oostende gevat en uit eengeslagen. De moter van de auto lag op een honderdtal meter van de plaats van het ongeluk. De 70-jarige graandandelaar Vanhouphnes, te Iepereo, werd op slag gedood, terwijl de auto bestuurder zelf levensgevaarlijk werd gewond. De slager julien Brunet te Brugge kreeg 's avonds bezoek van een man, die hem vroeg of hij hem geen koord kon bezor gen, daar een pak van zijn rijwiel was losgeraakt en hij niet meer verder kon. De slager ging een touw halen, doch toen hij terug keerde zag hij een tweeden man in den winkel. De twee kerels sprongen naar den slager en duwden hem terug. Hij werd op een stoel gebonden en kreeg een prop in den mond, terwijl een der kerels een revolver te voorschijn haalde. Het huis werd afgezocht. Plotseling ging echter de electrische afkoeler var: de vleeschkast aan het werken. De twee booswichten schrokken en denkend dat er gevaar op daagde, sloegen zij op de vlucht. De slager werd uit zijn netelige positie gered door zijn broeder. Rotterdam, 22 Januari 1936. Geachte Heer Redacteur. Waarschijnlijk is door het zetdui- veltje één regel onduidelijk geworden. Er moest staan „Dat moet een feestweek worden in ons aller oud familie- H u i s". Dan is er nóg watEen heel voor naam iets: Waar moet het geld van daan komen voor zoo n historischen optocht Ik heb een antwoord Men plaatse poorten, met passende em blemen, binnen Axel, Dij al de toe gangswegen van buiten timmere bij elke poort een heel groote bus met het opschrift; „Vele kleintjes maken een groote ter bestrijding van de kosten. Tast in uw zak, alvorens binnen te gaan Wat bedoel ik met passende em blemen Komt men van de Sas sing dan Scheepvaart, in de Stationsstr. verkeer. (Tij dens het leven van wijlen dhr. J. Smies sprak men daar nog vaak van „De Poortein de Zeestraat wat van België binnenkomt; denneboom- pjes, enz. zelfs bezems, blauwsel, oblieën, Snoeksche almanak tusschen grootere zaken; natuurlijk vergroot in elk geval Handelsartikelen in- en uitvoer. Bij de R-K. kerk Land bouw en veeteelt. Natuurlijk laat ik hierbij alles over aan het in zicht en het oordeel van de eventu- ëeie Commissie uit vooraanstaande Axelaren. Het is maar een idéé van mij, hoe men geld zou kunnen binnenkrijgen. Dan heb ik nog een tweede middel; lk las in een plaatselijk blad, hoe in R'dam weer een oliebollendagin elkaar zal gezet worden, ten bate van het crisis-comité. Men moet dat lezen om te kunnen begrijpen wat voor het succes hier gedaan zal worden. En het wordt weer een groot succes Men droomt hier van een berg van 500.000 oliebollen, drie voor een dub beitje. Het is in die dagen voor Axel geen tijd voor oliebollen, maar wel de druiventijd. Is het bedoelde on aanzienlijke huis op de Markt dan afgebroken, dan kome er een reuzen- tent, waarin lieve verkoopsters, in Axelsch boerinnenkostuum de porties verkoopen. Kan het zoo niet, dan op verschillende ruime plaatsen binnen Axel tenten, waarin die smakelijke vrucht wordt verkocht, gepresenteerd op bordjes aan tafel tjes, maar alleen door bovenbedoelde verkoopsters. Men steunt dan tevens de nationale druiventeelt. Geachte Heer Redacteur, ik hoop U weder voor de plaatsing te mogen bedanken. Alleen mijn gevoel voor Axel en zijn bewoners dreef mij. Hoogachtend, j. BLANKERT, Willebrordusstr. 137 B. Rotterdam. Sportnieuws. Axel—Oranje 19—0. Het schijnt, dat het Sassche Oranje er zich dit seizoen enkel toe leent om de doelcijters der overige clubs wat op te knappen en te verstevigen, althans de rood- wit-blauw gestreepten gaan met groote regelmaat voort met dub bele cijfers te verliezen. Voor de winnaars hebben deze inmaak partijen natuurlijk niet de minste waarde, doch voor de Sassenaren oeteekenen ze een dringend S.O.S. Zondag was het ai heel erg met niet minder dan 190 zijn de voetballers uit Sas geslagen. Dat is een record-nederlaag nog zoo één en het aantal tegenpunten bedraagt 100! Het spreekt vanzelf, dat er voor dergelijke ontmoetingen weinig belangstelling bestaat en met de tegenpartij slechts zoo'n beetje den spot gedreven wordt. Marktberichten. AXEL, 25 jan. 1936. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringspnjs, rogge 6,25— 6,75, wintergcrst 4,75—5,00 zomergerst 4,75—5,—, haver 6,— —6,50, groene erwten 8,00— 8,50 bruine boonen 10,0011,25, duivenboonen 6,00—7,00, paar- denboonen 5,50—6,00, blauw- maanzaad 16,00—17,00, karwei- zaad 20,0021,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 6, 10,00. HULST, 27 Jan. 1936. Alhier warer^ de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00 6,75, wintergerst 4,00—4,50 zomergerst 4,00—4,50, haver 6,— 6,50, erwten 7,50-8,75, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven boonen 6,00—7,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,00 11,50, lijnzaad 5,75-8,50, blauw maanzaad 16,00—17,50, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 6, verk. 3. Varkens 13, 8. Boter per Kg. 1,50. •Eieren per 100 stuks 2,70 Onzen liarteljjken dank voor de vele oiijken van belangstelling, onder vonden bij mijn 80sten geboorte dag. J. VAN DIXHOORN en Famiiie. Axel, 28 Januari 1936. VEREENIGING voor Volken bond en Vrede. Afd. Ter Neuzen. Vergadering op Woensdag 29 Januari as., in Hotel „Centraal", Markt. Spreker: Mr. Dr. M. J. VAN DER FLIER van 's Graven- nage, over het onderwerp: „De Particuliere Wapenindustrie". Toegang vrij. Zij, die van uit Axel deze verg. wenschen te be zoeken, gelieven zich te wenden tot den correspondent te Axel, Markt C 4. TE KOOP: Winkelhuis en 2 nieuwe Huisjes. InlichtingenPrins Hendrik straat 48, Axel. Bij verkoudheid, alijm- of kinkhoest het middel. Fijne kwaliteit. Per fl. f0,4ö, f0 60 en f 1, Aanbevelend. C. DE FEUTER.0E HUM.il, Use!, i,<aaa8jMWif''i vTr if ii i i i ...i

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3