-fttëSNl Mliiii en LIPPEN Jimijd Üvrni kou Binnenland. lay Gemengd Nieuws. Rechtszaken. wel goed zullen keuren, als het mocht worden aangenomen. Het college is niet voor vermindering van inkomsten te vinden. Het voorstel Fanoy wordt nu aangenomen met 7 tegen 6 st. Tegen dhrn. Oggel, P. van Ben- degem, van de Bitt, de Jonge, de Ruijter en Dieleman. 1). Voorstel van Burg. en Weth. om aan V.V.V. een subsidie te schenken van f 100. Dit voorstel was afhankelijk van de beslissing in punt C. Nu dit aangenomen is, vervalt dus automatisch punt D. De VOORZ. wil deze post echter op de begrooting laten staan, tot er bericht is van Qed. Staten omtrent de vermindering van de vermakelijkheidsbelasting. Wordt dit besluit goedgekeurd, dan vervalt de subsidie en indien niet, dan volgt later bespreking en stemming over de subsidie aan V.V.V. Dhr. 't GILDE vindt dat er eigenlijk zoo'n beetje gescharreld wordt met die post. De VOORZ. protesteert tegen die uitdrukking. De zaak is heel gezond en er wordt hier niet ge scharreld. Als Ged St. de wen- schelijkheid van zoo'n besluit onderzoeken, dan worden daarbij ook overgelegd de besprekingen, zoodat alles duidelijk is. Dhr. OGGEL Daar kan dhr. 't Gilde toch niet tegen zijn hij is toch voorstander van V.V.V. Dhr. 't GILDEIk voorstan der? Neen hoor. De VOORZ. brengt hierna de begrooting in stemming. Dhr. 't Gilde stemtNou, vóór. De VOORZ. maakt hier aan merking op en wenscht alleen te hooren vóór, of tegen. Dhr. 't GILDE stemt hierop Tegen dan. De begrooting wordt aangeno men met 12 tegen 1 stem. 5. Hondenbelasting. Het suppletoir kohier van de hondenbelasting over 1935 wordt z.h.s. aangenomen op een bedrag van f 37. 6. Reclames schoolgeld. Z.h.s. wordt besloten om aan gaande reclames tegen de aan slagen voor schoolgeld in 1935/36 te beslissen als volgt Ontheffing wordt verleend aan A. F. Haak, Lil, ten bedragp van f 1,35 P. J. Scheele, G 46, f4,08 P. Huijssen, Hoek, f4,50 A. Lambert f4,40 S. de Putter f 2,16 P. Schijven, D 63, f6,40 P. A. Wondergem f 7,92 A. Reedijk f9,90 J. Overdulve, E 172 f8,64 Gehandhaafd worden de aan slagen van P. Vermeulen D 3, D. van Ta- tenhove N 63 en Wed. J. Klaas- sen G 75. Vernietigd worden de aansla gen van G. den Deurwaarder E 103, Wed. C. de Feijter 1 36c en P. Goossen M 23. 7 Keuringsdienst ran waren. De VOORZ. zegt, dat zoojuist is ingekomen een circulaire van Ged St., houdende een wijziging van de verordening, regelende den aard, den omvang en de be zoldiging van het personeel, ver bonden aan den Keuringsdienst van Waren, in het gebied Goes. Ged. St. zouden gaarne vóór 15 December antwoord hebben, of de Raad hiermede al of niet instemt. De wijziging houdt in le een kindertoeslag voor de ambtenaren van 3 pet. per kind beneden 18 jaar, of minstens f60, en van af 1 Juli 1934. De directeur geniet een salaris van f5400—f6300; de adjunct directeur f4680 tot f5940; de scheikundigen f 2700—f 5400 de analisten f 2160—f 2880 Idem 2e klasse f1440-f2340; adjunct analisten f900—f1350; hoofd keurmeester f 2520 f 3060keur meesters le kl. f2160—f2880; idem 2e kl f 1440—f2340de bu reauchef f 2000—f 3000de klerk f1170—f1620; de concierge f 1080—f 1980, plus vrij wonen, vuur en licht, de bedienden le kl. f 1170—f 1530; idem 2e kl. f 720—f 1080. De VOORZ. zegt de circulaire met B. en W. te hebben besproken en de meerderheid stelt voor om er mede accoord te gaan. Dhr. P. VAN BENDEGEM zegt zich herhaaldelijk te hebben ver klaard voor verlaging van de hooge salarissen en ziet hier weer loonen van 5 tot f 6000. Hij zou die alle willen verlagen met25 pet. Dhr. SEGHERS: Over de ge heele linie Dhr. P. VAN BENDEGEM: Ja, zeker. Er zijn daar keurmeesters, die f 2000 hebben en geen bizon- dere prestatie of examens achter den rug, zoodat er een massa zouden te krijgen zijn voor f 1600 Ik wil dat salaris verminderen. Dhr. FANOYOok voor dien kantoorbediende van f700? Dhr. P. VAN BENDEGEM Ja, voor dien loopjongen ook. Het is de minste bediende en dat zijn in den regel maar loopjongens. Dhr. FANOY Ik heb het nog niet zoover gebracht, dat ik dat wist. Dhr. C. VAN BENDEGEM vraagt of deze loonen de-nieuwe zijn of de bestaande De VOORZ.Ze zijn vermin derd met 10 pet. Dhr. OGGEL is ook wel van meening, dat die salarissen nog belangrijk kunnen worden ver minderd, maar gezien het onmo gelijk is om dat nog voor 1936 te bereiken, heeft hij volstaan met 10 pet.; maar we zouden kunnen verzoeken aan Ged. St. om later nog verder te gaan. De belas tingen verhoogen steeds en die kosten drukken toch te zwaar op de bevolking. En nu kunnen we wel een ander besluit nemen, maar dat helpt toch niet en bovendien is de tijd ook te kort om een en ander te overwegen. Dhr. SEGHERS kan er niet mee instemmen, dat dhr. Van Bendegem 25 pet. korting viaagt over de geheele linie, ofschoon hij overtuigd is, dat er wel loonen bij zijn, die wel lager kunnen. Dhr. DE RUIJTER zal voor het voorstel van B. en W. stemmen, omdat hij geen nut ziet in een ander voorstel en ook de tij J van beslissing te kort is. Waar het voorstel van dhr. P. van Bendegem niet gesteund wordt, neemt dhr. 't GILDE het idee van dhr. Seghers over en wil hij voorstellen om de sala rissen boven f3000 met 25 pet. te verminderen, die boven f2000 met 20 en die daar beneden inet 10 pet. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 5 stemmen. Tegen dhrn. Oggel, de Ruijter, C. van Bendegem, Dieleman, Esselbrugge, Fanoy, Hamelinken Van 'tHoff. Hierna wordt het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. Rondvraag. Dhr. DE RUIJTER wil nog opmerken aangaande de loonen van het brandweerpersoneel, dat nu de gratificatie ophoudt bij een zekeren graad. Hij zou daarom gaarne in overweging willen ge ven, om voor een volgende be grooting de som van dit bedrag gelijkelijk onder de manschappen te verdeelen. Dhr. C. VAN BENDEGEM heeft gehoord, dat in plaats van kolen- bons, bons worden gegeven voor 1 H.L. cokes. Deze nu kunnen de menschen niet in een buis kachel stoken, want dan springt die kapotspr. zou liever zien, dat de menschen kolenbons kregen. De VOORZ. zal dit overwegen. Dhr. C. VAN BENDEGEM zegt voorts klachten vernomen te heb ben aangaande de wijze waarop menschen tewerk worden gesteld bij het werk van het Axel- en Hulster-Ambacht. Sommigen hebben elders nau welijks klaar, of ze krijgen hier weer werk, terwijl anderen moeten wachten. De VOORZ. zegt dat dit eigen- Mik geen klachten zijn. Hij weet ervan, maar dat lag aan de om standigheden, dat er soms meer krachten gevraagd werden, dan officiëel mogen geplaatst worden. Dhr. C. VAN BENDEGEM zegt dat niet te bedoelen hij heeft een lijstje van menschen, die er niet konden komen. En dat dateert niet van enkele maanden geleden, maar van onlangs. Spr. heeft overigens geen vrienden op 't oog, want alle arbeiders zijn zijn vrienden. De VOORZ. wacht dan nadere inlichtingen. Dhr. DIELEMAN vraagt, op welk artikel van de bouwveror dening de bepaling berust, dat tusschen de woningen een ruimte van 40 M. moet blijven. De VOORZ. kan dat niet uit zijn hoofd zeggen, maar weet wel, dat die verordening toch uitvoe rig besproken is en door den Raad is behandeld. Dhr. DIELEMANDan moet de Raad wel geen helder oogen- blik gehad hebben, toen die be paling is aangenomen. De VOORZ. sluit hierop de vergadering met dankgebed. Opnieuw afslachting l Het Vaderland deelt mede, dat maatregelen in voorbereiding zijn voor het opnieuw afslachten van een deel van den veestapel. Het zou om 100.000 koeien gaan. Het is evenwel de vraag, of het Landbouwcrisisfonds rijk genoeg is om een dergelijken maatregel te financieren. Men vreest, dat vrijwillige beperking niet tot het gewenschte resultaat zou leiden en men dus den boeren een leve ringsplicht zou moeten voor schrijven. Geon Staatspensioen. In de Tweede Kamerzitting van Dinsdag kwam in stemming de motie, die door den heer Van Houten was ingediend, inhou dende de wensch, om zoo spoedig mogelijk aan alle bejaarden boven 65 jaar met een inkomen van minder dan f 120C per jaar, een pensioen van f3 Der week (echt paren f 5) toe te kennen. Deze motie werd verworpen met groote meerderheid van stem men, 45 tegen 18. Vóórstemden dhr. Van Houten, de soc.-demo craten, de communisten en de rev.-soc. Minister Slingenberg verklaarde de motie onaannemelijk; er zou den millioenen mee gemoeid zijn. AXEL, 29 November 1935. Bij de verkiezing voor de leden van de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch Vlaanderen wer den Woensdag gekozen voor de afdeeling grootbedrijf de heeren I. van Melle, Breskens (aftr) G. F. P. van der Pryl, Terneuzen, (aftr.) J. A. van Rompu, Terneu zen (aftr.) e i R. Verschaffel te Sas van Gent. Voor de leden der afdeeling Kleinbedrijf werden gekozen de heeren J. M. O^gel, Axel (aftr.) A. de Vrieze, Terneuzen (aftr), A. J. Wijffels, Aardenburg (aftr.) en E. Fassaert te Hulst. De heer C. Wind van Merke- steyn te Terneuzen, werd niet herkozen. De Jaarmarkt tenstaanders zijn, want wij allen hebben er direct of indirect be lang bij, dat zoo'n markt, zoo'n tentoonstelling slaagt. Slaagt niet alleen om den grooten aanvoer van prachtige kwaliteiten fokvee en slachtvee, fokpaarden, handels paarden en werkpaarden, maar meer om het groote bezoek van belangstellende kooplui en sla gers van hier en elders, en in de voornaamste plaats om een druk ken en levendigen handel, die gevoerd wordt op zoo'n dag. We weten wel, dat dit alles als muziek klinkt, die weer even vlug vergeten is, maar als er geen muziek is, is het heelemaal stil. Daarom willen we trachten om dengenen, die thuis blijven of moedeloos worden, moed in te spreken om de markt te bezoeken en een kans te wagen, wat nu een maal de handel haast altijd moet doen. Laten we er dus onze aandacht aan schenken en onze vrienden opwekken de markt te bezichtigen, als vrucht van het werk der sla gers en fokkers, die aldus trachten hun bedrijf levendig te houden en tot bloei te brengen, en de ma laise door te worstelen, tot wel vaart en ontwikkeling niet alleen van onze gemeente, maar van onze streek. We weten, dat de slagershond geen moeite spaart of ontziet om de jaarmarkt te doen slagen welaan dan laten we respect toonen voor hun streven in deze ook voor hen donkere tijden voor hun energie ondanks de tegenslagen, die zij allerwege ondervonden. Het zij tot heil van den Mid denstand. Slagersactie. Naar we vernemen, zal de Zeeuwsch-Vlaamsche Slagershond een actie instellen tegen zgn. on rechtmatige in beslag name en vernietiging van vleesch bij den slager A. de Regt, alhier. Zulks naar aanleiding van een bekeuring, die twee ambtenaren van de crisis-zuivelwet onlangs instelden bij dhr. de Regt vnd., die deswege door den Kanton rechter te Terneuzen van rechts vervolging werd ontslagen, zooals reeds in een vorig nummer van dit blad is vermeld. We ontvingen hierover een uit voerig schrijven ter plaatsing van dhr. H. J- Colsen, den Voorzitter van den Z.VI. Slagershond, doch wegens de plaatsruimte en het late uur, konden we dit niet meer plaatsen. Woensdag bracht het col lege van Ged. Staten van Zeeland een bezoek aan verschillende fa brieksbedrijven in deze streek. Het college was vergezeld van den Raad van Beheer der P Z.E M. Bezocht werd Sas van Gent (Textielfabrieken en Handelscoö peratie N.C B de mosselkwee- kerij te Philippine, waar ook dit zeebanket werd genuttigd, en eenige fabrieken te St. Jansteen en Clinge. Het hooge gezelschap werd overal verwelkome! en geleid door de resp. burgemeesters. BM mm 8PHÜÖW HAD ZIJ, Bask zij das KLOOSTERBALSEM hsafi zij dia nu nooit meer! rjv, is blijkens de gemaakt reclame weer ingezet en zoo zal men a.s. Dinsdag alhier weer een mooie tentoonstelling kunnen bezichti gen van rundvee en paarden in allerlei schakeering. We achten het niet overbodig om hierop weer eens de aandacht te vesti gen en nooden allen naar de Markt, zoowel belanghebbenden als buitenstaanders. De belanghebbenden kunnen er allicht -- hoe slecht de tijden voor den veehandel ook zijn hun verdienste voor nu of later vinden. De buitenstaanders kunnen er tun sympathie toonen voor wat de Slagershond in samenwerking j mei de landbouworganisatie's op touw zette. En dan denken we i eraan, dat we eigenlijk geen bui* j Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9*/t ure Ds. van Oiveun Nam. 2 Dhr. Greeven, cand. en hulppredit er te Terneuzen. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 tre Ds. J S Pos'. Voorb. H. Avondm. Nam. 2 Dezelfde. Catecb. Zondag 52c Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Nam. 2 Leeskerk. Zoldering ingestort. Dinsdagmiddag omstreeks v(jf uur is in het perceel Waterloo- plein 53 te Amsterdam, een ern stig ongeluk gebeurd, dat het leven kostte aan den 50 jarigen gehuwden arbeiderL. Waterman. Hy werd bedolven onder een instortende soldering. „Geen goud zoo goed' Weldra kon het lichaam on der het houtwerk vandaan wor den gehaald. Waterman bleek een balk op het hoofd te hebben gekregen en moet op slag dood zijn geweest. Het lijk werd Daar het ver- eenigingsgebou w van de Jood- sche gemeente gebracht. Waterman woonde in hetzelf de perceel, waar hij om het le ven gekomen is. Bij het onderzoek naar de oor zaak bleek, dat in een der bei de bezweken balken op de plaats van de breuk een zware knoest zat. Noodweer teistert Italië. Boven geheel Italië hebben zware onweders gewoed, welke gepaard gingen met wolkbreuken en stormachtigen wind. Bijzonder ernstige schade is in Z.-Italië aangericht. In de omge ving van de stad Catanzaro zijn 37 personen om het leven ge komen tengevolge van overstroo mingen en bij het instorten van huizeD. Nieuwe schade aan de Kart- huizer likeurstokerij door aard verschuivingen wordt te Grenob le (Pr gevreesd, aangezien de regen aanhoudt. Zaterdag is een tot opslagplaats dienend gebouw van ongeveer 50 M. lengte iDgestort. Een twee de gebouw dreigt eveneens in te storten. Er bestaat weinig hoop dat het hoofdgebouw gered zal kunnen worden. Den geueelen nacht heeft een pioniersatdeeling van ongeveer 400 man gewerkt ter voorkoming van een uitbrei ding der aardverschuiving. In de R K. kerk te Bocholtz werd op heeterdaad betrapt by het openbreken van een offerblok een zekeren H. uit Kerkrade. Aan de politie, die hem arresteer de heelt H. bekend zich aan soortgelijke diefstallen te hebben schuldig gemaakt in Kerkrade, Heerlen, Lauraberg en andere plaatsen. H., die 21 jaar oud is, is naar de gevangenis te Maas tricht overgebracht. Arrond Rechtbank te Middelburg De volgende uitspraken werden gedaan VerduisteringJ. L. de P., 33 aar, werkman te Hulst, gedeti neerd 4 maanden gevangenisstraf. Openbare schennis van de eer baarheid A. D., 54 jaar, loon- dorscher te Hoek, 3 maanden gevangenisstraf voorw. pr. 3 jaar en f25 of 10 d. hechtenis. Meineed: C. W echtgenootd van J. C. V., 38 jaar, zonder be roep, te Oostburg, 1 maand ge vangenisstraf. Oneerlijke notaris. In het begin van dit jaar dedetl te Bergen op Zoom geruchten de ronde, dat op 'tkantoor van notaris C. H. P. aldaar, de zaken niet in orde waren. Een ingesteld justitieel onderzoek bracht aan he( 'n hoofd en neus door inademing duL' d6r 6eneeskrachtige dampen van L n ÊV5 om WN doozen van30 ct. maakt is goed Wat Mijnhardt tVas een gruwelijke last en het leed geweldig zeer. Het bloed stond er al tijd voor. Allerlei huismiddeltjes deed in er op. he' beet geweldig, maar tel kens kwamen de kloven terug. Gewone nuiu-crêmes hielpen mij evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan. Nu wrijf ik eiken ochtend en avond Klooster- ba.seiner op. Dat doet géén zeer en dt huid is en blijft prachtig glad èn gezond, ook al kom ik met mijn han den vaak in het water. Het was een uitkomst." H. de J. te 's-H. ORIGINEEL TFR INZAGE ZONDAG 1 DEC. 1935. Onovertroffen b(j brand- en snij wonden ongeëvenaard als wrHfmlddel bU Hbeumuttsk, spit en pijnlijke spieren Schro-fJoos 35 ct. Potten: 62'/a ct. en f 1.04 r^lVT0,0f Inzenden in open couvert, li Am---o ?iS drukwerk (l'/a ct.) aan MO.JsTtR Handelmij. L. I. Akker, R'datn

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 2