REFLEX-WAS Cmckfree MAGGI5 Aroma jkoSeent ééiiniocd i Nette Wasch aan huis REFLEX C. de Feijter- de Hullu, Daar niemand over de begrooting nog het woord verlangt, wordt deze z.h.s. als aangenomen be schouwd. AXEL, 19 November 1935. Vrijdagavond had op het Markt plein een ontmoeting plaats tus- schen een drietal automobielen, n.l. een autobus, en een paar vrachtauto's. Een botsing was onvermijdelijk, zoodat de wagen van den voerman A. Naeije nogal schade bekwam. Hoewel eenige kinderen ter plaatse aan het spelen waren, liep alles met den schrik af. Een bakker in deze ge meente had, naar men ons mede deelt zijn paard op bijzondere wijze vast gemaakt. Het dier ge raakte er blijkbaar in verward, zoodat toen men hedenmorgen in den stal kwam, het paard zich had geworgd. Christelijke Besturenbond. Vrijdagavond werd ook hier evenals in andere gemeenten waar Chr. Arbeidersorganisatie^ zijn gevestigd, een propaganda avond gehouden. In tegenstelling met vroeger, was dezen keer de ver gadering, die onder leiding stond van dhr. J. C. van Driel, niet druk bezet. De voorzitter open de met gebed en liet zingen Ps. 84 6. Daarna sprak Ds. J. S. Post een kernachtig openingswoord, waarin hij liet uitkomen, dat het mogelijk is, sober met aardsche goederen bedeeld te zijn, en toch blijmoe dig door het leven te gaan, we tende dat een betere toekomst wenkt. Ieder christen, man en vrouw worde daarom strijder voor de Chr. Vakbeweging. Dhr. W. Belger, hoofdbestuur der van den Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel sprak over „In bewogen tijd". De ziel van het bedrijf, zei spr., is in dezen tijd vaak gewor den eigenbelang. Het voorwerp, dat tastbaar is, triomfeert, waar God de eerste plaats toekomt. De machine wordt niet meer ge bruikt als hulpmiddel, van God gegeven, maar misbruikt ten eigen bate alleen. Het gevolg is werk loosheid, met al den aankleve van dien. Spr. dankt wijlen ds. Talma voor zijn werken op soci aal gebied, de lijn van Gods Woord volgende. De toebereide aarde, waar het C.N.V. in zaaide, bracht vruchten voort. Arbeiders sluit u aan. Uw medearbeiders dreigen anders on der te gaan in den woesten stroom van socialisme en fascisme. Dhr. A. Vingerling, hoofdbe stuurder van den Chr. Landar- beidersbor.d, sprak nu over „Een vaste koers", het onderwerp, dat allerwege was gekozen voor deze Novemberpropaganda. Met be zielende woorden wees de spreker er op, dat hoe moeilijk de tijden ook zijn, wij den weg hebben te volgen, zooals de H. S. ons die voorhoudt. Met vasten tred den weg van Gods geboön betrêen en de uitkomst is zeker. Dhr. S. van Harn, hoofd der Chr. school te Spui, koos voor zijn voordracht als motto, de door het C.N.V. uitgegeven plaat, ge titeld „Het C N.V. zoekt uitzicht". In mooie stijl schilderde deze Spreker, wat het zeggen wil, uit zicht te zoeken, ieder door zich persoonlijk en als organisatie in zijn geheel. Ter afwisseling zong mej. M. de Fouw eenige passende liede ren met orgel-begeleiding van dhr C Koster. Zang, zoowel als begeleiding stonden op een hoog peil van kunnen. Dhr. J. C. van Driel sprak ten- Slotte een kort dankwoord aan allen en liet zingen Ps. 89 3, waarna Ds. Post met dankgebed sloot. Earner Tan Koophandel. In de Zaterdag gehouden ver gadering sprak de Voorzitter onder instemming der Kamer zijn vol doening uit, dat de secretaris na zijn ziekte weer in staat was, de vergadering bij te wonen. Be- Sloten werd te voldoen aan de üitnoodiging om deel te nemen aan de oprichting van een Eco- pom.sch Technologisch Instituut voor Zuid-Holland en Zeeland. Aangezien de beide Zeeuwsche 1 Kamers thans dit besluit hebben genomen, is de oprichting van dit instituut voor beide provincies verzekerd. Vastgesteld werd een verorde ning, waarbij de leges voor het aanviagen van een vergunning voor een uitverkoop of opruiming werden vastgesteld op f 1. Door de commissie, belast met de uitvoering der wet op het uit- verkoopen en opruimen in het winkelbedrijf werd benoemd tot Voorzitter de heer M. C. F. van Goethem te Sas van Gent, en tot jlaatsvervangend voorzitter de heer A. de Vrieze te Terneuzen. De aandacht der Kamer werd gevestigd op het feit, dat de Belgische regeering voor open bare werken voorschrijft, dat de voor haar werken te gebruiken materialen, voor zoover die per schip worden aangevoerd, (b.v. zand uit de Nederlandsche rivie ren) uitsluitend met Belgische schepen moeten worden vervoerd. Ook in Duitschland en Frankrijk zijn dergelijke maatregelen uitge vaardigd. Naar aanleiding hier van besloot de Kamer, zich tot de Regeering te wenden met het verzoek, om de Nederlandsche binnenscheepvaart, die door deze maatregelen ernstig gedupeerd wordt, op gelijke wijze te be schermen. Aan het slot der vergadering wendde het oudste lid, de heer Van 't Hoff, zich namens de Ka mer tot den Voorzitter, om dezen beste gelukwenschen aan te bie den ter gelegenheid van de her denking van zijn 80ster. geboorte dag op 17 November, waarvoor de heer J. A. van Rompu zijn hartelijken dank betuigde. Bij Kon. Besluit is benoemd tot gezworene van het Waterschap Loven- en Willemskerke dhr. P. W. de Visser te Hoek. Bij Kon. Besluit is herbe noemd als burgemeester van Westdorpe dhr. F. A. Hendrikse. Zaterdagnacht werd ten na- deele van C. P., landbouwer te Heikant, een rund uit zijn weide ontvreemd. Dgb. v. Z. Tijdens het stormweer van Zondagmorgen is brand uitgebro ken in de boerderij van den bur gemeester van Boschkapelle, den heer Truijman. Twee landbouw- schuren waren spoedig in de asch gelegd, terwijl vier paarden, vijf runderen, drie varkens en een groote hoeveelheid graan een prooi der vlammen werden. Ver schillende landbouwwerktuigen werden voorts door de vlammen vermeld. Het woonhuis kon ge red worden. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. Verzekering dekt de schade. Het vorig jaar omstreeks dezen tijd heelt eveneens bij den burge meester brand gewoed, terwijl toen op een nabijliggende hoeve zeven stapels graan zijn verbrand Dit alles geeft de politie aanlei ding brandstichting niet uitgeslo ten te achten. J. A. üompu, 80 jaar. Zondag herdacht de heer J. A. van Rompu, katholiek lid van Ged. Staten van Zeeland zijn tachtigsten verjaardag. Het ont brak den sympathieken jnbilaris die, zooals men weet, te Terneu zen woont, niet aan belangstelling, Zondagmiddag is de 35- jarige Belgische schipper Samen- recht bij het verhalen van zijn schip ter hoogte van Selzaete door een rukwind te water ge vallen en jammerlijk verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. De man laat een vrouw en vier kin deren achter. Stroo. De directie van den landbouw deelt mede dat blijkens telefonisch bericht van den rijkslandbouw- consulent te Parijs, invoerrecht op stroo in Frankrijk is verhoogd van 1,30 frs. tot 3 francs per 100 kg. De Commissaris der Konin gin heeft aan J. van Westenbrugge eervol ontslag verleend op eigen verzoek als bezoldigd veld wachter in de gemeente Zaamslag, met ingang van 1 Febr. 1936. Prov. Staten. Naar aanleiding van de motie die de heer Hamelink in de zomervergadering van de Prov. Staten indiende, stellen Gedep. Staten thans voor, voor gezel schappen, die gebruik maken van de Provinciale aanlegplaatsen en niet zijn vervoerd mei Provinciale booten, bij minste's 20 personen, een reductie van toe te staan op de steigerrcchicn. Ged. Staten stellen voor het in de gemeente St. Jansteen gelegen wegvak, deel uitmakend van den weg Zuiddorpe—Korwacht—St. Jansteen; de z.g.n. Wiihelmir.a- straat, van de grens der gemeente Koewacht tot het einde der klein- plaveiselbesirating nabij de R.-K. school bij de hoofdkom dei ge meente, ter lengte van ongeveer 3 925 40 M., met ingang van 1 Jan. 1936, in beheer en onderhoud van de tegenwoordige onder houdsplichtige gemeente over te nemen. De gemeente betaalt jaarlijks daarvoor een bedrag van f771 aan de Provincie, welke jaarlijk- sche bijdrage thans kan worden afgekocht door betaling van een som ineens ad f 19.275 of van veertig annuïteiten, groot f 973 83 Gemengd Nieuws. De politie te Waalwijk heeft aangehouden en gevankelijk naar Den Bosch overgebracht een ze keren Van R. uit de gemeente Wijk bjj Heusden, die aan een winkelier vier zakken suiker had verkocht en inplaats daarvan vier zakken zand had afgeleverd. Mej. Van Leeuwen, die 10 Augustus jl. 100 jaar is gewor den, is te Grouw overleden. De oudste inwoonster van Den Haag, mej. W. J. van Gra vestein, is 103 jaa- geworden. Ingezonden Stukken. Axel, 14 November 1935. St. Aicolaa» komt de scholen bezoeken. Mijnheer de Redacteur: Een paar regeltjes in Uw blad zijn mij zeker wel gegund. Behalve de Winkelweek en de in die week te houden jaarmarkt, zal ook St. Ni colaas een bezoek brengen aan de scholen Dit gaat natuurlijk gepaard met groote kosten. Eerst bestond het plan, om alleen de lagere klassen met een bezoek te vereeren, doch men vroeg waarom niet in alle klassen een bezoek. Nu, van de V. V. V. is hiertegen geen bezwaar. Het grootste bezwaar is de porte monnaie. Nu, hierin kan tegemoet gekomen worden, Zeide men onswaarom bij de gegoede burgerij niet eens aange klopt voor een kleine bijdrage, dan kunnen alle kinderen genieten. Aldus werd besloten en zal een lijst worden gecirculeerd. De V. V. V. heeft ingezet met te teekenen voor een bedrag van vij tig gulden. Hopen wij, dat zij, die gaarne blijde kindergezichten zien en met hun plezier medeleven, hun bijdragen niet zullen onthouden. Evenals de Winkelweek zich in een algemeene deelneming mag verheugen, zoo ook is het gesteld met de scho len, ook hier is de deelneming alge^ meenmen kan dus vrij geven. De lijst is geteekend door Voorzitter en Secretaris van de V. V. V., en draagt tevens het stempel der vereeniging. Mochten er kindervrienden ofvrieri' dinnen zijn die, inplaats van op de lijst te teekenen, liever hun gave aan het Bestuur der V.V.V. ter hand stel ten, dan is ondergeteekende gaarne bereid deze gaven in ontvangst te nemen. In afwachting van ook hierin alge meene medewerking te mogen onder vinden, opdat ook de kinderen tevre den zouden kunnen zijn, verblijf ik, namens het Bestuur van V. V. V. Axel A. VAN MAALE, Voorzitter, Walstraat C 12. Marktberichten. AXEL, 16 Nov. 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. In Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,25- 6,75, wintergerst 4,50—4,75 zomergerst 4,50—4,75, haver 6,25 —6,75, groene erwten 7,75— 8,50 bfuine boonen 11,00—11,75 duivenboonen 0,00—0,—, paar denboonen 5,75—6,25, blauw maanzaad 16,0018,00, karwei zaad 19,00 —21,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 6,— -IC,00. Moederer blijft niets meer op de bordjes over, sinds U Maggi5 Aroma gebruikt." 4 "Ja kind, onthoud deze wijsheid van je Moeder: er gaat niets boven Maggi5 Aroma. De gerechten sma ken er beter door en zelfs minder smakelijk uitgevallen spijzen krij gen door toevoeging van enkele druppels hun volle, krachtige smaak terug." w Bedenk dit goed: het succes van de kookkunst is verzekerd bij ge bruik van m HULST, 18 Nov. 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,50—7,00, wintergerst 4,75—5,00 zomergerst 4,75—5.00, haver 6,— —6,50, erwten 7,00—8,50, paar- denboonen 5,50—6,00, duiven boonen 7,00—8,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,00 12,0C, lijnzaad 6,00—8,00, blauw maanzaad 16,00—18.00, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 9,00—10,00. Rundvee aanvoer 21, verk. 11. Varkens 28, 16. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 4,20 Advertentiën. Voor de vele blijken van belangstelling op 17 dezer ontvangen betuig ik mijn harteltyken dank. Wed. J. K. VINK— Dieleman. Axel, 19 Nov. 1935 gevraagd. Adres: Bureau van dit Blad. De ideale W R IJ F W A S in Uw woning. moet slechts heel dun worden opgebracht en is daarom voor- deeliger, omdat de prijs ook niet hooger is. Verkrijgbaar bij Kerkdreef 91, AXEL. Edel Stijfsel „Crackree" stijft onge looflijk veel mooier. Pro beer 'tmaar. Oegi WawoOcqi dee Onkic tonkie tikkietee? Monscb.boe bleek jij toch je goed? Cjister nog zoo zwart ols roet..-. Wat gebruik ie daar toch voor -Nou. natuurlijk Sneauw witgloor f FABRIKAAT, N.V. „ONDER ONS". DE KRIM (O.J

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3