„Vooruitgang is ons Streven" Wegafslnitinfl. JU Het WOONHUIS Een perceel Bouwterrein, Aanbesteding. Edelstijfsel „Crackfree" Advertentiën. 2500 K.6. Superfosfaat 14 pCt. 8500 K.G. Kalizout 40 pCt. 5500 K.G. Thomas Slakkenmeet. aanbesteden Het bouwen van een dubbel WOONHUIS in 5 perceelen of in comb, van perceelen. Vrijdag 6 September Het bouwen van een Landbouwschuur in de kom der gemeente Axel. Terstond te huur: was het wel wat frisch, maar droog en af en toe liet het zon netje zich zelfs zien. Onder vroolijk gezang der kinderen en groote belangstelling van de ouders en veel andere inwoners van Axel had het vertrek plaats. Het ging eerst naai Cadzand. Een kleine stagnatie was er even voorbij Philippine, waar door een marechaussée de bussen werden geïnspecteerd, of er ook overbelasting was. Het hield vrij lang op, wat wel jammer was, maar de stemming leed niet het minst. Te 10 uur ongeveer arri veerde men te Cadzand, waar allen naar het mooie strand snelden. Het weer werd hoe langer hoe beter en er werd druk pootje gebaad en met den bal gespeeld. Vele kinderen deden een ritje op de daartoe te huren paardjes en zelfs een drietal ge leiders vertoonden hun ruiterkunst en ze brachten het er maar wat kranig af Aan het strandhotel werd stevig geluncht tegen zeer billijke prijs. Daarna ging men op reis naar Knocke, maar onderweg werd eeri bezoek aan het vliegveld gebracht. Daar troffen de bezoekers het. Er was juist een driemotorige Fokker Xll der K.L.M gearriveerd en de kinderen werden op het terrein toegelaten en mochten den reuzenvogel 't was de Ibis van dichtbij bekijken, waarbij de mecanicien alles uitlegde. 'tWas interessant en leerzaam. Te Knocke werd een rondritje langs den Boulevard gemaakt en op de terugreis werd het wereld vermaard etablissement van „Les enfants Siska" met een bezoek vereerd. De ruime speeltuin booo volop gelegenheid tot vermaak en de wafels gingen er in als koek. Sommige kinderen toonden daarbij een merkwaardige maagcapaciteit. Op den terugweg naar Cadzand begon het te regenen, maar dat was heelemaal niet erg meer. Het eene lied na het andere schalde vroolijk op. Nadat te Cadzand de inwendige mensch nog een weinig versterkt was, ging het huistoe. De terugreis verliep zonder eenig incident en zingende en juichende kwam het gezelschap weer te Axel aan, waar nog een rondritje werd gemaakt. Een uitstekend geslaagd uit stapje, waarop de ouüercommissie, personeel der openb. school en niet minder de kinderen met vol doening mogen terugzien. Wydingssamenkomst. Vrijdagavond werd in de Qeref. kerk alhier een wijdigssamen- komst gehouden door de Chr. Oranje-vereeniging, ter herden king van den jaardag van H. M. de Koningin. Als spreker trad op Ds. W. F. M. Lindeboom van Serooskerke, met het onderwerp „Hou en trouw aan Troon en Kroon". Na door Ds. Post te zijn in geleid, gaf spr een overzicht rn hetgeen de Oranje's voor volk en vaderland hebben gedaan, niet het minst in tijden van tegenspoed. Nooit werd tevergeefs een beroep gedaan op den steun der leden van het Huis van Oranje en in den loop der tijden is dan ook gebleken dat Qod, Nederland en Oranje een hecht, drievoudig snoer vormen. Spr. smeekte Gods zegen af voor het Oranjehuis en ons volk, dat hieraan zoo nauw verbonden is. Hij wees op de vergankelijkheid van dit leven en bad ook voor de zielerust van de jonge Koningin Astrid, die zoo jammerlijk is verongelukt. De rede werd met groote aandacht gevolgd door de ongeveer 700 aanwezigen, die het smaakvol versierde kerkgebouw vulden. De zangvereeniging Asaf en het Kinderkoor brachten ter af wisseling stichtelijke en vader- landsche liederen ten gehoore. Het kinderfeest. Storm en regenvlagen voor- Spelden Vrijdagnacht weiniggoeds voor het feestje, dat den leerlingen der scholen in deze gemeente den volgenden dag zou worden bereid ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin. Konin ginnedag is dan ook niet aange broken met een stralend en lachend Qranje»zonnetje. 's Mor gens jachtten grauwe wolken nog langs het uitspansel, met af en toe een buitje regen. Dit nam niet weg, dat er reeds vroeg druk gevlagd werd. Tegen den mid dag dreigde het heelemaal mis te loopen; mistroostig en aan houdend viel de regen uit de grijze luchten en men vroeg zich af, wat er van het kinderfeest op het concours-terrein terecht moest komen. Om ongeveer 2 uur zou den de schoolkinderen met het onderwijzend personeel afmar- cheeren naar het terrein, met de muziek voorop. Van een goed begin was toen echter nog geen sprake, het scheen wel, of men nog eens wilde afwachten. Toen evenwel de kinderen van de Chr. school in de Nieuwstraat met „Hosanna" voorop de Noordstraat introkken, was alle twijfel opge heven en met de leerlingen van openbare en R.-K. school trok men naar het concours terrein, gevolgd door slechts een matig aantal belangstellenden. Dit was evenwel niet te verwonderen, ge zien de slechte weersomstandig heden. Op het terrein werden de kinderen voor de tribune op gesteld waarop „Hosanna" had plaats genomen, dat daarna de volksliederen ten gehoore bracht, die door de leerlingen werden meegezongen. Nadat de kinderen in klassen op het voorterrein waren ver spreid, namen de spelletjes onder leiding der onderwijzers en onder wijzeressen een aanvang. Hierbij bleek al direct, dat er van een goede voorbereiding of oefening geen sprake is geweest, zooais bij vorige dergelijke kinderspelen. Men liep aanvankelijk een beetje onwennig door elkaar en vooral de jongere klassen moest eerst danig bijgebracht worden, wat hun eigenlijk te doen stond. Toen de zaak een beetje op gang was, ging het er wel gezellig toe, met af en toe een klein kibbelpartijtje tusschen wat al te geestdriftige deelnemers en deelneemsters, doch dergelijke dingen behooren nu eenmaal bij kinderspel. We zagen jongens en meisjes, die aanleg hebben om goede athleten te worden we zagen ook anderen, die er hardnekkig den „slakken gang" inhielden, die om een wiel- rennersïerm te gebruiken, steeds een of meer ronden achter lagen. Een en ander gaf natuurlijk wel eens aanleiding tot hilariteit en bij een enkel deelnemertje dat niet mee kon, kwamen daardoor wel eens de „waterlanders" voor den dag. Misschien ware het beter geweest de besten uit elke klasse te nemen en die om de prijzen te laten kampen er was dan ook meer wedstrijdsfeer ge schapen, die nu ten eenenmale ontbrak bij de massa. De groepen waren te groot om er goed orde onder te houden, wat meer tot uiting kwam onder het verdere verloop. De spelletjes zooals stoelenwedstrijd, balletje loopen, haasje-over, enz. duurden te lang tengevolge van de herhalingen waarin werd vervallen. Het werd daardoor wat eentonig, niettegen staande „Hosanna" en „Concor dia", dat later arriveerde, er den moed trachtten in te blazen. Som wijlen moest men even toevlucht zoeken voor den regen op de tribune of in de ververschingstent en dat wakkerde den lust bij de jongens en meisjes voor het spel ook niet aan. Toch hield men vol en zelfs kwam er na de trac- tatie op chocolade, limonade en krentenkoeken weer een opleving, ofschoon de naargeestig neer- druilende regen een ware spel breker was. Bij het zakkenloopen bleek niet alles in orde, de deel nemers werden gevolgd (en ge hinderd) door hun supporters en dat maakte hun taak niet gemak kelijker in de kletsnatte zakken. Anderen hadden het weer al te gemakkelijk, daar sommige zakken geen bodem meer hadden 1 De genen die zich hierin voortbe wogen waren natuurlijk altijd de eersten, doch konden bij aankomst toch niet voor een prijs in aan merking komen Inmiddels was het steeds meer gaan regenen, doch het programma werd afge werkt. Nog volgden een vlieger wedstrijd en steltloopen en toen dat afgeloopen was, volgde de prijsuitreiking aan de verschil lende winnaars. Het feestje was hiermede ge ëindigd en in gestadig neerval lende regen marcheerde men weer huiswaarts met de muziek voorop. Jammer dat het weder zoo uiter mate slecht geweest was, waar door veel van de aantrekkelijk heid is verloren gegaan, niet alleen voor de kinderen zelf, maar ook voor de ouders. De concerten. 's Avonds volgden nog de ge- b uikelijke concerten op de Markt, waarbij achtereenvolgens optraden Het Kinderkoor, Asaf, Hosanna en Concordia. De uitvoeringen werden door een talrijk publiek bijgewoond. Door Het Kinderkoor werden de volgende nummers gezongen 1. Een Hollandsche jongen. 2. Ce Kieppermarsch „Annie Frank". 3. Prinses Julianalied Arn. Spoel. 4. Een jongen hoort op het water thuis id. 5. Wilhelmus van Nassaue W. v. Bruggen. 6. Het lied met het refreintje H. C. v. Praag. 7. Muzikale jongens H. W. de Wolff. 8. Minamarsch P. C. Poortman. Donderdag werd in het café van dhr. Groothaert te Spui ten overstaan van het kantoor W. A. den Boggende alhier en ten ver zoeke van dhr. Abr. Jansen, ver kocht een woonhuis met erf te Axel-Magrette, groot 1 A 6 c.A Kooper werd dhr. P. J. Knieriem q.q. voor de som van f775. Bij het telefoonnet alhier zijn nieuwe aansluitingen geko men onder de volgende nummers 40 G. P. A. van Acker, Stati onstraat 17. 66 J. van den Hout, dames- en heerenkapper, Noordstraat. 104 C. A. Michielsen, Wal- straat C 31. 63 J. Mieras, Julianastraat 182. Koninginnedag in Zeeuwsch- Vlaanderen. Evenals hier ter plaatse, is ook in andere gemeenten van Zeeuwsch Vlaanderen, waar fees telijkheden waren georganiseerd, veel van het welslagen teloor gegaan ten gevolge van het slechte weer. Vooral te Zaamslag, waar men nog al werk had gemaakt van de versiering, is dit een groote tegenvaller geweest. Er zijn een optocht en volksspelen gehouden, doch het vuurwerk kon niet worden afgestoken. Waarschijnlijk zal dit a s. Zater dag geschieden. Ongeluk bij het voetballen. Te Sluiskil had Zondag een speler in den wedstrijd Sluiskil- Hoofdplaat het ongeluk zijn been te breken, doordat hij ongelukkig tegen een oneffenheid op het veld trapte. De wedstrijd vond verder geen doorgang. Onder degenen, die in Zeeuwsch-Vlaanderen ter gelegen heid van den jaardag der Koningin zijn benoemd tot ridder van Oranje-Nassau behoort ook dhr. N. J. Harte, secretaris van de Kamer ran Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaande ren en redacteur bij de „Ter- neuzemche Courant" te Neuzen. Ook is toegekend de eere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. In brons aan P. A. Hermans, besteller bij den postdienst te OssenissejJ. J. de Doelder te Terneuzen, oud sluisknecht bij den Rijkswater staat. Zondag 20 October doet cand. A Dronkers van Den Haag bij de Ned. Herv. kerk te Honte- nisse zijn intrede. Ds. G. de Ru van Ritthem zal hem bevestigen. Te Sluis woedde Zondag avond een hevig onweer, gepaard met zwaren hagelslag. Handerden ruiten zijn vernield. Hevon<*en. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachterstaan- de adressen: Een portemonnaie met inhoud en een padvindersriem. Inlich tingen bij J. Oosting. Een meisjesparapluie. Inlich tingen bij Ed. Schoof, Kerkstraat. Een heerenhorloge met ketting. Inlichtingen Bureau van dit blad. Maggi als gastvrouw. Menigeen zal zich waarschijn lijk de demonstratieauto der Fa briek van Maggi's Voedingsmid delen te Amsterdam herrineren die destijds reeds vele gemeen ten bezocht. De in deze model-keukeu be reide Maggi's Soepen sd Bouillon werden door de kookleeraressen aan iedere belangstellende aan geboden, terwijl «ij de huisvrou wen ook met pracrische raadge vingen van dienst waren. Men heelt teen echter bij lan ge ua niet alle huisvrouwen kun nen bereiken, zoodat de auto en haar bezetting binnen enkele da gen wederom als gastvrouw zal fungeeren om nieuwe kennisma kiugen aan te kuoopen en wel licht oude te hernieuwen Sportnieuws. Axel II—Sluiskil 8-0. Zondagmiddag speelden de Axelsche reserve s alhier tegen een elftal of beter gezegd een achttal van Sluis kil, dat met twee Axelsche spelers aangevuld, met 10 man den wedstrijd aanving. Aanvankelijk hield Sluiskil stand, doch zoodra Axel na tal van gemiste kansen de leiding genomen had, was het met de gasten gedaan. Bij de rust was de stand reeds 4—0 en in de tweede helft werd er heele maal niets bijzonders meer gepresteerd. Slechts een enkele maal is Sluiskil toen over de helft van het veld geweest. De Oranjemannen maakten nog vier doelpunten en wonnen alzoo welver diend met 8—0. Volharden—Axel 3—1. Te Aalst werd Zondag de return match tusschen Volharden en Axel gespeeld. Zooals bekend, verloren onze stadgenooten hier eenige weken ge leden met 12 van deze Belgische ploeg. Qok op vreemden bodem was de uitslag bevredigend tegen deze sterke tegenstanders, die met 3—1 in de meerderheid bleven. Marktberichten. AXEL, 31 Aug. 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00—6,25, wintergerst 4,00—4,25 zomergerst 4,00—4,25, haver 5,25 —5,75, groene erwten 7,00— 8,— bruine boonen 00,0000,00, duivenboonen 0,000,paar- denboonen 5,00—5,50, blauw- maanzaad 13,00—14,00, karwei zaad 17,00—17,50. geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 5, —5,50. MAATSCHAPPIJ te j^Lxei-Öasöing. Bovengenoemde Maatschappij zal trachten aan te besteden onder A. H. V., op Maandag 9 September 1935, des namiddags 5 ure (zomeiujd), bij den heer C. P. van Doeselaar te Axel-Sassing, onderstaande kunstmeststoffen, te leveren van 20—30 September aanstaande. Plus minus inschrijvingsbiljetten in te leve ren bij den Voorzitter. Namens het Bestuur, P. DE REGT, Voorz. W. M. DIELEMAN, Secr. Sluiskil P 24. Ondergeteekende zal namens zijn opdracht gever, op Vrijdag 13 Sept. 1935, in het openbaar Bestek en teekening h fl.25 per stel. De Bouwkundige, M J. t d. BEDS, Markt C 6, AXEL. Vanaf 27 Augustus a s. zal tot nader aankondiging de weg, ge naamd de Derde Verkortfne, ge legen onder de gemeenten Axel en Sir.t Jansteen, worden AF GESLOTEN voor het verkeer met motor-, rij- en voertuigen en vee, met het oog op de ver betering van den weg Kijkuit- Hulst. De Besturen van Polder Beoosten en Bewestenblty Waterschap Absdale. Riet- en Wolfsdyk. Waterschap Groot- en Klein Ferdinandns. TE KOOP: Een Woonhuis met Tuin, staande Buitenweg. Te bevragen bij A. J. DE WIJN, H 18, Axel. llllggK0* Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de fam JACOB GOOSSEN, in het café van Mej. Wed. Gili- jamse te Axel, op Vrijdag 6 September 1935, des na- miüuags 3 nar, verkoopen met ERF en TUIN te Axel, Vaartdijk, kad. sectie Bdeelen nos. 602 en 603, samen groot pl.m. 4 A. 74 c.A, thans nog bewoond door J. J. van Dronqelen-Goossen. KOOP 2. naast koop 1, deel van sectie B no. 603, groot pl.m. 3 A. 56 c.A. Te aanvaarden: 15 Oct. 1935. Betalen 12 Oct. 1935. Architect L. DE BRU1JNE te Ter Neuzen, zal namens zijn last gever op in Hotel ,'s Lands Welvaren" bij de Wed. G. Gilijamse, in 4 perceelen of in massa trachten aan te besteden Bestek en teekening aa Gld. 1,25 verkrijgbaar ten kantore van den architect aan het Tuinpad. NETTE WONING, staande Oudeweg, Axel. Te bevragen bij J. DE KRAKER, Zeestraat, Axel. Onze klanten zeggen Het strijkgoed schittert in de kast Indien „Crackfree" toegepast. Overal verkrijgbaar. i

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3