Eea nette Burgerwoning. REFLEX-WAS Voor de winteravonden: Kleurboeken Teekenboeken Leesboeken» J. C. VINK - Boefeh. - HEI* Landbouw. Buitenland. Burgerlijke Stand. Advertentiën. REFLEX C. de Feijter-de Hullu, de hulp niet meer baten en is het ongelukkige knaapje des avonds overleden. De bestuurder van de vrachtauto trof volgens ooggetuigen geer. schuld. Tern. Crt. Te Sluiskil geraakte het motor schip De Hoop" op de z.g „vlak te" omhoog. Passeerende motor schepen stelden pogingen in het werk het schip vlot te trekken doch tevergeefs. Eenigen tijd daarna heeft een sleepboot van Terneuzen hetschip in. diep water gebracht, waarna het de reis naar België heeft voort gezet. Vliegveld te Breskens. Naar gemeld wordt zal in de nabijheid van Breskens een vileg- veld worden ingericht speciaal be stemd voor het vliegtuig der fir ma van Melle. Het terrein, dat rond wordt met een middellijn van 350 meter, zal begin 1936 gereed zijn. De heer P. Stouthamer tot voor korten tijd stafionchef te Sas van Gent, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Voor Volkenbond en vrede. De afdeehng Terneuzen van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede opende haar winterseizoen op 30 Oct. j.l. met een ledenver gadering in de bovenzaal van „Hotel du Commerce" waarbij als spreker optrad dhr. A. A. Leen- houts, hoofd der Openbare U.L.O. School, die een lezing hield over Wilson en Europa" Te Amsterdam is geslaagd voor apotheker-assistent de heer P. J van Sprang te Neuzen. Brand. Zaterdagavond brak te Ter neuzen brand uit in een houten bergplaats van R. Geens, vis- scher aldaar, gelegen op het zgn. eiland nabij het tramstation. Het gebouwtje, dat dienst deed als bergplaats van netten, taan, enz. was een goede voedingsbo dem voor de vlammen, die dan ook snel om zich heen grepen. Het vuur sloeg over op een aan grenzend magazijntje, eveneens van Geens, hetwelk geheel in vlammen opging. De brandweer was spoedig ter plaatse. Maar dan Om verbin ding tot stand te kunnen brengen moesten de manschappen de slangen over de schepen uitbren gen en daarna over een tweetal roeibooten leggen. Van de beide opslagplaatsen en den inventaris kon echter niets worden gered. De schade wordt op circa f 10.000 geschat. Een en ander is slechts laag verze kerd, zoodat het voor den be trokken persoon een groote scha depost beteekent. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Uitbreiding kerncommissie De Minister van Sociale Zaken heeft aan de vaste leden van de commissie van advies, bedoeld in artikel 8 der Bedrijfsradenwet (kerncommissie-landbouw), de na volgende personen als tijdelijke leden toegevoegd A. I, Leenhou s Retranchement J. W Scheele Boschkapelle, F van Campen Graauw, A. H. de Milliano Waterlandkerkje, J. Ra- mondt Schoondijke, M. de Regt Lzn. Axel, J. Hilgeuga Utrecht, A Vingerling Goes, en G. van Unnik te Haarlem. Deze toevoeging is geschiec ten behoeve van het uitbrengen van advies omtrent de wensche- lijkheid van het instellen van een bedrijfsraad voor het landbouw bedrijf in Z.-Vl en omtrent an dere daarmede verband houdende onderwerpen. Eindles Landbouwhnlshond- cnrsus. Woensdag werd te Terneuzen deze eindles gehouden in „Hotel des Pays-Bas". Aan de eindles ging een tentoonstelling van het werk der leerlingen vooraf. Er Vielen aardige jurken, keurig lin gerie, aanlokkelijke spijzen en blinkend gepoetst zilver te be wonderen» Om half drie werd de verga dering geopend door den heer Dorst, namens de Commissie van Toezicht. In zijn openingswoord heette hij de vele aanwezigen welkom, en gaf toen het woord aan de dames en heeren die de cursus gaven. Na verschillende toespraken werden de diploma's uitgereikt. De namen der geslaagden z jn J. Brakman, AxelT. Bakker, erneuzen A. Cornelissen, Axel S. Cornelissen, AxelD. Diele- man, Hoek; E. Dees, Zaamslag; Dieleman, Terneuzen J. M, P. ijke, Terneuzen; A. Fraaijen- hoven, Terneuzen; C. de Feijter, HoekA. Haak, ZaamslagC. van Hoeve, AxelP. A. Heerse- ma, Terneuzen; C. de Jonge, Hoek; W. F. J. de Jager, Ter neuzenA. Kaan, Terneuzen; C. F. Kaan, Terneuzen; E. Kaan, Terneuzen; A. Koster, Hoek; N. de Kraker, Zaamslag; E. Meer- tens, Hoek; C. Moerman, Ter neuzen; E. Moggré, Terneuzen; E. Muller, Terneuzen; L. Plat- teeuw, Hoek; A. Post, Axel; J. S. de Smidt, Terneuzen J. C. M. van Sprang, Terneuzen; E. Ver linde, Terneuzen J. Wisse, Zaam slag. Italië. Het schijnt dat Italië zich han delbaarder toont, nu „de marsch naar Addis Abeba" niet zoo ple zierig blijkt te zijn en daarenbo ven Genève getuigenis aflegt van een eenheid van opvatting, zooals niet door de regeering te Rome kon worden verwacht. De ge dachte ten grondslag liggende aan Volkenbonds- en Kellogg-pact, heeft dieper wortel geschoten, dan te Rome werd verondersteld. Alle leden van den Volkenbond, op vier na, hebben zich bereid ver klaard deel te nemen aan de sanc ties tegen den aanvaller, als hoe danig Italië met eenparigheid van stemmen is aangewezen. Dit ver heugend verschijnsel houdt een grootsche belofte in voor de toe komst, als alle staten zonder on derscheid deel van den Volken bond zullen nitmaken. Want dien kant moet het toch uit, wil er in werkelijkheid sprake zijn van een wereldgemeenschap, waarvan te Genève de kiem reeds is ont sproten. In de omstandigheden van het oogenbük kan nog niet zoodanig worden opgetreden, dat dooreen hebzucht of eenig ander motief gedreven natte verhinderd wordt eventueele plannen tot het aan wenden van geweld ten uitvoer te leggen.ZoodraechterdeVolken bond een instituut zal zijn gewor den, in staat een overmacht tegen over den geweldenaar te stellen, dan zal de oorlog in waarheid zijn uitgebannen, tenzij die als wan hoopsdaad wordt ondernomen en dan onverbiddelijk tot zelfvernie tiging moet voeren. Het gebruiken van geweld zal natuurlijk eerst dan een einde nemen, wanneer de mentaliteit van den mensch zich in die richting geheel heeft gewijzigd. Inmiddels schijnen de Italianen vast besloten te zijn alles en allen te trotseeren, teneinde zich van het begeerde koloniale bezit ten koste van Abessinië te verzekeren. Zonder ophouden duren de troe penverschepingen voort en het volk wordt er reeds op voorbe reid zich de onvermijdelijke ont beringen te getroosten, Indien het in werking treden der door Ge nève voorgeschreven sancties de voorraden aanzienlijk zal doen in krimpen. Dit stelt het bij uitstek gewichtige probleem der mogelij ke uitbreiding van het conflictdrei gend aan de orde. De diplomatie ke onderhandelingen, beoogende den vrede te herstellen, bleven tot dusver zonder resultaat. Zelfs is de Italiaansch-Engelsche ver houding in de laatste dagen weer aanzienlijk verscherpt, r.u de re geering te Rome moet ervaren, dat dank zij de Britsche energie de Volkenbond niet als quantité ne- gligeable kan worden beschouwd. Het terugtrekken eener ltaliaan- sehe divisie uit Libië kon zelfs Londen niet bewegen, deze tege moetkomendheid te reciproceeren door een of meer oorlogschepen uit de Middellandsche Zee te doen terugkeeren naar hun basis. Grimmig staat Albion er op, dat Italië van verdere aanwending van geweld zal afzien. Hoewel in 't nauw gedreven, blijft Italië niet temin stijfhoofdig volharden in de uitvoering zijner plannen. De fas cistische dictatuur schermt duch tig met uitdrukkingen als natio nale eer om zijn aan den schand paal genagelde figuur te redden of althans een zoodanigen schijn te wekken. Ook hier zal echter het einde de lasten dragen. België. Naar een correspondent der „N. R. Crt." te Brussel meldt, gaat koning Leopold minstens iedere week naar de crypte onder de kerk te Laken, waar zich de graftombe van koningin Astrid bevindt. De jonge vorst is er meestal heel alleen en blijft dan gewoonlijk geruimen tijd in gebed of in gedachten verzonken in den koninklijken grafkelder. De auto wacht bij de kerk en brengt hem, na het treurige bezoek, weer naar het slot te Laken, waar nu ook koningin Elisabeth en de drie kinderen van koning Leopold en koningin Astrid verblijf houden. Om de drie of vier dagen worden op de graftomben van koningin Astrid en van koning Albert door het personeel van de koninklijke broeikassen te Laken versche bloemen gelegd. Het einde ran de tentoonstelling. Met groote uitbundigheid heb ben de Belgen Zondag het einde van hun expositie, waarop zij terecht zeer trotsch waren, ge vierd. Het weer was zeer mooi en zoo trokken reeds 's ochtends uit alle deelen van het land en ook uit het buitenland velen naar Brussel. Men schat, dal Zondag een half millioen menschen de tentoonstelling heeft bezocht. De paviljoens waren den geheelen dag stampvol en duizenden ver drongen zich, om een laatsten blik te werpen op de tentoonge stelde artikelen. Bij het vallen van den avond werden de fonteinen weer ver licht. Bengaalsch vuur werd ont stoken en ten slotte knalde een reusachtig vuurwerk, zooals zelfs Brussel nog nooit heeft gezien de lucht in. De vreugde steeg ondanks het droeve van het af scheid, ten top, toen alle muziek korpsen van het Brusselsche gar nizoen zich vereenigden en over het terrein (rokken, gevolgd door de vlaggen van alle naties, die hebben bijgedragen tot het schit terende succes van de expositie, De Crt. Sportnieuws. (van Boschkapelle) en Rosalia Maria de Kerf, 22 j., jd. 4. lemi Arthur Fermont, 26 j., jm. van Terneuzen) en Maria Sido- nia" Nathalie Mattelé, 26 j., jd. Gehuwd. 3 Jan Absalon van )oorn, 25 j jm. en Jacoba Eli sabeth Bolleman, 21 j jd. Ja cobus Adriaan Koekkoek, 28 j jm. en Leuntje de Visser, 24 j jd. 10 George Johan Dehul- sters, 27 j jm. (van Westdorpe) en Irma Maria van de Vjjver, 22 j., jd. Johannes Willem van Petegem, 24 j., jm. (van Hoek) en Cornelia Dieleman, 25 j., jd. 24. Victor Joseph Thijs, 24 j., jm. van Boschkapelle) en Rosalia Maria de Kerf, 22 j., jd. Remi Arthur Fermont, 26 j,jm.(van Terneuzen) en Maria Sidonia Nathalie Mattelé, 26 j., jd. Geboren. 4. Wilhelmina Else Maria, d. van Pieter Leendert Dingeni8 Johannes van Oaveren en Caroline Johanna Julius. 5. Maria Paulina Julia, d. van Au- gustinus de Kort en Emma Phi- lomina Snouwaert. 6. Andries Abraham, z. van Jan Cornelia van Drongelen en Adriana Su- zanna Scheele. 10. Cornelis Johannes, z. van Johannes Mar- tinus Wieland en Anna Christina de Zwart. 16. Levina Johanna, d. van Jannis Adriaan van Cruy- niDgen en Jacoba Anna Steen- hart. 25. Anna, d van Jacobus Boeije en Catharina Cornelia Slisabeth Koster. 26. Marinus Jan, z. van Jan van Tatenhove en Maria Tanneke van Eijk. 28 Jozina Catharina, d. van Jacobus Wieland en Jozina Pie- ternella Deij. Overleden. 2. Pieter Kole, 85 j., weduwn. van Catharina Jacoba Kurvimk. 7. Adriaan de Kraker, 84 j ODgeh. (overl te Bergen op Zoom). 14 Cor nelis Jacobus Nae(je, 89 j., wedn. van Neeltje Piaddet. 17. Adri ana Goossen, 6 jd. van Pieter en Dina Bakker. 24 Sara Eli Babeth van Wijck, 81 jwed. van Marinus Cornelis Gans. Loop der bevolking. AXEL. Gedurende de maand Oct. zijn in deze gemeente Biljsrten. Zooals bekend, is de hier be staande biljardclub op geregelde tijden aan het oefenen. Waar te Sluiskil een zustervereeniging van dezelfde sport bestaat, werd na onderling overleg met deze een wedstrijd aangegaan om 100 pun ten, welke match jl. Zaterdag te Sluiskil is gehouden, met gevolg dat de stand is als volgt: Axel Sluiskil A. Mattheeuws 19-100 A. Meert 18-83 C. de Coninck 30-100 E. Kaas 29- 75 P. Leunis 15-100 C. Scheele 14- 78 P. Piaddet 22 100 M. Lafort 23- 83 J. de Coninck 19-100 H. Meert 18- 81 E. Herman 32- 56 R.deGrave 32-100 Het eerste getal geeft het aantal beurten aan en het tweede het aantal gemaakte carambols punten. Op 23 Nov. a.s. zal de eind match gegeven worden in het hotel „Het Wapen van Zeeland bij dhr. A. Mattheeuws, alhier. Nederland—Denemarken 3—0 Het Nederlandsche elftal heeft Zondag in een matig gespeelden wedstrijd met 3—0 van Dene' marken gewonnen. Gedurende de maand October Axel. Huwelijks-aangiften. 3 Viotor Joseph Thjjs, 24 j., jm. Ingekomen: Maria M. de Jonge, huishoud ster, Noordstraat B 49, van Vlis- singen. Cornelia Hamelink, dienstbode, Magrette N 61, van Zaamslag. Eug. Jongbloed, geb. Mattens, zonder beroep, Drieschouwen A 27a, van St. Jansteen. Martha C. Dobbelaar, dienstb., Buitenweg H 5, van Terneuzen. H. van Seijen en gezin, fitter, Pr. Mauritsstr. 18, van Noorddijk. Jacoba Joh. Rottier, zonder be roep, Gentsche Vaartstraat C 57, van Korlgene. Maria Lindhout, dienstbode, Oudenweg I 4, van Assendelft. Adriana E. Dieleman, scholier, Nieuwstraat Q 45 inw., van Wachtebeke. Willem Jurriens, opzichter, Stationsstraat G 18, van Hoofd plaat. Lev. de Keizer, geb. Bareman, zonder beroep, Wilhelminastraat GG 19, van Terneuzen. Victor Joseph Thijs, landarb., Kijkuit K 51, van Boschkapelle. Anna M. D Kiel, zonder ber., Ds. Jan Scharpstr. 15, van Ter neuzen. Jacomina C. de Visser, dienstb., Oudenweg 1 30, van idem. Karei J. van Drongelen, exp.' knecht, Oudewijk F 40 inw., van Amsterdam. Elizabeth Ruijtenburg, geb. van Warendorp, zonder ber., Noord straat B 44, van Terneuzen. Vertrokken: Pieter Koekkoek, militaire-pol., Fort L 37, naar Loenen. Hubertus J. F. Dellaert, visch- handelaar, Julianastraat E 116, naar Wachtebeke. Krijn A. Hamelink, slager, Spui N 104, naar Poortvliet. Magdalena van Kampen, huis houdster, Zeestraat A 110. naar Breskens. Cornelia Dieleman, zonder ber., Weststraat D 12, naar Hoek. Valentina van Craenenbroeck, idem, Wilhelminastraat GG 30, naar Clinge (B.) Adriaan Dobbelaar, scharen slijper, Buitenweg H 5, naar Sluis. Levinus Verbrugge, zonder ber., Magrette N 23, naar Zaamslag. Pietro Vanzetti en gezin, opz., Sluiskil P 73, naar Cairo. Fr. C. Zonnevijlle en gezin, vertegenwoordiger, Nieuwstraat G 56, naar Rijswijk (Z.-H.) Michiel Zonnevijlle, student, idem, naar Gent (B Jan A. Riemens en gezin, kantoorbediende, Prins Maurits- straat 21, naar Terneuzen. Pieternella M. Cornelissen, zonder beroep, Kijkuit K 41, naar Boxmeer. Marktberichten. AXEL, 2 Nov. 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,25- 6,60, wintergerst 4,50—4,75 zomergerst 4,50—4,75, haver 6,25 —6,75, groene erwten 7,50— 8,25 bruine boonen 12,0012,50, duivenboonen 0,000,paar- denboonen 0,00—0,00, blauw- maanzaad 16,00—18,00, karwei- zaad 20,00—21,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 6, —8,00. HULST, 4 Nov. 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00—7,00, wintergerst 4,75—5,00 zomergerst 4,75—5,00, haver 6,— —6,50, erwten 7,00—8,50, paar- denboonen 5,50—6,00, duiven boonen 7,008,00, witte boonen 0,00 —0,00, bruine boonen 10,00 13.0C, lijnzaad 0,00 0,00, blauw maanzaad 00,00—00,00, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00-00,00. Rundvee aanvoer 3, verk. 2. Varkens 15, 9. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 4,90 Zaterdag jl. te Axel of Sluiskil verloren een aanzienlijk gelds bedrag. Eerlijke vinder(ster) be zorgt dat a u.b. terug aan 't bureau dezer courant. Nummers intus- schen bekend, belooning ver zekerd. in AXEL wordt gevraagd i Brieven onder No 61 aan het Bureau van dit blad. De ideale WRIJFWAS in Uw woning. moet slechts heel dun worden opgebracht en is daarom voor- deeliger, omdat de prijs ook niet hooger is. Verkrijgbaar bij Kerkdreef 91, AXEL. Noti Plori, Nikolo Mamt Deoi Qlorido Stil.mijn hartje, geen gehuil. Al is 'tjurkje nog zoo vuil, 't Wordt weer prachtig helder, hoor! Mammi bleekt met 5neauwwitgloor!

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3