Meubelen, Sluit de Gelederen. Dames- en Heerenschoenen. Voor den Schoonmaak Kastpapier Kastranden Damastpapier, Punaise's J. C. VINK, Boekhandel, Markt Zaaiiijnzaad „Concurent", Gemengd Nieuws. Advertentiën. R.-K. DAGMEISJE, Woensdag 3 April 1935, Een groote partij Eikenhoaten Slaapkamer Ameublement, Mahoniehouten Slaapkamer Ameublement, Pitchpine idem, Salon-Ameublement, De klankfilm van de B. V. L. komt DONDERDAG 28 MAART in „HET CENTRUM" te AXEL, aanvang 9 uur nam. ONTVANGEN: A. LENOS, op donker wordende schaduwen moet worden gewezen. Herkozen werden de heeren J. A. van Rompu, voorzitter, P. A. Neeteson, voorzitter der afd. Grootbedrijf, plaatsverv. C. Wind van Merkesteijn, voorzitter afd. Kleinbedrijf J. M. Oggel, plaats verv. A. de Vrieze. Tot leden der financieele com missie werden herbenoemd de heeren A. van 't Hoff en G.F.P. van der Peijl, en verkozen de heer I. van Melle. Tot leden der commissie voor het Handelsregister zijn herbe noemd de heeren A. van 't Hoff, A. J. Wijffels en J. F. de Klerk. Besloten werd steun te ver- leenen aan de tot de Eerste Kamer gerichte adressen, om het wetsontwerp betreffende invoering van den Midden-Europeeschen tijd te verwerpen. Goedkeuring werd verleend aan den door het Bureau ver leenden steun aan een adres van betonfabrikanten aan den minister van Economische Zaken, ver zoekende hooger invoerrecht of contingenteering voor betonnen voorwerpen Door de hoogere prijsregeling van cement in Ne derland, is het de fabrikanten van betonnen voorwerpen aan deze zijde der grens niet mogelijk, tegen hun collega's in België te concurreeren. Door de Kamer werd ook breedvoerig beraadslaagd over het wetsvoorstel tot tolheffing in verband met de bruggenbouw. Ofschoon de Kamer zich kan vereenigen met het stelsel van tolvrije bruggen en wegen, acht zij toch de actie tegen de tollen overdreven, in vergelijking met den overtocht overde Schelde. Tegenover de bedragen, die thans op de Zeeuwsche provinciale veren (die met rijkssubsidie wor den gesteund) vormen die tol gelden een luttel bedrag. Een der leden verklaarde, het niet billijk te achten, dat bruggen voor het landverkeer tolvrij zijn, terwijl de schippers bij het pas- seeren van vele bruggen, die voor hen een sta-in-den-weg zijn, wel tol moeten betalen. Ook verklaarde hij zich tegen het streven om vrachtvervoer per auto op de prov. veren vrij te krijgen, daar hij dit den dood steek zou achten voor vele beurt- vaarders,. Als een bijzonderheid meldt ons een oud-siadgenoot uit 's Gravenpolder, dhr. P. Jonkman, dat hij er j.l. Maandag en Vrijdag in slaagde met een goed gericht schot telkens een flinken visch- otter neer te vellen van ruim 1 meter lengte. Daar deze dieren veel vi-sch verslinden en ook aan fuiken en netten veel schade aanrichten, is dit voor den visscher onge twijfeld een goede buit geweest. Gisteren heeft in een ma chinefabriek te Breda een ern stige ontploffing plaats gehad, waarby zeven personen werden gewond, van wie twee ernstig. Door de explosie werd in de fa briek groote schade aangericht. Omstreeks 10 uur waren eeni- ge werklieden bezig met autoge- nisch lasschen, waarbij van een cylinder met acetyleengas ge bruik werd gemaakt. Deze cy linder schijnt aan de koppeling lek te zyn geweest, althans op een gegeven moment sloeg daar ter plaatse een steekvlam uit, waarop ijlings de slangen wer den afgekoppeld, en den dop op den cylinder geschroefd. Onge veer '2 uur later sprong de cy linder, welke normaal een span ning heeft van 15 atmosfeer, ech ter toch met een geweldigen knal uiteen. Terwijl een enorme vlam door de groote fabriekshal sloeg. Op dat oogenblik was nie mand van de ongeveer 50 man die in dit gedeelte van de fabriek werken in de onmiddellijke na bijheid van de explodeerende cylinder. Niettemin kregen zeven perso nen, die zich op een afstand van 20 tot 30 meter bevonden brand enden aan gelaat en armen. Twee van deze personeD, bleken zoo ernstig gewond, dat over brenging naar het ziekenhuis te Breda noodig was. Een hunner bekwam zulke ernstige verwondingen, dat men voor zyn leven vreest, De explotie was zoo hevig, dat de kop van den zuurstofcy- linder, dwars door den muar naar buiten werd geslinerd, deuren werden weggeslagen, terwijl de zware draadglasramen van het dak grootendeels werden versplinterd. Een 82-jarige man die zeer slecht van gezicht is, liep te '8 Gravenhage tegen een ladder, waarop de 28-jarige glazenwas- scher F. P. stond. De ladder viel om en beide mannen maak ten een tuimeling. O. brak den linkerpols, terwijl deglazenwas- scher den linkerpols ontwrichtte. De G. G. D. bracht beiden over naar het Ziekenhuis vanwaar de glazenwasscher na behandeling heen kon gaan. De oude man is echter opgenomen. Vrijdagmorgen ontdekten buren, dat de houten noodwo ning waar het landbouwersgezin V. te Dreumel, welks boerderij onlangs is afgebrand, is onderge bracht, gesloten bleef. Toen men zich toegang verschafte werd men aldus de „N. R. C." een doordringenden kolendamp gewaar, waardoor alle huisge- oooten bedwelmd bleken te zijn. Eén kind had nog getracht de voordeur te openen, doch was neergevallen. Onmiddellijk werd eeo dokter gewaarschuwd die er tenslotte ia slaagde de levens geesten bij de slachtoffers weer op te wekken. Hun toestand is thans zonder gevaar. Ia Den Haag heeft een steekpartij plaats gehad tusscben een tweetal metselaars, die elkaar daar ter plaatse toevallig tegen kwamen. Beide mannen hadden al sedert eenigen tijd oneenig- heid in verband met een vrou wengeschiedenis en reeds meer dere malen waren van weers zijden bedreigingen geuit. Weer ontmoetten de mannen, de 44-jarige W. P. en de 48- jarige E elkaar. Naeenig heen en weer gepraat kwam het tot een gevecht, waarbij H. plotse ling een mes trok, waarmee hij P. een aantal steken in den linkerarm en den buik toebracht. P. zakte in elkaar en bleef door bloedverlies uitgeput op straat liggen. Door omstanders werd onmiddellijk de G. G. D. gewaarschuwd die het slacht- off r naar het Ziekenhuis over bracht. Zyn toestand is ernstig. De dader kon direct door de politie worden gearresteerd. Zaterdag omstreeks 1 uur is in de manufacturenzaak van den heer G. Koomen te Groote broek (N.-H.) brand uitgebroken. De heer Koomen werd uit zyn slaap gewekt door bet geknetter van het vuur, dat zoo snel om zich heen greep, dat de bewoners in alleryl een veilig heenkomen moesten zoeken. Met groote moeite wist de heer Koomen zyn 4 kinderen in veiligheid te stel len. Hierbij kregen de vader en een 16-jarige zoon ernstige brand wonden. Beiden moesten naar het ziekenhuis worden overge bracht. De heer Koomen is vry ernstig gewond aan gelaat en handen. Zyn zoon heeft wonden aan armen en beenen. De brandweer van Groote broek en van Enkhuizen ver schenen spoedig ter plaatse, maar men kon niet voorkomen, dat het geheele percet 1 uitbrandde. Niets kon worden gered. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. 16 maal getrouwd. Te Beli Monastir in Zuid- Slavië woont een 60-jarige vrouw, die reeds 16 keer getrouwd is geweest. Vijf harer echtgenooten zijn gestorven, en de overige elf heeft zij veiiaten, omdat deze haar niet bevielen. Een dezer dagen verklaarde zij, dat zij er geen bezwaar tegen zou hebben, voor den zeventien den keer te trouwen, indien zij een geschikte partij kon vinden, die haar zelf en niet haar geld waardeert. Liefde en misdaad. Drie jongelieden, zoons van rijke ouders zijn te Belgrado in Zuid-Slavië gearresteerd wegens het plegen van tal van inbraken en oplichtingen. Daar zij het geld in het geheel niet noodig hadden, stelde men een nader onderzoek in omtrent hun be weegredenen. Het bleek, dat zij allen verlief j waren op een 18- jarig meisje, Slavitza Sjoesjoe- litsch genaamd, die beloofd had haar hart te zullen schenken aan dengene, die de grootste misdaad beging. Men heeft haar eveneens ge arresteerd. Een ongekende brutale diefstal heeft in Kensington in Londen plaats gehad. Op klaar lichten dag werd 2000 pond sterling, ongeveer f 14 000, aan juweelen en bont gestolen. De dieven hadden zich voor den winkel opgesteld, toen de eigenaresse, na het personeel naar huis gestuurd te hebben, als laatste de zaak verlaten had. Zij forceerden de voordeur, sloegen hun siag en ontkwamen, voordat men goed en wel begreep, wat er aan de hand was. Sportnieuws. AxelDe Zeeuwen 1-0. Dat niet altyd het sterkste en beste elftal den palm der over winning ten deel valt, is Zondag weeF eens duidelijk gebleken in bovenstaande belangrijke voet balkrachtmeting, die goeddeels de beslissiDg inhield voor het kampioenschap in deze afdeeling. Voor beide partijen was het parooler op of er onder. Ge woonlijk valt er bij dergelijke wedstrijden voor den waren en onpartijdigen sportliefhebber niet veel te genieteD, omdat de spelers overheerscht worden door hun zenuwen en als gevolg hiervan ook minder fair spel kan voor komen. Beide elftallen hebben echter volkomen correct gestre den vaD begin tot einde Het eindsignaal zal by beide ploegen wel met geheel uiteenloopende gevoelens ontvangen zijn: voor de Oranjemannen moet het een zoete klank geweest zijn na anderhalt uur baDgen strijd, waarin een na 5 minuten ver kregen 1 0 voorsprong, als het ware elke volgende minuut ver loren kon worden. Bitter moet het einde voor de Vlissingscne zwartjes geweest zijn na zooveel sterker te zijn geweest in een wedstryd met zooveel kansen en ....pech, zonder een greintje geluk, waardoor geen enkel doel- puntje kon gefokt worden en een kampioenschap in nevelen verging. Over den wedstryd nog het volgende De Zeeuwen hadden eerst bet windvoordeel en dat ze nog steeds de gevreesde en geroutineerde tegenstanders wa- rep, bleek reeds in de eerste minuten, die al het ergste deden vreezen. Zooals echter meer gebeurt, kwam het eerste succes echter juist aan die zyde, waar men het niet verwachtte. Een goede Axelsche aanval werd be sloten met een scherp schot dat doel trof. Zoo namen de Oranje mannen reeds na 5 minuten de leiding met een doelpunt, dat zooals later bleek, ook den wed strijd beslistte. Even schenen De Zeeuwen ontmoedigd, doch dat dit slechts scfcyn was, zou spoedig blyken. Telkens weer werd het Axelsche doel bestookt, dat echter door den kleinen kee per moedig verdedigd werd. Op vele kritieke momenten bracht hij redding en zonder dat bril- lante spel zou het er voor onze Btadgenooten waarlyk niet zoo bemoedigend hebben uitgezien, temeer daar er van de voorhoede ook weinig kracht uitging. Met de Axelsche aanvallen hadden de Zeeuwen dan ook niet veel moeite. Maar om dien kleinen kDaap in het Axelsche doel te verschalken, dat baarde hun meer zorg en was naast hun misschien wel wat te korte spel in het doelgebied, ook een gevolg van wat men noemt een zekere dosis pech. Met dat al verstreek de eerste speelhelft, zonder dat ze den dubbel en dwars ver dienden gelijkmaker in het net konden krijgen. Na de hervatting waren onze stadgenooten aanvankelijk een tikje sterker, doch weldra gaven beide partyen elkaar weer weinig toe. Eens redde de Axelsche doelverdediger schitterend, toen de VlissiDgsche middenvoor was doorgebroken. Zienderoogen wer den De Zeeuwen sterker, doch doelpunten bleven uit, hoewel het Axelsche doel eenige malen op het nippertje aan doorboring ontsnapte. Ook het Zeeuwen- doel bleef verder ongerept, niet tegenstaande een paar kritieke momenten, die zich daarby voor deden. Even voor het einde moest de Axelsche rechtshalf nog vervangen worden en tot veler opluchting klonk daarna het eindsignaal. Axel en Hulst staan thans gelijkbeide moeten echter nog naar Oranje te Sas van Gent. Marktberichten. AXEL, 23 Maart 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,7,50, wintergerst 5,50—5,75 zomergerst 5,50—5,75, haver 5,50 —5,75, groene erwten 8,00—10,— bruine boonen 11,0012,—, duivenboonen 6,007,50, paar- denboonen 6,00—6,25, blauw- maanzaad 13,00—14,—, karwei- zaad 16,00—17,00, geel mosterd zaad 00,00—00,00, lijnzaad 5, -6,-. HULST, 25 Maart 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 0,00— 0,00, wintergerst 5,50—6,— zomergerst 5,50—6,25, haver 5,50 6,—, erwten 8,50—10,00, paar- denboonen 5,00—6,00, duiven boonen 6,00—7,00, wiite boonen 0,00—0,00, bruine boonen 10,50 12,00, lijnzaad 6,00—9, blauw maanzaad 12,00—14,00, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 17, verk. 7. Varkens 25, 16. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 2,25 TE KOOPi eerste nabouw, prijs contant tien gulden per 71 KG. bruto; bij ondergeteekende JAN DE PUTTER, Axel, Steenbosch. GEVRAAGDi niet boven 20 jaar. Aanmeldingen Bureau van dit blad onder motto „Dagmeisje". Notaris FANOY te Axel, zal ten verzoeke van de familie PR. KERCKHAERT te Westdorpe, op des namiddags l]/s our ver- koopen als: diverse Ledikanten met Ressorts, Bedden met toebehooren, Kapstokken, Lampen, Schilderijen, Lijsten, Vloerzeil, Tafels met Kleeden, Stoelen, Gordijngarni turen, Gordijnen, Vloerkleeden, Tapijten, Spiegels, 2 Insluithaar- den (Jaarsma), Vulkachel, Glas-, Geleierd-, Aardewerk, enz. enz. Alles te bezichtigen op dag verkoop van 10 tot 12 uur. BETALING CONTANT. Prijzen der plaatsen: Balcon fl,20, 1ste rang f0,75 en 2e rang f0,30, inclusief stedelijke belasting. Leden van de Christelijke Oranje-Vereeniging genieten 1/J reductie voor ten hoogste 2 plaatsen. Boekjes met beschrijving van de film en portretten 25 cent, alsmede toegangsbewijzen, van heden af verkrijgbaar bij den Heer B. J. KNIERIEM, Prins Hendrikstraat. HET BESTUUR der Chr. Oranje-Vereenfglng. Ben prachtsorteering1 öcherp concurreerende prijzen. Beziet de Etalage. Aanbevelend, A. X B JQj. Telefoon 60. (blauw, rood en wit)

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3