F i AXEL II SLUISKIL. Aanbesteding. Het WOONHUIS Eeo perceel Bouwlerreio, 100 gave CanadaboomeD, Prima Cahiers Goede Cahiers J. C. VINK, Boekhandel, Markt, Axel. Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Koopt V. V. V. LOTEN a 10 cent per stuk. Landbouw. Bekendmakingen. Openbare Vergadering op Dinsdag 3 September 1935, GEMEENTE-REKENING. GEMEENTE-BEGROOTINC. Adverteutiën. Zondagmiddag om half drie Vrh'dag 6 September Het bouwen van een Landbouwschuur in de kom der gemeente Axel. Terstond te huur: Een Heerenhorloge met ketting. modern omslag 25 stuks voor één gulden. blauw omslag 35 stuks voor één gulden. 1 Op slechts 29 jarigen leeftijd wordt een Moeder aan haar drie kinderen naar verluidt ver keerde Koningin Astrid in blijde verwachting ontnomen, den Koning een liefhebbende echtge- noote en het zoo beproefde België een Vorstinne, die met groote toewijding en liefde haar zware taak vervulde en zich in aller sympathie mocht verheugen. Met diepe ontroering zal de wereld kennis hebben genomen van dit droevig verscheiden, dat voor den Echtgenoot, Koning en Vader, die in enkele seconden zijn Gade zag sterven, een on overkomelijk verlies moet betee- kenen. Geen wonder dat de bladen er heden kolommen van vullen, als we weten, en opnieuw lezen, hoe populair de jonge Koningin zich in enkele jaren in haar land had gemaakt door haar beminnelijk karakter. En temeer voelen wij Nederlanders het ontzettendevan deze gebeurt', nis, nu we juist weer zoo zijn getrokken naar onze Vorstin, wegens Haar ver jaardag op morgen, nu we zoo vlak in de buurt wonen en daar door als het ware ook met het Belgische vorstenpaar medeleven, nu we meeleven ook met liet Belgische volk temidden van den roem van hare Wereldtentoonstel ling te Brussel. Als een kille verschrikking vlaagde over de in het feestelijk verkeer der drukte van de We reldtentoonstelling gedompelde Belgische hoofdstad, het vreeselij- ke, schier ongeloofelijke nieuws Koningin Astrid gedood door een ongeluk in Zwitserland tijdens een zomerverblijf, waarvan zij zoo ten volle genoot, uit het le ven weggerukt. Voor de tweede maal binnen anderhalf jaar wordt België in rouw gedompeld en ten tweede male treft de slag te harder en te wreeder, door de plotselinge en tragische wijze waarop twee menschenlevens, die een zóó groote, de éérste plaats innamen in het openbare leven van België, werden afgesneden. Over het leed, dat de Belgische vorstenfamilie, dat den jeugdigen Koning en zijn kleine kinderen thans heeft getroffen, past het anderen slechts te zwijgen en dit zwijgen moge het innigste blijk van medeleven zijn met den zwaar getroffen Koning der Belgen, zijn kinderen en zijn nog om het ver lies van haar man in rouw ge dompelde Moeder. De verpletterende tijding heeft ontzettenden indruk gemaakt op geheel binnen- en buitenland. Ten teeken van rouw, werden overal in de verschillende plaatsen van België de vlaggen half stok geheschen. De Belgische zenders staakten de uitzendingen beperk ter. zich tot het doorgeven van bijzonderheden omtrent het on geluk. Ook in Zweden werd het be richt van den dood van Koningin Astrid met ontstelling vernomen. De Zweden hadden groote ver eering voor hun beminde prinses Astrid, die nog zoo dikwijls te midden van verwanten en vrien den van haar jeugd vertoefde en met wier geluk men zoo hartelijk meeleefde. Het bericht van het tragisch ongeluk, waar de Koningin van België het slachtoffer van is ge worden, heeft in Den Haag groote ontroering gewekt. In breede kringen koesterde men voor het Belgische koningspaar groote sympathie. Meer dan in een andere stad in ons land was Koning Leopold en Koningin Astrid in de Residentie bekend. Door hun bezoeken aan Noord- wijk en het verblijf van hun kin deren, waren zij met de Haagsche burgerij meer bekend geworden en waren inderdaad zeer populair. Van de woning van den Bel gischen gezant, werd dadelijk de vlag halfstok uitgestoken. Ook de andere legaties staken ten teeken van rouw spoedig daarop de vlag halfstok uit, welk voorbeeld door tal van particu lieren werd gevolgd. Dadelijk nadat te Luzern het bericht van het ongeluk was bin nengekomen, spoedden zich hon derder. naar de plaats van de ramp. De plaats, waar de auto ver ongelukte, is allerminst een ge vaarlijk punt van den weg, die langs het Vierwoudstedenmeer loopt. Vermoed wordt, dat de Koning de bocht daar ter plaatse te kort heeft genomen en daarbij geslipt is. Een tegenligger van den Ko ninklijken auto, een Zwitsersche automobilist, was het eerst ter plaatse. Hij trof den Koning aan, die als 't ware versuft tegen een boom geleund, naast het stoffelijk overschot stond van de Koningin, die op slag gedood moet zijn. De Koning stond met de handen voor het gelaat, was vreeselijk bewogen en niet in staat om te spreken of eenige inlichtingen te geven. De automobilist vertelde, dat Koningin Astrid uit den auto tegen een boom geslingerd was, terwijl de auto was doorgereden en in het meer was terecht ge komen. De Koning en de chauffeur hadden zich zelf kunnen redden. Beiden waren gewond, maar zij bekommerden zich daar weinig om en liepen om het hardst naar de plaats, waar Koningin Astrid lag, waar echter menschelijke hulp niet meer kon baten. Wel was spoedig een protestantsch geestelijke ter plaatse, terwijl andere personen de twee gewon den verbonden. Het ongeluk gebeurde even na 10 uur in den ochtend. De Koning en Koningin ver toefden momenteel in een villa te Luzern. Zij waren uitgereden, met de bedoeling een bergtocht te gaan ondernemen. geldt hier een compensatie transactie. Tegen deze tarwe, die in Neder land zal worden ingevoerd, zal varkensvleesch en vleesch in blik naar Duitschland worden uitgevoerd. De 3000 ton Duitsche tarwe zijn reeds door importeurs over genomen 10,000 ton moeten nog geleidelijk aan de markt worden gebracht. De prijs van deze tarwe is 14,90 per 100 Kg, inbegrepen f 1,50 monopolie rechten. De eigenlijke tarweprijs zal dus f 3,40 per 100 Kg. zijn, wat gezien den prijs waarvoor andere uitheemsche tarwesoorten worden aangeboden, een goede prijs is voor deze oude Duitsche tarwe. Een groot gedeelte van de aangekochte tarwe zal als vee voeder worden gebruikt. Daar echter het opnemingsvermogen van de lmarkt niet groot is, schijnt het niet uitgesloten te zijn, dat ook nog een deel als broodgraan zal worden gebruikt De ramp is zóó ontzettend, dat men het zich niet kan inden ken. Steeds ziet men de vrien delijke, lieftallige figuur voor zich. En toch is zij niet meerde 29 jarige moeder van drie jeugdige kinderen en in blijde verwachting van een vierde. Overal worden nog foto's getoond, waar het minnende Koningspaar zich be vond, met diep medelijden moet men dan denken aan den jongen Koning, die zoo diep onder den indruk is geweest van het ster ven van zijn vader. Hij zal al zijn geestkracht noodig hebben, om zich onder den zwaren slag, die hem zijn geliefde gemalin ontroofde, staande te houden. En wij denken met smartelijk medelijden aan de jonge konings kinderen, die nog pas zoo ge- ruimen tijd in ons land hebben vertoefd en nu hun moeder voor altijd moeten missen. Zij waren sportief, misschien te sportief. Altijd vergezelde Astrid haar gemaal op zijn toch ten en bezoeken, ook als hij zich van de moderne verkeersmiddelen bediende. Zij vlogen herhaalde lijk van België naar Zweden verscheidene malen heeft men hen op Schiphol kunnen zien. Ook aan bergbeklimmen gaven zij zichnog de laatste twee weken hebben zij in Zwitserland de geliefde bergsport, waarvan ook koning Albert zooveel hield, be oefend en verscheidene malen hebben zij in eenvoudige berg hutten overnachl. Meer dan één groote reis hebben zij volbracht ook naar ons lndië heeft koningin Astrid haar gemaal vergezeld. Overal waar zij kwam, waar zi zich toonde, veroverde zij de harten. En nu, met vacantie in Zwitserland een auto-ritde Koning aan het stuur.,., een klein ongeval, waardoor hij éven de macht er over verliest een botsing.... en dood ligt de lieve, schoone, jonge Vorstin, en moederloos zijn de drie kinderen ginds in het vaderland.... Duitsche tarwe tegen Nederlandsche varkens. Do NüderlandBcbe regeering heeft, naar het „Rbld." meldt, van Duitschland 13000 ton tarwe van den oogst 1934 gekocht. Eet AXEL, 30 Augustus 1835. Op de agenda van de aanst. Dinsdag alhier te houden Raads vergadering komen voor de vol gende punten Installatie Raadsleden benoe men Wethouders, Gascommissie, Bouwcommissie, Comm. van Toezicht inzake arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzeke ring, en trekken van afdeelingen voor begrootingsonderzoek. Morgenavond zullen de mu- ziekconcerten worden voorafge gaan door een zanguitvoeriug door door het chr. Kinderkoor en de chr. zangvereen. Asaf. Voor de programma's hadden we dezen keer geen plaats. Bij de Brigade der Konink lijke Marechaussee alhier is aan gifte gedaan, dat bij den arbeider J. P. op de Sassing alhier een som geld is vermist. Verschillende ge ruchten doen daaromtrent de ron de, doch waar de politie deze zaak in onderzoek heeft wenschen we op die geruchten niet voornit te loopen of daarvan mededeeling te doen. Naar we vernemen is nabij Selzaete een ernstig ongeluk ge beurd. Bij het rangeeren is zekere Em. de Cock, afkomstig van Hulst en in dienst van de Mij. Mechelen Terneuzen onder de trein geraakt en moeten hem beide beenen zijn afgereden. Aangehouden. De gemeentepolitie te Zierikzee heeft op verzoek van de mare- chaussée te Terneuzen, aange houden J. C. C., vrouw van H. F. D wonende te Terneuzen, die er van verdacht wordt zich in 1935 te hebben schuldig ge maakt aan valschheid in geschrifte en oplichting van een zeer be langrijk bedrag aan geld ten na- deeie van een vrouw te Terneuzen. De verdachte is ter beschikking van de justitie te Middelburg gesteld. Bij Kon. besluit zijn be noemd tot gezworene van den Her- togin-Hedwigepolder, C. D. Smet te Clinge tot gezworene van den Melo- polder, H. J. M Bruggeman te Graauw en Langendam. Onderscheidingen Bij Kon. besiuit zijn benoemd o. m. tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau jhr. mr.J.W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland tot ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw: mr. J. H. M. Stic lid van Ged. St. van Zeeland, te Goes tot officier in de Orde van Oranje Nassau J Huizinga, bur gemeester van NeuzenW. Ka- kebeke te Goes ir. C. G. P. Stevens, inspecteur van den land bouw te Den Haag 5 tot ridder in de Orde van Oranje NassauH. P. Rottier te St. Janstev.n, ontvanger-griffier van polders. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachterstaan» de adressen', Een nieuwe padvindersriem, in lichtingen bij veldwachter Oosting. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 1 SEPT. 1935. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 91/» ure Ds. van Oeveren Nam. 2 Dezelfde. Qeref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. PosL Nam. 2 30 Dezelfde. Qeref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Leeskerlr. N<m. 2 30 De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 30 Augustus 1935. De Burgemeester, BLOK. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat de rekening van inkomsten en uitgaven dezer gemeente en die van de oedrijven over 1934 aan den Gemeenteraad zijn over gelegd en gedurende een tijdvak van 14 dacen voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd op de Gemeente Secretarie, alwaar tegen betaling van de kosten afschriften kunnen worden verkregen. AXEL, 28 Augustus 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Burgemeester en Wethouders van AXEL maken bekend, dat de begrooting van plaatse lijke inkomsten en uit gaven dezer gemeente alsmede die van de bedrijven dienst 1936, aan den Gemeenteraad zijn aan geboden en gedurende een tijdvak van 14 dagen voor een ieder ter inzage op de Gemeente-Secretarie zijn nedergelegd, alwaar tegen betaling van de kosten afschriften kunnen worden verkregen. AXEL, 28 Augustus 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS Trekking Maandag a. s. onder toezicht der politie. De loten zijn nog verkrijgbaar bij den Heer A. VAN MAALE, Sigarenhandel, Walstraat C 12, waar tevens nog gratis loten worden gegeven. B4F Zie bepalingen in de étalage. (20) tegen Architect L. DE BRU1JNE te Ter Neuzen, zal namens zijn last gever op in Hotel „'s Lands Welvaren" bij de Wed. G. Gilijamse, in 4 perceclen of in massa trachten aan te besteden Bestek en teekening aa Old 1,35 verkrijgbaar ten kantore van den architect aan het Tuinpad. JNfcTTL WONING, staande Oudeweg, Axel. Te bevragen bij J. DE KRAKER, Zeestraat, Axel. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de fam JACOB GOOSSEN, in het café van Mej. Wed. Gili jamse te Axel, op Vrijdag 6 September 1935, ues na- miüuags 8 uur, verkoopen KOOP 1. mtn-m met ERF en TUIN te Axel, Vaartdijk, kad. sectie Bdeelen nos. 602 en 603, samen groot pl.m. 4 A. 74 c.A, thans nog bewoond door J. J. van Dronqelen-Goossen. KOOP 2. naast koop 1, deel van sectie B no. 603, groot pl.m. 3 A. 56 c.A. Te aanvaarden: 15 Oct. 1935. Betalen 12 Oct. 1935. Verloren: Tegen belooning terug te be zorgen. AdresBur. v. d blad. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van den MOERSPUIPOLDER, (Dijkgraaf dhr. B. C Puylaert), op Donderdag 5 Septem ber 1935, des vourmiddags 11 aur (zomertijd), verkoopen: Ongeveer van 1 30 tot 1.70 M., wassende op de Plaat van dsn Moerspui- polder te Overslag, nabij Boeren- gat, alwaar te vergaderen. BETALING contant. 1 rfil Klim

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 4