verschillende perceelen GROND, Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Buitenhuid. Bekendmakingen. Aangifte van Hengsten. tweejarigen of ouderen hengst Advtrtentièn Gedep. Staten hebben met ingang van 12 Jan. a.s. definitief benoemd tot voorzitter van het bestuur van het waterschap Hul ster en Axeler Ambacht den heer H. A. A. baron Collot d'Escury te Kloosterzande. Autobuseoncessie. Gedep. Staten hebben voldaan aan het verzoek van E. J. van Dorsselaer te Lamswaarde, ge meente Hontenisse van 9 Oct. j l. om vergunning tot het in werking houden van een autobusdienst le. van Kruispolderhaven naar Lamswaarde, uitsluitend op Zon dagen 2e. van Kruispolderhaven naar Hulst, uitsluitend op Maandagen 3e. van Lamswaarde naar de Nederlandsch-Belgische grens, uitsluitend op den eersten Don derdag van elke maand. Gedep. Stalen hebben daarbij overwogen, dat tegen de aanvrage van den adressant, voorzoover betreft de diensten Kruispolder haven-Hulst en Lamswaarde-Ne- derlandsch-Belgische grens, door de N.V. „Stoomtram Hulst-Wals oorden" bezwaren zijn ingediend, wijl tusschen Hoefkensdijk en de Nederlandsch-Belgische grens deze diensten hetzelfde traject volgen als de dienst St. Jansteen Hulst-Walsoorden, dagelijks en de dienst Walsoorden-Rijksgrens uitsluitend op Donderdagen, van de N.V. voornoemd dat de diensten Kruispolder haven-Hulst en Lamswaarde- Grens, waarvoor adressant op nieuw vergunning vraagt, reeds lang in exploitatie waren, voordat de N V. de exploitatie van hare beide hiervorengenoemde diensten ter hand nam dat, daargelaten, dat zoo al eenige dan toch nimmer een con currentie van beteekenis door de N.V. op het traject Hoefkensdijk- Hulst onderscheidenlijk Rijksgrens van de diensten van den adres sant zal worden ondervonden. Gedep. Staten in geen geval aan leiding vinden, de verdere ex ploitatie van reeds bestaande bus verbindingen ten behoeve van eerst veel later in exploitatie ge brachte diensten geheel of ge deeltelijk onmogelijk te maken dat ook op het verzoek van de vennootschap voornoemd om den adressant althans een verbod tot het vervoeren van reizigers in locaal verkeer op het traject Hoefkensdijk-Hulst onderschei denlijk Rijksgrens op te leggen, mitsdien niet kan worden inge gaan. Tabaksbelasting. Naar men ons mededeelt, be staat voor belanghebbenden ge legenheid het tabaksvergunnings recht ad f 5 tot 20 Januari e.k vrijwillig te voldoen. Onmiddellijk daarna zal worden overgegaan tot invordering langs wettelijken weg. Bij betaling per postwissel of giro moet het nummer der be staande vergunning worden ver meid. Gegireerd kan alleen wor den op postrekening 4914 van den Ontvanger der Accijnzen te Terneuzen. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen. Een rijwielbelastingmerk, veld wachter Griep. Een vulpen, P. Loof, Koestr. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 12 JAN. 1936. Ned. Herv. Kerk. Voort». 9llt ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post Catecti. Zondag 1. Nam. 2 Dezelfde. Tekst Rom. 8:23. Dinsdagavond half 7 Di. Jac. van Nes, Zendeling onder de Joden. Geref. Gemeente. Voorm. 9,30 ure Leeskerk, Nam. 2 O Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 7 Jau. De volgende personen werdeD veroordeeld L. B. 42 jaar en J. P. D., bei den te Ter Neuzen, wegens mis handeling, 15 b. s. 10 d C. D., 44 jaar, koopman Zuid dorpe, wegens verduistering van een paard, toebehoorende aan R. de Smet bij Zuiddorpe in Decem ber 1930, ot wel verduistering van het bedrag van/250.—dat hij van dat paard had ontvangen bij verkoop, 1 *maand voorwaar delijk met 3 jaar proefdjd en 45 schadevergoeding P. P., 48 jaar, koopman, Lei den, wegens beleediging van den belasting-ambtenaar J. van Mou- rik, te Sas van Gent, toen deze de medegevoerde goederen wil de visiteeren, /15 b s. 10 d. h. A K. v. T 61 jaar, liedjes zanger, zonder vaste woonplaats, wegens beleediging van den wachtmeester Koewacht toen de ze hem, als verdacht van over treding, wilde overbrengen naar een plaats van verhoor, /15 b. s. 10 d. h C. v. d. W., 21 jaar, tuinier, J P., 19 jaar, drukker en J. F. E., 25 jaar, allen Hulst, wegens beleediging, 20 b. s. 10 d. h. M. Th. van D huisvrouw van C. A., 36 jaar, Hulst, wegens be leediging, 15 b. s. 10 d. b. Advocaat gearresteerd. Op last van de justitie te Haarlem heeft de politie aldaar aangehou den een 39 jangen advocaat die ongeveer 10.000 heeft verduis terd. De aangehoudene was curator in een faillissement en had uit dien hoofde een bedrag van 10.000 onder zich. Doordat hij in moeilijke fiaancieele omstan digheden verkeerde is hij ertoe gekomen, het geld ten eigen bate te gebruiken. Toen het tijdstip naderde, waar op uitkeeringen aan de crediteu ren in het faillissement moesten geschieden, heeft de advocaat zich gewend tot den 62 jarigen makelaar M. en den 27 jarigen verzekeringsagent A A. J. M die een makelaarskantoor hadden te Haarlem- Hij verwachtte van hen financieele hulp, doch in plaats daarvan wisten de make laar en de verzekeringsagent op listige wijze een bedrag van 3500 in handen te krijgen, dat de advocaat van de 10 000 had overgehoudeu. Daar het huu be kend was, dat dit geld tot het ac tief in het faillissement behoorde, zijn ook zij wegeus heling aan gehouden en aan de justitie over gegeven. De advocaat, die een volledige bekentenis heett afge legd is eveneens in bewaring ge steld. Zaterdag is brand ontstaan in de tabriek van isolatiemateri aal, eternieplaten en isolatiewer- kec der firma Gebr. Kooy te En schede. Met geweldige snelheid grepen de vlammen om zich heen. De geheele fabriek, welke enkele jaren geleden gebouwd is, en een oppervlakte besloeg van 3000 vierkante meter, is uitge brand. Dame opgelicht. Een dame die op hei postkantoor te Utrecht geld had ontvangen en daarmede huiswaarts ging, werd onderweg aangesproken door een heer, die zeide, dat bij de uitreiking van het geld verzuimd was na te gaan, ot het bankpapier niet vervalscht was. Hij verzocht haar hem het geld even te geven, dan zou hij het onderzoeken. In goed vertrouwen gaf de dame den „controleur" een bank biljet van tien gulden. Het biljet werd tegen het licht gehou den en de controleur kwam tot de ontdekking, dat het valsch was. Do man scheurde het in tweeën en noodigde de dame uit, met hem naar het postkantoor te rug te gaan om het valsch bank biljet voor een echt te laten ver wisselen. Hij moest even met zijn tiets omrijden, omdat hij aan dezen kant van de gracht niet mocht fietsen Toen de dame aan het postkan toor kwam was van den man na tuurljjk niets te ontdekken. Roofoverval. Een drieste roofoverval heett plaats gehad in de hoeve van het echtpaar H. Mies, onder Roosendaal. Toen de vrouw zich naar buiten wilde begeven om de koffiekan schoon te maken, zag zij plotseling 4 mannen voor zich staan. Deze deden het voor komen ot zij een onderzoek naar smokkelwaar in stelden, doch toen de vrouw, wie dit verdacht voorkwam, de deur wilde sluiten, drongen zij haar terug en wierpen haar op den grond. Op haar hulpgeroep sprong de boer uit bed eu wilde zijn jachtgeweer grijpen. Dit werd hem verhinderd door 3 van de mannen, die binnendrongen en zich op hem wierpen. De vrouw werd door den vierden man bjj de keel gegrepen en met een revolver bedreigd. Spoadig verloor de boer onder de stompen en slagen bet bewust zijn, waarna hij door de onverlat en op zijn bed werd geworpen. Uit een kast werd een geld kistje gebaald, waarna de roovers de vlucht namen. De buit is niet groot, want behalve een klein be drag aan geld bevatte het kistje een spaarbankboekje van da boerenleenbank en eenige papie ren Y&n een kerkelijke leening. - Een auto met zes menschen te water gereden. Gisteravond omstreeks kwart over 7 is een auto uit Sliedrecht met zes per sonen die te Gorinchem aan een scbaaktornooi zouden deelnemeD, nabij de Vischbrug aldaar, waar men den auto wilde parkeeren, tijdens hevigen regen van de trappen, die daar een inham in den steilen kademuur vormen, in de haven gereden. Vier van de inzittenden konden gered wor den; twee zijn helaas verdronken. Ht zijn de ongeveer 26 jarige W. Hubner, die gehuwd is en vader vaD een kind en de 27- jarigen H. Romijn, ongehuwd, beiden uit Suedrecbt. De heer de Ruyter uit Hardinxveld had even ie voren den auto verlaten en had aangewezen, waar men kon parkeeren. Het scbaaktor nooi waaraan meer dan honderd personen zouden deelnemen, is voorloopig uitgesteld. De lijken van de slachtoffers zijn ongeveer kwart voor 10 opgehaald. Door de steilte van den kademuur kostte het veel moeite den auto op den wal te brengen. N. Rott. Crt. De beste tijd voor den natuur lijken slaap. Op grond van jarenlange onderzoekingen heett Professor Dr. Tbeodor Stockmann kunnen vaststellen dat de slaap, die voor middernacht wordt ge noten, voor het herstel der lichaamskrachten het nuttigste tff-ct heeft. Volgens Stockmann valt de tjjd die voor een natuur lijken slaap het meest geschikt is tusschen 's avonds 7 en 12 uur. Vier en een half uur slaap tus schen deze tijdstippen genoten, moeten voldoende worden ge acht, dat de slaper, ook na een zwaren en vermoeienden arbeid zich geheel uitgeslapen en ver kwikt gevoelt, en dat hjj zjjn werk met dezelfde frischheid kan hervatten, alsof hij tusschen an dere tijdstippen negen uur gesla pen zou hebben. In zijn beschouwing over deze aangelegenheid beroept Stok mann zich ook op bet overoude volksgeloof, volgens hetwelk aan den slaap vóór middernacht een dubbele waarde wordt toegekend. Wel werd deze meening steeds van verschillende kanten bestre den, docb in den laatsten tijd heb ben ook de onderzoekingen van andere geneesheeren deze uit spraak tot op zekere hoogte be veiligd) Of de menschheid zich echter voor het nemen vau de nacht rust aan andere tijden zal willen binden is iets, wat vooralsnog moeilijk valt aan te nemen. Doodensprong. Een baken de Broadwayactrice, Dolores Warde heeft in verband met een ongelukkige lietde een einde ge maakt aaa haar leven door uit de zestiende verdieping van een wolkenkrabber te springen. Een afschuwelijk proces. Uit Los Angeles komen berichten om'rent een proces, dat een hoogst onaangenamen indruk maakt. Een meisje van 21 jaar heeft een aanklacht ingediend en I een eisch tot schadeloosstelling tegen haar moeder. Zij wil 500 000 dollar als schadeloosstel ling voor een medische behan deling, die zij op last van haar moeder beeft moeteD ondergaan. Door deze behandeling een operatie was haar voorgoed de mogelijkheid ontnomen kinderen te krijgen. Haar moeder en de doktoren hadden haar verteld, dat het een blindedarmoperatie was De vader van dit meisje, eene juffrouw A. C. Hewitt, was dr. Peter Cooper Hewitt, en had een l fortuin van 10 000.000 dollar na gelaten. Trouwde de dochter en kwamen er kinderen, dan zou het grootste deel van die tien miljoen voor haar zijn. Sliert zij kinder loos. dan zou het geld aan de moe der komen. De doctoren, die hun medewerking verleenden, ver klaarden, dat het meisje zwak is van geestvermogeus en dat de moeder het recht had, de operatie te verlangen en te doen uitvoe ren. De advocaat die voor juf frouw Hewitt optreedt, ontkent deze bewering omtrent zwakke geestvermogens en verklaart, dat het meisje geheel normaal is, maar dat haar opvoeding ver waarloosd was. De moeder heet thans mevr. M. MacCarter. Ze is vijf maal getrouwd. Het laatste van de vjjf huwelijken, een jaar geleden gesloten is nog van kracht. Hewitt was gestorven, maar in de drie andere gevallen was het huwelijk door scheiding ontbonden. De zeer sterke Abessijnsche legermacht, die inmiddels weer eens laat zien, hoe knap het Abessijnsche commando strate gisch te werk weet te gaan, vormt op het oogenblik wel een zeer sterke bedreiging voor de Itali- aansche verbindingen. De situatie aan het Noordelijk front is dan ook zeer critiek voor de Italianen en het is wel aan geen twijfel onderhevig, dat de groote hoeveelheden nieuwe troe pen, die de laatste dagen naar Oost Afrika zijn vertrokken, daar zeer noodzakelijk zijn. In het Zuiden is de toestand minder duidelijk. Van den inval van Ras Desta in ltaliaansch Somaliland komen geen berichten meer. Wel meldt men thans.dat Desta er in geslaagd is een inval van de Italianen in de Abessijn sche provincie Sidamo, Noord westelijk van Dolo, tegen te hou den. De bedoeling van deze be richten zal wel zijn, om duidelijk te maken, dat Desta nog is, waar hij was, n.l. dertig kilometer Noordelijk van Dolo. Het agentschap Stefani publi ceert het volgende communiqué Het bericht over een bomoar- dement van de Egyptische Roode Kruis ambulance bij Dagaboer door ltaliaansche strijdkrachten wordt formeel tegengesproken door het ltaliaansche militaire opperbevel in Somaliland. Het bericht is volkomen ongegrond. Het opperbevel bevestigt echter, dat de Abessijnen misbruik ma ken van de teekens van het Roode Kruis. Sportnieuws. Een wonderdokter. Meer dan 1500 mannen, vrouwen en kin deren hebban te Patna in Britsch Indië het gezichts-vermogen teruggekregen na operalies door een oogarts, die gemiddeld 200 personen per dag behandelt. Dr. Matbra Das uit den Punjab heeft deze prestatie gedurende een week volgehouden. De patiëuien waren van heinde en verre gekomen, om zich door hem te laten behandelen. Honderden zijn verheugd over het terug gekregen geaichts vermogen naar hun gezin teruggekeerd. Vier Parijsche bandieten drongen de woning van een juwe lier binnen en beweerden „in naam der wet" een huiszoeking te moeten doen, daar de man werd beschuldigd van fraude met buitenlandsche deviezen. Toen hij heftig protesteerde, dreigden de zgn, politie-beambten hem te zullen boeien en arresteeren. Na bet onderzoek ziju de vle gels er met een waarde van 12000 francs aan juweelen vandoor ge gaan. De oorlog in Abessinië. Er heerscht aan het Noordelijk front een bijzonder hevige span ning. Ras lmmeroe heeft sterke afdeelingen naar het Noorden ge zonden. Deze troepen zijn de Takazze overgestoken en volgen thans het dal van de Mai Ueri. De rechtervleugel van deze troe pen wordt gesteund door troepen van Ras Seyuem. Op deze ma nier trekken twee sterke Abes sijnsche afdeelingen, die voortdu rend contact met elkander houden, in Noordwestelijke richting op. Tevens staan deze troepen in verbinding met de Abessijnsche troepen, die inderdaad wel een gedeelte van het Tembien-plateau heroverd blijken te hebben, en die thans ook weer verder op rukkem Zaamslagsche d mciub. Voor de eerste maal sinds hare oprichting zal de Zaamslagsche damclub Zwarl-Wit, vanwege hare aansluiting bij den Zeeuwscnen Dambonü, a.s. Dinsdag in com petitieverband uitkomen en wel te üostburg tegen het eerste 10- lal van den West Zeeuwsen Vlaam- schen Dambono, dat als een der voornaamste tientallen in de Ne- derlandsche damwereld bestem peld kan worden. Burgemeester en Wet- houders van AXEL maxen bekend, dat zij voornemens zijn op WOENSDAG 15 JANUARI 1936, des namiddags 7 uur, in liet Gymnastiek-lokaal der O. L. school te verpachten: gelegen in de Uude Wijk, nieuwe uitbreiding en nabij de Gasfabriek. Nadere inlichtingen bij den Gemeente-Opzichter, terwijl de voorwaarden der verpachting ter inzage liggen op de Gemeente- Secretarie. Axel, den 8 Januari 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. De Burgemeester van AXEL noodigt, ingevolge artikel 23 der Paaidenwet van 1918 (Staatsblad No. 419) eigenaars ot' houders van een uit, om ntervan vóór 1 Februari a s. aangifte te doen ter Secretarie dezer Gemeente. Axel, 3 Januari 1936. De Burgemeester, BLOK. Voor de talrijke en treffende bewijzen van deelneming bij het overlijden van onze gehelde Echtge .ooie, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, DIENGETJE MaRIJS, geb. DE KEQT, betuigen wij hiermede onzen op- rechten dank. Familie MARIJS, Anei, 10 Jan. 1936. li i i 'tiéA Op elke wond Purol

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 4