AXEL I ALLIANCE Zitting Centraal Stembureau verkiezing Gemeenteraad. Bekendmakingen. STEMMING. Herijk van Maten en Gewichten. Ad verte ii tien. -----------•--- - - - aan het varen. Tengevolge van ean aterkan wind is de kano waarin le 23-jarige K. gezeten was, omgeslagen. De jonge man verdween in de diepte. Zya broer heeft nog reddingspogingen aangewend, doch vergeefs. Maandagavond heeft op het feest van het Groote Schutters gilde te Ravestein een ongeluk met doodelykeu afloop plaats gehad. Een geladen geweer, dat op den grond lag, ging plotseling, door tot nu toe onbekende oor saak af. De 28-jarige Peters uit 'Boxmeer werd doodelijk in de hartstreek getroffen. Tydens het transport naar het ziekenhuis te Nijmegen is de man everleden. Het schuttersfeest werd niet voortgezet. Maandagochtend reed een auto bestuurd door den heerE. Pote- mans uit Amsterdam, te Boe- chout, nabij Lier (België) tegen een boom. Met wonden aan het gezicht en een ingedrukte borst kas werd de heer P. opgenomen. Zyn echtgenoote, die eveneens in den auto zat, bekwam een hersenschudding. Een broer van den heer P. brak een knie, zijn vrouw werd licht gewond. Zy zy h naar een ziekenhuis over gebracht. Maandagmiddag is de 18 jarige schipperszoon J. J. Wenting te Arkel van een vrachtschuit over boord gevallen en verdronken. Na twee unr dreggen werd het ljjk van den jongen gevonden. Maandagavond, tydens de zware onweersbui, week een auto, bestuurd door D., in de Veerallee te Zwolle, te ver uit naar rechts. Bij het weer naar links gaan brak het stuurrad en vloog de auto tegen een boom. Van de inzittenden werd J, Bordewijk uit Ittersum met een hersenschudding en een schedel fractuur naar het ziekenhuis overgebracht. De bestuurder en J. Konwen uit Zwolle bekwamen verwondingen aan het hoofd. De auto werd geheel vernield, evenals een rywiel, dat door een fietser tegen den boom was ge plaatst. Zondagavond reed de 22-jarige chauffeur D. Oosting uit Barger- Oosterveen, gemeente Emmen, per motor op den straatweg naar Zwartemeer. Door onbekende oorzaak raakte O. de macht over het stuur kwyt en sloeg over den kop. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis te Gro ningen vervoerd, waar by is overleden. Ontploffing. Te Rhein8dorf in Duitschland is een fabriek van springstoffen in de lucht gevlogen. Honderd lyken zyn onxenbaar en meer dan duizend gowonden. Kilo meters in den omtrek sprongen de ruiten stuk. De fabriek staat in vlammen. Alle verkeer is afgesloten en de bladen mogen geen beschrijving van de ramp geven, dan na controle. Niet verheffend De Fransche minister van Luchtvaart, generaal Denain, is byna het slachtoffer van een vliegongeluk geworden. Hy had een vliegveld geopend en wilde naar Marignane viiegen. Het 2- motorige toestel had echter on voldoende stygkracht, vloog te gen de kruin van een boom en sloeg om. By de aanraking met den grond werd het vliegtuig byna geheel vernield. De minis ter en de piloot bleven als een wonder ongedeert. Daar er geen ander toestel voorradig was, moest de minister een uur wach ten, waarna hy met een militai re machine naar zijn plaats van bestemming werd gebracht. De stationschef van bet station Kurhaus te Scheveningen deelt mede Ongeveer 3000 badgasten zyn Via dit station naar het strand gegaan, een aantal, dat boven de verwachting uitgaat. Zeer merkwaardig is hier het vervoer vangwielen. De groote rijwiel stalling van dit station herbergde vele honderdtallen fietsen, voor namelijk van Rotterdammers, die hun vrije dagen in Scheveningen doorbrachten. Het noodweer in £en middag van den Tweeden Pinksterdag was oorzaak dat deze fietstoeristen hun plan oaar de Maasstad terug te fietsen moesten opgeven, zoodat het spoorstation plotseling een overweldigends hoeveelheid rijwielen te ver zwelgen kreeg. Zóó groot was dit aantal, dat een extra rijwiel- trein naar Rotterdam ingelegd moest worden, wilde de zaak niet hopeloos vastloopen Drama voorkomen. Te Rotterdam woont zekere v. M. Hy heeft een pakhuis en ijsfabriek, vlak by zijn woning aan den Diergaardesingel. Van M. bezit een aantal ygwagentjes en heeft venters in zyn dienst die met ijs door de straten trek ken. Omstreeks zes uur bevend zich van M. in zijn pakhuis. Daar kwamen ook zijn dochter die baar moeder in baar inva lidewagentje voortduwde. Naar het Dbl. v. R. vernam, waren moeder en dochter naar het pak huis gekomen, om v. M naar aanleiding van zyn gedragingen te ondervragen. De twist, die hieruit ontstond bad reeds im de omgeving de aandacht getrokken. Kort daarna vernam men op 9traat angstig hulpgeroep. Een bewoner van sen pand tegenover bet pakhuis, Spronk, begaf zich met een vriend naar het pakhuis, waar zij voor een gesloten deur kwamen. Het hulpgeroep bin nen was van dien aard, dat zij besloten de deur te forceeren. Door stevig drukken gelukte het hun het slot te breken en in het pakhuis te komen. Hier zagen zij, hoe v. M. zyn banden om den hals van zijn dochter had geslagen. De twee worstelden en het nad er alles van, dat van M. bezig was zijn dochter te wurgen. De moeder zat, om hulp roepende, in baar invaliden wagentje vlak bij haar man en dochter. Spronk slaagde er in den vader van de dochter los te rukken. Men zag daarop, dat van M. verder zijn pakhuis inging en reeds wilden S. en zijn vriend het pakhuis verlaieD, toen zij zagen, dat van M. met een fiesch benzine kwam aandragen. Deze fiesch ledigde hij op den grond naast het invalidenwagentje, waarin zijn vrouw zat. Vlak daarop kwam van M. met een stuk krant aandragen, dat by reeds in brand bad gestoken- Toen begrepen S. en zijn vriend wat de bedoeling moest zyn. Het bij de benzine neergeworpen stuk brandende krant wisten ze te dooven, waardoor bat gevaar voor de vrouw, die hulpeloos in haar wagentje zat, voorloopig was geweken. Eigenaardig was overigens, dat van M. toen de brandende krant werd uitgetrapt, niets terug deed. Hij ging weer verder zyn pak huis in. Begrypende, dat men de moeder en de dochter niet in het pakhuis by van M. kon laten, raadde men haar aan naar de politie te gaan. De ernst van het gebeurde, dat dank zy het ingrijpen van S. en zyn vriend nog goed is afgeloopen, inziende, nam de politie dadelyk uiigeoreide maatregelen. In bet pakhuis arresteerde men van M. De aangehoudene, die in een cel werd opgesloten, kon niet gehoord worden. Noodweer. Ontzaggelyke schade, welke op geen duizenden na te schat ten is, heelt een zware hagel slag op TweedeD Pinksterdag verschillende tuinbouwdorpen in het Westland en op het eiland Voorne, toegebracht. Sinds jaren heeft net natuurgeweld in deze streken niet zoo huis gehouden als thans het geval is geweest. Hagelsteenen, welke somtijds een afmeting hadden van i tot 3 en een halve centimeter, stort ten onafgebroken op de gewas sen en de kassen, terwyl de bliksem onophoudelijk door het iucbiruim kliefde, afgewisseld door zware donderslagen. Het ergste voor de getroffen tuinders is, dat by de meesten hunner de vernielde eigendom men niet verzekerd waren. Zeer aanzienlijk is ook de schade op het eiland Voorne, waar de hevige slagregens en hagelbuien evenals in het West- land, den tuinders enorm veel schade hebben toegebracht. De bui woedde hier zeer plaatselijk; terwijl by enkele tuinders de schade zeer groot is, zijn andere tuinen in de on middellijke nabijheid er nog be trekkelijk goed afgekomen. Gesnapt. Na een iangdurige achtervol ging is te Amsterdam een man gearresteerd, die een fiats, waar aan een tasch hing met een in houd van 2000, had gestolen Een winkelier bad zijn loopjon gen nl. de opdracht gegeven, onderweg naar de bank ook even een boodschap te doen in een winkel. De joDgen deed dit en zette zijn fiats tegen de trottoir band. De tasch met geld liet by er onvoorzichtig genoeg aaDhan- hangen en bij deed de fiets niet op slot. Daarentegen nam hij de voorzorgsmaatregel, aldus Mbl. de winkeldeur open te laten, zeodat hij zyn fists in 't oog kon boudeD. Hjj was nog geen twin tig seconden biDnen, of bij zag een man op zijn fiets springeu en in snelle vaart wegryden. De joDgen zetie hem achterna, zoo vlug als zyn beenen bem dragen konden. In de buurt van de Haarlemmerdijk was hij echter buiten adem en moest de achter volging staken. Gelnkkig wist bij de aandacht te trekken van een motorrijder, wien bij in een paar woorden vertelde wat er gebeurd was en die op zijn beurt de ach tervolging voortzette, De dief die bemerkte dat de motorryder op zijn hielen zat, trapte als een razende. Inmiddels hadden zich een paar agenten bij de achtervolging aangesloten. De vluchteling raak te uitgeput, stapte af, zette de fiets tegen een boom en wilde te voet verder vlucbteD, maar by werd gogrepen. De loopjon gen kreeg zyn fiets en de tasch met geld terug. Het geheele be drag van 2000 bleek nog aan wezig te zijn. De dader is ingesloten in het politiebureau. Sportnieuws. Axel-Goes 8-4. Op den 2en Pinksterdag werd alhier de promotiewedstrijd Axel- Qoes gespeeld, die wat het ver toonde spel betreft, op bijzonder laag peil stond. Voor onze stad- genooten stond er niets meer op het spel, doch voor Goes was dit wel het geval. De bezoekers speelden dan ook met meer ent housiasme, doch evenals bij Axel bleef het spelpeil beneden het middelmatige. Na een minuut of tien nam Goes de leiding met een kalmen schuiver, die de Axelsche doelverdediger liet glip pen en kort daarop kon na een fout in de Axelsche verdediging de stand op 2—0 gebracht wor den. De Oranjemannen pakten toen wat beter aan, waardoor weldra de achterstand tot 1—2 verkleind was. De vreugde was echter van korten duur, want 2 minuten later stond het 4 1 voor Goesals gevolg van een paar blunders in de Axelsche verde diging. Met deze stand ging ook de rust in. In de tweede helft werd er zoo mogelijk nog meer geknoeid dan in de eerste en geen oogenblik kreeg men den indruk, dat hier een wedstrijd om het 2e klasse schap gespeeld werd. Er kwa men kansen voor beide elftallen, doch voor Axel was het telkens mis. Scheidsrechter en grens rechter schenen het ook wel goed te vinden en deelden in de alge- meene malaise door een serie rare beslissingen. Het spel was tenslotte het aankijken niet meer waard en reeds dacht men dat Goes met 4—1 zou winnen, toen 10 minuten voor tijd Axel den stand op 2—4 bracht en enkele minuten later op 3—4. Kort daarop werd het einde gefloten. Het gaat nu nog tusschen Goes en Alliance, daar thans ook Boei- meer uitgeschakeld is, het elftal, dat o.i. het meeste recht had op het 2e klasseschap zonder echter ook een sterken indruk te maken, Wie echter tenslotte de gelukkige zal zijn, hetzij Goes of Alliance, geen van beiden zal het in den tegenwoordigen vorm in de 2e klas kunnen bolwerken, daarvoor is hun spel te zwak. Stand Promotie- en Degradatie- competitie. Goes 5 4 0 1 14—10 8 Alliance 5 3 0 2 11—13 6 Boeimeer 5 2 1 2 2313 5 Axel 5 0 1 4 10—22 1 Korlbal. Maandag 2e Pinksterdag traden onze rood-zwarten in het veld tegen de kampioenen van Zeeland uit Hansweert. Het is een mooie strijd geworden, met Hansweert over het algemeen meer in den aanval, doch de Axel-verdediging gaf een soliede paptij, zoodat menige mooie en snel opgezette aanval der gasten resoluut werd afgeslagen. Ware de Rapide- aanval meer productief geweest, de uitslag zou misschien anders zijn geweest. Reeds na 5 minuten gelukte het Zeelandia door een mooie worp van een harer dames te scoren, doch verder bleef de Rapide- verdediging, zij het met inspan ning van alle krachten, de baas, en mtnigmaal werd de Rapide- aanval aan het werk gezet, doch deze faalde jammerlijk. De rust ging in met 1—0 voor Hansweert. Reeds direct na de hervatting scoorde Hansweert voor de tweede maal en de vakverwisseling deed het ergste vermoeden. Doch de verdedigingstactiek van Rapide scheen deze dag over alle vakken in vorm te zijn. Toch gelukte het Hansweert na 15 min. den stand op 3—0 te brengen. Rapide zette nu alles op alles om de eer te redden en 10 min. voor het einde werd dan ook het verdiende tegenpunt gescoord. Deze stand bleef gehandhaafd en Zeelandia won met 3—1. Nogmaals, ware de Rapide- aanval beter geweest en sneller, een gelijk spel zou niet onmogelijk zijn geweest. Het is intusschen gebleken, dat Rapide een vol waardig tegenstander is, nu zij de ongeslagen kampioenen han den vol werk gaf, om een ampere 3—1 overwinning te kunnen be halen. Ook een weinig meer publieke belangstelling met de daarbij behoorende nationale aan moediging zou het spel en onge twijfeld de speelsters en spelers ten goede zijn gekomen. Maar dat kan nóg De Burgemeester van AXEL brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 19 Juni 1935, van des morgens ACHT unr tot des namiddags VIJF uur zal geschieden de STEMMING ter verkiezing van de leden van den gemeenteraad. Axel, 14 Juni 1935. De Burgemeester voornoemd, BLOK. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeente raad maakt bekend, dat het Cen traal stembureau een zitting zal houden in het gemeentehuis op Vrijdag 21 Juni a.sdes voormiuuags 10 uur, ten einde de uitslag van de verkiezing be kend te maken. Axel, den 14 Juni 1935. De Voorzitter voornoemd, BLOK. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van AXEL maken bekend dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden t te A X E L in het gymnas tieklokaal der open bare lagere school voor de namen aanvangende met: A t/m F, op Maandag 1 Juli 1935, van 9—12 en van U/s 4VS uur. G t/m L, op Dinsdag 2 Juli 1935, van 9—12 en van U/s— 4VS uur. M t/m R en T, op Donderdag 4 Juli 1935, van 9—12 en van 1 Vs41/, uur. S en D t/m Z, op Vrjjdag 5 Juli 1935, van 9—12 en van 11/941/, uur. Aan belanghebbenden wordt in herinnering gebracht: 1. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden IJzeren maten binnen en buiten geverfd. Blikken maten blank geschuurd. Koperen gewichten afgewas- schen en ook de gaten ge reinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn gemaakt en daarna ingewre ven met gekookte lijnolie. 2. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1935 ge stempeld moeten zijn met de letter h en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid be staat maten en gewichten te laten herijken aan het ijk- kantoor te MIDDELBURG op Donderdag en Vrijdag 11 en 12 Juli, 8 en 9 Aug., 12 en 13 Sept. 1935 van 9—12 en van D/s-41/» uur. 3. dat de maten en gewichten, welke worden gestempeld met het afkeuringsmerk Jhlf niet in winkels enz. mogen teruggebracht worden. 4. dat betaald moet worden voor het onderzoek van maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van gewichten (justeerloon) en wel ten bate van 's Rijks schatkist. 5. dat de milligram-gewichten niet op de herijkzitting maar alleen aan het ijkkantoor her ijkt kunnen worden. (Op zending per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag, overeen komende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de bij de laatste verificatie afge geven gezegelde enveloppe, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor nieuwe, zullen moeten vol doen). Axel, 12 Juni 1935. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CATHARINA FAAS, weduwe van Jan van Cadsand, in den ouderdom van 76 jaar, 3 maanden en 19 dagen. D. VAN CADSAND en Familie. Axel, 12 Juni 1935. Zondagmiddag om half 3 tegen Van ROOSENDAAL.

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3