ïever. AAABESTEIHAO, N.S.B. Openbare Vergaderiog Ir. P. J. VAREKAMP tiecntszakeii. Gemengd Nieuws. Buitenland. Burgerlijke Mand. Bekendmakingen. Advertentiën. Het bouwen van een W00N- en WINKELHUIS aan de Prins Hendrikstraat te Axel op Donderdag 14 Maart a.s. Donderdag 14 Maart 1935, A. Een partij Bouw en Weiland B. 18 perceelen Erfpachts- of Cijnsgrond werd de auto tot stilstand ge bracht, iemand sprong er uit en vluchtte het veld in. Toen de douane-beambten den wagen bereikten, vonden zij den chauffeur bloedend op zijn zit plaats, hij was aan den hals gewond en overleed spoedig. Het slachtoffer woonde te Stop peldijk. De vrachtauto, inhou dende 17 kalveren, werd in beslag genomen. Terzelfdertijd werd een tweede smokkelauto aangehouden, die eveneens met groote snelheid de grens gepasseerd was. De smokkelaars slaagden er in te vluchten, doch 29 kalveren wer den in beslag genomen. Ruwe Huid i P U R 0 L Ruwe Handen Doos 30 cent Ruwe Lippen Bij Apoth. en Naar gemeld wordt, bestaat de lijst der N. S. B. in Zeeland uit de volgende candidaten J. A. Dekker te Qoes, W. F. van Qorsel te Rilland Bath, L. C. Slings te Poortvliet, Ir. A. J. Heken te Zierikzee, J. K. Mesu te Nieuw- en St. Joosland, S. J. C. Frelier te Kruiningen, Q. Al berts te Middelburg, J. C. van Sprundel te lerseke, M. L. Ama- dio te Vlissingen en W. A. de Groote te Middelburg. Ziektewet. In het belang van de verze kerden, aangesloten bij de zie kenkas van den Raad van Arbeid Middelburg, wordt de aandacht er nogmaals op gevestigd, dat zij, die ziek zijn, en ziekengeld- uitkeering wenschen, uiterlijk binnen 24 uur na het intreden der ongeschiktheid tot werken een formulier van ziekmelding moeten inzenden aan den Raad van Arbeid en oogenblikkelijk een gezondmelding moeten in zenden, indien zij weder in staat zijn tot arbeiden. Indien uw werkgever geen for mulieren van ziekte-aangifte in zijn bezit heeft, zijn deze te verkrijgen bij de postkantoren en ten kantore van den Raad van Arbeid". Te late inzending van het formulier kan tengevolge hebben, dat het ziekengeld niet of over een aantal dagen wordt toege kend. Opheffing van verkeers stremming in België. De afdeeling Wegen en Verkeer van den B. B. N. deelt mede, dat het normale verkeer is hersteld op den Staatsweg Lokeren Dendermonde, vak Zele—Grem- bergen. Gevonden. Onderstaande goederen zijn te bekomen aan de daarachterstaan- de adressen Een paar handschoenen, W. Vercouteren, Stationstr. 19. Dop van een auto, F. Geensen, Wilhelminastr. Predikbeurten te .axel. Ned. Herv. Kerk. Geref. Kerk. Geref. Gemeente. Verduistering. Vrijdag werd voor de Recht bank te Middelburg behandeld de zaak tegen L. M. M. F., 31 jaar, kantoorbediende te Hulst, verdacht dat hij in de jaren 1931, 1932, 1933 en 1934 op ver- scniliende tijdstippen heeft weg genomen verschillende geldsbe dragen tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer t 1400, toebehoo- rende aan de gemeente Hulst, welke gelden hij uit hoofde van zijn betrekking van boekhouder bij de Qemeente-gasfabriek te Hulst onder zich had, heeft ver duisterd. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door mr. R. J. Lambooy, advocaat te Hulst. Als eerste getuige werd ge hoord de burgemeester te Hulst, die verklaarde dat verdachte sinds 1924 in dienst was van de gemeente Hulst. Als voorzitter van het college van B. W. hield getuige controle op de boekhouding der gasfabriek. Bij opname der boeken op 4 Oct. 1934 bleek, dat de boeken waren bijgehouden tot 4 Aug. 1934. Verdachte werd over een en ander ernstig onderhouden, doch den daarop volgenden dag was verdachte vertrokken naar Parijs. Get. heeft verdachte meer dan eens voordien gewezen op zijn tekortkomingen. Bij een ingesteld onderzoek door een accountant bleek er een tekort te zijn van f 1454,96V2 Verdachte, door den President ondervraagd, heeft geen aanmer kingen op de verklaringen van den burgemeester. Eerst nam hij voorschotten op zijn salaris. Nadien heeft hij grootere be dragen genomen. Voordat ver dachte naar het buitenland ver trok, heeft hij nog een bedrag van f 100 medegenomen. Verd. geeft eveneens toe voordien door den burgemeester te zijn onder houden. De Officier van Justitie requi sitoir nemende acht het bewijs buitengewoon eenvoudig. Het geld had verdachte onder zich in functie van boekhouder der gemeente Hulst. De Officier vindt het een ernstig feit. Hij vraagt zich af welke straf moet aan verdachte worden opgelegd en hoe is de man tot zijn daad gekomen. Had hij financieele moeilijkheden wegens ziekte of iets dergelijks? Neen. De man zit in een gemeentetje als Hulst met een salaris van f 1500 waar mede hij er behoorlijk komen kan. Hij is echter biertjes gaan drinken buiten Hulst, o.a. in Antwerpen, en is gaan leven boven zijn stand. Dit kan spr. bezwaarlijk als verzachtende omstandigheden aannemen Toch wilde spr. zijn oogen niet sluiten voor het feit dat men het verdachte wel zeer gemakkelijk heeft gemaakt. De Officier eischte 6 mnd-ge vangenisstraf. De verdediger is het er mee eens dat het aan verdachte ten laste gelegde zeer ernstig is. PI. vraagt zich af, is het feit wel bewezen, zooals de O. v. J. het heeft gesteld. Er is niet genoeg gebleken wat er nu juist gebeurd is. Het is niet spr.'s bedoeling om een blaam te werpen op een ander, doch het bewijs dat de gelden aan den man zijn afgedragen is er niet. Het tekort is er, doch de wijze waarop het tekort is ontstaan is er niet De gelegenheid maakt den dief, dat is volgens pl. hier wel sterk aanwezig. De man heeft bekend doch wist niet dat het bedrag zoo groot was. Verdachte is uit zijn betrekking en is er kapot van. Hij is uit een zeer gegoeden kring afkomstig. Pleiter verzoekt de Rechtbank met klem, verdachte nog een kans te geven om zijn leven te beteren, en vraagt een voor- loopige gevangenisstraf desnoods met een geldboete. Uitspraak 22 Maart a.s. Tegen F. de V., 31 jaar, werk man te Sluiskil werd 6 weken gevangenisstraf geëischt, wegens het wegnemen van een hoeveel heid hout, toebehoorende aan F. Overdulve en M. Wilhelmus. A. P. van. K., 21 jaar, land bouwer te Hontenisse, gedeti neerd te Middelburg, werd we gens zware mishandeling ver oordeeld tot 10 maanden gevang, met aftrek van het voorarrest. Mdb. Crt. Wederom is tegen 16 in gezetenen van Den Haag proces verbaal wegens oplichting van steungelden opgemaakt, alsmede tegen den werkgever K. uit de De Rujjterstraaf, die verdaebt wordt vad medeplichtigheid. In het huis van den com- missionnair Wilkinson te North- wich (Eng.) heeft een brutale inbraak plaats gehad. De onge- wenschte bezoekers hebben kans gezien een brandkast met f 50,000 mee te nemen uit zijn slaapkamer, zonder dat de buren iets hoorden. Aanslag op den Pans De correspondent te Rome van de „Jour" bericht over een aanslag op den Paus, welke gelukkig is verijdeld. Een Mexicaan verzocht een audiëntie bij den Paus. Men won inlichtingen in, welke echter zoo ongunstig waren, dat de man werd aangehouden en gevisiteerd Daarbij vond men bij hem een geslepen dolk. Men vermoedt samenhang met den strijd tegen de kerk in Mexico. Doodgevroren. De koudegolf, waaronder men in Engeland te lijden heeft, eischte gedurende het week-end zelfs dooden. Vier toeschouwers bij voetbal wedstrijden zijn doodgevroren. In het Kanaal hebben Zondag zware stormen gewoed, zoodat de scheepvaart veel hinder onder vond. De Grlekschö revolntie. Naar uit Petritsj (Z. W. Bul garije) wordt gemeld, heeft een regeeringseskader uit Saloniki de stad Demirhisar, (ten Noorden van Serres) die zich in handen van de opstandelingen bevindt, gebombardeerd. Volgens de tot dusver ont vangen berichten zou slechts materieele schade zijn aangericht. In Thracië zouden de opstan delingen met ongeveer 25000 vrijwilligers zijn versterkt. Er loopen geruchten, dat gedeelten der regeeringstroepen naar de opstandelingen zijn overgeloopen. De opstandelingen hebben naar gemeld wordt staking van het bombardeeren der door hen bezette steden verzocht. Aan hen is geantwoord, dat alleen dan het bombardement wordt gestaakt, wanneer zij zich over geven. In Macedonië houdt de sneeuw val aan. De sneeuw ligt 1,5 m hoog. Handel en industrie lijden door den opstand een schade van millioenen. Venizelos zou op Kreta een extra-belasting hebben ingevoerd. Na de voorbereiding van het groote offensief door zware ar tillerie en bombardementsvlieg tuigen is Zondag ook de infanterie der regeeringsstrijdkrachten tot den aanval op de stellingen der rebellen overgegaan. De slag ontwikkelde zich volgens het olficieele communi qué gunstig voor de regeerings troepen. Volgens te Saloniki ontvangen berichten, hebben oorlogsschepen van de Venizelosvloot de spoor lijn Athene— Saloniki gebombar deerd en beschadigd. De bevolking houdt deze berichten, ondanks de tegen spraak van de regeering, voor juist. In verscheidene kustplaatsen van Macedonië zouden door de rebellenschepen soldaten aan land zijn gezet, waaronder zich blijkbaar de keurtroepen van Venizelos bevinden. Naar gemeld wordt heeft het radiostation op Kreta een pro clamatie van Venizelos uitge zonden, waarin Kreta tot een onafhankelijke republiek, onder leiding van Venizelos, wordt uitgeroepen. De stad Sidirokastron in de provincie Serres is door de re geeringstroepen ingenomen. Naar van het front gemeld wordt, heeft een delegatie van de stad Serres medegedeeld, dat de opstandelingen in wanorde vluchten Een later telegram meldt, dat de ruiterij der regeering Serres is binnengerukt. De Grieksche regeeringstroe pen hebben hun zegevierenden opmarsch in Macedonië voortge zet. De steden Drama en Ka- valla zijn door de opstandelingen ontruimd. In Drama hebben zich ongeveer 3000 rebellen o.w. vele officieren aan de regeerings troepen overgegeven. Volgens door het ministerie van Oorlog ontvangen berichten verlaten de muitende officieren hun troepen en trachten zij met alle middelen de Turksche of Hongaarsche grenzen te bereiken. De leider der opstandelingen in Macedonië, generaal Kamenof, heeft zijn soldaten eveneens in den steek gelaten. Men veiwacht in regeeringskringen, dat geheel Oost-Macedonië en Thracië spoedig weer in handen der regeering zullen zijn. Marktberichten. AXEL, 9 Maart 1935. Ter markt van heden waren de prijzen, volgens opgaaf van de Vereeniging van handelaren in granen, enz. in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen, genoteerd als volgt: Tarwe regeeringsprijs, rogge 7,7,50, wintergerst 5,75—6,— zomergerst 5,75—6,00, haver 5,75 —6,00, groene erwten 9,00—10,25 bruine boonen 11,00—12,25, duivenboonen 6,00—7,00, paar- denboonen 6,00—6,25, blauw- maanzaad 13,00-14,—, karwei- zaad 17,00 18,00, geel mosterd zaad 00,00— 00,00, lijnzaad 5,— —7,—. HULST, 11 Maart 1935. Alhier waren de marktprijzen als volgt Tarwe regeeringsprijs, rogge 0,00—0,00, wintergerst 5,50—6,— zomergerst 5,50-6,25, haver 5,00 —6,—, erwten 8,50-10,00, paar- denboonen 5,00-6,00, dutven- boonen 6,00—7,00, witte boonen 0,00 —0,00, bruine boonen 10,50 11,75, lijnzaad 6,00 9, blauw maanzaad 12,00—14,00, mosterdzaad 00,00—00,00, kool zaad 0,00—0,00. Rundvee aanvoer 4, verk. 2. Varkens 12, 7. Boter per Kg. 1,50. Eieren per 100 stuks 2,50 Burgemeester en Wet houders van AXEL maken bekend, dat in verband met den biddag op Donderdag 14 Maart a. s geen haard- asch en huisvuil op dezen uag zal worden opgehaald. Deze week zal de ophaaldienst voor alle wijken plaats vinden op Vrijdag 15 ffaart. De Burgemeester, BLOK. De Secretaris, MARIS. AXEL. Algemeene Vergadering op Donderdag 14 Maart, des nam. 8 uur, bij den heer C. Verstraten (Nieuwstr) HET BESTUUR. in massa of in peiceeien. Bestek en teekening ad f2,25 (restitutie f 1,—) verkrijgbaar bij ondergeteekende. De Bouwkundige, P. LE FEBER Jr., Wilhelminastraat, Axel. in het Hotel van Mej. de Wed. G1LIJAMSE. van Ambteraam. Toegang 10 cent. Werkloozen vr(J. Aanvang 7,15 uur. Notarissen FANOY te Axel en DAEL te uent, zullen ten verzoeke van de Fam. POUCHET te Gent, op nam. 1 uur, in het caté van de üez. Moerdijk te Zuiddorpe, verkoopen te Zuiddorpe, Molenhoek, kad. sectie C nos. 23, 27 en 352, samen groot 3.64 86 H A. (8 gem. 56 roeden)te veilen in diverse perceelen en combinaties. aldaar, waarvan diverse met een gedeelte voorliggende tuin, deel van het perceel sectie B no. 1553, een en ander zooals op het ten kantore der Notarrissen ter inzage liggende plan is aangeduid. Betalen s 20 April 1935. Aanvaardingin bezit of genot huur direct bij de betaling Drogist. Statenverkiezing. DONDERJAQ 14 MAART (Biddag). Voorm. 91/» ure Ds. Van Oeveren Nam. 2 Ds. Van Dis, van Zaamslag. Voorm. 9.30 ure Ds. J. S. Post. Nam. 2 Dezelfde. Voorm. 9 ure Ds. A. Veihagen, van Middelburg. Nam. 2 Dezelfde. 'sAv. 5.30 Dezelfde. 1 Gedurende de maand Febr. 1935. Boschkapelle. Ondertrouwd. 14. Frar.cies der Weduwe (van Stoppeldijk) 26 j. en Elisabeth Remorie, 22 j. Geboren. 3. Eduard, z. van Edmond Strooband en Maria Kox. 14. Maria, d. van Petrus Veeken en Florentina Lambert. Graauw. Ondertrouwd. 15. Josephus de Blok, 26 j. en Rosalia van Gimst, 34 j. Getrouwd. 8. Theophilus Lippens, 27 j. en Maria Tieleman, 22 j. 13. Franciscus van der Klooster, 42 j., jm. en Hortensia Moorthamer, 44 j., wed. 22. Josephus Hoofman, 27 j. en Bertha Schelfhout, 23 j. Geboren. 25. Andreas, z. van Ja cobus Heijdens en Maria van de V oorde. Overleden. 14. Petrus de Backer, 80 j., wedn. van Phelomenia Bogaert. 21. Anthonius de Nijs, 78 j., echtg. van Anna Buijs. 26. Willem van lm- merseel, 40 j., z. van Josephus en Apolonia de Waal. Hoek. Ondertrouwd. 21. Aarnout Tholens, 25 j. en Catharina Maas, 27 j. 28. Jan Jansen (van Terneuzem, 29 j. en Geertruij Leijs, 24 j. Getrouwd. 14. Levinus Scheele (van Terneuzen), 28 j. en Catharina de Jonge, 26 j. Cornelis Blok, 28 j. en Maria de Groote, 26 j. Geboren. 6. Johanna, d. van Ben jamin Dieieman en Geertruij Wolfert. 8. Willemina, d. van Jan Leunis en Janna Verstraten. 9. Cornelis, z. van jacobus de Witte en Janna Dieieman. 10. Johanna, d. van Christiaan van der Gouwe en Jannetje Pladdet. Overleden. 9. Jan van Wijck, 75 j., z. van Jacobus en Janna Keukelaar. 14. Pieter de Fouw, 86 j., wedn. van Maria Vereist. Westdorpe. Geboren. 3. Maatje, d. van Jan de Koeijer en Pieternella Dieieman. 14. Alfred, z. van Maurice Vervaeck en Augusta van Hecke. 23. Willy, z. van Ceriel Hemelsoet en Maria Herman. 25. Ivonne, d. van Camiel Vermeulen en Emelie Janssens. Overleden. 5. Arthur Daelman, 63 j., z. van Josephus en Marie van Waes. 21. Mathilda Kindt, 6 j. echtg. van Livinus Selis. 27. Erna de Smet, 11 j., d. van Augustus Emilianus en Martha Nuyts. Zaamslag. Ondertr. 7. Adriaan de Feijter, 26 j. en Adriana Hofman, 26 j. Salomon de Bruijne, 26 j. en Maatje Dieieman, 26 j. Gehuwd. 7. Leendert Roose, 22 j. en Elizabeth Hofman, 22 j. 21. Adri aan de Feijter, 26 j. en Adriana Hof man, 26 j. Geboren. 8. Janna, d. van A. de Putter en M. de Feijter. 9. Pieter z. van J. Hamelink en E. de Jonge. 10. Pieternella, d. van J. Scheele en E. Klaassen. 13. Maria, d. van E. Ver- poorte 'en N. Scheele. 28. Jacomina, d. van K Sol en T. Geense. Overleden. 1. Helena Rijkwei, 67 j., echtg van Pieter den Hamer. 14. Wouter van Eek, 71 j weduwn. van Anna Jenner. 22. Hendrina Wisse, 82 j. echtg van Jacob Houg. 24. Ailke Mulder 7 m d. van Egbert en Eta Kenter. 25. Cornelia van Mael- saeke, 42 j., d. van Pieter en Jozina Wisse. Pieternella Deij, 41 jechtg. van Johannes den Beer 27. Maria Verhelst, 63 j., echtg. van Pieter Koster. n-r-n.-.r-m-MT- om^rn—ri-n .r „nr Ut Ondergeteekende zal op Don derdag 14 Maart, om 2 uur, li tiet caté van den fleer C. DE Coninck, Noordstraat, Axel, trach ten aan te besteden

Axelsche Courant | 1935 | | pagina 3