De Goedkoope Winkel Het fluts met Sctarlje, Voor Uw Pic-fllic: Pajiaren 'i alellakens A. VAN MAALE - lijp- en Sigarenhandel. Groote Pijpen-Reclame. ^Doorzitten Rundvleesch in blik. Dr. HUM Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Mejuffrouw Adriana Meyer, yeb. de Krijger, Bekendmakingen. Afsluiting weg Ter Neuzen-Axei. is GESLOTEN tot aanst. MAANDAG. Het voordeeligst Adres IJZEBAART-v. d. BERGE. Wjj geven daarbij nog altijd onze 2 pet. korting. Openbare Verkooping. Dinsdag 13 Augustus 1935, met bijpassende servetten. J. C. VINK, Boekhandel GRATIS LOTEN op de V. V. V.-Loterij, ook bij Advocaat, Boerenjongens, Wijn, Limonade- siropen, enz, (26j Zie verder bepalingen in de étalage. V. D. Hackarp, wed. ran Triph. Grooiman, koopvrouw te IJzen- dyke. Rechter commissaris Mr. A. v. d. Hope. Curator Mr. W. K. H Dieleman. EL L. M.-noodlanding. Dinsdagmiddag vier uur heeft een tweemoterige F VIII, de PH-AEH, op een weiland tus- schen Schiphol en Amstelveen gedwongen landing gemaakt. De landing is vlot verloopen. Het toestel werd bestuurd door den piloot Frenken. Het toestel bekwam geen scha de en ook persoonlyka ongeluk ken hadden niet plaats. Het toestel had een rondvlucht gemaakt boven A'dam en ver voerde 12 jongens. Het was een der drie vliegtuigen, die den ge- heelen middag rondvluchten had den gemaakt met 500 jongens, die de hoofdprijzen der Robinson- schoenfaorieken qadden gewon nen. Nader meldt het A.N.P. Het is gebleken dat de benzi netanks nggenoeg leeg waren,zoo dat het bleek, dat de bestnurder nagelaten had zyn peilglazen te raadplegen. Toen hij het bemer kte, heeft hij de machine aan den grond gezet. De tanks zyn bygevuld, waarop het toestel weer naar Schiphol is teruggekeerd. Een vurige bol. Dinsdagavond, even over nege nen, is een merkwaardig lucht verschijnsel waargenomen, op verschillende plaatsen des lands. Het was een lichtende, groenblau we kogel met dun uitloopende staart, die zich met enorme snel heid door het luchtruim bewoog. Vele menschen keken het ge heimzinnige verschynsel met nieuwsgierigheid, welke niet ge heel vry was van vrees, na. Ze dachten plotseling aan grie zelige voorspellingen over het ver gaan der wereld, na een botsing met een of andere planeet. Maar ióó erg was het gelukkig niet. Het betreft hier zeer waarschijn lijk een meteoorsteen uit de groep der Perstï len. Door wry ving met de luchtlagen gaan deze steenen gloeien, wat de oorzaak is van het licht, dat zy uitstralen. De meteoorsteen is al verdampt voordat hy de aarde heeft bereikt. Toen de landbouwer J. van Beers onder Oostelbeers een kar haver achteruit in de schuur reed, na zien vergewist te hebben, dat er niemand in. den weg stond, wilde plotseling zy'u 8 jarig zoon tje langs de kar naar buiten loo- pen. Hij raakte tusscben de boom van de kar en de muurbewus teloos werd hij opgenomen en weggedragen. Het kind is den vol genden morgen overleden. Z. had voor een vriend eflac ten in bewaring als er rente op deze stukken moest worden be taald, legde hij zijn vriend een formulier ter teekening voor, waarop hij het bedrag aan rente met potlood had ingevuld. Als zyn vriend geteekend had, aldus de Tel., verwyderde hij het bedrag en schreef daarvoor in de piaats een verzoek om effec ten te verkoopen. Hij leverde dit verzoek, voorzien van de juiste bandteekening, bij de bank in, de bank verkocht dan de stukken en Z, streek het geld op, dat de eff-cten opbrachten. Hij betaalde dan het bedrag, dat by zijn vriend aan renté schuldig was, aan hem uit Gedu rende een half jaar heeft Z zijn praktyken kunnen volhouden, maar daarna is by tegen de lamp geloopen. gingen te wijzen op de ter plaatse of in de naoijheid gevestigde red- dings-brigade8, die zeer zeker tot medewerking bereid zullen zyn. j Indien het plaatsen betreft waar geen brigade gevestigd is, verstrekt de bond gaarne verdere inlichtin gen .Het secretariaat is gevestigd Ceintuurbaan 362, Amsterdam (Z). De zee eischt telkenjare rog een groot aantal slachtoffers. Het aan tal baders en zwemmers dat in de laatste 10 jaar bij het baden of zwemmen in zee het leven liet, be draagt ongeveer 300. Hieronder volgen een aantal wenken, »De tien geboden voor baders en zwemmerst, die als zij ter harte genomen worden veel on heil kunnen verhoeden. Dezer dagen vond een meis je op den Strandweg te Zandvoort een enveloppe, waarin zich bank papier bevond ter gezamenlijke waarde van 1000. Onmiddellyk werd aangifte geaaaD, waar spoe dig daarna zien ook iemand meld de, die mededeelde J 1000 ver loren te hebben. Op het politie bureau kon men terstond hem het geld weer ter hand stellen. De eerlyke vindster kreeg een beloo- ning. By Soest is de heer V. op den Soesterbergsche straatweg in volle vaart met zijn motorfiets tegen een boom gereden. V was op slag dood. De duoryder bleef ongedeerd. Beiden waren militai ren, behoorende tot de militaire luchtvaartaideeling te Soester- berg. Zyn vriend bestolen. Een bediende, een zekere Z., van een groote bankinstelling te Rotterdam, heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van 4500 ten nadeele van een vriend, die hem in het vertrou wen had genomen. Z. is onmid dellijk by de bank ontslagen en de zaak is in baDden van de politie gesteld, zoodat hij is gear resteerd. De arrestant is reeds naar het buis ran bewaring over gebracht, Zondag brak vermoedelijk door een delect aan den schoor steen, brand uit in de boerderij van den landbouwer H. Maas onder Heyen (L'mb.). Het vuur vond gretig voedsel in den juist binnengebaalden oogst, die ge heel in vlammen epgmg. Het grootste gedeelte van den in boedel ging verloren. Een kalf kwam in de vlammen om, ter wijl een vrachtauto eveneens een prooi van het vuur werd. Een bedrag van 40, dat de zoon van den landbouwer den avond tevoren op zijn slaap kamer had gedeponeerd, is even eens verbrand. Een paard en twee koeien kenden bijtyds wor den gered. De brandweer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. De Italiaansche minister van openbare werken, Luigi Razza, een der mede oprichters van de fascistische partij, is op weg naar Oost-Afrika even voorbij Cairo bij een vliegongeluk om het leven gekomen. De 4 leden der be manning van het toestel en drie andere passagiers vonden even eens den dood. Een Deensch leerlingpiloot en zyn instructeur zijn op het t-ngelsche vliegveld Reading om het leven gekomen, toen hun vliegtuig door onbekende oor zaak te pletter viel. Brand aan boord. In de haven van Malta is brand uit gebroken op het Duitsche stoom- scbip v AtticaDe bemanning is er nog niet in geslaagd, het vuur te blusschen. De vlieger Wiley Post, die uit San Francisco was vertrokken om een vlucht naar Moskou te maken, heefi zyn poging voor- loopig moeten opgeven. Wegens het slechte weder is hij op Alaska geland. - Te Scbwerin (Dtl.) zijn Friedrich Pankow en Helmuth Sass, die wegens moord ter dood veroordeeld waren, op de binnen plaats van de gevangenis met de bijl terechtgesteld. De gevaren der zee. fVyze raadgevingen voor baders. Teneinde de verdrinkingsgeval- len bij de baders en zwemmers in zee zooveel mogelijk te voor komen, heeft het bestuur van den NederlaBdsche Bond tot het Red den van drenkelingen zich gewend tot de gemeentebesturen van vele plaatsen laDgg de Nederlandsche kust, met verzoek, bij aanvragen door kampeergroepen of -vereeni- gingen tot krijgen van vergunning voor kampeergelegenheid aan zee de Aandacht te vestigen op het door den Bond uitgegeven boek werkje De gevaren der Zee«, het welk graiis ter beschikking van belanghebbenden wordt gesteld. I Voorts werd in overweging ge geven kampee/groepen of -vereeni* 1. Ga nimmer op een onbewaakt strandgedeelte badeD of zwemmen wanneer er een sterke landwind waait en het water vallende is. De bovenstroom en de muien voe ren u van de kust af. 2. Als ge baadt en ge bevindt u op een bank, ook al staat ge maar tot kniehoogte in het water, let dan op den opkomenden vloed. Het water stijgt in betrekkelijk korten tijd. De mogelijkheid be staat dat ge niet terug kant keeren. 3. Wilt ge veilig baden en zwemmen, wilt ge volop genieten van de heerlijke, heilzame zee, ga dan alleen baden en zwemmen daar, waar uitstekend toezicht door ervaren badpersoneel wordt uitge oefend. 4. Gedraagt n geheel naar de aanwijzingen en raadgevingen van het badpersoneel. Zij weten de ge varen, die dreigen, beter dan gy. 5. Breng den badman, die van 's morgens vroeg tot 's avonds on vermoeid en onafgebroken op zijn klanten heelt te letten, niet noo- deloos in gevaar. Bedenk dat velen van hen huisvader zijn en door uw onvoorzichtigheid een ongeluk kunnen krijgen. 6. Leer wat een mni is. 7. Wanneer ge niet zwemmen kunt' leer dan zwemmen, maar onthoudt ook, dat iemand die goed zwemmen kan, wel in zee kan verdrinken. 8. Vraag, wanneer ge een goed zwemmer zijt en ge wilt n iets verder uit de kust begeven, aan den badman hoe de stroom loopt. Tegen den stroom optornen is in het dagelijksch leven reeds moeilijk, in zee is het geheel on begonnen werk en ge gaat zeker ten onder. 9. Lijdt ge aan eigenwijsheid ge wilt u niet laten raden, en ge lacht om elk gevaar; zoekt dan een gevaarlijke plek op, liefst waar een waarschuwiDgsbord staat en ga daar in zee, wellicht bereikt ge dan spoedig uw dood. 10. Laat uw eebter door al deze voorsehritten niet afschrikken Baadt en zwemt naar hartelust. Neemt echter altyd de noodige voorzichtigheid in acht en ga wan neer ge niet zwemmen kunt, nooit dieper dan tot borsthoogte in zee. Handwerken voor de vacantie. De huisvrouw, die gewend is aan voortdurende bezigheid, kan vaak niet tegen gedwongen niets doen van den vacantietiid. Zij heeft een handwerk noodig. Niets is ech ter onpractLcher en leelijber dan I een groot pakket met half afge werkte tafelkleedjes ol kussenover trekken, dat den geheelen dag wordt meegesleept en by alles hin derlijk is. Voor de vacantie moet men een handwerk kiezen, dat in een ge wone tasch kan worden geborgen en nooit opvalt, b.v. een aardig haak- of breiwerk. Men kan b.v. tusschenzetsels en kant in bijpas sende patronen maken deze zijn op het oogenblik weer zeer in de mode, voor gordijnen en bedsprei en. Men zal er verbaasd over zijn hoeveel meters bruikbare kant na afljop van de vacantie ongemerkt zal zijn gereed gekomen. Deze handwerken eischen ook geen overmatige inspanning van de oo- gen, terwyl zij alleen de handen en niet den geest bezighouden. Als gy op reis gaat. Laat in uw koffer wat ruimte opaat hetgeen u op het laatste oogenblik zoudt vergeten, nog kan geborgen worden, Graauw. Gehuwd. 31 Juli. Petrus de Bruy'n, 29 j. en Martha Verlindeu, 32 j. Geboren. 1. Johan, z. van Alouisius To'té en Anna Daal- man. 28. Roza, d. van Joseph Hofman en Maria Maenhout. Overleden. 5. Angela van de Vijver, 15 d van Desire en Maria van Schependom. 27 Johannes Verstraaten, 64 j echtg. vaa Angelina Michielsen. Sas van Gent. Gehuwd. 24 Desué van Datnme (van Oost acker, België), 67 j. en Cerelina I de Bouver, 63 j. behoren. 28 Juni. Thelma, d. van Enrica Porcari en Hono- rina Genutello. 1 Juli. Suzanna, d. van Meeuwis Wiilemseu en Suzanna Kareis. 4. Cornells, z. van Prudent Ranschaert et. Johanna van Geel, 5. Wiliy. z. van Marcel Meeusen en Mant de Vos. 28. Kaïlo, z. van Pe trus Martens en Auna de Block. Westdorpe. Geboren. 3. Ro ger, z. van Florent Ailonsius en Irma Govaert. Fransois, z. van Edmonaus van de Walle en Hermina van Laere. 14. Mat hilda, d. van Oscar van Heokt en Magdalena van Hecke. 29 Wiüy, z, vau Audié Gyseiincfc en Magdalena Goetüa.s. Overleden. 11. Charles de Causemaaker, 56 j., echtg. van Natalie Swartelé. Zaamslag Ondertrouwd. 25. Jozias LuteyD, 24 j. en Helena Wisse, 22 j. Marnnus Steendyk, 31 j. en Maria Maris, 22 j. Gehuwd. 4. Pieter Hey boer, 25 j. en Cornelia van Arenibals, 22 j. Adnaac de Koeijer, 28 j. en Catharina van ue Ree, 25 j. Geboren. 3. Pieter, z. van Jan Hamelink en Debora den Hamer. 10. Johanna, d. van Jacobus Bakker en Helena Witte. 23. Neeltje, d. van Jan Goossen en Cornelia van de Wege. 26. Frai^ots, z. van Jacobus de Putter en Maria Dieleman. Overleden. 1. Jacob Wisse, 76 j., echtg. van Maria van der Hage. 9. Janna de Koeijer, 68 j., wed. van Jan Verbrugge. 13. Helena van de Voorde, 72 j echtg. van Jacobus Hamelink! 31. Cornelia Vertinde, 13 j., d. van Jan en Neeltje Vlaauder. Janna Dieleman, 74 j., echig. van Jacobus Balkenende. Heden overleed na een langdurig geduldig ge dragen lijden, plotseling 'acht en kalm onze geliefd» Gchtgf noote, Moeder en Bf huwd-Moeder, in den ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam, P. J. MEIJER Axel, 7 Augustus 1935. Qoedkoope Winkel. Burgemeester en Wethouders van AXEL, maken namens den Provincialen Waterstaat bekend, dat de PROVINCIALE WEG NEUZEN AXEL voor net ver keer zal worden afgesloten vanaf heden tot naueie aanKoi - diging over het wegvak van den Dijk St. Anr.apoldei No. lOois ligger Axel tot den Spuidijk No. 11 van dien ligger. Axel, den 8 Augustus 1935. Burgemeester en Wethouders van Axel, De Burgemeester, BLOK. De fg. Secretaris, L. DE FEIJTER. Houders van kaarten voor de distributie van goedkoop v I e e s c h, die een nieuwe kaart willen hebben, moeten die aanvragen ien stadhuize onder overlegging van de strook hunner oude kaart. Axel, 3 Augustus 1935. is afwezig van af DINSDAG 13 AUGUSTUS en op 31 aUG. weer te consulteeren. Dr. VAN DER ZWAN neemt de praktijk waar. J MEIJER, Noordstr. Limonade, 2 groote fl. 25 Limonadesiroop, groote fl. 50 Appelstroop per bus 24 Jam per pond 24 Sardines per blik io Haring in tomatensaus, per blik 14 en 20 Reuzenpeperkoek 25 Margarine per pond 54 Gouda-Theelichten 25 Roomboter per pond 85 2 ons Van Melle's Toffees 25 2 ons Chocolaadjes 25 Pudding, 12 stuks voor 25 Goudsche Kaas per pond 25 Groene Zeep per kilo 16 Transparant Zeep per pond 8 5 pakjes Gloor 25 5 pak Lucifers 25 Koekjes Brusselsche Kermis en Frou-Frou Wafels per half pend 19 v ct. Notaris FANOY te Axel zal krachtens art. 1223 B. W in het café Stockman te Terntuzen, Sluiskil, op des namiudags 4 uur veikoopen Ürf en Tuin te Terneuzen, Sluiskil, erfpachts- grond van den Staat (Waterstaat) kad. sectie G no. 1379, groot 4 A. 3 cA, eigendom van en in gebruik bij Fam. P. Obrie Terstond bij de betaling te aanvaarden. Betalen: uiterlijk 7 Sept. 1935. Stuk/o op en. Zonnebrand Doos30en 60ct. Bij Apoth.en Drogisttn I is bij

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 4