f 17.50. Heeren Rijwielen f 18.50. Edelstijfsel „Crackfree" Ad verten tien. Zoo juist ontvangen: Jongens- en Meisjes-Rijwielen. Komt U eens kijken? Ook tweedehands RIJMELEN C. GEELHOEDT, Uit schaamte, daar hij zijn zonderlinge daad niet durtde bekennen, verzon hy daarop het verhaal van een onbekende met den baard, die hem zou hebben overvallen en opgehangen. Hij wiat deze fantasie urenlang tegenover de politie staande te houden, doch viel tan slotte toch door den mand. Het bleek n.l., dat de jongen niet alleen over sterke fantasie beschikte, maar ook zeer goed simuleerde want hij hield zich geruimen tijd be wusteloos, terwijl de dokter, die hem onderzocht, later verklaarde, dat de jongen geen oogeublik bewusteloos was geweest. Nabü Budel (N.-Brheeft men even over de grens een marechaussó) aaugetroffan, die zwaar gewond bleek te zijn en nog slechts zwakke levenstee kenen vertoonde De man werd terstond naar het militair hospi taal overgebracht, waar hg ©enige uren later aan de wonden is everleden. Men vermoedt, dat zich hier een smokkeldrama heelt aiga- speeld, aldus het „Alg. Hold." Onde man en jongen verbrand Vrydagavoud is tijdens een he vig onweer de boerenwoning van Kostviies, te Gassehe door den bliksem getroffsn en afgebrand. Wegens gebrek aan water faal den de pogingen tot blusscüen. Daar men niets van den bejaar den bewoner, noch van zijn klein zoontje, die bij hem logeerde, J. D. uit Scaagen bemerkte, vrees de men bet ergste. Toen na het atbrandea der wo ning de ovet ölijiseleu konden wor den onderzoent, ontdekte men ai spoedig de verkoolde lijken van grootvader en kleinzoon, vermoe- Tielyk zyn beiden door den blik sem getroffen. Eet jongetje was by het begin van het onweer bij buren, maar had zich later naar zyn grootvader begeven, omdat deze ziek te bed lag. De man was 67 jaar oud en het jongetje 12 jaar. Te Enschedé ontstond er brand in de comesuoieszaak „Het Zuivelhuis". De bewoners Reu vers en zya vrouw konden zien met moeite in nachtgewaad red den. De winkel brandde groo lendeels uit. De schade is aan zienlijk. Ean bedrag van 680 aan papiergeld, dat sieh in een sigarenkistje bevond, is mede door het vuur verteerd. Aues was verzekerd. BoerderijJ afgebrand. Vrydagavoiid ging de iandbou wer Bernard naoij Helmoud in den stal de varkens voeren. Zoo als gewooulya hing by daaroij een petroleumlamp op. Plotseling zag hy vlammen slaan uit een bos stroo in de nabyhetd van de lamp. Hy tracntie nog in allerijl het vuur te dooven, doch slaagde daar met in. Met brandwonden aan de handen snelde hy naar het woonhuis, om het gezin te waar schuwen. Het vuur greep in het brandbare materiaal zoo snel om zich been, dat in een oogwenk de geheeie boerderij in vlammen Btond. Vyt en twintig varkens en 150 kippen Kwamen m de vlam men om, de geheeie inventaris werd vernietigd. De rogge- en haveroogst gicgen mede verloren. De boerdery be hoorde toe aan F. K. te Mierloo- bout. Verzekering dekt de schade. Te Amsterdam hebben een kostbaas en zyn kostganger ern- stigen twist gekregen, nadat eerst de flesch ti.uk was aangesproken. De kostganger, een man van 43 jaar, naaide een scneermes te voorschyn en is daarmede zyn 45 jarigen kostbaas te lyt gegaan. De kostbaas had van zyn com mensaal twee flinke sneden over het nootd gekregen, zoodat het bloed hem langs het hootd stroomde. De aanvaller had zicnzelt met het mes aan de hand gewond. Beide mannen verkeerden in zeeroverspannen toestand. Beiden werden na verbonden t* zyn, door de politie meege nomen, Het goad ran de Latine. Onvermoeid zet ua heer Bec kers de pogingen om het „Luti- ne"-goud te bergen, voort. Na de gedwongen rust gedurende de wintermaanden zijn, zoodra de weersomstandigheden het toelie ten de goudzoekers weer aan het werk getogen. Het nog in den toren aanwezige zand werd er uitgezogen, waarna begonnen werd met den kleibo- dem af te zooken. Dit zoeken ge beurt met stekken met ijzeren punten, waarmee in de klei wordt gestoken. Dit voor htt geral, dat het zware goud eenigzins in de klei mocht weggezakt zy'D. Men is nu zoover gevorderd, dat de helft van de oppervlakte welke den toren beslaat (in toraal ongeveer 112 vierkante meter) is afgezocht. Hierbij zyn verscheide ne kogels gevonden. Wordt op de geheeie opper vlakte geen goud gevondeD,dan ligt het in de bedoeling den toren te verplaatsen en op een andere plaats te gaan zoeken. Van een reisgezelschap wil de een 20-jarige jongeman uit Leideö, een groepje reisgenooten fotografeeren en beklom daartoe een ongeveer 30 meter hooge rots in het Ourthedal. Door het losla ten van een steen verloor hy het evenwicht en stortte langs de bij na loodrechte helling neer. Bij bek wam zoodanige verwon- dingeu aan hoofd en borst dat bij korten tijd later overleed. Vrouwenmnioer. De arrestaties van de laatste maanden te Oss hebben groote oneenigheid teweeggebracht tus- schen vrouwelijke familieleden van de gearresteerden. Zoo is het in het Ossche Vier-hoekjeB de laatste weken byna dagelijks tot hevige ruzies gekomen tus- schen de verschillende eebtge- nooten en schoonmoeders van de aangehoudenen. Bij de ruzies werden elkaar de heftigste ver wijten naar het hootd geslingerd. Vrydag bleef het niet bij woor den. Op zeker oogenblik vloog een tweetal vrouwen elkaar in de haren en werden er rake klappen uitgedeeld. De gemeentepolitie verscheen en zag zich genoodzaakt ééa ha- rer te arresteeren. Gedurende afwezigheid van de bewoners hebben inbrekers nun slag geslagen in de woning van dr. G. van Oorschot Jr. te Rotterdam. Door het verbreken van een dakraam kwamen zij in het huis. In deladen van dies soirs en andeie bergplaatsen vonden de inbrekers een partij tafelzilver, taartenscheppeD, pas tel-scheppen, enz., alles voorzien van het merkteekc-n G.V K., een platina armband van gladde schakels met in het midden een brillant, een camé met openga werkten rand, een ouderwetsche gouden Zeeuwscne oorriDg en een platioa kettinkje met twee hangers. Bovendien werden 2 violen en 20 schilderstukken meegenomen De politie heeft onmiddellijk een uitgebreid onderzoek iDgesteld Zy vermoedt dat zal worden ge tracht, de buit, welke tea be langryke waarde vertegenweor digt, over de grens te brengen In de Waal bij Nijmegen is verdronken de 27 jarige A. W. uit Nymegen, vader van vyf kinderen, die vermoedelijk bij het visschen te water is geraakt Een tegenvaller Een Monstersche chauffeur, gehuwd en vader, had liefdes betrekkingen aangeknoopt mei een nog jeugdige maagd van den Maasdijk, in de gemeente Naaldwyk. Doch, van deze amoureuze slippertjes had vrouwlief lucht gekregen. Haar vrouwelijke scherpzinnigheid had uitgevischt, dat haar echtgenoot een auto tochtje zou gaan maken met zijn tweede geliefde. Zooals nood, maakt ook liefde vindingrijk, want de minnekoo- zende echtgenoot bezat geen auto, maar toog naar een garage houder in Monster, waar hij een akelig verhaal deed over een zieke en een ziekenhuis, waarop de garagehouder een auto afstond. De minnaar-echtgenoot reed naar den Maasdijk» waar hij in de omgeving van het huis zijner andere geliefde een tijdje heen en weer reed. Meisjes laten nu eenmaal alt yd wachten. Toen de chauffeur dan een tijdje heen en weer gereden had, ontwaarde hij tot zyn groote schrik plotseling zijn eebtgenoote, die in de buurt der woning van het meisje van haar echtgenoot had post gevat. Manlief schrok op het zien van zijn eebtgenoote zoodanig, dat by in plaats van gas te geven, hevig op de rem van den auto traptezóó hevig, dat het voer tuig slipte, en met een stevig vaartje den dyk afreed, daarbij driemaal over den kop sloeg, en in een aardappelveldje bleef liggen. Deze eerste gevolgen van de ontdekking zyner uitspatting liep nogal goed ai, op handen en voeten kwam d© chauffeur uit den auto kruipen, waar zijn vrouw hem in „ontvangst" Bam, en van welk feit de bedrogen Maasdijkseh© kennis kreeg. De auto is later door een kraanwagen weggesleept Avp." Bejaarde Bigamist. Het leven van den 73 jarigeD tuinman J. O., gedetineerd, was tot bu toe zeer wonderlyk ge weest, zooals bleek tijdens de behandeling van zyn zaken. O. stond terecht wegens valschheia in geschrifte en bigamie. De dagvaarding legde htm ten laste, dat hij tusschen 8 en 22 Jan. 925 te Nieuwerkerk aan den IJssel opzettelyk valschelijk in ean extract uit het register van geboorten heeft geradeerd, zoo danig dat zyn geslachtsnaam kwam te luiden Colyn, met net oogmerk om dit vervalscbt ge schrift als echt en ouvervalscht door anderen te doen gebruiken. Voorts werd hy er van beschul digd, dat hij op 22 Jan. voor den ambtenaar van den burger lijken stand aldaar, hoewel bij wist, dat hy op 12 Mei 1887 voor den ambtenaar van den burgerlijken siand te Noordwyk wettig gehuwd was met Petro- nella Cornelia P. en zonder zicb te hebben vergewist of dit hu welyk was ontbonden en nietig verklaard, hetgeen dan ook nie het geval wa9, opnieuw een huwelyk heelt aangegaan mei Aartje van den D., aan wie by zijn gehuwden staat heeft ver zwegen. Verdachte erkende, aldus de „N. R. Crt.", voor de Roiter- damsche Rechtbank, 'de feiten Hij bad zyn eerste v ouw sinds 1912 niet meer gezien en wist ook niet of zy nog in leven was toen hij in 1925 met Aartje van den D. wenscöte te huwen. Om het zekere voor het onzekere te nemen, had hij zyn waren naam veranderd en zich op zijn ge boorte extract bovendien Dog tien jaar jonger voorgedaan dan by was. Nadat de 68-jarige Aartje van den D., was gehoord, hield het O. M requisitoir, waarin by deed uitkomen, dat het leven in som mige gevallen fantastischer is dan schryvers van romans voor stellen. Verdachte heeft zich ua zijn in 1887 te Noordwijk met Petronella Cornelia P. ge sloten huweiyk daar gevestigd als kweeker, maar heeft haar en de beide kinderen in 1912 ver laten onder mededeeling dat hy een zakenreis ging maken, waar van zijn eebtgenoote en zijü kinderen hem niet zagen terug- keeren. Hy bleek in dat jaar, dus op 51-jarigen leefiijd met een 23-jarige vrouw naai Euge- land te zijn overgestoken en heelt daar twaalf jaar onder den naam Colijn gewoond, terwyl by ook de uit deze verhouding ge boren kinderen, dien naam gat. In 1923 keerde verdachte met deze jeugdige vrouw en haar kinderen naar Nederland terug, waarna de vrouw op aandrang van haar familie de relaties met O., alias Colyn, verbrak. De twee volgende jaren zwierf verdachte door de provincie, totdat hy met mej. van den D. in het huweiyk trad. Verdachte bedroog haar, leende geid en in plaats van er eeo nuttige be stemmiBg aan te geven, ver braste hij het met andere vrou wen. Het dubbele huweiyk zou echter niet uitgekomen zyn als verdachte zich niet had schuldig gemaakt aan oplichting van twee gouden horlogt g, waarvoor by werd gearresteerd en by onder zoek naar zyn waren naam en geboortedatum de wijzigingen op de trouwacte opgemerkt werden De ten laste gelegde misdrijven bewezen achtend, eisebte het O M. met het oog op verdachte's leeltijd een gevangenisstraf van zes maanden. De verdediger verzocht de rechtbank de uiterste clementie te willen betrachten, te meer omdat de feiten tbaas byna ver jaard zijn. Sportnieuws. Terneazen Comb Axel 2-8 Wielrennen. Zaterdag en Zondag zijn te Brussel de wedstrijden om het wereldkampioenschap sprint ver reden. De einduitslagen waren als volgt Professionals: 1. (wereldkam pioen) Scherens, (België)2. Richter, (Duitschlandj3. Gerar- din, (Frankrijk); 4 Michard, (Frankrijk). Dit is reeds de vijfde maal, dat Scherens het wereldkampioen schap veroverd heeft. Marktberichten. AXEL, 10 Aug. 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- V'aanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,00- 6 25, wintergerst 4,00— 4,15 zomergerst 4,00—4,50, haver 5,75 -6,00, groene erwten 7,50— 8,25 bruine boonen 00,00—00,00, duivenboonen 0.00—0,—, paar- denboonen 0,00—0,—, blauw- maanzaad 12,00-14,00, karwei- zaad 16,00—17,50, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 5, -6,00. HULST, 12 Aug. 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 0,00- 0,00, wintergers '",00—4,25 zomergerst 4,00-4.50, haver 5,00 -5,50, erwten 7,00-8,25, paar- denboonen 0,00—0,00, duiven- öoonen 0,00—0,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 00,00 00,00, lijnzaad 0,00-0,00, blauw maanzaad 00,00-00,00, mosterdzaad 00,00-00,00, kool zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 2, verk. Varkens 12, Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 3,00 ROTTERDAM, 12 Aug. De maiktprijzen waren alsvolgt: Vias- Aangevoerd blauw 0000 Kg. 0 00—0,00, Holl. geel 1000 Kg. 0.00—0,00, dauwroot 0000 Kg. 0,000 Gromngsch 3000 Kg. 0,53, -0,56. \Veimg aanvoer. Geringe handel. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe 3,50—4, Zeeuwsche bonte 3,50 4, Zeeuwsche eigenheimers 200—3,00. Geld. blauwputen 3,50-4, Geld. ronde 3,-3,50 Poters 2,00-2,50. Ter veemarkt waren aangevoerd ólO vette runderen, 272 vette en :raskalverenOO nuchtere kalveren, 701 schapen en lammeren, 616 varkens. De noteering was als volgt: Koeien 0,26 0,48, ossen 0,32 0,44, kalveren 0,38-0,75, scha pen 0,28-0,35, per stuk 15, 11, 8, lammeren 0,28 -0,36. per stuk 10, 8, 6, varkens 0,38 0,40. Prachtsorteenng nieuwe Schitterende uitvoering, nikkelen velgen, bandrem, frteuwheei en kettingkast voor slechts met electrische lamp, compleet vanaf aan spotprijzen. Rijwielen, Naai- en Waschmachines. Stationstraat 1, AXEL. Onze klanten zeggen Wat „Crackfree" stijft Behouden blijft. Overal verkrijgbaar. Deze wedstrijd, waarvan menig sportliefhebber groote verwachtingen koesterde, is een groote teleurstelling en misluksing geworden. Ten eerste stond op de plakonjetten aangekondigd: 1 erneuzen 1Axel 1. Terneuzen ver scheen echter slechts met een combi natie van het ee. en tweede elftal en naar men zeide was er ook nog een enkele speler van het derde bij. Sportief en royaal met de beste krachten voor den dag komen is dit eigenlijk niet van de ontvangende vereemging, doch deze reclame heeft waarschijnlijk ten doel gehad om veel puoiiek te trekken. Dit is dan echter wel een tegenvaller geweest, want er waren naar schatting slechts een goede 30Ü personen aanwezig om naar deze voet- Dal vertooning, die niet veel te betee- kenen had, te kijken. Als leider van deze ersatz-partij tungeerüe een meneer, die eenige jaren geleden reeds van de lijst is afgevoerd en voor zoover ons bekend, ook thans geen deel meer uit maakt van het scheidsrechterscorps. Deze leider werd ten slotte door het publiek bespot toen hij fout op fout stapelde, de spelers tot het uiterste prikkelde en ten einde raad den Axel- schen middenvoor uit het veld zond. Het is ons een raadsel, hoe Terneuzen tot deze heldere keuze gekomen is; van begin tot einde heeit de man dapper gefloten, soms met een echo tje en wijdsch gebarenspel erbij, doch juiste beslissingen waren schaarsch bij dit voetbalfluitCDncert. Een en ander is tenslotte met enkele incidentjes en onder groote hilariteit afgeloopen, uoch het geheel is uit propaganuiach oog punt bezien een mislukking geweest en Jat is jammer. Over het spel zelf valt ook weinig goeds te zeggen. Het ging vrijwci gelijk op, doch het zwaar geschut uit de 1 erneuzensche voorhoeue was blijk baar niet noodig geacht om tegen Axel in stelling te komen en zoo bleven dbelpunten aanvankelijk uit. Met den wind mee bleef 1 erneuzen iets sterker, bfschoon het rood zwarte doel enkele malen op gelukkige wijze aan door boring ontsnapte. Na een half uurtje werd no. 1 in het Axelsche net ge schoten en toen de rust aanbrak, stond het 20 voor Terneuzen. In de tweede helft ging het beter van Axelsche zijde, zoodat het spoedig 2—1 was. De slechte leiding was inmiddels oorzaak, dat de animo bij de spelers steeds meer zakte. Des niettegenstaande brachten onze stad- genooten met een goed schot den siand op 22 en namen zelfs de leiding, toen de Terneuzensche keeper een tam balletje liet glippen (2—3j. Terneuzen maakte obk nog een doel punt, doch er was reeds gefloten voor een of andere overtreding, dus werd het geannuleerd. De laatste minuten, toen Axel met 10 man speelde, daalde het spelpeil beneden het nulpunt en de wedstrijd ging dan obk uit als de bekende nachtkaars. Het ware wenschelijk, dat wanneer Terneuzen naar Axel komt, zij dan met haar sterkste elftal verschijnt, want een bedotten van het publiek, dat zich tenslotte ook geen knollen voor citroenen laat verkoopen, komt de belangstelling bij volgende wed strijden zeker niet ten goede. Een ezel stoot zich niet tweemaal aan den zelfden steen en zeker niet, wanneer „grauwtje" reeds eenige ervaring heeft op den weg tusschen Terneuzen en Axel. Bovendien bestaan er altijd ook nog sportieve verplichtingen tusschen de vereemgingen onderling, die men zooveel mogelijk d; nt na te komen, teneinde de goede betrekkingen te handhaven en te bestendigen.

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3