HAGELSCHADE. BEKENDMAKING. bjj P. J. VALE - Axel, UITVERKOOP van alle WINKELGOEDEREN, Aanbesteding. LAATSTE WEEK P. J. AXEL, Gemengd Nieuws. Buitenland. Burgerïijke Stand. Advertentiën. uit de hand te koop Een groote Spiegel. Verschillende Kasten. Een ronde Tafel. Gaslampen. Klokken, enz., enz. met SCHUUR, VARKENSROS, ERF en TUIN tot ZATERDAGAVOND. derde deel van de mannenloonen te bedragen. Deze beslissing wordt geacht te zijn ingegaan op 1 April jl. De brng naar Noord-Beveland is nog niet aanbesteed. Blijkens een uiteenzetting van Qed. St., waarin zij evenwel de noodzake lijkheid hiervan bepleiten, zijn er nog verschillende financieele be zwaren, al wil de Provincie ook alle medewerking verleenen. De Rijks toezegging bedraagt i 108.000, de Provincie geeft 75 pet-, geraamd op 56 000, maar de bouwkosten worden geschat op een millioen, zoodat er nog heel wat bij moet komen door subsidie, leening, enz. Ged. St. berekenen een jaar- lijkschen last van f 63 800, waar bij 37s pet. rente van f 1.000.000 zijnde f 35.000. Mocht de pro vincie er onverhoopt niet in slagen, tegen 37s pet. rente te leenen, dan zal het gevolg daar van wel moeten zijn, dat de overbruggingsplannen voorloopig niet ten uitvoer kunnen worden gelegd. Na een berekening van jaar- lijksche inkomsten en uitgaven op het veer gedurende den bouw zal er f 5000 van de gemeenten en de polders en waterschappen op Noord-Beveland moeten ko men, die met de provincie een stichting tot beheer van de brug zullen moeten vormen. Er zijn enkele polders, die niet mede willen werken, doch Ged. St. hopen, dat deze nog zullen gaan begrijpen de waarheid van de woorden Eendracht maakt macht". Bevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachterstaan- de adressen een rijwieibelastingmerk, veld wachter Griep. De fraude te Wormerveer. Het 18 gebleken, dat de fraude door den bankier S. te Wormer- veer gepleegd, veel erger is dan men eerst dacht. Zeker wel 600.000 moet vermist worden. Donderdag bleek o m. dat het geheele gronakapitaal van de stichting Werkmansteun- en zie kenfonds is verdwenen, evenals een aanzienlijk bedrag van gel den van het Wilhelminapark, die de firma in haar beheer had. Ook de fondsen van het Wees huis zijn tot een bedrag van 40.000 verdwenen, vele neringdoenden bevinden zich in groote verlegenheid, even als tal van werkbazen en kleine fabrikanten, die moeite zullen hebben om hun personeel te be talen. Nader verneemt de N.R.C. dat het de justitie is gelukt by diverse Amsterdamsche banken een be drag aan effecten van 5 ton te achterhalen, dat hoogstwaar- schijnlijk aan de rechtmatige eige naars zal worden uitgekeerd. Als vrouwen kibbelen. Aan de Ziesseniskade te Am sterdam heett Vrijdagavond een vechtparty plaats gehad tusschen den bewoner, een 35-jarige man en zijn buurman, iemand van 38 jaar, die daar beiden met hun vrouw wonen, zusters van elkan der die het echter allesbehalve met elkaar kunnen vinden. Een ruzie tusschen de beide vrouwen is de aanleiding geweest dat ook de mannen het minder goed konden vinden. De eerste heeft by de vechtparty gebruik gemaakt van een koperen ploer- tendooder. Met dit voorwerp heett hy zyn tegenstander een gat in het hoofd geslagen, terwijl deze ook een ribbentractuur opliep. Zyn toestand was van dien aard dat hy naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De dader heeft de vlucht genomen. Vrydag is op last van de Haarlemsche rechtbank door de Amsterdamsche justitie huiszoe king verricht by de Tweutsche Bank te Amsterdam ter inbeslag neming van fondsen ter waarde van 30.000 welke door den chetcommies L, te Haarlem van door hem ten nadeele van de Ned. Spoorwegen verduisterde gelden zouden zijn gekocht. Per auto door Afrika. Een ondernemende Eogelsche de 24 jarige Phil Paddon uit Teinnmouth in Devon, heeft in haar 9 P K. toerauto een tocht van ruim 19 000 K.M. gemaakt dwars door Afrika. Precies vier maanden geleden vertrok het sportieve meisje uit Teignmouth en na een avontuurlijke reis, die vaak door woestijnen en oerwoud leidde is zij heelhuids te Kaap stad aangekomen. Zij heift het traject gevolgd, dat is vastgesteld voor den auto-wedstrijd Londen Kaapstad die het volgend jaar zal worden gehouden. Dat de tocht haar goed bevallen is, blykt wel uit het feit, dat zij voorne mens is de terugreis naar Enge land eveneens in haar auto af te leggen. Enorme brand. Door een brand te Eiessa in Grieksch Macedonië zijn bij ge mis van een brandweercorps cir ca 400 huizen met 120 winkels in het centrum der stad een prooi der vlammen geworden. De be woners zyn gevlucht. Ook het filiaal der nationale bauk, het gerechtshof en de volksschool zyn reeds verwoest. Reeds een vijfde deel der ge bouwen in de stad is aan het vuur ten offer gevallen en 3000 inwoners zyn dakloos. De bevol king verkeert in paniekstemming. De schade wordt op eenige tien tallen millioenen drachmen ge raamd. Harmon Waley de ontvoer der van den 9-jangen George Weyertauser, voor wiens bevrij ding hij, naar hij bekend heeft, 200.000 dollar losgeld had geëscht is door de federale rechtbank te Tacoma, in den Amerikaansche staat Washington, veroordeeld tot 45 jaar gevangenisstraf. Noodweer in België. In het Zuidelijk en Oostelijk deel van België heeft een hevig onweer enorme schade aangericht. Verscheidene boerderijen werden door den bliksem getroffen en brandden af. Het bouwland had door aanhoudende wolkbreuken ten zeerste te lijden. In de Arden nen heeft een wervelwind vreese- lijk huisgehouden in de prachtige bosschen. Tal van huizen liepen onder water en moesten ontruimd worden. Ook werden vele hoo rnen ontworteld waarvan er som mige op de spoorlijnen terecht kwamen, waardoor het treinver keer gestremd werd. In de provincie Namen werd het noodweer het hevigst gevoeld. Verscheidene telefoondraden wer den door de storm afgerukt, ter wijl naar schatting de halve oogst werd vernield. Storm en overstroomfngen. OverstroomingeD, veroorzaakt door aanhoudenden zwareu re genval hebben opnieuw groote schade aangericht in de 9 staten van het Midden-Westen der Ver. Staten, vooral in Missouri, Iowa, Illinois en Kansas. De oogst is grootendeels verwoestduizen den hebben hun buizeQ moeten ontruimen. Zuid-Dakota is door hevige wervelstormen geteisterd. Tal van personen werden gewond- Zware stormen worden ook ge meld uit Nieuw-Engeland waar verscheidene menschen zijn ge dood door omwaaiende hoornen en vallende dakpannen. Uit Morrillton in Arkansas wordt gemeld, dat de dyk langs de Arkansasrivier op 2 plaatsen is doorgebroken. Een groot ge bied is overstroomd. De rjjke oom uit Amerika. Een Berlynsche trambestuur der heeft van een onbekende oom uit Amerika 13 millioen dollar (bijna 20 millioen gulden) geërfd. Zijn familielid was in 1880 naar Amerika uitgeweken en sedert dien had by niets meer van zich laten hooren. Nochtans had de oom zijn bloedverwanten niet vergeten. Hy werd gondzoeker in Alaska en was steeds op de hoogte van wat bij zjjn tamilie in Duitschlacd omging. Ruim 100 doctoren vergiftigd. Te Amiens (Er.) zijn ruim 100 doctoren, die hadden deelgeno men aan een diner ter gelegen heid van het congres der ver- eeniging van doctoren in Picardië, ziek geworden. De voorzitter van het congres dr. Perry, was de eerste, die last kreeg van hevige pijnen, gepaard met zenuwschokken. Hij bleef de debatten leidden, doch nauwelijks thuisgekomen, moest bij zich met zware koorts te bed begeven. Spoedig bleek dat de meeste gas ten ziek waren geworden Men vreest, dat kwaadwillig heid in het spel is. De leveran cier van het voedsel ontkent ab soluut, dat er iets bij het berei den van het eten was geb urd hij beweert dat iemand het eten opzettelijk heelt vergiftigd, om zijn reputatie te vernietigen en heefl de politie verzocht een od- derzoek in te stellen. Ook de vereeniging heeft een klacht bij de politie ingediend Dr. Ferry acht de mogelijk heid niet uitgesloten dat het voed sel door een bacil vergiftigd was. Amerikaansche vloot te San Diego. De Amerikaansche vloot is, na beëindiging van de grootste ma noeuvres, welke ooit in den Stil len Oceaan zijn gehouden, te San Diego in Californië, voor anker gegaan. Duizenden aanschouwden het grootsche schouwspel, door het binnenloopen der 135 oor logsschepen geboden De vloot blijft 20 dagen te San Diego. Verzoenings-geste. De Prins van Wales heeft een toespraak gehouden tot de oud strijders van het Britsche legioen op hun congres te Londen. In deze redevoering zeide hij De gedachte van het reizen eener deputatie van het legioen naar Duitschland bevalt mij. Ik heb den indruk, dat er geen passen der lichaam of organisatie van mannen, is om de vriendenhand toe te steken aan de Duitschers dan de oud-strijders, die met hen gestreden hebben in den grooten oorlog en dat alles hebben ver geten. De Prins deelde voorts mede, dat hij dit voorstel had besproken met den voorzitter van het legi oen, generaal-majoor Sir Frede rick Maurice. Zijn voorstel werd met luid gejuich begroet. Vermogens in beslag genomen De Duitsche Staatscourant pu bliceert een groot aantal denatu- ralisaties. Het vermogen van alle betrokkenen, die zich allen in het buitenland bevinden, is in beslag genomen. Het ontnemen van het staats burgerschap geldt ook voor de echtgenooten en familieleden der gedenaturaliseerden. Onder de Duitschers, die door de Duitsche regeering van het staatsburgerschap vervallen zijn verklaard en wier bezittingen werden gecor.fisceerd, bevinden zich de vroegere socialistische rijksminister van Financiën, Ru- dolf Hilfferding, de bekende me dicus en schrijver Max Hodan, de tooneelschrijver Bert Brecht, en de bekende actrice, leidster van het cabaret „DiePfeffermühle" Erica Mann, dochter van den schrijver en Nobelprijswinnaar Thomas Mann. De inbeslaggenomen „Juno". Nog steeds wordt het Neder- landsche tankschip „Juno", dat in April j. 1. door de Japansche autoriteiten onder verdenking van het plegen van spionnage in de Japansche wateren is aangehou den, in Japan vastgehouden ter wijl het onderzoek nog steeds niet beëindigd is. Thans heeft de bemanning van een Japansche visschersboot nieuwe bezwarende getuigenissen afgelegd tegen den gezagvoerder van de Nederland- sche tankboot, door te verklaren, dat zij de bemanning van de „Juno" peilingen had zien ver richten In de wateren nabij Pes cadores. Hoek. Gehuwd. 2 Mei. Reinier Loof ivan Ter Neuzen), 24 j. enTona Kaijser, 22 j. 16. Pieter de bok, 23 j. en Maria van Tatenhove, 23 j. 29. Levinus de Blaeij, 26 j. en Janna 't Gilde, 22 j. Pieter van Waes (van Ter Neuzen), 23 j. en Cornelia Hame link, 23 j. 31. Jan de Putter (van Amsterdam), 25 j. en Magdalena de Feijter, 22 j. Geboren. 6. Pieter, z. van Hendrik Remijnsen en Cornelia de Bree 10. Adriaan, z. van an Herrebout en Maria den Hamer. 12. Jacobus, z. van Ma- rinus de Ritter en Suzanna Zegers. 15. Dina, d. van Gilles de Blaeij en Ebrina van Dixhoorn. 26. Marinus, z. van Pieter Zuidijk en Adriana van der Vliet. Hontenisse. Gehuwd. 17. Aloij- sius van Poorten (van Ossenisse), 30 j. en Maria Cappendijk, 26 j. 24 Aloijsius lacobs (van Stoppeldijk), 27 j. en Maria Fruijtier, 26 j. Geboren. 17. Alouislus, z. van Alouisius Bouwens en Maria Fruijtier. 20. Wilhelmina, d. van Leopold de Jong en Dimphna van der Poorten. 22. Josepha, d. van Eduardus Ver dunnen en Charlotte Schillemans. Anna, d. van Alphonsus Kint en Maria Dankaart. 24. Yvonne, d. van Petrus Mahu en Petronella du Bois. 27 Johannes, z. van Josephus de Schrijver en Martha Boeijkens. 28. Sophia, d. van Jan de Backker en Sophia Veras. Overleden 25. Johanna Engels, 91 j., wed. van Andries Pauwels. Zaamslag. Gehuwd. 2. Pieter de Jonge, 27 j. en Jacomina de Kraker, 24 j. Geboren. 5. Hendrik, z. van Jacob de Bruijne en Geertruida Corstanie. 8. Michiel, z. van Michiel Wilhelm en Sara Willemsen. 22. Abraham, z. van Krijn Dieleman en Maria Koekkoek. Overleden. 2. Jan de Visser, 81 j., z. van acobus en Neeltje Bolleman. 4. Cornelis Wisse, 75 j., echtg. van Maria van Breen. 19. Levinus Mi- chielsen, 80 j., weduwn. van Adriana Maas. 27. Adriana de Mul, 73 j., echtg. van Willem Dekker. Marktberichten. HULST, 24 Juni 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 0,00—0,00, wintergerst 5,00—5,50 zomergerst 5,00—5,50, haver 5,50 6,25, erwten 8,50—10,25, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven- boonen 5,006,50, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,50 11,25, lijnzaad 6,00—7,25, blauw maanzaad 12,50 13,25, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 3, verk. 2. Varkens 12, 7. Boter per Kg. 1,50- Eieren per 100 stuks 2,00 Aan allen, die bij de ziekte en het overlijden van ons geliefd Dochtertje hulp en belangstelling betoond hebben, onz n oprechten, welgemeenden dank. Axel. Familie LAMBERT. Ondergeteekenden danken de kiezers, voor hel vertrouwen in hun ge steld en voor de belangstelling op 19 dezer ondervonden. A. VAN 'tHOFF. A. P. ESSELBRUGGE. De leden van de C. B. T. B., gew. afd. Oost Z.-Vl., die aan hunne vruchten hagelschade heb ben, worden vriendelijk, doch in hun eigen belang verzocht, hier van schriftelijk aan het Bestuur kennis te geven, met vermelding van de vermoedelijke schade. Bericht wordt ingewacht, zoo spoedig mogelijk, doch vóór 1 JULI as, bij den Secretaris, den heer J. DE FEIJTER Lz„ Doornhof, Axel. Het BESTUUR van den polder OUD EGLANTIER maakt be kend dat eene vergadering van Stem bevoegde Ingelanden zal worden gehouden op DONDERDAG 4 JULI 1935, namiddags 4 nur (zomertijd) in het hotel „Het Gulden Vlies", bij den Heer J.J. de Lozanne te Axel dat de rekening en verantwoor ding over 1934-35 gedurende acht dagen vóór en de be grooting voor 1935-36 met me morie van toelichting, gedurende acht dagen vóór en na de vaststelling ten kantore van den Ontvanger-griffier ter inzage zul len liggen, en dat die stukken tegen betaling der kosten van de eigenaren van gronden in dien polder in afschrift verkrijgbaar zijn. Het Bestuur voornoemd, JACS. DEKKER Azn., Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontvanger-griffier. Axel, 25 juni 1935. Ondergeteekende zal onder de plaatselijk gevestigde Patroons, namens zijn lastgever, op DINSDAG 2 JULI as s des avonds om 8 uur, in „Het Centrum" te Axel, trachten aan te besteden Het bouwen van een aan de WILHELM1NASTRAAT te Axel, in perceelen en in massa. Bestek en teekening k f2. (testitutie f 1.—) verkrijgbaar bij ondergeteekende. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr. A s. Zaterdagmiddag aan lage prijzen Notaris FANOY te wr Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Kinderen ANTH. GOOSSEN, in het café van P. Groothaert te Axel, Spui. op Zaterdag 29 Juni 1935, des namiddags 372 uur (zomertijd), verkoopen te Axel, Spui O 1, kadaster sectie B no. 578, groot 2 A. 57 c.A. verhuurd aan Anth. de Pooter voor f 2.per week. BETALEN: 27 Juli 1935. AANVAARDEN: in genot huur bij de betaling. AANBEVELEND, rniRtm

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3