i De Goedkoope Winkel. A. Diïerse Woonhuizen Reisgidsen Tramboekjes. BESTRALINGSGENEESWIJZE Herveiling. Zomsrdisnst 1933. Vereen. Geb, „Het Centrum" Advertentiën. Donderdag 6 Juni a.s., Groote sorteering lage prijzen. Vrijdag 14 Juni 1935, B. Het WOONHUIS J. C. VINK, UITNOODIGING LEZINGEN met DEMONSTRATIE en LICHTBEELDEN complot was dat blijkbaar liever maanden straf opliep, dan dat men 'J n medeplichtigen ver raadde. Toch is het gelukt, dank zy de actie van een drietal vak kundige marechaussees, dat de hoofdman van de bende aan het „praten" is gegaan. De opperwachtmeester Minljes en de wachtmeesters De Gier en Van Weerd hadden in ver- schillende deelen van bet land reeds hun sporen verdiend,toen ze verleden jaar naar Oss wer den overgeplaatst, om te trachten het misdadigersnest, dat reeds verscheiden jaren deze streek onveilig maakte, uit te roeien. Het is hun thans volkomen ge lukt klaarheid te krengen in al de gepleegde misdrijven. De bekentenissen van de Ceel is de kroon op het werk. Hierdoor zijn thans opgehelderd de moord op den catéaouder Van der Pas te Oss, de geruchtma kende inbraak met geweldple ging by den lannbouwer Bouw- mans te eden, waar een bedrag van 2000 gestolen werd, de laffe overval op het bejaarde echtpaar Schepers te Mariaheide, waar de gemaskerde bandieten een buit van 1600 veroverden de opzienbarende brandstichting bij den bakker en molenaar Ben- kerï te Megen waar vóór de brandstichting eveneens een roof tocht door het huis werd onder nomen en waarby meQ den be woner door een valsche telefoni sche alarmeering uit zyn huis had gelokt benevens nog schier ontelbare meer of minder erns tige misdrijven. De Ceel stamt uit een fatsoen lijke landbouwersfamilie. Als opperman kocht hij een raceflsts en leerde wielrennen. Spoedig begon hij zich uitsluitend op net wielrennen toe te leggen. Hy boekte vele successen en won het amateurskampioenschap van Hoogerheide. Hy is vele ma len wegens behaalde successen gehuldigd en werd de favoriet van het Ossche publiek. Iu sport kringen droeg men hem op han den. Deze eer is hem wel eens naar het hoofd gestegen. Hij bracht vele uren in de herberg van Van der Pas door en er ont stond een intieme verstandhou ding tusschen hem en de echtge- noote van de caléttouder. De vrouw beklaagde zich vaak te genover hem over haar ongeluk kig huwelyk en dat v. d. Pas zijn echtgeuoote meermalen mis handelde. Het gevolg was dat C. een bitte re haat tegen v. d. P. begon te koestereu en zoo rijpte bij hem het plan om den herbergier uit den weg te ruimen, dat bij ook volbracht. Om hét gebeurde te vergeten, zoent hy verstrooiing by de lieden van de Ossche onderwereld, die hem gaarne in hun midden op namen en den populairen renner hun volle vertrouwen scbouken. Hy werd de leider van de bende en ontwerpei van overvallen met root, diefstallen en brandstichtin gen. Des Zondags was C. de held van de sportliefhebbers, die hem toejuichten zonder te vermoeden, dat hun favoriet een geraffineer de misdadiger was. Op werkdagen trok hy er met de fiets op uit om zgn. te trainen doch in werkelyküeid maakte hy verkenningstocuten om 's nachts buit te bemachtigen. Ook maak te men zich schuldig aan brand stichting, met het doel bewoners uit hun huizen te lokken en vry spel te hebben by diefstallen. Ook ontzagen zy zich niet de slachtoffers van een aldus ont- stanen brand te helpen by het redden van hun huisraad, waar by de geredde goederen op on naspeurlijke wijze verdwenen. Het spreekwoord zoo gewon nen zoo geronnen was ook by C. van toepassing. Het op deze manier verkregen geld, dat ver scheidene duizenden guldens moet hebben bedragen, verbraste hy, Toen by eens in geldnood verkeerde abonneerde hy zich op een aantal nieuwsbladen en tijd schriften, waaraan een verzeke ring voor ongevallen ia verbon- den, en hakte daarna zijn linker wijsvinger met een bijl af. waar door hij op eeri aanzienlijk be drag aan verzekeringspenningen beslag legde. Thans heeft bij de feiten aan de marechaussee bekend en evens de oamen van zijn mede pliebtigen genoemd. E«n viertal stakers van de zinkwitfabriek te Budel zyn voor den Officier van Justitie geleid als verdacht van ernstige mis handeling van een werkwillige, den 22 jarigen labrieksarbeider H. uit het naburige Ramont, even over de Belgische grens en diens vader die op de naastgelegen metaalertsfabriek werkt en niets met de stakers heeft te maken Toen beiden naar hun werk gingen werden zij, zoo meldt de Tel., door 'n 4-tal stakers, die zich verdekt hadden opgesteld, aangevallen en mt-t dikke knup pels ernstig mishandeld Eerst ging men den zoon te lijf, en daarna den vader, terwijl de arbeider V. den zoon nog met een steen een gapende wonde in het achterhoofd toebracht. De zoon had alleen den ar beider V herkend, waarvan hy onmiddellijk aangifte deed bij de politie. Deze stelde een onderzoek in en slaagde er in de vier verdachten te achter halen Vader en zoon, die beiden op de vlucht sloegen, moesten hun djwielen in den steek laten. Zij werden door het viertal vernield. Te Breda is in de villa van een familie tydens haar af wezigheid ingebroken. Bij thuis komst der familie is bekend geworden, dat een grooten buit is bemachtigd. Deze bestaat o.a, uit een aames-polsborloge van platina met dertig briljanten, een wit-gouden collier met ban ger met e6n grooteD briljant modern gezet, een gouden da- mesring met drie diamantjes, een dames-polshorloge van goud met zwart zijden bandje, een zilveren collier met bergkristal, een gouden brochette met bril janten. een fantasieriDg, een gouden schakelarmband een gou den ring met zes diamantjes rond een amatbyst en een gou den dasspeld met diamant. Te vens een bedrag aan Belgisch geld. Van de daders en hun buit ontbreekt tot nu toe elk spoor. Bij een excursie, waaraan 79 schoolkinderen, onder leidiDg van vijf Indische onderwijzers deelnamen, is tydens een rond vaart met motorbooten op het meer Bagendit by Garoet, eeD der booten omgeslagen. Zeven kinderen zyn verdronken. De oorzaak van het ongeluk was overbelastmg van de boot. De kwestie, aan wie dit ongeluk te wyten is, wordt onderzocht. Zware brand. Te Lewis- tone in den Amerikaanscben staat Maine werden 9 groote gebouwen in het zakenkwartier der stad door brand geheel ver nield. De schade bedraagt meer dan 200 000 dollar. Trein-ontsporingTenge volge van verkeerden wissel stand is de sneltrein van Rostow aan den Don naar Charkow (Sovjet-Unie) ontspoord. Er wer den 27 personen gewond, waar van 4 ernstig. De Niagara-watervallen. Herhaaldelijk komen bij de Niagara-watervallen groote rots blokken naar beneden, waardoor ternauwernood een ramp wordt vermeden en van tyd tot tyd ongelukken gebeuren. Het beeld van de wereldberoemde vallen heeft zich dan ook in de laatste jaren aanzienlijk gewijzigd. De commissie voor het park wezen die het toezicht op de Niagaravallen heelt, is van mee ning dat de huidige toestand zoodanige gevaren oplevert dat met kunstmiddelen moet worden ingegrepen. Groote stukken rots zullen moeten worden opgeblazen en verschillende stroomversnel lingen zullen moeten.verdwijnen. De kans bestaat dat by volledige uitvoering van het plan de Nia- gam-watervallea ais soodasig geheel zullen verdwijnen en slechts een onbeduidende water val, zooals er vele zijn, van de wereldberoemde Niagara-water vallen zal overblijven. Chineesche regeeringstroe- pen, onder bevel van generaal Jang Sen, hebben nabij Kweiling in de provincie Kiangsi, in een gevecht met communisten onge veer 2000 man gedood. Groote dorpsbrand In een dorp in de nabyheid ran Tomassow (Polen) ontstond in een boerderij een brand, welke door den krachtigen wind zoo snel om zich heen greep, dat het geheele uit 30 boerderijen bestaande dorp tot den grond toe afbrandde. Avprij aan de Zeppelin. Het radio station te Casablanca (Marokko) ontving Maandag avond bericht van het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin", dat het zich op dat oogenblik ter hoogte van Larasj in Spaansch Marokko in moeilijkheden be vond door averij aan een motor gondel. Nader is gemeld, dat de Zep pelin te 21 uur zopder inciden ten te Larasj in Marokko is gedaald. Ontroering Volgens me- dedeeling van de familie van den eenige dagen geleden ont voerden George Wyerhauser te Tacoma (V S hebben de auto riteiten zich op haar verzoek teruggetrokken om den ontvoer ders de gelegenheid te geven den joDgen ongedeerd terug te brengen. De familie heeft een brief ontvangen, welke nauwkeurige instructies bevat voor de betabng der g' schte 20000 dollar losgeld. De betaling wordt binnen vijf dageD geëischt. De familie probeert thans met de ontvoerders in contact te komen. Men vermoedt, dat een misda- digersbende, die verleden jaar een huisgezin van zea personen vermoordde, met deze ontvoering in verband staat. Waterhoos De omgeving van Amiens (Pr.) is door een waterhoos geteisterd. De lager gelegen deelen van de stad werden 2 meter onder water gezet. De oogst is vernield, wegen en spoorliinen werden verwoest, evenals 15 arbeiders buizen. Brandweerlieden en soldaten doen al het mogelijke om de bewoners van de overstroomde huizen, die op de daken zijn gevlucht, te redden. In een textielfabriek, waar 900 arbeiders werk vinden, is voor minstens 12 millioen Iranc schade aangericht. Eenige hon- eerden werklieden zuilen twee maanden niet kunnen werken. Ook de schietbanen van het gar nizoen staan onder water en men vreest, dat 5 soldaten zyn verdronken. Voor de hnfsvronw. Gevulde eieren. 8 hardgekookte koude eieren, Ys ons versche boter, ongeveer 1 eetlepel fijngesneden peterselie, wat peper en zout, 1 theelepel Maggi's Aroma. Pel de eieren en snijd ze precies doormidden, hetzij in de lengte of in de breedte. Neem uit de helften voorzichtig de dooiers weg; wryf die lijn en vermeng ze met de eenigzins week ge roerde boter de Maggi's Aroma, de peterselie, wat peper en wat zout. Vul, met behulp van twee thee- epelijes, de eiwit-bakjes hoog op met het dooiermengsel en 6chik ze daarna op een schotel of rond om de sla. Filmnieuws. Vooral dat Jan-soldaat wil er ook zoo in bij het publiek. Men hoort vaak spreken over „dat ongelukkig dienen", maar de films toonen wel, dat er ook wel humor in zit. 't Is maar, hoe je 't alles opneemt. „De Big" herinnert ons aan de mobilisatielijd en aldus schreef eens de Telegr. niet met dat domme en soms misdadige anti - militairistische accent, dat nooit rekening houdt met ons nationaal belang en ons nationale fatsoen, doch ook niet met die verheerlij king van het soldatenbestaan die men bij sommige van onze buren kan vinden. Deze film heeft de medewerking gehad van onze militaire autoriteiten en zij hebben er goed aan gedaan, want wij zien hier soldaten en officieren en burgeis bij elkander, in niet al te pleizierige omstandigheden en het zijn geen engelen, maar probeert van de situatie te maken wat er van te maken is en dat is precies ons volk. Wij kanke ren graag, maar geeft een kan keraar een chef die hem verstaat en hij loopt door het vuur. Mr. Roothaert heeft met zijn boek „Spionnage in hel veldle ger' het motief gegeven voor deze film en Heiman Bouber heeft op de hem eigen tactvolle wijze den dialoog geschreven die u twintig of dertigmaal een schaterlach ontlokt. Deze twee humoristen hebben elkander ge vonden uit een meer dan mid- delmatigen roman in een meer dan middelmatige fiim ontstaan - een film die van begin tot eind niveau houdt, nergens ba naal wordt, hier en daar prach tige en spannende passages be vat, door Max Tak en zijn mede werkers p bewonderigenswaardig vlotte wyze muzikaal verzorgd is enfin, een product waar we nu eens echt trotsch op kunnen zijn en dat ons moed geeft voor de toe komst van de Nederlandsche film. Alles wat op filmgebied reeds naam had, staat er in - Fientje de la Mar, Henriëtte Davids, Poons, Van Eysden, Van Ees, Van Dom melen enz. We kunnen ons voorstellen, dat velen deze film zullen gaan bekijken, want er werd om ver langd. Het WOON en WINKELHUIS te Axel, Oosterstraat en het daar naast gelegen WOONHUIS, ver huurd aan M. de Fouw, geveild voor de Earn. VAN DER WELLE, zullen worden herveild, op nam. 4 uur, in het hotel van Lozanne te Axel. _De perceelen zijn inmiddels uit de hand te koop. Notaris FANOY. en (20) ZIE ETALAGE AXEL. Notaris N. M. J. H. PYLS te Hulst, zal op nam 3 uur (W.T.) in het hotel de Lozanne te Axêl, krachtens art. 1223 B W., in het openbaar verkoopen met aanbehooren te Kijkuit, Axel, plaatselijk gemerkt nos. 43, 45, 49, 49a, 51, 52, 53, 54 en 56. met erf aan de Oosterstraat te Axel, plaatselijk gemerkt no 43, in huur bij den heer A. Vinke. Een en ander eigendom van den heer H. W1LLEMSEN te Kijkuit, Axei. Aanvaarding en betaling 16 Juli 1935. Nadere inlichtingen len kantore van genoemden Notaris, Markt 21, Hulst. TE HUUR: Een nieuw WOONHUIS, voorzien van gas- en electrische leiding. Direct te aanvaarden en staande in de Pieter Paulusstraat te Axel. Te bevragen bij C. DIELEMAN, Stationstraat. groote en kleine uitgave. Boekhandel, AXEL. Het Centrum al inkt de laatste weken wel uit met Hollandsche films. En dat die in den smaak vallen blijkt wel uit het bezoek. Aanstaande Zaterdag en Maandag krijgen we de Big van 't Regiment. Weer een echt Hollandsche kluchtfilm. tevens BEWIJS VAN TOEGANG met Huisgenooten en Belangstellenden Woensdag 5 Juni 1935 's Avonds van 8 tot 10.30 uur Zomertijd te AXEL De Nederl. afdeeling Bureau tot voorlichting en advies voor de MODERNE STRALEN THERAPIE, gevestigd te Schiedam, opgericht 1927 en voornaamste organisatie op dit gebied, organiseert sedert jaren hoogst belangrijke propaganda- over de practische en eenvoudige toepassing der HOOGTEZON - RÖNTGENSTRALEN - 1)IA- THERMIE - HOOGFREQUENT - RADIUM enz. bij de ZIEKTEN VAN HET BLOED, VAN DE ZENUWEN en VAN DE STOFWISSELING. SPECIAAL bij chronische (langdurige) kwalen, ernstige pijnen, ouderdomsverschijnselen, verlammingen, zenuw storingen, asthmalische aandoeningen, huidziekten en verder bij ALLE HARDNEKKIGE ZIEKTE GEVALLEN. -4

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3