Axelsche Courant. DE GENEESKRACHTderKRVIDEM I 1»' SU flSSSP zooals ondermeer Drosem enAconitum, thans nog versterkt door toevoeging van maken tot s wereld beste hoestsiroop» £2 tegen Hoest Griep.Bronchitis, Asthma Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 79. Vrijdag 10 Januari 1936 buitenland. Burgerlijke Stand. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagavond. Redacteur-Uitgever J. C. VINK Axel. Tweede Idlad. De oodog In Abessinië Ondanks de vele groote woor den, waarmee de wereld is over stroomd van Italiaanschen kant om de expeditie in Oost-Afrika voor te stellen als een militaire wandeling naar Addis Abeba, wordt het geloof in de volstrekte Italiaansche overmacht hoe langer hoe meer geschokt. De aanvankelijke successen op het oorlogsterrein, welke werden behaald met behulp van het meest moderne krijgsmateriaal, tegen een vrijwel ongewapenden tegen stander, kunnen niet meer volledig worden gehandhaafd, nu de Abessinische weerstand is geor ganiseerd en de zwarte soldaten van den Negus in onderling ver band zijn overgegaan tot het voeren van een guerilla. De achterwaartsche verbindingen der Italianen worden elk moment bedreigd door een onzichtbaren tegenstander, die bij voorkeur de nachtelijke uren gebruikt voor het ondernemen van aanvallen in klein verband, teneinde aldus de Italianen in een staat van onzeker heid te brengen. Het zal ieder duidelijk zijn, dat daardoor de Italiaansche soldaten tot een graad van zenuwachtigheid worden ge bracht, welke aan het moreel van de troepen groote afbreuk moet doen. De natuurlijke bodemge steldheid van Abessin.ë vormt bovendien een afdoend beletsel voor een snellen opmarsch der Italianen, die aan hun tanks en andere gemotoriseerde strijdmid delen met veel hebben in een voor rijverkeer zoo ongeschikt terrein. En voorts is de, ook in dit ais droog geldend jaargetijde, gestadig aanhoudende regenval voor de Abessintërs een welkome bonegenoot, die de militaire ope raties aanzienlijk belemmert. Tengevolge van den ondervon den tegenstand in verschillende vormen, is de toestand voor de Italiaansche troepen in Abessimë op het oogenblik verre van be nijdenswaardig. De bij voorbaat door de regeering te Rome aan gekondigde overwinning, begint meer en meer op een nederlaag te lijken. De bevelvoering ziet zich immers reeds gedwongen een deel van het vroeger veroverde terrein prijs te geven, nog wel zonder dat de Abessinische hoofd macht reeds werkzaam is opge treden. Wanneer eenmaal de nieuwe regenperiode aanbreekt, zullen de Italianen het eerst recht hard te verantwoorden krijgen, aangezien de Abessiniërs dan juist in staat zullen zijn, hun volle krachten in te zetten. Het is volkomen begrijpelijk, dat deze omstandigheden, nog verergerd door de sancties van wege den Volkenbond, van invloed zijn op de houding der Italiaan sche regeering. Er zijn dan ook teekenen waar te nemen van ont spanning in den algemeenen toestand. De verlaging door de scheepsvei zekeringsmaatschappij en van de premie voor oorlogs risico in de Middellandsche Zee is een aanwijzing, dat er iets aan het veranderen en ook aan het verbeteren is in de onderlinge vernouding der staten. Als men tenminste niet te ver naar het Oosten kijkt. Gebrek aan eieren. In Duitschland is een nijpend gebrek aan eieren bemerkbaar, Wel is waar zijn de eieren voor de volksvoeding van niet zoo overwegend belang als de boter, maar niettemin is deze eieren schaarschte, vooral in verband met het feit, dat er ook te weinig HHBH Ol Aconitum vleesch op de markt komt, voor ruime kringen der bevolking een onaangenaam verschijnsel. De jacht op boter wordt thans afgewisseld door een jacht op eieren. De winkeliers moeten echter hun klanten, die om eieren komen, bijna altijd teleurstellen, aangezien zij van hun leveranciers slechts een minimaal aantal toe gewezen krijgen. De schaarschte aan eieren is eenerzijds het gevolg van een verminderden invoer en ander zijds een gevolg van het feit, dat te weinig deviezen beschikbaar worden gesteld voor den aankoop van buitenlandsche eieren. De consumptie van eieren is toege nomen omdat in vele huisgezin nen wegens de duurte of de schaarschte van vleesch meer eiergerechten worden klaarge maakt. Uit de eigen productie kan de Duitsche behoefte aan eieren op geen stukken na worden bevredigd. Om de Duitsche huisvrouwen zooveel mogelijk gerust te stellen wordt er van overheidswege op gewezen, dat binnenkort, als ten minste het weer zacht blijft, de productie van Duitsche eieren spoedig zal toenemen. Bovendien hoopt men dat zich ook de resul taten van de met verschillende eieren produceerende landen ge sloten overeenkomsten binnenkort merkbaar zullen worden en een verlichting van de markt te weeg zullen brengen, zoodat dan de verzorging der bevolking met eieren eenigszins normale vormen zal aannemen. (Tel.) Welvaart In Palestina. Er zijn enkele landen in de wereld, die niet of nauwelijks van crisis weten. Zuid-Afrika staat als betrekkelijk groote staat voor aan in de gebenedijde rij. De regeering werkt er met staatsbe grotingen, die telkens over schotten opleveren en de econo mische bedrijvigheid komt er handen tekort. Eenzelfde beeld vertoont Pale stina, waarheen de laatste jaren duizenden Joden verhuisd zijn. Palestina is bezig weer een Israë litisch rijk te wordende Ara bieren, die nog in de meerderheid zijn, zullen langzamerhand ver moedelijk door de Joden ver drongen worden. Hoe goed het Palestina met zijn tallooze nieuwe steden en nederzettingen gaat, moge blijken uit een nieuwjaarsrede, die de leider van de Anglo Palestina Bank, een Nederlander van af komst, dezer dagen gehouden heeft voor de Kamer van Koop handel te Jaffa. Wij zijn .enorm veel rijker" dan vijf jaar geleden, aldus de heer Hoofieu. De eco nomische bedrijvigheid heeft zich in luttelen tijd verveelvoudigd. Bijna overal komen handen tekort. In 1933 werden 4,7 millioen ton goederen naar Palestina ver scheept; in 1934 waren het er bijna 6 millioen ton en het afge- loopen jaar 7 millioen ton. Clinge. Gehuwd. 27 Dec. Rumoudus de Cock, 27 j. en Josephina Willaert, 22 j. Geboren. 1. Alois, z. van Gustaat van Laere en Magdalena Verstiggel. 3. Charles, z. van Jozef van Overmeir en Marie Willaert. 19. Alojjsius, z. van Tneodorus Praet en Irma Blejjen- berg. 26. Celina, d. van Pros per Verhoeve en Anna Deliën. Gustaaf, z. van Robert Geldmeyer en Martha van Geertruljj. Overleden, 21. Camile Mel- sen, 53 j., echtg. van Theophilis de Wilde. 29. Maria Pauwels, 74 j., wed. van Charles Zaman. Graauw. Geboren. 10 Dec. Theodorus, z. van Aloijsius van Immerseel en Henriette de Bak ker. 13. Albertus, z. van Char les de Burger en Irena Picavet. 16. BenDy, z. van Alphonsus Schelfhout en Anna Leeraert. 20. Omer, z. van Josephus de Smale en Maria Stevens. 21. Pharaïlda, d. van Josephus van Heije en Ursula Verbist. Overleden. 8. Petrus Phara- sijn, 7 j z. van Andreas en Malvina van Laar. 22. Anna de Rjjk, 76 j., echtg. van Pieter van Troost. Hoek. Ondertrouwd. 27 Dec. Johannes Lansen (van Neuzen), 27 j. en Catharina Buijze, 23 j. Geboren. 8. Pieter, z. van Pieter Durink en Elizabeth Op peneer. 9. Janna, d. van Pieter Botman en Maatje Bujjze. Overleden. 8. Esther Oppe neer, 49 j., echtg. van Adriaan Leys. 16. Johannes Dey, 33 j., echtg. van Cornelia Pypelink. Overslag. Hier hebben in de maand Dec. 1935 geen aangiften plaats gehad. Sas van Gent. Geboren. 26 Dec. Lisetta, d. van Petrus Schefter en Marie Saey. Lucia, d. van Albert Wauters en Made leine de Decker. Overleden. 25. Polidor de Groft, 68 j., echtg. van Maria de Bakker. Stoppeldijk. Geboren. 9 Dec. Plorent, z. van Emile Mel-Ver- meulen» Overleden. 7. Anna Rosier, 64 j., echtg. van Johannes Jacobs. Tor Neuzen. Gehuwd. 2 Jan. Cornells Hamelink, 28 j., gesch. van echt en Rachel van den Berge, 25 j. Geboren. 30 Dec. Pieter, z. van Pieter Dieleman en Klaartje Keus. 1 Jan. Johanna, d. van Levinus Scheele en Catbarina de Jonge. Cornelia, z. van Pieter Overbeeke en Cornelia de Zeeuw. 3. Nettie, d. van Pieter Janse en Maria Eggermont. Overleden. 29 Dec. Fjjgje Klaassen, 74 j., echtg. van Elias Oppeneer. 1 Jan. Maria Wie- land, 67 j., wed. van Tijs Vos. Zaamslag. Gehuwd. 12 Dec. Jacobus Drabbe, 27 j. en Eliza beth Verhelst, 25 j. 27. Antho- nie Versluys, 25 j. en Adriana Holman, 22 j. Geboren. 18. Magdalena, d. van Levinu3 de Zeeuw en Jan- neke Zegers. 27. Jacobus, z. van Willem Slabbekoorn en Adriana Poelman. 28. Cornelia, d. van Steven van Mam en Maria Boudeling. Overleden. 16. Frederik den Doelder, 1 mnd., z. van Jan en Victorina Groothaert. Loop der bevolking. Graauw. Geboren 38, geves tigd 73, overleden 27, vertrok ken 104. Bevolking op 31 Dec. 1934 1006 m., 911 vr., tot. 1917. Bevolking op 31 Dec. 1935 1003 m., 894 vr., tot. 1897, alzoo verminderd met 20 personen. Voltrokken huwelijken 19. Philippine. Geboren 19, ge vestigd 45, overleden 11, ver trokken 39. Bevolking op 31 Dec. 1934 563 m., 555 vr., tot. 1118. Bevolking op 31 Dec. 1935 568 m., 564 vr., tot. 1132, alzoo vermeerderd met 14 personen. Voltrokken huwelijken 14. Sas van Gent. Geboren 40, gevestigd 51, overleden 31, ver trokken 57. Bevolking op 31 Dec. 1934 1358 m., 1328 vr., tot. 2686. Bevolking op 31 Dec. 1935 1363 m., 1326 vr., tot. 2689, alzoo vermeerderd met 3 personen. Voltrokken huwelijken 29. Sas van Gont. Gevestigd G. van Gils, schilder, van Fijnaart. C. Verschorre, landarb., van Philippine. Vertrokken L. Michiels, loodgieter, naar Selzaete. St. Jansteen. Geboren 66, ge vestigd 169, overleden 38, ver trokken 162. Bevolking op 31 Dec. 1934 1825 m., 1704 vr., tot. 3529. Bevolking op 31 Dec. 1935 1859 m., 1705 vr., tot. 3564, alzoo vermeerderd met 35 personen. Voltrokken huwelijken 29. Ter Ncnzen. Geboren 201, gevestigd 566, overleden 107, vertrokken 504. Bevolking op 31 Dec. 1935 5590 m., 5529 vr., tot. 11119. Bevolking op 31 Dec. 1935 5685 m., 5590 vr., tot. 11275, alzoo vermeerderd met 156 per sonen. Voltrokken huwelijken 96, echtscheidingen 6. Ter Neuzen Gevestigd E. de Wit-v. Wijnsberghe, Middenstraat 79, van Philippine. J. F. de Lavoir, arb., Land- straat 9, van Sas van Gent. S. C. de Bree, rijksklerk, Van Steenbergenlaan 20, van Leiden, Vertrokken A. Missu, naar Zaamslag. W. Kayser-Boucherie, haar Vlissingen. M. Blok, naar Rhoon. C. van Daalen-Leunis, naar Sluis. E. M. Cleemput-de Njjs, naaf Sas van Gent. E. M. S. Lippens, dienstbode^ naar Clinge. A. Gombert, naar Utrecht. E. J. de Mul, dienstbode, naar Philippine, H. Groot, kantoorbediende) naar Ënkhuiaen. S, Buijtler, naar Ayereerst, RASTER Het geheim der verrassende werking van Abdijsiroop berust voor een groot deel op de vele daarin verwerkte „genees kruiden", waarvan de bijzondere genezende eigenschappen reeds in de oudheid bekend waren. Deze kruiden bevatten geneeskrachtige stoffen in hun natuurlijke samenstelling, waar door zij gemakkelijk door het lichaam kunnen worden opgenomen. Daardoor is hun werking snel en veelzijdig, zij schaden het gestel niet, daar zij geen sporen in het lichaam achter laten, in tegenstelling met de nieuwere z.g. „chemische" middelen. De schitterende werking van deze kruiden-siroop, die Abdij siroop is, wordt thans nog krachtig versterkt, nu Apotheker Dumonl op bijzondere wijze daaraan heeft toegevoegd de krachtig „hoest-bedwingende" stof„codeïne", zónder dat de natuurlijke werking der kruiden wordt verminderd. Integen deel, door deze gelukkige combinatie wordt zij nóg doeltref fender. Een betere samenstelling tegen aandoeningen der adem- halings-organen, de ondervinding zal het U oewijzen, is ondenk baar. Grijp dus vol vertrouwen naar„'s werelds bèslehoest-siroop". Verlaagde prijzen s f 0.75, f 1.25, f 2.-, f 3.50. Overal verkrijgbaar!

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3