Tandarts Fijn van Draat Tractor-Graanmaaier Set Woonhuis met Tain. Het HUIS en ERF AXEL I - HERO I Junioren-wedstrijd Wascht Uw haar Oxavon Shampoon. Edelstijfsel „Crackfree" S. J. L. ORTELEE, Prijs per flesch inh. 15 wassch. 40 cent. Prijs per flesch inh. 6 wassch. 25 cent. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Ad verten tien. Dankbetuiging. geen spreekuur Te huur: Openbare Verkooping. Vrijdag den 26 Juli 1935, INBOEDEL, Donderdag 1 Augustus 1935, op Zaterdagavond 27 Juli, aanvang 7 uur Opluistering door de Harmonie „Concordia". Junioren van Axel en Arsenal van Terneuzen. Op het oogenblik, dat de ramp plaats greep, heerschte er een zeer hevig onweer, zoodat onze zegsman het niet onmogelijk achtte, dat blikseminslag de oor zaak van het ontzettende ongeluk is geweest. Onder het toestel bevond zich een zwarte plek. De burgemeester achtte zich echter niet deskundig genoeg om hiei een oordeel over te kunnen geven. De Rietrink. Zooals bekend was Parmentier naar Bushir gevlogen om de be manning en de passagiers van de verbrande Maraboe te halen. En ofschoon ook hier een groot ver lies was te boeken, was men toch verheugd, dat er geen menschen waren omgekomen en Hondong met zijn gezelschap weldra zou landen. Men verwachte hem op Schiphol met gezelschap, dat familieleden kwam afhalen, toen het onheil van de Qaai bekend werd en de stemming weer ge drukt werd, ondanks het feit, dat de Rietvink een paar uur vroeger behouden aankwam, dan vermoed werd. Uit den mond van een der passagiers heeft men gehoord, dat ook Hondong met zijn gezelschap in groot gevaar verkeerd heeft. Bij het starten sprong de Mara boe plotseling op tengevolge van een oneffenheid in het terrein. De machine plofte neer, wat met veel kracht gebeurt is, want later bleek den meca tieten, van Veenen- daal, dat door de botsing van het rechterwiel met den grond de zware stalen oliedruk-cylinder, welke gebruikt wordt voor het uitsteken en inhalen van het lan dingsgestel, ernstig beschadigd was. Terstond na het neerkomen en het doorzakken van het rechter- deel van het landingsgestel, sloot Hondong het gas van de motoren af en liet de machine uitloopen. Het toestel kwam toen aan het einde van het terrein op een kara vaanweg. Door de oneffenheden op dit pad verloor de machine nog meer evenwicht en raakte met den rechtervleugeltip der. grond. Het toestel zwaaide toen naar links om. De rechterschroef en motor werden daarbij eveneens beschadigd. Terstond nadat de machine tot stilstand was gekomen schreeuw de Hondong zoo hard hij kon er uit, waarop allen snel, maar orde lijk uit het toestel sprongen. Toen allen de Maraboe hadden verlaten brak de brand uit en toen was het spoedig gebeurd. Van red den van post of bagage kon geen sprake meer zijn. Alle passagiers waren tevreden over de in Bushir ondervonden hulp. Zij waren wel onder den indruk geweest maar hadden met vertrouwen de reis met de Riet vink voortgezet. AXEL, 23 Juli 1935. Te Zaamslag werd Zaterdag weer het klein festival gehouden van den broederband van mu- ziekvereenigingen te Axel, Hoek en Zaamslag. Ofschoon het weer niet ideaal was, was het bezoek toch groot en werden de concer ten onder veel belangstelling gegeven. Het was weer een ge zellige dag voor gasten en be woners van het overigens stille dorp. Bij het te Terneuzen ge houden eindexamen Rijks H.B.S. 5-jarige cursus, slaagden: Ca Aa Augusteijn te Axel, J. C- van Doeselaar te Sluiskil, J. W. van der Giessen te Terneuzen, M. C. Goossen te Zaamslag. Sa J. de Kraker te Zaamslag, Aa C. Maat, J. van Overbeeke, W. J. van Ptenbroek, A. A. van Puij- velde en A. H. Rijnberg, allen te te Ter Neuzen en H. de Zeeuw te Axel. Landdag. Zaterdag hielden de Gerefor meerde Jongelings- en Meisjes- vereenigingen te Terneuzen hun jaarlijkschen landdag, die goed geslaagd is. Na een openingswoord van dhr. Herrebout, sprak mej. Parmentier van Oegstgeest over «Trouw aan ons devies' en ds. A. M. Boeijenea van Haarlem over „Wij leven vrij Na de pauze spraken nog dhrn. ds. van de Weg van Oudewater en ds. J. A. Vink van Hoek. De sprekers werden door zang afgewisseld. De werkverschaffing in het „Hulster- en Axeler-Ambacht". Een dezer dagen maakten wij melding van een schrijven, dat door den Ter Neuzenschen Be- stuurdersbond was gericht tot het Ingenieursbureau Van Hasselt De Koning, naar aanleiding van de onder leiding van dat bureau in werkverschaffing uitgevoerde werken aan de Oostelijke Water leiding, nabij Othene. Daaiin werden verschillende vragen ge steld en klachten geuit. Naar de „Tern. Crt." verneemt, heeft de uitvoerend ingenieur, lr. Drok, vertegenwoordiger van voornoemd ingenieursbureau aan den Bestuurdersbond voornoemd, het volgende meegedeeld 1. De tarieven in de werkver schaffing Hulster- en Axeler-Am- bacht zijn gebaseerd op een ba sisuurloon van 22 ct. per uur en worden zoodanig vastgesteld, dat bij flink werken in accoord het basisuurloon met circa 10 pet. kan worden overschreden. Met het oog op den aanvang der werkzaamheden zijn de tarie ven aanvankelijk iets hooger vast gesteld. De verdiende loonen worden verhoogd met 'n procentelijken loontoeslag, welke voor de ver schillende gemeenten verschilt; voor Ter Neuzen bedraagt deze 277j pet. Aan het bezwaar, dat onder de tewerkgestelden arbei ders voorkomen, welke volkomen onbekend zijn met grondwerk, wordt tegemoet gekomen door 't toekennen van een afnemenden trainingsbijslag over 3 weken arbeidsduur van betrokkenen, groot resp. 6 ct., 4 ct. en 2 ct. per arbeidsuur. De directie is overtuigd, dat de door haar vastgestelde tarieven momenteel nog te hoog zijn een laag loon wijst op een geringe arbeidsprestatie. 2. De opmeting der z.g. putten geschiedt zeer nauwkeurig, terwijl de betreffende ploegbaas in de gelegenheid is aan de opmeting deel te nemen. 3. De directie is in principe niet ongenegen aan de arbeiders, welke meenen, dat zij in het schaftuur thuis kunnen eten, dit op verzoek, bij wijze van proef, toe te staan. Het verzoek hiertoe dient te worden gericht tot den betrokken werkbaas. Met nadruk wordt erop gewe zen, dat deze proef 'n einde neemt, zuodra blijkt, dat de be treffende arbeiders of te vroeg vertrekken, of niet op tijd op het werk terug zijn. 4. Het is gewenscht, dat elke arbeider voldoende drinken met zich neemt naar het werk. Indien een hittegolf mocht optreden zal de directie nagaan in hoever het mogelijk is tijdelijk in een aan vulling van een tekort aan drink water te voorzien. 5. De uitbetaling der regen- verleturen geschiedt volgens mi nisterieel voorschrift. Het eerste regenuur per dag mag niet worden vergoed, tot een maximum van 3 uren per week. Voor iedere tewerkgestelde is een plaats in een schuilkeetje. 6. De premie welke wordt in gehouden voor de Ziektewet, be draagt een vierde der totale pre mie, of wel 2 pet. van het man- dagloon, hetwelk ministeriëel voor iedere gemeente is vastgesteld. Voor Ter Neuzen bedraagt het mandagloon f2.25, zoodat wordt ingehouden 41/, pet. per dag. Politierechter te Middelbarg. In de zitting van 16J uli werden de volgende personen veroor deeld L. A. B. v. d. V., 35 j., land bouwer, te Overslag, wegens mis handeling f 15 boete of 15 dagen hechtenis. J, F. v. S., 56 j., koopman, te Hulst, wegens beleediging f 10 of 5 d. C- W., 31 j., arbeider, te Sas van Gent, wegens mishandeling f 15 of 10 d. W. B73 j-, te Ter Neuzen, wegens beleediging f 10 of 5 d. Ie. H. M. P., 20 j., arbeider en 2e. C. R. v. H., 19 j., arbei der, beiden te Philippine, wegens vernieling le. f30 of 10 d., 2e. 1 m gevang, voorw. proeftijd 2 jaar en f 30 of IC d. C. L. C., 67 j., werkman, te Hengstdijk, wegens diefstal f 15 of 10 d. Terwijl een paar honderd kinderen van een schoolreisje uit Amsterdam in het Spanders- woud te Hilversum aan het spe len warong schopten eenige jon gens tegen een hard voorwerp dat in den grond zat. Door nieuws gierigheid geprikkeld groeven zjj het zand om het voorwerp weg, waarna bleek aldus het Volk dat het een ijzeren geldkist was van pl.m 40 c.M. lengte, waarvan het slot was verbroken. De begeleidende onderwijzers stelden een onderzoek in, en toen bleek, dat de kist de navolgende voorwerpen bevaite een trouw boekje ten name van Vreugden- hil Haarlem, eenige aaodeelen van een Chr Geref. gemeente te Haarlem een groot aantal Duit- sche oorlogsmarken, een paar le dige portemonnaie's, twee kas boekjes en een Nutsspaarbank- boekje waarop ODgeveer 300 ook ten name van V. Het kistje is gebleken van diefstal atKom«tig te zijn. Sportnieuws. AXEL - HERO. Na een tamelijk lange rustpoos wacht den voetballiefhebbers hier Zaterdagavond weer eens een interessante wedstrijd, zooals uit achterstaande advertentie biijkt. Hero, desympathieke Bredasche club, die algemeen bekend is in deze streek, komt op bezoek bij de Oranjemannen, en men kan er van verzekerd zijn, dat het een mooie wedstrijd zal worden. We kennen de jongens van Hero ze spelen het spel om het spel, voor hun genoegen, en zeker zal dit in deze vriendschappelijke ont moeting het geval zijn. Hero was steeds een der beste ploegen uit haar afdeeling onze stadgenooten hebben dit ook wel ondervonden in het seizoen,toen ze in de 2e klas uilkwamen. Het laatste seizoen speelde Hero in een sterkere afdeeling en is daar dan ook niet zoo op den voor grond getreden. We vertrouwen dat onze stad genooten hun beste beentje zullen voorzetten om tegen de Hero- menschen een eervol resultaat te bereiken. „Concordia" zal het muzikale gedeelte verzorgen, terwijl reeds om half zes de AxelscheJuniores den strijd aanbinden tegen Arsenal (wel te verstaan niet uit Londen, doch uit Terneuzen Ais het weer nu wat meewerkt, kan het een mooie sportavond worden op Axel's voetbalveld. Wandelsport. De Hulstersche Wandelsport- vereeniging „Onder Ons", de jonge gezonde pionierster op het gebied van deze tak van sport in Zeeuwsch-Vlaanderen, organi seert op Zondag 25 Aug. 1935 een grootsch opgezette afstands- marsch over een afstand van 30 K.M. Hoewel de voorbereidingen nog slechts in een eerste stadium zijn, belooft deze marsch nu reeds een groot succes te worden, gezien de warme belangstelling die thans reeds in de sportmiddens ervoor bestaat. Het ligt in de bedoeling de deelname open te stellen voor dames en heeren, die den leeftijd van 14 jaar bereikt hebben, en Vereenigingen, Militairen en Poli tiekorpsen, al of niet aangesloten bij de N W.Q. Crisis-publicatiën. Steunregeling koo'zaad oogst '36 Met betrekking tot den steun, welke zal worden verleend voor koolzaad van den oogst 1936, maakt de Landbouw-Crisis-Orga- nisatie voor Zeeland bekend, dat telers die voor genoemden steun in aanmerking wenschen te ko men, zulks onverwijld dienen aan te vragen op een daartoe bestemd aanvraagformulier. Bedoelde formulieren zijn ver krijgbaar bij de L.C O. v. Zeeland te Goes en bij de districts secre tarissen en moeten uiterlijk 25 Juli aanstaande in bet bezit der L. C O. v. Zeeland z(jn. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zeeland. Getroffen door de vele geluk- wenschen op 20 dezer, dank ik allen hartelijk voor hun be langstelling inzonderheid de cursisten van de Eerste Hulp bij Ongelukken voor hun bijzondere attentie. J. C. BOM. k'HsMT*" De ouden van dagen ïJ» zeggen nog harteltyk dank aan al diegenen, die mede gewerkt hebben aan het welslagen van de reis naar Knocke en ook aan de burgerij van Axel voor de belangstelling, die zij betoond hebben. NAMENS DE OUDEN VAN DAGEN, Axel. houdt Donderdag a s. nog fc Jfcïl T beschikbaar a f6 per gemet bij G. P. VLAANDER, AXEL Gas en electrisch licht. STATIONSTRAAT G 5, AXEL De Notaris J FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de familie A. GROOS te Sluiskil, op verkoopen Ct. Namiddags 3 unr in het café van den heer de Krijger te Sluiskil met SCHUURTjE en het ERF- PACHTSRECHT op den grond eigendom van den Waterstaat te Sluiskil, kadaster gemeente Terneuzen, sectie G nummers 1933 en 1934, samen groot 3 aren 1 centiare. Terstond bij de betaling te aanvaarden. BETALEN uiterlijk 24 Augus tus aanstaande. Direct daaina aan gemeld huis als: Kasten, Stoelen, Tafels, Kachels, Spiegels, Ledikanten, Bedden met tuebehooren, Potten en Pannen, lange Ladder, 2 Trap ladders, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, enz., enz. Betaling contant. Notaris FANOY te Axel is voornemens op Jes iidiinuddfcS oi.u 4 uu (i\. T.) in het café van dhr H. de Moor, Walstraat te Axel, in het open baar te verkoopen mei halve poort te Axel, aan den Aimuidijs, kanaster sectie Q nummer 2994, groot 77 c.A., eigendom van- en bewoond door dnr. A. Dobbelaar-Schieman. Aanvaarding bij de betaling, uiterlijk 16 September 1935. (Zuidelijke 2e klasse, Breda) Hieraan gaat vooraf een tusschen Aanvang 572 uur. met OXAVON SHAMPOON is rnet zeer fijne ouën bereid, welke door de hoofdhuid en het haar ter voeding worden opgenomen. Daarom heeft men met OXAVON SHAMPOON "de beste haarverzorging. Aanbevelend, DAMES- EN HEERENKAPPER. PARFUMEREN EN T01LET-ART1KELFN. LANGE NOORDSTRAAT 55 - AXEL. Onze klanten zeggen Het strijkgoed schittert in de kast Indien „Crackfree toegepast. Overal verkrijgbaar. II III 8 1 Ml*

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3