Aaabistidisg. 2 perceelen Weiland, Eet nu FRUIT. OPRUIMING J. C. VAN LUIJK. 25 pCt. korting. Buitenland. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen. J. M. OGGEL. Leden Gascommissie. Adv7ertentiën. Het bouwen vau 6 nabij de Axelscbe straat té Ter Neuzen, in massa of in 5 perceelen. Te huur tot 1 Januari: Wilt U prima Fruit? Alle soorten. Nu zeer goedkoop. Beste Limonade-Siroop PH. DE NEVE, -van- Zwaar weer. Hevige orsweders hebben een groot gedeelte van Engeland ge teisterd van Oost Yorkshire af tot aan Southampton toe. Bij Lincoln is een arbeider in het veld doodgeslagen en het Manor House te Harrow, dat als sana torium is ingericht, stond een voet onder water en de bliksem sloeg door de vlaggestok naar de keuken, waar een kok gedood werd. In een dorpje in Hampshire werd een oud echtpaar bewuste loos bij den haard gevonden na het inslaan van den bliksem. De orkaan op Florida. Te Miami heeft men tal van be richten over de uitwerking van den orkaan ontvangen, die in de somberste kleuren gesteld zijn. Op de Key-eilanden, moet de ver woesting ontzettend zijn. Van de kampen, waar oorlogs veteranen met wegenaanleg bezig waren, viel niets meer te bespeu ren en van de 500 man zijn er 20 verdronken en worden er meer dan de helft vermist. Op de ge- geheele reeks eilanden wordt het aantal slachtoffers reeds op 500 geschat, maar er is een stadje bij dat 1200 inwoners telde en waar geen steen op elkaar is blijven staan. Het is nog niet ge|ukt, daar te komen en gevreesd wordt dat er tenminste 1000 slachtoffers zullen zijn. Ook Tampa en St. Petersburg zijn getroffen, maar niet door de volle kracht van den orkaan. O^k daar zijn echter ver misten te betreuren. Nader meldt men Men vreest dat het aantal slacht offers van den orkaan in Florida de 2000 zal overtreffen. Men is van meening dat de ramp als haar volle omvang bekend zal zijn, die van 1926, toen er bijna 2000 slachtoffers gevallen zijn, nog zal overtreffen. Een vliegtuig, dat de getroffen streek heeft overgevlogen, deelt mede, dat het kamp van de oud strijders, die te werk waren ge steld aan een weg op het eiland Matmatecumba, geheel is vernield. Een trein met elf rijluiger, welke hulp kwam bieden, is door den hevigen wind in zee gewaaid President Roosevelt heeft be paald dat leger, vloot en Roode Kruis alle mogelijke hulp moeten bieden. Van het eiland Islamorada heb ben slechts 35 bewoners zich kun nen redden. Men heeft reeds 150 lijken gevonden, men vreest dat er op dit eiland meer dan 200 lij ken onder het puin van ineen ge waaide woningen liggen. Men heeft op verschillende pun ten hulpposten ingericht om ge wonden te verzorgen. Verschillen de inwoners hebben zich weten te redden, door zich aan boomen vast te klemmen. Een ooggetuige verklaarde het volgende Reusachtige watermassa's stroom den over het land. Op sommige punten waren de watermuren eeni- ge meters hoog, zoodat de huizen als kartonnen doozen in elkaar werden gedrukt en menschen bij tientallen in zee werden gesleurd. Volgens de laatste berichten van het Roode Kruis werden in het dorp Tavernier op het eiland Plantion ongeveer 100 menschen gedood, terwijl te Rock Harbor het aantal dooden op 75 woidt ge schat. Een juist overzicht van den om vang van de ramp en het aantal dooden is moeilijk te krijgen, daar de verbindingen met het geteis terde gebied vernield zijn. Een journalist die de geteister de landstreek heeft overgevlogen deelde mede, dat niets meer over eind staat en dat niets gespaard bleef. Versplinterde huizen en vernielde schepen liggen in sta pels langs de kust. Volgens mededeelingen ont vangen van regeeringsschepen die een onderzoek hebben ingesteld op de eilanden, moet het aantal gewonden zeer groot zijn. Ka de uitvaart van Koningin Astrid. De correspondent van de »N. R. Crt." te Brussel meldt i De bovenmenschelijke krachts inspanning, die de jonge Koning Dinsdag deed, door, zijn gebro ken rib en andere verwondingen ten spijt, geheel alleen het bijna 5 kilometer lange traject tusschen de hoofdkerk en de kerk te Lae- ken, te voet, achter den staatsie lijkwagen af te leggen, blijkt geen ernstige gevolgen voor zijn ge zondheidstoestand te hebben ge had. Dinsdagavond constateer den de dokters wel eenige koorts, maar Woensdag bleek deze weer grootendeels te zijn geweken. De droefheid van den zoo zwaar be proefden vorst blijft echter, naar ik van iemand uit de hofhouding mocht vernemen, hartverscheu rend om aan te zien. Na de uitvaart is de Koning, die er se dert de ramp te Küssnacht, slechts één enkele maal was geweest, om zijn kinderen terug te zien, naar het idyllisch gelegen kasteel Stuivenberg, waar alles hem van zijn geliefde gemalin moet spre ken, teruggekeerd. In den loop van den avond kwamen Koningin Elisabeth en prinses Marie-José hem woorden van moed en troost toespreken. Koningin Elisabetht blijft voorloopig te Laeken. Terwijl prinses Marie-José zeer waarschijnlijk heden en de ouders van Koningin Astrid gisteren Brus sel hebben verlaten, heeftdeKonin- gin-moeder, Elisabeth, het inzicht te kennen gegeven, voorloopig te Laeken te blijven. Hoewel zij den vreeselijken schok, haar door den tragischen dood van Koning Albert, anderhalf jaar geleden, toegebracht, nog niet geheel te boven is gekomen, meent zij toch nog sterk genoeg te zijn, om bij den Koning, haar zoon, te blijveh en hem bij te staan in deze zware beproeving, welke hij thans door maakt. Sommige bladen hebben ge meld, dat de ouders van Konin gin Astrid, prins Karei van Zwe den en prinses Ingeborg, van plan zouden zijn zich definitief in België te vestigen om de opvoe ding van hunne kleinkinderen te kunnen leiden. Dit bericht wordt evenwel van bevoegde zijde te gengesproken. Van andere zijde wordt gemeld, dat de Belgische koningskinderen binnenkort voor eenigen tijd naar hun tante, Prinses Margaretha van Zweden, zullen vertrekken. Dank aan de Zweden van Ko ningin Astrids ouders Prins Karei en Prinses Inge borg, de ouders van wijlen Ko ningin Astrid, hebben in de Zweedsche bladen de volgende mededeeling doen plaatsen „Diep getroffen door de ontel bare blijken van sympathie van wege de Zweedsche particulieren en groepen, die hun deelneming hebben betuigd in onze smart over den dood van onze teerge liefde Astrid, wenschen wij hierbi aan allen onzen levendigen dank te betuigen. Wij zouden gaarne iedereen persoonlijk bedankt hebben, maar dit is ons helaas onmogelijk. Onze dochter was zeer gehecht gebleven aan haar oud vader land en aan haar ouderlijk huis Wij, haar ouders, danken allen in Zweden, die haar zooveel lief de hebben betoond en haar met zooveel belangstelling hebben gevolgd tijdens haar zending, vol verantwoordelijkheid, in het bui tenland. Wij wenschen, dat allen zullen begrijpen, hoe dierbaar die sympathie ons geweest is tijdens deze zoo treurige dagen". petroleumconcessie de pogingen tot handhaving van den vrede zouden bevorderen. Inmiddels komen berichten uit Addis Abeba, dat de oorlogstoe bereidselen i^ Abessinië worden versneld en dat in het buitenland groote hoeveelheden materiaal worden besteld. Ook Italië gaat nog steeds voort met het verschepen van groote troepenzendingen naar Afrika. Sportnieuws. Axel—Alliance. Zondag wordt een aanvang ge maakt met de officiëele K.N.V.B. wedstrijden, zij het dan ook een begin van de wedstrijden om den CN.V.B.-beker. Het lot heeft de Oranjemannen aangewezen om thuis te spelen tegen Alliance uit Roozendaal. De gasten voor Zondag zijn dit jaar afgezakt naar de 3e klas, na eerst hun 2e klasseschap o.a. ook nog tegen onze stadgenooten verdedigd te hebben. Afgaande op het toen vertoonde spel, geven we Alliance weinig kans tegen de Oranjemannen, die den laat- sten tijd aardig op dreef zijn en loogstwaarschijnlijk dan ook wel de 2e ronde zullen bereiken. Competitle-indeeHng Z V. B. De voorloopige competitie-in deeling bij den Zeeuwschen Voet balbond voor het seizoen 1935— 1936 is voor wat Zeeuwsch- Vlaanderen betreft, als volgt: le klasse B Axel 2, Ter Neuzensche Boys 1, Corn Boys 1, Terneuzen 3 en Hulst 2. le klasse C Biervliet 1, Breskens 2, Sasput 1, Hoofdplaat 2, Schoondijke 1, Qroede 1, Oostburg 2. 2e klasse C Hulst 3, Corn Boys 2, Axel 3. 2e klasse D Breskens 3, Oostburg 3, SCD 1, Turkeije, Groede 2. Het conflict tasschen Italië en Abessinië Naar gemeld wordt, heeft de Abessinische regeering van de regeering der Vereenigde Staten een telegram ontvangen, waarin de annuleering van de petroleum concessie wordt aangekondigd, die door bemiddeling van Rick^tt aan de Standard-Vacuum Oil Company is verstrekt. President Rooosevelt heeft Woensdag te Hydepark vertegen woordigers van de pers ontvan-' gen, tegenover wie hij de hoop uitsprak, dat de annuleering der Gedurende de maand Augustus. Axel. Huwelijks-aangiften. 1. Gustaaf Bouchier, 28 j., jm. (van Westdorpe) en Louisa van Eek, 18 jjd. 8 August Ludovicus Adolf Verstraeten, 24 j., jm. en Maria Helena de Vos, 20 j., jd. 14. Jozef Frederik Moorthamer, 30 jjm. en Magdalena Emma de Moor, 27 j., jd. 16. Pieter Johannes Anthonie Kegels, 47 j. weduwn. en Pharailda Desideria Mathilda Groothaerf, 24 j., jd. 29. Francois Dieleman, 28 j., jm en Leuntje de Pooter, 27 j., jd. Gehuwd. 8 Augustinus Hu- bertus Elissen, 64 j-, weduwn. (van Maastricht) en Maria Lau- rentia van den Ierssel, 54 j„ wed. Jan Cornells Verhoef, 25 jjm. (van Zaamslag) en Uebora Koster, 27 j-, jd. 22. Gustaaf Bouchier, 28 j., jm. (van Westdorpe) en Louisa van Eek, 19 j., jd. 29. August Ludovicus Adolf Verstrae ten, 24 jjm. en Maria Helena de Vos, 20 jjd. Geboren. 8. Maatje, d. van Jacobus Willem Verberkmoes en Cornelia Witte. 16. Andries Martinus, z. van Cornells Jan van Drongelen en Adriana Ver- helst. 18. Maria Jessonda, d. van Gaston Polydor Amand van den Berg en Elsa Stubbé. 23 Lucien Oscar, z. van Joseph Francies Marie Dieleman en Flo rida Maria Winne. 25- Abraham, z. van Adriaan Nijssen en Jaco- mina de Mul. 26. Ludovicus Johannes, z. van Alphonsus Ca- millus de Brouwer en Angelina van Acker. 31. Levinus Frans, z. van Levinus Marinus de Groote en Geertrui Caiharina Overdulve. Overleden. 3. Janneke Wil- helmina Lansen, 71 j., wed. van Pieter Cornelis van den Broeke. 4. Nathalie Marie Tacq, 52 j echtg. van Petrus Leopoldus Mattelé. Jacob de Bruijne, 84 j., wedn. van Pieternella Schuitvlot. 5. Jacob Wolfert, 85 j., wedn. van Janneke Hamelink. 7, Adri*- ana de Krijger, 76 j.( echtg. van Pieter Jan Meijer. Stoppeldijk. Gehuwd. 21 Aug. Andreas Strobbe, 25 j. en Wil- helmina Kool, 22 j. Geboren. 5. Achiel, z. van Eduardus de Maat-Gelderland. 30. Maria, d. van Alphonsus Vermeulen-Lansue. Overleden. 1. Maria van Kampen, 63 j., echtg. van Jos. Buijsrogge. 14. Johannes Baart, 40 j., echtg. van Petronella de Ruijter. Zaamslag. Gehuwd. 8 Aug. Martinus Steendijk, 31 j. en Maria Maris, 23 j. Geboren. 2. Maria, d. van Cornelis Overdulve en Willemina Buijze. 17. Maria, d. van Jan Bakker en Adriana Faas. 29 David, z. van David de Jonge en Adriana de Ridder. Overleden. 28. Hendrik Goos- sen, 69 j., echtg. van Janneke den Engelsman. Loop der bevolking AXEL. Gedurende de maand Aug. zijn in deze gemeente Ingekomen: Chr. Riemens en echtgenoote, landarbeider, Catharinapolder L 39, van Boschkapelle. C. E. M. van Ecke, geb. van Pottelbeighe, zonder beroep, Koe straat D 107, van Koewacht. Gerrit van Geffen, hulp-kom mies, Kerkdreef E 27 inw., van Hagestein. Marinus C. de Feijter, zonder beroep, Oudenweg 1 36c, van Breskens. Adr. P. Antheunis, geb. van Driel, zonder beroep, Pr. Hen drikstraat EE 50, van Terneuzen. Pharielde M. de Coninck, id., Noordstr. B 85, van Princenhage. Eug. Alph. Fassaert, id., Bui tenweg H 26, van Westdorpe. Levinus Jac. Dieleman, land arbeider, Kerkdreef E 23, van Medemblik. Thomas P. v. d. Maas en echtg., waterb. opz., Pr. Hendrik straat E E 47, van Hontenisse. Izaak C. Kaan en echtgenoote, meubelmaker, Weststraat D 59, van Terneuzen. Maria V. van Goethem, geb. Stallaart, zonder beroep, Nieu- wendijk I 79, van Boschkapelle Vertrokken: Maria S. Casteels, dienstbode, Buitenweg H 19, naar Bergen op Zoom. Magdalena Hamelink, id Ma- grette N 61, naar Koewacht. Alma M. M. Erpelinck, id Drieschouwen A 30a, naar Bosch kapelle. Irma Marie van Overmaire, zonder beroep, Watervliet L 13, naar Zuiddorpe. Elena M. Lindhout, dienstbode, Oudenweg I 4, naar Reewijk. Maria P. van A' isselvelde, id., Sassing Q 30, naar Westdorpe. Elisabeth J. Schieman, id., Oudewijk F 21, naar Rotterdam. Angela L. M. van Eek, id., Nieuwendijk I 86g, naar Hulst. Luigi Andreoletti, fabrieksarb., Sluiskil P woonb., naarTerneuzen. Angelo B. Zandenel, id., id., naar idem. Angelo Marossi, id., id., naar idem. Willem J. K. Dieleman, ambt. ter secr., Nieuwstraat G 59 inw., naar Westkapelle. Herman Gijsel, winkelbediende, Noordstraat B 58, naar Oostburg. Debora Koster, zonder beroep, Magrette N 28, naar Zaamslag. lsidoio Corazza, fabrieksarb., Sluiskil P woonb., naarTerneuzen. Pietro Beretta, id., id, naar id. Giovanni B. Zambra, id., id., naar id. Burgemeester en Wet houders van AXEL maken bekend, dat tot waarne mend Burgemeester is aangewezen de Heer Axel, 3 Sept. 1935. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat tot Leden van de Gascommissie zijn benoemd de Heeren F. DIELEjIAN, A YAN 'THOFF en A. TH. 'T GILDE. Axel, 3 Sept. 1935- Burgemeester en Wethouder» voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wet houders van AXEL maken bekend, dat tot Leden van de Bouwcommissie zijn be noemd de Heeren A. P. DE RUIJTER, C HAMEL1XK, A. TH T GILDE en P. LE FEBER Jr. Axel, 3 Sept. 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Namens zijn principaal, zal ondergeteekende, op Dinsdag 17 September a s., des avonds om 7 unr, in het hotel „De Nederlanden" aan de Nieuw straat te Ter Neuzen, trachten aan te besteden: Bestek en teekeningen A f4, per stel (rest. f 2,verkrijgbaar bij ondergeteekende. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. genummerd 7 en 9, gelegen op de Groote Plaat te Axel, groot ongeveer 2 gemet. Te bevragen bij den heer P. J. J. VAEL te St. Jansteen, Dijk graaf Beoosten- en Bewestenblij- polder. Wend U dan tot NEVE inde Noordstraat. nu 45 cent per flesch. Aanbevelend, Telef. 38. Noordstraat. Mn©! m tn Raiti

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 4