id- ei m Dr. Max luwe SCHAAKSPEL 12 Woonhuizen V* Bioscoop Het Centrum. BOLERO. BI 1 9 I f I A I, HOFSTEEDJE 1 9 3 6. Reciitszaken. Gemengd Nieuws. Buitenland. Janna Maria de Putter, Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. Aangifte van Hengsten tweejarigen of ouderen hengs Advertentiën Opgave van nieuwe leerlingen aanst. WOENSDAG van 2 tot 4 uur bij Wed. 6ILIJAMSE, Hotel, Axel. J. C. VINK, Donderdag 23 Januari 1936, met Erven Diverse perceelen Bouwterrein Perceel Bouwterrein A. IJzebaart-v. d. Berge, De heer M. C. Fonteine, wachtmeester der Kon. Mare chaussee te Willemstad (N.-Br.) is met ingang van 1 Jan. 1936 bevorderd tot opperwachtmeester en wordt op 10 Jan. a.s. als zoo danig overgeplaatst naar Sluiskil, belast met het commando over de brigade aldaar. Pastoor A. G. Frnytier f Te Boschkapelle is overleden pastoor A. Q. Fruytier van de parochie van de H H. Petrus en Paulus aldaar. Pastoor Fruytier werd 7 Febr. 1880 te Hontenisse geboren en 9 Juni 1906 priester gewijd. Op 10 Aug. van dat jaar werd hij benoemd tot kapelaan te Eede, op 19 Sept. 1908 volgde zijn be noeming tot kapelaan te Qraauw en op 23 Jan. 1912 die tot kape laan te Breda. Van 1921 af was pastoor Fruy tier te Boschkapelle. Met ingang van 6 Jan. a.s. wordt de rijksveldwachter P. Schipper te Anna Jacobapolder verplaatst naar Zuiddorpe. De heer J. de Priester te 0.- en W.-Souburg heeft de be noeming tot lid van de Provin ciale Staten van Zeeland, ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Catshoek te Zierikzee (S.D.A P.), aangenomen. Qed. Staten van Zeeland hebben opnieuw benoemd tot lid van de Provinciale regelingscom missie voor de paardenfokkerij in Zeeland, de heeren J. J. Geluk te Noordgouwe en H. J. Aernoudts te Sluis. Voorm. 91/» ure Nam. 2 Predikbeurten te Axel. ZONDAG 5 JAN. 1936. Ned. Herv. Kerk. Ds. van Oeveien Dezelfde. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S Post Nam. 2 Ds. J. A. Vink, van Hoek. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Ds. A. Verhagen, van Middelburg, Nam. 2 Dezelfde. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 31 December werden de volgende personen veroordeeld C. L. V., 36 j., vlasser, Sint Jansteen, wegens mishandeling, f25 b. s. 10 d. h. J. v. d. B., 31 j., koopman, Clinge, idem. Fr. H 44 jvoddenkoopman, Clinge, wegens beleediging, f 10 b s. 5 d. h. J. v. d. H., 39 j-, reiziger, Rot terdam, wegens beleediging van M. Francke te Ter Neuzen, f 15 b. s. 10 cl. h. Scheepsbrand Het motor vrachtschip „Tara kan" van de Maatschappij Ne tierland, waarop nabij QuessaEt brand was uitgebroken, is be houden de haven vaD Plymouth binnengeloopen. Op order van de havenautoriteiten waren vier gleepbooten de „Tarakan" tege moet gevaren, doch het schip kon op eigeD kracht binnen komen. De bemanning is aan boord gebleven. Het schip vervoerde een la ding explosieve Btoffttn die on middellijk is gelost. Tevens werden maatregelen genomen om uitbreiding van dezen branc te voorkomen. Het vuur is uit gebroken in het boventusscnen- dek, geladen met stukgoederen (lucifers en automobielen). De „Tarakan" werd gebouwd ia 1930 en meet bruto 8193 re- gisterton. Het heeft een laad vermogen van 10.433 ton. In den afgeloopen zomer beeft bet schip verschillende reizen ge maakt met scholieren naar Noor- Wegen. Een zeer gevaarlijks omstan digheid was dat de „Tarakan" kisten met ontplofbare Btoften Vervoert. Het kruit is in een Ipeciaal afgesloten gedeelte in scbip geborgen, welk ge deelte zoo noodig onmiddellijk onder water kon worden gezet. Een sleepboot was uit Douarné uitgevaren om hulp te verleenen en ligt langszij de „Tarakan", evenals 3 sleepbooten met brand- blu8chapparaten. Gevreesd wordt dat de auto's en de verdere lading zijn be schadigd. De „Tarakan" had 90 ton springstof aan boord gedeeltelijk bestaande uit dynamiet, opge slagen in ruim 2 gevaarlijk dicht bij den brand. De luiken zullen niet worden geopend vóór alle springstoffen zijn verwijderd. Aan boord bevindt zich een aau- tal passagiers. Het schip heeft de reis naar latavia weer voortgezet. Vliegtuig in zee. Dinsdagavond is het vliegtu'g City of Khartoem" van de lm perial Airways, dat van MiraLelle op Kreta was vertrokken, nabij Alexandrië (Egypte) verongelukt, met 13 mau aan boord. De piloot Wilson is de eenig over levende. De vliegboot moet op slag zijn gezonken. De ramp is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat alle motoren afsloegen. De bemanning bestond uit vier personen, van wie slechts een der piloten gered is, nadat hij zes uur in het water had rondge dobberd. De man was volkomen uitgeput en zijn toestand is ern stig. Twee Britsche vliegers zijn bij Nairobi (Br. Indië) met hun toestel neergestort en gedood. De Fransche vlieger Klein, die bij het vliegongeluk te Wadi Halta in den Egyptischen Soedan gewond werd, is, evenals zijn metgezel Pharabad, overleden, De oorlog in Abessinië. De omsingeling van Makalle door de Abessiniërs wordt eiken dag nauwei, aldus wordt uit Addis Abeba gemeld. Het leger van Ras Mologhetto trekt vanuit het Zuid-Westen op, terwijl Ras Seyoem en Ras Kassa den vleugel van het Italiaansche leger op 100 K.M. afstand van den pas van Afgaga naar Abbi Addi aanvallen. Abessinische stammen zouden Abbi Addi bezet houden en zoodoende de Itali aansche verbindingen met Makalle kunnen bedreigen. De keizer heeft de ambulance bezocht van het Britsche Roode Kruis te Dessie, onder leiding van den Londenschen chirurg dr. André Nelly. De Negus gaf uiting aan de erkentelijkheid van Abessinië voor Groot-Brittannië Ambulance gebombardeerd. De regeering van Abessinië deelt mede, dat de Zweedsche Roode Kruis-ambulance door Itali aansche vliegtuigen aan het Zuid front is gebombardeerd, op 25 K.M. afstand van Bolo. Van het personeel werden negen Zweden gedood. Vanuit Stockholm is dit bericht bevestigd en werd nog geseind dat de leider der ambulance zoo zwaar was gewond, dat hij in een vliegtuig naar Abbis Abeba moest worden vervoerd. Ook kwamen 23 Abessiniërs er bij om het leven. De Zweedsche ambulance, die door de vliegtuigen is gebombar deerd bevond zich naar verder verluidt, op 30 K.M. afstand ten N.W. van Dolo. Het bombardement geschiedde door 10 vliegtuigen. Het kamp zou volledig zijn verwoest. De schade is nog niet nauwkeurig vastgesteld, doch in elk geval aanzienlijk. Volgens nauwkeurige inlichtingen waren er op de bewuste plaats geen troepen geconcentreerd. De Abes sinische regeering is bijeengeko men, waarschijnlijk om een pro testnota aan den Volkenbond op te stellen. Te Addis Abeba heerscht groote verontwaardiging Nader meldt men, dat de ge volgen van het bombardement (gelukkig) veel minder erg zijn dan eeist is geseind. Er zouden geen Zweden gedood zijn en slechts twee gewond. Men zal goed doen nadere berichten af te wachten. Het Italiaansche ministerie voor pers en propaganda heeft over het bombardement van de Zweedsche ambulance een commuiqué uitge geven en zegt o.m.Het bom bardement, dat heeft plaats gehad aan het Somalifront, wordt ge rechtvaardigd door het feit, dat twee Italiaansche vliegers, die Daggaboer hadden gebombar deerd, werden gedood en ont hoofd, waarna hun hoofden in triomf naar Harrar werden ge bracht. Ongetwijfeld hadden de taliaansche vliegtuigen niet tot doelwit de tenten van het Zweed sche Roode Kruis of van andere ambulances, hoewel iedereen weet, dat de Abessinische chefs er een toevlucht zoeken, zoodra taliaansche vliegtuigen verschij nen. Zoo de Heere wil, f-| hoopt Wed. van J. Naeije, op Maandag 6 Januari haar 80sten geboortedag te her denken. m Dat zij nog lang gespaard moge blijven, is de wensch van Haar dankbare Kinderen Axel, Oudewijk F 11. Gedurende de maand December. Axel. Gehuwd. 5. Alphon- 8us Maria de Nijs, 27 j., jm. (van Koewacht) en Elisabeth de Witte, 20 j., jd. 12 Jan Adri aan Quaak, 25 j., jm. (van IJzendijke) en Johanna Levina den Hamer, 25 j., jd. Geboren. 6. Johannes Her- manus, z. van Cornelis Fran- ciscus Petrus Maria de Rooij en Oatharina Maria Lamberdina Lucaa. 8. Leuntje, d. van Aar- nout Bakker en Janneke van Dixhoorn. 9. Neeltje Suzanna, d. van Cornelis Geelhoedt en Francina den Exter. Elizabeth Debora, d. van Cornelis van Ëendegem en Suzanna Cornelia Hamelink. 12. Erna Gerarda Maria, d. van Aloise Joseph van Overloop en Maria Louisa Mar tens. 21. Janna Maria, d. van Jacobus Jan van Langevelde en Wilhelmina Bakker. 22. Chris- tiane Irma Roberfe, d. van Paul Henri Marvin en Angèle Victoire Marie Verstraeten. 26. Cornelis Anthonie, z. van Cornelis Aatho- nie Hoogstraate en Clara de Visser. Overleden. 4. Geertruida de Vos, 28 j., d. van Marinus en Elizabeth Kolijn. 6. Daniël Hamelink, 21 j., ougeh. z. van Pieter en Maria Jansen. 21. Abraham Njjssen, 3 m., z. van Adriaan en Jacomina de Mul. 27. Diengetje de Regt, 61 j., echtg. van Pieter Dingeman Marijs. Crisis-publicatiën. Crisis- Mededeeling. Vanwege de L. C O. v. Zeeland zullen aan de bij haar bekende telers van suikerbieten en aard appelen aanvraagformulieren wor den gezonden ter verkrijging van suikerbieten- respectievelijk teelt vergunning voor het teelijaar 1936 Zij, die op 6 Januari 1936 geen formulier voor suikerbieten en op 13 Januari 1936 geen formulier voor aardappelen hebben ont vangen, kunnen dit aanvragen bij de L. C. O. v. Zeeland te Goes of bij hun districts-secretaris. Bedoelde formulieren moeten onderscheidenlijk op lSJannari 1936 en 25 Januari 1936 in het bezit z(jn van de L. C O. v Zeeland. Voor het telen van niet meer dan 10 aren aardappelen, andere dan vroege aardappelen, wordt voor 1936 geen teeltvergunning vereischt. De Landbouw Crisis-Organisatie voor Zeeland. De Burgemeester van AXEL noodigt, ingevolge artikel 23 der Paardenwet van 1918 (Staatsblad No. 419) eigenaars of houders van een uit, om hiervan vóór 1 Februar a.s. aangifte te doen ter Secretarie dezer Gemeente» Axel, 3 Januari 1936. De Burgemceiter, BLOK WILLY PEGG1TA v. D. VOET kreeg vandaag een lief broertje, HENK JAN. 9e Heer en Mevrouw v. D. VOET- DE Hullu. Paramaribo, 3 Jan. '36. Kerkplein 1-3 5. Met wederkeerigen gelukwensch, bedan ken de Heer en Mevrouw BUM- Meerburg Snarenberg hartelijk voor de ontvangen Nieuwjaars- wenschen. De Heer en Mevrouw FANOY zeggen met we derkeerigen gelukwensch vrien delijk dank voor de ontvangen Nteuwjaarswenschen. Ds. en Mevr. VAN OEVEREN betuigen hun hartelljken dank voor de gelukwenschen bij de jaarwisse ling ontvangen en bieden weder- keerig aan allen hun geluk wenschen aan. De Heer en Mevrouw OGGEL-Sijpkens zeg gen hartelijk dank voor de ont vangen gelukwenschen. Axel, 2 Jan. 1936. Dankbaar voor de vele gelukwenschen bij de in trede van het jaar 1936, wenschen de Heer en Mevrouw POST-van Wijngaarden allen vrienden en bekenden wederkeerig een geze gend Nieuwjaar. De Heer en Mevrouw DE PUTTER-Belger be tuigen hun hartelljken dank voor de ontvangen Nteuwjaarswen schen, met wederkeerigen heil- groet. Axel, 2 Januari 1936. De Heer en Mevrouw VAN DER ZWAN Bom bedanken met wederkeerige ge lukwensch hartelijk voor de ontvangen Nieuwjaarswenschen. Inleiding tot het Prijs f 0,45. Boekh. Notaris FANOY te Axel is voornemens ten verzoeke van de Fam. P. HAAK- Dieleman te Axel, op nam. l1/» «nr in het café van Mej. de Wed. Gilijamse publiek te verkoopen te Axel, Weststraat, Kaaiwal, Oude Stad en Oudenweg. te Axel, aan de nieuw aangelegde Oranjestraat. te Axel, Oudenweg. te Zaamslag, Veer, groot 3,60,15 H.A. (8 gem. 24 roe), verhuurd aan dhr. L. A. de Mul tot 3C Sept. 1940 voor f350,— per jaar. Te aanvaarden in genot huur bij de betaling. Betalen: 29 Februari 1936. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. Wij gaan voort met onze goedkoope prijzen. Zaterdag geven wij deze arti kelen voor 10 cent i l1/, p. Zeep 10 ct. 5 p. Soda 10 2J/s p- Zout 10 2 pakjes Gloor 10 2 pakjes Edelweis 10 2 groote stukken Zeep 10 1 pak Bakmeel 10 1 pond Stijfsel 10 1 pond Vermicelli 10 V» p. mooie Rozijnen 10 4 vel Schuurlinnen 10 3 rol Closetpapier 10 1 pond Erwten 10 1 p. bruine Boonen 10 1 bus Sardines 10 1 bus Tomaten 10 2 p. Beschuit 10 2 pak Lucifers 10 2 pak Maizena 10 2 flesschen Azijnextract 10 1 pond Vijgen 10 1 flesch Borstsiroop 10 I1/» ons Koekjes 10 1 p. beste Rijst 10 Lu de hand te koop: Een Woonhuis, staande te Schapenbout. Te bevragen bij M. VAN DOESELAAR, Kerkdreef. ic& Zaterdag 4 en Maandag 6 Januari om 8 uur Twee schitterende Paramount-films. Eerste Hoofdnummer: Een film met spanning, climax en kostbare monteering, maaf bovenal met suggestieve muziek en fascineerende dansen. Als tweede de spannende Cowboy-film Naar de beroemde roman van ZANE GREY. Seed verzorgd bijwerk. (Zie verder plakbiljettirt), Koestraat D 99. Ja, dat Is een heele zorg, Wat dia vuil maken in een dagl Een geluk dat Edelweiss bestaat. In een ommezien heb ik de wasch brandschoon in de kast. Je kunt er kinder goed zoo prachtig mee wasschen en een groot pak kost maar 5 cent. CENT N.V.Zssptatiriek*/b.Oa Haas v.Brero. Apeldoon

Axelsche Courant | 1936 | | pagina 3