Kinderfeest kapsalon SALON „AMERIGAIN" Het HUIS en ERF Net Woonhuis met Tuin. H.B.S. en M.U.L.O. OPRUIMING 10 tot 25 pel hortipg J. C. VAN LUIJK Gemengd Nieuws. Advertentiën. NIEUWE LEDEN BENÉ KRUISIFIKX Donderdag 1 Augustus 1935, Te huur: J. C. VINK, Het duurde nu niet lang meer of we moesten het feestvierende Burgh verlaten, doch niet dan nadat „Apollo" den Burgemeester en zijn familie met aller instem ming een serenade had gebracht, daarmede den dank uitsprekend voor de gastvrije ontvangst. In snelle vaart bracht de tram hierna allen naar Zierikzee, en, in optocht ,ging het door dit oude stadje onder de opgewekte marschen van „Appollo" naar de aanlegplaats der booten. Orelio arriveerde 's morgens half 3 weer te Axel, zoodat men bijna 24 uur in de kleeren was geweest. Ver moeid, maar in opgewekte stem ming, en dankbaar over 't succes ging men ter ruste. Nog lang zullen we in prettige herinnering dezen mooien zij het ook ver- moeienden dag herdenken. De uitslag was als volgt 3e afdeeling. St. Maartensdijk 2e prijs 154 punten, Kapelle le pr. 184 p. 2e afd. Schore 3e pr. 128 p., Ierseke le pr 200 p., Kats 3e pr. 142 p, 's Heer Arendskerke le pr. 184 p., Borssele 2 pr. 150 p., Hoek 2e pr. 159 p., Haamstede 2e pr. 154 p., Burgh le pr. 195 p Sluiskil 2e pr. 168 p., St. Maartensdijk le pr. 208 p. le afd. mannenkoren. Wissen- kerke 2e pr. 154 p. le afd. gem. koren. Kruiningen le pr. 210 p., 'sHeer Abtskerke le pr. 184 p. Afd. uitmuntendheid. Vlissin- gen le pr. 211 p. Eere-afd. Axel le pr. 196 p., Kloetinge le pr. 225 p. Evenals vorig jaar behaalde Kloetinge den wisselbeker voor het hoogste aantal punten van het geheele concours Tot zoover het verslag dat we van bevriende zijde ontvingen, nadat ons Woensdagavond de uitslag nog was geseind. We voegen daaraan onze geluk- wenschen toe, omdat hier in derdaad van succes kan worden gesproken, dat niet zonder pres tatie, maar ook niet zonder talent is bereikt, gezien de omstandig heden waaronder men besloot tot deelname Ten eerste het feit, dat men begon met een nieuwe leiding, 2e geen directeur, maar een directrice, tegenover wie men ge heel vreemd stond en 3e dat men stond in de hoogste afdeeling met een korten tijd van voorbereiding en dus een neder laag niet denkbeeldig was. Dit zijn alle omstandigheden, die moed eischten tot de deel name. Ook hier gold hoe zwaar der de strijd, des te grooter de overwinning. En daarom onze huldeaan de directrice, mevr. M. J. Moerdijk-v. d. Swalm, aan het Bestuur, aan de werkende leden en ten slotte aan de Alge- meene Zangvereeniging „Orelio" te Axel. Op reis. We vernemen, dat de Spoor weg Maatschappij Mechelen— Terneuzen op 15 Augustus a.s. aan liefhebbers van reizen de gelegenheid biedt, om tegen voor delige prijzen per extra-trein een bezoek te brengen aan de Luiker- Ardennen of aan de tentoonstel ling te Brussel. Nadere berichten aangaande uren van vertrek en prijzen zul len nog wel volgen. Voor smalle beurzen, die geen weken vacantie toelaten, is dit weer een mooie gelegenheid om van het natuur schoon in Spa en omgeving te genieten. Aan de schieting van jl. Zondag alhier gehouden door «Ons Vermaak" werd deelgeno men door 35 liefhebbers. De uitslag was als volgthoogvogel P. Vermeulen, alhier, zijvogels P. Leijne, Overslag, H. Wouters, Sas van Qent en kallen Em. Mis- seghers alhier en H.Meert,Sluiskil. Post afhalen. De directeur van het postkan toor alhier deelt ons mede, dat het tijdstip, waarop alhier gele genheid wordt gegeven om op Zondagen de correspondentie, enz. af te halen is gewijzigd en met ingang van aanst. Zondag 21 Juli is vastgesteld tusschen 10.45 en M<30 uur. J. A. van Rompu Naar aanleiding van 't 40-jarig ambtsjubileum als lid van Ged. Staten van haar voorzitter, den heer J. A. van Rompu, en mede in verband met de hooge onder scheiding die hem bij die gelegen heid is verleend, door zijn be noeming tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau, had de R.-K. kiesvereeniging te Terneu zen, in samenwerking met alle R.-K. vereenigingen van Terneu zen en Sluiskil, Zondag een hul digingsvergadering belegd in het Patronaatsgebouw. Alle aanwezigen werden in de gelegenheid gesteld een felicita- tieregister te onderteekenen, het welk den jubilaris werd ter hand gesteld. De heer Van Rompu dankte de aanwezigen voor de hulde, en sprak de hoop uit, dat het hem gegeven zou mogen zijn, nog vele jaren ten dienste van de provin cie in het algemeen en voor de R.-K. Staatspartij in het bijzonder werkzaam te mogen blijven. Maandag is het jubileumfeest voortgezet met een druk bezochte receptie in de woning van den jubilaris, die door de talrijke bloemstukken in een lusthof was herschapen. Onder de talrijke aanwezigen waren deputaties van het gemeentebestuur, van de ka mer van koophandel, van polder besturen, enz. Des avonds bracht het muziek gezelschap een serenade. Van Breskens naar Knocke, enz Naar wij vernemen, hield het bezoek van den minister van binnenlandsche zaken, op jl. Za terdag aan WestZeeuwsch Vlaan- deren gebracht, o.m. verband met de aanhangige plannen tot vaststelling van een streekplan voor de 5 kustgemeenten Breskens Groede, Nieuwvliet, Cadzand en Retranchement. Te dien einde werd, naar men aan de Midb. Crt. schrijft, te Retranchement door den minister en den Com missaris der Koningin in Zeeland, die vergezeld waren van den secretaris generaal van's ministers departement, de leden van Ged. Staten van Zeeland en den grif fier der Staten, een bespreking gehouden met de commissie, die de voorbereidende werkzaamhe den voor het streekplan ter hand heeft genomen. Zoowel burge meester Leenhouts van Retran chement als de voorzitter der Commissie, burgemeester Van Zuijen van Breskens, wezen den minister op de wenschelijkheid van een dergelijk plan, alsmede op de toekomstmogelijkheden, indien^ langs de Zeeuwsch-VI. kust éen breede verkeersweg tot stand zou kunnen komen. Deze weg zou dan bij de Belgische badplaats Knocke (De Zoute) kunnen aansluiten aan de Belgi sche hoofdverkeerswegen. Het hooge gezelschap bracht na af loop der besprekingen nog een bezoek aan het Zwin en nam aldaar den toestand in oogen- schouw. rekening van den vlasser A. van St. Jansteen. Welgemoed reed C. er dan ook heen en begon daar aangekomen ijverig te wer ken, de tropische warmte moedig tiotseerende. Nadat hij zoo een halven dag had gezwoegd, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat hij op een ver keerd stuk vlas was begonnen. De andere eigenaar heeft echter de vergissing niet kwalijk geno men en den arbeider het door hem verdiende loon uitbetaald. Tern. Crt. De eerste. Naar men aan de Bresk. Crt. meldt, heeft de fa. Van Meile te Breskens aan een Engelsche fabriek opdracht gegeven, om een vliegtuig te bouwen volgens model en constructie als het vliegtuig, dat Vrijdag te Vlissingen landde ter bezichtiging door ge noemde firma, terwijl dhr. Rude maker, piloot van de fa. Van Melle, eenige vliegproeven met de machine maakte. Het vliegtuig heeft 2 motoren van 90 P.Kkan een last van 400 Kg. vervoeren en biedt plaats aan 5 personen. Een voortvarendheid als deze is toe te juichen in dagen van crisis, waar velen den moed ont breekt om uitbreiding aan zaken te geven. Predikbeurten te Axel. ZONDAG 21 JULI 1935. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9% ure Ds. Hermanides, van Hulst Bed. H. Avondrr, Nam. 2 Dhr. Seheltema, van Tilburg, Dankzegging. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 30 Dezelfde. Geref. Gemeente. Voorm. 9.30 ure Leeskerk. Nam. 230 Weer een. Bij het te Goes afgenomen Mulo-examen, zijn o.m. geslaagd voor diploma A C. Oele, Zaamslag, E. Ch. Oggel, Axel, L. A. Stoutjesdijk, Ter Neuzen, A L. van de Casteel, Axel, G. Imandt, Sint Gilles, Waes (België). Voor diploma B o a. H. den Hamer, Stoppeldijk, C. A. Kooman, Sluiskil, A. L. Ruytenburg, Axel. Behalve de gemelde leer lingen zijn ook onderstaande ge slaagd voor het toelatingsexamen aan de Rijks Hoogere Burger school te Neuzen Wilt. op den Brouw, Jaca. van Pienbroek, Anna Vellekoop en F. de Meijer, allen te Neuzen Walter Rammeloo, Philippine en Agnes M. L. Reedijk te Axel. Voor het voorbereidend examen voor de Schoolraad- en Kweekschoolaanteekening aan de Chr. Kweekschool te Middelburg, slaagde o.a. mej. J. P. W. Oggel te Axel. Het kwam goed. Door de arbeidsbemiddeling te Hontenisse werd een zekere C. naar den Kruispolder gestuurd om aldaar vlas te trekken voor Het K.L.M. Douglas-vliegtuig Maraboe, dat op de terugreis van Iodië komend, Dinsdag normaal van Jodhpur vertrokken was naar Bagdad en een tus schenlanding zou maken te Bus- hir, geraakte kort voor deze plaats in een verschrikkelijk noodweer. Gezagvoerder Hondong zag geen kans Bushir te bereiken en besloot daarom een nood landing uit te voeren op onge veer 10 K M afstand van Bushir. De Maraboe landde toen op een zeer slecht terrein nabij het plaatsje Rishar aan de Perzische Golf. De noodlanding slaagde vol komen, dank zjj den kundigen gezagvoerder. Hier heeft men gewacht, tot de weersomstandigheden verder vliegen mogelyk zouden maken Woensdagmorgen vroeg was het weer iets opgeklaard en Hondong besloot te vertrekken Door het slechte weer was het toch al ongeschikte terrein nog veel slechter geworden, zoodat het vliegtuig bij den start werd beschadigd en in brand vloog. Onmiddellijk verlieten de 7 passagiers en de 4 leden van de bemanning, gelukkig ongedeerd, de machine. Uit een der door den schok beschadigde benzinetanks liep de licht brandbare vloeistof en toen deze in aanraking kwam met vuur, vermoedelijk van een der motoren of een der uitlaat pijpen, slond in enkele oogen- blikken het vliegtuig in lichter laaie. Dit geschiedde zoo snel, dat er geen gelegenheid bestond de post en de bagage van de pas sagiers te redden. De K L M. deelde mede, dat alles bij den brand is verloren gegaan. De bemanning van de Maraboe bestond uit de heeren Hondong, gezagvoerder. Rupplin von KefBkoo, 2e best. Veenendaal, mecanicien, v. d. Smagt, marconist. De Maraboe was een der laatst- aangekomene van de serie van 14 Douglas-toestellen, die door de K. L. M. waren besteld. Het vliegtuig was gebouwd uit metaal en het totaal gewicht met volle tanks, volledige bemanning, doch zonder passagiers, bedroeg onge veer 8200 Kg. De maximum snelheid bedroeg 338 K M. per uur. Woensdagochtend te 10,20 is van Schiphol de Rietvink, met gezagvoerder Parmentier naar Bushir vertrokkep, om de 11 inzittenden van het verongelukte vliegtuig naar Amsterdam te vervoeren. De verdere bemanning van de Rietvink beslaat uit de heeren Brinkbuis, 2e piloot, Prins, werk tuigkundige en van Bruggen, marconist Behoudens Brinkhuis, die als 2a piloot de plaats inneemt van Moll, die gedurende de zomer maanden den dienst op Hull eo Liverpool vbegt, maakten de 3 overigen deel uit van de beman uing van de Uiver gedurende de Londen Melbourne-race. Woensdagmiddag ontving de directie van de K L. M eenige nadere bijzonderheden van pilooi Hondong inzake den ondergang van de Maraboe. Hondong seinde, dat de start aanvankelijk normaal verliep. Na een 300 meter sprong d machine ecüter op door een oncffanheid in het terrein, De schok was zoo hevig, dat ver moedelijk cie recbterlandiDgspoot naar binnen geschoteü. De machine moet toen naar rechts zijn doorgezakt, raakte met den rechtervleugel den grond, zwaai de door tot een hoek van 110 graden uit den koers, waarna onmiddellijk brand uitbrak bij den rechtermotor. Door den schok moet derhal ve de benzine tank gebarsten zijn. Hei vuur breidde zich zeer snel uit en dientengevolge viel er niets meer te redden. Het mag voor de inzittenden wel als een zeer groot geluk worden beschouwd, dat de ma chine met den rechtervleugel den grond raakte en daar in brand vloog. Immers, de uitgang bevindt zich aan de linkerzijde van het toestel. Ware de linker vleugel getroffen, dan zou het heel wat meer moeite gekost hebben zich in veiligheid te brengen. Doodeltyke ral Dinsdagmorgen heeft op de mailboot «Prinses Juliana" van de maatschappij „Zeeland" een ernstig ongeval plaats gehad. Deze boot ligt bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen voor de laatste reparatie na de aan varing bij Harwich. De inspecteur van de Mij Zeeland de heer B Koen wil de zich van het tweede dek naar het sloependek begeven en strui kelde. Hij viel juist op een naast het schip liggend vlot. Hij brak daarbij een halswervel en overleed onmiddelljjk. Op het Zwitsersche goede renstation Wolf (Bazel) is een petroleumtaok in brand gevlogen. Voortdurend hoorde men ontplof- fi'jgen, geweldige vuurzuilen tee- kenden zich tegen den hemel af. De brand was tot ver ov r de grens in Duitscbland zichtbaar. Het vuur breidde zich snel uit en nam een reusachtigen omvang aan. Op het terrein staan uitslui tend loodsen der Zwitserse e bonasspoorwegen, waarin voor namelijk petroleum, benzine en smeerolie wordt bewaard. Op sommige plaatsen sloegen de vlammen 200 meter de lucht in en tegen middernacht was vrij wel geheel Bazel op de been om het schouwspel gade te slaan. De brand is waarschijnlijk door zelf ontbranding ontstaan. Een voorbijganger en 'n post beambte warden zwaar gewond. De door de Chr. O.-V gezon den circulaires zullen de eerst volgende dagen worden opgehaald. Wij verzoeken Axel's Burgers beleefd deze reeds nu in te vullen, ->Ddat 31 Aug. voor de Axelsche kinderen een ware feestdag worde. HET BESTUUR jler Christelijke Oranje-Vereen. vonr ORELIO" kunnen zich fot 25 Juli a s. bij een der Be- stuursl. om aanmelden. bezoekt onze nieuwe modern ingerichte Prins Hendrikstraat, Hoek ds. Jan Scharpstraat Het juiste adres woor scheren en haarsnijden. Beleefd aanbevelend, Notaris FANOY te Axel is voornemens op des namiddags om 4 unr (N. T.) in het café van dhr. H. de Moor, Walstraat te Axel, in het open baar te verkoopen met halve poort te Axel, aan den AtmendijK, kadaster sectie G nummer 2994, groot 77 c.A., eigendom van- en bewoond door dnr. A. Dobbelaar-Schieman. Aanvaarding bij de betaling, uiterlijk 16 September 1935. Gevraagd DIENSTMEISJE voor halve dagen. Adres mevr. G. VAN ACKER, Stationsstraat 17, Axel. Gas en electrisch licht. STATIONSTRAAT G 5, AXEL. voor worden door ons ten spoedigste zonder prijsverhooging geleverd. Boekhandel, Axel. R Stationstraat p KARPETTEN j

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 5