De uI d e n Niense Rijwielen met electrische lamp Prachtsorteering Naaimachines i/ERHLLEN van eenige SPERTIJDEN Fl «YSENDYK CEEL MERK Edelstijfsel „Crackfree" Electrische Waschmachines compleet met motor 135. Rjjwielh. C. GEELHOEDT, Stationstr. 1, AXEL. s S Aanbesteding. DIEMEN BU U HEEL LEKKER VINDT 1. het grond- en metselwerk. 2. timmer- en ijzerwerk voor Kleinkracht en Vastrecht-Kracht. Bekendmakingen. Oproeping sollicitanten Gemeentewerkman. Gemeentewerkman Ad verten tfën. compleet voor f18 50. G. GEELHOED!, Rijwielhandel, AXEL. electriciteits-maatschappij. §^r* SZlo Etalage, -^rh Krasse zeerob. Een 80 jarige Sehaveninger,die in het water aan do Haringkade roeide is overvaren door de ple zierboot „Juliana". De roeiboot kantelde en de oude man ge raakte te water Hy wist echter weer ia zyn bootje te klimmen en had geen letsel bekomen. Slachtoffers ter aarde besteld. Vrijdag zijn do slachtoffers van de ramp, die het K L M - vliegtuig „de Gaai" getroffen heeit, ter aar^e besteld. Te Amsterdam zijn op „Zorg vliet" de stofl-lijke resten van den heer A. A Content en diens veertienjarigen zoon aan den schoot der aarde toevertrouwd korten tijd later geschiedde daar de teraardebestelling van den piloot J. S. H. van der Feyst en den marconist van het ver ongelukte toestel, L Aatjes. Ta Haarlem, op de n.-K. begraat- plaats geschiedde de u'tvaart van den boordmecano J C. J. Vockete Purmerend van den mede bij de ramp omgekomen redacteur van „De Tyd", den heer Jos van Langen. Van Vught uit is het stoffelyk overschot van dbr. en mevr. Philips overgebracht naar Zalt- Bommel, waar het is bijgezet in het familiegrat. Te Dordrecht is de teraarde bestelling geschied van het stof felijk overschot van den even eens bij de ramp omgekomen heer Hoogstra; te Noordwijk werd het stoffelijk overschot van de ongelukkige stewardess der K.L.M. mej. Hermanides, be graven. Zaterdag werd het stoffelijk overschot van dhr. Hoogstra, in leven directeur van de N.V. tot Exploitatie van Havenin richtingen te Dordrecht ter aarde besteld. Zondagavond is een perso nenauto, waarin vijf personen zaten, in de Weespertrekvaart te Diemen gereden. De auto is geheel onaer water verdwe nen. Dank zy bet optreden van den bestuurder, die onmiddellijk na het ongeluk deuren en ra men opengooide, konden alle passagiers uit het voertuig wor den gered. De auto reed aan den rechterkant aan dezjjde van de huizen. Het voertuig reed eensklaps dwars over den weg in de richting van de vaart. De bestuurder probeerde nog te remmen, doch hy slaagde er niet in te stoppen, met het gevolg, dat de auto met een plons in de diepte verdween. Oumiddel lijk kwamen van alie kanten ontstelde menschen toeloopen, die dadelijk pogingen in het werk stelden om de passagiers te be vrijden. Gelukkig is men daar in na enkele oogenblikken ge slaagd. De bestuurder duwde de inzittenden uit den wagen. Door handreiking konden allen toen veilig op den wal worden gebracht. In het plaatsje Hapert (gem Hoogeloon) heefi een brand gewoed, waarby 3 boerderyen met bybehoorende schuren en stallen in de asch zijn gelegd. Er is geen levende have ver brand, doch de materiëeie schade is zeer groot, daar alle land bouwwerktuigen en hooi- en graanvoorraden een prooi d r vlammen zijn geworden. Op de kruising van de wegen Sueek - Leeuwarden en Heerenveefn—Leeuwarden, is de aaotorryder W. Bloemsma uit Den Haag ^ioor te groote snel heid in een sloot gereden. Met een gebroken dybeen werd B. naar het ziekenhuis vervoerd. Zaterdagavond om twaalf uur is de 19-jarige A. Zoon te Dirksland, die bezig was met een electrische looplamp, door den stroom getroffen en gedood. Een motorrijder uit Wyk aan Duin is by Roermond over den kop geslagen. Zyn vrouw die op de duo zat, werd zoo verwond, dat zy kort daarop overleed. De motorrijder werd «waar gewond. Bij een burenruzie beeft te Arnhem de 28-jarige G. van D. zijo 42 jarigen buurman meteen groote schaar in den rug gesto ken, zoodat deze in het zieken huis is overleden. De man was vader van 3 kinderen. Aanlei ding was dat de kinderen van beide vaders 's middags ruzi* hadden gehad. Fabriek In de lucht gevlogen. Tengevolge van een ontploffing in een kruitfabriek te Varese (It.) ten Noorden van Milaan zijn naar schatting minstens veertig personen gedood. Onder de slachtoff ts bevinden zich tal van jonge meisjes. Men is er in gesiaagd 38 lijken te bergen. De lichamen zijn vreeselyk verminkt en meeren- deels niet te herkennen. Een 20-tal gewonden werden naar een ziekenhuis overge bracht. Na de ontploffing ontstoDd een brand, welke zich spoedig over het gaheele gebouwen-complex uitbreidde. Telkens weerklonken nieuwe ontploffingen, welke tot in verren omtrek te hooren waren. Daar door en op het zien der hoog- oplaaiende vlammen ontstond onder de bevolking een paniek slemming. Bij Warschau (Polen) stortte een vliegtuig neer. De 3 inzitten den werden gedood. In een oude vestinggracht van Wa schau heeft men het lijk van een meisje van 7 weken gevonden, dat klaarblijkelijk door een onbekende vrouw is ver moord. De vrouw, die het kind in haar wagentje uit het park heeft ont voerd, was met hfet kindermeis je bekend geworden, doordat zij haar eenige malen hadaangespro ken. Zy is nog door eenige per sonen gezien, zoodat de politie een tamelyk nauwkeurige be schrijving van haar bezit. De politie vermoedt dat zij het kind heeft geroofd om den nieu wen kinderwagen in bezit te kry gen en te kunnen verkoopen en dat zij daarom het kindje in het water heeft geworpen. Evenwel onderzoekt de politie ook, of er sprake is van wraak. Het nieuwe bestuurbare Sovjet-luchtschip V-l is voorzien van een installatie, waarmee r as- sagiers aan boord kuDneo worden genomen of het luchtschip kun nen verlaten, zouder dat het schip daartoe behoeft te ianden. Fen 30 jarige dame aan boord van het Canadeesche s.s. „Nova Scotia", op weg van Ha lifax naar Londen, is ter hoogte van New-Fouudland over boord gevallen en verdranken. Haar lylt is nog niet gevonden. Aarbeving op Formosa. Uit Taihokoe op Formosa (Ja pan) heeft een aardbeving het land geteisterd. Groote schade is aangericht en vele verkeersver bindingen zyn verbroken, even als de telefoon- en telegraafver bindingen. Vooral de provincies Tsitjian, B oritsoe en Taiko hadden van de aardschokken te lyden Dit is reBds de vierde aardbeving, wel ke het eiland trof, s°dert den grooten brand van 21 April j.l., waarby meer dan 3000 personen om bet leven kwamen. Er wordt gemeld, dat de aard- beving aan 53 personen het leven heeft gekost. Vliegtuig in brand De Amerlkaansche vlieger Leith is op 3000 meter hoogte uit zijn brandende machine gesprongen en met zijn parachute veilig ge land in de Seligman-woestijn bjj Santa-Maria. Te voet begaf hij zich Daar deze plaats, waar by de autoriteiten met het ongeluk in kennis stelde. Sportnieuws. Axel -Hero 3-8 Er bestond voot den wedstrijd tusschen Axel en Hero jl. Zater dagavond niet die belangstelling, welke redelijkerwijs verwacht had mogen worden. De temperatuur was frisch en dus wel aanlokke lijk, al stond er een felle wind van doel tot doel, wat nu juist het spel niet ten goede kwam. Met dit al is er nog bt-hoorlijk voetbal gespeeld en vooral het samenspel van Hero vie! vaak te loven Dat de bezoekers het niet verder wisten te brengen dan een gelijk spei, wijst op een gebrek in hunne overigens keurig spe lende ploeg, waarin het verband weinig of mets te wenschen over liet. Hun schieten was echter zwak, anders had het er voor onze stadgenooten ongetwijfeld donker uitgezien. Het begin was hoopvol voor de Oranjemannen, war.t niettegen staande het windnadeel gingen ze direct tot den aanval over en hadden spoedig succes met een goed schot (1—0). Hero kwam toen geducht opzetten en dit overwicht heeft voortgeduurd tot de rust, zonder dat onze stadge nooten er veel tegen in konden brengen. Af en toe een gevaar lijke uitval hunnerzijds, doch overigens was het een eentonige strijd voor het Axelsche doei. Na een half uur maakte Hero gelijk en toen kort daarop een Axelsche achterspeler verkeerd ingreep, brachten de bezoekers den stand op 12, waarmee ook de rust inging. Na de hervatting was het aan vankelijk niet merkbaar dat Hero den wind tegen had de heeren speelden even vlot als daarvoor en vergrootten weldra hun voor sprong tot 3 1. Ze deden het toen kalmpjes aan, welke kans Axel benutte. Oranje werd sterker en Hero moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Met een vliegend schot brachten onze stadgenooten den stand op 2—3 Eenmaal doorboorde een Axelsch achterspeler bijna zijn eigen doel en redde de keeper eenige rmlen schitterend, doch toen "kwamen de Oranje-voorwaartsen weer in actie en werd de gelijkmaker in het Bredasche net geschoten (3 3). Het was toen kort bij het einde en na enkele wederzijdsche aan vallen" is in dezen vrijwel geflat- teeraen stand geen verandering meer gekomen. Onze stadgenooten kunnen met dezen uitslag meer dan tevreden zijn. Hero speelde aanmerkelijk beter voetbal, doch de heeren schoten te weinig en bovendien te zwak en onzuiver. Behalve van den wind, leed hun spel ook zichtbaar van het ongelijke, effect volle terrein, dat thans in ruinn mate de sporen van de droogte draagt. Deze ongunstige factoren waren natuurlijk ook van invloed op het Axelsche spel. We zullen ons over de leiding niet uitlaten, maar het publiek was er niet over tevreden. Was het niet meer sportief geweest een outsider te nemen in plaats van den ondervoorzitter der ont vangende club In den voorwedstrijd moesten de Axelsche Juniors metO 6 het onderspit delver, tegen Arsenal van Terneuzen. Ook in dezen strijd tusschen de jonge garde nam de wind meer aandeel in het spel dan wenschelijk was voor deze knapen. „Concordia" verleende muzikale medewerking en bracht tijdens de rust eenpaar nummers ten ge- hoore, doch de ware voetbal stemming, zooals bij vorige ge legenheden wel aanwezig was, konden de muzikanten er toch niet inblazen. Men leeft misschien nog onder den indruk der com- Detitie-verliezen. De Scheldevlncht Zaterdag werd van uit Vlissin- gen de 2e Scheldevlucht gehou den door de Zeeuwsche vereeni- ging voor luchtvaart. Er waren 6 sportvliegers, 3 marini-vliegers en 3 legervliegers, als controle. De vlucht beliep 135 km. en ging over West Vlaanderen, Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren. Om 3 uur stegen de vliegers op, en 5 kwartier later was de eerste terug, waarna de anderen met klein verschil volgden. De Zilveren Scheldemeeuw werd gewonnen door dhr. Tjalling van Vlissingen en werd door den burgemeester dier stad uitgereikt. Alle deelnemers kregen een herinneringsmedaille. Burgemeester en Wethouders van AXEL, roepen sollicitanten op voor de betrekking van op een weekloon van f S(3. (met 3 twi. i Üjksche vermo- gingen van f 1 per week) tot een maximum van f 19.(be houdens nadere goedkeuring van den Gemeenteraad). De benoeming geschiedt voor- loopig voor een jaar. Bij vaste aanstelling bedraagt het pensioensverhaal 10 pet. Ongezegeld« sollicita'iestukken in te zenden vóór den 10 Aug as. bij den Burgemeester. Axel, den 26 Juli 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, BLOK. De fg. Secretaris, L. DE FE1JTER Op Donderdag 1 Augustus a.s. hoopt JAN MARTIN in het geslicht „Z rgvliet" alhier zijn 75 ten jaardag te herdenken. Dat hij er nog vele jaren van zijn rust zal mogen ge nieten, is de wensch van EEN VRIEND. Op Woensdag 7 Augus tus a.s., Ues middags i.m 3 uur, zal in „Het Centrum" aan de Zeestraat te Axel, worden aanbesteed: voor het bouwen van een woon huis aan, de Weststraat te Axel. Bestek en teekening verkrijg baar a t 2.— (rest. f 1.— De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. kunt U goed en voordeelig bij ons besteden, wij ruimen op aan ongelooflijk lage prijzen. Zj i e i'jtalage. - Zie Etalage. Met ingang van 1 Augustus 1935 vervallen voor de kleinkt acht- en de vastrechtkrachtverbruikers de spertijden gedurende het tijdvak April tot en met September. De spertijden blijven dus slechts gehandhaafd gedu rende de tijdvakken Januari tot en met Maart en October tot en met December. De Directie der N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE Onze klanten zeggen „Wie zuinig wil blijven" Moet met „Crackfree" stijven. Overal verkrijgbaar -Tmrinrnrnmm-r rum ril' - tri- -nnifinrit

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3