jtet Woonhuis A. Diverse Woonhuizen B. Bet Woonhuis mei Erf iepenhout. buitenland. Bekendmakingen. Adverteutiën. de heer J. SEVENSMA, Donderdag 4 April 1935, met SCHUREN en ERF De Notaris N. M. J. fl. PULS Zaterdag 6 April 1935, gebracht. Twee hunner waren broers, de eigenaar van de auto, die chauffeerde was de 24-jarige Jilico van de G., die kortelings benoemd was als leeraar te Rol- duc. Hij was ongehuwd. Zijn 34-jarige broer A. R. H. v. d. G. was wel gehuwd. Zijn vrouw blijft met één kindje achter. Hij was boekhouder bij het Gasbe drijf in Vught. De drie andere slachtoffers zijn Th. J. van W., 17 jaar en meu belmaker, C. J. v. d. W., 20 jaar, te Venlo. Het vijfde slachtoffer was H. G. V, 20 jaar, die metselaar was De plaats van het ongeval staal als zeer gevaarlijk bekend. Reeds verleden jaar heeft aldaar een soortgelijk ongeval plaats gehad waarbij één doode viel te be treuren. Te Amsterdam ontstonden Maandagavond relletjes na een vergadering van de N. S. B. De motorbrigade oefende een charge uit, waarbij met een steen naar de politie werd gegooid. De politie loste daarop enkele scho ten, waarbij een 27-jarige vrouw en een man van 68 jaar werden getroffen. Verduistering. Naar de Haagsche Crt. ver neemt zijn door een drietal per sonen, waarvan er twee in vasten dienst aan het Haagsch Crisis-Comité verbonden waren, ten nadeele van dit Comité ver duisteringen gepleegd, die te zameneen vry aanzienlijk bedrag vertegenwoordigen. De verdachten zyn de onge veer 53-jarige kleermaker C.W alsmede zekere B., die reeds eind Februari en zekere S., die begin Maart is gearresteerd. Zoowel B. als S. hebben kans gezien 500 buit te maken. Ergerlyker evenwel, is de wijze waarop C. W. zich gelden, welke bestemd waren ter leni ging van den nood van door de crisis het zwaarst getroffenen. De echtgenoote van W. was nl. hoofd van een collectewijk van het Comité. De by de wekelyksche collec tes op Maandag ingezamelde gelden worden steeds by de districtshoofden afgedragen. De zen, die natuurlijk het volste vertrouwen genieteD, tellen de ontvangst waarna het geld dooi hen aan het Centraal bureau aan de Drie Boekjes wordt af gedragen. Naar thans is komen vast te staan, heelt W. kans gezien, buiten zyn vrouw om, wekelijks een deel van de ontvangst dei collecte in haar wijk achter te houden. By zijn verhoor op het hoofd bureau van politie heeft de man een volledige bekentenis afgelegd. Niet onwaarschijnlijk is het dat hy van de totale ontvangst zich wekelijks ongeveer 25 heelt toegeeigend- landbouwer Aibarda, spelender- onder een auto geraakt. Ernstig gewond is het kind de ouderlijke woning binnengedragen Gisteren is de 60-jarige landbouwer W. van Bezoyen, die op den weg te Lexmond liep, aangereden door een personen auto, bestuurd door A. W uit I Sleeuwijk. De man werd op slag gedood. Zoowel het stoffelijk overschot als de auto zijn door de politie in beslag genomen. - In den Amerikaanschen staat Michigan stortte een 22-jarige parachutist van een hoogte van 3600 meter naar beneden. De vlieger was op slag dood. Boven Noord- en Midden- Italië heeft een felle storm ge woed, welke aanzienlijke ver woestingen aanrichtte. Talrijke huizen zijn ingestort. Te Milaan werd een man door 'n gebroken hoogspanningsdraad van het electriciteitsnet getroffen en gedood. Aldaar heeft de or kaan groote materiëele schade aangericht en zijn tien personen omgekomen, terwijl 19 personen, voornamelijk visschers vermist worden. Zondagavond kreeg ft 'a Hertogenbosch zekere van E hoogloopende twist met zyn 47 jarige stiefvader Kmet wieu hy op voet van vijandschap ver keerde. Van E. trok een mes en bracht K. daarmee eenige ste ken in borst en buik toe. Zwaar getroffen zonk K. neer, terwyl van E. zich liet arresteeren. K. werd naar het gasthuis vervoerd t bleek dat zyn ver wondingen van ernstigen aard waren. Te Kampen wag een ar beider behulpzaam bij het vel len van boomen Toen hy een touw vasthield, kreeg hy by het neervallen van den boom eeu lus van het touw om zyn hals en werd gewurgd. Hy was op slag dood. Te Spyk Maasniel vierde de heer G. Jochems zijn hon dersten verjaardag. Te Oude-Tonge is de heer -J. de Koning op 102-jarigen leeftijd overleden. Zondagmiddag c.a. half zes is op den brink te Slootdorp het Vierjarig dochtertje van den De 24-jarige Fadorowa, de vrouw van een officier van het Russische Roode leger, hefft een nieuw record voor vrouwen I gevestigd, door een parachute sprong te maken van 6350 me ter hoogte, zonder gebruik te maken van een zuurstofapparaat. Zy kwam neer op 30 K.M. af stand van de plaats, waar zi] net vliegtuig verlaten had. De daling duurde 22 minuten. Joodsch kinderleed. Dezer dagen is te Londen by de uitgeverij McCorquodale and Co. van de hand van Lady Vio let Bonham-Carter een brochure verschenen, waarin het lot der Joodsche kinderen in het huidige Duitschland wordt beschreven. Daarin wordt o.m. een briet afgedrukt van een dertier jarigen jongen, wiens vader een Jood, en wiens moeder een Christin was, en die protestantsch was opgevoed. Ik was de eeDige Jood in mijn iilas zoo scorijft by. Tot Paschen was ik Prot. stant, en toen ontdekten zy dat rny'n vader »en Jood was, waardoor ik ook een Jood werd. Daarna ver anderde alles. Niemand wilde meer vriend met mij zyn. Nie mand wilde mij aDtwoordeu. Op ■school wilde niemand naast mij zitten, en ik moest voortaan al leen zitten op de achterste bank. Wanneer de onderwijzer deklas binnenkwam, moest ieder in de uouding gaan staan en roepen „Heil Hitler". Ik deed het ook ol ik deed het niet, ik weet het uiet. Deed ik het, dan zou de oeele klas roepen: „De Jood maakt onze groet bespottelijk'. En deed ik het niet, dan schold de meester my voor: „Marxis tische bastaard". Daarop moest 'k dan alleen drie keer Heil Hitier roepen, waarom de ge neele klas lachte. De schrijfster verklaart, dat deze briet auteDtiek is, en dat een geval als hier beschreven geenszins tot de uitzonderingen behoort. Dat was te erg. Dat ook in Italië niet altyd de waarheid mag gezegd wor den, ondervond een vrouw te Napels, die moeder werd van een drieling: twee zoons en een dochter. Zij noemde de kinderen Benito (de voornaam van Mus solinie), Umberto (de naam van den Italiaanscben kroonprins) en Italia. Na de geboorte-aan gifte stelde zy Mussolini zelf in kennis van deze heugeiyke gebeurtenis. Het verwachte ca deau bleef niet uit. Maar de belang stelling van den Dues was hiermede nog niet aan haar einde. Veertien dagen na de geboorte telefoneerde by zeil met de drievoudige moeder en vroeg naar de gewondheid van het drietal. De moeder antwoord- ua :„Benito soce, Umberto dorme, Italia piacge (Benito zuigt, Urn berto slaapt, Italia weent)". De vrouw werd tot zes maan den gevangenisstraf veroordeeld. Een „vliegende" ark. Kiruna in Zweedsch Lapland be^ft volgens een bericht uit Lu lea in „Svenska Dagbladet" thans bezoek van een F;nsch predikant, Korpela geheeten, die opzien gewekt heeft, door zijn voorspelling, dat er binnen kort een wonder zal geschieden in Kiruna. Er zal een vlie gende ark neerdalen op het meer van Kiruna om een groep geloovige inwoners van die plaats naar het heilige land Palestina te brengen, aldus het Hbld. Volgens den predikant zullen 666 „ware christenen", d.w z. degenen, die tot zyn eigen secte bebooren, de reis mede mogen maken. Het getal 666 berust hmrop dat er een even groot aantal diersoorten in de ark van Noach meeging bij den zondvloed Om waardig te zijn de reis mede te makeu moeten de reizigers zich van alle aard- sche bezit ontdoen. De predikant heeft tal van volgelingen gewonnen en eenigen hunner hebben reeds van hun eigendommen afstand gedaan. Zoo heeft een mijnwerker om deze reden zijn ontslag genomen. Joodsche bediende broodeloos Bij een firma te Wiesbaden zoo meldt de „Frankfurter Zeitung" van 12 Maart jl. was sedert 7 jaren een Joodscbe vrouwelijke bediende, en speci aal gedurende de laatste tyd als inkoops'er, in dienst. In begin Juli 1934 zpgde de firma haar tegen eind December de dienst op, omdat de onderneming van de kringieiding der N. S D. A P. een schrijven bad ontvangen, waarin o m. bet volgende was vermeld: „Wij zijn in de toe komst niet meer in staat, voort aan uw klant te zyn, evenzeer als wy ook van de partijgenoo- ten en de leden der bjj ons aan gestoten groepen niet laDger meer kunnen vergen, by een firma hun inkoopen te doen, die nog Joodsche bedienden tewerk stel!. Wij zijn daarom genood zaakt, ter bescherming van onze partygenooten de daartoe noo dige maatregelen te nemen, voor het geval u niet bereid bent de const quenties in verband met uw Joodsche bediende te aan- vaa den". De Joodsche vrouwelijke be diende, die het levensonderhoud moest verdienen voor haar 71- jarigen vader en een zwaar oor logsinvaliden broer, achtte deze opzegging ontoelaatbaar en ver zocht om de bemiddeling van den vertrouwensraad der firma, die echter haar verzoek van de hand wees. Daarop diende zy een aanklacht in, teneinde her roeping der opzegging te ver krijgen op grond van het feit, dat deze onwettig en in strijd met goede zeden zou zijn. Bo vendien was zy de eenige niet- Arische onder het personeel, die wegens haar functie van inkoopster nooit met het publiek in aanraking kwam. De arbeidsrechtbank te Wies- baden heeft haar klacht echter met ontvankelijk verklaard, waarop de inkoopster zich wend de tot het „Landesarbeidsgericht" te Frankfort, waar zij evenmin succes bad. In zijn uitspraak vermeldde dit college, dat een opzegging wel in strijd met de goede zeden kan zyn, doch dat zuiks hier niet het geval was de bedoeling was immers het vermydeu van zakelijke nadee leD, die zouden zyn ontstaan iudien zy niet was ontslagen. Het begrip van fatsoen der eer ljjk en rechtvaardig denkende volksgenooten zoo werd de uitspraak gemotiveerd onder gaat thans een verandering, waarbjj de nationaal-socialisti- scbe levensbeschouwing wel de grootste rol speelt. De verkoopster is thans defi nitie» ontslagen, daar atf thans niet m?er in appèl kan gaan, - Zondagnacht heeft het nachtpost vliegtuig Parijs—Lon den, bij Gournay een noodlan ding moeten maken. De chef piloot werd zoo ernstig gewond, dat hij even later overleed. Twee andere personen wer den licht gekwetst. De Pans tegen oorlrg Z. H. de Paus heeft een geheim consistorie gehouden, waarop het college van kardinalen zijn instemming betuigde met de heiligverklaring van de Engelsche martelaren,John Fisher enThomas More. In zijn toespraak fot leden van het college zeide de Paus o a. „Wij kunnen niet gelooven, dat zij, die de welvaart en het welzijn der volkeren ter harte zouden moeten nemen, het zouden willen drijven naar een moord partij, naar een vernietiging en uitroeiing niet alleen van hun naties, maar zelfs een deel van de menschheid. Wanneer iemand deze misdaad zou bedrijven, dan zouden wij tot God de bede opzenden Verstrooi Heer, de volken, die den oorlog willen." Wereldtentoonstelling van Brussel. Het bestuur van de wereldten toonstelling van Brussel deelt mede, dat de openingsplechtig heid defioitief is vastgesteld op Zaterdag 27 Aoril, te 11 uur des morgens. Zooals is gemeld, zal deze door koning Leopold ge presideerd wordeD, die terzelfder tijd zijn eersten officieelen rond gang zal maken. Lingsdelaoen zuilen schoolkinderen opgesteld wordeD, alsmede afgevaardigden van duizenden vereenigingeD met vaandels. Des avonds zal vuurwerk afge stoken worden en de tuinen hel verlicht zijn; dit laatste zal zijD heel den duur der tentoonstelling. Sportnieuws. De Burgemeester van AXEL vestigt de aandacht van belang hebbenden er op, dat het in deze gemeente verboden is tusschen I April en I October iepenhout te laten ligqen. opgesta peld te houden of te vervoeren. De Minister van Economische Zaken is bevoegd van dit verbod geheel of gedeeltelijk en al dan niet voorwaardelijk ontheffing te verleenen. Dit verbod is niet toepasse lijk op a. geheel ontschorst hout b. hout met een doorsnede kleiner dan 7 centimeter of af komstig van stammen of takken met een doorsnede, kleiner dan 7 centimeter; c. hout, dat onder water ligt d. hout, waarvan de schors in haar geheel met timmermans- carbolineum is bestreken of op andere door den Minister van Economische Zaken bepaalde wijze is behandeld. Verzoeken om ontheffing van het verbod kunnen worden ge richt tot den Inspectenr van het Staatsboschbedrtyf te Utrecht. Axel, 2 April 1935. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Nederland—België 4-2. De voetbalwedstrijd tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Nederland en België, welke Zondag in het Amsterdamsche stadion werd gespeeld, is met een verdiende 4—2 overwinning voor het Oranje-elftal geëindigd. Hoewel algemeen een Holland- sche zege verwacht werd, hebben de Belgen deze niet cadeau ge geven en hadden ze aanvankelijk zelfs een 2 0 voorspiong. Nog voor de rust wisten onze land- genooten den stand echter op 2 1 te brengen. In de tweede helft duurde het geruimen tijd alvorens de gelijk maker werd gescoord. Daarna kregen de Oranjemannen steeds meer overwicht, zoodat nog twee doelpunten werden gemaakt en de eindstand 4- 2 werd. Marktberichten. AXEL, 30 Maart 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,7,50, wintergerst 5,50-5,75 zomergerst 5,50—5,75, haver 5,50 5,75, groene erwten 9,00-10,25 bruine boonen 11,00—11,75, duivenboonen 6,00—7,75, paar- denboonen 6,00—6,25. blauw- maanzaad 12 50-13,50, karwei- zaad 17,00 18.00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 5, 6,—. HULST, 1 April 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 0,00-0,00, wintergerst 5,00—5,50 zomergerst 5,00-5,50, haver 5,50 -6,—, erwten 8,00 -10,00, paar- denboonen 5,00-6,00, duiven boonen 7,00—7,50, witte boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,50 12,00, lijnzaad 6,00-9, blauw maanzaad 12,00—14,OO! mosterdzaad 00,00-00,00, kool zaad 0,00-0,00. Rundvee aanvoer 14, verk. 8. Varkens 10, 6. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 2,25 te AXEL, op Vrijdag 5 April, in de CHR. BEWAARSCHOOL. Aanvang half acht. uit Amsterdam. DE EVANG. VER. Door het verbindend worden der gewij zigde slot-uitdeelings- lijst is hrt faillissement van J E J JURRY te Vlissingen (DE KOSTER Co) geëindigd. Middelburg, 28 Maart 1935. De Curatoren Mr. J. F. VAN DEINSE, Middelburg. C. KAMERMANS, Vlissingen. i Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van zijn principaal, krachtens art. 1223 B. W. in het café van dhr. C. G. Heijnsdijk, te Axel, Nieu- wendijk, op nam 3 uur verkoopen te Axci, Uudcnweg, kad. sectie no. 1321, groot 1 are 80 centi aren, eigendom van - en bewoond door - dhr. J. Heijnsdijk. 1 e betalen en aanvaarden od 4 Mei 1935 te Hulst, zal ten verzoeke van den Heer H. W1LLEMSEN, te Kijkuit, Axel, op nam. 41/, uur, in het café „De Herleving", aan de Zeestraat te Axel, in het openbaar verkoopen met aanbehooren te Kijkuit, Axel, plaatselijk gemerkt nos. 43, 45, 49, 49a, 51, 52, 53, 54 en 56. aan de Oosterstraat te Axel, plaatselijk gemerkt 43, in huur bij den Heer A. Vinke. Aanvaarding en betaling 15 Mei Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris, Marty i yjji V *1»

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3