Landbouw. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Hamelink en Seghers ieder 1 st. Bij tweede vrije stemming ver kregen dhrn. v. d. B it 4, C. van Bendegem en 't Gilde elk 3, en dhrn. Esselbrugge, Hamelink en Seghers ieder 1 st. Bij tusschenstemming tusschen dhrn. 't Gilde en C van Bendegem verkreeg dhr. 't Gilde 6 en dhr van Bendegem 4 st., terwijl 1 st blanco was. (De betrokken heeren stemden niet mee). Bij de daarop volgende her stemming tusschen dhrn. v.d. Bilt en 't Gilde, werd eerstgenoemde gekozen met 6 St., terwijl dhr. 't Gilde 5 St. bekwam. Op de vraag van den VOORZ of hij de benoeming aanvaardde, antwoordde dhr. v. d Bilt, dat hij dit niet wenschte te doen. Men moest dus weer opnieuw beginner, met stemmen, waarbij dhr. 't Gilde met 9 st. gekozen werd. Dhrn. Esselbrugge, C. van Bendegem, Seghers en de Jonge bekwamen ieder 1 st. Bij stemming voor de tweede vacature bekwamen dhrn. Van 't Hoff 4, C. van Bendegem 3, Dieleman 2 en Esselbrugge, de Ruijter, de Jonge en Seghers ieder 1 st. Bij tweede vrije stemming is het resultaatVan 't Hoff 5. C. van Bendegem 3, Esselbrugge 3 en de Jonge en Seghers ieder 1 stem, Bii tusschenstemming tusschen dhrn. Esselbrugge en C. van Ben degem bekwam Esselbrugge 8 en van Bendegem 3 sr., zoodat dhr, Esselbrugge in herstemming kwam met dhr. Van 't Hoff, waar bij dhr. Van 't Hoff gekozen werd mej, 8 st Dhr. Esselbrugge be kwam 3 st. Ook bij de 3e vacature werd geen direct resultaat verkregen Bij eerste stemming verkreeg dhr. Dieleman 5, C. van Bendegem 3 en Seghers 2 st., terwijl dhrn. Esselbrugge, de Ruijter en de Jonge ieder 1 st. bekwamen. Bij tweede vrije stemming be kwamen dhrn. Dieleman 6, C. van Bendegem 3 en Esselbrugge 2 st., de Ruijter en de Jonge ieder 1 st., waarna herstemming plaats had tusschen dhrn. Dieleman en C. van Bendegem Dhr. Dieleman werd gekozen met 8 st., terwijl dhr. Van Ben degem 3 st. bekwam. Benoeming leden der Bouw commissie. De aftredende commissie werd gevormd door de heeren A. P. de Raijler, A. Th. 't Gilde en C. Hamelink. Deze stemming verliep vlot ter, daar de hrn. de Ruijter, Ha melink en 't Gilde gekozen wer den, resp. met 12, 11, en 7 st. Dhr. van 't Hoff bekwam 4 en Esselbrugge 2 st., dhrn. De Jonge, Dieleman en Seghers ieder 1 st. Bij de stemming voor de plaats vervangende leden werd dhr Van 't Hoff gekozen met 7 st-, terwijl op dhrn. De Jonge 5, Se ghers 4, C. van Bendegem 4, Esselbiugge 2, van de Bilt 2 en Fanoy 1 st. zijn uitgebracht. De volgende stemming voor de 2e vacature had geen direct resultaat. Dhr. de Jonge bekwam 6, C. van Bendegem 3, Seghers 3 en Esselbrugge 1 st. Bij 2e vrije stemming behaalde dhr. Se ghers 6 en de Jonge 5 st., waar na bij de herstemming tusschen dit tweetal dhr. Seghers gekozen werd met 6 st. Bij de stemming voor het ad- viseerend lid van deze commissie werd dhr. P. Ie Feber gekozen met 8 st. Dhr. J. Wisse bekwam 3 en dhr. H. van Luijk 1 st., terwijl 1 briefje blanco was. Benoeming leden Gomm van toezicht op het Agentschap der Arbeidsbemiddeling en van de Werkloosheidsverzeke ring. Aftredend waren de h.h. A. van 't Hoff en F. J. Tieleman. Door de Vereen, van Bouwvak patroons was de volgende alpha- betische aanbeveling gezonden J. Butler en H. van Luijk Sr. Dhr. van 't Hoff is geen lid meer dezer vereen. Gekozen werd dhr. van Luijk met 7 st., dhr. Butler bekwam 4 en dhr. van 'i Hoff 2 st. De R.K. Werküedenverecn. had van Gremberghe de volgende aanbeveling gezon den F. J. Tieleman en P. A. v. Gremberghe. Eerstgenoemde wej-d gekozen met 12 st., dhr. kreeg 1 st. Trekking v»n afdalingen voor de Gomm van onderzoek be grootiniien 1986 De VOORZ. deelde mede, dat deze volgens het reglement van orde eerst door twee commissies onderzocht moeten worden, vóór ze in openbare zitting komen. Na de gehouden trekking bleek dat in de le afd. zitting hebben de heeren P. J. van Bendegem, Hamelink, de Ruijter, v. d. Bilt, Esselbrugge en Fanoy. De 2e afd. bestaat uit de heeren Oggel, 't Gilde, van 't Hoff, de Jonge, Seghers, C. van Bendegem en Dieleman. Daar niemand verder het woord verlangde, sloot de VOORZ. de vergadering met dankgebed. Binnenland. tuig werd geheel vernield en luit. Sandberg op slag gedood. De overledene, die 36 jaar oud was en te Amersfoort woonde, was gehuwd en vader van één kind. Luitenant Sandberg was een van de bekwaamste Nederland- sche officier-vliegers. De C 10, waarmede hel ongeluk is geschied, was een der nieuwe typen militaire vliegtuigen van de Fokker-fabrieken. De Turksche regeering over woog den aankoop van eenige van deze nieuwe Fokkervliegtui- gen, waartoe luitenant Sandberg met de C 10 te Ankara zou de- monstreeren. Jhr. Sandberg was op 27 Au gustus met kapitein van Lent, vlieger van de afnemingscommis sie van het departement van ko- lonërt, van Schiphol vertrokken naar Ankara. De tocht geschiedde met de monstratie-doeleinden. Koningin Wilhelmiua bij KoniDg George. Koningin Wilhelmina en Prin ses Juliana zijn Dinsdag per auto naar Balmoral gereden, waar zij met Koning George en Koningin Mary hebben geluncht. Het bezoek droeg geen officieel karakter. Prinses Juliana bruidsmeisje van Lady Alice 1 Lady Alice Montagu-Douglas- Scott, de verloofde van den her tog van Gloucester, den vierden zoon van het Engelsche Konings paar, heeft tijdens een bezoek aan Balmoral Castle, de voorbereiding van haar huwelijk met den koning en de koningin besproken.Daar bij gaf Lady Alice te kennen, dat zij hoopte, Prinses Juliana onder haar bruidsmeisjes te mogen tellen. H.K.H. ontmoette Lady Alice dezer dagen tijdens een feest, dal door den hertog en de hertogin van Buccluh op Drumlanrig Castle gegeven werd. 33ste Nederlandsche Jaarbeurs. Dinsdag is te Utrecht de 33ste Jaarbeurs geopend. Het aantal deelnemers is minder dan tijdens de vorige najaarsbeurs toen dit 1138 bedroeg. Thans zijn er 1079 Mgr. J. Aengenent. f Maandagnacht is de bisschop van Haarlem, Mgr. J. Aengenent, in de Maria-stichting te Haarlem overleden. Mgr. Aengenent werd den 14 Maart 1873 te Rotterdam geboren en op 3 April 1897 tot priester gewijd. Sedert 25 Juli 1928 be stuurde hij als Bisschop het bis dom Haarlem. Dc Spaansche ex-koning in ons land. In het Amstelhotel te Amster dam is Woensdagavond afgestapt ex-koning A'fonso van Spanje De ex-koning, die vergezeld was van zijn secretaris, den-hertog de Luna, een kamerdienaar en een chauffeur was per auto uit Baden- Baden gekomen. Op vragen van de verschillende journalisten wat het doel was van het bezoek aan Amsterdam deelde de secretaris mede, dat de ex-koning, die nog nimmer in ons land was geweest, doch er veel van gehoord had. enkele dagen als gewoon toerist in Nederland wilde doorbrengen. Temeer was hij verheugd over zijn bezoek aan Amsterdam, om dat men hem op de hoogte had gebracht van de bijzondere Rem- brandt-tentoonstelling in het Rijks museum. Gisterenmiddag heeft ex-koning Alfonso een autorit over den af sluitdijk gemaakt, welk uitstapje vergezeld ging van een bezoek aan de werken van het IJsselmeer Jhr. Sandberg met de Fobker C 10 verongelukt. Luitenant-vlieger jhr. mr. G. Sandberg, die gisteren in het bijzijn van talrijke Turksche auto riteiten te Ankara een demonstra- tie zou geven met het militaire Fokkervliegtuig van het nieuwe type C 10, is tijdens dezevluct.t afgegleden en gevallen. Het vlieg- De groote veetentoonstellingen eu hippyscbe feesten te Utrecht Nu de catalogus van de fok- veetantoonstelling van het Ned. Rundveestamboek is uitgekomen en de inschrijving voor de aan sluitende Nat. Vee- en Paarden- tentoonstelling binnen zijn, blijkt toch wel dat Utrecht op 10, 11 12 Sept. aan vee-expositie iets zal bieden, zooals wellicht tevoren nog niet getoond is. De catalogus van het Ned Rundveestamboek telt 873 num mers van zeer scherp geselec teerde diereD, ingezonden door 471 fokkers uit bijna alle deelen van ons land. Voor de op 12 Sept. te houden Nationale Vee en Paardenten- toonstelling is de inschrijving over het gehefil nog grooter dan vorig jaar, vooral bij de rubrie ken varkens en paarden. De ru brieken handels- en slachtvee zijn ruim bezet Voor het op den middag te houden coucours-hipp'que met springconcours M. is veel en wel van het beste paardenmateriaal uit den lande ingeschreven. De 6e Slagersvaktentoonstel liDg met vak wedstrij d, als onder deel der Veetentoonstelling, heelt wat ds vakwedstrijden betreft, alleen reeds een deelname van meer dan 100 inzenders. Ook dit deel der tentoonstelling belooft dus eeu groot succes. $troo ca toufabriek Naar aan de „Msb." wordt gemeld, bestaan er in West- Brabant ernstige plannen tot oprichting van een stroocarton- labriek, weike dan zal worden gevestigd in de voormalige sui kerfabriek Stampersgat te Oud Gastel. Zooals bekend is, zijn de stroo- ■rijzen in geheel Zeeland en West-Brabant de iaatste jaren zeer laag, waartegenover in het Noorden, met name vooral in Groningen, Friesland, Overijsel en Drente, de prijzen zeer wel loonend zijn te uoemeD, dank zij de prjjzeD, die de stroocarton- tabrieken daar voor bet product nog betalen. De omstandigheden schjjnen thans gunstig te zyu, daar de massale fabrieksgebouwen van de voormalige suikerfabriek Stampersgat te Oud-Gastel ter amotie zouden worden bestemd en dus thans allicht voor een billjjken prys te aanvaarden zullen zijn. Zooals bekend, is ook in krin gen van de Z. L M. bet stichten' van een ccöp. stroocartODfabriek in overweging genomen. Bij onderzoek bleek het toeD niet rendeerend. einde de bewoners nader kennis te doen maken met hare produc ten, zooals soepen, bouillon, enz. We werden in de gelegenheid gesteld de inrichting van dezen reclamewagen te bezichtigen. Alles is even practiscb en hygi ënisch ingericht. De soepen wer den door een paar dames op een gas installatie smakelijk toebereid e i zij die de verschillende soorten nog niet proefden, werden daartoe in de gelegenheid gesteld bij den rondrit door de straten. Er was voor „elck wat wils" en de huis moeders die er kennis mede maakten, zullen zeker de Maggi- producten niet meer in haar ge zinnen willen misse Verbetering. Men maakte ons opmerkzaam op een onjuistheid in het bericht van de wijdingssamenkomst in de Geref. kerk alhier, waar ver meld staat, dat ook gebeden is voor de zielerust van Koningin Astricf. Dit is verkeerd weerge gevener is gebeden voor de Belgische Kon, familie en het Belgische volk om troost en be rusting in deze smartelijke dagen. Ds. A. v. d. Weg te Oude water is beroepen bij de Geref kerk te Terneuzen. Zondagavond werd tijdens een hevig onweer de schuur van den landbouwer C S. te Eede door den bliksem getroffen. De schuur brandde tot den grond toe af. Het vee is gered. De prov. afd. 'Zeeland van den Bond van Meisjesvereeni- gingen op Geref. grondslag in Nederland zal haar algemeene vergadering houden op Woensdag 11 Sept. a s., in het Herv. Ver- eenigingsgebouw te Middelburg. In de morgen-zitting zullen de dames G. Wondergem en J. Francke organisatie-onderwerpen inleiden. In de middag-vergade ring treedt als spreekster op Mevr. G. Kraan-v. d. Burg, van Vlaar- dingen, met het onderwerp: „Huisgezin en jeugdarbeid". De prov. bondsdag zal staan onder leiding van Mej. M. van Luijk, van Axel. Voor de deelneemsters uit Zeeuwsch-Vlaanderen vaart een extra-boot over de Schelde. (Midd. Crt Wetbordersverkiezingen In Zecnwsch Vlaanderen. In de Dinsdag in de volgende gemeenten gehouden gemeente raadszittingen zijn tot wethouder gekozen Boschkapelle C Lambert en J. F. de Poorter. BiervlietP. de Dobbelaere en P. Michielsen. Breskens: A. Cambier en N. Bins. Clinge: S van Duijse en P. V. M. Vercauteren. Cadzand J M de Bruijne en M. van Zwaarden. GraauwC. P. Staal en C. J. Janssens. Groede: J. de Vlieger en P. Lombaard. Hengstdijk: Aug. Asselman en P. van Heese. Hoek: J. D. Haak en A. Meer- tens. Hontenisse: P. F. Voet en Th. C. Vereecken. Hulst: P. de Cock en E.Th. Lockefeer. Koewacht: Alph. de. Waele en A.ug de Blieck. NieuwvlietJ. de Hullu en J J. -Provoost. üssenisse L G. Hermans en P. Serrarens. Oostburg F. J. v. d. Plassche en W. Nortier. Phiilippine E. F. A. Arbros- scheer en Ch. A Barbé. St. Jansteen P. J. J. Vael en Pr. R A. Wijffels en J. Dankaart en de Feijter en AXEL, 6 September 1935. Bij gunstig weer zal de har- monievereeniging „Concordia" morgen een bezoek brengen aan de Axelsche Sassing Maggis demonstratie aato. Vanaf Woensdag brengt de demonstratie-auto van de bekende Maggi's Voedingsmiddelen een bezoek aan onze gemeente, ten- de Maaijer en C. C. Cammaert en C. F. P. Schiffer. Stoppeldijk W. P. J. Stael. Schoondijke en J. M. Risseeuw. St. Kruis Th. Bonte Schoonaert. Sluis: Van Mazijk en A Aer- noudts. Sas van GentMarquinie en de Meijer. Ter Neuzen: L. J. Geelhoed! en D Scheele. WesldorpeA. de Beijer en E. Kalle. IJzendijke Haverbeke. Zuiddorpe R A. d'Hert. Zaamslag A. de Koeijer. Een auto voor 30 cent. Het Comité voor de Zomer- postzegels heeft als eersten prijs in den puzzlewedstrijd de be schikking over het nieuwste model 5 persoons Ford-auto. Door in zending van een puzzlekaart, beplakt met twee zomerpostzegels van 10 cent, te zamen kostende 30 cent, kan men deze auto of een der bijna duizend andere fraaie prijzen winnen. Notaris Ludwig uit Amsterdam houdt streng toezicht op de trekking. Wie nog mee wil doen, haaste zich. Puzzlekaarten zijn verkrijgbaar aan alle plaatselijke Comité's of aan het Hoofdcomité, Tessel- schadestraat 9, Amsterdam (W Zomerpostzegels kan men aan alle postkantoren koopen. Op veelvuldig verzoek heeft het Comüé voor de zomerpostzegels den termijn voor deelname aan den puzzlewedstrijd nogmaals ver lengd en wel tot 15 September a.s. Dat wordt dan ook onherroe pelijk de sluitingsdatum. Binnen veertien dagen wordt de beslissing bekend gemaakt. Predikbeurten te Axel. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 3 Sept. was o.a. gedagvaard M. W. H, 39 j., caféhouder, wonende te Axel, wegens belee- diging van den rijksveldwachter Beke te Axel, op II Juli, toen deze aldaar surveilleerde en goe deren, waarméde overtreding was gepleegd, in beslag nam. Eisch en uitspraak f 30 of 15 dagen hecht. Op den onbewaakten over weg bij wachtpost 10 onder de gemeente Bergerj op Zoom is Maandagmiddag de ruim 50-jarige veekoopman j7 Jansen uit Os- sendrecht, die per rijwiel den spoorweg wilde oversteken juist op het oogenblik, dat een ex- pressetrein passeerde, door dezen trein gegrepen. Hij werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij eenige minuten later aan de gevolgen is overleden. De man was gehuwd en vader van eenige kinderen. Drie arbeiders door den bliksem gedood. Woensdagmiddag heeft onder de gemeente Megen een vreese- lijk ongeval plaats gebad. Tjjdens een kort dccb hevig onweder, dat zich boven Ossen omgeving ontlastte was een aan tal arbeiders aan de Maaswerken n een schuur gaan schuilen tegen den regen. Eenige oogenblikken daarna sloeg de bliksem in het houten gebouwtje en vernielde het ge heel. Drie arbeiders werden op slag gedood, terwyl een vijttal werd gewond. Andere arbeiders, die het on geluk zagen gebeuren, Bchoten terstond ter hulp en vonden de acht slachtoffers op den grond liggen. Een ijlings ontboden genees heer moest b\j drie der slacht offers den dood constateeren, De overige vyf waren bewuste loos, Zy werden Daar het zieken* huis te Oss overgebracht. De slachtcff.rs waren alle drie ge huwd, ZONDAG 8 SEPT. 1935. Voorm. 91 ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Voorm 9.30 ure Ds. J. S Pos*. Tekst 1 Sur. 25:1419. Nam. 2 30 Dezelfde. Catech Zondag 45b. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 2.30

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 2