P. AÜGÜSTEIJN - Axel. iieculszaken. hü was wel gerost. Gemengd Nieuws. Buitenland. burgerlijke öiaiul. Adverteiitiën. van de Üonsumptietent op het terrein der V. V. Z. F. zaak gestoten Wijziging DEPOSITORENTE Bedragen disponibel voor soliede eerste hypotheek, hulp bij ongelukken kan veel leed voorkomen worden. [}at ondervond j.l. Donderdag de moeder van een 2-jarig kind te Terneuzen, toen zij dit bewus teloos uit een tobbe water haalde, waarin het al spelend was ge vallen en radeloos van angst de aandacht trok van omstanders die met het geval geen raad wisten. De in de omgeving arbeidende werkman Helmendach bedacht zich geen oogenblik, stuurde om een dokter, doch paste zelf on middellijk kunstmatige ademha ling toe en mocht het genoegen smaken de levensgeesten weder op te wekken. H. heeft slechts eenige maanden een cursus gevolgd bij het Ned. Roode Kruis en is hiermede een practische oefening rijker ge worden. De inmiddels verschenen dok ter restte dus niets meer dan de hulpvaardige te compumenteeren. „Tern. Crt." Wanneer men hoort van ziekenvervoer, dan denkt men direct aan auto, ziekenwagen, brandcard of één der andere mid delen, die de (iroene Kruis- of Wit Gelekruisvereenigingen te genwoordig tot haar bescmkking hebben. En men denkt zeker niet aan „de kruiwagen" waarmede een burger van Aardenburg dezer dagen bi] een verhuizing zijn 75- jarige zieke vrouw vervoerde- (Bresk. Crt.) Op Donderdag 2 Mei a.s. zal de minister van sociale zaken, dr. J. R. Slotemaker de Bruine, op het terrein, gelegen aan de Brug bij het uitwatenngskanaal nabij het gehucht Othene onder de gemeente Zaamsiag, de eerste spade in den grond steken voor de werken tot verbetering van de afwatering in het Waterschap Huister en Axeler Ambacht. Van de vlassers. De partijen betrokken bij het loonconflict in de vlasmjverneid in Zeeuwsch-Vlaanderen, zijn lot eenminnelijke schikking gekomen. Voor de verscmllende groepen, die inde vlassersbednjven werk zaam zijn, is naar den aard der werkzaamneden loonsverhooging gegeven. Gemiddeld bedraagt deze verhooging f 2 per week. Talrijke jongens en meisjes zijn thans ook weer werkzaam bij het spreiden van vlas op de wetlanden. Te Ossenisse hebben de kommiezen huiszoekingen verricht bij verschillende inwoners dezer gemeente. Diverse partijen Bel gische suiker werden in beslag genomen. Ds. L. Boone f Een merkwaaidig man in de kerkelijke wereld, ds. L Booue te St. Pliilipslanü, is heengegaan. Hij overleed op 74 jarigen leelujd. Zooals bekend, was tnj nog een der weinige predikanten, die de steek en korte broek droeg. Tot voor kort preekte nij nog geregeld driemaal per Zondag en ook wel op avonden in de week in zijn eigen gemeente, maar ook in de vele andeie gemeenten, die aan zijn herderlijke zorg waren toevertrouwd. Sedert eenige maanden echter liet zijn gezondneidstoestand te wenscnen over, waarom ais zijr. opvolger werd benoemd ds. Blaax. De kerkengroep van ds. Boone staat geheel zeitstandig er. wei gerde zich aan te sluiten bij die van ds. Kersten. „Mdb. Crt." DoodelJJk ongeval. Zondagmorgen werden 2 knaap jes te Selzaete door een auto gevat. Het was een vreeselijk schouwspel. Een der jongetjes werd op slag gedood. Het an- re knaapje werd ernstig gewond. Arrond Rechtbank te Aliddelbjrg Voor bovengenoemde rechtbank had zich j.l, Vrijdag te verant woorden C. A. C-, 27 j., jacht opziener te Aardenburg, die op 23 Maart 1.1. te Eede een hond had doodgeschoten. Verdachte erkende dit, daaraan toevoegende, dat hij den bewusten hond meer- tlere malen met een haas in zijn bek had zien loopen. Toen hij dit weer zag, heeft hij den hond doodgeschoten. De officier van justitie zeide, dat het meermalen voorkomt, dat jachtopzieners die in het veld zien, dat een hond achter een haas zit, den hond doodschieten. Dit mag niet. De «officier eischte een geld boete van f 100 of 60 d. hecht. De verdediger van verdachte, mr. Erasmus, advocaat te Oost burg, zei dat verdachte een zeer goede jachtopziener is. De be doelde hond was een roover en behoorde aan niemand toe, de eene eigenaar gaf hetn aan den andere en zoodoende was hij van niemand, hij kreeg ook van nie mand eten. Verdachte heeft ge tracht den hond naar België te jagen, doch deze kwam met een geopende muil op hem af, waarna verdachte den hond doodschoot. Volgens pleiter staat de identiteit van den hond niet vast en vraagt hij de rechtbank verdachte vrij te spreken subsidair een lichte straf op te leggen. Faillissementen. F. Romeijnsen, aannemer te Terneuzen, Rechter-commissaris Mr. A. v. d. Hoop. Curator Mr. G. Tichelman. De filmbrand te Hilrersnm. De rechtbank te Amsterdam deed uitspraak in de zaak pater D. en broeder D„ beschuldigd van dood door schuld van twee kinderen bij een filmbrand op 27 September 1.1. te Hilversum. De rechtbank sprak beklaagden vrij, omdat het ten laste gelegde niet bewezen was. Het O M. bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch eischte tegen een landlooper uit Wijk en diens doofstommen zoon uit Wouw, eveneens wegens landlooperij, 14 dagen hecht., en een jaar opzen ding naar Veenhuizen. De vader deelde voor de Recht bank mede dat hij bij een notaris te Heusden f 7000 heeft staan, maar dat zijn zoon die wilde inpalmen. Een rare Chinees, Te Rotterdam zat een Chinees op de straat, die zijn schoenen uittrok en toen er voldoende men- schen rond hem waien kpmen staan, ook zijn totaal kapotte, sokken begon uit te trekken. Het Chineesje wekte op deze manier het medelijden van het publiek opuit verschillende woningen kwam men hem sokken brengen en andere kleedingstuk- ker, lerwijl hem ook verschiih n e giften toevielen. Dit beviel hem zoo goed, dat hij nu ook begon voor te wenden, niet te kunnen loopen. De politie werd door medelijdende lieden opgebeld, met het verzoek iets voor het arme „Pindaneesje" te doen. Toen de agenten zich met hem wilden bemoeien, verzette hij zich. Het bleek al gauw, dat hij heel goed kon loopen. De Chinees, is toen meegeno men naar een politiepost en aan den Vreemdelingendienst overge geven. In een pension te Amsterdam is een jongeman van buitenland- sche nationaliteit op tragische wijze om het leven gekomen. De jongeman nam een bad en gebruikte in de badkamer voor verlichting een leeslamp met snoer. Op een gegeven moment schijnt de lamp te zijn omgevallen, waar door het electrisch snoer in het water terecht kwam. Het water in het bad kwam daardoor onder stroom te staan. Waarschijnlijk is de jongeman op slag gedood. Den volgenden morgen verscheen hij niet aan het ontbijt. Toen men hem ging zoeken, werd zijn lijk in het bad aangetroffen. Te Amsterdam heeft gisteren een steekpartij plaats gehad. Op het hulpgeroep van de vrouw snelde een passeerenden man, V. G. te hulp, waarop een scher mutseling tusschen de beide mannen ontstond. Deze werd later op straat voortgezet, v. d. Bschoenmaker van beroep, greep een mes en verwonde V.G. de ruziemakenden echtgenoot in het onderlijf. De dader verwondde zichzelf daarna ook, doordat hij in het mes viel. De mannen zijn naar een der ziekenhuizen gebracht. V. G. 's toestand zou ernstig zijn. Ten Noorden van Calcutta (Br. Indië) zijn twee vliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing gekomen. De beide toestellen stortten omlaag met het g v >lr, dat de vier inzittenden g doou werden. De wereldtentoonstelling te Brussel geopend. Zaterdagochtend om 11 uur is te Brussel de wereldtentoonstel ling geopend. In den frisschen Aprildag wapperden op het ten toonstellingsterrein de vlaggen der dertig naties, die op de ten toonstelling zijn vertegenwoor digd de klokken beierden, deftige toespraken zijn gehouden, de jonge Koning der Belgen, verge zeld van de beminnelijke Koningin, heeft, na voortreffelijke woorden te hebben gesproken, de tentoon stelling voor geopend verklaard en terwijl een vlucht duiven klapwiekend opvloog en de ballon Belgica statig boven de gebouwen uitsteeg, hebben schetterende fanfares over de feestelijke, in fonkelende pracht van hyacinthen en vroege tulpen prijkende ter reinen geschald, den jongen dag tegemoet. Ondanks de ongunst der tijden, die ook België onder zijn klem menden druk houdt neergebogen, heeft het geestkrachtige, vlijtige België het bestaan om in zijn aantrekkelijke hoofdstad een we reldtentoonstelling te organisee- ren, die millioenen bezoekers zal lokken en die, wanneer zij bin nenkort geheel voltooid zal zijn, een belangwekkend overzicht zal geven van menschelijk kunnen op velerlei gebied. Uit de mededeelingen, die de laatste maanden over de haar voltooiing naderende tentoonstel ling zijn verschenen, moge blijken, hoe fraai de aanblik is van het terrein, waaiop zij is verrezen. Schreef niet onlangs de correspon dent van de N. R. Crt. te Brussel o. m. het volgende „De tentoonstelling, met de tram van het station Brussel- Noord in 10 minuten tijds te bereiken, ontvouwt zich voorden bezoeker, over de 140 hectaren oppervlakte van het zachlhellendt plateau, als een sprookjeswereld van modern opgevatte paleizen en paviljoens, koepels en torens, lichtfonteinen, rozentuinen en waterpartijen. Rechts van den grooten ingang, op het St. Lam- bertspleir, verrast de archaïsch* speling der daken en klokketorens van Oud-Brussel het nieuwsgie rige oog, terwijl links het „Pare des Attractions" begint, dat zich verder, over een lengte van ver scheidene kilometers, ombuigt langs den buitenrand van het eigenlijke tentoonstellingsterrein en denkelijk wel het reusachtigste van dien aard zal zijn, dat wij ooit op het Europeesche vasteland te zien kregen. Bij dit Pare des Attractions sluif dan het Sport stadion aan met niet minder dan 70,000 zitplaatsen, waar allerlei sportdemonstraties tn folkloristi sche feesten zullen worden ge houden". Het tentoonstellingsterrein om vat ook nog een heerlijk park met statige boomen en stille vijvers, waarin het heerlijk rusten zal zijn na het bezoek aan de groote paviljoens en waarin op warme zomeravonden schoone feesten zullen worden gegeven. De tentoonstelling is geopend. Moge zij een succes worden I Prins Karei. Prins Karei van Zweden, vader van Koningin Astrid, die morgen het Zweedsche paviljoen op de wereldtentoonstelling te Brussel officiéél zal openen, is gisteren per vliegtuig uit Mlimö ie Brussel aangekomenj Sportnieuws. Axel—Hulst 1—0. Marktberichten. AXEL, 27 April 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 6,75- 7,—, wintergerst 5,00—5,25 zomergerst 5,00—5,25, haver 5,50 5,75, groene erwten 9,00 10,25 Bruine boonen 11,0012,00, duivenboonen 6,757,50, paar- denboonen 6,00—6,25, blauw- maanzaad 13,00—14,00, karwei- zaad —,00—00,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 5, —5,75. HULST, 29 April 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 0,00— 0,00, wintergerst 5,00—5,25 zomergerst 5,00—5,25, naver 5,50 6,—, erwten 8,50 -10,00, paar- denboonen 5,00 6,00, duiven- ooonen 6,007,00, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,50 12,00, lijnzaad 6,00 9, blauw maanzaad 12,00—14.00, mosterdzaad 00,00—00,00, kool- zaad 0,00-0,00. te mXEL voor het gefieelc jaar 1935, uit- sezondera 10 'en il Juli aaust. Inschiijvingsbiljetten vóór of op Yrtydag 3 Mei 1935 in te leveren in gesloten couvert bij den Secretaris, den heer 1Z. DE FE1JTER, Prins Hendrikstraat E E 9, Axel. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij den Voorzitter P. VAEL te St. Jansteen en bij den Secre taris. Namens het Bestuur, IZ. DE FE1JTER, Secr.-Penntngm. Wegens huwelijk aansf. Donderdag na 12 uur. Harage DE KEIZER. (v ij b 1 ij v e n d) een dag opzegging l1/, acht dagen 3 drie mnd. 31/, twaalf 4 °/0 Door een 1—0 overwinning op Hulst zijn onze stadgenooten er Zondag in geslaagd te Terneuzen in den beslis singswedstrijd beslag te leggen op het kampioenschap van de 3e klasse A. De overwinning was niet onverdiend, maar de uitslag had evengoed anders om kunnen zijn. Beide elftallen maak ten geen grooten indruk en speelden zeker geen spel kampioencandidaten waardig. Speciaal de voorhoeden wa ren zwak en totaal schotloos. Zoowel Axel als Hulst hebben talrijke gemak kelijke kansen gemist, ditmaal niet zoo zeer door pech, maar door onvolledige afwerking der aanvallen en slecht schieten. De verdedigingen vormden nog het beste deel van beide ploegen en vooral die van Hulst heeft uitste kend gespeeld, ofschoon haar taak niet zoo zwaar was tegen de schotlooze Axelsche voorhoede. Hulst had eerst het voordeel van den sterken wind en was dan ook meer in den aanval. Het spel was echter niet van beste kwaliteit, er werd veel te hoog gespeeld en talrijke ballen onnoodig uitgetrapt. Eenige fraaie kansen werden aan beide kanten ge mist, deels door zenuwachtigheid, deels door bepaald slecht schieten. Tot driemaal toe kreeg Hulst opge legde kansen, doch alle werden royaal gemist. Eenige schermutselingen voor het Hulstersche doel leverden ook geen resultaat op, tot eensklaps na ruim een kwartier een voorzet door den Axelschen linksbuiten hard werd in geschoten 1— 0). Van de kansen om gelijk te maken, wist Hulst niet te profiteeren, evenmin als Axel om den voorsprong te vergrooten. De verde digingen beheerschten de aanvallers volkomen. Met 1—0 voor Axel ging dan ook de rust in. De kansen stonden dus goed voor de Oranjemannen in de tweede helft, met den wind in den rug. Maar hoe is hun spel tegengevallen na de rust. Aanvallen genoeg, doch de afwerking liet alles te wenscheu over: doel punten kwamen er niet uit voort, en daar gaat het tenslotte toch om. Bovendien bleek de Hulstersche ver dediging volkomen voor haar taak berekend. Hulst is ons tegen wind spelend, nog meegevallen. Geen oogen blik is de Axelsche 10 voorsprong veilig geweest, daar de voorhoede niet bij machte bleek deze te vergrooten. Eenmaal werd tegen de deklat ge schoten buiten bereik van den doel- verdediger, doch Hulst deed dit even later ook, waarna de terugspringende bal weer werd ingeschoten, om dit maal schitterend tot corner te worden verwerkt. Op gelukkige wijze ont kwam Axel hierdoor aan den gelijk maker. Tegen het einde werden de Hulstersche aanvallen talrijker en ge vaarlijker, zoodat men alle zeilen moest bijzetten om onheil te voorkomen. De Axelsche verdediging wist echter stand te houden en daardoor de over winning en het kampioenschap uit het vuur te sleepen. Cadeau heeft men het zeker niet gekregen en het is nu de groote vraag hoe ver men het zal brengen in de zware promotiewedstrijden tegen Alli ance, Boeimeer en Goes. Een al te groot optimisme behoeft men voor- loopig o.i. nog niet aan den dag te leggen. De afwerking der aanvallen geeft daartoe geen reden. Het is voor de zooveelste maal gebleken, dat er meer en beter geschoten moet worden, om met succes uit den strijd te komen. Ditmaal was het meer de zwakheid der Hulstersche voorhoede die het mogelijk maakte, maar het is de vraag of de andere gegadigden naar een plaatsje in de 2e klas ook een derge lijk zwak en schotloos spel spelen. In elk geval, de kans om in de 2e klas te komen is weer geschapenof ze benut zal of kan worden, daarop is nog geen berekening te maken. Laten we inmiddels het beste hopen voor de Oranjeploeg, en haar in de eerste plaats meer spirit in den aan val toewenschen. Mogelijk dat dan de kans benut kan worden. Boschkapeile. Gehuwd. 5 Mrt. Fran- ciesder Weduwe (Stoppeldijk), 26 j en Elisabeth Remorie, 23 j. Geboren. 28. Ludwina, d. van Constantinus de Poorter en Leonie Schelfout. Overleden. 14. Petrus Dobbelaar, 6 m., z. van Josephus en Maria van Damme. 19. Constantinus vaal, 65 j., echtg. van Maria van Acker. Hontenisse Gehuwd. 12 April. Alouisius Everaard (.van Graauw), 32 j. en Apolonia Annaart, 45 j. Geboren. 11 Maart. Eduard, z. van Marinus de Booij en Angela van Overmeeren. 13. Gerarda, d van Petrus Hoop en Philomena Sikkelerus. Victor, z. van Petrus de Thije en josephina de Blieck. 14. Joseph, z. van Alouisius de Clippelaar en Eugenia Mannaart. 15. Gerardus, z. van Ho- noré Vioen en jOhanna Verheijden. Mariëtte, d. van Josephus de Nijs en Maria de Nijs. 23. Theresia, d. van Emile Kint en Catharina de Waal. 2j. Marie, d. van Petrus de Wagter en Maria Mahu. 29. Theodorus, z. van Antonie Oonincx en Anna jdgersma. 2 mpril. Cornelis, z. van Gijsbertus Weststrate en Catharina de Blaaij. Levinus, z. van Vincentius Baert en Maria Platteeuw. Paulina, d. van josephus van Driessche en Anna de Munter. 4. Augustinus, z. van Pe trus van Mieghem en Amelia Kint, Maria en Martha, d. van Theophilus de Deijn en Julia Boerjan, 10, An gela, d. van Eduard Asselman en r -.nit Maria de Waal. 11. Desiré, z. van Josephus Hiel en Mathilda van der Veeken. 14. Julius, z. van Desiré Leenknegt en Bertha Janssens. Overleden. 3 Maart, josephus Maas, 64 j, echtg. van AnnaWullums. Eli zabeth Rademakers, 68 j., wed. van Petrus de Bakker. 7. Cornelis Vinke, 15 j., z. van Hendrik en Cornelia de Zwart. 15 Pieter van Jole, 65 j., echtg. van Leonie Heijman. 17. Mathilda van Damma, 55 j., d. van Andries en Judoca van Mol. 30. Louisa Krieckaart, 68 j., d. van jan en Petronella van Esbroeck. 2 April. Cornelia Hiel, 38 j., d. van Josephus en van Christina Nijs. 9. Pieter van Remortei, 84 j., echtg. van Apolonia Tieleman. 10. Petrus de Maat, m., z. van Augustinus en van Maria Mahu. Sas van Gent. Geboren. 8 Maart. Germaine, d. van Kamiel Bruggeman en Alice Neijt. 11. Dolphina, d. van Gustaaf Verbiest en Maria van Leem put. 13. Gizelle, d. van Alphons de Maaijer en Philomena Bernaerd. 14. Henk, z. van Alfred Hamerlinck en Emelie Goethals. Karei, z. van Aloui sius Nelen en Marie de Craene. 21. Rudolf, z. van Florimond Steel en Oscarina de Decker. 26. Adriana, d. van Cornelis Machielsen en Anna Hamelink. 30. Erna, d. van Eduardus van de Putte en Esther Delsaert. 11 npril. Jeannine, d. van René Henrion en Emelia van Deurinck. 14. Emmy, d. van Eduard de Caluwé en Nathalie van Vlaenderen. Overleden. 7 Maart. Eulalie Rub- bens, 79 j., wed. van Carel de Millia- no. 14. Ivo van Hoecke, 66 j., wedn. van Marie de Caluwé. 9. johannes van Espen, 82 j., wedn. van janneke Stouthamer. 16 April Emanuel van den Abeele, 70 j., z. van Engelbertus van den Abeele en Ida Rogiest (.bei den overleden). Ema Pauwels, 80 j., wed. van Nicolaas Begijn.

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3