Sr*1"" „Volksonderwijs". Meubelen, Cbr. Mat. School-Axel M Woonhuis Behangsel papieren Den geheelen INSPAN J.C.VINK, Papierhandel Woensdag 3 April 1935, Een groote partij Aangifte van nieuwe leerlingen. naar Walstraat C 42b. Plakmsel 15 en 25 ct. per pak. J. C. VAN LUIJK, aan rollen. Zeer voordeelig. Bekendmakingen. Openbare Vergadering BEKENDMAKING. Inwerking treding verordening regelende het verkeer. Advertentiën. Aangifte Leerlingen. Eikenhouten Slaapkamer Ameublement, Mahoniehouten Slaapkamer Ameublement, Pitchpine idem, Salon-Ameublement, Donderdag 4 April 1935, met SCHUREN en ERF AXEL I DE ZEEUWEN I op Woensdag 27 Maart 1935, eeiiig Huisraad. naar het ziekenhuis te Weert werd overgebracht. Hier is het evenwel ook nog dienzelfden dag overleden. De geneesheeren, die oogen- blikkelyk in de woning versche nen, staan voor een raadsel. De justitie is gewaarschuwd en heeft de woning algesloten, terwyl de ouders en de overige kinderen, vier in totaal, tjjdelyk bü buren zün ondergebracht, totdat een gerechtelijk onderzoek zal zijn ingesteld' Het gezin heeft Maandagmid dag gezamenlijk het middagmaal gebruikt en heeft daarbij blik- vl6esch gegeten. Aangezien even wel bij geen der andere leden van het gezin vergiftigingsver schijnselen opgemerkt zijn, kan niet worden aangenomen, dat de vergiftiging het gevolg is ge weest van het nuttigen van be dorven vleescb, Men vermoedt dat de jongens bij 't spelen hun boterhammen op den grond hebben gelegd es dat deze in aanraking gekomen zijn met kunstmest, maar hier omtrent is nog niets met zeker heid te zeggen. Zwendel met verzekeringen. De Haagsche politie heeft een goeden slag geslagen. Als ver dacht van oplichting en valsch- heid in geschrifte c.d. mede plichtigheid daaraan, gepleegd door middel van het indienen van valsche verzekeringsopgaven ten nadeele van de verzekerings maatschappij O. L. V. E. H., heeft zij namelijk aangehouden de ver zekeringsagenten S Sch. en G W. te Den Haag, J. M. uit Hoek van Holland en M. v. d. H. uit Zwartewaal. Omtrent deze oplichterij ver nemen wij, dat de gearresteerde verzekeringsagenten een club vormden, welke zeer geraffineerd te werk ging. Zij dienden bij Olveh verze- keringsaanvragen in voor gefii- geerde personen, voor zoodanige verzekeringen, dat geen keuring was vereischt. Wanneer de verzekeringen dan zoogenaamd waren afgeslo ten, ontvingen de agenten de aanbrengprovisie, waarom het hun te doen was. Om de fraude niet in de gaten te doen loopen, betaalden ze zelf de eerste weken de premies. Het betrof n.l. zgn. volksver zekeringen, waarvoor de premies per week worden betaald en die slechts enkele dubbeltjes be dragen. Ha enkele weken zonden zij bericht aan de maatschappij, dat de verzekerde niet meer betaalde en moest worden ge royeerd. De bedragen, waarvoor deze maatschappij op deze wijze is opgelicht. zijn niet hoog, maar het aantal gevallen loopt in de honderden, zoodat alles bij elkaar met de geneele affaire toch nog een vrij aanzienlijk bedrag ge moeid is. Op den rijksstraatweg te Buitenpost is het 5-jarig zoontje van de familie van B. door een auto, bestuurd door den heer B. uit Kollum aangereden en op slag gedood. Daar de jongen plotse ling van achter de booinen te voorschijn kwam, kon de chauf feur de aanrijding niet vermijden. Toen de landbouwer J. E. te Venlo in den tuin achter zijn woning aan het spitten was, stiet hij plotseling in den grond op een blikken bus, welke 6ü scnerpe patronen bleek te bevatten, ge wikkeld in een Duits,che krant Van het jaar 1914. De landbou wer heeft zijn vondst, waarvan de herkomst onbekend is, ter be schikking van de politie gesteld. Doordat een pleegdochter van de familie van Z. te Vtnke- veen in aanraking kwam met een brandend voorwerp, geraakten de kleeren van het 18 jarig meisje in brand. Op het Hulpgeroep snelde de heer v. Z. onmiddellijk toehij liep met het meisje naar een achter de woning gelegen sloot en wist door onderdompe ling van het slacntoffer de vlam men te dooven. Het meisje had echter hevige brandwonden bekomen en is in het ziekenhuis te Utrecht over leden. Een gelaksvogeL Te Colmschate bij Deventer, is een automobilist op een on- bewaakten overweg op wonder lijke wijze aan den dood ontsnapt. De heer W., uit Schalkhaar passeerde met zijn auto den over weg en werd door een trein ge grepen, die de auto meesleepte. Even verder kreeg de auto nog een klap van een anderen trein, die den motor meenam. De heer W. werd uit zijn voertuig geslin gerd en kwam ongedeerd op de spoorbaan neer. Bij het rangeeren zijn op het stationsemplacement te Roo sendaal 2 treinen, die uit tegen overgestelde richting kwamen, in botsing gekomen. De materieele schade is niet van beteekenis, maar door ont snappenden stoom werd de 58- jarige machinist B. van S zeer ernstig aan hoofd, handen en armen gewond. De stoker be kwam lichte verwondingen aan de hand. Een yzer-eter. In een ziekenhuis te Lljoebl- jana, Laibach (Zuid-Slavië) werd dezer dagen een 13 jarige knaap opgenomen, die hevige maagpyu had. Een RöatgeD-onderzoek bracht aan het licht, dat de jon gen de maag vol ijzer had. De doktoren besloten onmiddellijk tot een operatie over te gaan. 98 ijzeren voorwerpen kwa men voor den dag. Spijkers van 3 tot 12 e.M. lengte, schroeven, moeren, krammen enz. De vader van dezen „ijzervre ter" bekende, dat zijn zoontje van kindsaf de gewoonte had, ijzer in den mond te nemen en in te slikken. In den loop der jaren heeft de jongen meer dan een kilo ijzer opgeslikt. De manier om ijzer te eten, is gelukkig weinig verbreid. Ge woonlijk is de ziekte ongenees lijk, en de terrophagen gaan den een ot anderen dag aan bun zonderlingen smaak te gronde. Vliegtuig vermist. Het Franscbe ministerie maakt bekend, dat een vliegtuig, aan boord waarvan de gouverneur van Equatoriaal Fransch Afrika, Renard, vertrokken was uit Brazzavilla, vermist wordt De heer Renard werd vergezeld door zijn eehtgenoote, drie officieren, een marconist en een werktuig kundige. Volgens een radiobericht had de reis een normaal verloop, maar dat men nogal met mist had te kampen terwijl reeds twee-derde van den afstand was afgelegd. Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat bet toestel hier of daar in een afge legen gebied een noodlanding heeft moeten maken. Nader wordt gemeld, dat het vliegtuig is verongelukt en alle inzittenden om het leven zijn gekomen. Een dnre bloem. De duurste bloem van Ame rika heelt eenige menschenle- vens gekost. Een New York- sche millionair kocht voor vijf duizend dollar de orchidee, waar het hierover gaat, de z.g. „doods bloem". Er komen op de heele wereld maar enkele exemplaren van voor en de millionair, excen triek zooals bij dat aan zijn rijkdom verplicht is, besloot er een te koopen. Daar Amerika niet alleen om zijn millionnairs vermaard is, maar ook om zijn gangsters, meende de ry'ke man, dat zijn bloem het veiligst vervoerd kon worden, als hij haar in een pant serauto verborg. De bandieten, meenende dat bet aaugekondigd transport van de orchidee een comedie was en dat er ia werkelijkheid een be langrijk bedrag aan geld ver voerd werd, organiseerden een overval op den auto. Maar de millionnair had ook hiermee re kening gehouden; zijn chauf feurs beantwoordden het machi negeweervuur met pistoolsalvo's en d® bendeleider werd bij die gelegenheid doorboord. Na hun mitrailleuses te hebben leegge schoten gin en de andere op den loop. De bloem bereikte den millionnair en bloeit thans in diens tuin. Of zij gfflankeerd wordt door kannonnen, vermeldt de geschiedenis niet. Naar uit Sapporo gemeld wordt, is bat Japansche stoom schip „Tsjakoe Maroe" op een rots geloopen en gezonken. Volgens de tot dusver ontvan gen berichten zijn 19 leden der bemanning om het leven ge komen. Op ijsschotscn afgedreven. Voor de derde maal van dit jaar is een aantal visschers in de Kaspische Zee op ijsschotsen weggedreven. ThaDs zijn het er 200, wien dit lot getroffen heeft. 70 hunner zijn er inmiddels in geslaagd, den vasten wal te be reiken door van schots op schots te springen. Onmiddellijk zyn van den wal uit pogingen in het werk gesteld de andere 130 visschers te redden. Hiertoe zijn om te beginnen vliegmachines opgestegen, die naar de schotsen waarop de visschers zich be vinden, zijn gevlogen en'daar boven warme kleedingstukken, levensmiddolen, enz., hebben laten vallen. Een der toestellen is zelfs op 'n schots gedaald en is daarna met een aantal vis schers aan boord opgestegen. De reddingspogingen worden energiek voortgezet' Koopen en betalen. Een elegant gekleede dame wandelde in de hoofdstraat van Skoplje (Z. Slavië), door velen bewonderd nageoogd, toen plot seling tot ieders verwondering een man uit een winkel te voorschijn sprong, de dame ep den grond wierp, haar van haar schoenen ontdeed, om haar vervolgens weer op haar beenen te zetten en ongeschoeid haar weg te laten vervolgen. De aanvaller was een be kende schoenmaker, die ver klaarde tot deze ongebruikelijke handelwijze te zyn overgegaan, omdat de schoenen nog niet waren betaald, en bet hem verveelde zijn klanten keurig gekleed te zien voorbijgaan, terwyl hy aan den rand van een faillissement stond. Een der bieden spreekt naar aanleiding hiervan do hoop uit, dat kleermakers niet tot soort gelijke Middelen bun toevlucht zullen nemen. Recept. Wintersla (vier personen). 4 struikjes Brusselsch lof, 1 middelmatig groote winterwortel, 1 kleine selderijknol, 4 lepels slaolie, 2 lepels azyn of citroen sap, 1 theelepeltje mosterd, snuif je peper en zout, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 preitje, 1 hard gekookt ei. Maak het lof schooD, snipper het zoo fyn mogelyk en wascb het tot het volkomen zaüdvry is. Schrap de wortel en trek er met een sarcbalschaafje dunne dra den van (of rasp ze eenvoudig). Schil de selderyknol eD snyd er dunne staafjes van. Droog de groenten na het wasschen in een scboonen doek goed af. Wrijf het hardgekookte ei fyn, voeg er het fijngesnipperde prei tja by, strooi er wat peper en «out op en roer er deD mosterd en de Maggi's Aroma door. Meng dan alles door elkaar met den olie en den azijn, Maak in de slabak de droge sla met het sausje aan j garneer desrerkiezende de sla nog met plakjss of partjes hardgekookt ei, De Burgemeester der Gemeente AXEL maakt bekend, dat eene van den Gemeenteraad van Axel op Dinsdag 26 Maart 1935, des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize zal worden ge houden. Axel, 22 Maart 1935. De Burgemeester, BLOK. De Burgemeester van AXEL brengt ter algemeene kennis, dat de verordening regelende het ver keer in de kom der Gemeente, met ingang van 25 MAART a s. in werking zal treden, zoodat iedere bestuurder van een voer tuig gewaarschuwd wordt zich te houden aan de voor schriften te dien opzichte gesteld Axel, 22 Maart 1935. De Burgemeester voornoemd, BLOK. Evenals voorgaande jaren ves tigt het Bestuur der afdeeling Axel van bovengenoemde ver- eeniging de aandacht der betrok ken ouders op de datum van I Mei, waarop de vóór 1 Aprii 6 jaar geworden kinderen tot de school worden toegelaten. De aangifte kan behalve ten Ge meentehuize ook geschieden bij het Hoofd der Openbare Lagere School. Ouders, zendt Uw kinderen naar de Openbare School. HET BESTUUR. üÉÜÉir"* Notaris FANOY te Axel, zai ten verzoeke van de familie PR. KERCKHAERT te Westdorpe, op des namiddags V/. uur ver- koopen ais: diverse Ledikanten met Ressorts, Bedden met toebehooren, Kapstokken, Lampen, Schilderijen, Lijsten, Vloerzeil, Tafels met Kleeden, Stoelen, Gordijngarm- turen, Gordijnen, Vloerkieeden, Tapijten, Spiegels, 2 Insluithaar- den (Jaarsma), Vulkachel, Glas-, Geleierd-, Aardewerk, enz. enz. Alles te bezichtigen op dag veikoop van 10 tot 12 uur. BETALING CONTANT. Voor de met 1 MEI beginnende cursus kunnen nieuwe leer lingen worden aangegeven, netst vóór 1 April, bij het Hoofd der school. J. J. DE RIDDER. De kinderen moeten vóór 1 April 6 jaar zijn geworden. VERHUISDi E. T1ELEMAN—Seohers, Kolenhandel. Notaris FANOY (e Axel, zal ten verzoeke van zijn principaal, krachtens art. 1223 B. W. in het café van dhr. C. G. Heijnsdijk, te Axel, Nieu- wendijk, op n m S uur verkoopen te Axel, Oudenweg, kad. sectie D no. 1321, groot 1 are 80 centi aren, eigendom van - en bewoond door - dnr. J. Heijnsdijk. Te betalen en aanvaarden op 4 Mei 1935. Zondagmiddag om half 3 tegen Competitie K. N. V. B. hebben wij voor dit voorjaar een speciale aanbieding aan de laagste prijzen. Vraagt ons staalboek. Stationstraat. Yroor de znfnlge huisvrouw! Verkrijgbaar: Werelds-beroemd „Brooksgaren" voor de naaimachine, a 15 eent per klos. N.B. Hiermede werkt men pret tig en veilig, geen teleurstellingen van afbreking van draad enz. Aanbevelend, C. L. DE SMIDT, Naaimachinehandel, Axel. Notaris J FANOY te Axel, zal ten verzoeke van dhr. JOS. GOOSSENS en Kinderen op het nog door hem bewoonde hof te Zuiddorpe, Dorp, des namiddags l1/» uur, ver koopen bestaande in koeien, Os, Paard, 11 jaar, 3 Melk koeien, Os, vaais, 2 Kalveren, 1 Zeug, 1 Loopvarken, 20 Kippen. Driewielskar, Stortkar, ijzeren Egge, 2 houten Eggen, ijzeren Rol- Diok, diverse Ploegen, Slede, Sleeper, Beerbak, Regeltrekker, Vorken, Rieken, Mesthaken, Meel- kist, Varkensbak, Brandhout, Paardentuigen, Karkussens, Mest in den put, enz., enz. MELKGERIEFOntroomer (Melotte), Melkbussen, Emmers, Teilen, Boterschotel en BETALING CONTANT. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar.

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3