REFLEX-WAS V. V. V. - Axol. (jeinengd JNieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Colportage-Boekhandel Ds. Jan Scharpstraat 10, Axel. Donderdag 19 December, aanbesteden Het bouwen van een WOONHUIS, Polder BEOOSTEN- en BEWESTENBLIJ. 100.000 K.G. Lessinische Macadam 2/4 REFLEX C. de Feijter-de Hullu, - - - dat de meeste maatschappijen te laat hun bedrijfspoliliek hebben veranderd. Een ander lid erkende, dat bijna elk trambedrijf ten doode is opgeschreven, toch moet het voorstel geaccepteerd worden, want anders helpt het Rijk even min. Juist voor het vrachtvervoer zou opheffing heel erg zijn. Er is reeds zooveel afgeschreven, dat op de lijnen en het rollend ma teriaal slechts f 5000 per km meer drukt. De saneeringscommissie sprak dan ook niet van slordig beheer, maar wel van een zwa- ren druk van concurrentie e.d. Voor de aandeelhouders wordt de positie ook met 85 pet. ver zwakt en verminderd en voor de obligatiehouders de aflossingsmo gelijkheid zeer beperkt en de rente teruggebracht van 5 op 2,5 pet., intusschen zijn aandeelen en obli- gatie's meer verstrekt in den vorm van geldbelegging, terwijl voor schotten meer worden verstrekt uit 'n oogpunt van algemeen be lang. Als aandeelhouders en obliga tiehouders niet met het voorstel tot reorganisatie accoord gaan, dan komt het geheele'plan te vervallen en komt alsook de pro vincie opnieuw vrij te staan. Ook als het reorganisatieplan tot stand is gekomen, is een fusie met „Breskens—Maldegem" nog zeer goed mogelijk. In hun antwoord op het alge meen verslag deelen Gcd. Staten nog mede, als voorwaarde te willen opnemen, dat in de toe komst een vertegenwoordiger der Provincie zitting heeft in den Raad van Commissarissen. Te Haamstede heeft een groo- te brauct gewoed in de cichorei- tabriek van de N V, De Kapel aan de Hooge Zoom. De brand die was ontslaan op een droog zolder vermoedelijk door zelt- ontbrandiug, breidde zich uit. De brandweer kon niet verbiu deren dat het gebouw een prooi der vlammen werd. De scnade wordt uoor verzekering gtdekt. Te Rotterdam werden se dert October tai van valsche rijks daaluers m omloop gebraent. De poutie heelt er meer dan 150 in beslag genomen en het geluk ge had bet complot, dat er zich mee bezig meid te arresteeren. Een speelhol. Een gewiaague inval is te Den Haag door een groot aamal recnercheurs en eenige iuspec- teurs gedaan in het Caté van D. Koppe, in een zijstraat van de Ëueknorstsiraat. Het was bekend, dat in dit caté gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. De spelers kwamen daartoe bijeen in een acnter het café gelegen woonkamer, die door een klein omnenplaatsje van de Zaak is gescueiuen. In weerwil van den uitkijkpost is net de poutie gelukt het calé binnen te vallen, terwijl allen aan het spelen waren. In totaal waren 35 personen in het calé aanwezig, die voor het meeren- deel ia clubjes aan taielijes zaten. Er werd uitsluitend kaart ge speeld, een zoogenaamd bank- spel, dat ouder nazard valt. In een aneuii arrestanten wagens werden ue 34 Qezoekers beuevens de kastelein naar net politiebureau overgebraent. In uicnie drommen stond het publiek voor het calé, waaruit telkens maar weer bezoekers in de arresiantenwagena werden geladen. Relletjes te Amsterdam. Bij de volksvoorstelling van „De Beul" in den Stadsschouw- ourg te Amsterdam nebben ern stige ordeverstoringen plaats go nad, lu het begin van de opvoering was net neel rustig in de zaal, maar het was bekend, dat een giooi aautal N.S.B-ers op alle rangeu aanwezig waren. In den toop van nel eerste gedeelte van ue voorstelling werd dooi een viertal aanwezigen geprotesteerd (vgeu godsdieüsuge uuiatiugeu. Het viertal werd door de politie onmiddellijk verwijderd Tot aan de pauze kon de voorstelling daarop rustig voortgang vinden. Na de pauze brak plotseling een waar tumult op alle raugen los. Van stinkbommen werd zells gebruik gemaakt. Langzaam werd ecfcter door gespeeld, terwijl de politie met kracht tegen de herriemakers oy- trad, Wie niet goedschiks wilde heengaao, maakte kennis met den gummiknuppel. Zoo werd onge veer een tweehonderdtal perso nen verwijderd, zoowel uit loges en de parterre als uit hooger ge legen rangen. Het stuk is tot bet eind toe gespeeld. Bij het verlaten van den schouw burg werden valerlandsche lie deren aangeheven. Te Heusden heeft een zwa re brand gewoed, die de boer derij van den landbouwer H. B. geheel verwoestte. De brand, die uitbrak in een schuur, vond in de opgeslagen voorraden hooi en stroo gretig voedsel. De brand weer verscheen zeer laat en aan blusschen viel toen niet meer te denken. Het vee werd gered door hulpvaardige buren. Het 7 jarig zoontje, dat toen de brand uitbrak, bij zijn vader in de schuur vertoefde kreeg zul ke ernstige brandwonden aan het gelaat, dat bij naar het zieken huis moest worden overgebracht. De vrouw van dhr. B., die met het jongste kind op den arm uit het brandende huis was gevlucht raakte verblind door den rook zoodat zij in de voor de boerde rij loopende sloot viel. Zy kon echter spoedig door omstanders op het droge worden gebracht. Verzekering dekt de schade. Oplichters. Zaterdag deed de politie een inval bij de Nederlandsche E-i- compte Bank te Amsterdam De bestuurder, die tijdelijk; verbleef te Blaricum, werd van zyn bed gelicht en overgebracht naar het hoofdpolitiebureau. Alle boeken van de back, de inhoud van de brandkast en de kluis werden in beslag genomen en naar het hoofdbureau over gebracht. De flollandsche Escompte- Bank dreef vooral premie-zaken in België en Frankrijk. Men ging als volgt te werk in België en Frankrijk reisden agenten de steden en dorpen af na voorat hun aanstaande slacht offers gedurende enkelen tijd beursberichten te hebben toege zonden. Deze beursberichten wa ren natuurlijk niet betrouwbaar. De inzake beursverhandelin gen weinig ervaren menschen lieten zich door de agenten be wegen hun geld te plaatsen ln bepaalde effecten. De zaken wer den dan schriftelijk ot telefonisch overgemaakt aan het hoofdkan toor te Amsterdam doch van de uitvoering kwam gewoonlijk niets in huis. Verscheidene personen in Bel gië zouden efl -eten in onderpand hebben gegeven, en zijn die thaüs kwijt. Bedragen van 300.000 tot 400.000 tr. worden genoemd. De Rotterdamsche politie heeft dezer dagen vijf vrouwen gearresteerd en in bewaring ge steld, verdacht van beroovingvan een bedrag van 160 ten na- deele van den Duitschen schip per V., met wien zy eentge uren zeer gezellig in eenige cafés en danslokalen op Katendrecbt had den doorgebracht. De groove be zorgdheid, die de naaste omge ving voor den schipper koester de (de man was in drie dagen niet boven water gekomen) heb ben geleid tot ontdekking van de berooving en arrestatie van de vrouwen, waaronder twee minderjarige meisjes waren, Vier duoden bfj botsing. Op den Wieringer betonweg heeft tus8Cben Hypolitushoef en Den Oever een ernstig auto-on geluk plaats gehad, waarbij vier personen om het leven zijn ge komen en vier ernstig eewond. Waarschijnlijk, tengevolge van dn gladheid, slipte plotseling de autQi van de» beer H. A. van Garven, uit Z ist. De bestuurder verloor de maebt over het stuur waardoor de auto in botsing kwam met een auto die over den afsluitdijk uit Friesland kwam, en bestuurd werd door den 31- jarigen Zeilstra, die met zes pas sagiers uit Sfoteu (Fr.) was ver trokken. Deze wagen 8*06 - over den kop en kwam in een langs den weg loopeDde sloot terecht Drie der inzittenden werden levenloos te voorschijn gebracht. In den auto, die de botsing veroorzaakte, zaten vier personen Een hunner werd bij de aanrij ding op slag gedood terwijl de overigen werden gewond. Vier personen, een vrouw en drie mannen, moesten naar het ziekenhuis te Den Helder worden overgebracht. Hun toestand is zeer ernstig Rare visite. Naby Zwammerdam is een vrachtauto uit Culemborg in botsing gekomen met een grooten tractor met aangaogwagen, waar op 10,000 Kg. kalk in zakken werd vervoerd. De vrachtauto maakte een heelen slag om, waarna beide wagens tegen de woning van den timmerman de Bruyn terecht kwamen. De voorgevel van dit huis werd totaal ingedrukt. De tractor kwam in de voorkamer tereehr, doch gelukkig werd niemand gewond. De beide chauffeurs kwamen er zonder noemens waardig letsel af. Te Den Haag stak een brievenbesteller een postwissel, waarop een klein bedrag was gestort, in de bus van een woning en vervolgde daarna zijn route. Toevallig stond de bewoonster van het huis, voor wie de post wissel bestemd was, achter het gordijn voor bet raam. Zij zag direct daarop dat een jongeman, nadat hij naar alle kanten had uitgekeken, behoedzaam haar deur naderde. Een oogenblik later was de man erin geslaagd den zoo juist bezorgden post wissel uit de bus te peuteren, waarna hy zicb, voordat de be woonster van haar verbazing bekomen was, yliugs uit de voeten maakte. De bestolene stelde zich tele Ionisch met de politie in veibin ding, wie zij een uitvoerige be schrijving gat van hetgeen zij gezien had. Bovendien kon zij opgeven boe groot het bedrag was der posiwissel, evenals den naam van den alzender. Daar door werd de taak der politie aanmerkelijk verlicht. Deze stelde zich met het hoofdkantoor in verbinding, die daarop de ambtenaren op de hoogte bracht Nauwelijks was een ambtenaar werkzaam aan bet bijpostkantoor op het Prins Hendrikplein op de hoogte gesteld, toen de diel daar voor het loket verscheen. Zonder dat men den man iets liet merken, werd de politie gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen en den man arresteerde. Het bleek de 23-jarige niet werklooze chauffeur J. H. v. D. te zyn. De jongeman legde een volledige bekentenis al. De rechtbank te Praag (Tsj -Slow.) heeft vonnis geveld in een spionnage-affaire ten gun ste van Duitschland, welke met gesloten deuren werd behandeld De hoofdbeklaagde, Anna Die nel, bijgenaamd de „Matahari van Eger", werd veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Negen an dere beklaagden ontvingen straf fen, varieerend lusschen 6 en jaar gevangenis. De Italiaansche regeering heeft den Kerstboom uit de lta liaansche huizen verbannen. Niet alleen mogen er gedurende de komende feestdagen geen Kerst boomen in Italiaansche gezinnen prijken, doch de almachtige fas cistische partij-secretaris heeft tevens een decreet uitgevaardigd waarbij de plaatselijke autoriteiten de opdracht krijgen, er voor te zorgen, dat in de beboschte dis tricten geen boomen worden ge kapt, en verder te verhinderen, dat Kerstboomen op de markten te koop worden aangeboden. Hij voegt hieiaan toe, dat hij sedert 1931 heeft getracht „deze uit het buitenland geïmporteerde ge woonte om er Kerstboomen op na te houden" uit te roeien. Hontenisse. Gehuwd. 8 Nov. Victor de Paepe, 27 j. en Ma- delaine Daelman, 24 j 12. Edu- ardus de Maat, 31 j. en Josepba ^assaert, 30 j. GeboreD. 2. Elvira, d. van Josehus Dankaart en Josephien ioussen. 9. Josephus, z. van Petrus Rottier en Maria Kegels. Overleden. 9. Petrus Neete- son, 92 j eebtg. van Fratgoise franse, weduwn. van Cornelia de Zwart. 10. Johannes Joos- ten, 75 j eebtg. van Catbarina Rerakien. 12. Carolus Martens, 4 j., weduwn. van Anna Buis. Sas van Gent. Ondertrouwd. 21 Nov. Augustinus Lammens, 57 j en Ctoülde de Ridder, 48 j. Geboren. 15. Eaphemia, d. van uowig Slock en Virgenie Mo- bach. Overleden. 23. Petrus Wau- ters. 87 j. Ter Neuzen. Gehuwd 21 Nov. Marinus de Feyter, 25j. en Maria iense, 22 j. 28 Willem Jur- riens (van Axel), 25 j en Caro lina Mannaert, 23 j. Johannes üeeusen, 26 j. en Julma van Waes, 24 j. Geboren 15 Fredericus, z. van Petrus O.tjes en Lisa Cor- nelissens. 16 Leendert, z. vaD Willem de Blaaij en Catharina tteertens. 17. Pieternella, d. van Kryn Dees en Jannetje Ze- gers. Pieter, z van Gijsbrecht Geelhoedt en Maria de Schepper Frieda, d. van Josephus van der Poel en Irma Gatle. 21. Cor nelia, d. van Mattheus Vroegop en Pieternella de Zwarte. 24. Johan, z van Koop Drop en Klaasje Haasjes. 27. Pieternella, d. van Jacobus de Smit en Levina Witte. 29. Petrus, z. van Aar- nout Eekman en Jacomina Rie- mens. Overleden. 16. Cijia Jonk man, 77 j echtg. van David van Koeveringen. 17. Petrus Ver- bruggen, 23 j., z. van Josephus en Marguerita Suij, (te Koewacht) 18. Elisabeth Wilhelm, 74 jaar, echtg. van Mariuus de Feyter. 23. Erancina de Sordt, 82 jaar, echtg. van Jan van Minnen Marktberichten. AXEL, 7 Dcc. 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren -in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,50- 7,—, wintergerst 4,50—4,75 zomergerst 4,50—4,75, haver 6, 6,25, groene erwten 7,75— 8,25 bruine boonen 11,00—12,—, duivenboonen 6,00—6,50, pa^r- denboonen 5 25—5,75, blauw maanzaad 16,00—18,00, karwei zaad 20,00—21,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 6,— —10,00. HULST, 9 Dec. 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00—7,00, wintergerst 4,50—5,00 zomergerst 4,50—5,00, haver 6,— —6,50, erwten 7,50—8,50, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven boonen 6,00—7,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,00 12,00, lijnzaad 5,00—7,00 blauw maanzaad 17,00—18,00 mosterdzaad 00,00— 00,00, kool zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 13,verk. 8. Varkens 21, 14. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 4,50 AI degenen, die iets te vorderen hebben van bovengenoemde ver eeniging, in verband met het St. licolaasfeest en de gehouden winkelweek, gelieven hunne reke ningen in te zenden vóór Zater dag 14 December bij den Pen ningmeester, dhr. A. van Sabben, <aaiwal. Eventueele klachten, de winkel week betreffende, gelieve men schriftelijk in te zenden bij der Secretaris, dhr. A. P. Esselbruoge ^oordstraat. De Voorzitter, A. VAN MAALE. Wij geven hypotheken lot 90 pet. van oe waarde ad 1 procent. Geeft Uw adres op en wij komen U aan huis bezoeken. Gratis inlichtingen bij J. DE REGT, Vlooswijkstr. 36, Neuzen. Heden geopend t Komt U eens zien naar onze Bijbels en Kerkboeken. Beleefd aanbevelend, J, DAVIDSE. Ondergeteekende zal namens zijn opdracht zever op des nam. 4 uur, in het hötel De Lozanne in perceelen, in combinatie van perceelen, of in massa aan de Prins Hendrikstraat. Bestek en teekening lï fl.50, bij den bouwkundige, M. J. VAN DEN BERG, Markt C 6, Axel. Het Bestuur van den polder BE OOSTEN- en BEWESTENBLIJ vraagt prtysopgaaf voor de leve ring van te leveren aan den Langeweg op nader aan te wijzen plaatsen. Inschrijvingsbiljetten bij den Dijkgraaf, den heer P. J J. Vael te St Jansteen A 91, vóór of op 13 DFC. 1935 Levering uiterlijk 14 dagen na de gunning. Het gewicht te bepa len over de weegbrug. Weegloon voor rekening des polders. Het Bestuur voornoemd, P. J. J. VAEL, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. De ideale WRIJFWAS in Uw woning. moet slechts heel dun worden opgebracht en is daarom voor- deeliger, omdat de prijs ook niet hooger is. Verkrijgbaar bij Kerkdreef 91, AXEL. ii ri'iH^ a "toelieBoeli Poema Kwee 3oelie Woelie Glori Dee Deze scboone negersprauk blinkt wat vreemd maar toch wel leuk. Kindje, goed onthouden hoor. Wie goed bleekt, bleekt met Öneeuwwitgloor. •SST* A

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3