Electrische Waschmachines. 3 5 Gulden KAPSALON Buitenland. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Zaterdag 6 Juli a.s. RENÉ KRUISIFIKX !W Komt zien en U staat verbaasd. C. GEELHOEDT, Stationsstraat, AXEL. De windhoos, die over een breedte van circa 800 M. ovor het dorp trok, vernielde alles wat in haar weg kwam. Groote ver woesting is aangericht aan het veldgewas tientallen boomen en telefoonpalen zijn omgewaaid. Ook de electrische leiding heeft zeer veel geleden en raakte on klaar. Bjj den landbouwer Daniël» sloeg e8n neervallende populier op de electrische leiding, waar door de draden braken en ep de weideomheining vielen welke geheel onder stroom kwam te staan. De schoorsteen op de wo ning van den landbouwer Beren zen waaide af en sloeg door het dak. Tydens het onweer sloeg de bliksem in den toren van de R K. kerk. Schade werd niet veroor zaakt. Verscheidene boomen werden eveneens door den bliksem ge troffen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan boord van de „Staten dam" van de Holland—Amerika- lijn is een moord gepleegd op een der schepelingen. Kort voor het vertrek van het schip uit New York is aan boord een der opvarenden, de 40 jarige olieman P. de G., wonende te Rotterdam met een mes neergestoken. Een stoker, K. genaamd, en eveneens uit Rotterdam aikomstig, werd als verdacht van dezen moord aangehouden door de New-York- sche politie, die ook het lijk in beslag heeft genomen, Na het eten van kersen en bessen is een vytjarig jongetje uit Leeuwen by Nijmegen ten gevolge van vergiftiging over leden. Het bleek, dat de vruchten afkomstig waren van boomen, welke voor eenigen tyd bespoten waren ter bestrijding van het ongedierte. Waar zulks den laatsten tijd steeds meer gebeurt, dient het ten z :erste aanbeveling kersen en andere vruchten goed te wasschen. Het elfjarig dochtertje van den heer G., wonende aan den Singel te Sneek, is by het fietsen tegen een lantaarnpaal gereden, waarby bet stuur haar in het lichaam drong. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij is overleden. Een vierjarig zoontje van den heer W. S. te Oosterhout, dat eenige dagen te Raamsdonk- V9er bij familie logeerde, werd Vrijdag vermist, Na uitgebreid onderzoek vond men zijn lykje in het Zuidergat, een zijwater van de Donge. Dierenmishandeling. De rechtbank te Amsterdam heeft den dierenhandelaar, die van een hond, een bouvier, staart en ooren had gecoupeerd eo deswege terecht bad gestaan wegens opzettelijke dierenmis handeling, aan dit feit schuldig verklaard en hem deswege ver oordeeld tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. in de overwegingen van het vonnis geeft de rechtbank te kennen, dat, ofschoon de dieren handelaar bad verklaard, dat van een bouvier staart en ooren gecoupeerd behooren te worden en in kringen van kynologen de opvatting bestaat, dat de natuurlijke staart en ooren niet mooi zyn, maar de handels waarde door het coupeeren ver meerderd wordt, dit geen reden mag zyn voor een dergelijke daad. De opgelegde straf kon naar het oordeel der rechtbank gering zyn, aangezien het hier in de eerste plaats erom gaat, een bestaand misbruik weg te 4iemen. Bejaarde man vermoord. Sedert eenige dagen waren de gordijnen van het huis van den heer Kroeze aan het Oosterdiep te Wildervank gesloten. Bij een Vrijdag ingesteld onderzoek bleek alles in de woning overhoop ge haald te zijn. In de gang vond men een met bloedvlekken bedekt vloermat, terwijl de brandkast geforceerd bleek» Van den 66- jarigen bewoner ontbrak echter fik spoor» Vrijdagnacht is de politie er toe overgegaan in het Oosterdiep te dreggen. Het lijk van den verdwenen man werd opgehaald. Het slacht offer bleek gebonden te zijn, ter wijl het lichaam was verzwaard met ijzer. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Op den weg tusschen Goir- le eu Poppel (België) rved met gedempte lichten een vrachtauto uit de richting België, waaraan direct te zien was dat het een smokkelauto was. Nadat de dou anen het stoplicht hadden opge steld, waaraan de smokkelauto echter geen aandacht schoDk, plaatsten de kommiezen zich langs den weg en namen de met groote vaart passeerenden auto onder vuur. Niet minder dan zestien scho ten werden gelost, met het ge volg, dat de banden getroffen werden en sprongen, teawyl de glasscherven in het rond vlogen aldus de Tel. De ernstig beschadigde wagen botste tegen een viertal boomen en kwam tot stilstand. De kommiezen snelden op den wagen af, doch de vier vijf honderd meter die de wagen nog afgelegd had waren blijkbaar vol doende geweest om den smokke laars gelegenheid te geven te ontvluchten. Bij nader onderzoek bleek de wagen ruim 300 kg margarine eo 200 kg suiker te bevatten. De margarinevoorraad was met bloed bevlekt, zoodat de inzitten den waarschijnlijk door de scho ten, of wel door het versplinter de glas zijn gewond. Zij lieten twee petten en een hoed achter. Uit alles moet ge constateerd worüen, dat de smok kelaars uit Tilburg aikomstig zijn geweest, temeer, daar het oude vehikel werd herkend als afkomstig uit die stad De smok kelaars hadden echter het num merbord door kartonnen platen vervangen met een valsch num mer. Te Hengelo is de bliksem geslagen in een boom waaronder vyf menschen stonden te schui len, Twee personen werden door het hemelvuur getroffen, n.l. mej. E. R. uit Hengelo en de heer v. L. uit Enschede. Beiden waren op slag dood. De drie overigen bleven ongedeerd. Een vermetel stukje hebben inbrekers uitgehaald ten huize van den Amstardamschen tuin architect J. R. Koning, in Water graafsmeer. Uit een schuurtje hadden zy een ladder gehaald en daarmee wisten zy een schuifraam van de huiskamer omhoog te duwen. De ladder werd tegen den huis muur gezet en de inbrekers klommen in bet bolst van den nacht rustig naar boven. Mis schien begunstigde bet onweer bun evoluties.... Kasten werden geopend en de inhoud werd om gehaald. Vermist worden een kleine duizend Belgische francs, 55 Deensche kronen, ruim 70 aan Nederlandsch geld, twee gouden ringen, eenige medailles en leg penningen, versierselen, enz. De politie doet uitgebreid on derzoek. Zy vond een afge scheurd hoekje van een enve loppe met stukjes van Belgiscie bankbiljetten van honderd francs De wisselkantoren weten der halve, waar vandaan Belgische bankbiljetten van honderd francs, waaraan een hoekje ontbreekt, afkomstig zyn I Op bet park Frankendael trof de politie de opengebroken geld kistjes aan en een aantal papieren welke voor de dieven zonder waarde zyn geweest. Reeds is een verdachte Italiaan gearresteerd. Op energieke wijze heeft een Rotterdamsche trambestuur der den 6 jarigen H. H. van den verdrinkingsdood gered. Juist toen lyn 11 bij de Rotte naderde zag de bestuurder, dat een jon gentje by het spelen in het wa ter was gevallen. De man be dacht zich geen oogenblik, reed de tram naar de plaats waar het ongeluk gebeurd was, zette zijn voertiug stil holde den weg over om in het water te springen en het knaapje in veiligheid te bren gen. Na zich vergewist te hebben, dat alles in orde was, bracht by zijn wagen weer in beweging en reed in zijn natte plunje naar het eindpunt, aldus de Tel. Japansche westkust geteisterd. Boven West-Japan hebben zwa re onweders gewoed, gepaard gaande met hevigen regenval, waardoor vooral de steden Zoe- roemo, Nagasaki. Foekoeoka en Sjimonoseki zijn getroffen. Vele tramlijnen en bruggen zijn vernield. Tot nu toe beeft het noodweer 7 dooden geëiscbt, terwijl tal van personen zijn gewond. Vooris worden nog vele personen ver mist. Meer dan 20.000 huizen kwa men onder water te staan en ongeveer 200 werden volkomen verwoest. Militairen zijn gerequireerd om hulp te bieden. Te Tokio en Yokohama ging het noodweer gepaard met aard schokken. In het bijzonder aan den landbouw is enorme schade aangericht. Zestig vlsschersbooten met 250 opvarenden worden vermist. Na een hevige ontploffing in een celluloidfabriek in het Westen van Sjanghai (China), ontstond een geweldige brand. Twintig huizen werden in de asch gelegd. Tot dusver zijn 23 dooden en 75 gewonden uit de puinhoopen te voorschijn ge haald. r In Roemenië heeft een hit tegolf geheerscht, welke verschei dene menschenlevens geëischt heeft. Op sommige plaatsen be reikte de températuur een hoog te van 50 graden Celsius (122 graden Fahrenheit). Te Boekarest waagde niemand zieh op straat In Noord-Roemenië woedden tegelijkertijd zware onweders en hevige wolkbreuken. Vijf man nen en vijf vrouwen werden door den bliksem gedood. Gedwongen Arbeidsdienst Het Duitsche kabinet heeft de wet op den gedwongen arbeids dienst goedgekeurd. Alle 20- jarige meisjes en jongens zijn verplicht gedurende een half jaar aan den arbeidsdienst deel te r.emen. Bepaald is, dat gedurende het tijdvak 1 Oct. j 193530 Sept. 1936 de sterkte van hef arbeids leger de 300000 niet zal over schrijden. De Vlootovereenkomst. Volgens de „Daily Telegraph", houdt het BritschrDuitsche vloot- verdrag o.a. in, dat Duitschland zich verplicht, nooit gebruik te maken van onderzeeërs tegen han delsvaartuigen. Bovendien zal geen van beide partijen snel nieuwe schepen laten aanbouwen. Het Duitsche programma omvat een geleidelijke uitbreiding van de vloot tot 1943 en het Britsche vervangingsprogram zal eerst in 1937 worden begonnen. Beide regeeringen kwamen overeen, dat de maximum tonnage van onder zeeërs 800 ton zal bedragen. De ramp van Qaetta. Het ministerie voor Br -Indië te Londen publiceert een telegram van de Br.-Indische regeering, waarin wordt medegedeeld, dat bij de aardbeving van Quetta zich 30.000 ongevallen hebben voor gedaan. 20.000 overlevenden zijn naar elders overgebracht. Hier onder bevonden zich 140 vroywen en kinderen, die met bijzondere voorzichtigheid per vliegtuig moesten worden vervoerd. De overigen verlieten de stad met extra-treinen De autoriteiten van de Punjab en het Sindgebied ondersteunen het hulpwerk o.a. door 2000 vluchtelingen, die thans in een vluchtelingenkamp zijn ondergebracht, gelegenheid te geven, zich blijvend in hun ge bied te vestigen. Politieke postzegels. Zoo juist is een postzegel van 50 pfenning uitgegeven, waarop propaganda wordt gemaakt voor een plebisciet in Elzas-Lotharin gen, aldus meldt de correspondent van de Matin te Straatsburg. Het blad geeft een afbeelding van dezen postzegel. De postzegel toont het hoofd van een meisje uit Elzas-Lotha- ringen, omgeven door de minerale rijkdommen van het gebied, om schreven in het Duitsch Eisen, Kali en Kohle. Aan de bovenzijde staat in het FranschElzas-Lotharingen en aan de onderzijde in het Latijn Wenscht een Plebisciet. De beschieting van Peking. De mislukte overval op Peiping (Peking) heeft den aanvallers 30 dooden en tal van gewonden en gevangenen gekost. Het incident ontstond, doordat muitende Chineesche soldaten, weigerden overeenkomstig het Chineesch-Japansche accoord ge- evacueerd te worden. De Japansche minister van buitenlandsche zaken, Hirota, heeft den gezant te Nanking op gedragen, tegen de gebeurtenissen bij Peiping te protesteeren. De Japansche regeering eischt, dat terstond maatregelen getroffen worden, waardoor het niet meer kan voorkomen, dat muitende Chineesche soldaten Japanners overvallen. Verder eischen de Japanners, dat generaal Wan Doe Lin door de Chineesche regeering als aan stichter ter verantwoording wordt geroepen. Inmiddels hebben ten Oosten en Noorden van Peiping opnieuw botsingen plaats gehad tusschen Japansche en Chineesche mili tairen. Volgens mededeeling van het Japansche opper commando blijft de toestand nog zeer ernstig Gedurende Juni 1935. Axel. Huwelijks-aangiften. 6. Krijn Dees, 22 j., jm. (van Ter- neuzen) en jannetje Zegers,22j. jd. 13. Francois van Langevelde, 25 j., jm en Geertrui Pieternella de Feijter, 22 j., jd. 14. Pieler Dees, 26 j., jm. (van Medemblik) en Suzanna Adriana Johanna Die- leman, 24 j., jd. 24. Marinus Cornelis Oostlander, 26 j., jm. (van Boxmeer) en Pieternella Magdalena Cornelissen, 25 j., jd 28. Arthur Joseph Antheunis, 33 j., jm. en Adriana Pieternella van Driel, 21 j., jd. (van Terneuzen) Huwelijks-voltrekkingen. 6. Jan Mieras, 24 j., jm. en Adriana den Hamer, 25 j-, jd. Jacobus Die- leman, 40 j., jm. (van Hoek) en Cornelia Haak, 40 jjd. Gilles Reminsen, 25 j., jm. en Adriana Leunis. 22 j., jd. 20. Krijn Dees, 22 j., jm. (van Terneuzen) en Jannetje Zegers, 20 j., jd. 27. Francois van Langevelde, 25 j jm. en Geertrui Pieternella de Feijter, 22 jjd. Geboorten. 2 Jannetje, d. van Jacobus van Meurs en Adriana Lindenberg. 7. Leon Alphonse Marie, z. van Petrus Johannes Pleunis en Sophia Maria Anna Kegels. 12. Carolina Charlotta Geertruida, d. van Hendrik Pieter Wolfert en Janna Elisabeth van Bendegem. 18. David Cornelis Adriaan, z. van Adam Pieterse en Geertruida Tona Eekman. 22. Jeannette Annie, d. van Jan le Feber en Janna Barentsen. 23. Wilhelmus Petrus, z. van Hende- ricus Franciscus de Waele en Pieternella Catharina van Doese* laar. 24. Theodulfus Alphonsus Constantinus Maria, z. van Jozef van Damme en Irma Maria de Waele. 25. Hendrik, z. van Francois Koekkoek en Jacomina Janna Dieleman. 27. Geertje Maria, d. van Jan Jacobus de Ruiter en Cornelia Stolk. Overleden. 10. Cornelia Ha melink, 83 j., wed. .van Willem Louwers. 12. Catharina Faas, 76 j., weduwe van Jan van Cad- sand. 19. Anna Maria Lambert, 11 j., d. van Aloysius Lambert en Philomena Antonia Martens. 26. Jan de Putter, 64 j., echtg. van Geertrui de Zeeuw. Sas van Gent. Geboren. 6 Juni. Frank, z. van Eugène Goossens en Maria Fiermans. 8. Geertruida, d. van Simon van Gils en Francisca Vermunt. 20. Elisabeth, d. van Désiré Solleveld en Cornelia de Coninck. 23. Lizon, z. van Robert de Roo en Paulina Rammeloo. Overleden. 11. Sophia Din- gens, 77 j., echtg. van Felix van Acker. Nenzen. Gehuwd. 29 Mei. Hermanus de Pooter, 27 j. en Suzanna Wisse, 25 j. Jan Steke- tee (van Eindhoven), 28 j. en Aagtje de Witte, 25 j. Pieter van Hoorn (van Westdorpe), 25 j. en Maria Romeijn, 27 j. Geboren. 26 Mei. Aagtje, d. van Louis van Tatenhove en Pie ternella de Bree. 28. Apolonia, d. van Jan Riemens en Neeltje Franje. 5 Juni. David, z. van Marinus Windhorst en Jacoba Wattel. Overleden. 27 Mei. Joannes Goethals, 64 jwedn. van Maria Dhaene. 29. Neeltje Stoffijn, 83 j., wed. van Pieter Riemens. 31. Johannes van de Velde, 67 j., echtg. van Janneke de Zeeuw. Jan van Aalst, 25 j., z. van Willem (overt.) en Johanna van Teijlingen, Westdorpe. Geboren. 7 Mei. ivonne, d. van Alfred van den Abeele en Irma Goethals. 13. Paulina, d. van Petrus de Klerk en Elisa van Kruijssen. 22. Maria, d. van Harold Kerckhaert en Her- mina van Waes. 23. Greta, d. van Rudolph Kieboom en Oscarina Wulfaert. Maurice, z. van Pru dent Vervaet en Margaretha Soet- haert. 25. Walter, z. van Alfred de Causemaeker en Juliana van Voren. Overleden. 17. Alphonsius Kerckhaert, 71 j., echtg. van Emiliana Wauters. Allen, die iets ver- W schuldlgd zijn aan of te vorderen hebben van P. J. VALE, opticien alhier worden verzocht hiervan opgave te doen vóór 15 Juli. P. J. VALE, Weststraat. openen wij onze nieuwe modern ingerichte (Salon Américain) Prins Hendrikstraat, Hoek ds.Jan Scharpstraat fHHT* He* juiste adres woor scheren en haarsnijden. Beleefd aanbevelend, (Thans nog Prins Hendrikstraat Hoek Julianastraat). Eikenhouten kuip, inh. 100 Liter met motor 220 Volt compleet, le vei en wij tijdelijk voor reclame voor den prijs van met één jaar garantie. Profiteert van deze aanbieding. RIJWIELEN, NAAI- en WASCHMACHINES. ml

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3