axel p SLUISKIL I Oüd-HollaniM Post Correspondentie kaarten Dinsdag 10 December 1935, Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Bekendmakingen. Openbare Vergadering WIJZIGING der Bouwverorde ning voor de gemeente Axel. Advertentiën. Zondagmiddag om 2 uur Het woonhuis Het woonhuisje Het woonhuis Het woonhuis Het woonhuisje Het woonhuis Een kavel bouwland Staten-Bij bel. fraaie sorteering doozen en bloes J. C. VIM Beekh. TOL. Predikbeurten te Axel. Voorm. 9*/i ure Nam. 2 Geref Voorm. 9.30 ure Nam. 2 Ds. van Oeveren Dezelfde. Kerk. Ds. J. S. Dezelfde. Catech Zondag 52b Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. N"" 2 Roofoverval. Zondagavond, toen dhr. S. te Maassluis thuis kwam, werd bjj overvallen door iemand, die zich achter een Btoel verborgen had gehouden Hy bedreigde de heer S. met een revolver op welk mo ment nog een andere man de kamer binnenkwam, die even eens een pistool trok en dit op den heer S. richtte. Onder dek king van hun pistolen wisten de inbrekers te ontkomen, waarna de politie op de hoogte werd ge steld door den heer S. Het bleek dat de inbrekers door de achter deur waren binnengekomen en alle kasten en laden overhoop hadden gebaald. Aanvankelijk weigerden zij hun naam op te geven, doch toen de commissaris van politie hen scherp verhoorde, deelden zy me de, uit Rotterdam te zyn en zich aan de inbraak met geweldple ging te hebben schuldig gemaakt Toen het vuur hen nog nader aan de schenen werd gelegd, be kenden zij nog 12 andere inbra ken te hebben gepleegd, o.a te Vlaardingen, Delft, Vlaardinger- Ambacbt, Overscbie en Eillegers berg. By het verdere onderzoek heelt de Maassluissche recherche op een terrein aan de Asphalt- tabrieken aldaar een volledig stel inbrekerswerktuigen en twee au tomatische pistolen gevonden, die daar begraven waren De heeren bleken volledig te zijn uitgerust. Zy wareu o m. in het bezit van een dubbel stel costuums, om her kenning te bemoeilijken. Bij St. Anthonis (N.-Br.) is de ongeveer 40-jarige A L. door een wielryder aangereden. Het slachtoffer bleef bewusteloos op den weg liggen. .Nadat genees kundige hulp was ingeroepen is L. naar zyn woning vervoerd, waar hij is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Hoog water in Engeland. Sedert eenige dagen vallen in het Zuiden van Engeland zware regenbuien, tengevolge waarvan reeds groote uitgestrektheden on der water zijn geloopen. Zoo staat b.v. het Cherwall-dal over een gebied van vele mylen blank terwijl te Robertsbridge, in het graatschap Sussex, het water reeds bet peil van den hoogsten stand van 1908 heett bereikt. Vele gezinnen werden hierdoor gedwongen zich op de hoogere verdiepingen van hun huizen in veiligheid te brengen. Het hooge water kwam zoo plotseling op zetten, dat in vele streken het vee niet kon worden gered en verdronk. Doordat het water de spoorlyn had ondermynd, ontspoorde bjj Southampton een goederentrein waardoor enkele wagons werden vernield. Romantisch. Aan het eind van de vorige eeuw emigreerde een jong meis je met haar ouders uit Denemar ken naar de Vereenigde Siaten. Daar huwde zy in 1914 een wel- gestelden Deensch - Amerikaan scben apotheker, Lauritzen ge naamd. Uit dit huweljjk sproot een dochtertje voort, doch de vader moest weldra naar bet tront in Frankrjjk en sneuvelde. Eenigen tjjd na den dood van haar man maakte mevrouw Lau ritzen met haar dochtertje een autotocht. Daarbjj kwam haar auto in botsing met een anderen en moeder en kind werden zwaar gewond. Daar men de gewonden niet kon identiflceeren en niet wist, hoe men het best voor het kind zou kunnen zorgen, gaven de omstanders het meisje aan auto de plek van het ongeval passeerde. Het echtpaar gat zijn adres op, doch door de conster natie ging het brielje verloren en toen de moeder na langen tijd weer bjj kennis kwam, kon nie mand vertellen, waar het kind gebleven was. Overal werden nasporingen ge daan, doch het meisje was eH bleet weg. Eerst thaus zijn moe der en dochter door een toeval weer fcjj elkaar gebracht In een krant las de moeder het overlij densbericht van een petroleum- koning uit Texas die een ver mogen van 11 millioen dollar aan zijn aangenomen dochter Mil dred had nagelaten. In een ar tikel werd verteld hoe de petro- leumkoning en zijn vrouw op een dag in hun wagen langs een verongelukten auto waren gere den. Van de inzittenden was al leen een zuigeling in leven. Dit kind hadden ze na achterlating van hun adres meegenomen, doch van de verwanten werd sindsdien nooit meer iets vernomen. De moeder stelde zich met de jonge millionnaire in verbinding en toen bleek al spoedig, dat het inderdaad haar dochter was, die by het ongeluk was „ontvoerd". nomen reorganisatie de kans niet is uitgesloten, dat van de ver strekte voorschotten een gedeelte zal worden teruggestort, terwijl bij handhaving van den bestaan- den toestand de ondergang der maatschappij zeker schijnt en alle terugbetaling mitsdien volkomen uitgesloten, stellen zij voor het verzoek van de vennootschap in te willigen. Sportnieuws. Biljarten. Met spanning en geestdrift is gisteravond door de A. B. C. (Axelsche Billard-Club) de eind stand bereikt van de eerste com petitie. Men speelde met zes personen 6 partijen van 100 pun ten, waarbij dhr. P. Pladdet als kampioen uitkwam. De behaalde punten waren aldus 1. P. Pladdet 587 punten. 2. A. Mattheeuws 570 3. Jos. de Coninck 567 4. C. de Coninck 502 5. J. de Lozanne 391 6. F. Groothaert 381 Morgenavond zal alhier een match worden gespeeld tegen de zustervereeniging van Sluiskil. echtpaar mee, dat in een Provinciale Staten van Zeeland. Z.-Vl. Tramweg Maatschappij. De N. V. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij. heeft de aandacht van Ged. Staten gevestigd op den desolaten toestand, waarin haar bedrijf tengevolge van de groote verandering, welke de laatste ja ren zich op het terrein van het weg- en tramverkeer heeft vol trokken en van de gewijzigde economische toestanden in Z. Vlaanderen, thans verkeert. Nu haar poging, om een fusie van hare vennootschap en de N.V. Stoomtram Hulst—Walsoorden eenerzijds en de N.V. Stoomtram Maatschappij BreskensMaldeg- hem anderzijds tot stand te bren gen, is mislukt, meent zij eene anders onvermijdelijke liquidatie te kunnen voorkomen door sa neering van de balans- en winst en verliesrekening der beide eerst genoemde maatschappijen. Daar bij zal dan de N.V. Stoomtram Hulst—Walsoorden ingebracht worden in de Z.-Vlaamsche Tram weg maatschappij. De vennoot schap stelt zich voorts voor, de gewenschte gezondmaking te ver krijgen door afschrijving van 85 pet. op het aandeelenkapitaal en op de rentelooze voorschotten van Rijk en provincie. Verder zal van de obligatiehouders een offer ge vraagd worden door verlaging van de rentevoet van 5 pet. op 2'/s pet. en door beperkte aflossing en/of inkoop uit de winst. Door deze reorganisatie zullen, naar het oordeel der vennoot schap,de aandeelhouders mogelijk eenig dividend kunnen ontvangen, zijn ook de obligatiehouders ge baat en zal een, zij het misschien geringe, terugstorting op de ont vangen rentelooze voorschotten kunnen plaats vinden. Het Rijk, de provincie, de aandeelhouders en de obligatiehouders zullen echter voor het slagen der reoi- ganisatie eendrachtig, aldus de N.V., moeten samenwerken. De ontworpen reorganisatie-balans waarop de nieuwe toestand is weergegeven, is door de Staats commissie voor het Tramweg- vraagstuk gunstig beoordeeld, doch deze commissie heeft den raad gegeven, de bemiddeling van Ged Staten bij de Prov. Staten in te roepen, teneinde de minis ters van Financiën en van Water staat in staat te stellen, de houding der Regeering tegenover dit plan te kunnen bepalen. Het verzoek is, mitsdien te be vorderen, dat op het indertijd verstrekte rentelooze voorschot, in totaal f941,183, waarvan niets is teruggestort, 85 pet. wordt af geschreven, zoodat zij geacht zal zijn wegens ontvangen renteloos voorschot verschuldigd te zijn f941.183 min f800.005,55, of f 141.177,75. Daar Ged. Staten van oordeel zijn dat de Z.V.T.M. in Zeeuwsch- Vlaanderen bezwaarlijk kan wor* den gemist en door de voorge- Axel, 20 Nov. 1935. Mijnheer de Redacteur. Gaarne had ik, dat U deze op merking mijnerzijds in Uw blad opnam. In een gedeelte van het Raads- verslag, opgenomen in Uw blad d.d. 19 Nov. '35, is een kleine vergissing geslopen en wel bij de behandeling van het voorstel „Hamelink" aangaande de pro gressie in de Pers. Belasting. Uit het verslag, le.pagina 5e kolom, is te lezen dat ik het voorstel „Hamelink" heb be I streden. Dit is echter niet het geval, want le heb ik bij die zaak niet het woord gevoerd en 2e ben ik I voorstander van dat voorstel. Hetgeen daar gezegd is, is niet door C. maar door den Wethon- der P. van Bendegem gezegd. Het is slechts een verschil van één letter, maar de meening tus schen C.'en P. zal verder uiteen hebben gelegen. Dankend voor opname. C. v. BENDEGEM. U hebt volkomen gelijk. Ook dhr. P. van Bendegem wees ons op deze fout, die aoor onnaden kendheid den corrector is ontgaan. Red. De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axei op Dinsdag 26 November 1935, des namiddags ten half twee ure, ten Raadhuize zal worden gehouden. Axel, 22 November 1935. De Burgemeester, BLOK Burgemeester en Wet houders van AXEL doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergade ring van den 5 November 1935 is vastgesteld de navolgende Verordening Sub. 2 van artikel 47 te lezen alsvolgt „Het in het vorige lid van dit artikel bedoelde middel tot water voorziening moet bestaan in een aansluittng op de Drinkwater leiding der N.V. Waterleiding- MaatsehsppU „Zeeawsch Viaan deren", indien eenig deel van de woning niet meer dan 40 meter is verwijderd van een hoofdbuis dier waterleiding of van de as van den weg, waarin een zoo danige hoofdbuis aanwezig is. Deze afstand wordt gemeten over den kortsten weg, langs welken naar het oordeel van Burgemees ter en Wethouders een aanslui ting, zonder overwegende bezwa ren kan worden gemaakt. Voor woningen, niet onder deze verplichting vallende, moet het in het eerste lid bedoelde middel tot watervoorziening voldoen aan de volgende eischen a. het mag voor niet meer dan eene woning dienen b. het moet zich binnen de woning bevinden dan wel in een tot de woning behoorende ruimte, of op het bij de woning behoo- rend erf in het laatste geval mag de afstand tot de woning niet meer dan 10 Meter bedragen e het moet bestaan in een drinkwaterleiding, in een regen bak of in eén nortonput". Sub. 2 van artikel 119 te lezen alsvolgt De bepalingen van artikel 47 sub. 2 betreffende de aansiuiting op de drinkwaterleiding der N.V. Waterleiding Maatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" zijn hier eveneens van toepassing Overigens de navolgende be palingen aan dit artikel toe te voegen 3. Indien door of vanwege den eigenaar of beheerder ten genoege van Burgemeester en Wethouders wordt aangetoond, dat de woning deugdelijk drink- en huishoud- water in voldoende mate bezit, kunnen Burgemeester en Wet houders, gehoord den Inspecteur van de Volksgezondheid, van de artikel 47, tweede lid, bedoelde verplichting tot wederopzeggens ontheffing verleenen, doch alleen, indien de woning overigens vol doet aan de bepalingen vervat in het eerste Lid van dit artikel Indien daarvoor een chemisch of bakteriologisch onderzoek van het water noodig is, zal dit moe ten geschieden door een door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen deskundige. 4. Ingeval van ontheffing of ingeval een woning niet onder de verplichting van aangesloten te zijn bij de drinkwaterleiding valt, en overigens voldoet aan de bepalingen van Lid 1 van dit artikel, gelden de bepalingen van 48, 2e Lid. 5. Moet ingevolge dit artikel een nieuw middel van drink watervoorziening gemaakt wor den, dan wordt voor woningen, vallende binnen den afstand in art. 47, 2e Lid bedoeld, geen ont heffing van de daarbedoelde ver plichting tot aansluiting bij de drinkwaterleiding verleend, wan neer naar het oordeel van Bur gemeester en Wethouders geen overwegende bezwaren daartegen kunnen worden gemaakt. Voor woningen niet onder deze verplichting vallende, gelden dan de bepalingen van art. 48, tweede Lid". Aldus vastgesteld in de open bare Vergadering van den Raad der gemeente AXEL van den 5 November 1935, zulks met in trekking van zijn vorig besluit van 8 October 1935. De Voorzitter, (get.) BLOK. De Secretaris, (get.) MARIS. Zijnde deze verordening over eenkomstig het bepaalde in de Woningwet door de Gedeputeer de Staten van Zeeland, volgens hun bericht van den 15 November 1935 No. 191 3e Afdeeling goed gekeurd En is hiervan afkondiging ge schied, waar het behoort den 20 November 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. tegen Competitie K. N. V. B. Notaris FANOY te Axel, is voornemens ten verzoeke van de Erven van wijlen dhr. P. KOOLE te Axel, op nam. 1 Hur, in het gebouw „Het Centrum" van dhr. H. P. Diele- man-Koole te Axel, Zeestraat, te verkoopen Koop 1. met ERF te Axel, Zeestraat, kad. sectie G no. 2129, groot 95 c.A., laatst door erflater bewoond. Koop 2. met RECHT VAN ERFPACHT op den grond eigendom Gem. Axel te Axel, Kanaalkade, sectie G no. 1983, groot 55 c.A. verhuurd aan J. Ruben voor 11.75 per week. Koop 3. met ERF en TUIN te Axel, Ver- lorenhoek, deel van sectie G no. 2447, groot pl.m. 3 A. 28 c.A., verhuurd aan G. Wijna voor f2 per week. Koop 4. met ERF en TUIN te Axel, naast koop 3, kad. sectie G no. 2448 en deel 2447, groot pl.m. 1 A. 62 cA., verhuurd aan L. van Hermon voor f2.50 per week. Koop 5. met ERF en TUIN te Axel, Ouden- weg, kad. sectie G no. 2041, groot 98 c.A., verhuurd aan M. Diele- man voor f 1.75 per week. Koop 6. met SCHUUR, ERF en TUIN te Axel, naast koop 5, kad. sectie G no. 2042, groot 5 A. 24 c A., verhuurd tot 15 Aug. 1936 aan A. de Visser voor f182 per jaar. Koop 7. en HALVE WEG te Biervliet, Paulinapolder, kad. sectie C nos. 847. 848, 849 en 850, samen groot 10 63 20 H A. (23 Gentsche gem. 258 roeden), verhuurd tot 30 Sept. (rooven oogst) 1938 aan Adr. Veraart voor f 800 per jaar. Te veilen in 2 perceelen. Te aanvaardenvoorzoover niet verhuurd direct bij de be taling en het verhuurde in genot huur vanaf datum betaling, met opleg loopende huur. Betalen: 11 Januari 1936. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. TE KOOP: Een in zeer goeden staat zijnde Adres Bureau dezer Courant. Heden overleed onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwd-Broeder, FREDERIK YAN TATENHOYE, in den ouderdom van bijna 43 jaar. Uit aller naam, Wed. K.VANTATENHOVE. Axel, 20 Nov. 1935 e n in kleuren. ZONDAG 24 NOV. 1935. Ned. Herv. Kerk. Post..

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 7