PUBOL Kerstfeest Fröbelschool. Gevestigd JOH. W. KALHORN Wilt U een flescb goede Wijn of Advocaat Gevnlde Soesjes. versch geslachte Konijnen. verschs Koekjes! Kaas Crakers (Verkade) Wijnen Kruidenierswaren inkel GezslscliapsDBlen PIT Humoristische Scheurkalender Sig&rea sa Cigarillos „Vroolijk Kerstfeest" KERSTLOOPER Bi bijMoMllfi <f. YlüïC Room, Mokka en Slagroom, va'n Edelweiss A. VAN MAALE, Wijn- en Sigarenhandel H. J. DE JONGE. J. VKKSTKATEN-BOER Advertentiën. te AXEL: J. C. VAN LU1JK. Morgen ons 's Zaterdagsch reclame-koekje 2 ons voor 1 kwartje. onduleeren en knippen. voor de aanstaande Feestdagen J. VERSTRATEN-BOER. Voor de a.s. Feestdagen Uw Adres D. DE BLAAIJ, gedeelte Magazijn Dam- en Schaakborden, Damschijven, Schaakstukken, Enkele en Dubbele Domino's, Dobbelsteenen, ook voor pachtspel Lotto's, Kwartet, Halma, Mensch erger je niet, Voetbalspel Vraag en Antwoord, Tafeltennis, Arlequins, Ganzeborden, Speelkaarten, enz. cadeau. in alle prijzen. Voor Fijne VLEESCHWAREN naar A.N W.B.-Avond. De propaganda avonden resp. te Sas van Gent, Axel en Hulst gehouden, mogen geslaagd h^eten. Vooral te Axel was er een zeer bevredigende opkomst, toen Bur gemeester Blok met een hartelijk woord van welkom dhr. H. Ran ters van den Haag als vertegen woordiger van den Kon. Ned. Toeristenbond inleidde. Ook uit de omgeving zagen we tal van belangstellenden en merk ten we o.m. op de Burgemeester van Zaamslag, dhr. S. van Hoeve. Dhr. Ranters dankte zeer hof felijk den burgemeester voor zijn medewerking in de voorberei ding van dezen avond en het publiek voor de opkomst, om daarna in vlot tempo en opge wekte stemming een opsomming te geven-van wat de Algemeene Nederlandsche Wielrijdersbond was, en is geworden. Opgericht met een paar men seden is het ledental nu 100 000 Dit ledental zegt eigenlijk niet half zooveel als de groote be- teekenis die de A.N.W.B. is voor ons land en volk en die duide lijk uitkwam door het gesproken woord, de tentoonstelling van kaarten en palen voor het ver keer op den weg en tenslotte door de filmvertooning. De A.N. W.B is geworden een nationale instelling op elk gebied van toerisme en zelfs een sociale instelling, vereerd niet alleen met het praedicaat „Koninklijke", maar zelfs met het lidmaatschap van H.M. de Koningin en de Prinses, die als ieder gewoon lid hun contributie bijdragen. De Bondswegwijzers, de pad denstoelen, richtingsborden en waarschuwingsborden, de reis gidsen en kaarten, de actie voor verbetering van wegen te land en te water, voor bruggen, voor opheffing van tollen en hinder lijke verkeersbelemmeringen, voor wijziging van hinderlijke verkeersvoorschriften, voor natuur bescherming, voor verkeersveilig heid, de schoolkaarten, enz. enz., dat alles behoort tot het A.N.W. B.-werk en is voor alle wegge bruikers en alle toeristen van evenveel beteekenis. De reisinlichtingen en reisplan nen en voor buitenlandsche tochten daarenboven de onmis bare grensdocumenten, die hij verschaft, geven den toerist een bron van genot en gemak. We veinamen o.a., dat er in 1934 voor het verkeer naar het buitenland 125000 grensdocu menten zijn afgegeven. En zoo kunnen we verschillende cijfers meer geven. Het is echter on doenlijk om op te sommen wat de Bond doet, en we zijn zelfs overtuigd, dat als dhr. Kanters daarover een uur vertelde, dat inderdaad nog slechts een glo baal overzicht is geweest. Bij wijze van hulde werd ge- applaudiseerd, toen spr. mede deelde, dat de heer E. Bergsma, die bij den aanvang voor één jaar als voorzitter zeide te wil len fungeeren, dit nu 51 jaar doet op voorbeeldige wijze, on danks zijn 73-jarigen leeftijd. Het slot van den avond was amusante, aantrekkelijke film, vo1 afwisseling van natuur schoon, toerisme in eiken vorm, stedenschoon in binnen- en bui tenland, gegevens voor reizen, wenken, enz., enz. Kortom het was een genotvolle, leerzame propaganda avond voor den A.N W B. Wie dezen Bond steunt door zijn lidmaatschap, werkt zonder twijfel mede aan een groot, goed en mooi werk, „dat staat als een rots in de bran ding der tijden." Gisteren werd in „HetGul den Vlies" alhier ten overstaan van dhr. M. J. van den Berg, aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Prins Hendrik straat. Ingeschreven werd als volgt: Metselwerk: J. de Wael, Axel f 1826, J. A. Lensen, Axel, f 1825, A. J. de Visser, Zaamslag, f 1725, R. Wiemeersch, Axel f 1720, J. F. Strijdonck, Hulst f 1710, J. C. de Vos, Zaamslag f 1600, J van de Velde, Zaamslag f 1590, P. van Alten, Axel f 1575, Jac. Hough, Zaamslag f 1575, A. J Lensen, £aams!a$ f 1537, Timmerwerk: A. D. Kaijser, Zaamslag f 1475, P. Apers, Zuid- dorpe f 1466, L. W. Hamelink, Zaamslag f 1450, F. van den Berg, Axel f 1437, J. van den Broeke, Axel f 1320, A. de Zeeuw, Axel j f1319, J. Wisse, Axel f1300, Gebr. van Kerckhoven, Klooster- zande f 1260, K. Dieleman, Zaam slag f 1260, A. A. Dieleman, idem f 1258, J. A. Butler, Axel, f 1235. Schilderwerk: B. Knieriem, Axel f426, D. Riemens, Zaam slag f404, J. Hermans, Bosch- kapelle f394, W. A. de Jonge, Axel f390, R. Apers, Zuiddorpe f387, L. Wisse—Galle, Zaamslag f385, C. Haak, Zaamslag f372. LoodgieterswerkAlb. Mei, Axel f 293, Gebr. van Rijn f 287. Electrich lichtW. Ruitenburg, Axel f59, H. W. Hough, Zaam slag f 49,50. De gunning is aangehouden. Ruwe Huid Ruwe Handen) Tot onderwijzeres aan de R K. School te Sluiskil is benoemd mej. Van Hecke, onderwijzeres aan de R.K. School te Axel. Duivensport. De afdeeling van den Ned. Alg. Bond van postduivenliefhebbers hield ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een provinciale tentoonstelling te Goes. Er waren 330 inzendingen, en zeer van goede kwaliteit. Onder de prijswinners is de eenige uit Z.-Vlaanderen J. Sijs te Axel, met 9e prijs voor jonge duiven. Bij K B. is herbenoemd tot burgemeester van Stoppeldijk de heer J. Truijman. Hengstenkenring. De verplichte hengstenkeurin- gen zullen woiden gehouden op 29 Januari te Kattendijke om 1 uur, 30 Januari te Hulst om 9 uur en te Axel om 1,30 uur en 31 Janu ari te Oostburg om 9 uur. De centrale hengstenkeuring zal worden gehouden te Goes op 13 Februari. Maandagavond werd te Oostburg een lezing gehouden van de N.S.B. door den leider dier organisatie, dhr. A. A. Mussert, voor circa 250 toehoorders, w.o. eenige Vlamingen. De spreker behandelde den strijd, die de N.S.B. heeft door te maken, becritiseerde de andere partijen en laakte de houding der regeering inzake crisis-maatrege len, het alg. stemrecht, de demo cratie en het militairisme. Uit St. Jansteen. Maaqdag 16 December viel in de vlasfabriek van den heer Van Helsland een ernstig ongeluk voor. De arbeider A. van Dorse- laer van St. Jansteen, die mede hielp braken, wilde, vermoede lijk in der haast, nog een knoop losmaken, terwijl het vlas aan het schuiven was en geraakte daaibij met de rechterhand tus- schen de walzen met het nood lottig gevolg, dat hem een lid van den duim en de twee voorste vingers werden afgerukt. Hij werd ter verpleging in het liefdehuis te Hulst opgenomen. Woensdag 19 December ongeveer 10 uur waren werklie den bij de tricotagefabriek van den heer Bockstael op den tragel onder de gemeente St. Jansteen met een bok een zware ijzeren plaat aan het ophijschen. Door nog onbekende oorzaak ging de bok omver, zoodat ieder een goed heenkomen zocht. De 17-jarige werkman van Hove uit Hulst, die ook meehielp, sprong den weg op. Juist reed de auto bus van Wauters, die een gere- gelden dienst Hulst—St. Nico- laas onderhoudt, de plaats van het ongeval voorbij met het nood lottig gevolg dat van Hove werd aangereden. Hij werd door hulp vaardige handen de fabriek bin nengedragen. Hij klaagde over pijn in den schouder en in den rug. Dokter van Lierop uit Hulst verleende de eerssts hulp, Met een ziekenwagen uit Terneuzen werd hij naar het liefdehuis te Hulst gebracht. Daar be bestuurder van de bus nog probeerde een aanrijding te voorkomen, reed de bus tegen een boom, waarbij de linker lantaarn werd vernield en de bus nog verdere schade bekwam. Niemand der inzittenden werd gekwetst en kwamen met den schrik vrij. Daar alles zich zoo vlug afspeelde, kon niemand zich herinneren, wat er juist gebeurd was. Ook de gladheid van den weg kan hier een rol gespeeld hebben. Later hebben wij nog verne men, dat het ongeluk, dat zich in den beginne zeer ernstig liet aanzien, nog al gunstig kan ver- loopen. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachter ver melde adressen. Een bos sleutels, C N.Jansen van Rosendaal, Oudewijk. Een. rijwielbelastingmerk, M. J. van den Berg, Markt C 6. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 22 DEC. 1935. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/, ure Nam. 2 Ds. van Oeveren Ds. Dronkars, van Kloott :rzande. Gtref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Nam. 2 Ds. J. S. Post Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 2 Ondergeteekenden, allen leden van 't Bestuur der FröDelschool te Axel, zijn gaarne bereid giften in ontvangst te nemen, om de leerlingen dier school een üors tfeest te schenken. Door ongesteldheid van Mej. Van Hoeve zal dit feest met gewaardeerde medewerking van 't Bestuur der Herv. Zondags school alhier in de Herv. Kerk gehouden worden. A. ESSELBRUGGE. A. J. HOL. A. VAN 'T HOFF. G. S. BLANKERT. M. DE KRIJGER. Arts. Huize „Wilhelmina", Zeestraat. Spreekuren: 1-2 en 6-7 n.m TELEFOON 120. aan billijken prijs, koopt ze dan bij Iets fijns voor weinig geld. Banketbakkerij De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor Op verzoek aan huis te ont bieden. F. C. DE JONGE, Qedip. Kapster. Prins Hendrikstraat EE 1. VERKRIJGBAAR Aanbevelend, Qroote sorteering Frou Frou per half pond 12 ct. Kerstkransjes, idem 15 Per blik a 3 pond 85 Goudhartjes per half pond 15 Brusselsche Kermis, idem 15 Chocolade Rio, idem 25 Ovaalijes, idem 25 Vanille Batons, idem 25 K L.M. Wafels, idem 15 Roseta, idem 15 Knappertjes, idem 15 Suikerkransjes, idem 22 Theekransjes, idem 22 Amandelkransjes, idem 24 Sneeuwklokjes, idem 25 Sneeuwblaadjes, idem 35 Fijne Fondants, idem 25 Janhagels, idem 25 per bus 45 ct. En vele betere soorten. (Qroote sorteering). Kruideniersbedrijf, AXEL. Aan hetzelfde adres ie huur: voor alle doeleinden. TE AXEL is ruim gesorteerd in als: (25) WALSTRA AT C 12 AXEL. Van af heden tot zoolang de voorraad strekt geven wij aan ieder kooper van 2 flesschen Wijn, een liter Port, een pot Boeren jongens, Boerenmeisjes, of een flesch Advocaat of Likeur een prachtige Ook Uw adres voor PRIMA RUND- EN VARKENSVLEESCH Kerkstraat B 77 AXEL Telefoon No 3 viert U met een Zeer voordeel! g. CENTJ zou het precies gaan als metEdelweiss zeeppoeder. Dezelfde goede kwaliteit die 14 cent heeft gekost koopt U nu voor 5 cent per groot pak. A.V.Zeepfabriek v/b. De Haas &v.Brero, Apeldoorn

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3