Comité Kinderfeest ie Axel. Woonhuis. H.B.S. en M.U.L.O. Edelstijf sel „Crackfree" Burgerlijke Stand. Aciverleiiliëu. 1. Verpachting van de consuinptietent 2. Levering van 1000 repen Kwatta 3. Levering van 800 flesjes Limonade Uit de hand te koop J. C. VINK, Spoorwegdiefstallen. Gedurende de laatste maanden werden uit een van de loodsen der Nederlandsche Spoorwegen te Amsterdam voortdurend pak jes gestolen, zonder dat het ge lukte een spoor van de daders te ontdekken. Eenige recher cheurs zijn er tenslotte in ge slaagd deD weg te vinden, dien de pakjes maken. Eenige weken lang hebben zij zich in de buurt van de bewuste loods verdekt opgesteld om zoo alles gade te kuhnen slaan wat er gebeurde. Er waren weer een paar pakjes, aldus de „Msb.", dezen keer in houdende sigaren en sigaretten, verdwenen. Het laatst was een expediteur, die daar geregeld met zyn wagen pakjes kwam halen en brengen, in de loods geweest. De rechercheurs gin gen den man onmiddellijk ach terna, nadat zij nog eenige ge gevens hadden gekregen. De man werd gearresteerd en het gevolg was, dat men ook een heler op het spoor kwam, die eveneens gearresteerd werd. Bij den heler werden nog eenige van diefstal afkomstige pakjes, inhoudende sigaretten, gevonden. De politie verwacht, dat door deze arrestaties wel meer zaakjes aan het licht zullen komen. Voor enkele ponden koffie. In de buurt van Herzogenrath, by Kerkrade, werd Vrijdagnacht een smokkelaar, die met kolfie van deLimburgschegrens kwam, door een ambtenaar doodgescho ten. Zyn kameraad kon ont vluchten. Het slachtoffer is on geveer 25 jaar ond. Zijn iden titeit kon nog niet worden vast gesteld. Te Amsterdam reden twee auto's achter elkaar in de rich ting Zaandam. Bij den Molen weg wilde de voorste wagen links-af slaan, en Btak daartoe zijn richtingaanwyzer uit. Dit werd niet opgemerkt door den bestuurder van den achtersten auto, met het noodlottig gevolg, dat beide auto's tegen elkaar botsten en den dijk aftuimelden, waarna zy in een sloot terecht kwamen. De auto's werden zwaar beschadigd. De bestuur der van den voorsten wagen kwam er goed af, doch een dame en haar 5-jarig dochtertje, die in den tweeden wagen zaten, werden ernstig gewond. Beiden werden naar het gasthuis over gebracht. Overreden. De 51-jarige vrouw A. Meer- tecs te Maastricht, die in de zeer smalle Kommelstraat door een passeerenden auto tegen den muur werd gedrukt, is aan de gevolgen overleden. Het gesmokkelde meisje. Een romantische geschiedenis heeft zich dezer dagen te Botter dam afgespeeldof liever het slot van deze geschiedenis speel de in de Maasstad. Op 9 Augus tus kwam in de haven aan een Nederlandsch schip, dat een reis je naar Finland had gemaakt. Te Aabo is een 15 jarig meisje aan boord gegaan, zonder dat de kapitein of stuurlieden dit wisten. Zij kwam aan beord dank zij de hulp van een matroos, die haar verborg in het logies, dat by met eenige andere matrozen deelt. De aanwezigheid werd door de ma trozen geheim gehouden. Het meisje kwam nooit aan dek en vertoefde, als men vreesde dat zy ontdekt zou worden, in een kast. Te Rotterdam heeft men kans gezien het meisje, een Fin- 8cbe, zonder dat iemand het be merkte aan wal te brengen. De matroos, die haar te Aabo aan boord smokkelde, bracht haar by familie van hem onder. Een paar dagen later, aldus de N. R. C., kwam dit verhaal de rivierpolitie ter oore. Een van de matrozen, die van de zaak atwist heeft waar schijnlijk het romantische ver haal aan kennissen verteld en zoo ging het verder tot het bjj toeval b\j de politie terechtkwam. £>e politie heeft het meisje opge spoord en naar den Vreemdelin gendienst gebracht. Zij vertelde, dat zy iB Finland in een Tehuis voor Meisjes ver blijf hield, waar een tante haar had ondergebracht. Haar vader een architect, was n.l. op reis en haar moeder, een artieste, maak te een tournee door Zweden. Zij had naar haar moeder in Zweden willen gaan en daarom de hulp van den matroos ingeroepen. De bedoeling was geweest, om het meisje vaD Rotterdam later naar Zweden te „smokkelen". De Vreemdelingendienst heeft er voor gezorgd, dat het meisje naar Finland terugkeert. De ma trozen, die in het logies verblijf hielden waar het meisje was ver borgen, zyn ontslagen door de reedery. De inbraak te Krimpen. De politie te Krimpen aan de Lek staat voor een raadsel door de zeer brutale inbraak bij den landbouwer N de Jong, waarby de dieven een <>roote brandkast, die door twee man bijna niet was te tillen, des nachts, terwyl de geheele familie thuis was, uit de woning droegen en op een auto wegvoerden. Deze inbraak, waarbij den da ders, naar later is vastgesteld kunnen worden, voor een waarde van 50.000 gulden in handen is gevallen, wordt nog te geheim- zinnniger, wanneer men weet, dat da bewoners van het huis, die op den zo der, vlak boven de plaats, waar de inbraak is gepleegd, sliepen, niets hebben gemerkt, terwijl er op dien zolder bovendien een luik naar de kamer is, waar de brandkast stond. Dit luik stond bovendien open. Inmiddels heeft het politie-on- derzoek, dat in samenwerking met de Kotterdamsche recherche wordt verricht, geleid tot de arrestatie van den 31-jarigen B. V. uit Nieuwpoort by Gouda, den gewezen schoonzoon van dhr. de Jong. Deze man, die vaak in het bed geslapen heeft, dat naast de brandkast stond, was er meer malen getuige vaD, dat zyn toen malige schoonvader er geld in opborg. Bovendien heeft hij zich reeds eerder aan diefstal schuldig ge maakt. Onder kerktyd heelt hy voor eenige jaren door het op schuiven vau een raam inge broken by een bakker in Krim pen aan de Lek, waarby hem eenig geld in handen viel. Voor dezen diefstal werd by tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zyn vrouw liet zich toen van hem scheiden. Maar ook al zyn de d-ieven ter plaatse goed bekend geweest, toch is het een stout stukje dat- zy heb ben uitgehaald. De boerderij staat een klein eindje van den dyk waar een druk autoverkeer is. De situatie ter plaatse is echter zoo, dat het raampje waardoor de dieven zyn binnengekomen, beschermd wordt deorhoogestrui ken aan den kant van den dijk, die van het erf leidt ea vry steil is, terwijl het daar bovendien zeer donker iB. Er zyn bovendien verschillen de byzondere voorvallen uit den laatsten tijd, die zijn aandacht hebben getrokken. Eenigen tyd geleden werd na- melyk de waakhond in een der slooten in een weiland verdron ken gevondeD, hetgeen men zeer verdacht vond, daar een bond ge woonlijk niet zoo snel verdrinkt. Den avond voordat zyn hond verdween, meldden zich by de Jong twee marskramers met snuisterijen. Zy vroegen om een onderdak. De Jong vond het rare snuiters, zoo vertelde hy, en hy merkte, dat zy stonden te liegen en te draaien. Hy heeft de man nen achter in een schuur onder gebracht en de deur gegrendeld. Hy zou dan den volgenden dag, als by ging melken, de mannen buiten laten. Toen de knecht den volgenden morgen naar de schuur ging, bleek de grendel echter van de deur te zijn getrapt en de bei de marskramers waren verdwe nen. Even later werd de hood dood uit de vaart in de buurt van de boerderij opgehaald, Griezelig. Groote onrust heerscht er in de Belgische grensgemeente Westwezel. Een afschuwelijke vondst is gedaan op een stuk boschgrond, eigendom van den landbouwer De Bie, wonende in de buurtschap „Achterbergh", in de nabyheid van de Neder landsche grens. Achtereenvol gens werden hier enkele lyken gevonden. De voerman Lenaerts groef in Juni 1933 op dit perceel zavel, een soort van leem, en vond een lijk in verregaanden staat vaH ontbinding. Ontsteld waarschuwde Le naerts de politie en het parket stelde een onderzoek in. Men vermocht niet het geheimzinnige geval tot klaarheid te brengen en het stoffelijk overschot werd op het kerkhof te Westwezel begraven. Wie beRchryft echter de ont steltenis van den landbouwer De Bie, toen deze in September 1934 op hetzelfde perceel bosch grond, delvend Daar zavel, even eens een lyk blootlegde. Of schoon hij direct de autoriteiten van zyn lugubere vondst op de hoogte stelde, mocht het ook nu niet gelukken de stoffelijke res ten te identificeeren of de doods oorzaak vast te stellen. Nauw keurig werden in de omgeving opgravingen verricht, doch deze leverden geen resultaat op. Dit jaar begon Lenaerts op nieuw op het stuk boschgrond van De Bie naar zavel te delven en weer vond hij op hetzelfde perceel een lijk I Voorts viel het hem op, dat op de plaats waar de beide eerste lyken had den gelegen de zavel erg losjes was. Lenaerts deelde een en ander mede aan den politie-commis- saris. De commissaris besloot, het perceel boschgrond, nog eens duchtig te onderzoeken. Na korten tijd vond men op nog geeD meter diepte, nogmaals een lijk, dat vrijwel gehéél vergaaD was Het parket uit Antwerpen, hetwelk inmiddels was gewaar schuwd, kon ook thans niet het minste licht brengen in deze griezelige vondsten. Wat het geval des te geheim zinniger maakt is de omstandig heid, dat de drie laatst gevonden lykeD, toebebooren aan vrij jonge menschen. De lyken zijn wellicht gehéél naakt in den grond gestopt, want er is niets gevonden dat wees op resten van kleedingstukken. Zelfs geen kDoop werd gevonden Of de lyken lang in den za velgrond gelegen hebben, daar over is men het niet eens. De doctoren zijn van oordeel van hoogstens enkele jaren. Daarbij dient te worden opgemerkt, dat lyken die in zavel liggen, zéér spoedig vergaan. De autoritei ten staan hier voor een raadsel. Archieven zijn er op nage slagen, om te zien of vroeger wellicht hier een kerkhof of klooster zou hebben gestaan, doch niels van dat alles. Waar Westwezel tydens den wereldoorlog geheel buiten het strijdgewoel bleef, kunnen de lyken ook niet afkomstig zyn van gesneuvelde Duitschers, zoodat men vermoedt hier met een vreeselyke misdaad te doen te hebben. Er is last gegeven, om het heele stuk boschgrond af te graven. Mogelyk dat iets gevonden wordt, hetwelk op de identiteit der slachtoffers wyst. Sportnieuws. Axel—Volharden 1 2 Na afloop van een voetbalwedstrijd hoort men wel eens de opmerking: „degenen die thuis gebleven zijn, moeten er geen spijt van hebben", waarmee dan in den regel bedoeld wordt, dat het spel niet veel te betee- kenen had, of het aankijken nauwelijks waard was. Van den wedstrijd, die hier Zater dagavond gespeeld is tusschen Axel en Volharden, van Aalst, zal dit zeker niet gezegd worden en jammer is dan ook, dat de publieke belangstelling zoo gering was. Degenen die thuis bleven hebben een mooien wedstrijd gemist, een der beste, die hier sinds langen tijd gespeeld zijn. Het was een spannende en boeiende partij, vol geestdrift van de eerste tot de laatste minuut. Men kreeg hier allerminst den Indruk) dat dc wedstrijd voorna» melijk bedoeld was als oefenpartij neen, er zat gang in, leven en variatie, met vele goede momenten en staaltjes van samen- en individueel spel, die sloten als een bus. Er is gestreden voor de overwinning, die ten slotte door het beste elftal is behaald. Alles verliep in de beste harmoniegeen ruw spel, geen hatelijkheden, doch fair en ridderlijk was hetgeen deze 22 voetballers te zien gaven. Het publiek heeft van hun spel genoten als van een mooie film, rijk aan spanning en romantiek. Luide aanmoedigingen zijn niet gehoord en waren trouwens ook niet noodigmen genoot in stilte en had bewondering voor het uithoudings vermogen der spelers, die geen oogen- blik het snelle tempo loslieten. Zooals gezegd heeft het beste elftal gewonnen, doch laten we er dadelijk aan toevoegen, dat- onze stadgenooten ook een zeer goede partij gespeeld hebben. Ware dit niet het geval ge weest, dan zouden ze ongetwijfeld met groote cijfers zijn geslagen. Volharden was in het veld meeren- deels sterker, veel sterker soms, alleen het schieten was zwak. Ondanks het betere veldspel der gasten, zijn de Oranjemannen over het algemeen voor doel gevaarlijker geweest met hunne schoten. Enkele kogels hadden dan ook beter lot verdiend, doch de Bel gische keeper bleek vertrouwd met alle soort werk, dat een doelverdediger kan worden opgelegd. Nadat vele pogingen om doelpunten te fabriceeren aan beide kanten waren mislukt, nam Volharden na ruim een half uur op vrij onverwachte wijze de leiding met een tam schot. Bij de rust was de stand nog 01, terwijl na de hervatting de Belgen een ware belegering hielden voor het Oranjedoel. Spoedig was het dan ook 0—2, doch onze stadgenooten gaven geen krimp en 20 minuten later werd met een prachtig schot de stand op 1—2 gebracht. De strijd bleef verder spannend, fraai en vol geestdrift, doch doelpunten werden niet meer gemaakt, dank zij het goede spel van beide verdedigingen, die het overigens niet gemakkelijk hadden tegen het vlugge aanvalsspel der voorhoeden. Het begon reeds te schemeren, toen het eindsignaal klonk. Ongetwijfeld hebben all genoten van het mooie en vlugge spel. Zelden zal een wedstrijd van begin tot einde in een dergelijk snel tempo zijn ge speeld en dan nog wel in een zomer- sche temperatuur. Met het kleinst mogelijke verschil hebben de Oranje mannen van de sterke Volharden-ploeg verloren, hetgeen op zichzelf al een compliment waard is. Deze kleine nederlaag is dan ook eervoller dan menige groote overwinning. We hopen en vertrouwen, dat er nog meer der gelijke mooie wedstrijden gespeeld zullen worden, die een aanschouwelijke reclame zijn voor de populariteit van het voetbalspel. N Ter Neuzen. Gabuwd. 7 Aug Pieter Overbeeke, 28 j. en Sara Lansen, 27 j. 8 Izrat Kaan, 28 j. en Johanna van dar Hooft, 25 j. 15 Pieter Riemens, 22 j. en Ernestine Miehl, 23 j Geboren. 27 Juli. Maria, d. van Jacobus Aarsen en Iraua Begheyn. 30. Guillaara, z van Adriaan Meeusen en Sara van Pirnbroek. 31. Frits, z. van Josepbus de Clerck en Celina van Haverbeke. 2 Aug. Maria, d. van Gustaaf FermonteD Maria de Witte. 7. Krina, d. van Jozias Klaassen en Krina Ver- berkmoes. 8. Daniel, z. vau Judocus Duurinck en Octavia de Bakker. 9 Johannes, z. van Petrus Franken en Elvira Smet. Willem, z. vaD Sijfze Elzinga en Elisabeth de Blaey 10. Pieter, z. van Pieter de Meyer eD Sara Molegraaf. Pieter, z. vaD Gerard Neels en Elisabeth Dieleman. 11. Jannetje, d. van Guiljaam Klaassen en Cornelia van der Gouwe. Barbara, d. van Adriaan Verpoorte en Adriana Verhelst. 16. Jan, z. van Johannes van Altena en Cornelia de Korver. 17. Evelijne, d. van Achilla Blairon en Jeanne van Naveil- ban. Martina, d. van Hendrik Wolfert en Adriana Ribbens. Overleden. 29 Juli. Maria Meertens, 5 j d. van Mariuus en Catharina van Alten (te Hoek). 7 Aug. Blondina Pluym (van Westdorpe), 66 j., echtg. van Alphonsus de Brnijcker. 10. Marinus van Breen, 73 j echtg. van Elisabeth Leunis. 11. Flo- rentia van Graefschepe, 69 j., wed. van Petrns Dyselynck. Marktberichten. AXEL, 17 Aug. 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00- 6,50, wintergerst 4,00—4,25 zomergerst 4,00—4,50, haver 5, 5,50, groene erwten 7,25— 8, bruine boonen 00,0000,00, duivenboonen 0.000,paar- denboonen 0,00—0,blauw- maanzaad 13.00—14,00, karwei- zaad 15,00—17,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 4,— —5,50. HULST, 19 Aug. 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00— 6,75, wintergerst 4,00—4,25 zomergerst 4,00—4,50, haver 5,00 6,00, erwten 7,00 —8,—, paar- denbooneri 5,00—6,00, duiven boonen 6,007,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 00,00 00,00, lijnzaad 5,00 6,50, blauw maanzaad 12,00 13,50, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 7,50—9,00. Rundvee aanvoer 0, verk. Varkens 12, 9. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 3,00 ROTTERDAM, 19 Aug. Ter veemarkt waren aangevoerd 2258 vette runderen, 598 kalveren, 358 schapen, 844 varkens. De noteering was als volgt Koeien 0,48—0,26, kalveren 0,75—0,35, schapen 0,350,28, per stuk f 15— 8, lammtien 0,37 0,28, per stuk f 11—6, \a.kens 0,41-0,38. Fijne zaden. Karweizaad 17 18, koolzaad 7,5—8,5. Vlas. Holl. geel 0,53—0,56, Groningsch 0,53-0,56 Aardappelen. Zeeuwache blauwe f3 4, Zeeuwsche bonte f3—4, Zeeuwscht eigenheimers f 22 50 Brielsche eigenheimers 12—3, poters f 22,50. Westl. nieuwe 3—3,5 et-, Westl. kleine 2 3 ct. per Kg. op het Concoursterrein vóór Zatermiddag 31 Aug. bij ge legenheid van de kinderspelen. Het terrein is toegankelijk voor hit publiek. Betaling pachtsom vooruit. (rode omwikkeling). (gemakkelijk te openen). Biljetten in te leveren vóór Zaterdag 24 Aug bij den Heer P. DE KORT, Hoofd R. K. School. Een goed onderhouden Te bevragen aan het Bureau van dit blad. voor worden door ons ten spoedigste zonder prijsverhooging geleverd. Boekhandel, Axel Onze klanten zeggen „Crackfree" zegt Moe Kan ik langer mee toe. Overal verkrijgbaar.

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3