Den geheelen INSPAN, Ad verten tien. Donderdag 16 Mei 1935, BEESTIAAL: GEREEDSCHAPPEN: Eenige Huishoudelijke Goederen dagelijks te huur: ED. TIELEMAN-SEGHERS, ruste hadden begeveD, in allerijl moesten vlechten. Op de bovenverdieping sliepen twee kinderen, jongetjes van 11 en 2 jaar. De ouders hebben nog getracht deze beide kleinen te redden, doch helaas tevergeefs; de beide kinderen zijn in de vlammen omgekomen. Bij de reddingspogingen heeft de vrouw ernstige brandwonden opgeloo- pen. De man zette zijn pogin gen om de kinderen te bereiken zoo lang voort, tot de brand zich reeds door het gansche huis had verspreid en het dak in stortte. Zwaar gewond is de ongelukkige naar een ziekenhuis te Arnhem overgebracht. De vrouw is met de 5 ge redde kinderen in de woning van haar moeder opgenomen. Het blusschingswerk heeft d8u geheelen Dacht geduurd. De brandweer moest zich beperken tot het beschermen van de aan grenzende woning, welke even eens dreigde af te branden. Van de woning van De Haas is niets blijven staan. Vrijdag heelt men de lijkjes der beide kinderen gevonden. De oorzaak vau den brand is onbekend. De sabade wordt gedeeltelijk door verzeke ring gedekt. Nabij Zevenaar is de 28- jarige, te Arnhem wonende beer H. van Heut, die met zijn mo torrijwiel vanuit Duitschland op weg was naar zijn woonstad, tegen een boom gereden. De ongelukkige werd op slag gedood. Het donkere Oss. De N. R. Crt. schrijft De bekentenis van den zes tienjarigen W. de B. uit Oss, thans gedetineerd in de strafge vangenis te 'sHertogenbosch, terzake van medeplichtigheid aan den overval met berooving te Oyen in den nacht van 15 op 16 Mei 1934, heeft te Oss groot opzien gebaard. Het is namelijk in de geschiedenis der Ossche misdadigheid een buitengewoon zelden voorkomende gebeurtenis dat een dader van een ernstig misdrijt zijn schuld bekent. Ook de jeugdige de B heeft gedurende tien maanden hard nekkig zijn onschuld volgebou den, totdat hij geheel onverwacht dezer dagen het volledige relaas van het misdrijf aan de bevoeg de autoriteiten heeft medege deeld. Zooals men zich zal herinneren werd in den nacht van 15 op 16 Mei door gemaskerde mannen etn overval gepleegd op de ge broeders Verhoeven. De beide oudjes werden met touwen aan eengebonden en toen zij zich wilden verzetten werden zij erns tig mishandeld. De onverlaten brachten den oudste van de broers, met een vyl zulke hevi ge slagen op het hoofd toe, dat de man dood neerviel1 De an dere werd eveneens zwaar mis handeld, zoodat hij geruimen tijd in het ziekenhuis moest worden verpleegd. Beweerd wordt, dat het gevaarlijke viertal, de vele overvallen, welke in de jaren 1933 en 1934 oostelijk Nnord- Brabant in beroering hebben ge bracht, op hun kerfstok hebben. Al deze overvallen met beroo ving, waarbij genoemd worden die te Mariaheide, waarbij de kassier vaa de Boerenleenbank van 1600 werd berooid, die te Uden, waarbij de roovers een buit van 750 ten deel viel, en eenige te Veghel Heescb en Oss werden op dezelfde geraffineerde wyze gepleegd en bleven onop gehelderd. Zondagnacht is de heer W. in de Vierhoekstraat te Oss door een aantal jongelieden van zijn portefeuille met 70 berooid. Hjj durtde daarvan geen aangif te te doen, doch het gebeurde is toch uitgelekt. De politie heett Dinsdagnacht vier jongelieden van hun bed gelicht. Des mor gens is nog een vijfden jongeman gearresteerd. Geslaagde grap. Tot grooten schrik van den handelsreiziger J. A. S. te Am sterdam, was de auto, toebehoo- rende aan de firma waar hij in dienst was, en waarmede bij op r«i« was, verdwenen. De auto had te Rotterdam voor een win kelpand gestaan. De politie stelde onmiddellijk een uitgebreid on derzoek in en waarschuwde de gemeenten in den omtrek. Des avonds laat heeft de poli tie den auto gevonden voor de woning van den heer H. te 's Gravenhage. Het bleek, dat de patroen van S., die te Schiebroek woonachtig is, Dinsdagavond in een T O.D.- bus zat en plotseling indeAdri- analaan den auto van zyureizi ger zag staan, die in Schiebroek nu beelemaal niets in dit avond uur had te maken. Om den man schrik aan te jagen, was hij uit de bus gestapt en tiad zijn reis met den auto voortgezet. Vau diet8tal is dus geen sprake, maar de grap heett de politie nanden vol werk gegeven. Op het te Lienden staande watergemaal is een ernstig be- drjjfsongeluk gebeurd, waatbij de 52-jarige machinist E U. ern stig werd gewond. Hij had de electrische machine voor het in werking stellen ge smeerd eu nagezien, waarna hij den stroom inscüakelde. De man kwam vermoedelijk te dicht bij de machine met het gevolg, dat zijn jas door de drytas werd ge grepen, waarna hy eenige malen werd rondgeslingerd. Doordat de zekeringen van de electrische geleiding doorsloegen werd de stroom verbroken en kwam de machine tot stilstand, aldus de Tel. Met een gapende hooidwonde talrijke kwetsuren over het ge- Otsele lichaam, en vrij ernstige inwendige kneuzingen werd de man opgenomen en naar zyu woning vervoerd. Stommerik. Dat eeu geweer geen speelgoed is, moet zelts aan korporaal V. te Birgen op Zoom nog geleerd wordeu. Naar het Dagbl. van N.-Brabant meldt, hield Dinsdag V. een geweer in den aanslag, loen zijn collega N. uil Scbeve- uiugen, ziju fijts uit bel reK nam. Op hetzelfde oogenbhk riep een sergeant V. iets toe, waarop deze omkeerde en daarby ongewild den trekker overnaaide. Een schot klonk en de kogel trot N. in het gelaat. Volgens den militairen dokter was geen levensgevaar aanwe zig. Maar het nad ouk anders kunnen zya. Fruaite met stean. Naar gemeld wordt, is dezer dagen de politie te Maassluis op bei spoor gekomen van een vry uitgebreide fraude, waarbij het ryk en de gemeente in totaal voor ongeveer 1000 zyn bena deeld. In verband biermede zyn gearresteerd zekere O. A. v. L). en T. B. welke laatste conti öleur bij bet plaatselya cnsis-comué is. Door het piegeh van vatsch- beid in geseürilte, waarby ze bun gezinsiukomen te Jaag op aven, hebDen de veruacbten onrechtmatig steungelden ont vangen. By deze iraude zyu, naar by het eerste onderzoek gebleken is, nog zes andere per sonen betrokken, tegeD wie pro ces-verbaal is opgemaakt. Te Haarlem speelde de ll-jarige M. A. L. met zijn 7- jang zusje op net onderstel van een op den wal staande byscn- kraan. Het meisje viel daat oij in bet water en de jongen, die baar wilde grijpen, eveneens Voorbijgangers wisten bet meisje te redden, doen de jongen was reeds in de diepte ver dwenen. Te Groningen speelden eeni- 1 ge kinderen aan den kant van den weg, toen plotseliog het 3- jarige dochtertje van de familie V. den weg wiide oversteken Zij werd gegrepen door een juist passaerenden auto en vrijwel op slag gedood. Zaterdagochtend is brand uitgebroken in de stoomwassche- ry van da firma wed. Schoon hoven en Zn. te Utrecht. Ter stond werd de brandweer gealar meerd en weldra verscheen deze met groot materiaal. De was- schery met de daarboven gelegen strijkery en droogzolders zyn totaal uitgebrand. Slecbts de kantoorlokalen en enkele uit bouwen bleven gespaard. Hat grootste deel der machines eu van het waschgoed ging ver loren. De schade, die zaer aanzienlijk is, wordt door ver zekering gedekt. De brand is vermoedelijk ver oorzaakt door bet warm loopen van de afvoerpijp vaneen ruw- oliemotor. De spaarpot van een olifant. De bezoekers van den Dieren tuin te Den Haag weten dat Betsy, de olifant, een spaarpot heefr, waarin zij de geldstukken werpt, die het pubfi k haar geeft. Maar dat publiek weet stellig niet dat er siDds enkele weken in dezen spaarpot een Pimpelmeesje zijn nestje heeft gemaakt, waar het wijtje nu rustig zit te broe den, terwijl het zich in den be ginne mets aantrok van het in werpen der geldstukken door den olifant. Integendeel, het vogeltje scheen zich zeer op zijn gemak te voelen en 's avonds wierp het meezenpaar de geldstukkeu weer uit het nestje. De oppasser verwonderde er zich echter dezer dagen over. dat de olifant geen geld meer in het busje wilde werpen en nu is gebleken, dat de olifant het vogelnestje heeft opgemerkt en dit niet wil storen. Te Nijmegen werd re brandweer gealarmeerd voor brand in de St. Canisius kerk Het bleek, dat op het dak rook wolken zichtbaar waren. Bij onderzoek kwam uit, dat er vuur smeulde tusseben de leibedek- ding eu bet hout. De brand weer liet een gedeelte van hei dak openleggen, waarna brand met enkele stialen werd gebluscht. De schade is beperkt tot het gedeelte van het dak, dat moest worden open gebakt. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk te wijten aan de werkzaamheden van loodgieters, die op dat gedeelte reparaties hebben verricht. opleveren en uit deze nederlaag j —6,—, erwten 8,50 10,00, paar de noodige leering zal worden getrokken voor de toekomst. Stand Promotie- en Degradatie competitie. Boeimeer 2 2 0 0 16— 4 4 Goes 2 10 14—4 2 Alliance 3 1 0 2 6—10 2 Axel 10 0 1 2—10 0 Axel II—Halst II 7-1. Voor de competitie van den Z. V. B. speelden hier Zondag de Axelsche reserve's tegen het tweede elftal van Hulst, dat met 7 1 werd geslagen. Bij de rust was de stand 3—0. In dagen van crisis. In de Sportkroniek, het officieel orgaan van den Kon. Nederl. Voetbalbond, lezen wij „De aanvrage om kaarten voor den wedstrijd Nederland Enge land op 18 Mei a.s. heeft alles overtroffen, wat tot dusver op dit gebied geleverd is. Vereenigingei bonden en officials hebben samen niet minder dan 96,000 kaarten aangevraagd. Particulieren, die in totaal ook zeker om vele dui zenden kaarlen hebben verzocht, zijn daarbij dus niet inbegrepen. in totaal hebben vereenigingen en bonden f 160,000 gezonden. Hiervan wordt meer dan een ton teruggestuurd, daar slechts ge ringe percentages konden worden toegewezen' Honderdduizend gulden heeft de Bond moeten terugsturen, om dat er geen plaats meer was. En dat, terwijl ook de wedstriju België Holland voor de deui staat. Een kenmerkend staaltje voorat voor de dagen waarin wij leven. Te IJsselmonde is brand uitgebroken in de garage van de firma A. Huiksloot. Ia de garage bevonden zich vier per sonenauto's, een paar motoi fiet sen en een lakspuitery. Een der arbeiders was bezig met eenautogeen-iascbspparaatvon ken daarvan hebben vermoede lijk den brand doen ontstaan. De vlammen bereikten een voorraad benzine en olie, waarna de brand zien nog belangryk uitbreidde. De garage is totaal afgebrand. De firma was niet veraekerd, Sportnieuws. Boeimeer—Axel 10-2. Onze stadgenooten hebben dt promotiecompetitie al heel slecht ingezet, door met niet minder dan 10 2 te verliezen van Boeimeer te Breda. Over het algemeen verwachtte men hier een kleine nederlaag of gelijk spel als beste resultaat van deze ontmoeting doch dat men met dubbele cijfers zou geslagen worden, daaraan heeft zeker niemand gedacht. De meeningen van ooggetuigen loopen sterk uiteen over deze debacle en het vertoonde spel. Sommigen zeggen, dat Axel niet zoo veel minder was, als de cijfers zouden doen vermoeden, anderen zeggen ronduit, dat het Axelsche elftal een heel stuk bij Boeimeer ten achter kwam. Het laatste lijki ons wel het meest waarschijnlijk, want een dergelijke zware neder laag ondergaat een goed spelend elftal niet zonder meer. Er moet iets gehaperd hebben bij Axel vooral in de verdediging De 10 tegenpunten getuigen ervan, dat de Axelsche verdediging absoluui geen weerstand kon bieden aan den Bredaschen aanval. Dat de Oranjevoorhoede slechts 2 doel punten kon maken, behoeft niei zoo'n groote verwondering te wekken. Het is te hopen, dat de volgende wedstrijden meer succes zullen burgerlijke Mand. Boschkapelle. Ondertr. 10 April. René dc Maeijer (van Koewacht;, 32 j en Aatje van Trappen, 27 j. 26. Camillus Lauret (van Hengstdijk 27 en Emma de Bakker, 24 j Jacobus Gelderland, 32 j. en Regina de Bakker, Geboren. 23. Anna d. van Jan van der Veen en Louisa Mahu. Overleden. 3. Rozalia Lambert, 80 j., wed. van ohannis Verdurmen. 17. Apolonia Eeman, 81 j.,wed. van Petrus Kroes. Westdorpe. Gehuwd. 24 April. Philemond Samijn rvan Zuiddorpe), 24 j. en Anna Adam, 2 j 25. André Gyselinck van Selzaete), 21 j. en Magdalena Goethals, 21 j. 30. Charles Geerinckx, 32 j. en Maria Buijs 25 j. Geboren. 2. Lizette, d. van Caesar de Boeije en Romanie van Dam 12. Maurice, z. van Desiré Teirlynck en Margriet de Bruycker. 18. Rosa, d. van Florimond Thomas en LeoniaSiock. Overleden. 10. Raymond van Lent, 30 j., eehtg. van Maria Losie. 15. Prudentia Audenaerd, 75 jwed. van august Goethals. Zaamslag. Ondertr. 18 April. Pie- ter de Jonge, 27 j. en Jacomina de Kraker, 24 j. Gehuwd. 11 April. Anthonij de Keijzer, 24 j. en Sara Willemsen, 20 j. an van Drongelen, 2 j. en Adriana Scheele, 22 j. Leendert Jansen, 23 j. en Maatje Riemens, 19 j. 25. Jacob Willemsen, 23 j. en Jacomina Hame link, 22 j. Jan Wijn, 27 j. en anna Kaijser, 25 j. David de jonge, 22 j. en Adriana de Ridder, 21 j. Geboren. 7. Piet, z. van Christiaan de Marée en Elizabeth Haak. 10. Guillaam, z. van Jacobus van Pien- broek en Cornelia de Pooter. 15. Femmigje, d. van Wicher Altena en Jantina Kreeft. 24. Helena, d. van Abraham Cornelissen en Tanneke Kempe. 28. Fran^oise, d. van Jaco bus Overdulve en Catharina Kaijser. 30. ozina, d. van Pieter de Vos en Maria de Meester. denboonen 5,00—6,00, duiven- boonen 6,00—7,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,50 12,00, lijnzaad 6,00—8, blauw maanzaad 12,00—14,50, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00— 0,00. Rundvee aanvoer 7, verk. 4. Varkens 21, 13. Boter per Kg. 1,40. Eieren per 100 stuks 2,— ROTTERDAM, 6 Mei. De marktprijzen waren alsvolgt*. Vlas. Aangevoerd blauw 2350 Kg. 0 45—0,65, Holl. geel 5000 Kg. 0,00—0,00, dauwroot 5000 Kg. 0,50—0 53, Groningsch 8000 Kg. 0,50,-0,55. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe 3,30—4,00, Zeeuwsche bonte 2,50 3,20, Zeeuwsche eigenheimers I,60—2,50, Brielsche eigenhei mers 0,00—0,00, blauwe eigen heimers 0,00 0,drielingen eigenheimers 0,00—0,00, Friesche eigenheimers 0,00—0,00 Red Star 2,50-2,80, Bravo's 2,60-2,90, bonte en blauwe drielingen 0,00 -0,-. Gerst 5,00—5,50, haver 6,50—7 erwten 8—10,80, bruine boonen II,50-13,10. Ter veemarkt waren aangevoerd 609 vette runderen, 377 vette en graskalveren 00 nuchtere kalveren, 334 schapen en lammeren, 578 varkens. De noteering was als volgt: Koeien 0,37 0,52, ossen 0,40 0,48, kalveren 0,45—0,70, scha pen 0,30—0,37, per stuk 16, 12, 8, lammeren 0,30-0,37. per stuk 13, 10, 7, varkens 0,34—0,36. CORRESPONDENTIE. Aan X. Moraal en sport gaan in het zakenleven niet samen, Jat blijkt meermalen. Het publiek staat daar evenwel buiten. Binnenskamers en op de ver gadering dient te worden bespro ken wat in 't belang der vereeni- ging is. Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van den heer FRANS VAN DE WEGE, op het nog door hem bewoonde hofje te Axel, Schapen bout, op .les nam. 2 uur (zomertijd), verkoopen bestaande in 3 baalgevende Melk koeien, 3 jonge Run- ders, 2 Vaarskalvers, 2 Icxdsche Lammers, Zeug met biggen, drachtige Zeug, 50 Kippen ;n Hanen (wille Barnevelders), 10 Eenden met woerd, Hond met hok. Menwagen met toebehooren, Stort- kar, ijzeren Rol- blok, div. Eggen n Ploegen, ijzeren aiccp, öidcn- .nolen, ijzeren Kruiwagen, Broed machine, Slijpsteen, Paardentuig, Rieken, Schoppen, Vorken, Dek zeilen, Mest in den put. MELKGERIEFi Ontroomer, Tuimelkarn, Botervat, Emmers en Teilen. Antiek mahoniehouten Kabinet, Linnenkast, Tafels en Stoelen, Spiegel, Kachels, Petroleumstel len, Hanglamp, Spekkuip, Wasch- gerief, enz., enz. BETALING CONTANT. Van af heden 00,00, lijnzaad 5,— ILUX1 AUTO voor gelegenheids- en andere ritten aan billtjk tarief. Aanbevelend, W a straat C 42 b, Marktberichten. AXEL, 4 Mei 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaat van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,50- 6,75, wintergerst 5,00—5,25 zomergerst 5,00—5,25, haver 5,75 —6,00, groene erwten 9,00 10,25 bruine boonen 11,0011,75, duivenboonen 0,00—0,00, paar- Jenboonen 6,00—6,25, blauw- maanzaad 12,00—13,U0, karwei zaad 16,00 17,00, geel mosterd zaad 00,00 -5,75. HULST, 6 Mei 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 0,00 0,00, wintergerst 5,00—5,25 zomergerst 5,00—5,25, haver 5,50 29 j.

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3